Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kollagén indukciós terápia

sulinet
Létrehozva: 2008. május 28. 13:47

Sziasztok,

 

Próbáltátok már a kollagén indukciós terápiát? A múltkor az Aktívban mitatták be, pattanásos sebhelyes bőr kezelésére is ajánlották.

köszi

zs

  1. Torolt_felhasznalo_296596
    Torolt_felhasznalo_296596
    2009. október 30. 19:0151.

    Nekem is volt anno ilyen kérdésem, másolom a választ neked:

     

    "Először is készítsen elő mindent. Érzéstelenítés, mitán letörölte, utánna gumikesztyűt felhúzni, a gumikeszttyűt és a bőrt is lefújni fertőtlenítővel. Rollerezés. Ezután kell a hatóanyagot a bőrbe masszírozni a végén. ( gumikesztyűben)"

    Egyszer én is próbáltam ilyen hatóanyagot, de azt hiszem 9-10K volt és 1 alkalomra volt elég...

     

    Apropó, Edina neked mi az oka, hogy bele akarsz vágni, mivel vagy elégedetlen? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260897 (47)
    2009-10-30  17:32
  2. Torolt_felhasznalo_296596
    Torolt_felhasznalo_296596
    2009. október 30. 18:4250.

    Mindenkit óvatosságra intek a kezdőkkel kapcsolatban... 8 hónapja még azt sem tudta mi ez a kezelés...Sőt személy szerint nekem csak negatívumot mesélt róla, úgy, hogy nem is ismerte...Amúgy kedves Ő is a neje is, de engem lehúzott 60.000 Ft-al, eredmény nélkül, és eszébe sem jutott visszadni egy vasat sem...Vagyis bátran kérdezzétek meg, hogy lehet e az eredmény után fizetni? Vagy ha nem ér célt a kezelése visszaadja e pénzt? Előre garantálom a válaszát...:)

     

    A kozmetikust nem ismerem, róla nem tudok semmit...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260897 (48)
    2009-10-30  18:23
  3. 2009. október 30. 18:3649.

    Istenem! Ha ezzel kenegettem volna magam talán sosem váltam volna el...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260897 (47)
    2009-10-30  17:32
  4. Torolt_felhasznalo_260897
    Torolt_felhasznalo_260897
    2009. október 30. 18:2348.
    Miskolcon Dr Szabó Gábor  csinálja 20000ft és egy kozmetikus de az ő kezelése drágább mert kombinálja mezoterápiával.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_260897
    Torolt_felhasznalo_260897
    2009. október 30. 17:3247.
    Sziasztok! Most hoztam el a krémemet a gyógyszertárból,és közölték,hogy 200g adalékanyagba keverték a hatóanyagokat mert túl tömény lett volna és az állaga sem volt jó. most kipróbálom milyen erős. Az államat bekentem kb félórája elég vastagon ,most néztem,úgy levan zsibbadva minha beinjekciózták volna.Köszönöm a receptet és a sok segítséget. Már kezdtem úgy érezni,hogy nem jön össze.Hétfőn megcsinálom,mert a hétvégén program.Van hatóanyagom  rendeltem a rollerrel,24K hyaluron sav. Szerintetek azzal mikor kenjem be?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_296596
    Torolt_felhasznalo_296596
    2009. október 30. 17:3146.

    Nekem egy 0,5-ös és egy 1,5-es van, rosszul írtam lentebb...

    Szal amíg nem volt meg a másfeles, addig a 0,5-össel csináltam, de ez év elejétől már csak a másfelessel...

     

    Nekem pattanásokból visszamaradt hegek/bemélyedések maradtak fiatal korból, és erre kezdtem el a dermarolleres kezelést...

     

    Látványos eredményt nem tapasztaltam?

    Ez annyit jelent, hogy még mindíg megvannak ezek a hibák az arcomon... Rengeteg dolgot kipróbáltam, sajnos rengeteg pénzt ráköltöttem, mégsem tüntek el...

    Két dolog lehetséges, vagy annak a szekembernek van igaza, aki azt mondta, legyek türelmes, 10-12 KIT kezelés kell a végeredményhez, vagy ez a kollagén indukciós terápia is csak egy azon technológiák közül, amelyek reménnyel kecsegtetve kiszedik a lóvét az emberekből...De ennél legalább már minimalizáltam a költségeket és többet már csak max 1000 Ft-ot költök kezelésenként rá...Deszt víz + érzéstelenítő krém, bár az érzéstelenítő krém elég 3-4 alkalomra, és hűtőben tartva még egy sem romlott meg nekem....

