Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kecskeméti kismamák

Torolt_felhasznalo_331039
Torolt_felhasznalo_331039
Létrehozva: 2003. november 26. 07:57
Olyan kismamák jelentkezését várnám, akik Kecskeméten szültek, illetve fognak szülni. Én 3,5 éve szültem ott a lányomat, most pedig áprilisban szintén ott fog születni a 2. ficánkám. Várom a jelentkezéseket!
  1. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 12. 10:09101.
    Szia Mandi! Ismerős ez a helyzet, amikor "meg kell igazítani" a babát. Én is nagyon sokszor voltam így a lányommal. Szerintem ez egy természetes dolog és semmi kivetnivaló, vagy szégyelni való nincs benne. Aki babát vár, az tudja csak, hogy neki éppen melyik testhelyzet jó, vagy nem. Aki meg esetleg elítélné, amit csinálsz, illetve csinálunk(igazítás), ha van ilyen, az magára vessen. Azt hiszem, aki nincs ebben az állapotban, nem fog megállni és igazgatni a hasát. A kismamáknak viszont gyakran kell. Egyébként hogy vagy? Mennyi idős is vagy? Én éppen 22 hét+2 napos vagyok. Figyelj csak! Neked hányadik hétben csinálták a terheléses cukorvizsgálatot?
    előzmény:
    mandi (100)
     
  2. 2003. december 12. 08:15100.
    nekem is úgyvan, hogy ha mozgok, a baba pihen. Szerintem elringatom, és alszik.
    De egyébként viszont nagyon aktív. Persze néha akkor is rájön, hogy fészkelődni szeretne, amikor gyalogolok. Mostanában szívevesen rugdossa a bal vesetájékomat és a gyomromat. Ez gyaloglás közben elég kellemetlen. Néha meg is kell állnom. Kicsit megmozgatni, hogy áthelyezkedjen. Ez elég mókás látvány lehet. Még szerencse, hogy külterületen lakunk, ahol nincs sok ember, és eddig még csak ott csináltam ilyen mutatványokat. A városközpontban nem sikerült.
    előzmény:
    Richyné (99)
     
  3. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 11. 15:1199.
    Természetesen pihentem is, bár a tegnapi napom eléggé eseménydús volt. Felmentünk Bp. -re meglátogatni egy barátunkat, illetve a férjem ment a Honvéd Kórházba egy kisebb vizsgálatra. Aztán onnan elindultunk vásárolni. Egész nap kutyagoltunk, de szerencsére elég sokmindent megtudtunk venni karácsonyra, illetve ami egyébként is esedékes volt. Nagyon jól érzem magam, a baba főleg esténként nagyon aktív, néha napközben is, de egész nap megyek, így inkább alszik és pihen. Az elején eléggé depis voltam, most viszont, amióta mocorog, nagyon élvezem a terhességet. Remélem ti is mindannyian jól vagytok.
    előzmény:
    mandi (98)
     
  4. 2003. december 11. 12:5798.
    Szia!
    Remélem, pihentél is az utazás alatt. Vigyázz nagyon magadra, és írj! Várunk!
    előzmény:
    Richyné (95)
     
