Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kecskeméti kismamák

Torolt_felhasznalo_331039
Torolt_felhasznalo_331039
Létrehozva: 2003. november 26. 07:57
Olyan kismamák jelentkezését várnám, akik Kecskeméten szültek, illetve fognak szülni. Én 3,5 éve szültem ott a lányomat, most pedig áprilisban szintén ott fog születni a 2. ficánkám. Várom a jelentkezéseket!
  1. Torolt_felhasznalo_273547
    Torolt_felhasznalo_273547
    2003. december 1. 12:4426.
    Sziasztok!
    mamaruha boltként én is a Menyust ajánlanám, a piac mellett. Igaz, ott még nem vásároltam, de Pesten vettem egy aranyos kantáros szoknyát és egy nacit is, és azt is ők készítették. Hordani ugyan még nem tudom őket, még csak most vagyok a 19. hétben, de ami késik, nem múlik. . . Múlt hét óta érzem az erősebb rúgásait a picurnak! :-)))
    Vigyázzatok magatokra és a picikre!
    Puszi: egy leendő kméti mami
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 1. 11:4525.
    Köszi a tippeket, majd megnézem őket. Én most csak véletlenül kukkantottam be, de ebéd után már leszek. De gondolom, addigra megint mindenki eltűnik. Általában így szokott lenni.
    előzmény:
    mandi (24)
     
  3. 2003. december 1. 10:2224.
    Hogy én milyen remekül elbeszélgetek magammal! Hol vagytok kecskeméti kismamaák?
    előzmény:
    mandi (23)
     
  4. 2003. december 1. 10:2123.
    A Törppapa dokiról már én is hallottam szabadszálláson. Ha jól tudom, így is hívják ott. Ezt egy szabadszállási lány mesélte. Ő egyébként ódákat zengett az ottani szülőotthonról. Igaz, hogy még nem szült, csak a rokonai. Szerintem egyébként ez is olyan, mint a fogadott orvos. Nincs olyan, hogy abszolút jó vagy nem jó, csak oylan, hogy van, akinek az egyik, van, akinek a másik válik be. Csak sajnos ezt általában csak utólag tudjuk meg.
    előzmény:
    BGabella (18)
     
  5. 2003. december 1. 10:0222.
    Ja! Egyébként jól vagyunk, legalábbis remélem, a baba is. Tegnap este nagyon sokat ugribugrizott. Ez egyébként is jellemző rá, de ez feltűnően sok volt. Néztem a béranyaságról szóló műsort. Lehet, hogy felzaklatott egy kicsit, és ez rá is hatással volt.
    Jut eszembe. A Kutiba is benézhetnél, mert én ott vettem két hosszú pulcsit. Tunikának mondják, kicsit karcsúsított, hogy ne lógjon rajtad, mint tehénen az a bizonyos nadrág, de jó hosszú, meleg, és jól mutat benne a poci. Nem kifejezetten kismama ruha, de nyúlik a pocival együtt. És ott egyébként is vannak nagyméretű homik, és találtam olyan nadrágot is, aminek a dereka úgy van megvarrva, hogy az anyag engedi a tágulást. Ez ideális kismamáknak. Az én nagy pocakos keresztanyám fedezte fel. Ő ugyan nem kismama, de semmiben nem szokott elférni a hasa, és ez még neki is kényelmes. Én nem vettem, mert nekem általában minden rövid, olyan magas vagyok. De a csak kicsit magasoknak még jó lehet. Jó próbálkozást! Ti hogy vagytok?
    előzmény:
    Richyné (20)
     
