Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kecskeméti kismamák

Torolt_felhasznalo_331039
Torolt_felhasznalo_331039
Létrehozva: 2003. november 26. 07:57
Olyan kismamák jelentkezését várnám, akik Kecskeméten szültek, illetve fognak szülni. Én 3,5 éve szültem ott a lányomat, most pedig áprilisban szintén ott fog születni a 2. ficánkám. Várom a jelentkezéseket!
  1. Torolt_felhasznalo_780115
    Torolt_felhasznalo_780115
    2004. január 29. 14:42151.
    Sziasztok!

    rita69 köszi az invitálást.
    Igaz, hogy mi nem pont Kecskemétiek vagyunk.
    Most azt hiszem nem maradok sokáig mert ebben a pillanatban ébredt fel a 1, 5 éves Réka lányom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_463194
    Torolt_felhasznalo_463194
    2004. január 29. 14:04150.
    Szia demike!
    Mi van veled? Sikerült eljutnod az orvoshoz? Dolgozol még, hogy vagy? Írj pár sort, ha van rá lehetőséged
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_463194
    Torolt_felhasznalo_463194
    2004. január 29. 14:02149.
    Szia mandi!
    Jól tetted, hogy hagytad a munkát másra, így is gyorsan elszalad ez a pár hét. Várom már nagyon, hogy halljunk egy friss szülésről, a mostani állapotokról. Jársz egyébként szülés-előkészítésre? Szerintem nem rossz dolog, ha jól tudom hétfőnként van délután, de a védőnő vagy az orvos meg tudja mondani. Pár alkalom és legalább megismered a helyet és a kispapa is bemehet szülni. Persze csak ha akar. Most ennyi, jelentkezz, ha tudsz.
    előzmény:
    mandi (146)
     
  4. Torolt_felhasznalo_463194
    Torolt_felhasznalo_463194
    2004. január 29. 13:54148.
    Boldog születésnapot a kicsidnek, így utólag is. Hogy tetszett neki az ünneplés? És a torta? El tudta fújni a gyertyát? Az én kicsim tavaly még csak fogdosni akarta a lángot, de most már szépen fújja. Olyan hihetetlen, hogy már két év telt el a születése óta. A tesó projekthez pedig sok sikert kívánok. Kicsit nehéz a két kicsivel, de gyorsan összenőnek és nekik viszont ezért nagyon jó!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253403 (145)
     
  5. 2004. január 23. 10:07147.
    Szia! Sajnálom, ami anyukáddal történt. Remélem, teljesen fel fog gyógyulni. Az, hogy jó a hangulata sokat segít ilyenkor. Három hét szigorú fekvés embert próbáló feladat.
    előzmény:
    Richyné (143)
     
  6. 2004. január 23. 10:06146.
    Sziasztok lányok! Bocs, hogy csak most írok. Hétfő óta nem dolgozom, és ez nagyon jól esik. Az eslő napokban folyton hívogattak, és többször be is rángattak, de szerdán elmentem Tőserdőre kirándulni a kutyámmal, és onnan sajnos nem tudtam azonnal ugrani, úgyhogy kénytelenek voltak az eszüket használni, és lám-lám megoldódott a probléma. Tegnap meg Pesten voltam, úgyhogy kezdenek önállósulni a munkatársak.
    Szinte mindenünk van már a kis hölgynek. Tegnap vettünk babaülést is. Ma nekiállok megvarrni az ágyneműit, lepedőit, meg a rácsvádőt, hogy ne verje be a kis fejét. Holnapután képeket gyártok a falra, elkezdem a dekorálást, közben mosom az újabb adag ruhákat, amit egy nagyon kedves kisbabás ismerőstől kaptunk. Úgyhogy finisben vagyunk. Pénteken voltam orvosnál, majdnem 2200 gr-ra mérte a hölgyet. Ez állítólag nagyon jó súly ilyenkor. Se nem túl nagy, se nem túl kicsi. A baba feje továbbra is kerek, így a fejkörfogat alapján mindig egy-két héttel nagyobbra mérik. remélem, azért be tud helyezkedni úgy, hogy probléma nélkül kijöjjön.
    Velem röviden ennyi van. Ti hogy vagytok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463194 (139)
     