  5. 2003. december 11. 12:5597.
    Szia!
    Én sem éerzetm az állítólagos bányais-katonás ellentétet. Nekem is voltak onnan ismerőseim.
    Az ÉZI-s történetet énis hallottam. Én nem biztos, hogy szívesen adnám oda a gyerekemet. Bár vonzó, hogy kiemelt zenei nevelést kapnak, de nem veszem észre, hogy a mostanában odajáró gyerekek különösen kreatívak, vagy sokkal okosabbak lennének az átlagnál. Egyébként én sem tudnám, hogy most hova adjam, ha akkora gyerekem lenne. Csak reménykedni tudok, hogy mire odakerülünk, a sok jóból kell majd választani. Mert azért most is vannak elrémisztő helyek.
    A petőfivárosi a Vásárhelyi Pál iskola? merthogy arról már nagyon sok jót hallottam.
    Szegény kisfiadnak nagyon fáj az a gyulladás? Ez úgy tudom, gyakori gyerekkorban, de egy idő után ki lehet nőni. Persze azt is olvastam, hogy olkor a mandulaműtét segít, úgy látszik, nem mindig.
    Nem tudom, hiszel-e ilyenekben, de a fülgyertyát vagy homeopata gyógymódot még nem próbáltatok?
    Állítólag van egy nagyon jó homeopátiás orvos Kecskeméten a Műkertvárosban. Hátha valami kímélő, de hatásos módszert tud ajánlani?
    Fülgyertyázni viszont gyulladtan nem szabad, úgyhogy ha kipróbálnád, kérdez meg a gyógyszerésztr, hogy hogyan használd.
    Ma láttam a babát UH-on. A múltkorin egy cisztát láttak a fejében, amitől én nagyon megijedtem. Előtte nézték 4D UH-on, utána pár nappal az orvosom is megnézte, de nem látták. Csak a kórházin. Most ott sem. Most akkor ott van, vagy nincs ott? És ott volt-e egyáltalán, vagy csak feleslegesen rettegtem végig kilenc hetet?
    Persze azt mondták, akkor sem okoz gondot, ha ott van, mert a szülés után elmúlik, vagy leszívják???!!! Ettől még jobban megijedtem. Most kicsit megnyugodtam, hogy nem látták, de azért nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy valami nincs rendben. Viszont a lelkem mélyén nagyon bízom abban, hogy ez a baba teljesen egészséges.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463194 (96)
     
  6. Torolt_felhasznalo_463194
    Torolt_felhasznalo_463194
    2003. december 10. 22:0996.
    Szia Mandi!
    Amint elkezdtem olvasni a leveledet rájöttem, hogy félreértettelek. Én a petőfivárosi sulira gondoltam. Persze egyből beugrott, hogy ez nem lehet ugyanaz. Nekem is voltak gimis osztálytársaim a Petőfiből. Az tény, hogy az egyik legjobb suli, nekem szerencsére pozitiv tapasztalataim voltak az onnan jövőkkel. Tehetséges, okos diákok voltak és tényleg sokra is vitték.
    Mondjuk az tényleg gáz, hogy csak az elittel foglalkoztak, de erről mi kivülállók nem tudtunk. De azért az iskola igazi értékét mutatja, hogy a többiek is simán vették az akadélyokat, nem? Persze elhiszem, hogy lelkileg nehéz lehetett elviselni.
    Manapság állitólag az ÉZI lett ilyen versenyistálló, mindenki oda akarja beiratni a gyerekét.
    Én a leninvárosiba jártam, nahát azóta teljesen lerobbant a gyermekanyag ott. Nekünk szerencsére még jó volt, én nagyon szerettem, és sokunkat vettek fel gimibe. Csak a Bányaiba pl. nyolcan mentünk, a Katonába kb. ugyanennyien. Mi anno nagyon jóban voltunk a Katonásokkal, sok ismerős volt az évfolyamban. Én nem éreztem az ellentétet.
    Egyszer bolondok napján ki akartuk cserélni a két osztályt, de aztán mégsem, mert gondoltuk, hogy nagy botrány lett volna belőle.
    Most igy, hogy gyerekem van és nekem kell kiválasztanom az iskolát, azért ez elég nehéz kérdés. Nagyon nagy felelősség. Biztos elmegyek börzékre, megpróbálok informálódni.
    Nehéz lesz dönteni, örülök, hogy van még egy kis időm addig.
    Más! Ma kiderült, hogy a kisebbik fiamnak gennyes középfülgyulladása van, valszeg emiatt hányta tele a lakást hétfőn. Nem hiszed el, de mindig van valami.
    Lehet, hogy irónikusan hangzik, de hidd el, addig a legjobb, amig odabent van. Persze én is nagyon vártam, hogy végre lássam őket, de mégis ez az igazság. Onnantól kezdve az ember nem győz eleget aggódni. Pedig én nem is vagyok aggódós tipus. Ellentétben anyóssal, aki a bolhából is elefántot csinál. No mindegy. Most csak azzal foglalkozz, hogy minden rendben legyen veletek, élvezd a terhesség idejét. Ez a várakozás az egyik legszebb dolog a világon.
    Most szaladok, megnézem őket, hogyan alszanak. Jó éjt!

