Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kecskeméti kismamák

Torolt_felhasznalo_331039
Torolt_felhasznalo_331039
Létrehozva: 2003. november 26. 07:57
Olyan kismamák jelentkezését várnám, akik Kecskeméten szültek, illetve fognak szülni. Én 3,5 éve szültem ott a lányomat, most pedig áprilisban szintén ott fog születni a 2. ficánkám. Várom a jelentkezéseket!
  1. 2004. március 25. 11:46301.
    Sziasztok! Régen már jártam erre, most lenne egy kérdésem! Csak hogy tudjam, mi a helyzet, ha netán sikerül Kecskemétre költöznünk! Szóval a bölcsi téma érdekelne! Valamelyikőtök gyereke jár(t) bölcsibe Kecsón? Hova? Milyen? Mennyit kell fizetni? Lehet fél napra? Ha csak GYES mellett 4 órában megyek dolgozni felveszik a gyereket? Nem is tudom, miket kell tudni egy bölcsiről. . . Írjatok, légyszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2004. március 23. 21:56300.
    Szia Mandi! Jó, hogy néha van időd benézni ide hozzánk. Megkaptam a privit, majd válaszolok én is. Jó neked, mert már túl vagy mindenen és gyönyörködhetsz a lányodban. Erre vártál 9 hónapot és meg lett a gyümölcse. Gondolom a párod most maga alatt van, de bízom benne, hogy hamar megoldódik a gondja.
    Puszi a kicsilánynak és persze neked. Majd írom a privit is. Addig is vigyázzatok magatokra.
    előzmény:
    mandi (298)
     
  3. Torolt_felhasznalo_489923
    Torolt_felhasznalo_489923
    2004. március 23. 21:47299.
    Szia mandi!
    De jó, hogy tudtál írni. Kicsit úgy érzem, hogy csalódtál a dokiddal kapcsolatban. Egyébként ő fektetett be, és tényleg, miért? Lehet, hogy az NST alapján? Azt igazából nem is tudom, hogy hány napot kellett töltened a patológián, de az biztos, hogy nem egy kellemes hely.
    Egyébként szerintem már ne is rágódj ezen az egészen. Nagyon ügyes és erős voltál, és a lényeg a kicsi lány, aki ott szuszog most melletted.
    Mi nem is igazán tudhatjuk, hogy milyen mozgatórugók vannak itt a kórházi ügymenetben, de biztos, hogy kényelmesebb az orvosnak is, ha az ügyeleti idejében szül a páciense. Már túl voltál a terminuson, szerencse, hogy nem zöldült a víz. Én annak idején a nagyobbat 10 nappal hordtam túl, de lehet, hogy jobban jártam volna, ha egy kicsit hamarabb megindítják. Nem nyelt volna meconiumot és nem kellett volna két hétig frászban lennem amiatt, hogy kap-e tüdőgyulladást vagy sem.
    Egyébként beszéljünk inkább a kicsiről! Hogy alszik éjjel, elég-e neki a tejcsi, mit szól a fürdetéshez?
    Ami a párodat illeti, nagyon sajnálom. Szegény biztos biztatásra szorul most. Egyébként írod az álláskeresést, de milyen területen dolgozik (ha gondolod írhatod priviben is)?
    Demikéről tudsz valamit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. március 23. 16:42298.
    A terhespatológia nem vot valami szívderítő, bár mindenki kedves volt, csak igazán nem volt világos, miért fektettek be, és ezt nehezen viseltem. A dokim, míg ott feküdtem, kevesebbet nézett felém, szülés után minden nap bejött. Gondolom, ez a kórházi protokoll stb. miatt is volt. Persze "véletlenül" pont ügyeletben volt, mikor szültem, és "véletlenül" még emelt az oxitocin adagon a terheléses vizsgálaton, és nagy örömmel közölte már előtte, hogy biztos megszülök, ha ilyen vizsgálatot írt ki a főorvos. Majd kicsit elkeseredett, mikor a vizsgálat után kétujjnyi méhszájnál mondtam, hogy ne indítsuk meg a szülést, mert nem igazán burkoltan kérdezett erre rá. De egészében jó volt nála szülni. Nagyon rendes volt. És nekem pont az kellett, hogy határozott legyen, mert én nagyon elszánt voltam. A legyen szíves, ha gondolja, nyomni. . . nem jött volna be. Jó volt, hogy határozottan adta az utasításokat, így mindig tudtam, mit kell csinálni. Utána megdícsértek, hogy ügyi voltam, de ez gondolom, mindnekinek kijár. Az előbbire visszatérve, elvégre ő is emberből van. Akkor éppen senki nem volt ott, nem volt tömegnyomor a szülőszoban, eleve ott kellett lennie, ráért stb. Persze lehet, hogy egyébként is megszültem volna, és csak én képzelem be ezeket, és nem is így volt. elvégre nem vagyok orvos sem szülésznő.
    Anyukának nagyon jó lenni, és olyan magától értetődő. Néha persze el sem hiszem, hogy ennek a kis csodának én vagyok a mamája, de ölni tudnék, ha valaki csak egy kétértelmű mondatot is mond róla. Ez már akkor is így volt, mikor a hasamban lakott, de most meg ezerszeresen.
    A kórházra visszatérva egy dolog nagyon zavart a színtelenség. Mikor hazajöttünk aszinte felkiáltottam, hogy milyen szép itthon minden, milyen színes. Ja, és a higiénia is hagyott némi kívánnivalót maga után, de túl vagyunk rajta, kibírtuk, és ez a lényeg! Most megyek, mert a párom bejött a kertből, és vele is törődnöm kell. Főleg most, mert a kedves főnöke pont a kislányunk születésének napját választotta arra, hogy közölje vele, nem hosszabbít szerződést vele a jövő évadra. Állásajánlatokat priviben szívesen fogadunk. Ez csak vicc volt, de komolyan is vehetitek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_489923 (295)
     
