Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Autista kisfiú a családban

kapitanyimola
Létrehozva: 2008. július 15. 22:42

Kicsit másképp szeretnék beszélgetni arról,milyen,ha beteg gyerek van a családban.

Szivesen segítek bárkinek,ha tudok ügyintézősdiben,vagy bármi másban.

Szeretném elkerülni a beszólós, kioktatós, vitázós szövegeket a terápiákkal kapcsolatban, amiket más topikokban olvastam.

Legalább mi szóljunk egymáshoz normális hangon

  1. 2009. november 25. 14:53501.

    Eszter: szerintem nem sok helyen fogják megkérdőjelezni a Vadaskert diagnózisát, nekünk minden további nélkül elfogadták a TKVSZB-nál. Esetleg az Autizmus kutatócsoport lehet még alternatíva, de úgy tudom hogy oda nehéz bejutni és elég drága is a vizsgálat!

    Mi kifejezetten autizmus kivizsgálás miatt voltunk a Vadaskertben 1 hétig. Ádám volt a legkisebb 3 éves, de elég rendesek voltak a foglalkoztatók, egyáltalán nem várták el a gyermektől, azt amit egy 6-7... évestől. Nálunk gyógyszeres dolog fel sem merült. Mi pervazív fejlődési zavar dg-t kaptunk, heti 2-szer 1,5 óra fejlesztést kap, és TSMT tornát csinálunk. 2-3 hónap alatt hatalmas változáson ment keresztül a kisfiam, remélem továbbra is ilyen szépen fog fejlődni!!!

    Egyébként nem szabad egymáshoz hasonlítgatni az autistákat, mert 2 egyforma nincs. Nekünk sem egyszerű elfogadni, hogy Ádám az, de mi is bízunk abban hogy jól fejleszthető és beilleszthető lesz a társadalomba.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. november 25. 14:14500.
    Szia.Egy Vadaskertes diagnózist akarsz megkérdőjelezni?Ennyire nem bízol az ottani szakemberekben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_382179 (495)
    2009-11-16  19:39
  3. 2009. november 25. 07:16499.

    Milyen gyógyszeres kezelést akartak???

     

    Nekünk van autizmus diagnózis illetve megkésett beszéd és kommunikációfejlődés a felsőlégúti problémák miatt (előbbit a koraisok, utóbbit az 1. sz. szakértői bizottság adta).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_382179 (497)
    2009-11-24  21:40
  4. Torolt_felhasznalo_382179
    Torolt_felhasznalo_382179
    2009. november 24. 21:51498.

    Nem minket nem nyugtattak meg, sot ellenkezoleg, addig nem gondoltam, hogy problemank van, legalabbis nem ilyen komoly. Nem en akartam az egesz vizsgalatot, hanem az ovi kuldott, nekem nincs problemam vele, csak az ovonoket kesziti ki (bar megertem oket, csak en jobban viselem a sajat kolykom). Igaz csak negy oraban van oviba, de igy is sok nekik.

    Most nalatok mi a diagnozis, "csak" hiperaktivitas.

    előzmény:
    aleluci (496)
    2009-11-21  15:06
  5. Torolt_felhasznalo_382179
    Torolt_felhasznalo_382179
    2009. november 24. 21:40497.

