Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Autista kisfiú a családban

kapitanyimola
Létrehozva: 2008. július 15. 22:42

Kicsit másképp szeretnék beszélgetni arról,milyen,ha beteg gyerek van a családban.

Szivesen segítek bárkinek,ha tudok ügyintézősdiben,vagy bármi másban.

Szeretném elkerülni a beszólós, kioktatós, vitázós szövegeket a terápiákkal kapcsolatban, amiket más topikokban olvastam.

Legalább mi szóljunk egymáshoz normális hangon

  1. 2008. október 28. 22:37326.

    Találtam egy könyvet,az a címe,hogy Kedves Sam!

    lehet,hogy érdekes.Egy pszichológus nagyapa levelei autista kisunokájához.Nem tűnik nyomasztónak

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. október 26. 22:26325.

    Lehet,hogy már írtam.Az AOSZ-nak van egy kiadvány Iránytű címmel.Elméletileg adják a diagnózishoz.2008-as kiadás.

    Meglehetősen hasznos.Benne vannak a képesség vizsgálók,a segélyek paragrafusostól,az ovik,bölcsik stb.Meg a terápiák is.Én a Koraiban kaptam.

    Lehet,hogy az AOSZ-tól lehet szerezni.Gondoltam szólok,hátha segít valakinek.

    Persze lehet,hogy nektek már nem tudok újat mondani

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. október 24. 13:31324.

    Szuper!

    Mi is pont ilyen összefogásra gondoltunk!

    Ha meggyógyulsz megbeszéljük!

    És az én Esőmanóm még csak 2 éves nem mehetünk oviba, csak bölcsibe!

    Az ovit még csak nézegetjük, infó céljából!

    Majd írd meg milyen!

    előzmény:
    kapitanyimola (322)
    2008-10-24  09:08
  4. 2008. október 24. 09:12323.

    A Beszélj Velem Oviban Tétényben van még egy hely az auti csoportban.Hátha valakinek jól jön.Peti kedden már oda fog járni.Kicsit félek.

    Bocsi a szétszórtságért,ki sem látszom a takonyból

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. október 24. 09:08322.

    Tudom,hogy fura,de én egy minden krónikus beteg gyerek szüleit tömörítő szervezetre gondoltam,amiben lehet auti,meg down meg egyéb tagozat.

    Talán,ha többen vagyunk,nagyobb a szavunk,meg esélye lehet olyan szülőnek is érdekképviseletre,akinek a gyereke nagyon ritka betegségben szenved.

    Persze lehet,hogy butaság az egész ötlet.

    előzmény:
    doorothea8 (320)
    2008-10-24  08:41
  6. 2008. október 24. 08:46321.

    A bizottságtól felhívták Czeizel B.-t egyik Koraiban sincs hely autista csoportban.

     

    Flóra Alapítványnál igen, de ők csak heti 1 napra 8-16ig fogadják őket.

     

    Hidd el, május óta párszor lefutottam a köröket...

     

    A II-III ker valamennyi intézményét, alapítványát, Önkormányzatát...

     

    Ezért vágtunk bele a gyermekfelügyeletbe és a Flóra Alapítványtól sikerült fejl.pedagógust hívni délelőttre

    előzmény:
    doorothea8 (320)
    2008-10-24  08:41
  7. 2008. október 24. 08:41320.

    Szia!

     

    Az Aosz fórumon arról beszélgetünk, amiről a blogodban írtál. hogyan kellene nekünk szülőknek összefogni a gyermekeink jogaiért. Ezért írtam, hogy nézd meg.

    A szellő oviról: én beszélem a S. Rózsával. aki vezeti. "Csak" általában gyógypedagógiai az ovi, jelenleg néhány értelmi fogy. gyerekük van, autista nincs. Szobatisztának kell lennie a gyerkőcnek nappalra a felvételhez.

     

    A fizetős oviról nem tudok semmit.

