Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Konyhasó mosogatógépbe

szedermag
Létrehozva: 2008. június 18. 21:21

Sziasztok!

 

Vettünk egy mosogatógépet. Kérdésem: van-e különbség a speckó Xezer forintos mosogatógép só és a 30 ft/kg konyhasó között. Miért fontos a speckó só?

 

(még tapasztalatlan vagyok... mi az amit első alkalomtól feltétlenül vennem kell hogy mosogatni tudjak vele???)

  1. 2017. október 23. 12:4539.

    Sziasztok!


     


    Én kb 2 évvel ezelőtt ennek a fórumnak a tanulságain kezdtem el konyhasót használni a mosogatógépembe. Rossz ötlet volt. A só kicsapódott minden egyet alkatrészén, majdnem mindent cserélni kellett benne. Nem tudom, hogy mi kémiailag a különbség a speckó-és a konyhasó között, de valószínű ehhez a kicsapódáshoz van köze annak a 0,2%-nak.

  2. 2011. augusztus 19. 10:3438.
    Szerintem kell a kombinált tabletta mellé is só a gépbe mert én mindig ilyen tablettákat használok és a gépem mégis kijelzi hogyha elfogyott a só.Évente kb 3x fel kell töltenem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. augusztus 19. 10:2837.

    Nem tudom marhaság-vagy nem ,de már gyárilag kivan épitve a helye a só tartónak a gép alján. Eddig nem használtam m.gépet., nem tudtam hogy megy ez.. De az írások alapján, nem szükséges látom , a só. Akkor a gyártok fogásás, hogy az ember minnél több pénzt szorjon ki az ablakon. 

    A tabletta is megteszi a hatását ezekszerint. 

    kösz a választ!

     

    előzmény:
    Benigna909 (33)
    2011-08-19  06:54
  4. 2011. augusztus 19. 10:2136.

    Köszi a Választ!

     

    Végülis van igazság amit irtál., mert akkor a legtöbb tabletta már tartalmazhat vizlágyitó bigyóóót Akkor tényleg fölösleges ezreket költeni sók-ra.  Meggyőztél!

    Kösz mégegyszer!

    előzmény:
    gemefütyüjke (35)
    2011-08-19  08:38
  5. 2011. augusztus 19. 08:3835.

    Szia!

    Az én mosogatógépembe én csakis tablettát használok, semmi de semmi mást. Sót se rakok bele (amikor megvettem a gépet, ugyan beleöntöttem egy kilónyi spec. sót - van hozzá klassz tölcsér is -, csak úgy szárazon, de hát az már elfogyott). Ha anyagilag nem gond, ajánlom a tablettát, a DM-nek is van egy, meg a Rossmannak is, egyik kb. 1300 Ft, másik 1400 Ft, kb. 38-40 db van benne, ami nálam majdnem másfél hónapig elég. A DM-es Denkmit, asszem 5 in 1, azzal egyszerűen csillognak az edényeim! A másikat még most tesztelem, tán Domol a neve? Az se rossz, ahogy elnézem.  Az meg 11 in 1 vagy ilyesmi, remélem, nem írok hülyeséget.

    Ismerősöm a Lidl tabiját használja, az ezres alatt van, hát, az nekem nem jött be, de lehet, másnak az is jó.

     

    És van speciális tisztító folyadék, amit flakonostul, kinyitás nélkül kell az evőeszköztartóba tenni, szépen kimossa a gépet. Az elég drága, 1400 Ft, de akcióban láttam 700-ért is nemrég.

     

    Én inkább azt kérdezném meg, hogy ki mit csinál, amikor valamit nem jól rak be, és az csak a gép bekapcsolása után derül ki. Pl. egy nyél vagy valami csücsök kilóg és útjába kerül a forgólapátnak és kattog. Akkor mit csináltok? Párszor próbáltam, hogy kikapcsolom a gépet, kinyitom, megigazítom, de néha nem jövök rá, hogy mi a franc akad be. Akkor kattog egész idő alatt, ami marhára idegesít.

    előzmény:
    dzsokusz (32)
    2011-08-19  06:49
  6. 2011. augusztus 19. 07:0334.

    Szia!

    Ha van vizlagyitod, nem kell so a m.gepbe, akkor a vizlagyitoba kell.

    A vizlagyito so nem ugyanolyan mint a konyhai so, es ha meg akarod orizni a gep "egeszseget" akkor hasznalsz,eleg vacak, kemeny a viz mostanaban-szoval az elettartamat megnoveled a gepednek, ha hasznalsz.Es talan nem is lesznek foltosak idovel az edenyeid,barmilyen draga mosogatocucc ellenere.Ha rakeresel a neten hogy vizlagyito tabletta akkor lehet nagyker-25kgos kiszerelesben lenyegesen olcsobban tudsz venni.

    Sok sikert, es oromet az uj gepben :)

    /eles jo keseket ne tegyel bele/

    Udv T

    előzmény:
    szedermag (1)
    2008-06-18  21:21
  7. 2011. augusztus 19. 06:5433.

