Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kecskeméti kismamák

Torolt_felhasznalo_331039
Torolt_felhasznalo_331039
Létrehozva: 2003. november 26. 07:57
Olyan kismamák jelentkezését várnám, akik Kecskeméten szültek, illetve fognak szülni. Én 3,5 éve szültem ott a lányomat, most pedig áprilisban szintén ott fog születni a 2. ficánkám. Várom a jelentkezéseket!
  1. 2003. december 2. 10:2851.
    A MÁV nagyon jó volt. Ha lesz következő, őt is ott szülöm. Gátvédelemmel szültem fájdalomcsillapítás nélkül szerda este, péntek délután hazajöttünk. Apa bent aludt velünk a kórházban, nagyon jó volt. Ahhoz képest mennyire be voltam . . . . , ahhoz képest szép élmény volt, már nem félek a szüléstől.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. december 2. 10:2650.
    Már előre tudják, hogy biztosan császár lesz? Valami probléma van, vagy azért, mert az előző is az volt?
    Sajnos engem is megijesztettek, hogy lehet, hogy császár lesz, mert van egy szemproblémám, amit ki kell vizsgálni, és az dönti el, hogy megpróbálhatok-e símán szülni.
    Én erre készülök, de a császárosnak is utána olvasok.
    Szívesen olvasnám a beszámolódat pl. a felépülésről és az egész folyamatról. Téged altattak vagy érzésteleítést kaptál?
    előzmény:
    Richyné (42)
     
  3. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 2. 10:2149.
    Szia! Igen, van egy kislányom, aki áprilisban lesz 4 éves. Én Kecskemét melletti vagyok, de a lányom is ott született sűrgősségi császárral. Azóta én odajárok vissza. Bár most a terhességem elején 2-szer voltam Bp. -en orvosnál, de nagy a távolság is és ragaszkodom nagyon a Pusztai doktorhoz is.
    Mandi! Nekem az az álláspontom, hogy szülés előtt nem szabad nagyobb összeget adni orvosnak, akármennyire is elégedett vagy vele. Elég az, amit magánrendelésen fizetsz, az alapján letudod szűrni, hogy foglalkozik veled. A hálapénz manapság már tényleg olyan, mintha kötelező lenne. Persze nem muszály adni, de jobban odafigyelnek rád, ha adsz. Legalábbis szerintem. Sajnos vannak olyan dokik, akik kikötik, hogy X összeg szülés előtt, amikor "megfogadod", X összeg szülés után. Én biztos, hogy most is fogok adni a Pusztainak, mert császáros leszek és így komplikáltabb eset vagyok a spontán szülőknél.
    előzmény:
    cseted (46)
     
  4. 2003. december 2. 10:1448.
    Szia!

    Kérek tanácsokat a lányok nevelését illetően. Ha minden igaz, nekem is lányom lesz, bár ez félig sem biztos.
    Milyen a MÁV Kórház? Sok jót hallottam róla. Itt ki volt az orvosod?
    előzmény:
    cseted (46)
     
  5. 2003. december 2. 10:1247.
    Igyekszem vigyázni! Már nem hordom le a könyveket a padlásról. ha kell felmegyek érte, aztán szépen lassan lekerül majd mind.
    Én is magánrendelésre járok. Az én dokim 5000 Ft-ot kér. Vizsgálat+ UH. Úgy tudom kb. ez a négy-öt az átlag vizsgálati tarifa a nőgyógyászoknál. Bár azt is hallottam, hogy a rákszűrés néhol 10. 000 Ft.
    Az orvosok tarifájával kapcsolatban szerintem demike a szülésre gondolt. Én is. Tudom, hogy szoktak adni hálapénzt. Ez most félig-meddig kötelező, vagy hogy van? Olyat is hallottam, hogy van, aki előre megmondja, hogy mennyi a szülés.
    Az egyik volt szomszédom járt úgy, hogy a dokija, ahol az elsőt szülte, és akivel nagyon elégedett volt, abbahagyta a praktizálást. ajánlottak neki valakit, aki nagyon felkapott. Meg is mondták, hogy mennyit kell neki adni. Oda is adták, de vesztükre előre, ugyanis utána a doki feléjük sem nézett. Elég rémisztően hangzik. Én ezt a dokit nem ismerem. Ezért szándékosan nem is írom le a nevét. De az eljárást furcsállom, ha valóban így történt.
    előzmény:
    Richyné (45)
     
