Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kiskunlacházi anyukák?

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2008. június 19. 08:29

sziasztok

 

gondoltam megprobálom hátha itt találok olyan anyukákat akik Kiskunlacházán laknak.  1éve költöztünk ide de még senkit nem ismerek igazán.sajnos nincs játszótér ahol ismerkedni lehetne de még 1 park se.

nekem van egy 2éves kisfiam és egy 5hetes fiam.

 

remélem irtok és megismernék pár embert legalább.meg a fiuknak is lenne játszópajtásuk.

de mindenki irhat aki hasonló helyzetben van.legalább itt tudjunk beszélgetni ha a gyerekek engedik

 

Reni 

  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 12. 18:57708.

    sziasztok

     

    mi élünk.ti???????????????????,

      levit megműtöték 3-án. tőkéletesen van :)

    meséljetek ti is és írjatok 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. október 15. 12:51707.
    Sziasztok!

    klk: a lényeg, hogy szereti az ovit. Gyerekem mostanában elég anyás lett, amikor voltunk pénteken babaklubban is jobbára csak az ölemben ült, szóval abszolút óvódaéretlen még. Mondjuk ráér. Meg most már nem is olyan jó a babaklub, mivel két csoportot összevontak és rengetegen vagyunk egy teremben, a gyerekek egy idő után torkig vannak az egésszel. Na meg néhány anyuka is. Mikor lesz a műtét, és mivel kevert be a doki?

    Pöttöm: Csoda hogy bírod két kicsi mellet. Nekem nincsenek tanítványaim, de jelenleg is fut a lakás, össze kéne szednem magam :) mostanában örülök, ha a főzés mosás vasalás kombinációt meg tudom oldani Ádám mellett, ráaásul Bélát is alig látjuk mert maszekol munka után. Szóval hívj csak takarítónőt ha lehet :) Bár nálam aztán takaríthatna, gyerkőc öt perc alatt felforgatja amit fél óráig pakolok. Négyhónaposan négykézlábazni te jó isten :D Hamarosan futhatsz utána :) Ez a tejtesós dolog tök jó, kár hogy nálunk anno nem volt rá lehetőség. Hát sajnos valszinű most sem lesz anyatejdömping, meg se moccannak nem nőnek nem feszülnek, hát ez van. A lényeg, hogy a baba egészséges legyen. Hallottam a ráckevei-lacházi balesetről, nem ismertem senkit közülük, persze így is szörnyű. Apu arra jár melózni minden nap de mire jött haza már elvitték a roncsokat.

    Mi jól vagyunk köszönjük. Most vagyok 15+3 ma rohantam el az AFP, hepatitis és teljes vérkép beutalókért, meg vérnyomást méretni. A vérnyomásom is egyenlőre jó remélem még sokáig igy marad. A múltkori ultrahangon rendben volt minden bár már akkor egy héttel nagyobb volt mint az átlag, de a doktornő csak annyit mondott, hogy megszoktuk velem kapcsolatban a nagy babákat :) Amúgy mostmár hat hete érzek magzatmozgásokat bár megint mellső fali a placenta. Nem is lepődtem meg Ádámnál is a 13ik héten már totál éreztem a rugkapáit. Ez a baba nem annyira mozgékony mint a fiam volt, de azért határozottan védi a területét, múltkor pl Ádám beült az ölembe és megnyomta a hasamat valahgoy erre akkorát rugott a kicsi bentről hogy csak lestem. Hát már most osztják egymást :) De egyenlőre úgy néz ki nyugodtabb gyerkőc. Rosszullétek elmúltak teljesen csak a fáradtság múlna el olyan boldog lennék, de nem akar jönni az energiabomba időszak egyenlőre. Meg elég fázós lettem most hogy bejött a rossz idő.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. október 13. 18:44706.

    sziasztok!

     

    nekem beindult a nagyüzem. most, hogy nem állítottam senkit le a reklámmal, 17 tanítványom van... nagyon tele lettem, még délelőtt is van órám. és szombaton is. szóval scseppet fáradt vagyok a lavírozástól hogy minden meglegyen. de azért csak kijutunk (ma nem, mert nagyon nagy szél volt), meg kaja is szokott lenni. az egyetlen, ami elmarad állandóan a takarítás. úgyhogy feladtam, hívtam múlthéten egy takarítónőt, hogy felmosson, pórszívózzon, ilyesmi. mert beláttam, hogy hiába keresztelő vasárnap (úgyhogy már karolina feje is le lett locsolva vízzel), itt biza kosz lesz, ha más nem csinálja meg. de csak sétaidőben tudnék takarítani, azt meg ugye nem adom fel.  úgyhogy viccesben vagyunk, albírletbe takarítónő jár meret úgydöntöttem, amíg szoptatok, meg nem eszik a pici mindent, és nem tuolsósorban ennyi órám van (de ugye nyárra meg kell majd spórolni, mert nyáron sose tudni lesz e meló, vagy nem...) addig kéthetente jönni fog. nem vagyok egy tisztaságmániáás, de azért úgysem lehet, hogy hónapokig nincs felporszívózva, ilyesmi.