  7. 2004. január 23. 08:36145.
    Sziasztok!
    Ismét itt vagyok én is.
    Rita! Gondolkodunk a kistesón. Én nagyon szeretnék még egy babát, a férjem is vágyik egy kislányra. Van még kb. 1 évünk, hogy gondolkodjunk. Mi is szülinapozunk a jövö héten (27-én), de nekünk még csak az első lesz. Kíváncsi vagyok milyen sikere lesz a tortának. Megyek, mert babuci hőbörög.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_463194
    Torolt_felhasznalo_463194
    2004. január 20. 14:17144.
    Sziasztok babások!
    Mi szerencsére még mindig jól vagyunk, a gyerekek és mi sem vagyunk betegek. Készülünk a kicsi fiam szülinapjára, jövé hét csütörtökön lesz két éves. Pedig mintha tegnap született volna.
    Richyné! Jobbulást a lánynak! Egyébként választottatok már nevet a kicsinek?
    Demike! Kiváncsi vagyok az első benyomásra. Készülj fel kérdésekkel, ami érdekel, mert ő nem egy szájbarágós típus, de kimerítően válaszol, ha kérdezel.
    Mandi! Készen álltok a baba foadására? Bevásároltatok már neki?
    Várom a leveleket, írjatok. Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2004. január 19. 14:07143.
    Sziasztok! Köszi az együttérzést, anyuról annyit, hogy 3 hétig szigorú fekvésre van ítélve a kórházban, fel sem kelhet. Annak ellenére a hangulata viszonylag jó. Én pénteken voltam orvosnál, mindent rendben talált, azt mondta, hogy talán kisfiú a baba, de mérget ne igyak rá. Ma egész nap orvosnál voltunk, mert a lány összeszedett valami nyavalyát. Remélem ti jól vagytok! Puszi mindenkinek, aztán írjatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_273547
    Torolt_felhasznalo_273547
    2004. január 19. 12:50142.
    Sziasztok!
    Rita! Még nem kerestem fel az orvost, jövő hétre tervezem. Nagyon kíváncsi vagyok, milyen lesz az első benyomásom róla!
    Mandi! Használj ki minden percet, amit otthon tölthetsz, pihenj sokat! El tudod küldeni nekem priviben, hol van Kméten a védőnői szolgálat? Mely napokon van rendelés?
    Richyné, nagyon sajnáom anyukádat, jobbulást kívánok neki!
    Vigyázzatok magatokra és a kicsikre! Szép hetet nektek! Puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_463194
    Torolt_felhasznalo_463194
    2004. január 16. 11:58141.
    Szia Richyné!
    Végtelenül sajnálom anyukádat. Jobbulást neki!!!
    Jó utat és kellemes pihenést a hétvégén! Várjuk jelentkezésedet a jövő héten.
    előzmény:
    Richyné (140)
     
  12. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2004. január 16. 11:46140.
    Szia Rita! Gyorsan írok, mert mennem kell a lányért az oviba, du. Kecskemétre orvoshoz (UH), aztán haza a szülőkhöz (Tolna megye). Nálam minden rendben, legalábbis úgy érzem, du. kiderül. Baba ficereg sokat és nagyon eleven. Az anyunak viszont eltört a gerince, így 3 hétig szigorú kórházi fekvés. Ennyi! Majd hétfőn jelentkezem! Puszi mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463194 (139)
     
