Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kollagén indukciós terápia

sulinet
Létrehozva: 2008. május 28. 13:47

Sziasztok,

 

Próbáltátok már a kollagén indukciós terápiát? A múltkor az Aktívban mitatták be, pattanásos sebhelyes bőr kezelésére is ajánlották.

köszi

zs

  1. Torolt_felhasznalo_264086
    Torolt_felhasznalo_264086
    2010. február 2. 22:0076.

    Kedves Adrenaleen, és még mindazok, akik kipróbálták a dermarollert!

    A kérdésem: vajon TÉNYLEG van bármi fiatalító hatása????? Értem, hogy frissebb a bőr, de konkrétan kevésbé lógó orca, meg kevesebb ráncot tapasztalt-e valaki??? Bizti iszonyú kín, a használata, de kibírom, ha tényleg ér valamicskét...

    Köszönöm!!

    A másik az ELOS lézer, állítólag hasonló a hatás. Ezt próbáltátok?? BÁRMI változás???

    előzmény:
    Adrenaleen (73)
    2010-01-16  18:32
  2. 2010. január 25. 11:3575.

    Sziasztok!

     

    Hol lehet beszerezni a mezoterápiás hatóanyagokat, szérumokat a rolleres kezeléshez?

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_469324
    Torolt_felhasznalo_469324
    2010. január 19. 20:3874.

    Sziasztok, végre sikerült beszereznem

    http://www.vatera.hu/emla_erzestelenito_krem_astrazeneca_ 161404170.html  eredeti EMLA érzéstelenítőt.  Lassan hozzákezdek én is az otthoni kezelésnek. Remélem nem lesz rosszabb mint volt.

    előzmény:
    Adrenaleen (65)
    2009-11-26  18:03
  4. 2010. január 16. 18:3273.
    Priviben leírom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469324 (72)
    2010-01-15  11:32
  5. Torolt_felhasznalo_469324
    Torolt_felhasznalo_469324
    2010. január 15. 11:3272.

    Szia, örülnék, ha elárulnád hol lehet Bp.-en megbízható rollert kapni. Nekem ugyan most érkezett meg Hong Kongból egy 1.5 méretű, de még nem kezeltem vele magam. A kezeléseidet hol csináltatod és milyen méretű tűvel? Otthon nem próbáltad?

     

    köszi

    várom a válaszod!!

    előzmény:
    Adrenaleen (71)
    2010-01-12  20:07
  6. 2010. január 12. 20:0771.

    Szia.

     

    Ha Ő nem  mondja meg én meg tudom mondani, hogy hol kapható Budapesten jó roller. Van rezgő rollerük is.Nekem csinálták mind a kettővel. A rezgő jobb, cserélhető a feje is, de az ára húzósabb.

     

    Én ma voltam túl a 3. rollerezésen. Most már kezdem megszokni, de nem egy élmény. Nekem jobb, hogy nem szárazon rollereznek, hanem mezoterápiás hatóanyagokkal.

     

    A.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469324 (70)
    2010-01-04  17:33
  7. Torolt_felhasznalo_469324
    Torolt_felhasznalo_469324
    2010. január 4. 17:3370.

    Kedves Boriska29!

     

    Még mindig nem árultad el, hogy  te hol vetted a rollert. Miért olyan nagy titok ez? A tanácsaidat megfogadva szerintem más is beszeretné szerezni rajtam kívül azt, amivel biztonsággal kezelheti magát, ha 10x annyiba kerül is mint a nem hitelesített. Az olcsó szerinted milyen kárt okozhat?  Miben különbözik a jóval drágábbtól. Külföldi oldalakat olvasva azt írják, hogy tesztelték a különböző árú és eredetű rollereket és nem a drága tuti kinézetű győzött. Persze ez csak egy vélemény az igazságot nem tudom, de tényleg érdekelne te honnan tudod ennyire biztosan - gondolom egy orvostól, aki segített beszerezni a kezeléshez szükséges eszközöket. Az ő nevét nem árulhatod el ezért titok, hogy hol vetted? Csak azért gyanakszom a drága eszközre, mert nem tűnt túl bonyolult szerkezetnek, amit ne lehetne könnyedén legyártani és olcsóbban adni. Nem gondolod, hogy a 75000 Ft-os ár kicsit sok egy kezelésért, amit már te is kifizettél és én is egyszer. Vajon, miért nem adják oda a klinikán a rollert annak akit kezeltek és kifizette jócskán az árát. Szerintem csak üzlet az egész különben miből élnének.