     

    3. lehetőség még az, hogy javult a bőröm, csak mivel lassú, hosszadalmas folyamat és nem szembetűnő, mivel nap mint nap látom magam én nem veszem észre, akik meg ritkán látnak nem jegyzik meg...

    előzmény:
    Adrenaleen (45)
    2009-10-30  15:32
  7. 2009. október 30. 15:3245.

    Szia.

     

    Akkor most kihasználjuk, hogy nem tudsz mást csinálni, mint a mi kérdéseinkre válaszolni.:-)

     

    Ha jól emlékszem Te 2 mm.-essel csinálod. azt is írtad, hogy igazán látványos eredményt nem tapasztaltál. Ez mit jelent?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296596 (44)
    2009-10-30  11:01
  8. Torolt_felhasznalo_296596
    Torolt_felhasznalo_296596
    2009. október 30. 11:0144.

    Elsőre az 1mm-es nem rossz választás...Az már felsérti azt a réteget, amit kell, hogy beindulhasson a természetes regeneráció...Ráadásul ha durvábban rányomod, további akár 0,2mm-t is nyerhetsz...Magyarán egy 1-essel, akár 1,2-t is elérhetsz (szakembertől kaptam az infót én is, bár én úgy kaptasm az infót, hogy 0,5-öst vettem, és arra mondták, hogy ha erősen rányomja az ember, akkor talán már az is eléri a szükséges mélységet)

     

    Fertőtlenítőről lentebb írtam, mind bőr, mind pedig eszközfertőtlenítő kapcsán, ha gondolod olvass vissza, hátha hasznodra vállhat neked is az infó...

     

    Most piros vagyok e? Nem piros, hanem vörös, de nem kicsit...Nagyon.. Holnap már jobb lesz, de ma még olyan, mint amikor a vigjátékokban elalszanak a napon, és szétégetik magukat....:) De ma már pl nem fáj, kicsit olyan mint amikor ki van száradva az ember bőre, és ha finoman hozzáérsz érződik, hogy gyulladt, mert sokkal melegebb, mint a testem más része...

     

    Most két napig tutira be vagyok zárva a lakásba, úgyhogy ha van kérdésetek, bombázzatok meg nyugodtan, ha tudok segítek....

     

    előzmény:
    Sziszi1957 (43)
    2009-10-30  10:21
  9. 2009. október 30. 10:2143.
    Köszönöm Boriska mgnyugtató soraidat:) - látványnak volt eléggé megrázó. Milyen lettél? Van már eredmény? 1 mm-es tűre gondoltam, mélyebben nem merem elsőre rollerezni - mit szólsz hozzá? Úgyis alaposan körül kell néznem  ránctalanító, és fertőtlenítő téren. Ezt nem lehet elkapkodni. Most akkor piros vagy? Az az igazság kizárólag(!) a személyes tapasztalatokban hiszek. Még az is változhat egyénenként természetesen, de mégis más, mintha olvasgatnék, v. képeket nézegetnék a dologról. Igazán örülök, hogy összefutottunk. Köszönöm:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296596 (42)
    2009-10-30  09:35
  10. Torolt_felhasznalo_296596
    Torolt_felhasznalo_296596
    2009. október 30. 09:3542.

    Lehet kicsit durván fogalmaztam, és mivel épp tegnap este csináltam a követekző aktuális itthoni kezelést, jobban megnéztem ezt a vérzés sztorit...Nem úgy kell elképzelni, hogy ömlik a vér az arcból, hanem apró mikrósebekből (és nem mindegyikből) hajszálvékony és szabadszemmel alig látható vérzés indul meg. Amikor a már ilyen területre ismét ráhúzod a rollert, akkor megint keletkezik pár ilyen szabadszemmel alig látható vérpöttyöcske...És ha eleget rollereztél, akkor a sok kis vérpöttyöcske néhol összefolyik, néhol nem, és ahol összefolynak, ott tűnik egy kicsit erősebbnek, de gyakorlatilag ez meg sem közelít egy olyat, amikor pl az újjad hegyéből vesznek egy csepp vért...Az az egy csepp vér, sokkal nagyobb vér, mint ezek az aprók, de nyilván kb 50-100 kicsi apró megrettentő tud lenni így írás után elképzelve...De nagyon jól el lehet képzelni, ha azt mondom, hogy rollerezés után kb 1 perccel, és kb 4 perccel is lefújom bőrfertőtlenítővel és áttörlöm steril mullappal, és ezek után, már a nyomát sem találod meg, honnan is szivárogtak az apró vérmikronok (ilyen szó biztos nincs) és természetesen a továbbiakban már nem is vérzik a bőr...

