Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Zsigmond Király Főiskola

mariannka
Létrehozva: 2003. november 20. 19:35
Sziasztok!
A fiam jövőre felvételizik.
Információkat szeretnék a főiskoláról, elsősorban a humán menedzser szakról.
  1. 2004. február 6. 20:3251.
    szia ani

    ez aztán komoly. . . . nem ismerem ezt a Miszt. . . még hallomásból sem. . . a fene, nem ártana körbeszaglászni:)
    volt ilyen tanárunk (nö volt)nekünk is elsö évben pénzügyből, nem is emlékszem a nevére. . . . de nem is akarok, végre tulvagyunk rajta és a nö sem tanit már a suliban. . . nagyon sokan buktak, és többen panaszkodtak is rá állitólag, erre ő meg mondván hogy a hallgatók tudásának és tudniakarásának a szinvonala meg ilyesmi nem üti meg a legminimálisabb mércét sem hát fogta magát ás kalap kabát odébb állt:)
    a jelenlegi közgáz tanárunknál (Petró Katalin) is sokan buktak ésvették fel ujravizsgára. . . legalább normális volt mert a 7en ugy kezdte az elsö makro orát, hogy mikrobol sokan buktak és kiváncsi lenne hogy vajon ö rontott e el valamit vagy mi van? ugy vettem észre komolyan érdekelte a dolog. . . szóval azt hiszem ö az eddigi ZSKFes pályafutásom alatt az egyetlen tanár aki ugy tünik egy picit magábaszállt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (50)
     
  2. 2004. február 4. 19:5750.
    A Misz nemzetközi közgáz könyva nagyon fogható, legalábbis én csak abból tanultam, és végül is megértettem (3-ast kaptam:))))))))))))))))

    Az viszont igaz, hogy a Misznél rettegett az egész társaság, és igen szivatós feladatsort bírt összerakni a drága, nagyon nehéz volt, rengetegen elvéreztek:((((

    És nála pótvizsgázni sem könnyű, lazán kivágta az egész társaságot ismét:(((((((((

    Piszok feladatsorai vannak a pasasnak, annyi szent:((((
    előzmény:
    KisTehen04 (49)
     
  3. 2004. február 4. 04:1349.
    Nem mondjatok, hogy Misz Jozsef mar konyvet is adott ki?

    Bocs a kicsit off topic hozzaszolasert de en lehuztam 4 felevet a Kozgazon es ott Misz J. volt szeminarium vezeto (Makro I/1 es I/2 ha jol emlekszem). . . piszok feladatsorai voltak az egyszer fix. Kivancsi lennek a konyvere!

    A Zsigmond Karoly Foiskolarol meg csak annyit, hogy lehet, hogy sokan azt mondjatok, hogy no-name meg minden, de azt itt es most hajlando vagyok irasba adni nektek, hogy teljessegeben kizart, hogy ugyanugy "vegezze" mint a Gabor Denes Foiskola. Ne kerdezzetek, hogy miert de sztem nyugodtan meghitelezhettek meg egy par evet, hogy rendesen bejaratodjon a tanterv meg a kepzes!

    Aki meg fikazza ezt a sulit annak nagyon ajanlok egy par felevet a "nagyobb allamilag finanszirozott" egyetemeken, ahol 400 ember tapossa egymast a 250 fos eloadokban es ahol az evfolyamok letszamanak novelese tobb mint aranyosan az oktatas szinvonalanak karara megy! Szerintem annyit itt is tanitanak mint a kozgazon, meg ahogy tobben is mondtatok, tanulni mindenhol kell. . . sz'al ha az en gyermekem akarna ide jelentkezni, es raadasul mar ilyen specifikusan tudja is, hogy milyen szakra akar menni, akkor nincs ertelme mas egyetemekre menni, ahol egyebkent is jo 2- 3 even keresztul ugy is csak "alapozzak" a nep kepzeset. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (45)
     
  4. 2004. február 3. 21:3048.
    retorika nem volt, remélem most sem lesz, igy utsó évben:))

    Ha-ha, eljutottam idáig:)) Pedig mikor kezdtem, nagyon messze volt még:))
    előzmény:
    Amouri (46)
     
  5. 2004. február 3. 21:2847.
    Szia!

    Baba 1 éves, nagylány:))

    Igen, van olyan, hogy rossz az előadó, de van ami kifejezetten élvezetes:))
    Igaz, nekem tulképpen utóbbi időben mindegy, hisz nem tudok bemenni órára:((

    A fent említett könyveket szivesen odaadnám, csak barátnőm szintén idejár, elorozta, de ha kell vmi, ha tudok, segítek:))

    Jó éjt:))
    előzmény:
    Amouri (46)
     
  6. 2004. február 3. 21:1546.
    Szia Ani

    nagyon köszi,
    a közgázt mindenképpen megveszem azt azért nem is irtam, gazdasági jognak itt is ez a cime,
    már volt foglalkoztatáspolitika. . . de én azt nagyon fogom utálni azt hiszem. . .
    na meg a retorikát. . . nektek volt ilyen?
    jött egy öreg muko az elte magyar bölcsészröl. . . nagyon izgi mert már az összes szájbetegséget tudjuk:))) nem mintha annyira tartozna mindez a közgazdaságtanhoz, szóval olyan volt az órája mint egy anatomia elöadás.