    előzmény:
    mandi (94)
     
  7. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 10. 21:1795.
    Sziasztok lányok! Megjöttem, ugyanis biztosan észrevettétek, hogy pár napra eltűntem. Hétvégén elutaztunk és csak ma este jöttünk haza. De most már leszek, így hozzuk fel ismét a levelezési oldalak számát. Remélem mindenki jól van. Én éppen ma töltöttem a 22. hetet és nagyon élvezem, mert a baba folyamatosan mocorog. Holnap ismét jelentkezem, addig is vigyázzatok magatokra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. december 10. 11:2994.
    Én még anno nagyon nem szerettem a Petőfibe járni. Sajnos akkor az egy nagyon elit sulinak számított, és sok protekciós gyerek járt oda. Pl. az akkori tanácselnök fia, a megyei tanács elnökének kislánya, egy csomó orvos, ügyvéd gyerek. Jórészt ilyenek alkották az osztályt, amibe jártam. Nekik mindent szabad volt, és mindig ők mentek versenyre stb. Hiába voltál te jobb náluk. Sajnos nagyon sok kudarcélményem volt ott emiatt. Én ugyanis körzetileg odatartoztam. És az olyanokkal, mint én, egyáltalán nem foglalkoztak. Elég jó tanuló voltam. A legrosszabb átlagom 4, 5 volt, de folyton úgy bántak velünk "gyüttmentekkel", mintha csak koloncok lennénk. gy elég kicsi önbizalommal mentem pl. gimibe is, ahová pedig azonnal felvettek, jobb eredménnyel, mint sok egykori osztálytársamat. Szóval nem volt poozitív élmény. Viszont anyukám kisszomszédja most odajár, és örömmel láttam, hogy teljesen átalakult ez a suli, ugyanúgy, mint a Katona Gimi is. Ez már csak abból is látszik, hogy pár éve művészeti osztályt indítottak, edzések vannak, szóval történik ott valami. Ja, és arra járok be minden nap, és látom, hogy mindig tele vannak a kicsik ablakai saját készítésű díszekkel, stb. Szóval úgy látom, most a kreativitásra mennek, ami szerintem nagyon szimpatikus. És ugyanez a véleményem a Katona Gimiről is. Ott sem volt divat a humán tárgyakhoz vonzódni, most meg onnan kerülnek ki a legjobb versmondók, és van egy nagyon klassz kis színjátszókörük is. Ez nem kevésben köszönhető annak a pedagógusnak, akinek volt ereje ezt keresztülvinni. Gondolom, nem lehetett könnyű dolga.
    Úgyhogy szerintem igazi iskola hangulata van mindkettőnek, és nem olyan nevelőintézetes, mint mikor én oda jártam.
    Sajnos a nem bejelentett állásokkal nekem is van tapasztalatom. Volt olyan helyem, ahol gond nélkül levontak tőlem mindent, korrekt fizetési jegyzéket kaptam, és csak egy véletlen folytán derült ki, hogy elfelejtették befizetni, és persze bejelenteni. A vizsgálat megindult, két évig vizsgálódtak, majd mikor kiderült, hogy tényleg úgy van, megkérdeztem, mi a teendő, azt mondták, hogy mivel a szerződésem nem szabályos, semmit nem lehet tenni. Persze nekem kellett volna tudnom, hogy milyen a szabályos szerződés. Az intézményt nem büntetik meg, hogy ilyeneket írkál.
    Az én munkahelyem is hasonló most. Nem sok pénz, de leglább biztos és hivatalos.
    Két gyerkőcöt tervezünk. Azaz terveznénk akár többet is, de a páromnak mér van három, igaz már nagyok, de azért csak mindig nekik is segíteni kell, egyengetni az útjukat. Szóval hármat már nem biztos, hogy elbírnánk anyagilag. Mg a párom mondja mindig, hogy fel is kell nevelni. (Idősebb nálam, ezért aggódik)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463194 (93)
     
