Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Zsigmond Király Főiskola

mariannka
Létrehozva: 2003. november 20. 19:35
Sziasztok!
A fiam jövőre felvételizik.
Információkat szeretnék a főiskoláról, elsősorban a humán menedzser szakról.
  1. 2004. február 21. 20:3376.
    Ezt persze csak egyszer akartam:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (75)
     
  2. 2004. február 21. 20:3175.
    DDD, meg kívánom jegyezni, engem ebben a félévben tanít a kővári, úgyhogy EZ még egyelőre titok, hogy mire készülök:)))))))
    (hah, ráadásul közönség előtt:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. február 21. 20:3174.
    DDD, meg kívánom jegyezni, engem ebben a félévben tanít a kővári, úgyhogy EZ még egyelőre titok, hogy mire készülök:)))))))
    (hah, ráadásul közönség előtt:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. február 21. 20:3073.
    Dr. Hargitai Vera. Isteni volt, nagyon szuper a csaj, de rettenetesen sokat kellett nála írni:)) De szerettem, annak ellenére, hogy elég szigorú vizsga volt. :((

    Más.
    Valakinek nincs véletlenül kölcsönbe/másolásra egy Fejér Tamás: személyügyi informatika tankönyve?
    (Hmm, per pillanat bármit kérhettek érte:))
    előzmény:
    bkinga83 (71)
     
  5. 2004. február 19. 13:0972.
    Sziasztok,

    na a pad az kész:) ráadásul milyen gáz amikor elötted ül egy hosszu haju csaj (ámbár ma már lehet srác is:)))
    és az összes haja a jegyzetedet söprögeti. . .

    Ha meglátom Kövárit enyhén szólva rámjön a róka effektus:)

    de a köpést én is nézném szivesen. . . akár segitenék is:) van még rövid 1, 5 évem és utánna mehet a dolog. . .
    lehet hogy jó néhány embert betudnánk szervezni rá:))
    mindenesetre 3an már vagyunk:))))

    puszko
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. február 18. 20:3971.
    :)))) Nézhetem? Vaaaagy segíthetek is? De akkor várnod kell még 1, 5 évet (legalábbis az optimista felállás szerint). . . :)
    Röhej a pad! És olyan messze van a széktől, hogy mindenképpen görnyedek. . .
    Ki volt a gazdasági jog tanárotok? A miénk hááát. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (70)
     
  7. 2004. február 18. 20:3370.
    :(((((
    Padoknál még az is hiba, hogy nem fér rá az A! méretű jegyzetakármi.
    Kővárit megkérdezték múlt héten, h. mi lesz a diplománkban: azt mondta, hogy hát természetesen HR.

    ŐŐŐŐ, izé, hát meg közgazdász bla-bla-bla. . . . . .

    jaj, érik a köpés:))
    előzmény:
    bkinga83 (69)
     
  8. 2004. február 18. 19:2269.
    Hello!
    Ma volt a suliban humán nappalinak hallgatói fórum. 1/2 5-kor. Nem tudom, hogy ki maradt ott, mert 3/4 3-ig volt óránk. Nem beszélve arról, hogy azok alapján, amit leírtatok biztos nem mernék kérdezni.

    Ani_koka :) én azokat is meghívnám egy napra a suliba, akik azokat a padokat megrendelték illetve beszerelték a tantermekbe. Kiváncsi lennék, meddig bírnák hátfájás nélkül. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. február 12. 21:4968.
    :-(((( Hát igen, a vizsgaidőpontot aki kitűzi, na az sem épelméjű. Nekem van egy barátnőm, aki most másodéves, decemberben volt olyan hétvégéje, hogy pénteken és szombaton 2-2 vizsgája volt, jó húzos tantárgyakkal. Hát, nem tudom, de azért ez nem normális, és ember legyen a talpán, aki minde a 4 tantárgyból maximálisan fel tud készülni. (ja, és ilyenkor lenne kedvem meghívni az illetőt, csinálja velünk végig) Nekem 3 vizsga volt a csúcs két nap alatt, de nagyon húzós volt (igaz, mind sikerült)

    A HÖKnek kellene első körben írni, aztán ha onnan nincs érdemi válasz, akkor a tanszéknek. CSak lehet, addigra meg már aktualitását veszti a dolog:((
    előzmény:
    bkinga83 (66)
     