  6. 2003. december 2. 10:1046.
    Sziasztok! Jelentkezem a kecskemétiek csapatába. Kb. egy éve lakom Kecskeméten. Van egy 3 és fél hónapos lányom. Budapesten a MÁV kórházban szültem, de egy darabig ide jártam dokihoz. Mi van Veletek? Richyné az első babád mennyi idős? Ugye Neked van már egy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 2. 10:0345.
    Mandi! Azért a pakolódást ne vidd túlzásba és vigyázz magadra és a babára. Te magánrendelésre jársz az orvosodhoz? Valaki kérdezte, hogy ezen a környéken van-e és mennyi az orvosok tarifája. A saját orvosomról nem hallottam még, hogy tarifája lenne, ha adnak neki elfogadja, ha nem úgy is jó. Én magánrendelésre járok hozzá havonta 1-szer, 4 ezer forint egy rendelés+UH.
    Demike! Te is vigyázz magadra és a babádra a költözködés alatt és egyébként is.
    előzmény:
    mandi (44)
     
  8. 2003. december 2. 09:4844.
    Nem irigyellek. Mi már a nagyján túl vagyunk a felújításnak. De pl. a szekrény még csak félig készült el, a régieket meg eladtuk, úgyhogy minden össze-vissza van a lakásban. De alakul. Remélem, Karácsonyra valamennyire rendbe jövünk. Ugyanis az előző Karácsonyunk is nagyrészt dobozok között telt, mert december 6-án költöztünk át véglegesen a korábbi lakásból. Azóta ki-be dobozolunk. Hol festünk, hol parkettázunk. Szóval zajlik az élet, de egyszer talán rend lesz. Persze akkor meg lehet, hogy tovább költözünk, hiszen milyen unalmas egy teljesen kész lakásban éllni. Kell az a kis felfordulás! Bár azért kipróbálnám!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273547 (41)
     
  9. Torolt_felhasznalo_273547
    Torolt_felhasznalo_273547
    2003. december 1. 16:2643.
    Hát, meglátjuk! Köszönöm a soraidat.
    Lassan lelépek, szép estét mindenkinek!!!
    előzmény:
    Richyné (42)
     
  10. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 1. 16:0042.
    Sziasztok! Én nemigazán tudom, hogy mennyit szoktak adni az orvosoknak és szülésznőknek. Akkor, amikor én bekerültem, nem volt szükségem szülésznőre, így neki nem is adtam. A dokinak megmondom őszintén, hogy akkor 15 ezret adtunk. Most hallottam, hogy vannak dokik, akik kikötik, hogy 20-90 ezer között szoktak kapni, de szerintem mindenki annnyit ad, amennyit a pénztárcája megenged. Ha belegondolsz, ez a dolguk, ezért megkapják a szép kis fizetésüket. Mi most úgy terveztük, hogy szülés után kb. 30 ezret adunk az orvosnak. Ennyit tudunk adni és kész. Ja! Persze addig kb. még 4-szer megyek hozzá magánrendelésre, az is 16 ezer, úgyhogy szerintem ez bőven elég lesz. Egyébként itt errefelé úgy hallottam, hogy ha nincs komplikáció a szülésnél, akkor a dokinak 30-35 ezer, a szülésznőnek 10 ezer. De én nekem most sem kell a szülésznőre gondolnom, mert császáros leszek, így ennek nem néztem igazán utánna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273547 (37)
     
  11. Torolt_felhasznalo_273547
    Torolt_felhasznalo_273547
    2003. december 1. 15:4641.
    Ne is mondd, ha minden igaz, decemberben megkapjuk a hitelt a banktól, utána a kulcsokat és kezdhetjük is az új lakás felújítását. . .
    előzmény:
    mandi (39)
     