     

    Várom a válaszod, remélem kiderül végre a titkos lelőhely címe!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296596 (69)
    2009-12-21  19:31
  8. Torolt_felhasznalo_296596
    Torolt_felhasznalo_296596
    2009. december 21. 19:3169.

    Én is sokáig küzdöttem, mire megtaláltam, hol kapható...Na a lényeg, amit tudni kell, hogy ahol 1,5-est kapsz minden gond nélkül, az tuti hamisítvány, gagzi. Nem kapható kereskedelmi forgalomban csak a 0,2-es és (talán) a 0,5-ös. A hivatalos Mo-i disztribútorok egyszerűen nem szolgálnak ki csak orvosokat és 1,5 mm-ig kozmetikusokat. Továbbmegyek 30-40e Ft egy többszörhasználatos roller (ez 10-12X használható), ami nem gagyi hamisítvány, és hivatalos úton minősítéssel jön az országba. Szal, nem akarok senkinek semmilyen okoskodó tanácsot adni, de kérjétek nyugodtan a minősítést mielőtt vásároltok, kérjetek számlát, és kérdezzétek a gyártót és forgalmazót vásárlás előtt...Én senkit nem akarok költségekbe verni, de ha valamit 6-10.000 Ft-ért kínálnak, ott gyanakodjatok bátran...Ha pedig pl egy 1,5-est kérdés nélkül kiadnának, amint átutaltad az árát, ott aztán a LEGNAGYOBB Óvatosságra intek mindenkit...TESZVESZ és VATERA ORVOSI ESZKÖZÖK TERÉN? Könyörgöm ezek orvosi (és esetleg kozmetikai) eszközök!!! A SAJÁT ÉRDEKÉBEN MINDENKI LEGYEN NAGYON ÓVATOS!!!!!

     

    Kedves altea72: A 0,5-össel (első kezelésem) nekem sem fájt. Majd 1,5-essel ugyanannál az orvosnál igenis fájt, pedig hidd el, ugyanazt az érzéstelenítőt használta...Én úgy gondolom ezt embere válogatja, nem az én "maszek"érzéstelenítőm rossz. Mint írtam én még idegrendszerre ható fájdalomcsillapítót is be szoktam kapni, mégis a kezelés végére, már nagyon "összeszorítom" a fogam...:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634363 (60)
    2009-11-08  12:20
  9. 2009. december 2. 17:5268.

    Szia.

     

    Több rossz hírem van a számodra. 

    Ha csak kis területet kell rollerezni az ugyan annyiba kerül, mint az egész arcod. A rollert ugyan úgy meg kell venni. Másnak a rollerét nem használhatják Rád és a Te rollered sem használják máson. Kozmetikus kinyit egy ampullát azt másra már nem haszálhatja el. Ha kinyit egy maszkot azt nem fogja már másra ráteríteni ami a Te véreddel van itatva. 

    A  dermarolleres kezelés 1 kezelés után nem hoz a hegeknél eredményt. Legalább 5-10 kezelés kell a hegek eltávolítására.

     

    Adrenaleen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480517 (67)
    2009-12-02  10:31
  10. Torolt_felhasznalo_480517
    Torolt_felhasznalo_480517
    2009. december 2. 10:3167.

    Még annyi kérdésem lenne, hogy ha vki az arcán csak egy területet szeretne rollereztetni, akkor úgy is megcsinálják, és nem kell az egész arcot, és gondolom az anyagilag is kevesebbe kerül?

    meg gondolom akkor drasztikusnak se annyira drasztikus és jobban lehet emberek között is mászkálni az elkövetkezendő napokba..

     

    Előre is köszönöm a segítséget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_480517
    Torolt_felhasznalo_480517
    2009. december 2. 10:0766.

    Sziasztok!

     

    Nekem a bal halántékomnál maradtak kamaszkoromból a kinyomkodott pattanásoktól visszamaradt hegek, amik már az évek alatt sokat halványúltak és most már csak közvetlen közelről lehet őket észrevenni, az arcom többi része szerencsére szép sima.. Egy cikkben elvastam erről a dermarollerről ami akkor megtetszett és szerettem volna vele azt a kis részt is kisimítattni, de ahogy jobban utánnaolvastam fórumokon és bőrgyógyászok leírásában, nagyon elbizonytalanottam, több helyen olvastam hogy ezeket a hegket véglegesen eltűntetni nem lehet csak koptatni simítattni lehet őket..

