Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Róbert Károly Magánklinika

kitroka
Létrehozva: 2008. május 18. 21:20
sziasztok! ha valaki szült már a RK klinikán (Nyírő), nagyon kíváncsi lennék a tapasztalataira! aztán nemsokára én is megosztom veletek a sajátjaimat
  1. 2008. május 21. 11:1826.

    bezsu, de jó hogy tettél képeket! nagyon szépek vagytok  és a kórházi ruhában KELL lenniük a babáknak? nem rossz állandóan igazgatni, nem lenne jobb egy rugit ráadni? vagy így könnyebben vizsgálgatják-öltöztetik őket?

     

    jól megváltozott az osztály szeptember óta (engem akkor műtöttek ott), szépen felújították.

     

    képben vagyok milyen "messze" kell menni a wc-re, zuhanyzóba, ezért is leszek sima szobában, annyi séta kell is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. május 21. 09:1925.

    A kiskocsiban a takaró nem saját, azt is adták, a másik képen meg látszik, hogy milyen ruhát adnak a babákra, körbetekerős kising, és ilyen körbetekerős, elől megkötős hálózsák, vagy mi.... ami mindig felcsúszik a nyakukba, én állandóan igazgattam....

     

    Ja, és még valami: vigyetek be 2-3 textilpelust, azt nem adnak, jó a baba feje alá pl....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. május 21. 09:1524.
    Teszek 1-2 képet, amin látszik valami a szobából.....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. május 21. 09:0223.

    Szerintem nem érdemes, pedig én nagyon igényes tudok lenni, de nem volt gondom abból, hogy a szomszéd ajtóig kellett elmennem. És szinte mindig úgy zuhanyoztam, hogy egyedül voltam benn. Nem nagy az osztály, nincs olyan sok szoba, nem volt tömeg, hogy várni kellett volna.... még wc-re is szinte mindig úgy mentem, hogy nem volt ott senki.

     

    Kaja? Rémes.... kórházi kaja.... inkább hozass be mindenfélét, azzal jobban jársz. nekem is hozta anyu a szendvicseket, gyümölcsöt, sütiket, innivalót.... én egész nap ettem.
    Azt nem tudom, hogy az egyágyasban mit jelent az "a la carte", de még valamikor fogok találkozni a szülésznőmmel, majd megkérdezem tőle.

     

    Gyerekek bemehetnek, az én nagyobb fiam is bejött megnézni az öcsit. Csak persze ne legyenek betegek.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336401 (22)
    2008-05-21  08:31
  5. Torolt_felhasznalo_336401
    Torolt_felhasznalo_336401
    2008. május 21. 08:3122.

    Jó reggelt! Köszönöm szépen, tényleg kimerítő volt. Elnézést kérek, hogy csak most reagálok (remélem, most tudok, mert napok óta nem enged a rendszer hozzászólni).

    A leírásodból úgy éreztem, hogy nem érdemes külön szobát (fürdőszobásat) kérni. Nálunk első gyereknél bent aludt velem a férjem, de ezt most pont Egyeske miatt nem akarom.

    Az étel milyen volt? Nem igazán értettem a honlapon, hogy rendelni lehet és pluszban fizetni érte, vagy "sima" kórházi koszt van?

    Gyerekeket beengedtek látogatni?

    Jézusom, egy csomó kérdésem volt még, de persze most semmi sem jut eszembe.

    előzmény:
    bezsu (11)
    2008-05-19  14:32
  6. 2008. május 19. 15:5221.

    Igazából semmi különös... ők csak leszórták a csonkot jó alaposan és kész. Így az egész pocakja hintőporos lett, nagyon jön belőle.

     

    Nekem a barátnőm (ő is volt csecsemősnővér régen, és 2 lánya van) mutatta, hogy úgy jobb, hogy egy fültisztítót belemártasz az alkoholba, és azzal a csonk alatt kitörölgeted azt a trutyit, ami alatta van (váladékozik, ez normális), és utána leszedtem a hintőporos doboz tetejét, egy másik fültisztítót belemártottam a hintőporba, és a csonk alá tunkoltam, meg persze a tetejére is. Így nem lett minden tiszta hintőpor, (ez a hexaclorofines  nagyon szárítja a bőrt), de így nem lett az egész pocakja hintőporos, és a köldöke körül, ami még maradt, azt kis alkoholos vagy olajos vattával le lehet törölni a pocakjáról.

     

    De ezt már csak itthon csináltam, ott benn alkoholt pl. nem is adtak.

    előzmény:
    kitroka (20)
    2008-05-19  15:45
  7. 2008. május 19. 15:4520.
    nem úgy csináltad? miért ők hogy csinálták? és te?
    előzmény:
    bezsu (19)
    2008-05-19  15:42
  8. 2008. május 19. 15:4219.

    Igen, elvileg abban a csomagban annak kellett volna lennie.

