Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvői ruha para

Cheebie
Létrehozva: 2008. július 9. 13:35

Kinéztem álmaim esküvői ruháját, már januárban lefoglaltam kölcsönzőben. Jövő héten lesz az esküvőm és most látom, hogy az egyik legjobb (!) barátnőm nővérén is ugyanez a ruha volt az esküvőjén!!! Ez mekkora gerinctelenség már? A lány is ugyanabból a szalonból kölcsönzött ruhát, többször beszéltünk az esküvői teendőkről, stb. Még januárban lefoglalt egy másik ruhát, és olyan május környékén mondta, hogy még egyszer elmegy a szalonba újra felpróbálni a ruhát, mert "nem emlékszik", hogy hogy áll rajta. Szerintem ekkor foglalta be az én ruhámat is. A képeken csak 1 képen van az eredeti ruhájában, az összes többi képen az "én" ruhámban van!

 

Ok, tudom, hogy kölcsönzős ruha, el kell fogadni, hogy más is felveszi, csak egy hétvégére a tied, de akkor is az ember azzal az illúzióval veszi fel a ruhát, hogy ez csak az övé, neki találták ki, őt testesíti meg, stb. Egy ismerősön viszont látni nagyon lehangoló.

 

A "barátnőm" persze elsunnyogja a dolgot, de ma találkozom vele, és kerek perec rákérdezek, hogy melyik ruha volt a nővérén. A barátnőm tudja, hogy melyik lesz az én ruhám, név szerint is ismeri a modellt, és ő ment el a nővérével mindenhova az esküvői kellékeket, ruhákat beszerezni! Hát milyen barátnő az ilyen???

 

Nem tudom, ő mit szólna hozzá, ha a fél éve megálmodott és lefoglalt ruháját egy ismerősén látná viszont! Az a lány, aki nem akar egyen pólóban lenni a lánybúcsúmon, mert ő nem vesz fel akármit!!! (mint kiderült, lesz egyenpóló)

 

El sem lehet képzelni, hogy mennyire szomorú vagyok, és megcsalatva, átverve érzem magam, hogy "elvették" az ötletemet. Ráadásul a méret is ugyanaz, tehát egy az egyben ugyanabban a ruhában megyek férjhez, amiben a nővére is.

 

Kösz, hogy kiírhattam magamból...

  1. 2008. július 9. 13:5326.
    Én sem értem miért akkor baj ez, a másik lánynak is joga van azt választani, ha neki az tetszik...sőt, ha engem vki le akart volna beszélni a ruhámról, csak mert a tesóm barátnőjének is ilyen van...őszintén szólva nem érdekelt volna. Az a nap az én nagy napom, ilyenkor az ember magára gondol, és nem a tesója barátnőjére.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390619 (19)
    2008-07-09  13:49
  2. 2008. július 9. 13:5125.

    Akkor biztos en vagyok a csodabogar. Nekem eszembe se jutott, hogy ez eletem nagy napja kene, hogy legyen es jaj, milyen szepnek kell lenni. Szamomra az eskuvo egy vallomas volt a szerelmem fele, hogy vele szeretnem leelni az egesz eletem, nem pedig divatbemutato...
     

    előzmény:
    abena (18)
    2008-07-09  13:48
  3. 2008. július 9. 13:5124.

    Csakazértis legyél szebb abban a ruhában,mint a csalfa barátnőd tesója!Sőt még játssz is rá, ha majd tullesztek az egészen,hogy rajtad mennyivel jobban állt,ő is találhatott volna magának olyat ,ami őrajta áll jól...

     

    Sok boldogságot,és nagyobb gondod sose legyen.

    előzmény:
    Cheebie (1)
    2008-07-09  13:35
  4. 2008. július 9. 13:5123.

    Ugyanezt akaratmas írni én is. Feltehetően ne ugyanaz a vendégkör, illetve ha mégis: én speciel soha nem emlékszem  már az esküvőt követő néhány nap múlva sem, milyen is volt a ruhája a menyasszonynak...

     

    Ezen kívül: nekem is megmutatták anno a legújabb modelleket a szalonban, mikor mentem próbálni az eredetileg választott ruhát, hátha valamelyik jobban tetszik/jobban áll. Valószínűleg ez történhetett ebben az esetben is. Felvette, beleszeretett. Ugyanolyan joga van ahhoz, hogy gyönyörű legyen az esküvőjén, mint a topikindítónak és nem kell ruhaválasztás előtt közvélemény-kutatást tartani, hogy vajon más nem választotta-e az ismerősi körből..