  5. Torolt_felhasznalo_489923
    Torolt_felhasznalo_489923
    2004. március 23. 08:17297.
    Szia Ágica!

    Jobbulást kívánok Neked! Marci nálunk sajnos még mindig beteg. Lassan három hete. Nem lázas, csak köhög és taknyos. Tegnap újból orvoshoz mentünk. Nem biztatott sok jóval, elküldött a fülészetre. Nincs rendben az egyik füle. Lehet, hogy vissza kell tenni a tubust. Holnap megyünk. Kicsit félek, mert csak úgy tudják visszatenni, ha altatják. Hát holnap már okosabbak leszünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_780115
    Torolt_felhasznalo_780115
    2004. március 22. 21:58296.
    Szia balima!

    Minket is elértek a bacik, vagyis még csak engem.
    Remélem Rékát messzire elkerülik, . bár igen nehezen álom meg hogy ne puszilgassam.
    Ilyen sem volt még hogy én lettem hamarabb beteg. Ő szokta átadni nekem!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_489923 (295)
     
  7. Torolt_felhasznalo_489923
    Torolt_felhasznalo_489923
    2004. március 22. 14:26295.
    Szia mandi!

    Először is óriási gratula, nagyon ügyes voltál! Örülök, hogy jó emlékeid maradtak. Egyébként a kórház hogy tetszett? Orvosod rendes volt?

    És a kicsi? Rendesen eszik? Biztos gyönyörű! Milyen érzés anyukának lenni? Milyen fertőzés volt az osztályon?
    Valószínűleg keveset vagy most a neten, a kérdés pedig sok, de ha van egy kis időd, írj!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_780115
    Torolt_felhasznalo_780115
    2004. március 22. 13:30294.
    Szia mandi!
    Gratulálok a kislányodhoz!
    Örülök , hogy gyors és "kellemes" szülésed volt. Szép élményekkel hamarabb indulsz a kövnek!:-)

    Pihenj sokat amíg a babó engedi!
    előzmény:
    mandi (291)
     
  9. 2004. március 20. 16:50293.
    Johanna Róza a neve a kislányunknak. És nagyon köszönjük az ő nevében is. Olyan kis csodálatos. Nagyon szeretem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_809081 (292)
     
  10. 2004. március 20. 16:35292.
    Gratulálok a kicsihez, mi a neve?
    előzmény:
    mandi (291)
     
