Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kecskeméti kismamák

Torolt_felhasznalo_331039
Torolt_felhasznalo_331039
Létrehozva: 2003. november 26. 07:57
Olyan kismamák jelentkezését várnám, akik Kecskeméten szültek, illetve fognak szülni. Én 3,5 éve szültem ott a lányomat, most pedig áprilisban szintén ott fog születni a 2. ficánkám. Várom a jelentkezéseket!
  1. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 3. 15:1176.
    Köszi a választ! 2000-ben, sűrgősségi császárral kerültem be és a Pusztai volt az ügyeletes. Nagyon kedves volt és megnyugtatott, totál meg voltam vele elégedve. Mi akkor 10 ezret adtunk neki. Most mivel hozzá is járok(azóta, amióta a lányom született), úgy gondoltam, hogy 30-at adunk neki. De ez még addig eldől. Tényleg nagyon dícsérik őt is, már többektől hallottam. Majd este még jövök, de addig írjatok!
    Mandi, Demike! Hova tűntetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_463194 (75)
     
  2. Torolt_felhasznalo_463194
    Torolt_felhasznalo_463194
    2003. december 3. 14:4175.
    Megmondom őszintén, hogy nem. Én nem kérdeztem az orvost, hogy mennyit kér, és nem is fizettem túl. 4 éve 15 e, 2 éve 20 e ft. -ot kapott. Nem nézte mennyi, megköszönte, eltette. Azóta is, ha az utcán találkozunk (egy városrészben lakunk), köszön, sőt pár szót beszélünk is. Én úgy érzem teljesen szimpatikus a viselkedése. Amikor bent voltam a kóházban, akkor is minden nap meglátogatott, megkérdezte mi a helyzet. Lekisért a műtőből, mert elájultam, és mikor mondtam neki, hogy nagyon fáj a hátam, akkor ő szaladt el megkeresni az altatóorvost. Azóta is csak is hozzá járok.
    Pusztai dokit is dicsérik, nem hallottam mennyit kap. Nem is biztos, hogy megkérdezném, az a jó, ha csak egyszerűen elfogadja, amit kap.
    előzmény:
    Richyné (74)
     
  3. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 3. 14:1674.
    Demike! Megemlítetted a Kazacsay doktort, gondoltam írok pár sort. Amikor 2000-ben szültem, akkor a szobatársamnak ő volt az orvosa. Mindennap bejött megnézte és mindenkitől megkérdezte, hogy jól érzi-e magát. Sokat viccelődött és tréfálkozott, hogy jó kedvünk legyen, pedig fájt a seb. Most 2 hónapja szült nála egy ismerősöm, aki végig magánrendelésre járt hozzá, majd a szüléskor a férj megkérdezte az orvostól, hogy mennyi pénzt adjon. Erre azt mondta, hogy 20-90 ezer között szokott kapni. Szóval kicsit ledöbbentek, végülis nem tudom mennyit adtak, de úgy rémlik, hogy 70 ezret. De szerintem ez is hozzáállás kérdése és legfőképpen a pénztárcától függ. De ettől függetlenül én úgy hallottam róla, hogy jó orvos. Én megmondom őszintén, hogy nem szándékozom ennyit adni a Pusztainak. De elterveztem, ha 2 hét múlva megyek hozzá, rákérdezek finoman, hogy mennyire számoljak a szüléskor. ( Természetesen pénzben. )
    Rita69! Erről esetleg nem tudsz, hogy a Pusztainak mennyit szoktak adni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273547 (71)
     