  9. Torolt_felhasznalo_463194
    Torolt_felhasznalo_463194
    2003. december 9. 17:5493.
    De jó! Képzeld én meg a Petőfiben voltam gyakorlótanitáson még jó pár évvel ezelőtt. Most pedig valószinűleg Marci is ide fog járni, hiszen itt lakunk és ez látszik kézenfekvő megoldásnak. Hogy voltál vele megelégedve? Emlékszel a Horváth Gyuláné tanitónőre? Nem ő volt véletlen a tanitód? Lánya nagyon jó barátnőm.
    Én Szegedre jártam, aztán másoddiplomásként
    Pesten tanultam. Dolgoztam még két évet nem tanárként is, hogy jobb legyen a GYED, mert tényleg nem mindegy. Persze nagyon kell figyelni, hogy a cég mivel jelent be. Félelmetes dolgokat hallani. Az én munkahelyemen szerencsére ezzel minden rendben volt, igaz nem túl sok a fizu, de legalább hivatalos.
    Ha minden igaz jövő ősszel megyek vissza.
    Egyébként hány gyerkőcöt terveztek?
    előzmény:
    mandi (92)
     
  10. 2003. december 9. 15:1092.
    Igen! Kecskemétre jártam a Petőfibe és a Katonába. Utána meg Veszprémbe és Pestre. Most vagyok 28 éves, úgyhogy én sem siettem el a gyermekvállalást. Nem is terveztem hamarabbra. Úgy gondoltam, akkor szülök, ha már nem tudom elképzelni az életemet gyerek nélkül. Ez most közhelyesen hangzik, de mindig tudtam, hogy majd egyszer szeretnék, és szépen lassan gyűrűzött be a tudatomba, hogy ez már nem is olyan majd egyszer, hanem most. A párom már jó négy éve felvetette a gyerekkérdést, ő már akkor is szeretett volna. Én is, csak úgy gondoltam, hogy előbb elvégzem a sulikat, és dolgozni is kellene. Most ez megvolt, az utolsó államvizsgámat már a pár napos babucival a pocimban csináltam végig. Végre van egy olyan állásom (két éve), ahol hajlandóak bejelenteni, nem keresek annyira jól, de legalább biztos. Nagyjából felújítottuk az öröklött, romos házikónkat, és mindezeket kibírtuk egymás mellett, úgyhogy se az agyam, se a szívem nem látta tovább akadályát a gyermekvállalásnak. Egyébként anyukám is majdnem 31 volt, mikor engem szült, és neki én voltam az első gyereke, úgyhogy nekem ez nem tűnik későnek, és szerintem mára méginkább kitolódott.
    A Nadáduvari doktornő hol rendel? Olyan ismerős a neve, de szerintem nem biztos, hogy nála voltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463194 (91)
     
  11. Torolt_felhasznalo_463194
    Torolt_felhasznalo_463194
    2003. december 9. 13:4891.
    Cinege doktornő nekem is szimpatikus volt. Akitől a hideg rázott az a Nádudvari dnő, ő úgy nyúlt a gyerekhez, hogy rossz volt nézni. Az biztos, hogy hozzá többet nem megyünk.
    Sajnos mindkét fiamnak volt gond a fülével, mindkettőnek idén vették ki az orrmanduláját. Mi végül felmentünk Pestre, mert a kméti gyerekosztálytól a hideg ráz. Mikor Marci 5 hónaposan bekerült, akkor megfogadtam, hogy legközelebb csak akkor hozom ide, ha életveszélyben van.
    Egyébként meddig dolgozol még? Kecskeméten jártál sulikba? Hová, mikor?
    Én a Bányaiba jártam, sajnos idén már a 15 éves találkozónk volt. Szóval én nem siettem el a gyermekvállalást, 30 voltam amikor a nagyobbik született. De egy percig sem bánom, talán akkorra értem meg rá!
    előzmény:
    mandi (90)
     