  13. Torolt_felhasznalo_463194
    Torolt_felhasznalo_463194
    2004. január 16. 09:08139.
    Sziasztok!
    Kivel mi újság? Hogy vannak a babócák? Mi jelenleg /lekopogom/ jól vagyunk. Mindkét fiú egészséges karácsony óta, bár nem nagyon hiszek abban, hogy meg tudjuk úszni az influenzát. No mindegy, most jó és ez a lényeg. A jó időben sokat voltunk kint levegőn. Elolvadt a hó, még biciklizni is tudtak.
    Mandi! Szerintem nagyon jól döntöttél, hogy a jövő héttől nem dolgozol. Amíg ott vagy úgysem fognak lépni. Nekik az lenne a legjobb, ha az irodából mennél szülni. Használd ki az időt a szülésig! Nem lesz a közeljövőben ilyen jó dolgod, mint most.
    És még az is lehet, hogy nincs is 7 heted a felkészülésre.
    Richyné! Mi újság a pocaklakóval? És a nagylány?
    Demike! Sikrült már lejutnod az orvoshoz? Ha igen, mi a véleményed, hogy teteszik?
    Babacica! Csak nem a kistesón gondolkodtok?
    Ha van egy kis időtök, írjatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. január 14. 19:18138.
    Szia!
    Sajnos nálunk sincs meg még az utódom, de engem nemigen izgat. Ha eddig nem voltak képesek aktivizálni magukat, akkor talán a sürgQs helyzet majd erre sarkallja Qket. Én a jövQ héttQl nem dolgozom. Mindent szép rendben hagyok magam után, tehát egy szavuk sem lehet. És elQkészítem az elQkészíthetQket hónapokra. De engem ugyan senki nem tart már a munkahelyen ez után a hét után. Így is elég volt ez a két januári hét. Az én párom is nagyon azon van, hogy mostmár legyek otthon, és igaza is van, mert eléggé el tudok mostanában fáradni. Nomeg nem sok idQ van már hátra. Hét hét összesen! Eredetileg február elejéig dolgoztam volna, de örülök, hogy így döntöttem, és a jövQ hét már szabad. Jól fog esni egy kis ráhangolódás az elQttem álló eseményekre. Bocs, de egy olyan klaviatúrán dolgozom, ahol a hosszú Q Q.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273547 (136)
     
  15. Torolt_felhasznalo_273547
    Torolt_felhasznalo_273547
    2004. január 7. 13:16137.
    Kedves Rita! Megtennéd, hogy priviben elküldöd nekem az orvosod telefonszámát? Hol van a rendelője?
    Előre is nagyon szépen köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463194 (132)
     
  16. Torolt_felhasznalo_273547
    Torolt_felhasznalo_273547
    2004. január 7. 13:07136.
    Sziasztok Mamik, Kismamik és Bébik! Először is nagyon boldog új évet kívánok mindenkinek!!! Remélem, mindenki jól van!!!
    Eltűntem pár napra, nagyon besűrűsödtek a programjaink, elkezdtük a felújítást, a munkahelyemen helyettesítek stb. , de azért vagyok ám köztetek!
    Richyné, hol lehet megnézni a képeket a kislányodról?
    Mandi, elszomorító, hogy 2 diplomával + nyelvvizsgával sem nagyon lehet munkát találni, eddig azt hittem, a gyed után azért könnyen találok vmit - nos ezt alaposan át kell értékelnem. . . A munkahelyed hozzáállásán nem csodálkozom, sajnos ma ez a "normális" viselkedés egy kismamával, jó párszor hallottam már, hogy a főnöknőm pénteken még dolgozott és szombaton szült, no és persze az ő idejükben még nem kellett ennyi felesleges vizsgálatra menni. . . Ennek ellenére mégsem panaszkodhatok, mert rendesek velem, csak azért benne van a levegőben, hogy mért is csak a hét és fél hónapig akarok dolgozni. . . Még szeptemberben szóltam, mégsincs még itt az utódom, és hiába kér a férjecském, nem tudok még otthon maradni vele, mert február közepéig dolgoznom kell. . .
    Vigyázzatok magatokra és a babákra!
    Puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2004. január 7. 12:03135.
    Rita! Köszi a tájékoztatást! Ebéd után írok privit, mert most mennem kell a lányért az oviba és előreláthatólag hosszúra fog nyúlni a levelem. Ezért inkább majd ebéd után állok neki.
    Mandi! Teljesen igazad van, ha már most abba hagyod a munkádat. Számodra most nem az a legfontosabb, hanem a babád egészsége és a tiéd. Aki ezt nem érti meg, annak csak gratulálni tudok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. január 7. 11:27134.
    Rita!
    Én is úgy tudtam, hogy kivehetem az egész éves szabit, és úgy is terveztem, csak a gazdasági hivatalban ezt nem ajánlották valami miatt, de még lehet, hogy sor kerül rá. Vagy legalább egy részének a kivételére. Ráadásol most jöttem rá, hogy két éve egy-egy nappal elszámolták a szabimat, ami nem sok, de azért mégis!
    Úgyhogy most megyek beszélni velük, hogy legalább idénre korrigálják. A párom már nagyon azon van, hogy maradjak otthon, és a reggeli felkeléseknél, meg az egész napos űcsörgéseknél, én is egyre jobban erősítem magamban a gondolatot, hogy nem nyúzom magam tovább. Annyi mindent kell úgyis intéznem. Ráadásul nemigen nézik jó szemmel, hogy munkaidőben járkálok vérvételre, UH-ra, védőnőhöz (pedig ugye kötelességük elengedni). Úgyhogy azt, hiszem, nem húzom január végéig, hanem hamarosan eltünök innen. Biztos nagyon népszerű leszek, de csak megbékélnek. Ha meg nem, azzal sem rontják el a kedvemet.
    Most viszont dolgozok, mert amíg itt vagyok, azért csak kéne! próbálok még jönni! Addig is írjatok sokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463194 (132)
     
