Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Joghoz értőkSegítséééé g!

Cserép
Létrehozva: 2003. november 20. 10:25
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha olvassa valaki, aki ért a joghoz.
Válás elején tartok, most folyik a férjemmel az egyezkedés. Nyáron nyert OTP autónyeremény betétkönyvvel egy autót. Ennek az árát vettük fel, közös számlára tettük. Jogilag hogy van ez? Közös szerzeménynek számít, és felezni kell válás esetén? Akkor is, ha a betétkönyv a házasságkötés előtti időből való?
Nagyon megköszönném, ha tudna valaki segíteni, igazán sok múlik rajta. Ettől függ ui, hogy fel tudok-e venni lakáshitelt. Kell az önrész:-(
  1. Torolt_felhasznalo_279393
    Torolt_felhasznalo_279393
    2006. augusztus 17. 15:13103.

    Sziasztok,

    a következőkben kérek segítséget.

    Mi lehet a következménye az alábbi bűncselekménynek , kit vonhatnak felelősségre?

    - okirathamisítás alapos gyanúja eljárásban a Z rendőrkapitányság  X személy ellen indít eljárást ( a személyt nem ismerem)

    hitelkérelemet nyújtott be 1bankhoz, a munkáltatói igazoláson feltüntetve az áll, hogy én vagyok a felelős a munk. igazolás kiállításának.( további részletet nem ismerem.) és én állítottam ki azt.

    a cégnél dolgozom, aki állítólag kiadta az igazolást, de nem állíthatok ki ilyet ( nem is állítottam ki). A céget megkereste a kapitányság, ahol igazolták a személyemet és azt, hogy alkalmazásban állok de nincs jogom munk. ig-t kiadni.

     A kapitányság kérte, igazolja a cég, hogy X személlyel és annak feleségével kapcsolatban állnak-e.  A cég iagzolta ,Nem áll kapcsolatban, nem dolgozott a cégnél. Kérés volt még hogy a sezmélyes adataimat adja meg.

    Én sem ismerem az illetőt. (hacsak nem ő ismeri az adataimat valahonnan).

    Mire számíthatok? Mire számíthat a gyanúsított és feleésge?

     

    ha vki tudja a választ írjon!!!

    köszi a segítséget

     

    ÜDV:

    ever25

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_279393
    Torolt_felhasznalo_279393
    2006. augusztus 17. 15:13102.

    Sziasztok,

    a következőkben kérek segítséget.

    Mi lehet a következménye az alábbi bűncselekménynek , kit vonhatnak felelősségre?

    - okirathamisítás alapos gyanúja eljárásban a Z rendőrkapitányság  X személy ellen indít eljárást ( a személyt nem ismerem)

    hitelkérelemet nyújtott be 1bankhoz, a munkáltatói igazoláson feltüntetve az áll, hogy én vagyok a felelős a munk. igazolás kiállításának.( további részletet nem ismerem.) és én állítottam ki azt.

    a cégnél dolgozom, aki állítólag kiadta az igazolást, de nem állíthatok ki ilyet ( nem is állítottam ki). A céget megkereste a kapitányság, ahol igazolták a személyemet és azt, hogy alkalmazásban állok de nincs jogom munk. ig-t kiadni.

     A kapitányság kérte, igazolja a cég, hogy X személlyel és annak feleségével kapcsolatban állnak-e.  A cég iagzolta ,Nem áll kapcsolatban, nem dolgozott a cégnél. Kérés volt még hogy a sezmélyes adataimat adja meg.

    Én sem ismerem az illetőt. (hacsak nem ő ismeri az adataimat valahonnan).

    Mire számíthatok? Mire számíthat a gyanúsított és feleésge?

     

    ha vki tudja a választ írjon!!!

    köszi a segítséget

     

    ÜDV:

    ever25

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top