     

    előzmény:
    Sziszi1957 (41)
    2009-10-30  09:06
  11. 2009. október 30. 09:0641.

    Te Magasságos Isten! Most néztem egy rollerezést. Mindjárt ájultan fordulok le a székről. Hát én ezt nem bírom. Tényleg horror. Láttam mást is, ott nincsen vér - nekem ez szimpatikusabb.  És ha megpróbálom, akkor meg állva fogok dolgozni? Megyek még nézegetek, mielőtt beleugrom ebbe az egészbe.

     

    előzmény:
    Adrenaleen (40)
    2009-10-29  21:10
  12. 2009. október 29. 21:1040.

    Miután a gyógyszerésznő egyeztetett a doktornővel állítólag a doktornőnek volt az a kérése, hogy tépjék össze a receptet. Állítólag szívrittmus zavart okozhat.

     

    A hátsó feleden használhatod a rollert csak tartsd be a higiéniai előírásokat.  ha olyan lesz a popsid mint a baba popó utána jöhet az 5 m2-ből a következő terület. :-)

     

     A.

    előzmény:
    Sziszi1957 (39)
    2009-10-29  21:00
  13. 2009. október 29. 21:0039.
    Köszönöm, igen tanulságos volt(?). Mindent elolvastam.  Racionálisan gondolkodom (megpróbálom:) a Hold nincsen sajtból. Hagynak némi kívánnivalót a "személyes (személy-és képnélküli "X" doktornős köszönetnyilvánításos bejegyzések) Nincsen nálam olyan nagy gond, roller úton, felület van, csak egy kicsit lejjebb - popsin nem teszek nagy kárt (remélem!). Kipróbálom, de nem esek neki az arcomnak. Várom a fejleményeket, nálatok hogy működik:) még akkor sem biztos, hogy végigszántom magam. Én használom a Dermawandot,( meg a többi kütyüt:) azt hiszem maradok egyenlőre ezeknél, aztán majd meglátjuk...ha jőni kell az öregségnek - jőni fog:) - remélem ez még odébb van, és egyre inkább kitolódik. Egy kicsit megingottam, hogy pont(!) Ez lenne a segítség? Segítség!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296596 (37)
    2009-10-29  20:19
  14. 2009. október 29. 20:2238.
    MI az, hogy összetépték?!
    előzmény:
    Adrenaleen (36)
    2009-10-29  20:16
  15. Torolt_felhasznalo_296596
    Torolt_felhasznalo_296596
    2009. október 29. 20:1937.
    előzmény:
    Sziszi1957 (35)
    2009-10-29  20:11
  16. 2009. október 29. 20:1636.

    Látom, hogy hasonlóan gondolkozunk. :-)

    Én még csak elméletben, Te már gyakorlatban is.

     

    Nekem még a receptemet is összetépték. :-(

     

    Majd hétfőn megyek a bőrgyógyászhoz. Bízom benne, hogy valamilyen áthidaló megoldást tudok vele találni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296596 (33)
    2009-10-29  19:55
  17. 2009. október 29. 20:1135.
    Tudod, az alapozót, hát azt elég durvának találtam - márhogy azonnal... még laikusnak is. Ezt egy bőrgyógyász doktornő oldaláról másoltam, de most úgy felidegesedtem, holnap majd megkeresem - mégiscsak orvos?! Megnézegettem a szakirodalmat, már amit találtam - igencsak sok van. Itt is írják, hogy 1-2 hét múlva lehet újabb kezelés, 1,5 és 2 -es tűnagyságnál van egy kicsi bőrpír - DE TE nem ezt írtad! Én ki sem bírnám. Abszolút tanácstalan vagyok. Apró, kis pici ráncok, aztán úgy nézek ki, mint egy terepjáró autó - hogy agyonüt a Pasim, az holt biztos. Most gyógyulok a collagénes szoliból - grilleztem magam rendesen. Most meg jön a roló? Jobb lenne nem húzogatni az oroszlán bajuszát, mert megunja. Nagyon töprengek. Még várok, és olvasgatok egy kicsit. A fájdalmakat olvasva, nem is olyan tragikusak ezek a kis javítanivalók rajtamj. Óh de jó a fórum...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296596 (33)
    2009-10-29  19:55
  18. 2009. október 29. 20:0834.