    A  Virág Árok ovi szintén nem ad autizmus spec ellátást, most hétfőn voltunk a kerületi Tn képességet vizsgáló bizottságnál, ott mondták.

    előzmény:
    kapitanyimola (319)
    2008-10-23  23:55
  8. 2008. október 23. 23:55319.

    Kb. mennyire vissza?

    Ismeri valaki a Beszélj velem ovit?Ha van tapasztalat,kérlek írjátok meg!

     

    Ezt a levelet kaptam a "kútfőmtől"harmadik kerületi ovival kapcsolatban

     

    Ezt találtam, illetve jutott az eszembe. A 3. kerületi intézmény régi múltú, talán náluk lehetne érdeklődni, mi újság a kerületben. Nem tudom, hogy van-e náluk integrált csoport vagy csak szegregált, de autista gyerekekkel régóta foglalkoznak.

    III. ker. Önkormányzat Óvoda, Általános Iskola EGYMI

    Cím: 1035 Budapest, Szellő u. 9-11.
    Tel: (06-1) 388-2144/5
    vezető: Faragóné Bircsák Márta
    E-mail: szello-a@kszki.obuda.hu','','','','read');">szello-a@ksz ki.obuda.hu

    Ez a belvárosi intézmény nagyon jó, csak fizetős, nem is keveset kérnek. Szeretettel fogadják az autista gyerekeket, s hozzáértő is van itt, akit kiképeztünk.

    V. kerületi intézmények:

      Belvárosi Játékóvoda (Integrált Játékpedagógiai Alapítvány) Cím: 1055 Budapest, Honvéd u. 27.
    Tel: (06-1) 311-0048 E-mail: jatekovoda@invitel.hu','','','','read');">jatekovoda@inv itel.huAz email cím védve van a spam botoktól, a megtekintéséhez a JavaScript bekapcsolása szükséges
    Autista gyermekeket integráltan nevelő, oktató intézmény.

    Ezt a neten találtam, de nem tudok róla semmit.
    II. kerületi intézmények:
    Virág Árok Óvoda

    Cím: 1026 Budapest, Virág Árok 8.
    Tel: (06-1) 200-7185,
    Integrált óvodai ellátás.

    Meg az Annát kéne még kérdezni, nemcsak korais családok kereshetik. (Bakonyi Anna a Koraiban)

     

    előzmény:
    doorothea8 (317)
    2008-10-21  15:50
  9. 2008. október 22. 16:46318.

    GYERMEKFELÜGYELET DORKA GYERMEKKUCKÓJÁBAN Esőmanóknak!

    Sok családnak okoz megoldhatatlan problémát, hogy az anyuka a GYED lejárta után visszatérne a munkájához, de nem tudják megoldani a gyermek napközbeni felügyeletét.

    Nehezíti a helyzetet, ha a gyermek sajátos nevelési igényű ( pl. autizmus spektrum zavar) és délelőttönként fejlesztésekre kell vele menni.

    Az egyik szülő, általában az anya kiesik a munka világából évekre, miközben a fejlesztő foglalkozások költségei nagyon megterhelik a család kasszáját.

    Családanya vagyok, és a  családi napközi vezető tanfolyamot végzem. Tíz év gyakorlatom van a gyermekek felügyeletében. Két lányom van: 21 és 2 évesek. A kisebb autizmus spektrum zavarral él.

    Kislányom  közösségben való elhelyezésének és fejlesztésének nehézségei buzdítottak arra, hogy "Esőmanók" gyermekfelügyeletét vállaljam, megszervezve a gondjaimra bízott gyermekek fejlesztését is.

    Célom az volt, hogy a gyermek érezze a családi biztonságot, ugyanakkor szokja a gyermekközösséget is. A fejlesztő terápiákat is "házhoz hozzuk", nem kell utazgatni a gyermekekkel. Közben anyukájuk dolgozhat,mi minden nap lefényképezzük és pici videóban rögzítjük gyermeke aznapi "szorgos munkáját", étkezését, stb. és távozáskor DVD-n elviheti, vagy email-ben elküldjük önnek, így nem marad le fontos pillanatokról. A felvétel segítségével nyomon követheti a fejlesztő terápiát, melyet így otthon is alkalmazhatnak a szülők.