  6. 2003. december 1. 09:4921.
    Az igazság az, hogy én még nem vettem kismamaruhát (még csak 27 hetes vagyok), azaz egyet a Madrinában Pesten, de annak az anyaga felszaladt olyan gyér volt, úgyhogy azt nem ajánlom. Állítólag nagyon jó a Mazsola baba-mama bolt. Ez a Kápolna utcán van. Ahogy jobban ismerik, ez a Kuti Divat utcája, annak a közepe. Én még ott sem voltam, de dícsérik. Így az árakat sem tudom. Van még egy a Budai utcán, a piacnál, ahol régen a Húsbolt volt. Az is Kismama és gyermek ruházat. Most tervezem végigjárni őket, mert hamarosan nekem is kellenek majd ruhák (pl. sajnos kabát is).
    előzmény:
    Richyné (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. december 1. 09:1420.
    Szia Mandi!
    Írtad, hogy te kecskeméti vagy. Nem tudsz ajánlani valami jó kismamaboltot, ahol jó minőségű kantáros nacit és egyebeket lehet kapni? Az Alföldben néztem, de iszonyatos árak vannak ott az Ifi-Mami-ban. Ha tudsz légyszi segíts! Előre is köszike! Egyébként hogy vagy? Hogy viselkedik a baba?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_480615
    Torolt_felhasznalo_480615
    2003. november 29. 00:2519.
    Sziasztok!
    Gabella! Miattad ugrottam be, biztos voltam benne, hogyitt talállak!
    Én ugyan nem vagyok -már- kecskeméti, de nagyon lennék!:)))) Kecskeméti lány vagyok, és nagyon vágyom haza. Pillanatnyilag Komárm-Esztergom megyében lakom, de - remélem - ez csak átmeneti.
    Kazacsayhoz jártam, majdnem Kecskeméten szültem, de kisértődtem Kacsától. Akkor már Pestről jártam le, amikor Dani pocaklakó lett, és nem volt képes elintézni nekem, hogy soron kívül bemehessek UH-ra. Pedig csak ezért mentem volna le. Mindegy. Jó volt így, nem hiszem, hogy az utolsó pillanatban leutaztam volna szülni.
    Úgy megnéztem volna a bem. oldalaitokat, de jelszó kell, így nem tudom, ki kicsoda. Pedig lehet, hogy ismernénk egymást többen is. :))
    Örülnék, ha megadnátok priviben! Az enyémhez nem kell.
    Jó éjt, sziasztok!
    előzmény:
    BGabella (18)
     
  9. 2003. november 27. 08:5618.
    Egyébként semmi gondom nem volt Szabadszállással, kivéve a dokit, aki olyan mint Törppapa, a kórházban nagyon jól éreztem magam, és a szülésznőmről is csak jót írhatok, hogy mondott egy ilyet a kecskeméti kórházról, azt megbocsátom neki. Ő tartotta bennem a lelket, leszállította rólam a dokit, mikor ki akarta nyomni a gyereket belőlem, azzal, hogy egyedül ügyesebben nyomtam. Csak azt rontottam el, hogy nem volt fogadott orvosom, hanem ügyeletesnél szültem, és pont a legrosszabbat fogtam ki a három közül. . .
    előzmény:
    Richyné (13)
     
  10. 2003. november 26. 15:4817.
    Én most nem leszek két napig. Szabi! De hétfőn újra meglátogatlak benneteket. Remélem, addigra gyarapodunk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. november 26. 15:4716.
    A hüvelyi ultrahanggal pontosan ugyanez volta a tapasztalatom a kórházban, majd a hasival is, csak ott jól összekenték a ruhámat is. Ezért nyugtatott meg Ricchyné, hogy a szülészet jobb.
    előzmény:
    BGabella (12)
     
  12. 2003. november 26. 15:4515.
    Az enyém a Doki Centrumban, de korábban rendelt a Batthyányon is. A szabadszállási szülőotthon ezek szerint mégsem olyan jó, mint ahogy mondják?
    előzmény:
    Richyné (13)
     
  13. 2003. november 26. 15:3614.
    Bocs, hogy eltüntem, de lefagyogat a gépem, meg dolgozni is kell néha, utána meg a vércukor eredményeimért kellett mennem. Én is nagy kutyabolond vagyok. És már előre félek, hogy mi lesz, ha el kell vesztenem valamelyikőjüket, annyira szoros a kapcsolatunk. Ha szeretnéd látni őket, fenn vannak a bemoldalamon. És a pici babám is 10 hetesen a pocakban, de nemigen látszik belőle semmi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273547 (11)
     
