Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kecskeméti kismamák

Torolt_felhasznalo_331039
Torolt_felhasznalo_331039
Létrehozva: 2003. november 26. 07:57
Olyan kismamák jelentkezését várnám, akik Kecskeméten szültek, illetve fognak szülni. Én 3,5 éve szültem ott a lányomat, most pedig áprilisban szintén ott fog születni a 2. ficánkám. Várom a jelentkezéseket!
  1. 2009. augusztus 12. 09:33451.

    Sziasztok!

     

    Kedves Kacs, először is elnézésedet szeretném kérni, hogy így eltüntem, magyarázat van rá, de én magam is útálom a kibuvókat. Megbocsi???

    Lakást vettünk, kezdjük felújítani (soha többé mentő zajos Akadémia krt!!!), és eléggé el vagyok úszva vele. Ráadásul szabi nélkül nyomom a nyarat, és ugye itt vannak a MERCI-interjúk, amiknek a tanszékünk ad helyet (heti 2 nap, napi 13 órában, és kb. 36 fokban). Szóval összefoglalva ennyi....

     

    Kisfiút várok, és most hétvégén töltöttem be a 22. hetet.

    Védőnőm nagyon aranyos, a dokim úgyszintén (én birom a Szabó Gábort). 6 hete diétázom (napi 200 g szénhidrát, de nem vagyok cukros), mert az első 16 héten már 9 kg-t híztam. Kicsi vagyok és vékony is, így azt mondták, inkább most figyeljek oda, nehogy baj legyen. Így most +10 kg-nál járok, és az igazat megvallva néha ennék egy káposztástésztát, vagy krumplisat, vagy mákosat, vagy akár vajaskenyeret paprikával-paradicsommal...

     

    Most voltam vizsgálaton, és teljesen zárt vagyok. A baba súlyát és nagyságát 2 héttel megelőzi, veszélyeztetett lettem a hormongyógyszer és a szemkezelések miatt. De, járhatok tornára!!!! Ez nagy öröm, mert sajnáltam hogy a kangoo-t abba kellett hagynom.

    Nem tudod véletlenül, terhestornára hova lehet járni?

    Meg esetleg ha tudod már hogy milyen kelengyét kell majd bevinni a kórházba, megköszönném ha értésemre adnád.

     

    Szia Ildikó, üdv neked is itt!!! Remélem most már én is gyakrabban tudok jönni.

     

    Kellemes (maradék) nyarat Nektek!

     

    Abacus 22+3

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_163977
    Torolt_felhasznalo_163977
    2009. augusztus 11. 14:46450.
    Köszönöm a válaszod. Én is csak ilyen rosszakat hallottam eddig, pár évtizeddel le van maradva Kmét! Sajnos! Én úgy döntöttem bababarát kórházat választok, így Pestre kell mennem. Reméljük hamarosan Kmét is fejlődni kmezd! Sok sikert. Ildikó
    előzmény:
    kacs21 (449)
    2009-08-05  20:17
  3. 2009. augusztus 5. 20:17449.

    Szia! Üdv köztünk!

    Sajnos én még nem hallottam a csendes szülésről pláne kecskeméten, de megyek védőnőhöz kedden és majd megkérdezem Neked!

     

    utolsó harmadhoz vannak friss infóim:

     

    nst-re csak az elsőre kell beutalót kérni a terhesgondozóban, és be időpontot is kell rá majd kérni, azt azon a telefonszámon amit a kispapíron feltűntettek

     

    minden nst-re kell vinni vizeletet és előtte be kell jelentkezni a betegkapun

     

    minden nst után meg kell keresni az orvosunkat, aki kiértékeli és mondja mikor kell menni a következőre, és eszerint kell időpontot kérni

     

    ha éppen nincs a saját dokink, akkor meg keríteni kell egy dokit, aki megnézni

     

    a következő nst-kre már azzal apapírral ekll menni amit majd az előzőn kaptunk

     

    házassági anyakönyvi kivonat: ha kméten kötöttünk házasságot, akkor jó az eredeti nem kell frissebb