    Budapesten a II. kerületben, A Szépvölgyi út elején, nagyon jó közlekedésnél, de domboldalban fekvő  családi házban vállaljuk 1-5 éves gyermekek felügyeletét, gondozását, fejlesztését és főként szeretteljes elfogadását.

    Munkámban segítségemre van az  édesanyám, akinek gyermekápoló és gondozó végzettsége és 38 év bölcsődei és gyermekkórházi gyakorlata van.

    Valódi ősfás, védett játszókert, csak a gyermekek által használt tágas játszószoba és külön pihenőszoba várja a gyerkőcöket.

    Naponta 9-11h között  autistákra szakosodott fejlesztő pedagógus végzi a gyermekeink  korai fejlesztését. Az egyéni terápiák összeállítása során a szülőkkel előzetesen és folyamatosan konzultálunk.

    Rendszeresen tartunk szülőklubbot.

    Nem tartunk nyári szünetet.

     http://dorkakucko.mindenkilapja.hu/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. október 21. 15:50317.

    Imola!

    Kérlek olvass vissza egy kicsit az alábbi linken!

     

    http://www.szikoraweb.hu/autista_php/forum_uzik_listaz.php?f=q&s=user&tcs=tcs_1

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. október 17. 11:01316.
    Szia sajna nem tudok segiteni.De te nekem igen Mi az  bhrg uszás?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773411 (315)
    2008-10-17  10:40
  12. Torolt_felhasznalo_773411
    Torolt_felhasznalo_773411
    2008. október 17. 10:40315.

    Sziasztok!

     

    Nem tudom, hogy tudtok-e segíteni. Szükségem lenne egy gyermek neurológusra, vagy pszichiáterre, aki beutalót tudna adni a kisfiamnak BHRG úszáshoz.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. október 15. 19:10314.
    Rápróbáltam,nekem ment. Köszönjük a gartulát!
    előzmény:
    doorothea8 (313)
    2008-10-14  11:20
  14. 2008. október 14. 11:20313.

    Nekem nem sikerült megnyitnom a kérdőívet, de mostanában vacakol a tűzfalunk.

    Boldog szülinapot kívánok a kisfiadnak!!!

    előzmény:
    kapitanyimola (312)
    2008-10-10  00:21
  15. 2008. október 10. 00:21312.

    www.babanet.hu/kerdoiv.php?page=serult_gyerekek

     

    Ez egy kérdőív,amiben ránk kérdeznek.Hátha változtat valamin.Vagy túl optimista vagyok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. október 10. 00:12311.

    http://koloknet.hu/339-srlt-gyermekek-korai-elltsa

     

    Hasz nos lehet.Van benne link az ellátásokról is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. október 10. 00:00310.
    pontosan.A vizsgálaton játszanak vele és beszélgetnek veletek,meg nálunk videóztak is,a második alkalommal kérték,hogy gyerkőc nélkül menjünk,akkor mondták, hogy mit látnak.
    előzmény:
    grizelda (309)
    2008-10-08  18:22
  18. 2008. október 8. 18:22309.

    Sziasztok, régen jártam erre.

     

    Üdvözlöm az időközben csatlakozókat.

     

    Holnap megyünk a Koraiba vizsgálatra, majd írok mi volt.

     

    Imola! Nektek már az 1.vizsgálaton mondtak valamit anno? A honlapon azt írják, hogy kétszer kell menni, gondolom az 1.alkalom, amikor megvizsgálják meg ilyesmi a másodikon meg elmondják a diagnózist?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. október 7. 16:50308.

