Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

LUSH

amoretto11
Létrehozva: 2003. november 28. 10:57
Sziasztok! Van valami tapasztalatotok ezzel a márkával? A honlapjukon nagyon jól hangzanak a leírások,de ebből mi igaz? :-)
  1. 2004. február 4. 08:4476.
    De akkor mitől ilyen sikeresek? Jól emlékszem-e, úgy hirdetik magukat, hogy a termékek gyártási ideje szinte friss, és ez manapság poén. De álmomban se gondoltam volna, hogy minden MŰ!!! Ennyi pénzért. . . . Most csalódtam bennük. . . De azért túlélem. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482242 (75)
     
  2. Torolt_felhasznalo_482242
    Torolt_felhasznalo_482242
    2004. február 4. 08:4075.
    szerintem vannak benne mű dolgok, én m. o-on 2 céget ismerek akik csak természetes anyagokat használnak: weleda és dr. hauschka. ezek német és svájci cégek. ( biztos van több is , talán Ilcsi néni??) szerintem a lush nak a pr-ja szuper. de tényleg sok mú van benne, ugyanugy mint az yves rochesben. Mindegy, sokan nem ezért szeretik. ja az illatanyagok majdnem mindig műk a szappanokban. ott van az összetevők felsorolásánál. .
    előzmény:
    lufi (74)
     
  3. 2004. február 4. 08:2674.
    Én karácsonyra vettem a sógornőmnek szappant meg habfürdőt (egy órát álltam sorba az utcán, mire bejutottam a boltba!!!) , de azt gondoltam, teljesen természetes anyagokból van. Most akkor vegyész szemmel nézve ez a termék is csak olyan, mint ami pl. a tesco-ban van?
    előzmény:
    PeterRay (73)
     
  4. 2004. február 3. 21:2873.
    Vettem már egy-két dolgot itt, vegyész szemmel is tiszta mű az egész, de a kedvesem szereti, így gyakran járok arra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. február 3. 08:4772.
    Sziasztok!

    Múlt héten interneten rendeltem sampont és balzsamot.
    Tömbösítve kapom meg. Használt már valaki ilyet?
    Lehet, hogy most hülyét kérdezek, de hogyan kell használni? Vizes kézzel mint a szappant felhabosítom a tenyeremen és úgy masszírozom bele a hajamba?
    Egy kis útmutatót, ha tudna valaki. . . :)))
    előzmény:
    silver21 (71)
     
  6. 2004. február 2. 23:1171.
    Sziasztok!
    Még csak a mézes szappant próbáltam de abból már kettőt is elpancsoltam. :-))Sajnos hamar elfogyott pedig a boltban azt mondták kétszer addig tart mint egy másik szappan. Akkor is megvettem volna ha nem hazudnak!
    Imádnivalóak az illatok , de a bőség zavarában nem tudom mit próbáljak ki. Mit javasoltok?Kinek mi a kedvence?Én is drágállom őket, de nagy a csábítás. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. február 2. 17:2970.
    Sziasztok!
    Én is majdnem indítottam egy ilyen topicot, de látom, hogy már van::)) Nekem a Lush még nem rágta a fülembe, hogy különleges vagyok stb (egy barátosném ajánlotta), csak úgy bementem a boltba és annyira kellemes élmény volt, olyan illatom is lett utána, aztáltal, hogy bent nézelődtem pár percet, hogy csak na :))) Vettem egy Sex Bomb nevű bombát:D, Párommal kipróbáltuk:))) Sose fürödtem még rózsaszín vízben ::::)))) Szuper volt :)))) Igenis szükség van lazításra!!!!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. február 1. 14:4669.
    erre viszont csak annyit tudok válaszolni, hogy az összes többi kozmetikai cég azt próbálja elérni, amit a Lush (rábeszélni minket, hogy a termékeiktöl különlegesek, netán fiatalabbak is leszünk), több kevesebb sikerrel. A Lush-nak ez sikerült, függetlenül a mögöttes tartalomtól. A piacon viszont ez a fontos, akinek sikerül, azé a pénz.

    És én is úgy vagyok vele, ha meg tud adni nekem egy "feelinget", pont azt, amire én vevö vagyok, akkor annyi elég, hiszen sokszor olyan kevés elég az embernek, hogy jól érezze magát a börében.

    De gondolom hogy a Lush sem rosszabb, mint bármelyik másik kozmetikai márka, valszeg hozzájuk képest valóban több természetes anyaggal dolgoznak, még akkor is, ha ez ténylegesen kevés.