  4. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 3. 14:0673.
    Sziasztok! Megjöttem a vásárlásból, de sajnos nem sikerült nacit vennem. Majd jövő hét elején Bp. -en leszünk, ott remélem nagyobb választék lesz és kapok is megfelelőt. A Szabó Gáborról én is csak jót hallottam, amikor bent feküdtem a lányommal. Biztosan ő is aranyos, de nekem akkor is és azóta is nagyon bevált a Pusztai Zoltán. Úgyhogy én maradok nála. Ilyen "kávés" sztorit én is hallottam.
    Rita69! Azt nem tudod véletlenül megmondani, hogy a kórházban most kik a védőnők? Mert amikor én feküdtem bent, akkor Ildikó volt és Csilla. Azt tudom, hogy a Csilla azóta szült, de nem tudom, hogy vissza ment-e már dolgozni. Ők is nagyon segítőkészek voltak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_463194
    Torolt_felhasznalo_463194
    2003. december 3. 14:0572.
    Szia Demike!
    Barátnőm járt hozzá, ő nagyon kedvelte. Engem is vizsgált egyszer a kórházban: nem volt bent a dokim, de sűrgősen meg kellett nézni az NST után a magzatvizemet, hogy tiszta-e még. Szóval ezt ő csinálta, de csak azért, mert éppen ő volt fent a szülőszobán. Nem kellemes művelet, de nem volt vészes, teljesen normálisan viselkedett még igy ismeretlenül is. Szóval vele kapcsolatban nincs rossz tapasztalatom.
    A császárral kapcsolatban: én tavaly januárban szültem, akkor még nem kaphattuk meg a gyereket (nem tudom most mi a helyzet), de megmondom őszintén, hogy én nem is bántam, mivel majdnem egy napig felkelni sem birtam, elég volt a saját nyűgöm-bajom. Tudtam, hogy jobb, ha nincs ott, mert még oda sem tudtam volna venni magamhoz, fájt a seb.
    Aztán sajnos engem elkapott a gerincérzéstelenités utáni fejfájás. Ez abból állt, hogy ha fel akartam ülni, iszonyatos fejfájás tört rám, zsibbadt az egész tarkóm, szédültem, hányinger. Igy szinte végig csak feküdtem, mert fekve viszont semmi bajom nem volt. Képtelen lettem volna ellátni a babát. Napokig infúziót kaptam, de szerencsére mire hazamentünk már csak kicsit fájt. Kedden délben született és szombaton már otthon ebédeltünk.
    Kicsim felébredt, sietek hozzá. Most fogunk ebédelni. Jó étvágyat mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273547 (71)
     
  6. Torolt_felhasznalo_273547
    Torolt_felhasznalo_273547
    2003. december 3. 12:4971.
    Sziasztok! De jó, hogy megszaporodtunk! :-))) Üdv mindenkinek a "klubban"!
    Richyné - jó vásárlást kívánok - és kiváncsi vagyok, milyen nacit sikerül becserkészned!
    Mandi - azért kérdeztem, mert az utóbbi években nekem is sokat romlott a szemem - hála a számítógép egésznapos áldásos közelségének, én rövidlátó vagyok. :-( Hányadik héten voltál a 4Ds ultrahangon? A Praxis-ban vagy a soroksári Megatoysban? Mik a tapasztalataid, tényleg megéri elmenni?
    Ildikó 77 - szurkolok neked, hogy hamarosan te is megint kismami legyél! :-)))
    Rita 69 - A Kazacsay főorvosról vannak rossz tapasztalataid? Minden tapasztalat, élmény érdekel minket!!!
    Legyen mindannyiótoknak továbbra is nagyon szép napja! Küldök egy kis napsütést nektek!
    Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_463194
    Torolt_felhasznalo_463194
    2003. december 3. 10:5670.
    Sziasztok!
    Nagyon örülök, hogy végre valaki megnyitotta ezt a topikot. Még csak két hónapja olvasgatom az nlc-t, de reméltem, hogy vannak még itt kecskemétiek.
    Én tősgyökeres kecskeméti vagyok, mindig itt is laktam, csak főiskolára jártam máshová.
    Két kisfiam van: Márton 4 éves múlt most novemberben, Milán pedig jövő hónap végén lesz 2 éves. Mindketten itt születtek Kecskeméten, ugyanannál az orvosnál, akinek a neve: Szabó Gábor. A Hosszú utcán rendel, nagyon szimpatikus, higgadt, nyugodt, tisztelettel bánik a kismamákkal. Csak ajánlani tudom!
    Amikor szabin volt, akkor Horthy doktorhoz kellett volna mennem, őt ajánlotta. Ő is szimpatikus.
    Sajnos a korábban emlitett főorvosról viszont rossz tapasztalataim vannak. Mikor a kicsivel befektettek a kórházba, ő vizsgált meg, hát azt hittem menten meghalok, mintha a körmével kapirgált volna bennem. Volt egy kismama, akinek sikerült igy idő előtt meginditania a szülését. Aztán még egy rossz tapasztalat, ami ott a kórházban történt. Egy kismama odaadta a boritékot neki szülés után, kibontotta a szeme láttára, majd visszaadta a következő megjegyzéssel: "köszönöm már kávéztam". Gondolhatjátok milyen megalázó volt.
    Szóval én őt semmiféleképp nem választanám. Ja és ő azt hiszi, hogy jobban számol, mint az uh. , mert kitalálta, hogy az én gyerekem nem 27-én, hanem 29-én tölti be a terminust. Nem számit, hogy az már 40+2 nap volt! Be is zöldült a magzatvizem a túlhordástól.
    Egyébként mindketten császárral születtek, ezzel kapcsolatban is vannak tapasztalataim, ha valakit érdekel, majd leirom.
    Addig is szép napot Nektek! Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. december 3. 08:4769.
    Szia!
    Te hovavalósi vagy? Mik voltak azok a rossz élmények? Mindenre kiváncsiak vagyunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585750 (64)
     