    Aztán arra gondoltam hogy egy kezelést én is kipróbálok de csak próba képpen, és ha nem látom hatását akkor több pénzt nem áldozok rá..Bár mindenkinek más és más a bőre, lehet h van akinek használ van akinek nem, sokféle véleményt hallani, de szerintem egy próbát megér..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. november 26. 18:0365.

    Szia.

     

    Nekem is az érzéstelenítő krémmel van gondom.

    NEm tudtam, hogy milyent. Amit le írt Boriska azt sajnos nem sikerült  beszereznem. :-(

     

    Az Emla-t megpróbálom beszerzni. 

     

    A.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_469324 (64)
    2009-11-22  16:57
  13. Torolt_felhasznalo_469324
    Torolt_felhasznalo_469324
    2009. november 22. 16:5764.

    Kedves Boriska29!

     

    Arról nem írtál, hogy te hol vetted a dermarollert. Sok helyen árulnak 1.5 -es tű hosszúságú készüléket, itthon és külföldön is, de honnan tudjam, hogy jó minőségű-e. A drága sem jelenti feltétlenül azt, hogy minőségi darabhoz jutok.

    Én is voltam azon a klinikán az idén februárban kollagén indukciós terápián ahol te. Most szeretném én is otthon folytatni. Nekem egyáltalán nem fájt, még a végén sem a kezelés. persze lehet, hogy jobban tűröm a fájdalmat, de az is lehet, hogy te nem jó érzéstelenítőt használsz. Ott nekem az EMLA krémet kenték fel előtte , ezt nem kell patikában kikevertetni, interneten árulják.

    Két évvel ezelőtt tűszúrásos epilálásom voltam, ami  hegeket  hagyott az arcomon. Ezt próbálnám eltűntetni ezzel a kezeléssel, bár nem tudom, hogy használ -e egyáltalán. Az első után nem sok változást látok, de állítólag több kell ahogy azt te is írtad.

     

    Segítségedet előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296596 (58)
    2009-11-01  11:32
  14. 2009. november 9. 19:4663.

    Szia.

     

    A teszveszen és a vaterán találsz rollert. Nem egyszer használatos, 6-8 szor tudod használni, de másnak ne add oda. És minden alkalommal előtte és utána le kell fertőtleníteni, ahogy Boriska írta. 

    4000-10000 Ft. között van az ára.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634363 (60)
    2009-11-08  12:20
  15. 2009. november 9. 19:4262.

    Sziasztok.

     

    Túl vagyok az első dermarolleres kezelésen. Voltam a szépség kiállításon ahol volt dermarolleres kezelés bemutató és jelentkeztem a kezelésre.

     

    Elmondom hogy történt. Először letörölték az arcom, utána bekenték az érzéstelenítővel. Én kértem, hogy ne 0,5-sel, hanem 1,0 rollerrel csinálja a hölgy. Ez nem a szokásos 192 tűvel rendelkező roller volt, hanem a 600-as és rezgős volt. Letörölte az érzéstelenítőt, utána lefertőtlenítette és egyszer végig rollerezte az arcom szárazon. Utána a mezzoterápiához használatos átlátszó folyadékkal amiben különböző vitaminok és hyaluronsavas oldat volt bekente az arcom. Most így nedvesen is többször végig rollerezett. Ezek után letörölte a véres trutyit rólam és felrakott egy valamilyen kozmetikai hatóanyaggal átitatott maszkot a bőrömre. Piros volt a bőröm és égett, de nyugodtan mehettem emberek közzé. 

    Csináltunk egy képet rólam a kezelés előtt, de a műszaki zsenilitásunk megint nyert. Elfelejtettük elmenteni a képet. :-)

     

    Vettem ilyen ampullát és maszkot is.  Az ampulla 3500 Ft, a maszk 1000 Ft. volt. Volt érzéstelenítőjük is, de az horror áron - 20000 Ft.-ért. A gyógyszertárban 1000 lenne, ha megcsinálnák. 

    Egy hónapom van rá, hogy szerezzek érzéstelenítőt kedvező áron. 

     

    A.

    előzmény:
    sulinet (1)
    2008-05-28  13:47
  16. Torolt_felhasznalo_351209
    Torolt_felhasznalo_351209
    2009. november 8. 21:2761.

    Sziasztok!