     

    A barátnőt meg azért nem kell okolni semmiért, mert szerintem ha egy menyasszony beleszeret egy ruhába, nem lehet és nem is illik lebeszélni róla, mert csak az a fontos, ő hogy érzi magát benne... tőle sem várható el a megalkuvás...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_262321 (7)
    2008-07-09  13:44
  5. Torolt_felhasznalo_146315
    Torolt_felhasznalo_146315
    2008. július 9. 13:5122.
    De amúgy komolyan irigyellek a problémáért.... Nekem most így a házasságom válságának a kellős közepén olyan üdítő ilyen problémákat olvasgatni,és azon mélázni,hogy de jó lenne nekem ha emiatt kellene sírnom,hogy a barátnőm nővérén milyen menyasszonyi ruha van.....
    előzmény:
    Cheebie (1)
    2008-07-09  13:35
  6. 2008. július 9. 13:5021.
    Ez azt jelenti, hogy jó az ízlésed, és sikerült a szalon legszebb ruháját kiválasztanod... Taktikai szempontból talán jobb lett volna a legrondábbat, azt tuti nem veszi fel senki rajtad kívül :)
    előzmény:
    Cheebie (1)
    2008-07-09  13:35
  7. 2008. július 9. 13:5020.

    http://www.ananasz-szalon.hu/ 

     

    itt csodaszép ruhák vannak, nekem innen volt

     

     

    előzmény:
    Cheebie (1)
    2008-07-09  13:35
  8. Torolt_felhasznalo_390619
    Torolt_felhasznalo_390619
    2008. július 9. 13:4919.

    Lehet, hogy a barátnőd tesója választotta előbb ki. 

    Szerinted már hány másik lányon volt az a ruha? Ha ennyire zavar, akkor venni kellett volna egyet, amit aztán csak te hordasz.

    előzmény:
    Cheebie (10)
    2008-07-09  13:45
  9. 2008. július 9. 13:4818.
    már bántottad, és feleslegesen...azé egy ilyen napra még az is a legjobbat akarja kihozni magából, aki nem egy divatőrült...hiába no, hamupipőkén nőttönk fel :-)
    előzmény:
    napelem (11)
    2008-07-09  13:45
  10. 2008. július 9. 13:4817.
    Hmmmmm, ezekben mind igazad van
    előzmény:
    abena (12)
    2008-07-09  13:46
  11. 2008. július 9. 13:4816.

    Egyébként is, nem a ruha a lényeg, hanem az, aki benne van:-)))

     

    De ha ennyire zavar, akkor még most sem késő másik ruhát választani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 9. 13:4815.
    Nézd, én menyasszonyként írtam neked, pontosan tudom, milyen helyzetben és lelkiállapotban van ilyenkor az ember. Nekem ősszel lesz az esküvőm és pontosan azért varratom a ruhát, hogy ne valami mások által is viselt dologban menjek férjhez. Mert a kölcsönzős ruhák ilyenek, ha belegondolsz, ha nem.
    előzmény:
    Cheebie (10)
    2008-07-09  13:45
  13. Torolt_felhasznalo_560931
    Torolt_felhasznalo_560931
    2008. július 9. 13:4714.

    Ne csináld már....mert ha még  egyszerre lenne,egy időpontban,ugyanott az esküvőtök...De így? Nem értem,miért baj,hogy másnak is megtetszett az a ruha,még ha a barátnőd is az illető.Na bumm,ez legyen a legnagyobb bajod..És ahogy írod,bizony benne van a pakliban,hogy a kölcsönzős ruhát más is felveszi...

     

    Ha valóban egyedi ruhát  szeretnél,varratnod kellett volna...de arról már valószínűleg lekéstél...

     

    Ne mérgelődj ilyen butaságon,készülődj inkább a nagy napra boldogan!

     

    Sok boldogságot nektek

    előzmény:
    Cheebie (1)
    2008-07-09  13:35
  14. Torolt_felhasznalo_146315
    Torolt_felhasznalo_146315
    2008. július 9. 13:4713.

    Rávilágítottál már a lényegre: ez egy kölcsönzős ruha,amit bárki kikölcsönözhet,felvehet,férjhez mehet benne.Szerintem édesmindegy,hogy a barátnőd nővérén is az volt vagy sem,úgy tűnik,egyezik az ízlésetek.És ennyi!!!!!!!!!!!Próbálom beleélni magam a helyzetbe,de szerintem én nem csinálnék ekkora ügyet ebből!

     

    előzmény:
    Cheebie (1)
    2008-07-09  13:35
  15. 2008. július 9. 13:4612.

    figyelj, a barátnőm most stresszelt végig egy fél évet az esküvőre készülve, ezen ne húzd fel magad, s hogy miért :-)

     

    - feltételezem nem ugyanahhoz a pasihoz fogsz feleségül menni, ezért ő majd nagyon elámul, h de gyönyörületes vagy

    -a nap végére, tök mindegy milyen ruha lesz rajtad, így is úgy is utálni fogod

    - kissé racionálisabban: nem tud egy modell két emberen ugyanúgy állni 

    - örvendj azon, h neked van ízlése, neki nem volt, és lopta :-)

     

    stb stb

     

    sok boldog pillantot :-) 

     

    előzmény:
    Cheebie (1)
    2008-07-09  13:35
  16. 2008. július 9. 13:4511.