  12. 2003. december 1. 15:4640.
    Lányok! Most mennem kell! holnap jövök! Minden jót addig is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. december 1. 15:2039.
    Szerintem amennyi alkohol abban a konyakmeggyben van, attól nem lesz bajod.
    Persze, ha valaki kilószámra eszi, megárthat, de két db. nem tragédia.
    Engem is érdekelne ez a hálapénz dolog. Mi nem vagyunk túl jól eleresztve. Még gyűjtögetnünk kell, és nem mindegy mennyit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273547 (37)
     
  14. 2003. december 1. 15:1838.
    Voltunk 4D UH-n. Ott lányt mondtak. Azután a saját orvosom nem tudott állást foglalni amkérdésben. Így nemigen tudjuk, milyen nemű lesz. De igazából nincs is határozott kívánságunk. Bármelyiknek örülnénk. Én nem is akartam feltétlen tudni, de a 4d-s doki már az AFP értéknél elszólta magát, hogy az nem fiú sáv. Láttam a páromon, hogy mostmár érdekelné nagyon, mondtam, hogy akkor mondja csak meg.
    előzmény:
    Richyné (31)
     
  15. Torolt_felhasznalo_273547
    Torolt_felhasznalo_273547
    2003. december 1. 15:1237.
    :-)))
    meggyógyult a billentyűzetem!!!
    most még Pesten lakom, de január végén költözök, és akkor a Hunyadivárosban fogunk lakni. Férjem már ott lakik, csak a munka miatt élünk kétlaki életet. Mondanom sem kell, már nagyon várom, hogy vége legyen az állandó utazgatásnak!
    Mennyit szokás adni egy orvosnak / szülésznőnek Kecskeméten?
    előzmény:
    Richyné (34)
     
  16. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 1. 14:5736.
    Ne izgulj! Nem lesz alkoholfüggő a babád! Ennyi nem fog megártani neki. Ha ez a mennyiség mindennap 2-3 üveg lenne, akkor lenne mitől tartanod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273547 (35)
     
  17. Torolt_felhasznalo_273547
    Torolt_felhasznalo_273547
    2003. december 1. 14:5435.
    Nyugtassatok meg! Ebed utan gyors egymasutanban leugrott ket marcipanos-konyakmeggyes szaloncukor. . .
    A kolleganom szerint vigyaznom kellene, mert ebben is van alkohol. Ugye ekkora mennyiseg nem atrhat a babanak? Meg az ekezetek is eltuntek a gepemrol a nagy ijedelemre. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 1. 14:5134.
    Ez az időpont nagyon jó! Azért mondom, mert egyik ismerősöm pedig április 27-re várja az első babáját és ő is Kecskemétre jár. Ő a Kazacsayhoz jár, akit csak Kacsának hívnak és őt is nagyon dícséri. Bár mondta, hogy a Kacsa állítólag nagyon "ragaszkodik" a pénzhez. Én amikor 3, 5 éve szültem, sűrgősségi császárra kerültem be, tehát senkit nem ismertem. Akik akkor voltak a szobatársaim, a következő orvosokat dícsérték nagyon: Kazacsay, Szabó László. Én pedig a Pusztai Zoltánt dícsértem és dícsérem a mai napig. De, ha lesz ez a buli, akkor jól kitudod az ottani hölgyeket faggatni orvoskérdésben. Biztos sikerül egy korrekt, normális orvost találnod, akivel elégedett leszel. Most hol laksz, vagy már itt vagy Kecskeméten? Jaj! Bocsika, csak csikál a babócám!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273547 (32)
     