     

    Én is most vettem ilyen "kinzóeszközt". Még nem kaptam meg, de már nagyon türelmetlen vagyok, hogy tényleg olyan hatásos-e mint amit hallok róla. Én kifejezetten bőrfiatalitásra szeretném használni, de azt hiszem a cellulitiszkezelésre is kellene. 

    Némelyik hozzászólás elvette a kedvemet, mert a leirás szerint nagyon macerásnak tünik.

    Voltam mezoterápitás hajkezelésen, ahol a váróban beszélgettem egy éppen dermarollerezésre váró hölggyel. Be volt pakolva az arca fájdalomcsillapitó kenőccsel. Aztán beszélgettem az orvossal, hogy hogyan csinálja. Azt mondta, hogy semmit nem hengerel be, csak jól meglyukazza a bőrét....és kész. Azt mondta, ahogy a bőr regenerálja magát, sokkal feszesebb, rugalmasabb lesz......és szebb........persze, hiszen uj bőr!

    Ez érdekelne, az ilyen egyszerü megoldás. És persze a cellulitisz-kezelés is.

     

    köszönöm zz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_634363
    Torolt_felhasznalo_634363
    2009. november 8. 12:2060.

    Kebves Boriska véletlen tévedtem erre az oldalra,de sok hasznosnak vélt tanácsot láttam.Kérlek ha tudsz segiteni a tanácsaiddal segits megköszönném.Sajnos nekem is igen kellemetlen börelváltozások csufitják az arcom és a dekoltázsom,akne utáni hegek,már sokmindent próbáltam rengeteg pénzt költötem teljesen feleslegesen, de ez a dermarollel új reményt adott ,a kérdésem a következő lenne hol lehet megvenni? ez nem egyszer használatos eszköz? mennyibe kerül? és milyen tapasztalatok vannak vele? válaszod előre is köszönöm ,vagy bárki másnak aki válaszol

    megköszönöm a segitségét  dné. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296596 (54)
    2009-10-31  09:19
  18. 2009. november 1. 12:0859.

    Kár, hogy nem csináltál egy ilyen volt ilyen lett képeket.Mondjuk az is jó lenne, ha lenne képed tavalyról és egy nem rég készült. 

    Én mindenképpen szeretnék csinálni. Egyrészt, hogy lássam, hogy mennyit változom, másrészt, pedig ide is felteszem, hogy mennyit változott a bőröm az első, a harmadik, az 5. kezelés után a kezdetihez viszonyítva. Természetesen nem a teljes arcommal, csak részletek a problémás bőrterületről.

    Lehet, hogy Neked is jelentősen változott, csak nem emlékszel, hogy milyen volt egy éve. Mondjuk ha nem tapasztalok jelentős változást én nem fogom a 10.-et megcsinálni.

     

    Nekem szerintem a szoli leégések miatt lukacsos egy kicsit a bőröm. Bízom benne, hogy ez rendbe hozza.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296596 (46)
    2009-10-30  17:31
  19. Torolt_felhasznalo_296596
    Torolt_felhasznalo_296596
    2009. november 1. 11:3258.

    Kedves Edina: Üdv a Clubban!!! :-)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260897 (57)
    2009-11-01  10:11
  20. Torolt_felhasznalo_260897
    Torolt_felhasznalo_260897
    2009. november 1. 10:1157.
    Sziasztok! Mégis megcsináltam tegnap este a kezelést. Jól átgörgettem ,be is duzzadt vérzett is . Ma piros egy picit fáj és nagyon húzodik,de a férjemnek még tetszik is.Szerintem a bőr sem egyforma valakinek könnyebben gyógyúl. A krém hihetetlen jó, semmit nem éreztem,az orromat nem csináltam mert féltem bekenni  közel van a nyálkahártya lemosásnál így nagyon vigyáztam a szememre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_296596
    Torolt_felhasznalo_296596
    2009. november 1. 09:5056.

    Kedves Melis698! A 0,2-es kapcsán nincs semmilyen tapasztalatom, de mivel azt normálisan kereskedelmi forgalomban is kiadják (míg elvileg a felette lévő összes többit nem) ebből gondolom hogy az sokkal kevésbé drasztikus, sokkal kevésbé veszélyes, nem sért olyan rétegeket, aminél nagy az elfertőződés veszélye stb...De ezt nem szakembertől hallottam, így ez csak egy egyszerű következtetés...Jó neked, hogy csak a leírt mimikai ránvok miatt kell ilyen kezelést csinálni, de nem tudom, hogy ez e a megfelelő kezelés erre?