  9. 2003. december 3. 08:4568.
    Szia!
    Jó vásárlást! Azért válaszolok a kérdésre! 4D UH-on mondták, hogy lány, utána símán, hogy nem lehet megmondani, úgyhogy, azért nem biztos, de elég valószínű. Én azért nem veszek olyat, ami nagyon lányos, majd, ha megszületik. A neve Márton Benedek vagy Johanna Róza lesz. Legalábbis egyelőre ebben állapodtunk meg, de szerintem a nagy karácsonyi hajtás utáni pangásban, januárban lesz újabb forduló névügyben. Bár egyelőre ezek a variációk mindkettőnknek tetszenek. A babucit március 7-re jósolják, ágyhogy lesz még időnk. Amit a császárról írtál, abszolút igaz. Én is úgy gondoltam, hogy nekem menni fog símán, és szerintem az alkatom miatt menne is (széles csípőm van és mindig is nagyon laza voltam). erre elolvastam azt a cikket, és rögtön lett egy akadályozó tényező. Ráadásul ezt az orvosok is komolyan veszik, amin meglepődtem. Tehát mindenkinek jobb, ha olvas róla, tisztában van a lehetőségekkel stb.
    Sok nő érzi úgy, hogy attól nem teljes értékű, mert császárral szült. Szerintem is úgy van, hogy ha a baba és a mama egészsége megkívánja, igenis szükséges. És akkor nem érdemes ellenkezni, hiszen az igazi nő (anya) a legjobbat akarja a gyerekének, és ezt úgy érheti el, ha ő és a baba is a legjobb egészségben kerülnek ki a szülésből is.
    Úgyhogy emiatt nehogy most lelkiismeret furdalásod legyen!
    előzmény:
    Richyné (60)
     
