Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kecskeméti kismamák

Torolt_felhasznalo_331039
Torolt_felhasznalo_331039
Létrehozva: 2003. november 26. 07:57
Olyan kismamák jelentkezését várnám, akik Kecskeméten szültek, illetve fognak szülni. Én 3,5 éve szültem ott a lányomat, most pedig áprilisban szintén ott fog születni a 2. ficánkám. Várom a jelentkezéseket!
  1. 2012. május 17. 15:26476.
    Sajnos ehhez nem értek, még nem nyitottam fórumot. Azért majd szólj ha megtaláltad
    előzmény:
    t.arcsi (475)
    2012-05-17  15:15
  2. 2012. május 17. 15:15475.

    Szia!

     

    Próbáltam nyitni, de nem sikerült. Ill. azt hittem igen, de nem találom sehol:( 

    előzmény:
    Anethum (474)
    2012-05-17  14:47
  3. 2012. május 17. 14:47474.

    Sziasztok.

     

    Én is csatlakoznék, de csak zárthoz..

    előzmény:
    t.arcsi (473)
    2012-05-17  12:45
  4. 2012. május 17. 12:45473.
    Szerinted, ha nyitnák, jönnének még?
    előzmény:
    Dádi (472)
    2012-05-17  10:05
  5. 2012. május 17. 10:05472.

    én benne vagyok

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2012. május 17. 09:31471.

    Sziasztok!

     

    Elég régi ez a topik, de ha jelenlegi kecskeméti kismamák írnának páran, lehetne nyitni egy zárt topikot. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2009. december 22. 22:41470.

    Sziasztok!

    Nem tudom van e még itt valaki a forumba....

    Ha igen, a véleményetekre lennék kíváncsi...

    Melyik nőgyógyásznál érdemes szülni, kit ajánlatok??

    Milyen véleménnyel vagytok a kecskeméti szülési osztályról?

    Minden érdekel ami ezzel a témával kapcsolatos!

     

    Üdv: Bea

    előzmény:
    kacs21 (468)
    2009-08-16  19:50
  8. 2009. október 28. 11:01469.
    kacs, várom a híreket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. augusztus 16. 19:50468.
    Köszi előre is!
    előzmény:
    szunyamanó (467)
    2009-08-16  14:24
  10. 2009. augusztus 16. 14:24467.

    Szia!

     

    Drukkolok, és kívánom, hogy csupa pozitív élmény maradjon a szülés!

     

    Ha eszedbe jut még valami kérdés addig, írj nyugodtan!

    előzmény:
    kacs21 (465)
    2009-08-15  19:12
  11. 2009. augusztus 16. 14:23466.

    Akkor ezek szerint én tudtam rosszul, és csak 1 zuhanyzós van. A tippeket köszi, megjegyzem őket, hátha januárban szükség lesz rájuk.

     

    További jó babázást!

    előzmény:
    pasztorh (464)
    2009-08-14  19:41
  12. 2009. augusztus 15. 19:12465.

    Sziasztok!

     

    Jó, hogy ilyen sok mindent meg lehet tudni Tőletek! Majd mi is bepályázzuk ezt a VIP szobát hátha sikerül

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. augusztus 14. 19:41464.

    Tulképpen (nekem) mindegy, valószínű egyhamar nem szülök megint... 2008 novebnerében szültem.

    De az tuti,hogy aki csak teheti, babás szoba kérje magát!

    Én a 313asben voltam (2en voltunk), mellettünk egy 6ágyas babás, meg a 2ágyas zuhanyzós. Akkor lehet, van még egy zuhis?? 

     

    Mi a szobatársammal akkor emntünnk zuhanyozni, amikor a másik térfélnek kihoztás szoptatni a babát, akkor szinte senki nem volt a közös zuhanyzóban, ami ugye jó messze volt... Meg hajnalban, amikor mindenki aludt még, néztek isz ügyeletes nővérkék, amikor battyogtunk a motyónkkal zuhanyozni.

     

    Szép estét, nyugodt babavárást!!

     

    előzmény:
    szunyamanó (463)
    2009-08-14  18:22
  14. 2009. augusztus 14. 18:22463.

    Na, ezzel újat mondtál, illetve kérdeztél. A folyosó legelején van két kétágyas szoba, de mikor én szültem (2008. febr.), mindkettőhöz volt saját fürdő. Azt hittem, hogy a közös fürdősök 4-5 ágyasak. Passz...

    előzmény:
    pasztorh (462)
    2009-08-14  17:40
  15. 2009. augusztus 14. 17:40462.
    Akkor ezekszerint én VIP szobában voltam???? Nem is tudtam. 2ágyas volt, de nem volt hozzá külön mosdó, a közösbe jártunk, brrr  Vagy az akkor nem is a VIP???
    előzmény:
    szunyamanó (461)
    2009-08-14  16:25
  16. 2009. augusztus 14. 16:25461.