    Úgy örülök,hogy na! Én csak a gyermekvédelmi támogatást (egyszeri,asszem 3 havonta igényelhető),meg a családsegítőt tudtam kideríteni és nem tudtam kiverni a fejemből a legutóbbi hozzászólásodat.

    Ha közelebb lennél , mennék! Így "csak" drukkolok!

    előzmény:
    doorothea8 (306)
    2008-10-07  09:08
  20. 2008. október 7. 13:41307.

    Sikerült jelentkeznem a családi napközi vezető tanfolyamra!

    Szuper!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. október 7. 09:08306.
    Köszönöm mindenkinek a pü-ben küldött tanácsokat!
    Csilla, tegnap megbeszéltem a családommal és igazad van ez egy nagyon járható út! Külön megköszönöm, ITT NYILVÁNOSAN a részletes pénzügyi tervet!

    Lányok! Mi egy nagyon szép családi házat bérlünk Budapesten a II. kerületben. Saját védett kert, homokozó, hinta, mindez a belvárosban, jó közlekedésnél. 4 szoba van, 2 fürdő, Wc.
    2 szoba jól elszeparált, ezt kifestjük, berendezzük 4 gyerkőc részére. Nem sokat kell alakítani Vikinek már megoldottunk! Szakképzett gyermekápoló segítségem már van 40 év gyakorlattal!(anyukám)
    Két héten belül 1700ft/nap,  ill. 30 000Ft/hó 8-16 óráig tudok vállalni autista gyerkőcöket, protetikus környezetben! Étkezés:370Ft nap.akár diétás is lehet. Gyógypedagógus heti 4 alkalom:2000Ft/hét!
    Így marad 75-80 ezer ft "fizetésem" és Viki és a többi gyerkőc ellátása, fejlesztése is megoldódik!
    Majd beteszek egy linket ha kész vagyunk az átalakítással!
    Várom a jelentkezőket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. október 5. 13:27305.

    Tudod az én fiam 11.És hála égnek bár ő nem beszél még.De utazni tudok vele buszon.Legalábbis itt helyileg.Meg vonaton is szoktunk néha utazni vele.persze vannak különös viselkedései.De már én sem igen figyelem mások regálását ezekre a dolgokra.

    Csak akkor ha beszólnak valamiért.De ma már ez t is rég tapasztaltam.És mikor kezdett el beszélni a fiad?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210315 (300)
    2008-10-04  17:32
  23. 2008. október 5. 13:25304.

    Ehez tanácsot sajnos nem tudok adni.mert én sem dolgozhatom épp a fiam felügyelete nincsen megoldva ezért.

    Én sem kapok többet.De ha gyest kapsz akkor pótlásként igényelheted az Ápolási dijat is.A külömbözetett kiszámolják és azt megkaphatod.De az nem sok sjanos.

    Most az Ápolási 33 500 az emelt.Ez azt jelenti hogy gyermekem nem önnálló és segitségre szorul.

     

     

    előzmény:
    doorothea8 (301)
    2008-10-05  08:50
  24. 2008. október 5. 13:18303.

    Együttérzek veled.

    Mert volt hasonlóban részem .Tudod fiamat az autista iskolából tették ki.És azota nem dolgozhatom.

    előzmény:
    kapitanyimola (298)
    2008-10-04  15:54
  25. 2008. október 5. 08:54302.

    Albérletben lakunk (80e+rezsi), ide be is jelentkezhettünk és családi ház, így senkit nem zavar Viki "hangoskodása "éjjel(alvászavaros).

    Lakásvásárlást terveztünk de kútbe esett, én nem vagyok a gyesemmel hitelképes, és 1 keresetből fizetni sem tudnánk, pedig apa folyamatos 3 műszakban dolgozik egy multinál, hogy keressen. Alig látjuk.

    Igaz, így  a lakbért sem tudjuk fizetni, 280 e kiadásra, 200e ftot keresünk ketten.

    Semmi ötletem nincs, de így az utcára kerülünk hamarosan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top