    Szia Szandra,

    nemcsak en nem gondolom, de rokonaink barataink sem ertik miert autista a fiam, sot a legjobb baratom autista felnotekkel dolgozik kulfoldon, igaz sokat nem talalkoztunk, de szerinte sem...bar egy gyerek teljesen mas mint egy felnott. Minket a tavalyi ovink kuldott el a nevelesi tanacsadoba, ok tovabbkuldtek a tanulasiba, ok meg a vadaskertbe. Sajnos IQ-t senki nem tudott nala merni, mivel egy asztalhoz hosszutavon leultetni unalmas feladatokhoz eleg remenytelen feladat (ezert kuldtek tovabb). Egyebkent ket ev alatt haromszor koltoztunk szoval az ovivaltasok (es orszagvaltas) nem voltak konnyu idoszakok valszeg a gyereknek, ketszer veszitette el az osszes baratjat eddig.....Beszelni nagyon keson kezdett (negy evesen), ugyhogy lenyegeben csak a "neveletlensegevel" tudta kifejezni erzelmeit. Valoszinu visszamegyek marciusba a Vadaskertbe, mert azt mondtak egy ev mulva menjek vissza, meglatjuk ok latnak e valtozast, ha nem akkor szeretnek egy fuggetlen szakvelemeny, olyat akit nem befolyasol az eddigi diagnozis, magyaran el sem mondom az eddigit....de itt akadok mindig el, visszamenjek egyaltalan, vagy csak menjek mashova...nekem sajnos nem jott be a diagnosztizalo ket hetes dolog, egyebkent nagyon aranyosak kedvesek, de en nem kevernek autista es hiperaktiv gyerekeket egy csoportba, foleg nem ovodas es iskolaskoruakat...en voltam az egyetlen szulo, a tobbi gyerek mar joval nagyobb a fiamnal szulo nelkul, es csoportba kellett dolgozni....mar elnezest de egy 5 es egy 10 eves kepessege es erdeklodese nem egyenlo...na mindegy eleg gaz volt az egesz. Hab a tortan, hogy elso nap megkerdeztek kerem e a gyogyszeres kezelest, amikor meg csak hiperaktiv volt hivatalosan....en akkor ra is kerdeztem, hogyha autista is akkor is ugyanaz a gyogyszer kellene es nem lenne eloszor jo ha lenne egy pontos diagnozis...

     

    előzmény:
    aleluci (496)
    2009-11-21  15:06
  6. 2009. november 21. 15:06496.

    Kedves Eszter!

     

    Ha nem vagy biztos a Vadaskert diagnózisában, akkor keress fel másik intézményt annak érdekében, hogy ne legyenek kétségeid, mert egyértelmű vélemény nélkül nagyon nehéz továbblépni.

    Mi a Vadaskert előtt (ott voltunk utojára, és ott elfogadták a Korai Fejlesztő véleményét) az 1. számú Tanulási Képességeket Vizsgáló Bizottságnál és a Korai Fejlesztőben is megfordultunk a három éves fiammal szeptemberben. Csak az 1. számúban mondták, hogy szerintük nem ASD, hanem a megkésett beszédfejlődés a régebbi fülproblémák miatt van. De mivel mutat autisztikus tüneteket, ezért olyan fejlesztést kell kapnia, mintha az volna.

     

    Megértem, hogy nem bírtatok ki két hetet a kórházban, mi szerintem fél nap után távoztunk volna. Nekünk is javasolták, hogy feküdjünk be, de csak a testemen keresztül. A hiperaktivitással mi se tudunk mit kezdeni, de gondolom Benneteket is megnyugtattak, hogy az tök jó, ha viselkedésproblémás, mert az azt jelenti, hogy akarja csinálni a dolgokat, érdeklik bizonyos tevékenységek, stb. 

     

    Szandra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_382179 (495)
    2009-11-16  19:39
  7. Torolt_felhasznalo_382179
    Torolt_felhasznalo_382179
    2009. november 16. 19:39495.

    Sziasztok,

    6 eves kisfiam agusztusban lett diagnosztizalva autizmussal es hiperaktiv magatartaszavarral a Vadaskertben. Az utobbival egyet is ertek, de en nem hinnem, hogy a fiam autista....ilyenkor mi a teendo, Ti mit csinalnatok. Igazibol nem nagyon zavarna a dolog (marmint a diagnozis), csakhogy igy a kesobbiekben gondolom nem fogjak felvenni a helyi iskolaba, a megszokott barataival, akivel most egyutt jar az oviba.

    Teljesen tanacstalan vagyok, mit evo legyek, tudom en, hogy szakemberek, dehat tevedni emberi dolog, es amugy is csak harom napig birtuk a Vadaskertben, ket het helyett, mert egy hiperaktiv gyereket kozremukodesre kenyszeriteni nem egy egyszeru feladat...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_300112
    Torolt_felhasznalo_300112
    2009. október 14. 22:05494.

    Kedves Anyukák!

     

       Az ELTE pszichológia szakának és a Bárczi gyógypedagógia szakának végzős hallgatója vagyok.

     

       Szakdolgozatom elkészítéséhez (az anya-gyerek kapcsolatot vizsgálom) kérnék segítséget olyan édesanyáktól, akiknek 3-6 éves autizmussal élő vagy értelmileg akadályozott gyermekük van.

     

       Az alábbi linkre kattintva megtalálható a kérdőív, melynek kitöltésével nagyban segítenék a munkámat. Maximum negyed óra-húsz perc alatt kitölthető és teljesen anonim!