    A VIP csak nevében az, eleinte a dokik, egyebek rokonai kerültek oda azt hiszem, de most már "nyilvános". Fizetni nem kell érte, viszont tényleg lutri a dolog, mert ugye csak 2X2 ágy van. A megfelelő időben kell szülni. Én is nagyon tartottam a közös zuhanytól és egyebektől - hallottam gyomorforgató sztorikat, de szerencsém volt, és jutott hely a VIP-ben. Hátha majd most is...

    előzmény:
    kacs21 (460)
    2009-08-14  14:06
  17. 2009. augusztus 14. 14:06460.

    Szia!

     

    Sokat segítettél! Ezért a VIP-szobáért külön fizetni kell? Mert ez higénia szempontjából is jobb lenne. 

     

    Köszi mindent: kacs

    előzmény:
    szunyamanó (458)
    2009-08-14  12:06
  18. 2009. augusztus 14. 13:59459.

    Szia!

     

    Szívesen segítek Nekem is jól jön ha segítenek én miért ne tenném

    Az jó, hogy a reggelizősre kaptál beutalót, örülök neki

    A honvédba a legjobb semmit se kell várni, mert időre mégy viszont azt kalkuláld bele, hogy lent betegkapunál fel kell vetetni az adataidat. Aki leveszi a vért az is aranyos csaj! 

     

    Jaja, de majd mondanak sok okosságot ott a szülésfelkészítőn. Majd nézd meg, ha mégy a védőnőhöz oda ki van írva a szülésfelkészítő időpontjai.

    30. héttől lehet menni. Persze, majd hozok képeket és infókat.

     

    Gyerekorvos téma: Persze körzet szerint is lehet menni gondolom én, de aki ide tartozik körzet szerint, ahhoz én nem szeretném vinni, inkább ahhoz, aki anno nekem is volt az orvosom, mert Őt tudom milyen és közelebb is van szeptemberbe, majd elmegyek hozzá és megkérdezem, hogy vállalja-e.

     

    Nektek is kellemes hétvégét!

     

    Kacs

    előzmény:
    Abacus (457)
    2009-08-14  11:10
  19. 2009. augusztus 14. 12:06458.

    Sziasztok!

     

    Én a második babámat várom, a kisfiam másfél éves, őt is itt szültem, talán tudok néhány infóval szolgálni.

     

    Babának dolgok a kórházba: popsitörlőn kívül nem kell más (hazamenős ruha persze), popsikrémet is adnak (Bepanthen).

    Magatoknak: feltétlenül vigyetek olyan baciölő törlőkendőt, amivel a WC-t le tudjátok törölni használat előtt. DM-ben pl. lehet kapni. Sokkal egyszerűbb használni, mint az ülőkevédőt, vagy a sok papírt.

    Hálóinget adnak bent, annyiszor cserélitek, ahányszor akarjátok, és így a sajátnak nem lesz baja (vér, stb.), bár van, aki ahhoz ragaszkodik. Mellszívót nem vinnék rögtön, ha szükség lesz rá, a párotok majd beviszi. Lesz anélkül is elég cuccotok.

    Én a kétágyas, úgynevezett VIP szobában voltam (2 van belőle), amihez van saját fürdő - próbáljátok megbeszélni a dokival, hogy ha van ott hely, oda kerülhessetek. Tök nyugi, nem kell a közösbe mászkálni, tiszta, stb.

     

    Szülésfelkészítő: szerintem hasznos, főleg az, hogy megmutatják a kórtermeket, szülőszobákat, így nem fog váratlanul érni, hogy hová kerültök. Lesz diavetítés a szülés fázisairól, mesélnek a császárról, hogy miket kell vinni, stb. 3 alkalom, az utolsó a szülőszoba-látogatás.

     

    Terhestorna: http://www.éltetőerő.hu/ Nagyon jól átmozgat, és a hangulat is jó szokott lenni, bár van egy stílusa a nőnek, aki tartja. :)

     

    Remélem, tudtam valamit segíteni. További jó babavárást mindenkinek!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. augusztus 14. 11:10457.

    Szió!

     

    Azt hiszem akkor én is baba-mama szobát kérek. Köszi, segítettél a döntésben.

    Most jöttem meg a védőnőtől, és a reggelizős cukorra kaptam beutalót (én is a Honvédba megyek, nekem az humánusabb).

     

    Ha hallasz valami jót a szülésfelkészítőn, feltétlenül meséld el. Nekem még nem mondták hogy menni kell.

     

    Akkor babának popsitörlő és hazajövős ruha. Eddig...de mivel hamarabb szülsz, és ha lesz egy szusszanatnyi időd, gondolom babás képekkel együtt feljössz és elmondod mi hogy volt!!!