    Ezek szerint a gazdaságpolitika az ami nem is igazán kell. . . elég bejárni az elöadásokra. . . ?
    Mindig ezzel hitegetem magam, hogy érdemes elöadásokra járni. . . aztán meg van ami annyit sem ér mint egy fabatka:) pl az üzleti kommunikácio és etika kifejezetten vicc volt :)
    persze nappalin minden teljesen más mint levelezön. . .
    lehet hogy ezért nem volt nektek elektronikus kereskedelem:)
    mindegy, tanára válogatja ugyis hogy mit tart fontosnak. . . szerintem várok egy hetet a könyv vásárlással
    mindenesetre köszi az infokat:)
    és jó babázást :) mennyi idös?
    puszi A

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (45)
     
  7. 2004. február 3. 20:1445.
    Szia:))

    Mi teljesen más suli közgáz könyveit (mikro és makro) használtuk, szigorlathoz még hozzájött a nemzetközi közgáz (így ez a három volt a szig. alapja), tudomásom szerint a sulinak már van új közgáz könyve (nekem a nemzetközi már saját, sulis könyv (Misz József írta)), sztem érdemes a közgázt mindenképp megvenni:))

    Gazdaságjog: nem igazán használtuk, Hargitai Vera előadó saját óravázlatából tanultam, egy-két dolog kell a könyvből. (azt hiszem az a könyv címe: vállalkozások joga. )
    Foglalkoztatáspolitika: Na ez egy az egyben kell. + órai jegyzet.
    Merőpiac mikrog. : A nemtudommilyen Eszter tartott előadást, a könyv kellett+ jegyzet.
    Gazdaságpolitika: Hetényi István azt hiszem, itt a könyv kellett, + órai jegyzet: sokat kérdezett vissza emlékeim szerint az órai anyagból, pontosabban szinte csak azt kérdezte vissza.
    Szervezet és munkaszociológia: könyv
    elektronikus kereskedelem: hmm, fincsi a neve, mi ilyet nem tanultunk
    Regionális gazdaságtan: kell (?) a könyv, bár nem sokat használtam.

    Remélem, segítettem: én a gyed miatt nem jártam be órákra, általában elolvasok minden könyvet, abból is le lehet vizsgázni (meg persze küldik az órai jegyzetet, abból is tanultam sokat. )
    De pl. nemzetközi közgázból csak a könyvet tanultam, elsőre átmentem:)))))))))))))))
    előzmény:
    Amouri (44)
     
  8. 2004. február 3. 20:0444.
    Szia Ani
    köszi megtaláltam. . . eddig még soha nem mentem be a tanszékek honlapjaira. . . pedig. . . mint most is kiderült nem ártott volna. . . jó ez a kgáz cucc legalábbis ami a mikrot illeti, egy csomo minden értelmesebben van itt leirva. . . hát ez nem ártott volna elöbb. . . na de mind1.
    Tulajdonképpen csak azért keresetem mert azt hallottam többektöl, hogy ilyen lesz a miénk is. . . bár az még "messze" van de azért nem árthat:)

    Na meg azt is szerettem volna kérdezni töled, hogy szerinted (bár nem tudom mennyiben volt más a ti 2 éves 2 féléves tankönyvcsomagotok) mely könyveket érdemes megvenni?
    16ezer a tankönyvcsomag, eddig megvettünk mindent de nem használtunk egy csomo mindent. . . feleslegesen meg minek. . .
    Néhány 2. féléves tantárgy: gazdasági jog, foglalkoztatáspolitika, munkaeröpiac mikrogazdaságtana1, gazdaságpolitika, szervezet és munkaszociologia, elektronikus kereskedelem, regionális gazdaságtan. . . ezekböl mire érdemes könyvet venni?