    Mosogato  gepekbe  N E M   kell  sot  tenni.

    Honnan  szeded ezt  a  marhasagot??

     

    Eleg hozza   a  jo  mosogato-gep-szappan-por,  amit  mindenhol vehetsz.

    előzmény:
    dzsokusz (32)
    2011-08-19  06:49
  8. 2011. augusztus 19. 06:4932.

     szia!

    Pár napja vettem egy új mosogatógépet. Igazából véve eddig még soha nem volt ilyenem. Nagyon sok hozzászólást elolvastam, és nem tudom hogy most kell a mosogatógépbe külön sót tölteni vagy nem, ha igen akkor milyet. Valaki a speckó sókra esküszik, ami mosogatógépre találtak ki, valaki meg a általános "konyhasó-ra". Most akkor melyik, mert mondjuk árban nem mindegy. Ha jó a sima só akkor gondolom a legdurvább kell? Az összetevők tekintetében meg nem látok sok különbséget a kettő között, max csak árban.

    Ja a gép leírásában, meg abszolut nem irnak semmit hogy, milyen tipusu sót kell belerakni. Akkor ez hogy is van? Lehet hogy, túl reagálom a dolgokat, de nem szeretném elrontani a gépet. 

    A mosogatótabletta nem elég a mosogatógép müködtetéséhez? Ha töltök sót bele milyen arányba kell? Vizet kell hozzá önteni, vagy csak úgy a szárazon töltsem bele a sót a helyére?

    Sok kérdésem van tudom, de biztos akarok lenni az első beüzemelésben. Ha valaki tudna nekem válaszolni az jó lenne.

     

    köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_914965 (30)
    2009-12-13  01:07
  9. 2011. augusztus 19. 06:4631.

    Sziasztok!

     

    Pár napja vettem egy új mosogató gépet. Igazából véve eddig még soha nem volt ilyenem. Nagyon sok hozzászólást elolvastam, és nem tudom hogy most kell a mosogatógépbe külön sót tölteni vagy nem, ha igen akkor milyet. Valaki a speckó sókra esküszik, ami mosogatógépre találtak ki, valaki meg a általános "konyhasó-ra". Most akkor melyik, mert mondjuk árban nem mindegy. Az összetevők tekintetében meg nem látok sok különbséget a kettő között, max csak árban.

    Ja a gép leírásában, meg abszolut nem irnak semmit hogy, milyen tipusu sót kell belerakni. Akkor ez hogy is van? Lehet hogy, túl reagálom a dolgokat, de nem szeretném elrontani a gépet. 

    A mosogatótabletta nem elég a mosogatógép müködtetéséhez, feltétlenül szükséges a sót tölteni bele? Ha töltök sót bele milyen arányba kell? Vizet kell hozzá önteni, vagy csak úgy a szárazon töltsem bele a sót a helyére?

    Sok kérdésem van tudom, de biztos akarok lenni az első beüzemelésben. Ha valaki tudna nekem válaszolni az jó lenne. 

    Köszike!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_914965
    Torolt_felhasznalo_914965
    2009. december 13. 01:0730.

    Hülyeség! Ugyan az! A Calogonit dobozát, ha elolvasod rá van írva, hogy 99,9% NaCl. Azaz konyhasó!

     

    Egyébként mosogatógépekkel foglalkozó oldalon is írják, hogy mindegy...

     

    Itt: http://www.internet-work.hu/pages/haz tartasigepek/mosogatogephasznalata.html

     

     

    A só azért kell, hogy a gépben lévő vízlágyító gyantát regenerálja. Ilyen gyantát használunk az akvarisztikában is. Ezt is konyhasóval regeneráljuk! 

    előzmény:
    martinelli (4)
    2008-06-18  21:28
  11. 2008. június 18. 23:0929.

    Látod, én is hibázok! Természetesen 99,8% ról beszélek én is, csak már fáradok (negyvenedik órája vagyok ágytól távol...)! Igazad van, amit eddig 98% nak írtam, az mindenhol 99,8%.

    (Most már tényleg megyek a vackomba!)

     

     Gyuriur 

    előzmény:
    barackosgombóc (28)
    2008-06-18  22:50
  12. 2008. június 18. 22:5028.

    Jó, de a mosogatógépbe való só összetétele 99,8% NaCl, legalábbis ami nekem van, tehát elvileg sokkal tisztább, mint a 98% NaCl-t tartalmazó konyhasó...

     

    előzmény:
    gyuriur (23)
    2008-06-18  22:37
  13. 2008. június 18. 22:4727.

    Látod milyen vagyok, a lényeget nem írtam! Mi 8 éve konyhasót teszünk a mosogatógép tartályába - minden káros következmény nélkül!

     

    Gyuriur 

    előzmény:
    szedermag (1)
    2008-06-18  21:21

Címlap

top