  12. 2003. december 9. 10:5390.
    A párom nagylánya Eszter Anna. Nekem mindkét név nagyon tetszik, de ezért nem adnám egyiket sem, hiszen azt már ő viseli. Még dolgozom, sajnos főleg ülőmunkát kell végeznem, ami nem mindig kellemes, de igyekszem, minden külső munkát elvállani, hogy kicsit kimozdulhassak. Két éve vagyok itt, és előtte olyan munkáim voltak, ahol mindig kellett jönni-menni. Nagyon szokatlan az ülés, de gyalog járok be. Ez napi minimum öt km-t jelent. Úgyhoyg ezzel pótolok.
    Sajnos nem ismerem Kálvin Istvánt. De megjegyzem a nevét, mert egy éve sok bajom volt a fülemmel, és a negyedik orvos tudott csak segíteni. Ő nekem nagyon bejött. Cinege Gabriellának hívják. Nem tudom, van-e magánrendelése, de az SZTK-ban voltam nála, és nagyon rendes volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463194 (89)
     
  13. Torolt_felhasznalo_463194
    Torolt_felhasznalo_463194
    2003. december 9. 10:2189.
    Szia Mandi!
    Nagyon szép nevek! (az én nagyfiam is Márton, ha lánynak születik Eszter lett volna). Egyébként dolgozol még? Ha igen, milyen területen? Persze csak ha akarod, akkor ird le. Én valszeg ősztől megyek vissza. Gyorsan eltelt ez a pár év. Használd ki nagyon!
    Nem tudod véletlenül, hogy a Kálvin István nevű fül-orr-gégésznek van-e maszek rendelője valahol? Ő az egyik legjobb és szeretném tudni. Most ennyi, szia.
    előzmény:
    mandi (87)
     
  14. 2003. december 9. 10:0188.
    Szia! Egyébként hol laksz? Te is hallottál rosszakat a kecskeméti szülészetről, ezért inogtál meg? Mert én is, de itt a többiek eléggé megnyugtattak. Meg úgy érzem, hogy sok múlik az orvoson. Nemes András a kolléganőm dokija, ő nagyon elégedett vele, bár megmondta, hogy nagyon arcra megy. Ha valaki szimpi, minden OK, ha nem akkor kevésbe. Szerinte a lényeg az, hogy az ember határozott legyen nála. Csak ez egy kismamánál nem mindig van így. Én voltam nála 4D-n. Nekem nem volt vele semmi bajom, azon kívül, hogy azonnal utalást tett agyerek nemére, pedig nem is kértük. Ezt meg is említettem, erre mondta, hogy mindenki fiút akart előttünk, azért csúszott ki a száján, hogy nem fiú, mert már erre állt rá, és elnézést kért. Szóval normális volt, és lehetett tőle kérdezni is. Én egyébként a Doki Centrumba járok, csak nem a Seregély Attilához. Pont most érdeklődtema sajkát orvosomról a fórumon, mert én is most választottam. Nekem szimpatikus, úgyhogy tudom ajánlani, bár sok tapasztalatom még nincs vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659043 (86)
     
  15. 2003. december 9. 09:5487.
    Szia! köszi az infókat! Én nagyon elégedett vagyok az orvosonnal, de azért más véleményére is kiváncsi vagyok, ezért kérdeztem. Most a 28. héten vagyok, és valószínűleg lányom lesz. De még nem biztos, és voltaképp mindegy is. Ha lány Johanna Róza, ha fiú Márton Benedek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463194 (85)
     