     

    www.kerdoivem.hu/kerdoiv/228951856/

     

      Segítségüket köszönöm,

      üdvözlettel: Mándoki Noémi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. szeptember 17. 09:09493.

    Tisztelt Szülők!

     

     

    A Budapesti Korai Fejlesztő Központ a 2009/2010 tanévben több csoportban szülői képzési programot indít autizmussal élő kisgyermekeket nevelő családok számára.

     

    Az EarlyBird Program az Angol Nemzeti Autizmus Társaság akkreditált, nemzetközileg is elismert és alkalmazott programja, melynek elsődleges célja a családok támogatása a diagnózist követő, korai időszakban, a szülők megerősítése és megsegítése annak érdekében, hogy a gyermek természetes közegében – a családjában – tudják elősegíteni gyermekük kommunikációját és kapcsolatteremtését, valamint a helyzetnek megfelelő viselkedését, ezáltal megelőzhetőek legyenek a következményes viselkedési problémák. 

    Az EarlyBird Program szülőknek szóló, három hónapos képzési program, melynek során a szakemberek részben csoportos helyzetekben részben pedig egyéni, otthoni helyzetekben dolgoznak együtt a családokkal. A csoportülések heti rendszerességűek, alkalmanként 3 órásak. A csoportokban 6 család vesz részt, családonként két résztvevő lehetséges. A programot két – az angol EarlyBird Központ által kiképzett szakemberünk vezeti.  Ebben a formában lehetőség van az együtt és egymástól való tanulásra és a szakemberrel történő egyéni konzultációra egyaránt. 

    A programot a Norvég Civil Támogatási Alap pályázata segítségével indítjuk.

     

    További információk:

    Budapesti Korai Fejlesztő Központ

    titkarsag@koraifejleszto.hu">titkarsag@koraif ejleszto.hu; 203 28 27; 363 02 70

    Major Éva, Mózes Eszter, Dr. Simó Judit, Zsindely Katalin

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. szeptember 17. 09:08492.

     

    Mi már elvégeztük, mindenkinek szeretettel ajánlom.

     

     

    A National Autistic Society (NAS) EarlyBird Programja

     Autizmus spektrum zavarral diagnosztizált kisgyermekek szüleinek és gondozóinak szóló három hónapos program, melyet a National Autistic Society dolgozott ki annak érdekében, hogy a résztvevő családok számára megerősítést és eszközöket nyújtson a gyermekük fejlődésének megsegítéséhez.

    Az EarlyBird Program autizmus specifikus korai intervenciós program, melyben a szülők más szülőkkel közösen dolgoznak együtt.

     

    A NAS EarlyBird Központ:

    Barnsley

    UK

    Jo Stevens – igazgató

    Melanie Booth – koordinátor

     

    Mi a NAS EarlyBird Program? Az EarlyBird Program szülőknek szóló, három hónapos képzési program, melynek során a szakemberek részben csoportos helyzetekben részben pedig egyéni, otthoni helyzetekben, videó visszajelzés segítségével dolgoznak együtt a családokkal. A találkozások heti rendszerességűek, alkalmanként 3 órásak. A csoportokban 6 család vesz részt, családonként két résztvevő lehetséges.

      Ki szervezi/vezeti a programot? A programot a Budapesti Korai Fejlesztő Központ szervezi, a Norvég Civil Alap támogatásával. A program vezetői Major Éva gyógypedagógus, pszichológus, Mózes Eszter klinikai szakpszichológus, dr. Simó Judit gyermekpszichiáter, Zsindely Katalin gyógypedagógus, klinikai szakpszichológus, mindannyian az autizmus spektrum zavarok területén képzettek és dolgoznak, a NAS EarlyBird Központ által kiképzett trénerek.

     Kik vehetnek részt a programon?

     5 éves kor alatti, autizmus spektrum zavarral diagnosztizált kisgyermekek szülei és gondozói. Egy programon 6 család vehet részt. Minden jelentkező család számára két hely biztosított.

     Mi a program célja?

     Az EarlyBird Program elsődleges célja a családok támogatása a diagnózist követő időszakban, a szülők megerősítése és megsegítése annak érdekében, hogy a gyermek természetes közegében tudják elősegíteni gyermekük kommunikációját és társas interakcióit valamint a helyzetnek megfelelő viselkedését, ezáltal megelőzhetőek legyenek a következményes viselkedési problémák.