  10. 2003. december 3. 08:3467.
    Nagyon erős távollátó vagyok, és még különböző egyéb hibák is vannak a szememben, és az egyik szememre tompalát, amit gyermekkori szemorvosaim értek el sikeresen, mikor félre kezeltek. Ez nem azt jelenti, hogy nem látok, csak azt, hogy a térlátásom nem tökéletes, mert az egyik szemem által közvetített képet az agyam nem fogadja, és a másikkal néz. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy nem lehetek hivatásos sofőr, de szerencsére nem is akarok.
    Én ezzel megtanultam együtt élni, és mivel nem tudom, hogy milyen tökéletesen látni, így nekem ez a tökéletes. Néhány éve találtam egy olyan jó optikust, aki kb 20 év szenvedés után olyan szemüveget és kontaktlencsét csinált nekem, amivel a legalsó sorokat is látom a táblán. Hihetetlen érzés volt életemben először felvenni azt a szemüveget. Előtte azt hittem, látok, de csak most tudom, hogy az nem az volt.
    Szóval ez a tompalátás lehet gond, mert a szemidegek nem jól működnek, meg a fénytörési hiba is, mert esetleg rosszabbodhat szülésnél, sőt volt aki a retinaleválás kockázatát is emlegette, ami nem lenne jó. Viszont én úgy tudom, hogy ez inkább a rövidlátóknál gond, de mivel egy cikkben pont a távollátással kapcsolatban olvastam róla, inkább utána járok, nehogy baj legyen.
    Bocs, hogy hosszúra nyúltam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273547 (59)
     
  11. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 3. 07:5666.
    Jó reggelt mindenkinek! Csak szólni szeretnék, hogy ma egész nap nem leszek, mert kismamanacit szeretnék vásárolni és a rokon gyerekeknek, meg a lányomnak Mikulásra valamit. Délután, vagy este jövök, de azért írjatok, hogy legyen, amit olvasnom majd. Puszi mindenkinek és vigyázzatok magatokra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 2. 21:4865.
    Azt priviben elfelejtettem megkérdezni, hogy ki volt az orvosod helyettese?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585750 (64)
     
  13. 2003. december 2. 17:0764.
    Sziasztok!
    Igaz, én nem kecskeméti vagyok, de Kecseméten szültem a kislányomat, 2002 nyarán. Az orvosom Ladányi Lajos főorvos volt, aki nagyon kedves, figyelmes de sajnos nem nála szültem, éppen szabadságon volt, így a helyettesének " adott át".
    Éppen most gondolkodtam azon, hol szülném a következő babámat? /Még nem vagyok kismama, de remélem hamarosan az leszek. . / Kecseméti kórház nem volt szimpatikus nekem, lehet, azért is mert nem a fogadott orvosomnál szültem, de csak negatív élményeim voltak ott. Szabadszállásra talán szivesebben mennék, de csak nagyon kevés információm van ezzel kapcsolatban.
    Richiné!
    Te jobban ismered a Szabadszállási szülőotthont ugye?
    Nem írtál róla bővebben /akár emailben is/, neked miért nem tetszett?

    előzmény:
    Richyné (62)
     
  14. Torolt_felhasznalo_273547
    Torolt_felhasznalo_273547
    2003. december 2. 15:3663.
    Úgy hallottam, hogy a szoptatás miatt jobb, ha mindig veled van a kicsi, de persze ez is az adott szituációtól függ. Vagy nem?
    előzmény:
    Richyné (62)
     
  15. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 2. 14:1662.
    Demike! Köszi a dícsérő szavakat, de ezeket tényleg csak a tapasztalat miatt írtam. Amikor 2000-ben született a lányom, akkor a császárosok nem kaphatták meg a babákat, csak szopizáskor, mert eléggé nehézkes a mozgás. Viszont aki simán szült és kérte, úgy tudom, hogy ott lehetett a baba. De szerintem kényelmesebb, ha nincs veled a baba, mert akkor kipihenheted magad az otthoni napokra. Otthon úgyis neked kell felkelni hozzá. De végülis ezt mindenki maga dönti el.
    Az orvos személye tényleg nagyon fontos, mert ő lesz az, aki rajtad kívül mindent tudni fog rólad, ilyen téren. Én ezért jöttem vissza a Pusztai doktorhoz, mert benne tényleg megbízom és biztonságban érzem magam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273547 (61)
     