  10. 2004. február 12. 21:4567.
    Azt én nem állítottam, hogy sima diplomám lesz, de remélem nem lesz:))
    2000-ben mások mellett ezzel a szakkal -HR- indították el a sulit. Akkor azt mondták, középfokú nyelvvizsga kell. Majd 2002 talán áprilisában volt ez a módosítás, a suli honlapján a nyelvi tanszék környékén ott van vhol, hogy módosították a Hr-szakot, aki azelőtt jár, annak elég az alapfok, aki azután jár, középfok kell neki. Na és akkortájt történt, hogy hr szakot begyömték a közgazdaságtan szakcsoportba, mert a suli nem akart bölcsészképzést (talán innen a vita Péccsel), itt az volt a cél, hogy közgáz lesz.
    En nem tudom, megkérdezni nem merem, még a suli honlapján sem, nemhogy az ETR-en keresztül, mindegy, én azt mondtam, hogy ha nem lesz benne a diplomámban ezek után, esküszöm, leköpöm (bocsánat )Kővárit. Akkor meg már úgyis mindegy. . . . . . . MáskülönbenDDDD, szegény, nem is tudja, mire készülünk ellene:)))))))
    előzmény:
    Amouri (65)
     
  11. 2004. február 12. 17:1166.
    Szija! :))

    Számomra is kiderült már, hogy tényleg nincs a szigorlati tárgyak között a vezetés- és szervezetfejlesztés. Állítólag már szóltak az ürgének, hogy következő alkalommal lesz szíves a szigorlati tárgyak közül kérdezni. Persze nem tudom, hogy ez mennyire igaz, a legtöbb információ "folyosói pletyka" során jut el hozzánk.

    Azt elfelejtettem tegnap írni, hogy Kővárihoz odament decemberben egy csoporttársam, hogy egy időpontra raktak 2 UV-t. Válasz: "Van olyan ember, akinek ez a két fontos vizsga nem sikerült???" És sajnálja, de már nem lehet változtatni a vizsgarenden. A vizsga napján kiderült, hogy végülis ugyanazon a napon hagyták, de másik időpontra átrakták. Azért. . .
    Szerinted a tanszéknek vagy a HÖK-nek írjak Nemessel kapcsolatban? Mert ezt a tervet nem adtam fel. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (64)
     
  12. 2004. február 12. 16:0265.
    Szia Ani

    én nem is hallottam erröl a módositásról. . . ezek szerint aki 2002 elött kezdte lehet hogy sima Hr diplomát kap?. . .
    én pont 2002ben kezdtem, de ez mindenesetre nagyon fura. . .
    a nyilt napon vigyorgott a Kövári mint bolondgomba az esöben :) én bevallom. . . bár szeretek a Zskfre járni. . . de aki megkérdezett én nyiltan elmondtam a véleményem. . . és azt hiszem vagyunk igy többen. . . az meg hogy ők mivel etették be öket az már az ö dolguk. . .
    amin nagyon felháborodtunk többen a minap az az volt, hogy láttuk kiirva hogy az államisok 7000ft könyvtámogatást kapnak, ösztöndij 3, x töl. . . rólunk meg a bört is lehuzzák. . . szóval ez gusztustalan.
    de ez van, ezt választottuk ezt kell szeretni.
    puszi A
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (61)
     
  13. 2004. február 11. 21:1064.
    Szia Bkinga83:))
    Megtaláltam egy szigorlati tájékoztatót, ott fehéren feketén leírják, mely tantárgyakból kell felkészülni:))
    Természetesen Nemes nincs közte:((
    Érdekel?
    (szivesen odaadom:))
    előzmény:
    bkinga83 (63)
     
  14. 2004. február 11. 20:4563.
    Kővári hozzánk is mindig bejön, és lehord minket, hogy nem tanulunk, a levelezősök mennyivel többet tudnak stb. . . Látod, mégiscsak "szeret" Titeket :)))

    Ma volt nyílt nap, ott bizonyára nagggyon aranyos volt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (61)
     
  15. 2004. február 11. 20:2862.
    Remélem, hogy Ez a Petro AZ a Petro, de én nem tudom, meg nem is tanít engem (bár, ha a nagy számok törvényét figyelembeveszem, sztem viszonylag kevés (1 db) Petro Katalin szaladgál a közgazdászok között:))
    Sztem ő az:))
    előzmény:
    KisTehen04 (59)
     