    És én is imádom, hogy tele van az illatával a lakás, azonkívül dekoratív, és kellemes használni. Egy termékben ennyi jó tulajdonság szerintem elég is ahhoz, hogy ne boncolgassuk a dolgot laboratóriumi szinten;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_796322 (66)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. február 1. 14:0868.
    Nem, dehogyis. Jól teszed, ha jól érzed magad! Van néhány fürdógolyóm, illatosítottam velük a fürdőszobát, lakást, aztán önmagamat :) És mindezt megköszönöm a laboratóriumi körülmények közt előállított mesterséges illatanyagoknak. Illúzióteremtésnek tényleg jó!!! Komolyan.
    Viszont nagy rálátással jó kezelni a termékeiket, mert sajnos nem minden olyan minőségi, természetes, mint ahogy azt az """"ideológiájukban"""" megfogalmazzák.

    Az viszont tök jó, ha nem foglalkozunk semmivel, csak egyszerűen jól érezzük magunkat tőle! ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. február 1. 13:4567.
    És ha egyszerűen csak IMÁDOM az illatukat, az érintésüket, mert olyan finomak h. szívem szerint megenném őket, és szeretek pl. lebegő virágszirmok közt pancsolni? Akkor bennem van a hiba? ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. február 1. 13:2166.
    A Lush cuccok nem rosszak, ám ha figyelembe vesszük, hogy természetes alapanyag alig 2-5% körül van bennük és ehhez képest mennyit pengetsz érte, szó szerint bekajálod a pr-t, újból csak arra világít rá, hogy vannak olyanok, akik úgy érzik, egy "érzést" meg tudnak vásárolni, és a biztosíték számukra mindössze annyi, hogy hamár ilyen drágán vették, biztos jó lehet. . . !

    Nagyon okos a marketing stratégiájuk: ha a szádba rágják, hogy ettől te KÜLÖNLEGESEBB VAGY, akkor úgy is fogod magad érezni. Ez pedig silány vagy erőteljes személyiségnek is ugyanúgy jól esik, elismerem, ahogy az alábbi példa is mutatja.

    A Lush fedőneve Placebo. Lehet, hogy fáj a felismerés, de attól még így van. Okos ember nem a saját kárán tanul. . . de hamár így alakult, el kell tudni fogadni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. január 31. 18:0265.
    ne tedd drága, ülj bele inkább egy Lush fürdöbe és lazíts. . . rád fér. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_796322 (63)
     
  13. 2004. január 31. 16:5464.
    Én imádom a lush cuccokat, bár nincs kétség, hogy az áruk elég borsos!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. január 31. 15:4663.
    Mindjárt sírva fakadok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. január 30. 21:4062.
    én nem olyan régóta (pár hete) használom rendszeresen a Lush-t, de valamit észrevettem, pont ma fogalmazódott meg bennem. A Lush ideológia tényleg müködik, ez egyfajta életforma, lassan alakít át, de biztosan;) Pl. én általában hetente egyszer szoktam csak ülöfürdöt venni, a többi napokon zuhanyozom. Persze most zuhanyozáshoz is Lush szappant használok, a fürdéshez pedig a golyókat, meg a tömböket. Szóval azt vettem észre, hogy ami eddig letudandó tisztálkodás volt (gyors zuhany. . . ), az megnyúlott idöben, mivel olyan fincsi illata van a szappannak, és valami fantasztikus érzés a börödnek, hogy észrevétlenül húzod az idöt a tus alatt. Ez azért is jó, mert közben lazulsz, nem rohansz, stresszelsz, az illat pedig visz magával. Ugyanígy a fürdökkel, utána pedig a testápolókról nem is beszélve. A másik dolog pedig, hogy én egy Lush zuhany v. fürdö után ha eszem pl. valamit, akkor (gondolom az illat hatására) egyáltalán nem nehéz kajákat kívánok, hanem zöldséget, megy gyümölcsôt, meg minden könnyüt, ugyanolyat amilyennek érzem magam;) El nem tudnám képzelni, hogy Lush-töl illatozom, aztán nekiállok valami hamburgernek vagy édes csokinak vagy ilyesmi. . . :(
    előzmény:
    andiebaby (61)
     
  16. 2004. január 30. 21:2261.
    abból, amit írtatok, kiderül, hogy van értelme az ilyen fogyasztóvédelmi vizsgálatoknak, hisz a fejlődés kézzel fogható, és vizsgálat is régebben volt.
    ez szuper!
    talán most már én is kipróbálok valamit, mondjuk Valentin napra, mert eddig ez egy kicsit visszatartott. köszike! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. január 30. 21:1160.
    én sajna otthoni árat nem tudok neked mondani, mert kint élek, itt is rendelm meg a termékeket. . .
    de talán lesz valaki;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_751771 (59)
     
  18. Torolt_felhasznalo_751771
    Torolt_felhasznalo_751771
    2004. január 30. 20:5659.
    Sziasztok!

    Nem tudjátok, h mennyi a szállítási költség, hogyha vki a neten keresztül rendel tőlük? ( érdekelnének a Lush termékek, de ahol lakom, nincsen boltjuk)
    Előre is köszönöm a választ.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (58)
     
