Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Élesztő nélküli kenyér

monamama
Létrehozva: 2003. november 18. 07:52
Szervusztok!
Szeretnék olyan kenyeret sütni, ami egészséges, tudom mi van benne, esetleg élesztő nélkül készül, mégis finom. Vannak ételek, amelyekbe sütőpor helyett szódabikarbónát, illetve szalakálit tesznek. Az élesztőt mivel helyettesíthetem?
Ti próbálkoztatok már?
  1. 2010. július 23. 15:18208.

    Sziasztok!

     

    Ugyan nem házi recept, de szívesen ajánlok figyelmetekbe egy nagyon jó kenyeret, amit mi is szoktunk fogyasztani. Élesztő és adalékanyag mentes, natúr (tönköly) kovászból készül, teljes kiőrlésű liszt (van rozs és tönköly is), tengeri só, víz. A rozscipóban van kömény is. Mindkettő nagyon finom, nem olyan savanyú, mint egyes kovász kenyerek. És 4-5 napig ugyanolyan minőségű is. Nekünk nagyon bejött. Itt olvastam róla: www.kovasz-kenyer.hu

     

    Itthon is szoktunk kenyeret sütni, de azt élesztővel, mert a párom azt szereti. Én szoktam a kovászos kenyeret venni, enni.

     

    előzmény:
    monamama (1)
    2003-11-18  07:52
  2. 2009. február 17. 00:34207.

    itt egy kenyérrecept amit lehet fogasztani a kandida diéta alatt is:
    http://www.google.hu/search?q=candida+keny%C3%A9r&sourceid=navclient-ff&ie=UTF-8&rlz=1B3GGGL_huHU299HU299

    Hozzávalók:
    1/2 kg teljes kiőrlésű tönkölyliszt
    1 tk szódabikarbóna
    1 tk só
    8 ek olaj
    4 dl víz
    1 tk fahéj, vagy kömény
    1 kk tárkony.

    Elkészítése: A hozzávalókat összegyúrjuk, és vagy kiolajozott, lisztezett őzgerinc formába rakjuk, vagy kerek cipóként (lásd a képen) 50-60 perc alatt megsütjük, 5-6-os gáz fokozaton.

    Reggelire edd, de csak napi 2 szeletet, főleg az első 2 hónapban
    Konyharuhába csomagolva egy hétig is eláll, általában ennyi idő alatt el is szokott fogyni.

     

    Édua

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940795 (205)
    2009-01-06  11:03
  3. Torolt_felhasznalo_926666
    Torolt_felhasznalo_926666
    2009. január 30. 20:49206.
    www.kenyer.lap.hu- van egy recept, candidásoknak is lehet kenyeret enni, mivel nem ehetunk élesztőt, sem fehér lisztet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_940795
    Torolt_felhasznalo_940795
    2009. január 6. 11:03205.

    Sziasztok.Kocicica vagyok.Valaki tudna nekem segiteni?Candidás vagyok,de elég sulyos,már a véráramlatba is bele jutott!elég szarul vagyok.Nagyon fáj a hasam,felpuffadok,megy néha még a hasam,szédülök,hányingerem van,csontsovány lettem,csúnya pattanásos az arcom.Nem igazán tudok mit enni,mert egyik oldalon azt írják,hogy ezt sem szabad,meg azt sem.A másikon meg lehetne.Akkupunktúrára járok,igy vagyok jobban,meg már szedek gyógyszert is.De antikandidás kaja recepteket nem igazán találok.Ti miket esztek?Segítsetek légyszi,mert még most kezdem,de még mindig elég sok szénhidrát jut a gombáimnak!

    Nagyon szeretnék minél hamarabb jobban lenni!

                                                    

                                                            Köszönettel:kocicica

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. tha
    tha
    2008. február 15. 21:16204.

    A lényeget kihagytam:

    sütőpor + szódabikarbóna

    előzmény:
    tha (203)
    2008-02-15  21:15
  6. tha
    tha
    2008. február 15. 21:15203.

    Kenyérsütő gép nélkül is lehet kenyeret sütni.

     

    Élesztő nélküli (finom és gyors) ír szódás kenyér:

    - fele-fele arányban teljes kiőrlésű rozsliszt és tönkölybúzaliszt

    - 1-1 ek szezám-, tök- és napraforgómag

    - 0,5 citrom leve

    - tej, kevés kefrír/joghurt (esetleg ír&oacute

    - só

    - fűszerkömény, bazsalikom / ánizs

    - lenmagpehely

    - víz

    - 1 ek olívaolaj

    A lenmagot áztasd be a citrom, tej, joghurt keverékébe.

    A többi hozzávalót keverd össze, majd add hozzá a citromos-tejes folyadékot.

    Dolgozd össze és vagy kenyér formában süthető, de finom ropogós lesz ha muffin formában sütöd.

    Forró sütőben először 220 C-on süsd, majd 180 C-on.

    Ha a teteje pirul, akkor takard le alufóliával és úgy süsd tovább.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_467230 (202)
    2008-02-15  20:19
  7. Torolt_felhasznalo_467230
    Torolt_felhasznalo_467230
    2008. február 15. 20:19202.

     Villő!

    Szeretném elkérni az élesztőnélküli kenyér receptjét. Nagyon kezdő vagyok, még nem sütöttem kenyeret egyáltalán. Hasznos tanácsra is szükségem lenne. Pl. érdemes vásárolni kenyérsütő gépet, ha igen melyik márkát. Előre is köszönöm!

     szobafenyő2008

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342211 (21)
    2003-11-18  09:30

Címlap

top