Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kiskunlacházi anyukák?

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2008. június 19. 08:29

sziasztok

 

gondoltam megprobálom hátha itt találok olyan anyukákat akik Kiskunlacházán laknak.  1éve költöztünk ide de még senkit nem ismerek igazán.sajnos nincs játszótér ahol ismerkedni lehetne de még 1 park se.

nekem van egy 2éves kisfiam és egy 5hetes fiam.

 

remélem irtok és megismernék pár embert legalább.meg a fiuknak is lenne játszópajtásuk.

de mindenki irhat aki hasonló helyzetben van.legalább itt tudjunk beszélgetni ha a gyerekek engedik

 

Reni 

  1. 2009. június 1. 13:37626.
    Pöttöm hú akkor ezek már nagyon az utolsó napok!:) És most neked kedvez az idő is legalábbis a hőmérséklet terén, az utolsó időben nem lesz olyan hőség. NAgyon drukkolok! Láttam iwiwen az ismerősök új képei funkcióban, hogy raktál fel új képet a kisfiadról, nagyon aranyos :) Valamint azt is, hogy a sógórnőd is egyből feltette ugyanazt a képet. Ezek alapján javul a családi (v)iszony? Remélem minden rendben fog menni, és nagyon irigyellek, persze jó értelemben :) Talán ez a hónap nekünk is sikeres lesz :) Neked pedig nagy hajrá!

    klk: Tofinak jobbulást kívánok, nem a fogacskái okozzák esetleg?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. május 31. 18:32625.

    sziasztok!

     

    még egyben. egyenlőre még mindig 3-ára tervezném az osztódást, ha a hölgyike is úgy akarja a pocakban a front nekem nem hoz ki semmit, max megnő az alvásigényem picit. nem vagyok frontérzékeny. fiam is akkor jött, mikor senki se szült, a megbeszélt napon, időben. előtte utána tömeg, front. én a nyugiban

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198253 (624)
    2009-05-28  11:32
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 28. 11:32624.

    Tofinak tegnap megint lázas napja volt :( csak ugy belázasodik,mád tünet nincs.ma már láz se eddig.

     

    Pöttöm

    hátha a hidegfront lassan kihozza a kiscsajt :))) neve még mindig titok?:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. május 26. 22:21623.

    sziasztok!

     

    gyors bejelentkezés. még totál egyben, lélekben a 3-át próbálom megdumálni a benntlakóval. reméljük sikerül. és hja, kánikula... hát vacak... de az pocak nélkül is vacak, szóval mindegy. majd ha a tej is rámszárad, egy ki babakakival elegyítve, másképp gondolok vissza a pocakos kánikulára, tuti

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. május 26. 10:52622.

    Szia!

     

    Nagyon édesek a gyerkőcök Hát gondold meg a babaklubot, bár most csütörtökön egyik anyukánál leszünk nem a kúltúrban. Nagyon pici volt már a terem és nyűgösek voltak a gyerekek (az én fiammal az élen persze) így ezen a héten kertben fognak játszani. Hú nem is tudom talán Erdélyi utca, az unokatesómmal megyünk remélem ő jobban megjegyezte  

    Múlt héten baromira lefáradtam, az unokatesóm nagyobbik kislánya folyton játszani akart velem, meg az ölembe ülni, ami nem is lett volna baj, de Ádám olyan féltékeny lett, hogy azt hittem megveri a kiscsajt. Lökdöste le rólam meg hasonlók, közben meg orditott. Na szép lesz ha ez a jövőben is igy megy, főleg ha majd tesója lesz

     

    Gratulálok az első lépésekhez! Ádám persze, már régen elindult, ő is valahogy az első szülinapja után, na de azóta meg sem állt, esküszöm a nap végére felérne Pestre. Most is ájultan szuszog a járókájában, már kirohangálta magát a kertben délelőtt míg hűvösebb volt, gondolom gyűjti az erőt délutánra Mikor elindult, kb ott ért véget itthon a nyugalom azóta jön megy, kipakol, rámol, szétszed, szóval egész nap rámolok utána

     

    Pöttömmel remélem nincs semmi gond, lehet nehezen viseli már ezt a kánikulát.

     

    Boldog születésnapot kívánok Levinek! Már igazi nagyfiú :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198253 (620)
    2009-05-25  17:14
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 25. 17:15621.
    ja holnap lesz 2éve,hogy itt lakunk :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 25. 17:14620.

    Linaa

     

    na majd meggondolom és elmegyek valamelyikre.csak tudod beszari vagyok

    hogy vagytok?Ádi gondolom mársz szalad :)

    Tofi pár lépést tesz és leül:)

    szombaton megvolt a bulijuk.elég jól sikerült .

    ma 3éves Levim.teszek pár képet Róla :) 

     

    Pöttöm

    hol jársz?????????????????????????? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. május 16. 17:01619.