  16. Torolt_felhasznalo_659043
    Torolt_felhasznalo_659043
    2003. december 8. 22:5386.
    Sziasztok! Már egy jó ideje gondolkozom azon, hogy valami hasonló fórumot kellene indítani, de csak most fedeztem fel, hogy már vagy két hete regisztráltátok.
    Én magam is teli vagyok kétségekkel. Míg régen egészen biztos voltam benne, hogy csak Kecskeméten akarok szülni, ma már sokkal bizonytalanabb vagyok ebben a kérdésben, ezért szükségem van arra, hogy megerősítsetek korábbi elhatározásomban. Mi most kerültünk helyzetbe. Még csak a teszt mutatta ki és az érzéseim, hogy babás vagyok, orvosnál még nem voltam. Az elmúlt évek alatt én több dokival próbálkoztam, Tankó András, akit nagyon jónak tartanak, a Nemes András, aki a kméti 4D ultrahangon van, és akinél azt hiszem maradni fogok, az a Seregély Attila a Doki Centrumban. Nekem ő volt a legszimpibb. Az első vizsgálatra biztosan hozzá megyek, aztán még majd lehet, hogy alakul. Én nem kecskeméti vagyok, de ott jártam iskolába, s a kedvenc városom maradt azóta is, illetve ha bármi gondom van, akkor ez Dunaújváros mellett, a másik legközelebbi nagyváros hozzánk.
    Bízom benne, hogy ez a fórum ki fog alakulni, s még többen csatlakoznak hozzánk, mert bizony nem mindenki pesti, s jó az, ha mi itt vidéken is tudunk hasznos címeket, tippeket, információkat adni egymásnak.
    Szia mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463194 (85)
     
  17. Torolt_felhasznalo_463194
    Torolt_felhasznalo_463194
    2003. december 8. 21:2685.
    Szia Mandi!
    Én még itt vagyok, remélem a többiek sem tűntek el.
    Kérdezted a Horti Tamást. Látásból ismerem, és a dokim is őt ajánlotta, ha ő éppen nem lenne kéznél (szabi alatt). De nem volt semmi baj, igy nem kellett hozzá mennem és nem tudok róla beszámolni, de amint hallom jó doki. Esetleg nézd meg a halapenz. hu-n lehet, hogy valaki irt már véleményt róla.
    Egyébként hányadik hetes vagy? Fiú lesz vagy lány? Neve van már? Jó pihenést, szia!
    előzmény:
    mandi (84)
     
