Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Zsigmond Király Főiskola

mariannka
Létrehozva: 2003. november 20. 19:35
Sziasztok!
A fiam jövőre felvételizik.
Információkat szeretnék a főiskoláról, elsősorban a humán menedzser szakról.
  1. 2003. november 24. 16:5326.
    Szerintem korrekt volt a szigorlat. Se többet, se kevesebbet nem kérdeztek, mint amiről szó volt. Jó, én matekos vagyok, de azért komolynak tartom én is.
    Szűkithetünk?
    Keresztféléves vagy? Én igen.
    előzmény:
    vonnegut (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_412217
    Torolt_felhasznalo_412217
    2003. november 24. 15:3425.
    ani_koka:
    Ha te is most vagy harmadéves, levelezős HR-es, akkor igen:)

    A szigorlat szerintem elég komoly volt, tény, hogy sík hülyék is kaptak jó jegyeket, de én azért rendesen megszenvedtem a 4-esemért:)

    Amouri:
    Sokaknak csak a papír kell, de ez tulképpen csak jó azoknak, akik tényleg a szakmában szeretnének elhelyezkedni:) Szóval engem nem zavar:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (22)
     
  3. 2003. november 24. 15:1424.
    Szia Amouri
    Persze papírért. Én is. Kell a beosztásomhoz a diploma.
    Mindenki valahol ezért csinálja.
    Én szeretem a sulit, sok okosat tanultunk. Ahogy a fönököm mondaná: mert tágul a világegyetem.
    előzmény:
    Amouri (23)
     
  4. 2003. november 24. 15:1123.
    sziasztok

    teljesen egyetértek vonneguttal, bár sajna itt sokan csak a papirért csinálják. . . de ez már az ö bajuk.
    Én másodéves nappalis vagyok és már most vadászom a posztgrad. képzéseket.
    előzmény:
    vonnegut (21)
     
  5. 2003. november 24. 14:4722.
    Szia vonnegut
    Üdv neked! Egyetértek.
    lehet hogy együtt szigorlatoztunk?
    előzmény:
    vonnegut (21)
     
  6. Torolt_felhasznalo_412217
    Torolt_felhasznalo_412217
    2003. november 24. 11:3621.
    Sziasztok!

    Végigolvastam a hozzászólásokat és lenne pár hozzáfűznivalóm.

    1. Nem kellene alapból gagyinak bélyegezni egy intézményt csupán azért, mert új, és még nem jött ki végzős évfolyam. Ettől még nem lesz GDF. A GDF-fel sem az a probléma, hogy fiatal intézmény, hanem, hogy nem tanultak a visszajelzésekből, és nem emelték meg az oktatás színvonalát - ettől függetlenül onnan is jöhetnek ki értelmes emberek, mint ahogy a Közgázról is olyanok, akiknél rejtély, hogy egyáltalán az óvodából hogyan engedhették tovább:)

    2. Én harmadéves vagyok a HR-en, tanúsítom, hogy nem egyszerű jó eredményeket szerezni. (persze, a hülyéknek mindenhol lehet szerencséjük, de azért a módszertani és menedzsment szigorlat szerintem nem volt könnyen teljesíthető) Ami kritikát érdemel, az a szervezetlenség, és a koncepció hiánya, ez laikus szemmel nézve is szembetűnő - remélem, tanulnak belőle, és a következő évfolyamoknál már nem így lesz.

    3. Ami a diploma leértékelődését illeti, egyetértek az előttem szólókkal. Aki viszont nem csak a "papírért" csinálja a sulit, már most posztgrad képzésekben gondolkodik, mert egyértelmű, hogy jövőre nagyjából a vécépapírral lesz egyenértékű egy levelezős főiskolai diploma. Viszont statisztikailag mindenki jobban jár (lásd "diplomás titkárnő" szindróma. . . )

    Összefoglalva: az oktatás színvonalában nem látok kivetnivalót, aki komolyan veszi, szerintem egész jó átfogó ismeretekkel hagyja el a jeles intézményt - szakemberré úgyis csak a gyakorlat tesz bárkit is, nem az iskolában tanultak:)

    Üdv mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. november 24. 10:5820.
    Látom mégsem elég kiterjedt az információ bázisod, már ne is haragudj.
    Tudomásom szerint a diplomámban az fog szerepelni, hogy humáneröforrás menedzser, közgazdász. És hidd el nekem is van fogalmam a lehetöségeimről és föleg a munkalehetöségeimröl. És tudom, hogy nem egyszerü, de lássuk be annak sem akinek mondjuk az van a diplomájában, hogy közgazdász, jogász stb. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. november 22. 22:5019.
    Sziasztok!
    Mindenkinek köszönöm a hozzászólását!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147763 (18)
     