  16. 2004. február 11. 20:2661.
    A Berczelédi egy állat:(( Meg a Belatyn-Kenéz is:((
    Sztem nem kell velük foglalkozni, végül is a To-t leszámítva sztem normális suli, tanulni mindenhol kell, a suli technikája szuper, nagyon jól felszerelt, normális a szoc. blokk is, a büfé szemérmetlenül drága, de summa_summárum, én végül is szeretek ide járni:))
    (DDD, eszembe jutott az, hogy egyszer bejött hozzánk a Kővári, és mondta, bátran kérdezhetünk. Az egyik lány meg megkérdezte, hogy lesz e diploma a zsbünkben, mert ő úgy tudja, ha az oktatási miniszter meghatározott feltételekkel aláírja a szak engedélyét, akkor azon később nem lehet változtatni. Erre a Kővári hihetetlen módon kikelt magából, és el kezdett ordítani kábé 80 ember előtt, hogy mit képzelünk mi, aki nem akar tanulni, az menjen Pécsre - ezek vmiért nagyon utálják Pécset_ itt színvonal van stb. . . . .
    Erre én legszivesebben felálltam volna, és visszakiabáltam volna, hogy elnézést, de 1. Nem ez volt a kérdés, 2. senki nem akar Pécsre menni, 3. pont itt szeretnénk tanulni pont ezért a diplomáért.
    Máig dilemmám, hogy benne lesz-e a diplomámban hogy hr-medenzser/KÖZGAZDÁSZ, mert sztem pont ez miatt a módosítás miatt (2002-ben volt) mi simán hr-szakon fogunk végezni. És hát az az igazság, nem merjük ezt megkérdezni:((((( Még névtelenül sem.
    Hát ennyit erről:))
    előzmény:
    Amouri (60)
     
  17. 2004. február 11. 18:0060.
    sziasztok. . . .

    a névtelenségröl még egy szót. . . .
    még elsöévesen én bizony beirtam egy mailt az idegennyelvire mert nem tetszett néhány dolog (nem bántó, örjöngö stb hangulatu levél volt csak némi észrevétel) a nevem nem vállaltam hozzá, csak a szakom és évfolyamom, és a válaszmail a Berczeléditöl az volt hogy nem tud mit tenni, a diákok hozzáállásán kell változtatni, és utoiratként azt irta 'megnéztem a névsort és nem véletlenül. . . . 'és kb 3 név felsorolva. . . valamint az hogy milyen bunko vagyok stb stb. . . .
    nos erröl ennyit. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (56)
     
  18. 2004. február 10. 05:1959.
    Itt most arrol a Petro Katalinrol van szo aki a Berde- Petro fele Mikrookonomia Peldatar megszerkesztseben volt "cinkos"???

    Mert ha igen, hej de jo sorotok van ott nektek a ZSKF-an, hallajatok-e??? Nem igazsag! Ti mindent elso kezbol, a tankonyvek iroitol tanulhattok meg, mi meg itt a kozgazon, szivahattunk szepen a millio-egy (most mondjam, hogy rosszabbnal rosszabb) tanarsegeddel a szeminariumokon!!!

    A TO-t meg sztem mindenhol ilyen szar. Nemcsak Mo-n. En pl kozben kijottem kulfoldre es halljatok en meg vissza is sirom a mi kis kozgazos tanulmanyinkat! De most komolyan!

    Mimosina-nak pedig uzenem, hogy ha nincs katalogus az eloadason, akkor siman sztem siman le lehet vizsgazni anelkul, hogy akar egyszer is bementel volna egy eloadasra is. En igy veszeltem at a 2 felev makromat, mert egyszeruen annyira sz@r volt az eloado (es mindez a kozgazon!!! :O No comment!!!), hogy akkor mar inkabb otthon csucsultem a konyvvel es azt tanultam!

    Persze 2es is lettem belole, de ebbol ne altalnositsatok mert valoszinuleg en vagyok a vilag legeltajoltabb kozgazdasz palantaja, legalabbis a human/ real beallitotsag dimenziojaban. Lattam en olyan embert nem is egyet aki eleteben nem volt egy eloadason se, aztan megis 4es 5os lett ev vegi vizsgan a targybol, sz'al sztem csak ezert ne jojj haza kethetente Romabol!

    Pusszantok mindekit es majd meg visszanezek valamikor, hogy megnezzem, hogy halad ez a topik. Hatha elo jon valami ujabb ex-tanarom akit szidni lehet hihihi

    Addig is legyetek jok!