  14. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. november 26. 14:4513.
    Én is Szabadszálláson lakom és örülök, hogy végülis Kecskeméten szültem. Tudnék mesélni arról, hogy milyen körülmények miatt és között kerültem Kecskemétre, így áldom az eget, hogy odakerültem. Most nem is volt kétséges, hogy Szabadszállás legyen-e, ahol szülni szeretnék. "Kipróbáltam" az egyik Bp-i kórházat is, de visszatértem Kecskemétre. A szabadszállási szülészeten vannak emberkék, akik nagyon szépen letudják festeni a kecskeméti helyzetet, de korántsem úgy van. A hüvelyi uh-val kapcsolatban igazad van, de a kórházra nem jellemző. Legalábbis én semmi rosszat nem tapasztaltam.
    Mandi! Én nem ismerem az orvosodat, az enyém a Batthány úton rendel szerdán és pénteken. Oltári aranyos, fiatal és nagyon kedves.
    előzmény:
    BGabella (12)
     
  15. 2003. november 26. 13:3912.
    Én jelenleg Szabadszálláson lakom, itt is szültem, de közelebb vagytok hozzánk, mint a pesti anyukák! Az itteni szülőotthon is Kecskeméthez tartozik, de én örülök, hogy nem ott szültem. Innen akkor viszik a kismamikat Kecsóra, ha gond van. Császározni kell, vagy szülés után van valami probléma. Hosszú vajúdás alatt párszor megemlítettem a szülésznőnek, hogy miért nem visznek már el császározni, de leállított, hogy higgyem el, ott se császároznának meg azonnal, kapnám az infúziót, és még felém se néznének, amíg nem kell nyomni. Szóval szépeket mondott. . . Én csak a hüvelyi ultrahangon voltam Kecsón, de nagyon rossz élmény volt! Futószalagon megy a dolog. Egyik anyuka fönt fekszik, a másik már ott áll készenlétben bugyi nélkül. . . Ráadásul még azt a rohadt monitort se voltak képesek odafordítani! Remélem, hogy a szülészeten azért ennél kedvesebbek, és jobban hihetek a ti tapasztalataitoknak, mint a szülésznőm rémísztgetésének! Itt be akarják zárni a szülőotthont, úgyhogy nagy esélyem van rá, hogy a következő gyerekem ott szülessen!
    előzmény:
    Richyné (1)
     
  16. Torolt_felhasznalo_273547
    Torolt_felhasznalo_273547
    2003. november 26. 13:3411.
    Kedves Mandi!
    Aranyos vagy, a kutyámat hivták igy, az ő emlékére tartottam meg a nevet.
    Nagyon szimpi a védőnőd azok alapján, amit irtál róla, jó lenne majd hozzá tartozni. Tök jó ötlet a terhestorna, februártól mindenképpen járni fogok! Orvosom még nincs Kecskeméten, ezért is érdeklődök, hiszen hamarosan keresnem kell valakit. És tényleg nagyon jó lesz, ha majd a gyerkőcök eljátszogatnak egymással!
    vigyázz / vigyázzatok magatokra!
    előzmény:
    mandi (9)
     
  17. 2003. november 26. 12:4910.
    Ok! te is. Jó étvágyat!
    előzmény:
    Richyné (7)
     
  18. 2003. november 26. 12:499.
    Szia!
    De aranyos a neved!
    Nos! Védőnénit kirendelnek. Legalábbis nekem így volt. Az enyém nagyon aranyos. Fiatal, most végzett. Elég laza. Bár a parázós anyukák ezt nem kedvelik benne, de nekem szimpatikus. Nem tudom, hogy mekkora terület tartozik hozzá, mert mi éppen a Hunyadi város és a Vacsi köz közötti sávban lakunk, tehát lehet, hogy még ti is hozzá tartoztok, de majd megkérdezem tőle. Én örülnék, ha találkozhatnánk is, mert nem is lesz sok korkülönbség a gyerekek között, és jó lenne, ha lennének kortás játszótársak.
    Ráadásul ezek szerint nem is vagyunk messze. Mi tavaly költöztünk oda, úgyhogy ismeretség terén én sem állok valami fényesen.
    Amit javasolni tudok, hogy ha Kecskemétre költözöl, kezd el itt is a terhestornát (ha járhatsz), mert ott ugye sok a kismama, és elképzelhető egy-kettő épp a szomszédban lakik.
    Várunk szeretettel. Van már itt orvosod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273547 (6)
     
  19. Torolt_felhasznalo_273547
    Torolt_felhasznalo_273547
    2003. november 26. 12:408.
    Kedves Mandi,
    bár nem hozzá, szólt a kérdés, mégis válaszolok: mi a Hunyadi városrészben lakunk. /pontosabban egyelőre csak a férjem. . . / Te?
    előzmény:
    mandi (5)
     