     

     

    apás szülés: van külön szülő szoba apás szülésekhez, amennyiben az tele van akkro jön a hagyományos paravánnal elválasztott szobás megoldás, de olyan nincs !!!!hogy helyhiányra hivatkozva az apát kitessékelik a szülésről

     

    sima szülésnél amíg összevarrják anyukát, addig a babát elviszik az megfürdetik, megvizsgálják (ez kb 1/2 óra) mire  összestoppol a dokker, merthogy itt rutinszerűen ugye nyisszantanak, addigra a babát is visszahozzák és veled lehet az örzőben a férjeddel együtt és oda pl már családtagok is bejöhetnek

     

    császár esetén kb 4-5 óra eltelik biztos mire megkapod a babát

     

     

    kórházba nem ekll ruha és pelenka, csak popsitölrőt mondta a védőnő

     

     

    és annyi de annyi érvet hozott fel a baba-mama szoba mellett, hogy én is abban fogom magam kérni mégiscsak

     

    nemhogy azt beszélik hanem így is van, hogy pl sima gyerekágyas részlegen 3 óránkét hozzák a gyereket bekajáztatva, és akkor szoptassad!!!na neeeem

     

    na ezek vannak! Ha lesz még hozok infót!

    Ha ven kedved mesélj magatokról!

     

    Üdv: kacs 28+6

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163977 (448)
    2009-08-03  17:48
  4. Torolt_felhasznalo_163977
    Torolt_felhasznalo_163977
    2009. augusztus 3. 17:48448.
    Sziasztok!Én újjonnan bekapcsolódó vagyok. Most vagyok 3 hónapos. A véleményetekkel kapcsolatban kérdeznélek titeket. Hallottatok már a "csendes szülés"-ről. Van ilyenre lehetőség Kecskeméten? Olyan dokit keresek, aki hajlandó lenne arra, hogy a gyermekem nyugodt körülmények között szülessen meg. Köszi előre is a válaszotokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. július 26. 19:24447.

    Szia!

     

    Az jó, hogy a kritikus időszak szülés után 2 hét valahogy én többre számítottam, de gondolom ez adottság, testfelépítés, inmunrendszer stb.-től is függ. 

    Köszönöm amúgy, hogy ilyen készségesen elmondod a dolgokat, sokat segítesz ám vele! Komolyan én szégyenlem magam, hogy ennyit kérdezek

    Remélem amúgy én is, hogy nem sokat kell vajúdnom. 

    Kis Picurkám egyre jobban rugdos és mostanában ide-oda cirkál a pocimba olyan kis aranyos, már most Imádom!

    Amúgy azt akartam már napok óta kérdezni, hogy Te hány centi vagy és hány kilóval kezdted a várandósságodat? És mennyivel felyezted be?

    Te rooming-in szobába voltál?

     

    Valóban nemsoká a mi időnk is eljön 2.5-3 hónap...ahogy telnek a napok, gyorsan elrepül majd!

     

    Üdv: Kacs & Balázs baba 27+3

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. július 26. 11:10446.

    nem fizetős a szülésfelkészítő! És tényleg hasznos infókat mondtak, bár nem tudom, hogy alkalmaztam-e a szülésnél. Én mondjuk eleve úgy készültem a szülésre, hogy o.k, fájni fog, fel vagyok rá készülve, csak nem mindegy, hogy mennyi ideig vajúdok és azt hiszem, ezt Bogyó is "megértette", mert igazából nem sokáig vajúdtam keményen, szóval fájt, amire készültem, de nem volt vészes. Mostanra már a varrataimat is kezdem elhagyni, a gátam is szép, az aranyeremhez is hozzászoktam, szóval azt mondhatom, hogy kb. 2 hét a szülés után, ami még elég kellemetlen. Ma már kinyaltam a fürdőt és wc-t, meg apa felporszívózott, én megyek felmosni, aztán készülök egy kis sütire, mert jönnek vendégek. Meg anyukám is jön fel segíteni pár napot, hetet, úgyhogy ritkábban jövök majd, mert tuti kitalálunk valami programot, ha más nem, akkor kétszer lemegyünk sétálni...