    Pa- pa!
    előzmény:
    Amouri (51)
     
  19. 2004. február 9. 23:5458.
    Koszonom a valaszod. . nem jelenleg nem tanulok. . tavalyi evben jelentkeztem, felvettek de halasztast kertem mert jelenleg Romaban elek. . oszinten szolva nagyon jol is erzem itt magam. . de 2 hetente hazajarni eloadasokra draga mulatsag. . ezert kerdeztem mennyire lehetseges ugy vizsgazni, hogy csak toredek eloadason vagyok jelen. . Most megyek aludni. . Jo ejt mindenkinek. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (57)
     
  20. 2004. február 9. 19:5857.
    Szia:))
    Vannak előadások, amiken akkor is érdemes részt venni, ha nem szereti vki azt a tantárgyat, olyan jó az előadó. Meg van olyan, hogy nem olyan jó az előadó. Sztemk ez az első előadáson kiderül:))
    Mit értesz az alatt, hogy távlatokból elvégezni? (most jársz vagy nem?)
    előzmény:
    mimosina (55)
     
  21. 2004. február 9. 19:5656.
    Mai szépséget olvastam a honlapon: Dr. Belatyn_Kenéz Attila iskolatitkár mindenkit megkért, hogy ne zaklassuk a TO-t holmi kérdésekkel, hogy milyen eredményem van. . . . . . . DDDDDDDD, ez a nap vicce, jó, hogy nekem van net, de akinek nincs? Az most másszon el egy internet kávézóba, fizessen ki mittudoménmennyit, azért, hogy megtudja mennyi a jegye? Hmmmm, komolyan gondolkodom, ha másért nem ezért (persze, ha a diploma a zsebemben) irok egyet ezeknek. . . . . . .

    A névtelenséget máskülönben én sem hiszem el, hogy nem tudják (:-DDDD, ha én olvasnám el, én is megnézném, ki irta. . . . )

    Na mindegy, egyszer vége lesz ennek. . . . . .
    előzmény:
    Amouri (54)
     
  22. 2004. február 9. 18:0055.
    Sziasztok udvozlok mindenkit!mikor meglattam ezt a topicot gyorsan beleptem. . meg nem jartam itt. . . en tavaly jelentkeztema ZSKF-ra de kertem halasztast. . nem tudom szerintetek mennyire lehet ezt a szakot (HR-manager) tavlatokbol elvegezni. . vagy praktikus minden eloadason resztvenni. . en levelezore jarnek. . Barmilyen tapasztalatot szivesen veszek. . Koszonom a segitsegeteket. . puszi. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. február 9. 14:4554.
    Szia Ani

    hmmm, én nem hinném hogy névtelenül megy a dolog, mert ahhoz hogy véleményt irj be kell lépned az etr be a saját felhasználoi kododdal és jelszoddal. . . nos ebben mi is a névtelenség?
    én nem irtam egy sort sem, még a végén baj lesz belöle. . . én már mindent kinézek mindenkiböl:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (53)
     
  24. 2004. február 7. 20:5653.
    És akkor a hab a tortán: egy nagyon kedves, régennemlátott ismerősömmel futottam össze ma vidéken:)), aki a Közgézra humán szakra jár: ismeri Miszt, jót cidriztünk vele, szerencsére mindkettőnknek elsőre ment a vizsga, de sajna volt miről beszélni:((
    (ja, a párja is ismeri, ő meg közgazdász:))

    A to egy sz@r, ritka kretén 1 társaság: nem értem, ha nem szeretnek ezzel foglalkozni, hogy megoldják a hallgatók problémáit, mit keresnek ott:((

    A véleményünket el lehet mondani az etr-en keresztül, állítólag névtelenül, de hát nem innék erre mérget:((

    A Petró jó tanár hírében áll, minket nem tanított ugyan, de ezt mondják.
    előzmény:
    Amouri (51)
     
  25. 2004. február 6. 20:3952.
    másként nem nagyon tudom ezt a dolgot hová tenni , mert eddig senkit sem érdekelt ugy igázán a suliban, hogy nekünk mi jó mi nem. . . na meg hogy egyáltalán mi van 'velünk'. . . . A TO-n is bármikor bármit akarsz jó hogy az arcodba nem röhögnek. . . mintha csak egy melegedö pihenöhely lenne az egész TO. . .
    hát ez van. . . mellesleg a suliban ha nem vagyok megelégedve valamivel az a TO. . . de az nagyon. . .

    ismerem ezt az érzést. . . most szigorlatnál tört rám, hogy nem is rég kezdtem a sulit és már a fele megvan:)))
    csak legyünk tul a másik felén is:)

    Most megyegetek mert sok a melom még:)
    Jó 7végét és jó pihenést
    Pusz A
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top