  9. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2003. november 22. 22:1918.
    Mert sokan akarnak jogászok lenni, és a sulinak megéri inkább plusz évfolyamokat indítani. (tudom, hogy előre meghatározott szám van, de hát látszik a túljelentkezésből a jövő évi jelentkezések aránya is. . . )
    Az a tendencia, hogy mindenki el akar/elvégez egy fősulit, egyetemet, és így ezek egyre kevesebbet érnek (ekkor jön a sulik alapján való szelektálás) másrészt diplomával mindenki diplomás állást keres. . . így nem jut ember a diploma nélküli munkákra, és felborul az egész. . . egyre több diplomás munkanélküli, stb. , aztán már a takarítói állásokra is jelentkeznek, mert valamiből élni kell, és itt is jön majd az, hogy a takarításhoz hajlamosabbak a diplomást felvenni, ebből kifolyólag egy most sem felül lévő réteg teljesen lecsúszik:(( kicsit zavaros lettem, de talán érthető
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. november 22. 21:3717.
    Arányok?
    Évente képeznek több száz jogászt. Minek? ( persze semmi bajom a jogászokkal, csak a túlképzésről mondom. (
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147763 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2003. november 22. 20:1916.
    Az utolsó mondatoddal nem teljesen értek egyet, mert sok hirdetésben látni, hogy diploma szükséges, kiv. GDF!! Vajon miért? Mondjuk elég rossz érzés lehet elvégezni egy főiskolát, mert akármilyen is, csak kell tanulni, és akkor alapból kikötik a diplomáját.

    Tényleg mindenből túlképzés van, csak nem mindegyek az arányok. . . Egyetértek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (15)
     
  12. 2003. november 22. 20:1015.
    Ha bármelyik szakot megnézed a magyar oktatási rendszerben, megállapíthatod, hogy túlképzés van. Minden iskolában, bármely szakon. Nevesenics? Ez a suli 2000-ben alakult, aki idejár(t), mind ismeri. Munkáltató? Az egész oktatáspolitika arról szól, hogy minél tőbb ember kezébe diplomát adni, aki fizet érte. A munkáltatók nagy részét nem érdekli, milyen a diplomád, csak legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_147763 (14)
     
  13. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2003. november 22. 19:2514.
    Kedves Amouri, most összemostad Drast és az én hsz-emet, azt hiszem.
    (mondjuk a véleményünk Drasttal megegyezik, sz'al végülis mindegy)

    Figyu, ha nektek jó, meg kell egy nevenincs suliból diploma, nekem tökmindegy.

    A HR képzésről meg annyit, hogy sok cégnél nincs is HR-es. Ahol meg van, ott van 1-2. Nos, egy több ezer főt, vagy több száz főt foglalkoztató cégnél ennyi alkalmazottra kell az az 1-2 személyzetis!! Van egy rakás középvezető, ilyen-olyan diplomákkal, de a hr-esek akkor is max. 2-en vannak!! Na, számszakilag mennyi az esély??

    Ügyvéd viszont mindenkinek kell ehhez-ahhoz. És egy közgazdász diplomával is többféle munkakört el lehet vállalni.

    (értem én, hogy véded a "mundér becsületét", de akkor is ez a véleményem. És szerintem 10 vezetőből valószínűleg 10 visszakérdez majd: elnézést, milyen főiskolát mondott??)
    előzmény:
    Amouri (9)
     
  14. 2003. november 21. 20:4313.
    Amouri! Igazad van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (12)
     
  15. 2003. november 21. 20:4212.
    És most hová jársz?
    Máskülönben a vezetés és szervezetfejlesztés nincs 4000 oldal. Én már vizsgáztam. Negyedéves leszek februártól, ha túlélem ezt a félévet. És már szigorlatoztam itt m, ódszertanból - ellenben sok fikázóval, ebben a félévben pedig közgázből szigorlatozunk. Nem egyszerű. Netán a 4000 oldal elvette a kedved? Elég hamar feladtad. Tanulni mindenütt kell, itt is.
    előzmény:
    drast (8)
     