  11. 2004. március 20. 16:19291.
    Sziasztok lányok!
    Most jutottam ide. A hír igaz, megérkezett a kis hercegnő. 15-én jöttünk haza, két napig evett-aludt. Majd az orvos javaslatára elkezdtünk neki Calcimuskos vizet adni. Ez kicsit megzavarta, egyszer hányt és hasmenése volt. Frászt kaptam, ugyanis a kórházban járvány volt, úgyhogy végig rettegtem a bent töltött időt. Tegnap még sokat sírt, és állandóan szopizott, de mára úgy tűnik rendben van. Orvos látta, de csak homeopátiás készítményeket kap, amik nagyon ízlenek neki, mert édesek. Nagyon kis értelmes és gyönyörű.
    A szülés fantasztikus volt, nagyon könnyen ment. Persze aznap már minden vizsgálatot végigcsináltak rajtam, és az oxitocinterhelésnél a kislányom úgy döntött,
    elege van a macerából, kibújik. A vizsgálat végére már kétujjnyi volt a méhszájam, még kimentem a szülőszobáról, de az elsőre, ahol feküdtem, már nem jutottam le. Fél óra múlva visszamentem, bár akkor még nem gondoltam, hogy biztos szülök, sőt elnézést kértem a vaklármáért. Ezen jót mosolyogtak, és közölték, hogy szülünk. Apás szülés volt, az apás szülőszobában. Fél nyolckor az orvos burkot repesztett és 21. 45-kor meg is volt a kisbabánk. Én végig nemigazán akartam elhinni, hogy tényleg szülünk, még akkor is azt kérdezgettem, hogy tényleg megszületett, mikor már hallottam a hangját. Rögtön jól megnézett magának, majd a papáját is. Mikor anyukám a megfigyelés alatt bejött hozzánk, az ő hangjára is felkapta a fejét. Amikor a baba kibújt, közöltem az orvossal, hogy ez nem is volt olyan nehéz, ők meg nevettek, hogy ilyet is ritkán hallanak, és hogy bevállalok itt mindjárt még három-négy babát. Egyet meg is ígértem.
    A varrást kihagytam volna, nekem az sokkal nehezebb volt, mint a szülés, igaz elég sokat is kellett öltögetni. A szülés után két napig nem aludtam, annyira fel voltam dobva, és még most is alig hiszem el. Életem legnagyobb élménye. A páromnak is, aki végig velem volt, és azt mondja, kötelezővé tenné minden férfinak. Szerintem ez enyhe túlzás, mert tényleg csak akkor van értelme, ha mindkét fél szeretné.
    Viszont nekem sokat segített, hogy ott volt, törölgette a homlokomat és fogta a kezemet. Én nem akartam megharapni, nem is szorongattam, mint ahogy mások a saját szülésükről mesélik, csak fogtam, és ez nagyon jó volt, mert végig éreztem, hogy ott van velem. A kitolás alatt egyszer kinyitottam a szemem, és láttam, hogy ő is ugyanúgy erölködik, mint én. Nagyon helyes volt. Ha tudtam volna, biztos nevetek, de arra ott már nem volt időm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_489923
    Torolt_felhasznalo_489923
    2004. március 19. 11:56290.
    Sziasztok!

    Úgy látom kezd kihalni a topik. Pedig kár érte!
    Én azért vissza-visszanézek, hátha van valakinek kedve beszélgetni. Jelentkezzetek!
    Szép napot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_489923
    Torolt_felhasznalo_489923
    2004. március 17. 08:39289.
    Szia Ágica!

    Én is remélem, hogy hamarosan lesz egy kis ideje, de most az elején biztos, hogy még minden idejét leköti a babuci, vagy egyszerűen az alváshiányt próbálja bepótolni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_780115
    Torolt_felhasznalo_780115
    2004. március 16. 22:32288.
    Szia balima!

    Mandi elolvasta amit már jó pár napja írtam neki, úgyhogy vszínű otthon van már!

    Remélem hamarosan megtudjuk a részleteket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_489923 (287)
     
  15. Torolt_felhasznalo_489923
    Torolt_felhasznalo_489923
    2004. március 16. 16:05287.
    Képzeljétek, most szóltak, hogy az oviban bárányhimlő-járvány van, úgyhogy hamarosan számíthatok rá, hogy előbb az egyik, majd a másik is elkapja. Csak kár lenne, ha elrontaná a húsvétot, mert úgy számoltam, hogy kb. akkorra telik le a lappangási idő. Addig is tanulmányozom a baranyhimlo. hu honlapot és felkészülök (már amennyire lehet).
    Tudom, hogy jobb, ha kicsiként túlesnek rajta, de azért parázok, mert Milán még nem érti meg hogy nem szabad vakarni. Sajnos anno én sem fogadtam szót, és egy-két pötty emlékeztet is rá. Úgyhogy várjuk a jelentkezését, de addig is irány ki a szabadba a jó levegőre!
    Felétek mi újság?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_489923
    Torolt_felhasznalo_489923
    2004. március 16. 07:50286.
    Sziasztok!
    De jó megint hallani felőletek!! :)
    Ági! Szerintem nem lesz semmi baja tőle. Marcinak épp most rendelt el egy Supradyn kúrát a dokit. Naponta 2-szer negyed pezsgőtabletta 20 napon át. Talán érzi, hogy jön a betegség és így védekezik! Okos kislányod van! Legyetek sokat levegőn (persze, ha lehet, ne betegekkel) és reméhetőleg nem lesz baj.

    Richyné! Köszi szépen, már kijövőben vagyunk. Marci mától újra jár oviba, a kicsi is talán rendeződött. Bár sajnos ő még nem tudja mondani, ha fáj neki valami. Mikor decemberben gennyes középfülgyuszija volt, akkor még csak be sem lázasodott. Észre sem vettük volna, csak a nagyot vittem vissza kontrollra és mondtam, hogy nézzenek már bele a kicsi fülébe is. Erre jött a súlyos diagnózis. Szerencsére időben voltunk, nem kellett a fülét szúrni.