     

    amúgy jól vagyunk, épp kicsit nűáthásan, én dögfáradtan, karolina elkezdett masszívan négykézlábazni. ugyan nem tudom mit akar 4 hósan, de maajdmeglátjuk. megkapta a 4 hós oltást, és a dokinak is produkálta magát, vigyorogva kinyomta magát négykézlábra, és már meg is bírja tartani magát egy kis ideig. itt nevetett a doki. még nincs 5 kiló, egy hete elkezdtük a kóstolást, pont 4 hót ahogy tölötte. úgy döntöttem ennyi mozgáshoz jobb ha jön a mindenféle plusz tápanyag. nagyon jólfogadta a kaját, úgyhogy nem volt rossz döntés. most a vacsit keztüka almafőzelékes pépre lecserélni , tegnapelőtt, meg tegnap már a full adagot benyomta belőle. szóval nem kell tömni, ízlik neki. én meg örülök, mert bevallom, nem vagyok az az elszánt, aki két évig szoptatni akar. max egy évig tervezem. bár ahogy ízlik neki a kaja, szerintem ő se fogja addig se kérni. 

    mindegy,, amíg kéri, addig van, meg fejek is, mert képzeljétek, lett tejtesója a lányomnak. elvitték szerencsésen a fölös tejemet. aztán kicsit abbahagytam a fejést, lusta vltam, de felhívtak, hogyha van, jöhet még, mert tényleg nem nagyon lett teje az anyunak, aki vitte, és az én tejem  mmeg nagyon jól fogadta a kislánya, így amíg lehet ezt adnák, és nem tápszert. vagy ha kevesebb van, ezt is. így újrakezdtem. végülis minden adag ajándék. remélem még tudok majd nekik adni egy picit. főleg így, hogy karolina már eszik.

     

    na, kb ennyi a hír velünk. írjatok ti is, kcsit bővebben!

     

    hja, a ráckeve -lacháza közti balesetről ahlottatok? remémlem nem ismerős volt egyikőtöknek se akik ottmaradtak. bennem megállt az ütő, mikor anyám telefonált, hogy bemondták a rádióban

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198253 (705)
    2009-10-13  09:23
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 13. 09:23705.

    szia

    köszönöm

     

    mi gyűrjük az ovit.a fiam élvezi szeret járni de egy héten még 5napot nem volt. a műtétre is készülünk. bár most a doki bekevert.ma megyünk hozzá délután ha minden igaz

     

    ti,hogy vagytok? 

    előzmény:
    Linaa (704)
    2009-10-06  11:41
  5. 2009. október 6. 11:41704.

    Sziasztok!

     

    Nagyon elhallgatott mindenki.

    Klk nagyon boldog névnapot kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. szeptember 22. 11:07703.
    Pöttöm: Nagyon szépen fejlődik Karolina. Az én fiam csak féléves korában kezdett el forgolódni, bár négyévesen is ment már neki de baromira nem strapálta magát. Úgy látszik a kiscsajok tényleg gyorsabban fejlődnek :) Bírod két csemete mellett a melót? Remélem az én porontyaim is ilyen szépen kijönnek majd egymással. :)

    klk: Az a babaklubos délelőtt amit küldtem még csak most lesz pénteken tíz órakor :) nem volt még egy sem. Fogalmam sincs hogy megyek-e, Betti az unokatesóm nagyon hív, de ma például úgy keményedett reggel a hasam főleg miután Ádámot kiszedtem a ágyából, hogy rémes. Vettem be magnéziumot, most jobb. Nemtudok semmit Dr Kieferről de nagyon drukkolok Levinek :( Mikor lesz a műtét? Remélem simán átvészeli majd.

    Tegnap betöltöttük kistesóval a 12-ik hetet, holnap megyünk majd ultrahangra, hát erre kiváncsi leszek :)

    Ádám piszkosul belejött a növésbe a nyáron, szinte az egész ruhatárát cserélni kell, olyanok a nadrágjai mintha vízbe állt volna. Lemértem tegnap, több mint 100 centi. De mivel rúgkapált legyen 100. A lába meg 24-es. Hát nemtudom mennyire normális ez, már kezdem azt fontolgatni, hogy megkérdezem a gyerekorvost, de a család persze kiröhögött hogy mit aggódom azon hogy nagy. A kajálás nemnagyon megy neki az elmúlt hónapban, szinte sztrájkol. Nem erőltetem mondjuk, de a napi vitaminokat azért igyekszem lenyomni neki.

    Ti oltattok ezellen a H1N1 vírus ellen? Én megkérdeztem a dokikat azt mondták felejtsem el főleg a saját esetemben. A médiában meg azt nyomatják hogy de először a kismamákat meg a kisgyerekeket KELL. Hát valószínű nemfogom beoltatni magam elég nagy az ellenérzésem az ilyen kipróbálatlan vakcinákkal kapcsolatban, bár fogalmam sincs mi lenne a jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 22. 09:19702.

    szisztok

    hogy vagytok?

     

    Linaa

    köszi amit küldtél iwiwen. végül te voltál? szoktam néha séta közben találkozni 2 csajszival is,ők is járnak.ugyhogy őket már ismerem igy  lehet,hogy elmegyünk pénteken.csak most taknyos volt Tofi.

     

    Levimet műtik orrmandulára :( mit tudtok DR.Kiefer Gáborról. elég szimpi volt az SZTK-ba.ő fogja műteni majd. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top