  16. Torolt_felhasznalo_273547
    Torolt_felhasznalo_273547
    2003. december 2. 14:0261.
    Richyné, szerintem teljesen igazad van és abszolut pozitív a hozzáállásod! Sajnos nagyon sok helyen úgy állítják be a császármetszést, mintha kerülendő és elkerülhető, sok esetben felesleges dolog lenne, pedig sok esetben sokkal humánusabb, mint a természetes mód, és persze kevesebb a kockázati tényező is.
    Ha Kecskeméten szülsz császárral, van arra lehetőség, hogy ott maradjon veled a kicsi?
    Mivel abszolut laikus vagyok, szeretnék egy olyan orvost találni, akiben feltéltlenül és vakon bízhatok, hiszen az adott pillanatban úgyis neki lesz annyi rálátása a helyzetre, hopgy megítélje, mi a mindannyiunk számára legjobb megoldás.
    előzmény:
    Richyné (60)
     
  17. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 2. 13:4560.
    Szisztok! Visszajöttem! Milánói makarónit ebédeltem és nagyon jól laktam. Tényleg jobb átgondolni a császár lehetőségét is, mert mi van ha mégis szükséges lesz bárkinél. Én is úgy terveztem, hogy természetes úton szülök és erre nem is gondoltam, hogy ez nemcsak az akaratomon múlik. Akkor a szülés után engem lelkileg nagyon megviselt, mondhatom azt, hogy ez miatt váltam kissé depresszióssá. Mindenért sírtam, kiakasztottam mindenkit körülöttem. Aztán egyik este, mikor lementünk a férjemmel levegőzni, bevallottam neki, hogy azért vagyok ilyen, mert úgy éreztem, hogy azáltal, hogy nem simán szültem, nem vagyok olyan nő, mint a többiek. Tudtam, hogy butaság, de akkor így éreztem. Most pedig már csak azt mondhatom mindenkinek, hogy nem az a lényeg, hogy milyen úton szülsz, hanem az egészség, ami babára-mamára egyaránt vonatkozik. Persze mindenki szívesebben szülne simán, műtét nélkül, de a természet nem mindenki esetében rendelkezik így. Ez ellen pedig nem tehetünk semmit. De, ha a császár lehetőségét is figyelembe veszed és tényleg rá kerül a sor, lelkileg nem lesz olyan nagy csalódás. De bízzunk benne, hogy sikerül nektek simán szülni. Bár Mandinál nem ilyen sima az ügy szerintem. Tényleg Mandi, te már biztosra tudod, hogy lányod lesz? Kitaláltátok már a nevét?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_273547
    Torolt_felhasznalo_273547
    2003. december 2. 12:4059.
    Sziasztok!
    Richyné, köszönöm az infókat, legalább most már nagyjából tudom, mire is számíthatok.
    Mandi, felújítás ügyben majd januárban nyilatkozok a nehézségekről, most még csak a dolog elméleti oldala aktuális, amit viszont nagyon élvezek. A gyakorlati kivitelezés feltételezem, hogy korántsem lesz ennyire szórakoztató, de már azt is nagyon várom. Te mikorra várod a kislányodat? Megkérdezhetem, hogy milyen szemprobléma esetén merül fel a természetes szülés kockázata?
    Cseted, öröm ilyen pozitív élményt olvasni!!
    Vigyázzatok magatokra, puszi!
    előzmény:
    mandi (44)
     
  19. 2003. december 2. 10:4758.
    Jó étvágyat! Várunk vissza délután!
    előzmény:
    Richyné (56)
     
  20. 2003. december 2. 10:4657.
    Köszönöm a hasznos infókat. Próbálok lélekben készülni erre az eshetőségre is. Igazából nemigen vágyom rá, hiszen mégiscsak egy műtét, de elfogadom, ha szükséges. tehát észérvekkel meggyőzhető vagyok. Ugyanis anyukám egyik kolléganőjénél volt hasonló, még nagyon régen, amikor erre nemigen figyeltek, és neki akkor nagyon megromlott a látása, pedig eredetileg nem is volt olyan rossz, mint nekem. Ezért csinálnak vizsgálatokat, hogy kiderüljön, nekem is hasonló-e a problémám? A doki nagyon segítőkész volt ebben, pedig félve kérdeztem rá.
    előzmény:
    Richyné (55)
     