    Célok:

    - a gyermek autizmusának megértése, a gyermek sajátos gondolkodásának, kommunikációs és szociális nehézségeinek megértése, a világ eltérő értelmezéséből adódó viselkedési jellegzetességek megértése

    - a gyermekkel való kapcsolatteremtési és kommunikációs utak megtalálása, a kölcsönösen elégedettséget biztosító együttlét biztosítására

    - a sajátos viselkedés értelmezésének, elemzésének módszerei, a beavatkozás lehetőségei, a megfelelő környezet és kommunikációs módok kialakításának elvei, gyakorlata, a másodlagos viselkedési nehézségek megelőzése, „Jó gyakorlatok”, megoldások kialakítása a fejlődésnek ebben az igen fontos korai időszakában.

    - tapasztalatcsere és megosztás hasonló helyzetben lévő családokkal

     Mit fogunk tanulni?

     A NAS EarlyBird Program segít

    - megérteni a gyermek autizmusát

    - megfelelően strukturálni az egymás közötti interakciókat a kommunikáció megsegítése érdekében

    - olyan stratégiákat kidolgozni, amelyek segítségével megelőzhetők a viselkedési nehézségek és/vagy kezelhetők, ha már kialakultak.

     Meggyógyítható-e a gyermek ezzel a programmal?

     Nem nyújthatjuk az EarlyBird Programmal a gyógyulás ígéretét, de bizakodást és reményt igen.

     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 2. 13:18491.

    Van -e olyan gyermeket nevelő szülö akinek gyermeke megkapta a 11-12 éves korban beadandó mmr oltást.

    Arra lennék kiváncsi megváltozott-e a viselkedése a mindennapjai?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. augusztus 31. 22:25490.

    Megint van Esély pályázat. Elérhető itt.

     

    http://www.pestmegye.hu/palyazatok/cikk-cime-09081 0

     

    jelentkezési lap ugyanitt. Tisztára megtáltosodtak

     

    Az én-könyv tényleg buli!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. augusztus 24. 19:59489.

    Szia!

     

    Új tag vagyok vagyok a fórumon.( Evica74)

    Lehet, hogy már nem aktuális a kérdésed, de ha mégis úgy a válaszom MINDENKÉP!

    Csak nem fotóalbumnak hívjuk, hanem Én-könyvnek.

    Az én kisfiam 9 éves, autista. Nemrég kezdük el használni az Én-könyvet.

    Ez olyasmi, mint egy napló. Minden héten kerül bele egy fotó. Bármiről.Pl.Ez az anyukám,apukám,kedvenc játékom...stb.Ezeket a dolgokat szertem vagy éppen nem szeretem. 

    Egy ilyen könyv nagyon meg tudja könnyíteni azoknak a dolgát, akik a jövőben foglalkozni fognak a fiammal.Ha szeretnél többet is tudni a témáról, szívesen állok rendelkezésedre. Üdvözlettel: Evica

     

    előzmény:
    bori-s (459)
    2009-06-03  11:18
  14. 2009. augusztus 16. 00:37488.

    és egy könyvajánló

     

    http://bookline.hu/product/home!execute.action?type=22 &_v=Ginsberg_Debra_Blaze_Egy_rendkivuli_fiu_felnevelesenek_tortenete&id=21761
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. augusztus 16. 00:35487.
     Hátha még idén is érdekes valakinek

     

    Turizmus korlátok nélkül

     

     

    Autista majorságok alternatív szálláshelyeket kínálnak festői környezetben három helyszínen. A majorságok más és más hozzáadott értékkel kívánják biztosítani a pihenést egészségesek és a segítséggel élők számára egyaránt.

    Várják azoknak a családoknak, baráti társaságoknak és iskolai közösségeknek jelentkezését, akik szívesen megismerkednének egyedülálló ajánlatukkal.

     Bővebben az AOSZ oldalán http://www.esoember.hu/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. július 4. 09:14486.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. július 3. 19:32485.

    Igen, nekem is úgy magyarázták, hogy(durván egyszerűsitve) a napirenddel mi kommunikálunk, a PECS-el pedig ő. Ezért a napirendi tárgyak egy általa nem annyira érdekes helyen (egy kosárban a komódon)vannak.