    Gyertek, írjatok! Voltatok kint a jó levegőn?
    Szép napot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_780115
    Torolt_felhasznalo_780115
    2004. március 14. 23:28285.
    Sziasztok!

    Gratula mandinak, richyné légyszi mond neki.

    Rita hozzánk is ideért ez a fránya vírus és baci áradat. Eddig lekopogom Rékát elkerülte, de a szomszéd csaj hétfőn vitte a lányát dokihoz, kiderült tüszős mandulagyuszija van. Pénteken meg az ügyeletre mentek, mert hétfőn a váróban még elkapott valami hányós hasmenéses lázzaljáró vírust.
    Húúúú! Remélem mi ezt kihagyjuk.

    Szerintetek lesz vmi baja a 18 hónapos lányomnak ha 2-3 naponta megeszik egy negyed felnőtteknek való plussz pezsgőtablettát? Imádja szopogatni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_489923 (283)
     
  18. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2004. március 14. 21:37284.
    Szia Rita! Biztosan aranyos volt a fiad, ahogy mondta a versét. Gondolom a jelmezben még szebb volt, mint egyébként, ugye? Kicsi fiad beteg, vagy mindketten azok? Mielőbbi gyógyulást nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_489923 (283)
     
  19. Torolt_felhasznalo_489923
    Torolt_felhasznalo_489923
    2004. március 14. 17:49283.
    Sziasztok!
    Nem jár erre senki?
    Mi még mindig egy kicsit betegek vagyunk. Bár láztalanul, de nagyon lassan marad el ez a betegség. A kicsinek a fülére is ráment, nagyon nehezen gyógyul.
    Mit szóltok az időhöz? Én teljesen feléledtem, alig vártam már ezt a jó időt. A gyerekekről nem is beszélve.
    Szerdán volt nagyfiaméknál a farsang. Tigrisnek öltözött, nagyon ügyesen mondta a versét, jó volt láni mennyire örült az egésznek. Még azt is engedte, hogy kifessem az arcát.
    Gyertek, beszélgessünk, dobjunk fel témákat!
    MANDI! Ha hazatértetek a kisleánnyal és időd végre engedi, akkor kiváncsian várom a részleteket!
    Addig is boldog babázást és sok-sok nyugalmat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. március 11. 23:07282.
    Isten hozta a kis jövevényt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_489923 (281)
     
  21. Torolt_felhasznalo_489923
    Torolt_felhasznalo_489923
    2004. március 11. 21:25281.
    Óriási gratuláció a mamának és a babának! Kívánok sok-sok boldogságot és egészséget Nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2004. március 11. 07:14280.
    Sziasztok! Ma reggel kaptam az SMS-t Manditól, hogy tegnap este 21. 45-kor megszületett a hercegnője. Johanna Roza 3500 g-mal és 50 cm-rel született és rengeteg fekete hajjal. Ennyit írt, ha még tudok valamit jelentkezem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_780115
    Torolt_felhasznalo_780115
    2004. március 10. 20:48279.
    Szia balima!

    Remélem gyógyulgattok. Én is kezdem érezni, hogy van torkom, meg nehéz a fejem. Azt hiszem iszom egy neocitránt, aztán egy pohár borocskát!:-)
    Biztos jó lesz így együtt!

    Nem nagy itt mostanában a forgalom!
    Mandról nics újabb hír?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_489923 (278)
     
  24. Torolt_felhasznalo_489923
    Torolt_felhasznalo_489923
    2004. március 9. 11:53278.
    bocs, kétszer ment el
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_489923
    Torolt_felhasznalo_489923
    2004. március 9. 11:52277.
    Sziasztok!
    Ma, miután félórás hóhányás uán kiástam magunkat a hóból (apa persze ebben a két napban utazott külföldre, amikor esik a hó), elmentünk kontrollra az orvoshoz.
    3/4 9-kor kezdtünk készülődni és 1/2 12-re értünk haza.
    Sajnos még mindig piros a füle, még a héten biztos beteg lesz. A rendelőben is egyre több a beteg gyerek, sokat kellett várni. Nem tudom mi az oka, de ma annyira hisztis, hogy már nehéz elviselni. Állandóan anyázik, de az se jó neki, ha magamhoz veszem.
    Remélem gyorsan túlleszünk ezen az időszakon, mert kezd elfogyni a türelem.
    Holnap a nagynak farsang lesz, tigrisnek öltözik. Szerencsére anyósom elkészítette a jelmezt, legalább ezzel nem kellett foglalkoznom. Kiváncsi vagyok, hogyan sikerül?
    Szép napot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top