  21. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 2. 10:4456.
    Most mennem kell, ebéd után jövök ismét. Vigyázzatok magatokra, remélem akkora már lesznek újak is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 2. 10:3755.
    Nagy valószínűséggel császár lesz. A sűrgősségi császár is azért kellett annó, mert 23 óra vajúdás után sem tágultam semmit, fájásaim viszont voltak. Azt mondták, hogy nagyon "keskeny" vagyok, tehát alkatilag nem vagyok képes simán szülni. Tehát ez is befolyásoló tényező lesz és elszeretnék kerülni azt a huzavonát, ami akkor volt. Akkor még 4 órát vártak Kecskeméten is, viszont már oxigénhiány lépett fel a babánál, én is az ájulás szélén voltam, így nem volt mit tenni. Egyébként most ismét volt egy kis probléma a lepény elhelyezkedésével is, ami szintén a császár mellett érvel. Akkor engem altattak, mert nagyon le voltam már gyengülve, de még így is megkérdezte a Pusztai, hogy milyen módon csinálják, majd elmondta, hogy ő mit és miért javasol. A felépülésről annyit, hogy viszonylag hamar rendbe jöttem. Amikor mentem vissza a 6 hetes kontrollra, már minden rendben volt és remekül voltam. Persze az első napokban és hetekben nagyon óvatosan kell mozogni és nagyon kell figyelni. Az első hét volt, ami eléggé nehéz volt, de nem volt vészes. Tényleg jó egyébként, ha a te esetedben utánna nézel a császárnak is, mert ha esetleg sor kerül rá, akkor nem érnek meglepetések. Akkor nekem nem volt időm bármitől is meglepődni, csak túl akartam rajta lenni. Most viszont már mondtam az orvosnak, hogy jobb szeretném, ha nem is probálkoznánk a sima szüléssel. Erre azt mondta, hogy nagy esélyem van a császárra.
    előzmény:
    mandi (50)
     
  23. 2003. december 2. 10:3454.
    Jajj! képzeljétek! Azt álmodtam éjjel, hogy szülök, méghozzá ikreket. de nem is tudok róla, csak mikor az első megszületik (a kislány), mondják, hogy ne nagyon ugrabugráljak, mert lesz ott még egy baba. És akkor egy fiam is születik. Ja, és álmomban egyáltalán nem fájt, amin nagyon csodálkoztam. Elég fura nem?
    előzmény:
    cseted (51)
     
  24. 2003. december 2. 10:3153.
    De jó ilyet olvasni. Az én párom is szívesen bent aludna a kórházban velünk. Pont most reklamálta, hogy miért kell olyan sokáig bent lenni a szülés után. Én meg nyugtatgattam, hogy legalább kipiheni magát, mert az utolsó hetek biztos zűrösek lesznek a szülés előtt. Így is éjszakánként mindig átesek rajta mikor pisilni megyek. Úgyhogy sok nyugta nincs szegénynek tőlem. Viszont örvendetes, hogy az eddigi 3-4 helyett már csak 1-2 alkalommal járok ki. Talán normailzálódik ez a helyzet is.
    előzmény:
    cseted (51)
     
  25. 2003. december 2. 10:2952.
    Én sem szándékoztam előtte bedobni az összes pénzt, főleg miután az ismerősöm ilyen furát mesélt a saját dokijáról. Az enyém még nem mondott semmi összeget. Lehet, hogy nem is fog. Gondolja, majd rájövünk magunktól, hogy ez a szokás.
    előzmény:
    Richyné (49)
     

Címlap

top