     

    Szóval mi megvagyunk, növögetünk, hamarosan jön a ti napotok is, élvezd a jó időt és a "szabadságot", a szüléstől már egyhuszonnégy óra folyamatos műszak, de megéri nagyon!!!!

     

    Angie és Bende Bogyó

     

    2 + 1

     

    előzmény:
    kacs21 (445)
    2009-07-24  19:29
  7. 2009. július 24. 19:29445.

    Mindenképpen menni akartunk! Fizetős amúgy?

    Bocs, hogy ennyit kérdezek csak kíváncsi vagyok!

    Nagyon jó a blogod ma sokat elolvastam amiket írtál és sokat tanultam belőle! Örülök, hogy nem kellett anyit szenvedned a szüléssel! Viszonylag gyorsan megvolt Bogyó és nagyon aranyos!

    Belegondoltam, hogy lassan mi is így fogjuk majd a saját babánkat...

    Végül is rooming in-be voltál?

     

    Üdv: kacs & Balázska 27+1

    előzmény:
    csongiangi (444)
    2009-07-24  08:33
  8. 2009. július 24. 08:33444.

    a szülésfelkészítőre nem kellett bejelentkezni, csak úgy odaállítottunk, azt hiszem, 32 hetes voltam már... 

    Ne hagyjátok ki!!!! 

    előzmény:
    kacs21 (443)
    2009-07-23  19:37
  9. 2009. július 23. 19:37443.

    Szia!

     

    Hát nagyon aranyos a  kisfiad!

    És jó a blogod is bár ma már nem olvasom el egészen, mert nem voltunk itthon és elfáradtam, de holnap majd megnézem ígérem!

    Neked a szülésfelkészítőre hogy kellett jelentkezned csak odamnetél az időpontra vagy be kellett jelenetkezned?

     

    Sok Neked és a Kisfiadnak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. július 23. 11:40442.

    na, hoztam képeket. Illetve vezetek egy blogot, priviben átküldöm a címet, oda mindig próbálok majd kitenni friss képeket, ide már nem biztos. Illetve a szülés történet is le van írva...

     

    Jók legyetek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. július 21. 17:01441.

    Szia!

     

    Már hiányoltalak, de gondoltam, hogy a Picurika van a háttérben!!

    Gratulálunk szívből hozzá én is és férjem is!

    Neked meg mielöbbi gyógyulást!

    Igen képeket kérek, mert nagyok kíváncsi vagyok Rá!!

    Mesél még a szülésről, ha tudsz! 

    Szoptatással hogy állsz? Tudsz szoptatni? Egyből ment?

    Tudod engem minden ilyen infó érdekel mivel új élmény lesz nekem is, de Te már túl vagy rajta!

    Sok puszi!!!

     

    Kacs & Balázska 26+5

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. július 21. 12:22440.

    Bocsi, bocsi...

     

    2009. 07. 11-én 8:35-kor megszületett Bendegúz....

     

    Hajnal egy órától voltak nyolc perces fájásaim, majd hétkor már a szülőszobán voltunk és fél kilenc után meg is született. Gyors szülés volt, viszont a felépülésem annál lassabb....

     

    Szülés után pár nappal kijött az aranyerem, meg egy varrat nem akar távozni, így az is irritál, így elég ritkán ülök géphez, de remélem, még pár nap és jobb lesz.

     

    Majd hozok képeket is!

     

    Nektek meg kitartást!!!!

     

    Angie és Bende Bogyó, aki ma 10 napos  

    előzmény:
    kacs21 (439)
    2009-07-08  20:18
  13. 2009. július 8. 20:18439.
    Mi újság van? Tán megvan már a baba? Hogy vagytok?
    előzmény:
    csongiangi (437)
    2009-06-29  19:12
  14. 2009. július 2. 11:17438.