     

    Más:

    3. nap:

    Csütörtök este csináltam a kezelést, ma vasárnap van.

    Kis óvatos dörzsivel, a hámlás java már mögöttem van..Már csak imitt amott hámlik, de gyakran száraz kézzel, szárazon (mintha két tenyérrel mosakodnék) "ledörszsölöm az elhalt bőrdarabkákat.

    A pirosság még észrevehető, de már sokkal kevésbé. Már nem vörös, nem égő színű, de még sötétebb, mint pl a nyakam színe. Már sehol nem ég, nem fáj, nincs kiszáradt érzés, ez már jó. Ma már mindent adok neki, amit eddig nem tettem...Este már lesz egy kis (nagyon óvatos) radír, és hidratáló lefekvés előtt...A 4. nap már olyan, mint előtte, munka, közösség..stb

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_883544 (55)
    2009-10-31  22:13
  22. Torolt_felhasznalo_883544
    Torolt_felhasznalo_883544
    2009. október 31. 22:1355.
    Sziasztok!Boriska 29-nek nagyon köszönöm,hogy tapasztalatait megosztja velünk.Én sajnos először csak 0,2-el  merném megpróbálni,gondolom maximum hidratáltabb lesz a bőröm,jól gondolom drága Boriska?Vagy még annyi sem?!Tulajdonképpen mást nem is várok.Egyébként nevető,de inkább mimikai vékony nevető ráncom van,szarkalábak nincsenek,annál inkább karika,de tudom,hogy ott nem lehet használni(alsó szemhéj)illetve a homlokom,szintén mimika.Ezen egyébként mondjuk az 1mm-es(idővel) esetleg segíthet szerinted,vagy semmi értelme.Nagyon köszi,ha válaszolsz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_296596
    Torolt_felhasznalo_296596
    2009. október 31. 09:1954.

    2. nap:

    Csütörtök este csináltam a kezelést, ma szombat van.

    Tegnap volt délben és este egy kamillával áttörlés...Ma reggelre kezdett el hámlani, de nem foltokban, hanem az egész arc. Nem a nyári hámlás, amikor nagy darabokban jön a bőr, hanem milliónyi kicsi hámlás, amit nem tudsz leszedegetni. Természetesen úgy ki van száradva a bőröm, hogy szinte kicsi a fejemre...A vörösség mára már hanyatlott, nem vészes, de még szembetűnő, munkahelyen azért még tutira mindenki rákérdezne...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_260897
    Torolt_felhasznalo_260897
    2009. október 31. 08:1553.
    Azt mondják a fejemmel van a legnagyobb baj nem a bőrömmel! Egy genetikailag tág pórusú , olyan pattanás hely van rajtam ami igazából nem olyam mély csak egybeolvadt pórusok egy két májfolt  ,néha egy kis pattanás, nem elég ennyi? Szóval csajok most komolyam ,mióta  visszaemlékszem tinikorom óta mindíg küszködöm az arcommal. Nekem ez a gyenge pontom. A barátnőm meg a fogyókúrájával,a másik meg az öltözködési mániájával van elfoglalva.  Én már nagyon sok mindent kipróbáltam,igazából nagy változás soha nem volt. De minden újtól várom a "nagy csodát" . 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. október 30. 19:1252.
    Fehér és érzékeny a bőröd? Egyedül vagy? Senki nem lát? Én ezt hogy tegyem? - igaz, behúzok lopakodó üzemmódban dolgozni, szobámba nem engedek senkit - aki meglát vletlenül - annak lesz egy irtó jó napja... hogy végre! kezd tönkremenni:)))) Először mégis más, ruha takarta részen próbálkozom, aztán majd meglátjuk. Igen, olvastam a kellékekről szóló soraidat, de akkor még igazából nem merültem bele a témába - most játszadozom a gondolattal. Túl vagyok radirozáson, egy Dr Júga ampullát (nagyon ajánlom - nem reklámozzák, de nem is kell neki!:) rányomtam, most várom - szívódunk rendesen - sok-sok krém, masszázs, aztán gépi maszi, derma roli,- gőz (TELJES GŐZZEL!) csak elfáradok végre! Sosem unom  meg... ez nálam beteges - nem bírom a ráncokat. Nem is való egy nőre. Küzdök ... küzdök....küzdö..küzd..küz..kü..kinyúlok:)))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296596 (44)
    2009-10-30  11:01

Címlap

top