    Köszi és jó tanulást neked.

    pusz A
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (43)
     
  9. 2004. február 2. 18:3343.
    A zskf honlapján:
    A Főiskola/Intézetek, tanszékek/Gazdaság és Vezetéstud. Tanszék/Közgazdaságtud. Tanszék/Közgáz szigorlat-segédanyag a szóbeli vizsgához.
    Itt vannak olyan ábrák, amiket ki kell tölteni, és beszélni kell róla. Nekem megvan feliratozva is, igaz, csak nyomtatott ábrán:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. február 2. 17:5742.
    Köszi:))
    Közgázból volt fenn vagy 18 ábra, amiről kellett beszélni, azt nem tudom, fent van-e még, én lemezen kaptam meg. A közgáz tanszék alatt volt emlékeim szerint, de ha kiszállok innen, megkeresem, szólok.
    Ha nem lesz fenn, szivesen elküldöm fénymásolatát:))

    Gratulálok a módszertan sikeres szigorlatodhoz:))
    előzmény:
    Amouri (41)
     
  11. 2004. február 2. 09:5441.
    Szia Ani

    megvan. . . nem tul jó lett de tulvagyunk rajta:)
    én elég korrekt bizottságot kaptam, egyiket sem ismertem közülük, csoportársam a Nemesnél volt és azt mondta nagyon rendes volt, viszont a másiknál benn volt a Szeitz János és az nagyon szemét volt és meg is vágta azt a 3at is akivel vizsgázott.
    azt hallottam hogy fenn van a neten a közgáz szigorlat tétel kérdései. . . nem tudod hol találhato, kiváncsiságból megnézném.
    Gratulálok hogy sikerült a közgázod.
    puszo A
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (37)
     
  12. 2004. január 29. 22:4640.
    Volt szerencsém Nemes Ferihez, és a "nem túl kellemes" nem igazán jó kifejezés. Bár én kínomban már majdnem röhögőgörcsöt kaptam. . . Mindegy, nagy kalappal!
    előzmény:
    Amouri (35)
     
  13. 2004. január 29. 22:4439.
    Szia! Matek 3 féléves, mindenből van benne egy pici. Pl. valószínűségszámítás, hipotézis vizsgálat, statisztika, pénzügy egy része. . . De tényleg nem vészes.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_926309 (38)
     
  14. 2004. január 29. 08:3438.
    de én nagyon hüjjje vagyok matekból :(
    mennyi ideig van matek? és miket kell tanulni belőle?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. január 26. 13:2337.
    Én meg túlvagyok a közgáz szigorlaton, na, a módszertan ahhoz képest kutyafüle:))))
    Én már csak tudom, túlvagyok mindkettőn:))))))))
    A matek szerintem is teljesíthető, az össze általam ismert ember, aki cidrizett, sikerült nekik. Persze, tanultak is, volt, aki külön matekra járt:))
    Sztem ez azért túlzás, de én szeretem a matekot:)))
    Amouri!
    Nagy kalappal.
    Nemest én is hallottam, állítólag csak a saját tantárgyát kérdezte szóbelin, ami ugye, nem szigorlati tárgy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. január 26. 12:4736.
    matekról érdeklödöknek. . . .

    igen van matek, de nem nehéz és szerintem teljesithető

    nem kell megilyedni:)) sok sikert nektek. . .
    pussz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. január 26. 12:4535.
    Szia vonnegut. . .

    sajnos eddig még nem volt meg a vállgazd vizsgám igy még nincs meg a szigorlat sem:( szombaton irom, 31én. . .
    Akiknek már megvan mindenki szerencsére pozitivan mesél róla igy már nem annyira megy a cidri:))
    bár a szóbelitől azért tartok. . .
    többen mondták hogy Nemes Ferenc szóbeliztette őket és nem volt túl kellemes. . . bár és személy szerint a Szeitz Jánost sem szeretném kifogni. . .

    Neked milyen lett?

    ha megvan már akkor gratula:)
    puszi A
    előzmény:
    vonnegut (32)
     
  18. 2004. január 20. 12:1034.
    Helló mindenkinek!

    Nagyon örülök ennek a témának, mert én az idén csak erre a fősulira jelentkezem. Igaz, csak levelezőre tudok járni. Sajnos.
    Szimpatikusnak találom ezt a sulit. Szerintem nem lesz vele semmi gond legalábbis reméle. De ez a matek téma engem is érdekelne, mert sajnos elég hülye vagyok hozzá.
    Örülnék ha kapnék vmi választ.
    És remélem szeptemberben találkozunk is:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. január 20. 11:2333.
    Sziasztok!

    Nekem is lenne kérdésem a témával kapcs, mert terveim között szerepel idén ez a fősuli, hr szakkal. Leírnátok a tanult tantárgyakat? Mert ha van matek, és erősen, akkor asszem már itt meg is akadtam.
    Köszi
    M
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_412217
    Torolt_felhasznalo_412217
    2004. január 20. 09:5432.
    Sziasztok sorstársak!

    Kinek hogy sikerült a szigorlat?