  18. 2003. december 8. 15:5184.
    Sziasztok lányok!
    Hol vagytok? remélem, nem szándékoztok itthagyni ezt a topicot! Tud valaki valamit Horti Tamásról? Nekem ő az orvosom, láttam, hogy az orvosokról beszélgettek, azért kérdezem. Én hozzá járok, de most választotam, így sokat nem tudok róla. Bárkinek bármi tapasztalata van vele kapcsolatban, kérem írja meg! Kiváncsi vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_273547
    Torolt_felhasznalo_273547
    2003. december 5. 14:4783.
    Sziasztok, szerintem azért kár lenne temetni!!!
    Ildiko77 köszi a részletes beszámolót, egyáltalán nem vot sok! Vigyázzatok magatokra, jó hétvégét és jó Télapó - várást minden kicsinek és nagynak egyaránt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 4. 15:1082.
    Mi van itt? Teljesen kihal ez a topic? Nem volt hosszaséletű.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. december 4. 14:1381.
    Elnézést, ennyire azért nem akartam részletes lenni. Véletlenül kétszer ment el az üzenetem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. december 4. 14:0880.
    Sziasztok!
    Akkor kicsit részletesebben írok, magamról, és kórházról is.
    Akasztón élek, ami kb. 60-70 km Kecskeméttől. Még Kiskunhalasra mehettem volna szülni, de arról sem sok jót hallottam, így választottam végül Kkmétet. Kb. öt-hat hetes kismama voltam, /még választott orosom sem volt/, amikor elkezdtem vérezgetni, és egyik este bementünk a K. kórházba. Mindenki rendes volt, szerencsére csak öt napot voltam bent, és utána hazamehettem. Visszatérve a főorvosra: Engem is azzal rémízgettek a kismamák, hogy mielőtt hazamennék, ő fog megvizsgálni, készüljek fel rá. . . De semmi rossz élményem nem volt, és végül is hozzá jártam a Sárla klinikára. Mindig figyelt rám, gyógyteákat itatott velem, szóval, semmi rosszat nem tudok róla mondani, azonkívül, hogy szabadságon volt amikor szülltem. . .
    Richiné,
    azt hiszem te kérdezted, hogy ki volt a helyettese, Korányi Lászlónak hívják. Nem egy beszédes orvos, legalábbis engem nem nagyon tájékoztatott szülés közben, csak sejtettem hogy most éppen mit csinál, burokrepesztés stb. Szerintem az jó egy orvosban, ha megmondja, hogy most mit fog csinálni velem.
    A rossz élmények akkor következtek, amint megszületett a kislányom, nehezen vette a levegőt, és egy picit kék volt a bőre, így elvitték a korasz. osztályra.
    Ott azt mondták, hogy talán tüdőgyulladása van, de minden lelete negatív lett, közben folyamatosan antibiotikumot kapott, tök álmos volt, nem akart szopizni, a nővérek meg tápszerezték:( Így voltunk bent három hétig, amikor végre hazamehettünk. Szerintem az utolsó egy-két hetet feleslegesen töltöttük bent, de akkor volt az osztályon egy fertőzés, több koraszülött baba visszaesett, és nagyon beteg lett, kint volt az ANTSZ is, mindent fertőtleníteni kellett, szóval elég komoly volt. Szerencsére a kislányom nem kapta el, és egészségesen hoztuk haza.
    Összefoglalva: A nővérek egy kivételével rendesek voltak, viszont senki sem szorgalmazta/segített a szoptatásban, továbbá az is rossz volt, hogy nem egy épületben voltam a babával, három óránként lépcsőztem. Az osztályunkon a zuhanyzó, WC nem mondhatnám hogy tiszta volt, hatan voltunk egy kórterembe, ami nekem kicsit sok. A szülészeten borzasztó kényelmetlen szülőágyon feküdtem, az egyetlen pozitívum a választott szülésznőm volt, aki sokat segített.
    Tudom, hogy az átlag kórház nem "hipermodern", de egy szines függöny, esetleg vajúdást segítő labda, és a dolgozók hozzáállása /gátmetszés, borotválás, beöntés nem rutinszerű végzése, az hogy ehetek, ihatok-e vajúdás közben/ nagyon sokat számít.
    Hát , ennyi. Ha még érdekel benneteket valami, kérdezzetek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. december 4. 14:0879.
    Sziasztok!
    Akkor kicsit részletesebben írok, magamról, és kórházról is.