    Én úgy tudom, hogy 4-8 hétnek kell eltelnie két kezelés között. Az, hogy rollerezés után neki menni alapozóval az kicsit meredeknek tűnik. Max olyan 0,2es vagy 0,5-ös tűnél tudom elképzelni. Az pedig hogy 1-1,5 ös tűnél egy nem teljesen steril alapozót felkenni - én nem tennémk. Ha pedig 0,5-öst használunk akkor minek az érzéstelenítő?

     

    Én láttam egy pár videót a rollerezésről. Hát egy-kettőnél gondolkoztam, hogy horror filmet látok e. Az egyiknél egy idősebb hölgyet rollereztek. Nagyon gáz volt.

    Ebből adódóan én is azt gondolom, hogy valamennyi vérzés van. Aznap estére én nem csinálnák a nagy Ő-vel programot. :-)

     

    Ha csak megelőzésre akkor a helyedben nem ilyen megoldáshoz folyamodnék. Nekem a porusok nyilnak ki menzesz előtt jobban a T vonalban. Én ezt szeretném ha változna.

     

     

    előzmény:
    Sziszi1957 (32)
    2009-10-29  19:13
  19. Torolt_felhasznalo_296596
    Torolt_felhasznalo_296596
    2009. október 29. 19:5533.

    Ez a leírás több sebből is ontja a "hozzá nem értő tipikusan csak értékesítek, de nem tudom mit" érzést...

     

    1-2 kezelés után gyakorlatilag semmi nem változik... kb 7. kezelésnél járok, de 10-12 után várható komolyabb eredmény. 2 hetente nem szabad ismételni...Olyan oldalon nézz utána, ahol értenek hozzá. A megsebzett kollagén 6-8 hétig változik, gyógyul, nem szabad a még változásban lévő szerkezetet ismét felsérteni, ezért javasolt a 2-3 hónapos szünet a kezelések között. A 2 hetente történő kezelés max a 0,2-es otthoninak mondott kezelésre lehet igaz, ami szintén alátámasztja, hogy a szükséges rétegekbe nem ér be, köze nincs a kollagén stimulálásához, pedig a kezelés hivatalos neve Kollagén indukciós terápia...Olyan butaságot pedig, hogy azonnal kenjél a nyilt mikrosebekre alapozót, egyenesen veszélyes, mert begyúllad, elfertőződik...stb...Ha nekem nem hiszel kérdezz orvost...Speciális anyagok mehetnek rá, ilyen pl a ránctalanító speciális anyag, ami orvosilag tesztelt, kozmetikailag és orvosilag kifejlesztett...A kezelésnek pedig hidd el, hogy 2-3 napig nyoma van, mégpedig olyan vörös a fej, mint a rák, és a 3. nap, még hámlik is...Vagy, megint a 0,2-es otthonira vonatkozik, és nem is okoz beavatkozásnak nevezhető dolgot...Első otthoni kezelésem is 0,5-össel volt, erősen rányomva, hogy hátha felér egy 0,75-össel, és azzal is 2 nap volt, és csak a 3. nap mentem utcára, mondván, hogy arra fogom majd, hogy megcsípett a napocska....

     

    Szal, amit te írtál arra én nem ezt ajánlanám, pláne, hogy ennél a kezelésnél a szem körüli részt (és csak ezt )kihagyják.

     

    Edina: Miskolcon kis patikában kikeverik, ne add fel, ha nem boldogulsz, majd segítek... Nekem is receptre volt... 

    előzmény:
    Sziszi1957 (32)
    2009-10-29  19:13
  20. 2009. október 29. 19:1332.

    "Javulás már 1-2 kezelés után is észlelhető, de általában 4-6 ismétlés szükséges a megfelelő hatás eléréséhez. A kezelést 2 hetente ismételjük. Dermarolleres mezoterápia előtt a bőrt érzéstelenítő krémmel kenjük be, ami biztosítja a fájdalommentességet. A kezelés után kialakuló enyhe bőrpír és a szúrások helye azonnal lefedhető alapozóval. Másnap már a kezelésnek semmiféle nyoma nem látható, de néhány napig még fényvédőt kell használni."