    V.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. november 29. 17:2431.
    Szia Amouri!
    Én az említett két tk-ból készültem, illetve néhányszor kinyitottam a str. mment és pénzügy könyveket. Szánd rá az időt, megéri. Ha vmelyik fa-ttal nem bodogulsz, írj, megpróbálok segíteni. Én csak a két fa. gyűjteményből készültem, azokat viszont betéve tudtam.
    Szerintem a két fa könyvből érdemes tanulni, a szigorlaton ezt kérték vissza tőlünk, szinte szó szerint. Sok azonos feladat volt, illetve az eltérés pl. a számokkal volt, de maga a feladat ugyan az volt, mint a felladatgyújteményekben. Szánd rá az időt, és akkor nem fog problémát okozni.
    Ha vmi kell szivesen segítek!
    Szia
    előzmény:
    Amouri (30)
     
  22. 2003. november 28. 17:2030.
    Ngyon köszönöm, mostanában kicsit be vagyok majrézva a szigorlat miatt, ráadásul egyre gyakoribbak a Kövári lecseszései az évfolyam felé az évfolyamot illetöleg, persze mindnek az a vége, hogy jól beparáztatja a bandát, bevallom én már valóban a legrosszabbra számitok. :(

    mi is kaptunk ilyen szigorlati felkészitő összefoglalo jegyzetet, szerinted miböl érdemesebb készülni?
    A könyvekből, ebböl a jegyzetböl, vagy a legjobb ha mindkettöböl?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. november 25. 22:3329.
    szia Amouri!
    Két tankönyv volt, az egyik címét már nem tudom, a másik gyakorló feladatok a módszertani szig. -hoz, vagy vmi hasonló.
    Ja, közben eszembejutott első könyv címe: esettanulmányok Ebben komplex fa. sor volt, emlékeim szerint 7 v. 9, fa. soronként cirka 20 feladat. Ez ötvözte a str. mment, kvanti, pénzügy, opt. szám. ( mi ezt nem tanultuk) feladatait, nagyobb összetettebb feladatok voltak. Volt egy kitalált cég, azt kellett elemezni.
    A másikban kisebb gyakorló pld-kból állt. Ez végülis ua. de més, kisebb feladatokból állt, inkább tantárgyanként ill. témakörönként (fv, opt. szám, pénügy, val. számítás)
    Ezek egy részét órán (3 alkalommal) megoldottuk, másrész otthon jó volt gyakorolni. Én 1 osztáűlytársammal készütem fel, vmennyi feladatot átnéztük, megoldottuk. Mire szigorlat eljött, én a könyveket betéve tudtam (szerintem fogyasztható volt)
    A szig. írásbeli + szóbeli egy napon, akinek nem sikerült az írásbeli, az nem mehetett szóbelizni.
    Az írásbeli ugyanazokat a feladatokat tartalmazta, pontosabban feladattipusokat, mert néha más számok voltak. Ezért érdemes úgy tanulni, hogy a feladat megoldást megérteni. Írásbelin puskázni nem lehetett, annyian voltak benn, ill. elég szellősen ültünk. Szóbeli du. , elég fárasztó volt. Sok bizottság volt ( vagy 12 legalább) szg. pel sorsolták ki , ki hova került. Én jó bizottságba kerültem, 4 mentünk be, körkérdések voltak. Ha vki nem tudta, lehetett válASZOLNI. Ciki volt, mert mindenki helyett én válaszoltam, a sajátomat meg nem tudtam. De rendesek voltak, tudomásom szerint szóbelin már nem buktattak. Azt is hallottam, volt szigorú bizottság, ahol kínozták az embert a jegyért, de én erről érdemben nem tudok mit mondani. Leszögezhetem: én azt gondolom, aki felkésuzült, simán átment. De tanulni kell. A szig-on se többet, se kevesebbet nem kértek, mint amiről szó volt előtte. Ja, str. mment tantárgyat érdemes behatóan tanulmányozni + pénzügy (jelenérték, jövőérték, mérleg stb)
    Ha vmi szükséges, írj bátran!
    Szia, jó tanulást!
    előzmény:
    Amouri (28)
     
  24. 2003. november 25. 17:5828.
    srácok. . .
    ha már igy belemerültetek a szigorlat témába. . .
    én még elötte állok, most februárban lesz az elsö, leges legelsö, mert ez az elsö felsöfoku intézmény ahova járok. . .
    mire számithatok? mi az amiből jobban kell hajtani?
    sajna felénk szinte semmit nem kommunikál a suli:(, arra hivatkoznak, hogy ök sem tudnak semmit.
    Ti akik már tul vagytok egy részén, esetleg megosztanátok velem is néhány jó ötletet, tippet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_412217
    Torolt_felhasznalo_412217
    2003. november 25. 09:1427.
    Nem, én az ötödik félévemet csinálom, te 1-gyel akkor előbbre jársz, mint én:)

    Én sem panaszkodom, szerintem is korrekt volt, de a szóbelin elég nagyokat lehetett szívni (de ez sem velem történt, nálam korrekt volt a vizsgabizottság, korrekt kérdésekkel)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (26)
     

Címlap

top