  20. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. november 26. 12:367.
    Sziasztok! Bocsika most nagyon nem érek rá, de ígérem, hogy ebéd után mindkettőtöknek fogok válaszolni! Addig is vigyázzatok magatokra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_273547
    Torolt_felhasznalo_273547
    2003. november 26. 12:306.
    Sziasztok! Nagyon örülök a topicnak, magam is gondolkoztam már hasonló nyitásán. Április végére várjuk az első babánkat, és ha minden igaz, februártól én is kecskeméti leszek. :-))) Gyakorlatilag alig ismerek ott valakit, igy nagyon jó lenne, ha megoszthatnánk egymással a tapasztalatokat. (most még a munkám Pesthez köt, de már nagyon várom a változást. )
    Richyné, amit a kórházról írtál, nagyon biztatóan hangzik!!! Védőnőt választani kell, vagy a lakóhely szerint illetékes elvtársnőt rendelik ki az ember lánya mellé?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. november 26. 12:285.
    Jajj, de örülök, hogy ezt írod. Én ugyanis elég sok rosszat hallottam már a kórházról, és egy kicsit megijedtem. Ugyanis az eddigi vizsgálatok, amiket ott végeztek, nem az ellenkezőjét mutatták. De úgy gondoltam, megvárom a tapasztalatot, utána ítélkezem. Egy ismerősöm is most szült, és ő is jókat mondott. Persze semmi sem tökéletes. Csak a leírásából kiderült, hogy őt ott ezer éve ismerik, így nem tudtam, mit gondoljak. De ha így ismeretlenül is kedvesek voltak veled, akkor kicsit megnyugodtam. ugyanis én sem ismerek senkit, csak a dokimat, de őt is csak most választottam. Úgy gondolom, nem is kellene ennek fontosnak lennie, hiszen mindenkivel ugyanúgy kéne bánni, de tudjuk, hogy ez azért sajna nem mindig így van. remélem, én is jó csapatot fogok ki.
    Ja, Horti Tamáshoz járok. A te dokid hol rendel? Olyan ismerős a neve. Lehet, hogy ugyanabba a rendelőbe járunk?
    Te merre laksz? Nem kell utca, házszám.
    előzmény:
    Richyné (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_331039
    Torolt_felhasznalo_331039
    2003. november 26. 12:154.
    Szia Mandi! Én csak jót mondhatok a kecskeméti kórházról, orvosokról és ápolókról egyaránt. Engem sűrgősségi császárra vittek be és császároztak. Úgy kerültem oda, hogy egyetlen egy orvost sem ismertem és senki ismerősöm nem volt ott. Már amikor a szülőszobára vittek (még császár előtt), az éjszakás szülésznő is nagyon kedves volt. Mindent elmagyarázott és próbált belém lelket önteni. Később ezt az éjszakás orvos is folytatta. 5 napig feküdtem a kórházban, de bennem semmi negatívum nem maradt. Az ápolónők oda figyelnek a kismamákra, kedvesen beszélnek, a kaja elfogadható. A csecsemősök közül egyetlen nővér volt, aki nem volt túlzottan szimpi, de a többiek is nagyon aranyosan álltak a dolgokhoz. A védőnő (nem tudom, hogy ő van-e most is) mindennap jött és magyarázta, hogyan kell szoptatni, hogyan lehet minnél fájdalommentesebben kifejni a maradékot. Szerintem neked sem kell izgulni, mert nagyon barátságos környezet. Legalábbis akkor az volt, remélem azóta sem változott. Te kihez jársz, illetve kinél fogsz szülni? Én Pusztai Zoltánhoz, ugyanis a lányomnál is ő volt és nagyon elégedett voltam vele, így most is visszamentem hozzá.
    Nata! Én nem ismerem a Zebrataxisokat!
    előzmény:
    mandi (3)
     
  24. 2003. november 26. 10:003.
    Szia!
    Én március elejére várom az első babucit. És Kecskeméten fogok szülni. Ott is lakom.
    Milyen tapasztalataid vannak a kórházzal?
    előzmény:
    Richyné (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_397110
    Torolt_felhasznalo_397110
    2003. november 26. 09:542.
    Ismeri valaki a Zebrataxisokat?
    előzmény:
    Richyné (1)
     

Címlap

top