     

    - Erről mi a véleményed?  Hát itt nincs szó teljes legyalulásról. Az én bőröm gyönyörű, olyan, mintha nap-mint nap kozmetikusnál lennék, pedig (igaz, hogy sokat:), de csak én ápolom. A szemem körül vannak apró kis ráncocskák, de az is csak akkor látszik, ha nevetek - meg a szám mellett - persze ez is a sok nevetgéléstől. Ezeket szeretném - amíg időben van egy kicsit kordában tartani. Nem ám vér folyjon, meg ilyesmi... 3-4 napig gyógyul? aztán hogy megyek emberek közé... meg utána mi lesz? A videón is vmi ránctalanítót kennek fel, aztán beledolgozzák, és 24 óra múlva szép lett a bőr.  Én nem olyan drasztikus beavatkozásra gondoltam...  én nem istudom... úgy elbizonytalanodtam - nem akarok kiszúrni magammal. 

    előzmény:
    Adrenaleen (31)
    2009-10-29  18:17
  21. 2009. október 29. 18:1731.

    Rollerem már van  1 mm.-es. Azt olvastam, hogy a 0,75 alatt nem érdemes, mert nem ér le oda ahova kéne. Nekem nem annyira gáz a bőröm, csak én látom annak. :-) Valahol olvastam, hogy a 2.-est karra és lábra ajánlják. 

    A fertőtlenítők beszerezve. Csak az érzéstelenítő hiányzik.

    Jövő h éten hétfőn megyek bőrgyógyászhoz konzultálni.

    Bízom benne, hogy  az is meg lesz.

    előzmény:
    Sziszi1957 (30)
    2009-10-29  17:23
  22. 2009. október 29. 17:2330.
    Ha beírod a keresőbe a "dermarollert", ott  találsz dokut. A Tesz-veszen ha megnézed, van eladó, a leírásában egy videofilmre is lehet kattintani. Itt néztem meg - hát, ott nem volt annyi vér, csak ránctalanítót kentek fel, aztán irány a roller. Én még nem próbáltam, most akarok venni. A tűmérettel hezitálok. A 2 mm-ert sokallom, a legkisebbet keveslem. Segítsetek! Üdv.: Sziszi
    előzmény:
    Adrenaleen (29)
    2009-10-29  13:57
  23. 2009. október 29. 13:5729.

    Nekem az a vicc, hogy recept volt hozzá és még sem. :-(

     

    Az lenne a kérdésem, hogy volt e valakinek dokumentálva a rollerezés? Az ilyen volt - ilyen lett-re gondolok. 

     

    Én valószínű, hogy csinálok ilyen képeket. :-)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260897 (28)
    2009-10-29  11:35
  24. Torolt_felhasznalo_260897
    Torolt_felhasznalo_260897
    2009. október 29. 11:3528.
    Sziasztok!  Nekem sem készítették el a krémet  Miskolcon. Kis gyógyszertárban azért nem,mert nincs hozzá alapanyag,nagyban meg azért  mert fú ezek komoly dolgok! Valami ismerőst keresek majd!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. október 27. 22:5627.

    Köszönöm a választ.

     

    A kérdés arra irányult, hogy van olyan kozmetikus aki a  dermarollerezés után olyan kezelést rak fel, mint amit a mezzoterápiához használnak.

    Pl. hyaluronsavat.

    Ötvözi a két különböző technológiát. Mivel azokat az anyagokat a bőr alá fecskendezik ezért gondolom megfelelő tisztaságú lehet. 

    Abban biztos voltam, hogy a Loreal vagy az Avon valamelyik termékét nem kéne rákennem a frissen rollerezett bőrömre, de az elgondolkodtató, hogy azt a hatóanyagot lehetne e rákenni a börre.

     

    Voltam a dokinál, felírta a krémet. A patikában megtagadták a krém kikeverését, pedig azt hittem, hogy ma este túl fogok esni az első dermarolleren. Hát nem jött össze. Holnap a patikus egyeztet a doktornővel.

     

    A. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_296596 (24)
    2009-10-27  16:54

Címlap

top