    Mi még nem kezdtük sorba rakni a dolgokat, mert vannak "laza"tárgyak, pl a szabadidőé. Remélem annak ism eljön az ideje

    Mindenképp köszi a hozzászólást

    előzmény:
    doorothea8 (481)
    2009-06-22  13:14
  18. 2009. június 24. 18:19484.
    Köszönöm, már fel is jelentkeztem a fórumra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
    2009-06-24  15:15
  19. 2009. június 24. 16:08483.

    az Állampolgári Jogok Országgyűlési Biztosa adott ki egy közleményt:


    A fogyatékkal élők alkotmányos jogainak védelme érdekében 2009.évben a "Méltóképpen -másképp"program keretében az Országgyűlési Biztos átfogó vizsgálatot indított az autista gyerekek oktatáshoz való jogainak érvényesülése vonatkozásában.
    Amennyiben megoldatlan a gyermek oktatási - nevelési intézményi elhelyezése adott településen, az OB. kéri forduljanak panasszal hozzá!

    Prof. Dr. Szabó Máté
    e-mail: panasz@obh.hu
    web: www.obh.hu
    levélcím: 1387 Bp. Pf. 40
    1051 Bp. Nádor u. 22. Tel.: 475-7100 Fax: 269-1615

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. június 23. 13:08482.

    Szia!

     

    Nagyon szép, aranyos kisfiad van!

     

    Köszi a tanácsot, már múlt héten bejelentkeztem a Koraiba, igaz szeptemberig biztos várnunk kell, mert szünet van. A Vadaskertnél ide-oda kellett telefonálnom, nem foglalhattam időpontot csak úgy. Akiket el kellett volna érnem, nem nagyon sikerült, így döntöttem végül, hogy Korai Fejlesztő. 

     

    Hamarosan elkezdjük a Tinus terápiát. Dr. Szűcs Erikához járunk. 

     Tudjátok esetleg hol találok olyan zárt fórumot, ahol ezt a terápiát alkalmazók beszélgetnek? 

     

    Köszönöm!

    előzmény:
    kapitanyimola (480)
    2009-06-22  09:36
  21. 2009. június 22. 13:14481.

    Szia!

    Most kezdtük Vikivel a tárgyas napirendet, hogy stuktúráljuk végre a napját.

    Vegyes tapasztalataim vannak:

    - megértette a lényegét, a cipő a séta, a kanál az evés, hívójelet is megtalálta gyorsan, csak 1x kellett megmutatnom, de

    - nem érdekli a sorban lévő napirend, ő hozza a séta jelet, a játék jelet, játszótér jelet akkor amikor eszébe jut, és mutatja menjünk játszani,

     

    Ez inkább PECS, gyakorlatilag kommunikál. Nehéz vele elfogadtatni, hogy nem ő szabja meg a napirend sorrendjét...

    előzmény:
    kapitanyimola (480)
    2009-06-22  09:36
  22. 2009. június 22. 09:36480.

    Szia!

     

    Tudom, hogy unalmas már, ahogy a Korait nyomom, de én azért elvinném egy vizsgálatra és persze közben folytatnám, amit elkezdtetek. Azért mondom, mert nem csak autizmusra vizsgálnak és ezért szerintem biztosabb, amit végül mondanak.

    Egyébként a Vadaskertről csak jókat hallottam, ott is érdemes szétnézni.

    A tárgyas napirendet ismeri/használja valaki közületek? Ha igen, elmesélné, hogyan működik náluk?Előre is köszi

     

    Ha már ilyen csúnyán eltűntem, felteszek egy képet Petyáról

    előzmény:
    aleluci (473)
    2009-06-14  18:58
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 16. 15:56479.

    Szia milyen igaz és szivszoritó is egyben ez a videó .

    De azoknak kellene nézni kik csak kivülről szemlélik ezt.

    előzmény:
    doorothea8 (478)
    2009-06-16  12:27
  24. 2009. június 16. 12:27478.

    http://www.youtube.com/watch?v=Q9d-J3O6thg

     

    Autizmus-m indennapok -é 7 perces videó magyar felírattal

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_349955
    Torolt_felhasznalo_349955
    2009. június 15. 11:53477.
    Sziasztok!Kérlek Titeket szavazzatok a kisfiamra! 5 nap van még a versenyből!Köszike!http://www.noiportal.hu/noiportal_babasz epsegverseny/adatlap.367.html?todo=vote
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top