  19. 2004. január 7. 11:20133.
    Szia! Üdvözöllek! Olyan jó, hogy csupa pozitívat írtál, mert engem annyian rémisztgetnek, de mióta ez a topic van, legalább jót is hallok a kecskeméti kórházról és orvosokról. Az én dokim ugynott rendel, mint a tied és Ritáé, és úgy tudom, jóban is vannak, , úgyhogy remélem, én is jó kezekbe kerülök.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253403 (131)
     
  20. Torolt_felhasznalo_463194
    Torolt_felhasznalo_463194
    2004. január 6. 21:48132.
    Sziasztok!
    Boldog új évet kivánok igy utólag mindenkinek. Sokáig nem tudtam jönni: szépek az ünnepek, de amikor négyen vagyunk itthon rendesen dolgozni kell azon, hogy mindig legyen valami hami. Aztán biztos, hogy valamelyiknek mindig van valami nyűge-baja - egyszóval nem lehet mellettük unatkozni.
    Szerencsére Milán felépült a hányásos betegségéből, de akkor meg Marci lett beteg, Milán pedig rá két napra. Egyébként köszönöm a jókivánságokat, aranyosak vagytok!!!! Karácsony előtti szombaton az ügyeleten töltöttük az időt. Na mindegy, elmúlt, meggyógyultak. Lekopogom. . .
    Marci tegnap volt először oviban, igy most szabadultam csak fel egy kicsit. Bár a dokink mondta, hogy most megint erős megbetegedésekre kell számitani. Mi ebből sem maradunk ki szerintem.
    Férjem is beteg lett az influenza elleni oltástól, ő csak ma tudott menni dolgozni.
    Milán nagyon akaratos lett, igazi kétéves. Most a hónap végén tölti a kettőt. Nem is tudom mit kapjon, annyi mindent kilőttünk most az ünnepek alatt.
    Egyébként nagyon jó volt igy együtt, bár az internethez alig jutottam hozzá. De szerintem ezzel más is volt igy.
    Mandi! Szerintem az egész éves szabadságodat kiveheted, nem? Én annak idején augusztustól nem dolgoztam és előbb kivettem az éves szabit, aztán a szülésig táppénzen voltam. Szerintem járj utána és ami a legfontosabb, hogy ne légy szivbajos! Vedd el azt, ami hivatalosan jár, mert megérdemled, és most a gyerek a legfontosabb. Már ez is nagyon szép, hogy idáig dolgoztál. Lényeg a lényeg: nincs pótolhatatlan ember, ne fájjon a fejed miattuk, majd megoldják.
    Richyné! Szivesen megnézném a kislányodat, ha elküldöd a jelszót. Egyidősek a gyerekeink, az én Marcim november közepén volt négyéves. Egyébként a a programozott csasziról és a professzori rábólintásról tudnék mesélni. Én végigmentem rajta Milán születésekor. Hát nem is olyan egyszerű dolog, és csak úgy kérésre nem csinálják meg, ahhoz kemény érvek kellenek. Legalább is két éve még igy volt. Lehet, hogy azóta változott a helyzet.
    Babacica! Hidd el, a lehető legjobb kezekbe kerültél. Én csak tudom, hozzá járok régóta, mindkét fiam nála szültem. Egy rendkivül emberséges orvos, aki tisztelettel bánik a kismamákkal, én nagyon szeretem és szakmailag is nagyon jó. Örülök, hogy itt vagy Te is a topikon és hasonló a véleményünk.