     

    Én nem tudtam hogy a gyerekorvost én választom! Azt hittem ez ugyanúgy lakcím szerint megy, mint a védőnő. Megmondom őszintén, nem vagyok jártas a gyerekorvosokban. Aki nekem volt őt imádtam (dr. Szász Katalin), de ő idős már és a Hunyadivárosban van.

     

    Nekem még van időm, én december 13-ra vagyok kiírva. Ti addigra már 2 hónapos nagylegényes család lesztek!!! 

     

    Kellemes hétvégét nektek!

     

    Abacus

    előzmény:
    kacs21 (456)
    2009-08-13  18:08
  21. 2009. augusztus 13. 18:08456.

    Szia!

     

    Én úgy gondoltam alapból rooming in-be kérem magunkat, azért is amiket Te fesoroltál. Még ha fárasztó is lesz az első két napban, de nekem ne beetetve hozzák ki a kisfiamat, hogy aztán én legyek a hibás, hogy nem tudom szoptatni...meg efféle problémák.

     

    A Stádium utca egy nagyon jó környékaz egyik barátnőm is ott lakik, meg nagymamám egyik unokatestvére. Ha lesz ismerősöm, aki lakást keres mindenképp szólok neki!

     

    A reggelizős cukorvizsgálat az úgy zajlik, hogy otthon megeszel fél kiflit vékonyan vajazva/margarinozva és iszol 1 dl tejet, aztán pontosan egy óra múlva le kell vetetni a vért (tehát, ha 7-kor ettél pontban 8-kor le kell venni), de azt úgy is tudják ott a laborba. Én a honvédba voltam és a csaj már kérdezte is, hogy mikor ettem és hogy ne foglalkozzak az elöttem levökkel menjek be, ha egész lesz. Így is volt és az eredmény jó is lett!

     

    De mivel a dokim nem volt következő alkalommal, csak a helyettese, így hát neki nem volt megfelelő...azt mondta túl alacsony

    gondolhatod, mikor papíron meg pont jó volt.

    Na mindegy elküldött cukorivósra, hát az is jó történet.

    Reggel 8-ra kellett menni a terhesgondozóba beutalóért, elöttem volt még 2 kismama azokat is meg kellett várni és mentünk is a vérvételre mire a laboros csaj letolt, hogy miért ilyen késön jöttem. Hát mondom mivel 8-ra kellett menni beutalóért...

    Na mindegy érted, azán levette a vért megittam a "cukorbombát" aztán 2 óra várakozás...hát én alig vártam, hogy leteljen és ehessek végre!

    Hát ez volt a kis sztorink, gondoltam elmesélem hátha hasznos Neked is!

     

    A babának állítólag csak, popsitörlőt kell vinni, mert pelust adnak. Azt viszont nem tudom, hogy vinni kell-e popsikrémet.

    A babának ruhát állítólag csak hazajövetelhez kell vinni, mert azt is adnak. De várom már, hogy megszülessen azán hazajöhessünk!

    Visszatérve a témához, most hétfőn kell mennünk szülésfelkészítőre és ott elmondanak sok hasznos infót, majd mesélek!

     

    Választottál már gyerekorvost? Te melyikhez akarod majd vinni?

     

    Meleg: igazából nem volt nagy problémám a meleggel, de jó ez a lehülés jobbat alszok éjszaka! Én okt. 22-re vagyok kiírva és Te?

     

    kacs

    előzmény:
    Abacus (453)
    2009-08-13  09:15
  22. 2009. augusztus 13. 13:11455.

    Én megköszönöm hogy reagáltál, tényleg minden infóért hálás vagyok.

    Nagyon bírom a Szabó doktort, és azt mondják jó sebész is (ha valami baj lenne...).

    Az elkerülős trükkökre is kiváncsi vagyok persze!!!! Attól a társaságtól én is félek.

    Juteszembe, nem emlékszel véletlenül, mi volt a kelengye listád? Babádnak kellett vinni valamit, vagy adtak a kórházba??

    Terhes tornára jártál? Hova kell menni?

    Ha esetleg erre jársz, és még ezt elmondanád, hálás lennék.

    Köszi előre is!

    előzmény:
    pasztorh (454)
    2009-08-13  09:36
  23. 2009. augusztus 13. 09:36454.

    Sziasztok!

     

    Nem szeretnék pofátlan lenni,csak beleolvastam,és reagálnék.

    Én novemberben szültem a Szabó Gábornál, maximálisan elégedett voltam! Persze ebben nagy szerepe van,hogy alapjáraton nagyon bírom a dokit, a humorát.