    Akasztón élek, ami kb. 60-70 km Kecskeméttől. Még Kiskunhalasra mehettem volna szülni, de arról sem sok jót hallottam, így választottam végül Kkmétet. Kb. öt-hat hetes kismama voltam, /még választott orosom sem volt/, amikor elkezdtem vérezgetni, és egyik este bementünk a K. kórházba. Mindenki rendes volt, szerencsére csak öt napot voltam bent, és utána hazamehettem. Visszatérve a főorvosra: Engem is azzal rémízgettek a kismamák, hogy mielőtt hazamennék, ő fog megvizsgálni, készüljek fel rá. . . De semmi rossz élményem nem volt, és végül is hozzá jártam a Sárla klinikára. Mindig figyelt rám, gyógyteákat itatott velem, szóval, semmi rosszat nem tudok róla mondani, azonkívül, hogy szabadságon volt amikor szülltem. . .
    Richiné,
    azt hiszem te kérdezted, hogy ki volt a helyettese, Korányi Lászlónak hívják. Nem egy beszédes orvos, legalábbis engem nem nagyon tájékoztatott szülés közben, csak sejtettem hogy most éppen mit csinál, burokrepesztés stb. Szerintem az jó egy orvosban, ha megmondja, hogy most mit fog csinálni velem.
    A rossz élmények akkor következtek, amint megszületett a kislányom, nehezen vette a levegőt, és egy picit kék volt a bőre, így elvitték a korasz. osztályra.
    Ott azt mondták, hogy talán tüdőgyulladása van, de minden lelete negatív lett, közben folyamatosan antibiotikumot kapott, tök álmos volt, nem akart szopizni, a nővérek meg tápszerezték:( Így voltunk bent három hétig, amikor végre hazamehettünk. Szerintem az utolsó egy-két hetet feleslegesen töltöttük bent, de akkor volt az osztályon egy fertőzés, több koraszülött baba visszaesett, és nagyon beteg lett, kint volt az ANTSZ is, mindent fertőtleníteni kellett, szóval elég komoly volt. Szerencsére a kislányom nem kapta el, és egészségesen hoztuk haza.
    Összefoglalva: A nővérek egy kivételével rendesek voltak, viszont senki sem szorgalmazta/segített a szoptatásban, továbbá az is rossz volt, hogy nem egy épületben voltam a babával, három óránként lépcsőztem. Az osztályunkon a zuhanyzó, WC nem mondhatnám hogy tiszta volt, hatan voltunk egy kórterembe, ami nekem kicsit sok. A szülészeten borzasztó kényelmetlen szülőágyon feküdtem, az egyetlen pozitívum a választott szülésznőm volt, aki sokat segített.
    Tudom, hogy az átlag kórház nem "hipermodern", de egy szines függöny, esetleg vajúdást segítő labda, és a dolgozók hozzáállása /gátmetszés, borotválás, beöntés nem rutinszerű végzése, az hogy ehetek, ihatok-e vajúdás közben/ nagyon sokat számít.
    Hát , ennyi. Ha még érdekel benneteket valami, kérdezzetek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_463194
    Torolt_felhasznalo_463194
    2003. december 3. 21:1478.
    Amikor Marci született (99 nov. ), akkor tényleg Csilla és még egy hölgy volt a védőnő, de az ő nevére már nem emlékszem. Tudom, hogy Csilla szült egy kislányt, de szerintem már kb. 3 éve lehetett ez, lehet, hogy azóta újra dolgozik.
    Érdekes, hogy a kicsi tavalyi születésénél nem is nagyon emlékszem rá, hogy ki volt a védőnő, pedig biztos volt. Engem valahogy jobban megviselt a második császár. Pedig összehasonlithatatlanul könnyebb volt a második. Tervezett szülés volt, egy percet sem vajúdtam, sokkal humánusabbak voltak a kórházi körülmények (jobb ágyak, kevesebb beteg, nem volt beöntés csak szülés előtt, szimpatikusabb növérkék, állandóan tisztaság volt, mindig rendesen kitakaritottak, a végén elég volt, ha a saját orvosod megvizsgált, nem kellett a főorvosnál megjelenni, stb. ) Pozitiv csalódás volt a kórházi légkör, szerintem rengeteget fejlődött két év alatt. Remélem, hogy Ti is igy érzitek majd. Bár az is lehet, hogy nekem volt mihez hasonlitani. Majd meglátjuk, kiváncsi vagyok a tapasztalatokra.
    Jó éjt mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_273547
    Torolt_felhasznalo_273547
    2003. december 3. 16:0777.
    Sziasztok!
    Itten vagyok, kérem szépen, csak sajnos ezen a fránya munkahelyen néha még dolgoznia kell az ember lányának! :-) Az mondjuk nagyon vigasztal, hogy max 37 munkanapot dolgozom még, el sem hiszem! :-))
    Hamarosan lépek, mert be kell ugranom a dokimhoz, most viszem neki az uh + afp eredményeket, utána pedig lehet hogy szétnézek az Ikeában, karácsonyi ajándék-beszerző körút ürügyén. . .
    Vigyázzatok magatokra és a kicsikre (kint és odabent egyaránt) és szép estét, jó pihenést mindenkinek!
    előzmény:
    Richyné (76)
     

Címlap

top