  19. 2003. december 1. 14:4333.
    Jó! A felvétel is elég színvonalas. Még a hangmérnök párom is meg van vele elégedve. Most a mama CD-t hallgatom, de a baba is tetszik (2db CD). Van egy másik hasonló CD-m is, amit úgy rendeltem. Agyon volt reklámozva, hogy kismama-relaxáció a természet hangjaival. Gondoltam, csak jó lehet. Hát természet annyi van benne, mint egy Mc'Donalds hamburgerben. Számítógéppel kreált alkotás az egész, ami még nem baj, de teljesen érződik is rajta. Viszont a baba-mama CD jó.
    előzmény:
    Richyné (30)
     
  20. Torolt_felhasznalo_273547
    Torolt_felhasznalo_273547
    2003. december 1. 14:3932.
    Sziasztok!
    Kedves Richyné, a legújabb számítások szerint április 29-re jön a kicsi, már ha lesz kedve időben érkezni. ("zűrös" család vagyunk, a férjemet 2 héttel túlhortda a mamája, én pedig úgy döntöttem anno, hogy elég odabent 7 hónap. . . )
    Orvosom még mindig nincsen, talán januárban el tudok menni valakihez. Addig biztos nem is lesz rá alkalmam, mert hétköznap gyakorlatilag semmi esélyem arra, hogy Kméten orvoshoz menjek. . . December végén lesz a férjem céges családos karácsonyi bulija, ott még kifaggatom az anyukákat a tapasztalataikról, és utána mélyvíz. . . :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 1. 14:2631.
    Mandi! Azt elfelejtettem kérdezni, hogy tudjátok már, hogy fiú, vagy lány lesz-e trónörökös?
    Demike! Sikerült már orvost találnod Kecskeméten?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 1. 14:2130.
    Szia Mandi! Milyen az a baba-mama cd? Hát a védőnőkről csak annyit, hogy ha már némelyikük kiöregszik kissé, a fiatalabbat mindig csak lehordani tudja. Sajnos nem tudják elfogadni a fiatalabb generációt és esetleges újításaikat. Bár, ha egyáltalán hagyják érvényesülni.
    Demike! Te mikorra várod a babát? Bocsi, ha esetleg írtad már és én "nem vettem az adást"!
    előzmény:
    mandi (27)
     
  23. Torolt_felhasznalo_273547
    Torolt_felhasznalo_273547
    2003. december 1. 13:5829.
    Bizony-bizony, ki kell használni azt a kevés időt, amit lazítással tölthet az ember lánya a munkahelyen! :-)))
    Milyen a baba-mama cd?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. december 1. 13:3428.
    Szia demike!
    Köszönjük a tippeket. Várunk nagyon Kecskemétre!
    Voltam a kedves védőnénimnél, de nem kérdeztem rá, hogy övé-e a Hunyadi-város is, mert a többi kolléganője éppen szervezett támadást indított ellene, mert elfelejtett iktatószámot adni a kismamáknak. Igaz, hogy aznap kezdett, mikor én mentem először (néhány hónapja) és senki nem mondta, hogy kell, de azért jól lehordták. Csak azt nem értem, hogy ez csak most hirtelen kezdett gondot jelenteni, És miért akkor kell a problémákat "megbeszélni", mikor tele a rendelő kismamaával. Nagyon kellemetlenül éreztük magunkat, és a védőnőnek is ciki volt. Szerintem ez azokra vet rossz fényt, akik így viselkednek, nem arra, akit támadnak. Fiatal, kedves, népszerű. Rögtön rászálltak! Ilyen, ha sok nő dolgozik együtt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273547 (26)
     
  25. 2003. december 1. 13:2927.
    Én most nem szándékozom eltünni, hacsak nem lesz egy újabb áramszünet, ami már volt délelőtt. Elég sokáig tartott. A főnökömnek elveszett az egész délelőtti munkája. Gondolhatjátok, milyen volt a hangulat. de hiába mondjuk neki, hogy menteni, menteni, menteni! Csak nem tanulja meg.
    Most viszont egyedül vagyok. baba-mama CD-t hallgatok, és veletek csevizek. Élvezem, mikor nincs sok dolog, és ilyeneket lehet csinálni.
    előzmény:
    Richyné (25)
     

Címlap

top