  16. 2003. november 21. 18:2611.
    Tulajdonképpen az a baj, hogy sokan nem tudnak mit kezdeni magukkal, és csak ugy vaktában jelentkezgetnek ide oda. . . én célirányosan jöttem ebbe a suliba, ezt akarom tanulni, ez érdekel.
    Elözöleg érdeklödtem, informálodtam, és még nem is voltam az iskola hallgatója de látogattam orákat kiváncsiságból. Hát ezt ajánlanám mindenkinek tovább tanulás elött.
    És van ismerösöm a PSZFen aki szintén HR-es és ök sem tanulnak mást mint mi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. november 21. 18:2110.
    na meg a másik fele, minek ennyi hr-es kiképezni?
    ja, de minek az a sok jogász, közgazdász. . . és egyáltalán minek ennyi ember a világba. . .
    gondolj bele szivják elöled a levegöt, isszák a köz vizét. . . stb stb. . .
    szóval miröl is beszélünk???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. november 21. 18:199.
    nézd, mindenkinek más a véleménye, nem hinném hogy kell fikázni.
    Lehet hogy vigan járja a kedves ismerösöd, de majd igy lesz szigorlat és államvizsga környékén is???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. november 21. 17:428.
    már bocs de az az iskola egy szar. az elsőt ott végeztem 4, 5-átlaggal. másodévben olyanokból vizsgáztunk, amiből óra sem volt. olvassam el a 4000oldalas könyvet (vezetés és szervezetfejl. vagy mi), mert 2 hét múlva vizsga. . . persze :-(
    egy vicc.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_147763
    Torolt_felhasznalo_147763
    2003. november 20. 22:497.
    Bocs, hogy ezt mondom, de én tuti nem mennék olyan suliba, ahol még egy végzős évfolyam sem volt, arról nem beszélve, hogy egy ismerősöm most másodéves ott, (HR manager szak - egyáltalán, minek ennyi hr-est kiképezni, szerintem csak egy főiskolai diplomával lesz gazdagabb az ember, nem álláslehetőséggel)na, sz'al az ismerős nem egy észlény, mégis vígan járja. . . Mindenesetre ő tavaly azt mesélte, sok tárgyat a felsőbb osztálybelisek tartottak. . . De ti tudjátok. (szerintem u. olyan híre lesz, mint a GDF-nek)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_743000
    Torolt_felhasznalo_743000
    2003. november 20. 22:446.
    Én úgy tudom, hogy nincsen. Gondolom majd idővel. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_754411 (5)
     
  22. Torolt_felhasznalo_754411
    Torolt_felhasznalo_754411
    2003. november 20. 22:065.
    Érdekelne, hogy másoddiplomás képzés van-e? A honlapon erre vonatkozó infókat nem találtam.
    Ha nem, akkor tudtok-e valamit, hogy tervben van-e.
    Köszönöm: Pitypang
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. november 20. 21:324.
    Sziasztok!

    Én is másodéves vagyok a Zskf-en, humánerőforrás-menedzser szakon. Nem sajnálom, hogy ide járok, bár a tandíj félévente 132 000 Ft. Idén már vettek fel állami finanszírozott hallgatókat, de a ponthatár tényleg nagyon magas. Általában Közgázról vagy más egyetemről jött tanárok az előadók, tényleg színvonalas. A reál tárgyak vannak túlsúlyban, mert közgazdász diplomát is ad. Az iskola "jelszava" idéntől: A Folyamatos Tanulás és Számonkérés, ezért sorba írjuk a zh-kat. Szerintem tanulással jól elvégezhető. (eddig úgy tűnik. . . ) A suli honlapja: www. zskf. hu, elég sok info fenn van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. november 20. 20:153.
    szia mariannka,

    másodéves vagyok a Zsigmondon, én pozitivan tudom ajánlani, igaz elég "friss suli" azaz 2000 ben létesült, igy még nincs egészen kialakulva, de a tanárok nagyon képzettek és bár főiskola, sokban hordozza a gimnáziumi évek feelingjét, vagyis sokkal segitőkészebbek a tanárok mint egy hozzánk képest "hagyományos" föiskolán. Tanulni persze mindenhol kell!
    Mindenképp ajánlanám neked, hogy nóggasd fiadat a nyelvtanulás végett, mert az államvizsgához mindenképp kell és nagyon hamar eltellik az a 3 év, és főiskolákhoz hiven a nyelvoktatás itt sem hordozza a pálmát. :)
    És sok sikert a felvételihez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_317693 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_528961
    Torolt_felhasznalo_528961
    2003. november 20. 19:502.
    Szia!Én csak annyit tudok mondani, hogy tavaly felvételitem és nagyon sokan jelentkeztek. . . asszem 112 volt a ponthatár nem is vettek fel:)de nem bánom mert csak ugy beírtam 3. helynek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_317693 (1)
     

Címlap

top