    Nagyon édes az ünnepelt

     

    Igen voltunk csütörtökönk, mert az unokatesóm újra elkezdett járni, és előtte való napon szólt, hogy jön értünk. Neki két lánya van, a nagyobbik Csenge két és fél éves, és őt is hozta csütörtökön, nem volt vele semmi gond. (pedig alapból egy hétördög ) Már megvan beszélve, hogy jövőhéten is megyünk. Épp szólni akartam.

    Viszont most jobb is, hogy nem voltatok, mert volt ott két foglakoztató nő, "babaangolórát" tartott a kicsiknek, és emiatt egy csomó gyerek volt, most meg se lehetett nagoyn mozdulni. AMúgy az óra szvsz egy marhaság volt. Általában nem vagyunk ennyien, a gyerkőcök is nyűgösek voltak.

     

    Szóval én már nem nyergelek át a pénteki órákra, mert ott garantáltan nem ismerek senkit, itt meg azért Ádámot hat hetes korától hordom bár nem folyamatosan. De ahogy gondolod, ha a pénteki órákat szimpatikusabbaknak találjátok, akkor nyugodtan hordd őket arra Örülni fognak neked. Ha a csütörtökire, akkor szeretettel várunk csütörtökön. Egyékbént az Énekes János teremben van a foglalkozás. Ahogy bementek, a földszinten szemben az informatikai terem mellett balra. 

     

    Pöttöm nagyon eltűnt, remélem nincs semmi baja
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198253 (618)
    2009-05-16  08:50
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 16. 08:50618.
    Boldog első szülinapot kivánok!
    idézet:
    Linaa (617)
    2009-05-15 16:08:50

    nagyon szépen köszönjük:)

     

    bocsi,hogy nem irtam,voltatok csütörtökön?

     

    szerintem ki fogom próbálni  péntekit mert ahogy irod,hogy csütörtökön csak kicsik vannak ott Levi rombolna :)))) nincs kedved eljönni pénteken?

    szeptemberbe meg ha inden igaz akkor megy oviba Levi igy csak Tofivl kell majd járnom 

    előzmény:
    Linaa (617)
    2009-05-15  16:08
  10. 2009. május 15. 16:08617.
    Boldog első szülinapot kivánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198253 (1)
    2008-06-19  08:29
  11. 2009. május 12. 13:01616.

    Szia!

     

    Én a csütörtöki alkalmakra szoktam járni, a péntekieken a nagyobbak vannak.  Ha most jó idő lesz valszinű elsétálunk majd a tökivel, bár ahoyg az előrejelzést nézem csütörtökre pont esőt mond

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198253 (615)
    2009-05-10  20:10
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 10. 20:10615.

    Linna

    én benne vagyok,hogy menjünk együtt.neked melyik jó? én alkalmazkodó vagyok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. május 8. 11:21614.
    Pöttöm: Aham, Ti pedig majd a zsinórban buktok fel

    klk:én a csütörtöki babamama klubba járok, fél 11től van fél 12ig. Fogalmam sincs hogy mi a különbség a kettő között :) Azt hiszem pénteken a nagyobbaknak van. Bár mondjuk tegnap sem voltunk, mert baromira fújt a szél és nem akartam odáig elkutyagolni gyalog, nehogy Ádámnak visszajöjjön a kötőhártyagyulladás. A védőnő szerint elég sok gyereknek van most. Amúgy nem kell megijedni, a Jutka végtelenül kedves, de ha gondolod egyik héten elmehetünk együtt is
    Köszi a drukkhoz, sajnos nagyon úgy tűnik hogy a műtét miatt késik nem baba miatt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 7. 15:37613.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 7. 15:36612.

    hali:)

    hu Pöttöm már tényleg nem sok van.hogy elszaladt az idő

    mi is hamarosan ünnepelünk.fiúk szülinapja lesz.23án tartjuk:) 

     

    Linaa

    péntekente jártok a kulturba?multkor szólt nekem 2csaj,hogy menjek nyugodtan a fiúkkal mert 10től fél12ig baba-mama klub van.elmennék de egyedül olyan beszari vagyok

     

    szeretitek a lagzis zenéket?

    ajánlom őket.10szám megy is az oldal alatt.annyira jók.még táncoltam is pedig én aztán nemtudok

     

    Linaa

    szoritok,hogy hamar legyen kistesó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. május 5. 19:42611.
    nem fognak kétfele szaladni. gonoszanyu leszek, összekötöm őket vmivel, és csak egyfele tunak majd
    előzmény:
    Linaa (610)
    2009-05-05  19:30
  17. 2009. május 5. 19:30610.