    Most hirtelen ennyi, ezután már fogok jönni, dobjuk fel a topikot! Kellemes estét mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. január 6. 17:50131.
    Sziasztok!
    Az én kisfiam tavaly januárban született Kecskeméten. Kiskunfélegyházán szerettem volna szülni, de az orvosom decemberben eljött onnan és nem tudta megmondani, hogy melyik kórházba megy. Javasolta, hogy szüljek Kecskeméten és ajánlott két orvost. A hideg rázott, ha arra gondoltam, hogy Kecskeméten kell szülnöm, de nem nagyon válogathattam. Én kellemesen csalódtam. Szó volt arról, hogy császárosak leszünk, mert babócka nem fordult meg, első baba, szemüveges vagyok. . . A két ajánlott orvos közül a Kazacsayt választottam. Szimpatikus volt, ha jól emlékszem kétszer voltam nála. Vele is megbeszéltünk mindent, nem biztatott, hogy simán szülhetek. Mivel ő januárban ment síelni, átadott Szabó Gábornak (végszükség esetére). Végszükség volt, aznap amikor a Kazacsay síelni indult hajnali fél 4-kor elkezdett szivárogni a magzatvíz. Akkor találkoztam a Szabó Gáborral először. Maximálisan elégedett vagyok vele. Miután levittek a szobába rögtön bejött érdeklődött a hogylétem felől és ezt minden nap megtette. Mivel a szüléssel nem kellett sietni, így választhattam az altatás és az érzéstelenítés között. Az utóbbi mellett döntöttem. A felépülés gyors és zökkenőmentes volt. Szeretnénk másik babát és őt is itt szeretném megszülni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. január 6. 15:36130.
    Most megyek, mert elkésem a kismama tornáról? Te nem jársz?
    Minden jót holnapig, vagy délutánig! Vigyázz magadra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2004. január 6. 15:18129.
    Hát nagy esélyem van a császárra. De mondtam is az orvosnak, hogy már jobban szeretném a császárt, mert az elsőnél kialakult tortúrától félek. Erre ő is azt mondta, hogy ezt mindenképpen el kell kerülni és biztosan beleegyezik a császárba a prof is. Csak azt nem értem, hogy miért reklámozzák, hogy bárki kérheti a császárt, amikor a profnak rá kell bólintania?! Azt mondta az orvos, hogy nálam nem kell sok indok a császárra, mert nyomós okom van rá.
    előzmény:
    mandi (128)
     
  24. 2004. január 6. 15:15128.
    Te ugye császáros leszel? Én még nem tudom, jövő szerdán megyek szemészhez. De most úgy áll a dolog, hogy talán menni fog símán. Jó lenne!
    előzmény:
    Richyné (127)
     
  25. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2004. január 6. 15:10127.
    Nekem az első szülésem igen bonyolult volt, tehát a kecskeméti orvosomhoz csak onnantól volt közöm, hogy bekerültem és éppen ő volt az ügyeletes. Tehát én akkor találkoztam vele először és akkor mi "csak" 10 ezer ft-ot adtunk. Természetesen most, hogy hozzá járok már azóta, tudom, hogy áll a dolgokhoz, hogy foglalkozik velem, így most ennél többet fog kapni.
    előzmény:
    mandi (126)
     

Címlap

top