    Eloszor is sok bolgodsagot!

    Masodszor pedig: az eskuvo nem a ruharol szol, hanem arrol, hogy osszekotod az eleted azzal akit szeretsz. Ne haragudj, de ha neked nem ez a legfontosabb, hanem holmi vacak ruha, akkor meg sem erdemled, hogy valaki elvegyen. Ne haragudj, tenyleg nem bantani akarlak, kivanom, hogy ez legyen eleted legnagyobb problemaja. 

    előzmény:
    Cheebie (1)
    2008-07-09  13:35
  17. 2008. július 9. 13:4510.

    Hát igen, gondolom, ő is így van vele... De akkor is nagyon szar érzés, hogy a több ezer másik ruha közül miért pont az enyémet választja ki? El tudom képzelni, hogy amikor elmentek a szalonba, barátnőm mondta neki, hogy ez lesz az én ruhám, ő felpróbálta és minden gondolkodás nélkül kikölcsönözte ezt is. (felveti a pénz, nem számít, h 2 ruhát kölcsönöz ki)

     

    Csak az bánt, hogy eszükbe sem jut, hogy mennyire fáj ez másnak.

     

    Nem vagyok egy lelkizős tipus, nem is emlékszem, hogy mikor sírtam utoljára, de ez tényleg nagyon szíven ütött.

     

    Tudod, olyan, mint amikor beleéled magad valamibe, és aztán jön a hideg zuhany.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. július 9. 13:459.

    tényleg gerinctelenség volt a "barátnőd" részéről, főleg ha még tudta is a ruha pontos nevét.

     

    El tudom képzelni milyen rossz lehet... én is menyasszony vagyok, 9 hónap múlva megyek férjhez (mondjuk a ruha nincs még kiválasztva...), de sejtem, milyen pocsék érzés lehet neked....

     

    Figyu, nincs még késő hogy újat válassz???

     

    Én gyönyörű ruhákat láttam máshol... talán segíthet... priviben írj, ha érdekel és segítek neked! (csak mert nem akarom reklámozni!)

     

     

     

    előzmény:
    Cheebie (1)
    2008-07-09  13:35
  19. 2008. július 9. 13:458.

    Kellemetlen dolog, de valszeg nem ugyan az lesz a násznép, mint a barátnőd tesójánál. Szerintem ne rágd magad ezen, ne rontsd el ezt a szép napot ilyen butasággal.

    Azért a barátnőd szólhatott volna, hogy a tesójának is ugyan az a ruha tetszik, bár lehet, hogy eszébe sem jutott, hogy ez neked gondot okozhat. Sajnálom, hogy így felzaklatott.

    előzmény:
    Cheebie (1)
    2008-07-09  13:35
  20. Torolt_felhasznalo_262321
    Torolt_felhasznalo_262321
    2008. július 9. 13:447.

    MIvel csak a barátnőd testvéréről van szó, feltételezem nem azonos a meghívottak  köre, igy nem kell ügyet csinálni belőle, max fényképen láthatjátok egymást ugyanabban a ruhában.

    és talán az egyetlen a barátnőd lesz aki mindkettőtöket lát, nem?

    előzmény:
    Cheebie (1)
    2008-07-09  13:35
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 9. 13:446.

    Ez a kölcsönzött ruha átka: sokan viselik ugyanazt, ebbe simán belefér, hogy néha egy társaságból mennek ugyanabban férjhez.

    Ez nem jelent semmit, szerintem ne akadj ki.

    előzmény:
    Cheebie (1)
    2008-07-09  13:35
  22. 2008. július 9. 13:435.

    Én pont ezért vettem magamnak ruhát.

    Amúgy viszont azt kívánom, hogy az egész esküvőd és házasságod során ez legyen a legnagyobb probléma!!

    előzmény:
    Cheebie (1)
    2008-07-09  13:35
  23. 2008. július 9. 13:434.
    Így jártál. Keress egy másikat, ami legalább ugyanolyan jól áll. Ilyeneken sose szoktam parázni, mert hiába az egyforma öltözék, minden ember egyéniség és mindenkin másképp áll, még ha hasonló termetűek, akkor is.
    előzmény:
    Cheebie (1)
    2008-07-09  13:35
  24. 2008. július 9. 13:423.

    Áááááááááá ez télleg gáz :(

     

     

    Nem tudsz kicsit alakíttatni rajt vagy újat választani? Vagy már késő?

     

     

    előzmény:
    Cheebie (1)
    2008-07-09  13:35
  25. 2008. július 9. 13:412.
    Nem értem miért csinálsz ebből ekkora ügyet...ha neki (is) az tetszett a legjobban, miért válasszon mást?
    előzmény:
    Cheebie (1)
    2008-07-09  13:35

Címlap

top