    Tőlem nem kérdezte meg a doki, hogy babás szobába szeretnék-e kerülni, aztán szülés után az orrom elé nyomott egy papírt, írjam alá, hogy jól viselkedek a babás szobában. Neki egyértelmű volt,hogy oda kerüljek. (persze annyian voltunk a gyermekágyon,hogy én már a terhespatológiára kerültem, 1,5 nap után jutottam babás szobába)A közös mosdó undorító, sajna... Túl kell élni, nincs más megoldás. Meg néhány trükk,hogy lehet elkerülni az etnikumot.

    Szülés előkészítőre mindenképpen menj el, szerintem, sőt a férjem szerint is megéri, nálunk végig bennvolt apuka.

    És sok erőt, kitartás Mindannyiotoknak!!!!

    előzmény:
    Abacus (453)
    2009-08-13  09:15
  24. 2009. augusztus 13. 09:15453.

    Szió!

     

    Jaja, ez volt az eltünésem igazi oka. Néztem a másik topikodat, és én is nagyon gondolkozom a rooming-in szobán. Megmondom őszintén én azért választanám, mert nem sok jót hallottam a csecsemősnővérekről, és tényleg az etnikumról. Engem még a közös wc higiéniáj ais zavar (azt mondják az is gázos). Főleg h az előbb említett hölgyek előszeretettel gyújtanak ott rá.

     

    A Stádium u-n vettünk egy kétszobás erkélyes lakást. Így a mienk, felújított, Pákozdi csata u-i első emeleti parkra néző egyszobás (nem liftes) lakásunk eladó. Ha esetleg tudsz rá valakit...

     

    Cziner Irén a védőnőm, és dr. Szabó Gábor a dokim. Én mindkettőt nagyon szeretem, meg is vagyok velük elégedve.

     

    A cukorterhelésnél tényleg otthon kell enni egy kiflit és inni tejet??? Engem ihatatlan glükózsziruppal riogatnak, bár olvasom neked is az volt.

     

    Köszi a listát! A babának se pelenka, se ruha nem kell? Azt itt adják?

     

    Nem tervezek apás szülést, én párom nem bírja a kórházat meg zat sem ha szenvedek. Az Ő ellátása elvonná rólam a figyelmet.

    Anyukámat kértem meg, hogy jöjjön be velem.

     

    Neked is jó ez a kis lehülés? Mikorra vagy kiírva???

     

    Pápussz!!

    előzmény:
    kacs21 (452)
    2009-08-12  13:16
  25. 2009. augusztus 12. 13:16452.

    Sziasztok!

     

    Abacus: Semmi baj gondoltam, hogy valami ilyesmi van a háttérbe. Uram Isten már 22 hetesvagy! Hogy halad az idő igaz én meg mindjárt 30 pontosabban holnap

     

    És merre felé vettetek lakást? 

    Te még dolgozol? 

    Ki lett a védőnőd?

    Én tegnap voltam dokinál meg védőnőnél, mind a kettőt nagyon bírom.

    Múlt alkalommal a védőnőt is helyettesítették meg a dokit is és az a vércukor vizsgálat, ami jó lett 4,76! az a helyettes dokinak nem volt jó...

    Így csináltak mégegyet, ami már nem a reggelizős volt hanem a cukorivós na az meg magas lett kicsit 7,00, de tegnap mondta a doki, hogy ne foglalkozzak vele, mert az első a mérvadó neki. És még a 7-es cukor is benne van a határba. Szóval komplikált volt kicsit...

    Viszont felkértem a dokit szülésre és elvállalta!

     

    Gratulálok a kisfiúhoz!!!! akkor mindketten fiús anyukák leszük!!!

     

    Én idáig 8 kg szedtem fel, de ez mindekinél változó.

    Torna: én úgy hallottam, hogy a régiSZTK alaksorában tartanak kismamatornát, de a terhesgondozóban is ki szokták írni.

    Kórházi csomag (szerintem): 

    wc papír, betét (nagyobb méretű), tusfürdő, intim mosakodó gél, fogkefe, fogkrém, fésű, papírzsepi, bögre, evőeszköz, hálóing (szerintem 2 elég), 2-3 törölköző, köntös, bugyi 5-6db (olyan amit nem sajnálsz, majd kidobni és hagyományos), szoptatós melltartó 2db, melltartó betét, mellszívó, papucs 2pár (1 a zuhanyozáshoz, 1 meg általában).

    Kispapának szüléshez: papucs meg kitartás!

    Ha még eszembe jut valami megírom!

    Itt Kecskeméten fogsz szülni Te is?

     

    Ildikó: Hát Kecskemét az ilyen ebből a szempontból. Viszont állítólag Pesten vannak nagyon jó lehetőségek! Neked is sok sikert azért írj, hogy melyik kórházat választottad és hogy mi van veled/veletek!

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top