    Hát igen, most adtunk neki egy esélyt, meg így nyár előtt még egy két hónapot, ha akar akkor jöhet Ha nem, akkor nyáron pihi, és következő nekifutás ősszel. Szóval nemvagyunk rágörcsölve a témára, majd ahogy lesz úgy lesz. Mindenesetre ha jönni akar, nagyon fogunk neki örülni.

    Hát én nem várok babát, de az én egyévesem is lassan lehagy, egyre rosszabb Már kora reggel ott toporzékol az ajtóban hogy ki akar menni, egy igazi örökmozgó. Akkor igazi műsort szolgáltattok a környéknek :) Gondold el, ha már ketten lesznek, és kétfelé szaladnak

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (609)
    2009-05-05  19:08
  18. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. május 5. 19:08609.
    hú, már próbálkoztok? akkor szurkolok!!! hát, nem fáradt vagyok igazából, hanem felugrottak a pluszzkilók is, és egyszerűen kiselefántba nyomom. pl csak én képzelem, hogy tudok futni, de amikor 10 méteren lehagy a saját kétéves fiam úgy, hogy esélyem sincs tempóban követni, azért az elég illúzióromboló és a kis gézengúz kacagva inal el persze. hja, meg bemegy olyan helyekre... másoknak kell kiszedni, mert én nem férek be a hasamtól... de legalább vidám a környék így általam. mindig van aki segít, csak ugye jókat mosolyognak közbn az emberek. meg persze balázs fiam is. ennyit az ifjabb generációról, nevet az anyján
    előzmény:
    Linaa (608)
    2009-05-05  18:46
  19. 2009. május 5. 18:46608.

    Sziasztok!

    Köszönöm szépen a köszöntéseket  Bizony ismét közelebb kerültem a harminchoz

    klk: sok sikert az óvódai beíratáshoz. Melyik oviba fog járni Levi?

    Pöttöm: NAgyon drukkolok az utolsó hónaphoz :) Tök jó  Nekünk sem kéne új ágy úgy tűnik, Ádám kb egy hónapja a járókában hajlandó aludni csak és kizárólag, úgyhogy a kiságy teljesen használaton kivüli lett. Én is magándokihoz járok, az itteni államinál egyszer voltam, többet garantáltan nem fogok. Bár állítólag már nyugdijazták. Reméljük. Valószínű nekem is a nőgyógyász lesz a következő állomás, cirka egy hete késik. Persze negatív lett a teszt, szóval meglehet a műtét kavart be :( Remélem megjön a héten és nem kell majd megindittatni a dokival. Ez volt az első hónap amikor próbálkoztunk, persze miért is menne bármi simán. Hát majd kiderül. És nem vagy fáradt így az utolsó hónapban? Állítólag az a legrosszabb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. május 5. 13:27607.

    linaa, boldog szülinapot!

     

    és sziasztok:)

     

    és nyugi, elsőkörben szopi miegymás, meg észheztérés lesz, hogy két gyerkőc van. intenzív sport, ilyemi megint majd csak szopi után. azért pár hónapot, kibírok asszem plusszkilókkal is.

    dokipénz.. én eleve magánba járok, így nagy változás nem lett. viszont hogy nyáron miből élünk, amíg valszeg nem dolgozom.. háááttt..... most a dokit fizetni a szülésért, az meg családi összefogásba megy jobbhíján. a válság az nagyon odavágott sajnos nekünk is.

    amúgy minden ok, papíron már csak egy hónap a szülés, szóval már várakozó állásponton vagyok. de biztos jóarc lesz a kiscsaj is, ha kibújik. 

    a fiam áttelepítettük a régi matracomra ágy híján, de simán ment eddig, kopp-kopp. csak maradjon is így. gí kiságy kipipálva a picinek majd. autósüléssel még gondban vagyunk egyenlőre, honnan lesz kettő. valszeg az első időszakra megpróbálunk kölcsönkérni majd egy hordozót, amíg kuporgatunk még egy ülésre. hát, válság van.

    előzmény:
    Linaa (605)
    2009-04-23  14:15
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. május 5. 08:52606.

    Linnaa

    sok boldog szülinapot kívánunk neked  :)

     

    reméelm mindenki jól van?

    mi élünk virulunk.jöv.héten lesz levi ovodai beiratása 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. Április 23. 14:15605.
    Sziasztok!

    klk: Nálunk az agyhártyagyulladás oltás volt szép, ugye közölték hogy ingyenes lett, aztán elfogyott az oltóanyag a második oltásnál, majdnem lecsúsztuk a határidőt, a harmadiknál anyuék vitték be mert éppen kórházban voltam, ott meg közölték, hogy már jött a határozat miszerint mégsem ingyenes, de azért még beadták ha már szegény anyuka kórházban van. Kész kabaré volt. A kullancsoltást azt hiszem nálunk a doki egy éves kor fölött adja be de nemtudom még nem beszéltem vele. Most egyenlőre eleget szúrták mert bárányhimlő oltást is kapott, meg jön a 18 hónapos majd, aztán ha azon túl leszünk akkor gondolkodom a kullancsosdiban. Sok sikert a fogyókúrában, bár esetemben azt mondhatom bárcsak csak akkora úszógumim lenne mint neked

