Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Joghoz értőkSegítséééé g!

Cserép
Létrehozva: 2003. november 20. 10:25
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hátha olvassa valaki, aki ért a joghoz.
Válás elején tartok, most folyik a férjemmel az egyezkedés. Nyáron nyert OTP autónyeremény betétkönyvvel egy autót. Ennek az árát vettük fel, közös számlára tettük. Jogilag hogy van ez? Közös szerzeménynek számít, és felezni kell válás esetén? Akkor is, ha a betétkönyv a házasságkötés előtti időből való?
Nagyon megköszönném, ha tudna valaki segíteni, igazán sok múlik rajta. Ettől függ ui, hogy fel tudok-e venni lakáshitelt. Kell az önrész:-(
  1. 2003. november 20. 12:2851.
    a helyedben nem vitatkoznék jogvégzett emberekkel. . ez csak egy tanács. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (48)
     
  2. 2003. november 20. 12:2650.
    Igen vannak ilyent típusú nők is. Azért nem kell általánosítani! Azt pedig el kell fogadni, hogy ilyen törvényeink vannak. Aki akar, él a lehetőséggel! Ennyi. EGy több évtizedes házasság után pedig szerintem természetes, hogy senki nem akar csupasz seggel új életet kezdeni. . Kicsit tágabban kéne értelmezni a dolgokat Nyuszedli. A másik, hogy a fejlett Nyugaton természetes az asszonytartás intézménye. Lehet vele vitatkozni, hogy jó-e ez vagy sem, de ott nem csak gyerektartásért harcolnak, hanem asszonytartásért is. . Nálunk is lehetőséget ad rá a jog, de nem vált szokássá élni a lehetőséggel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (40)
     
  3. 2003. november 20. 12:2549.
    Édesem, a korlátolt az te vagy. Csjt. -re hivatkozol, de azt sem tudod, mi az. Életedben nem voltál még válóperes ügyvédnél, soha nem asszisztáltál még végig egy válást. De azért van véleményed. Na ez a korlátoltság.

    Vitát befejeztem, ennyit mára. Terméketlen szar vitákba nem kezdek.

    Eltűntem.
    előzmény:
    renduvar (47)
     
  4. 2003. november 20. 12:2348.
    A Csjt. egy nagy szar, nyugodtan tájékozódj. Senkit nem véd semmitől. A házassági szerződést ajánlja minden ügyvéd. És aki normális, azaz sem a saját vagyonát nem akarja elherdálni, sem a máséra nem akarja rátenni a kezét, az meg is köti. Aki meg nem, az magára vessen. Én biztos nem cseszek ki a párommal egy esetleges válásnál. Ezért lesz szerződésünk. És így ő sem cseszhet ki velem.

    De majd te is megtapasztalod egyszer, ha úgy adódik. Bár a Csjt. a nőket előnyösebben kezeli, a férfiakat szokás teljesen kisemmizni.
    előzmény:
    renduvar (47)
     
  5. 2003. november 20. 12:1947.
    Tudod Nyuszedli az a te bajod, hogy nemcsak korlátolt vagy, hanem még ráadásul rosszindulatú is! A saját házasságomba én vittem a több vagyon és eszembe se jutott házassági szerződést kötni soha. . . Erre találták ki ugyanis a Családjogi törvényt. . . Lehet persze kritizálni, de a javaslataiddal nem ártana, ha nem az nlc légkörét rombolnád, hanem mondjuk a Parlamenthez fordulnál, esetleg az Alkotmánybírósághoz. . . Nem igazán érdekel itt senkit a te magánvéleményed. CSERÉP A JOGAIRA VOLT KIVÁNCSI NEM PEDIG A TE VÉLEMÉNYEDRE!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (40)
     
  6. 2003. november 20. 11:5946.
    :-))))) Jó fej vagy :-) Végre egy szakszerű, de humoros hozzászólás egy ilyen fórumhoz :-)))
    előzmény:
    renduvar (15)
     
  7. 2003. november 20. 11:5245.
    Hát nyuszedli, elég gáz ez az általánosítás! Nem hiszem, hogy képzetlen lennék. Két diplomám van, és imádok tanítani. Az viszont a társadalom szégyene, hogy nem vagyok megfizetve ahhoz, hogy egy ilyen esetben ne legyek a jogaim érévnyesítésére kényszerülve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (40)
     
  8. 2003. november 20. 11:5044.
    Nem. A betétkönyvet, ami amúgy 5000 Ft volt, az anyukája vette neki szülinapra. Aztán én is kaptam egyet a nagyszüleimtől.
    előzmény:
    scenica (39)
     
  9. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2003. november 20. 11:4943.
    Na, azert meg szerencse, hogy a ferfiakrol is lehetne ilyen kisanketot irni. Tisztelet a kivetelnek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (40)
     
  10. 2003. november 20. 11:4842.
    Nyuszedli, mondd te nőből vagy? Mert nekem rólad valami más jut az eszembe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (40)
     
  11. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2003. november 20. 11:4641.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (40)
     
  12. 2003. november 20. 11:4440.
    Mindegy, én ezt nem is vagyok hajlandó olvasni. Asszonytartás és hasonlók. A nők undorítóak. Egyedül nem képesek megélni, mert ahhoz hülyék és alacsonyan képzettek, lebabáznak, otthon maradnak, aztán lenyúlják a pasi pénzét. Gusztustalan és rohadt az egész. A férfiak helyében ragaszkodnék a házassági szerződéshez, amit a házasság alatt folyamatosan egészítgetni lehet.