  19. 2004. január 30. 15:4858.
    én ebben semmi olyat nem találok, ami bárkit is elriaszthatna, aki kicsit is ismeri már a Lush termékeket
    előzmény:
    andiebaby (54)
     
  20. Torolt_felhasznalo_122382
    Torolt_felhasznalo_122382
    2004. január 30. 15:3657.
    az, h nincs vmi hatszorosan becsomagolva, engem személy szerint nem zavar, az, hogy a magyar bürokrácia szerint nincs "szakképesítésük" az alkalmazottaknak (miylen is pontosan?), szintén nem,
    az meg hogy frissen természetes alapanyagokból készítik a dolgaikat, a filozófiájuk része. persze lehetne kémcsövek tartalmát is összeöntögetni, de akkor az nem a lush lenne. tájékoztató cimke pedig mindigis volt mindenen, ezt nem is értem. az összes többi meg igaz, de. . . tényleg baj, ha kakaószagú+tartalmú egy tusfürdő, kimérve árusítanak és mindent meg lehet szagolni?
    előzmény:
    andiebaby (54)
     
  21. Torolt_felhasznalo_674852
    Torolt_felhasznalo_674852
    2004. január 30. 14:0056.
    Én is vásároltam ott nem is egyszer. Minden amit eddig vettem be volt csomagolva és cimke is volt rajta az összetevőkről. Sőt szerintem nagyon kellemes hangulatú tiszta üzletről van szó, ahová jó belépni.
    előzmény:
    andiebaby (54)
     
  22. 2004. január 30. 13:4655.
    Szia Andiebaby! Elolvasva amit írtál, rámjött egy kisebb fajta frász, és rögtön megnéztem a tégelyeket. Az enyémeken van OÉTI eng. szám. Én abban az üzletben szoktam vásárolni, amelyikről írtál, de a termékek eddig mindig celofánzacskóba voltak csomagolva. Mindegyiken magyar cimke, hogy mire való, mit tartalmaz és mennyibe kerül. Az eladótérben pedig semmit nem láttam, amit jégen tároltak volt. Pedig az angol honlapjukon láttam, hogy ott vannak különféle pakolások is. Szóval én eddig elégedett vagyok, bár nem írtad mikori a cikk és lehet, hogy azóta korigálták a hibákat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. január 30. 12:4954.
    Igazán nem akarok ünneprontó lenni, de egy egyetemi feladathoz kapcsolódóan keresgéltem a természetes kozmetikumok témában, és a neten a következő fogyasztóvédelmi leírást találtam a Lush egyik üzletéről. :

    Az általános kereskedelmi tevékenység gyakorlásának ellenőrzött feltételeit - az üzletek cégfeliratát, a nyitvatartási idő kiírását, a termékek árának feltüntetését, a nyugtaadási kötelezettség megtartását, a "Vásárlók Könyvének" meglétét - minden esetben megfelelőnek találtuk. Az ellenőrzés során egy üzletben a Budapest V. , Szt. István krt. 1. sz. alatt található "Lush friss házi készítésű kozmetikumok" elnevezésű boltban a forgalmazás feltételeinek csaknem teljes hiányát tapasztaltuk. Nem tudták felmutatni sem a beszerzési számlákat, sem a dolgozók szakképesítését igazoló dokumentumokat. Kimérve árusítottak tömbös kiszerelésű hajszínezőket, pipereszappanokat, fürdő készítményeket. Az arcpakolásokat helyben készítették, zöldségesnél vásárolt zöldségekből, gyümölcsökből, az árut szakképzettség nélküli alkalmazott állította elő. Ezeket a termékeket az eladótérben, nyitott edényben, jégen tartották. A kínált kozmetikumok legnagyobb része nem rendelkezett OÉTI engedéllyel. Élelmiszerrel összetéveszthető készítményeket árusítottak: például olyan testápolót, amely fehér csokoládéra vagy krumplicukorra hasonlít. A csomagolatlan árut nyitott rekeszekben, kosarakban kínálták, amelyből a vásárló segédeszköz nélkül, kézzel szolgálta ki magát. Tájékoztató címkét csak a néhány angol importból származó, csomagolt, bemutatásra szolgáló mintán találtunk.
    idézet vége.
    további jó vásárlást. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_674852
    Torolt_felhasznalo_674852
    2004. január 30. 11:1153.
    Használta már valaki a lenmag gyantájukat? Azt hiszem RAZORANTIUM a neve. Ezt eredetileg férfiaknak találták ki, de án kacérkodom a gondolattal, hogy veszek magamnak 1 tégellyel.
    Meg az is érdekelne, hogy hogyan kell használni. Mert az a honlapukon nincs fent.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_408778
    Torolt_felhasznalo_408778
    2004. január 30. 10:3652.
    Priviben válaszoltam tegnap.
    előzmény:
    Jeniana2 (49)
     

Címlap

top