    Pöttöm: Szerintem is a babával meg majd a szoptatással törődj, aztán utána ráérsz a kilók miatt aggódni, különben sincs túlsúlyod alapból. Az a lényeg, hogy jól érzed magad.
    Én egyenlőre ilyeneken is jártatom az agyam (pedig még nincs is baba a pocakban azt hiszem) hogy basszus a dokit hogy fogom kifizetni meg ilyesmi. Ráadásul állitólag már a nőgyógyászom is már nem a sotéra küld ultrahangra, hanem magánultrahang jópénzért. EGyik unokatesóm most vár kisbabát és ő mesélte. Hát majd megoldjuk. Nem is meséltem, képzeld a sógórnőd bejelölt iwiwen, totál meglepődtem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2009. Április 21. 21:39604.

    11 és fél kgnál járok. de lesz ez még több is... evvan. majd megint le kell fogyni.

     

    hátihordó az úgy lesz, ha lesz, hogy amennyit bír, gyalogol a gyerek. már most simán gyalogol 2 órán keresztül, szóval csak akkor vinnénk ha elfárad, mégse éjszakázzunk a túristaúton alapon kicsinél meg fene tudja hogy lesz. lehet ő nem lesz ilyen rohangászós menőmanó. de eőször fel kell törni annyira, hogy legyen pénz hátihordóra. egyenlőre a kicsi pocakban, és még válság s van. 

     

    ma voltunk dokinál, minden ok, odabenn megy a növekedés, állítólag ő se lesz nagy baba, meg doki szerint nem fogunk cicózni, gyorsan meglesz. úgy legyen. utána varrjon össze pöpecül (nálam 90% hogy vágni kell újra), legyek megint olyan mint újkoromban (nekem első után sikerült), és akkor tuti. bár ez még odébb van, először még nőjön odabenn, aztán bujjon ki ügyesen, aztán regenerálódjak, legyen tejem, szopizzon bátran, ilyen fogyás, stb, majd csak szopi után. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198253 (603)
    2009-04-21  20:42
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. Április 21. 20:42603.

    sziasztok

     

    Linaa

    az jó ha sikeerült a szurit beadni :) a kullancs ellenit én is beszeretném adatni.tavaly Levinek elkezdtük.az elsőt megkapta a másidat mikor megkellett volna kapnia elfogyott az oltó anyag és csak hónapokkal később lett volna a nyag ami ugy e nekünk ujra OLTÁST jelent.ugyhogy most kezdjük előlről.Tofinak is szeretném de dokinő nem javasolja csak 3éves kortól.én aszem akkor is beadatom neki.sokat járunk erdős terület fele.

     

    Pöttöm

    hány kilónál jársz?:)

    ha lenne mégegy gyermekem akkor tuti vennék mei-tait és abban hordóznám a kicsit.bár nem hiszem,hogy lesz már kicsi babám :(((((((((((

     

    krevi

    jól eltünt :(

     

    én 2napja tornázok esténként és este 6után nem eszek.van egy kis uszógumim ami egyre jobban nő :( 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. Április 21. 20:13602.

    Sziasztok!

     

    Na megvolt az oltás. Hát lefogtuk nagy nehezen, bár majd megszakadtunk, a védőnőt nem irigyeltem neki kellett a karjait szoritani, totál ki is fáradt szegény Amúgy tényleg átlagon felüli az ereje, mindig megdöbbennek, pedig előre szoktam szólni. A 110 literes kukánkat félig tele elhúzza, meg állandóan edzi magát, a mamának van egy ötkilós súlya amivel a pinceajtót támasztja ki, egyfolytában azt próbálja emelgetni. 

    Most be van gyulladva szegénykémnek a szeme vasárnap óta, szóltam is a dokinak, de szinte meg sem nézte, felirt egy szemcseppet aztán csókolom. Csepegtetem szorgalmasan, reméljük javit valamit.

     

    Pöttöm, nálam Ádámnak esélye sincs elszaladni az orvosi rendelőben, mert eleve az asztalra kell felpakolni, aztán meg próbáljuk mozdulatlanul tartani.  Az agyhártyagyulladásos oltássorozatot már megkapta. Meg a kullancsoltást tervezem még. De azt később.

    Ez a hátihordós kirándulás jól hangzik :) Esetünkben mondjuk megnézném Ádámot ki birja elcipelni a hátán hosszútávon

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (601)
    2009-04-20  21:11

Címlap

top