    Szia!

     

    Örülök, hogy minden rendben!

    Remélem azért hamarosan megszületik, ha neked úgy kényelmesebb lenne. Mostanában nekem nincs semmi vizsgálat. vagyis 2 hét múlva kell mennem a cukor vizsgálatra. És jövő hét szombaton megyünk 4D-re.

    Milyen jó lehet az az érzés, hogy nemsokára találkozol a kisbabáddal

     

    kacs

    előzmény:
    csongiangi (437)
    2009-06-29  19:12
  15. 2009. június 29. 19:12437.

    minden rendben a CTG-n, pénteken újra megyek. Bogyó magától felkelt, nem kellett a hasamat megrázni, úgyhogy ez is megvolt. Méhtevékenység 0, úgyhogy egy ideig még nem szülök, de majd most pénteken kiderül, hogy hogy állunk...

     

    Mostmár repülnek a hetek és szombattól már bármikor születhetne, mert nem lenne koraszülött... én valahogy jövőhét csütörtökre időzíteném, de majd látjduk, hogy őfelsége meddig akarja még bérelni a pocak-albit....

     

     

    előzmény:
    kacs21 (436)
    2009-06-25  18:45
  16. 2009. június 25. 18:45436.

    Szia!

     

    Szegény Te, de gondolj rá, hogy már nem sok van hátra...

    Én még jó vagyok bár most nekem is megnőtt a hasam nagyon, meghát az étvágyam is jó. Úgyhogy úgy tippelünk, hogy 3.5-4 kg lesz majd a baba.

    Persze minden rendben, most az öreg Tankó volt és fainul megvizsgált, megnézett mindent A-Z ig. Ma meg az EKG-t csinálta a háziorvosom, de az is jó lett.

    4D-re kéthét múlva kell menni, vagyis akkorra kértünk időpontot és félegyházára megyünk.

     

    Hétvégén nem leszek, úgyhogy jó hétvégét! KITARTÁS!

    Azért írj, hogy mi volt a CTG-n!

     

    Üdv: kacs

    előzmény:
    csongiangi (435)
    2009-06-25  12:46
  17. 2009. június 25. 12:46435.

    Szia!

     

    Hát voltam már jobban is, most érzem a "terhességet", ez már nem egy más állapot, nem is várandósság, hanem terhesség. De azért édes a teher, csak néha elég kellemetlen már. A lábaim dagadnak (bár néha elmúlnak), most a kezeim vizesednek, a pocakomtól már nem nagyon tudok lehajolni és nekem még nincs is nagy pocakom. A kilók meg csak jönnek rám, az arcom is elkezdett püffedni... az alvás már sehogy sem jó, szóval nem is sorolom... és még hátravan egy hónap. Ez lesz a legnehezebb. Legközelebb egy tavaszi babára időzítünk (ha az úgy menne). 

     

    Egyedül ennek viszonylag hűvös időnek örülök egy kicsit, hogy nincs az a dögmeleg. Remélem így is marad mostmár..

     

    Minden rendben a dokinál és védőnőnél? Én holnap megyek ismét CTG-re, meglátjuk, mit produkál Bogyó, bár nagyon úgy néz ki, hogy kivárja még a kiírt időpontot. Pedig én nem bánnám, ha 2-3 hét múlva már kíváncsi lenne a nagyvilágra. Na és elkezdett most meg csuklani. Érdekes egy érzés...

     

    Sikerült 4D-re menni?  

    előzmény:
    kacs21 (434)
    2009-06-23  11:15
  18. 2009. június 23. 11:15434.

    Szia!

     

    Hogy vagytok? Hogy bírod az utolsó heteket?