    Kapjon már a fejéhetz a sok liba.

    BOCS A KIVÉTELEKTŐL!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. november 20. 11:4339.
    A kérdés még mindig az, hogy hogyan keletkeztek ezen betétkönyveitek? Ti elhatároztátok hoyg vesztek, és vettetek kettőt, még az együttélés alatt? vagy hogyan történt ez?
    előzmény:
    Cserép (34)
     
  14. 2003. november 20. 11:4138.
    Illetve a Te esetedben nem lenen "sajnos".
    előzmény:
    kamcsi_1 (36)
     
  15. 2003. november 20. 11:4037.
    Igen egyetértek veled, csak az a baj, hogy 8 évvel ezelött még nem volt divat a házassági szerzödes, én 88-ban kötöttem házasságot és akkor ez egyáltalán nem jött még szóba sem. Most azt mondom, hogy minden lány kössön házassági szerzödést, én 2001-ben váltam a volt férjem szó szerint kisemmizett arról nem is beszélve, hogy a gyerek cuccait is lenyulta, igaz közös megegyezzéssel váltunk el, mert én minden bele mentem, azért hogy ne kelljen évekig pereskedni. Pedig anno a szüleim a lakásunkba több mint 75 %-át tették le készpénzben, de mivel nem volt papir róla igy sajnos felezni kellett a lakást, . Persze a másik fél egy fityinget sem adott bele a lakásba. Szóval sajnos a mai világban kell a házassági szerzödés.
    Cserép: sajnos meg kell osztoznotok a nyereményben, vagy valahogy egyezzetek, vigye az autót, telket, neked meg kell a pénz, mindenesetre szerezz magadnak egy jó ügyvédet.
    előzmény:
    smami (35)
     
  16. 2003. november 20. 11:3836.
    Szia!
    Én úgy tudom, hogy amennyiben bebizonyítható, hogy csak az egyik félé az a dolog (nagybácsi ír egy nyilatkozatot, hogy az esküvői ajándékot Neked szánta nem a férjednek, hiszen a Te családtagod) akkor az nem válik közössé. Amennyiben ez nem bizonyítható, akkor sajnos felezni kell.
    előzmény:
    Cserép (1)
     
  17. 2003. november 20. 11:3035.
    Bocs, de csak azt tartom természetesnek, hogy ha szülőktől kapnak valamit akár a házasság alatt, minden szülő azt szeretné, ha a gyerekéé maradna, amit adott.
    De ennek a kérdésnek a megoldása a korábban már említett házassági szerződés, mert akkor minden tiszta, nincs jogi huzavona.
    előzmény:
    qwease (31)
     
  18. 2003. november 20. 11:2934.
    Feltüntetve? A bankszámlán? Nem. De úgy nézem, már mindegy, ha jogilag őt illeti.
    előzmény:
    scenica (33)
     
  19. 2003. november 20. 11:2533.
    Hát mondjuk fel lett tüntetve, hogy hogyan és miből került oda az a pénz?
    előzmény:
    Cserép (28)
     
  20. 2003. november 20. 11:2532.
    az ügyvédségnek ahhoz semmi köze, hogy smami azt tartja természetesnek, hogy a szülők a gyerekekért (is) dolgoznak. .
    előzmény:
    qwease (31)
     
  21. 2003. november 20. 11:2331.
    smami - mint ügyvéd - nem hinném, hogy ilyen naív lennél, hogy minden szülő a gyermekéért dolgozik????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. november 20. 11:2230.
    Keress ügyvédet, ha nem tudtok a férjeddel megegyezni. Ha meg megtudtok, akkor meg mindegy, hogy jog szerint kinek jár.
    előzmény:
    Cserép (28)
     
  23. 2003. november 20. 11:2029.
    Az teljesen mindegy. Az alapul szolgáló ellenérték megszerzésének módja számít. Ami külön vagyon volt sohasem olvad bele a közös vagyonba. De ez fordítva is igaz, ha csak a férj nevén van az ingatlan, de házasság alatt szerezték, mondjuk a férj keresetéből, akkor is fele a feleségé, mert a kereset mindig közös vagyon az együttélés alatt, mindegy ki kereste. Akkor is közös lenne, ha a fleség egy ifllért nem keresne, hanem otthon lenne, mint feleség.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_284513 (27)
     
  24. 2003. november 20. 11:1728.
    Nem akarok én asszonytartást, szeretek tanítani. CSak nem mindegy, hogy egy fillér nélkül kerülk ki a semmibe, vagy van némi esélyem az újrakezdésre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_768171 (26)
     
  25. Torolt_felhasznalo_284513
    Torolt_felhasznalo_284513
    2003. november 20. 11:1427.
    de az összeg közös néven van!!!
    előzmény:
    smami (23)
     

Címlap

top