    Mi most megyünk védőnőhöz meg dokihoz.

    előzmény:
    csongiangi (432)
    2009-06-21  06:17
  19. 2009. június 21. 20:53433.
    Örülök, hogy jólvagytok kisBogyóval!
    előzmény:
    csongiangi (432)
    2009-06-21  06:17
  20. 2009. június 21. 06:17432.

    minden rendben a CTG-n, Bogyó aludt, majd amikor felébresztették (másodjára), akkor még csukott is....

     

    Természetesen teszek fel képet, ha megszületett ez a kis lurkó...  

    előzmény:
    kacs21 (431)
    2009-06-19  17:45
  21. 2009. június 19. 17:45431.

    Köszönöm előre is hogy leírod nekem! Most nagyon jól érem amúgy magam, engem a meleg se zavar annyira. 2-3 hét? Hát nekem még arébb van, de örülök, hogy neked már csak ennyit kell várnod! Remélem, ha megszületik teszel fel képet magatokról!

    Mi volt a CTG-n? Neked ki a dokid és a védőnőd?

    Itt szülsz majd kecskeméten vagy máshol? Bocs hogy ennyit kérdezek, de kíváncsi vagyok

    előzmény:
    csongiangi (430)
    2009-06-19  08:28
  22. 2009. június 19. 08:28430.

    Szia Kacs!

     

    A körzetihez majd másfél hét múlva megyek legközelebb, remélem nem felejtem el megnézni a kiírást...

     

    Én júli 25-re vagyok kiírva, de szeretnék 2-3 hét múlva már anyuka lenni...

    Ma megyek az első CTG-re is, mert Bogyó nem olyan aktív mostanában és a dokim beutalt, úgyhogy ebéd előtt még oda is mennem kell....

     

    A meleget nem igazán bírom, bár volt már ennél rosszabb napom is, jelenleg vizesedik a lábam, így pihenésre vagyok késztetve... pedig még ablakpucolás is előttem van, meg ajtókeretek is jó lenne lefesteni, mielőtt megszületik a baba... szóval munka az lenne...

     

    Te pedig most vagy a legszebb időszakban... használd ki és élvezd a kismamaságot!!!!

     

     

    Angie és Bogyó

     

    34 + 6 

    előzmény:
    kacs21 (429)
    2009-06-18  16:05
  23. 2009. június 18. 16:05429.

    Szia!

     

    Mikor mégy a körzeti dokidhoz?

    Írd már le akkor a telefonszámot és az utcát ahová menni kéne 4D-re , ha arra jársz. Előre is köszönöm! Mikorra is vagy kiírva? Hogy bírod a meleget?

     

    Kacs & Balázska 22+0

    előzmény:
    csongiangi (428)
    2009-06-16  09:21
  24. 2009. június 16. 09:21428.

    Hát a kórházi uh az teljesen más, ha nem kérdezel, akkor nem válaszolnak. Ma mennem kell kontroll uh-ra, de kérdeznem kell majd tuti, mert különben nem mondanak semmit. Nekünk kb. 2*8 perces a dvd felvétel, de mint mondtam, nem igazán kivehetők még a vonásai, mert korán mentünk. Lehet, hogy huszon hét után már többet videózzák... 

    Van most valami akció tényleg, ahol 9 ezerért uh-nak, a körzetinél láttam az infót, de nem néztem meg jobban, mert mi már nem akarunk ugye menni... 

    előzmény:
    kacs21 (427)
    2009-06-15  19:37
  25. 2009. június 15. 19:37427.

    Szia!

     

    Köszi az infót! A Tankó jó doki legalábbis a fia, mert én ahhoz járok.

    Hát én úgy hallottam, hogy 9-ből meglehet úszni.

    Te csak videót kértél vagy képeket is? És a videó hány perces?

    Nekem csinált már kettő ultrahangot a Bérczi Ildi, de nekem nem volt szimpatikus. Amúgy szerintem maszekilag nincs vele baj, csak ott bent kissé mufurc és úgy kell minden infót kiszedni belőle...

    előzmény:
    csongiangi (426)
    2009-06-15  16:20

Címlap

top