     

    Mikor "megágyaztak" (hoztak lepedőt  a pelenkázóra, meg a pelusokat akkor mondták, hogy majd a csomagból vegyük ki a popsitörlőt meg a krémet (ez jelentené azt, hogy "adnak"), de nekünk nem volt krém, ők is meglepődtek rajta, így hoztak bentről Johnson's-os popsikrémet.

    Ja, meg hintőport is adtak a köldökápoláshoz... hát én azt sem úgy csináltam, ahogy ők.....

     

    De pelust tényleg felesleges vinni, ha elfogyott, szóltunk, és hozták a következő adagot, tehát nincs az, hogy napi x darab jár.

    előzmény:
    kitroka (18)
    2008-05-19  15:32
  9. 2008. május 19. 15:3218.

    tényleg nem nagy a sapi, bedobom azért... meg kesztyűcskét is!

     

    nekünk azt mondták a szülésfelkészítőn, hogy sudokremet adnak popsikrémnek, de én is vettem, beviszem biztos ami biztos... a johnsonsoktól idegenkedem ilyen pici babánál, annyi rosszat hallani róla. de ki kell próbálni persze, majd később.

     

    most nem jut eszembe semmi más, de később még lehet

     

    köszi a segítséget, tényleg!

    előzmény:
    bezsu (17)
    2008-05-19  15:26
  10. 2008. május 19. 15:2617.

    Szívesen segítek! :)

     

    Biztos a NUK is jó!

     

    A pelussal nem volt semmi gond, pici babákra való volt, meg nem mondom, hogy milyen fajta. Én itthon Fixies-t használok a picinek, Pamperst a nagynak.

     

    A popsitörlő meg a popsikrém (elvileg van ez is abban a Felicitas csomagban, amúgy tiszta prospektus az egész) az Johnson's... én ezt inkább nem használtam, behozattam a férjemmel az itthoni gyógyszertári popsikrémet, meg a törlőt is, amit itthon használunk. Kérdezd meg a leendő gyerekdokit, vagy a védőnőt, hogy hogyan tudsz előre kiváltani popsikrémet!

     

    Sapi nem kell, nagyon meleg volt mindenhol, fűtöttek még mint a bolond... most már egyre melegebb van, fűtés talán már nincs, nem tudom, milyen a klíma benn mostanában.... de ha gondolod, az nem foglal sok helyet.

     

    Kis babakesztyű (vagy kis zokni)!!! Nagyon nagy a körmük ilyenkor, és össze-vissza karmolásszák magukat. Nem kallódott el...

    előzmény:
    kitroka (16)
    2008-05-19  15:00
  11. 2008. május 19. 15:0016.

    hűű én nagyon kezdő vagyok, első baba, szóval asszem nuk cumisüveget vettem, de azért mert cuki... csak így tudtam választani de az tuti, hogy legkisebb lyukú.

     

    és milyen volt a pelus amit adtak? nem volt óriási? vigyek azért én is? vagy fölösleges...

     

    szóval csomagoljunk popsitörlőt, popsikrémet... esetleg még valami?

     

    sapka kell?

     

    kezdenek beugrani a kérdések...

    előzmény:
    bezsu (15)
    2008-05-19  14:53
  12. 2008. május 19. 14:5315.
    Igen, főleg azért, mert ahogy láttam, a bentieken nincs mérce, így nem tudtam volna, ha iszik a baba, akkor mennyit. Meg azokon a lyuk is nagyobb volt... nekem aventes van. De eddig csak ott használtam, kb. 2x...
    előzmény:
    kitroka (13)
    2008-05-19  14:50
  13. 2008. május 19. 14:5114.

    gratulálok a gyerkőcökhöz!

    és jobbulást nekik

    előzmény:
    bezsu (12)
    2008-05-19  14:41
  14. 2008. május 19. 14:5013.

    micsoda kimerítő válasz... tök jó!! máris örülök, hogy elindítottam ezt a topikot

     

    akkor ezek szerint érdemes cumisüveget is bevinni? hogy sajátból kapjon inni a baba?

    előzmény:
    bezsu (11)
    2008-05-19  14:32
  15. 2008. május 19. 14:4112.

    2 kisfiam van, Roland 2,5 éves, Martin pedig április 16-án született.

     

    Köszi a kérdést, jól vagyunk, eddig még nem volt gond, most a pici kicsit beteg, elkapta a bátyjától, köhög meg folyik az orra szegénykémnek.

    előzmény:
    kitroka (10)
    2008-05-19  14:15
  16. 2008. május 19. 14:3211.

    Itt vagyok! Sziasztok!

     

    Na, akkor sorban...

     

    "Van olyan kétágyas, amiért fizetni kell (fürdős) és van, amelyikért nem? Vagy hogy van ez?"
    Igen, van.
    110e a szülés maga, akár császár, akár sima, én 160-at fizettem, a többi a dokimnak járt. Ebben az árban benne van az utána lévő benntartózkodás is, sima 2 ágyas szobában, tehát külön helységben van a wc és a zuhanyzó. Van 2 db 4 ágyas is, (az egyik inkább ilyen őrző-féle), gondolom oda kerül az ember, ahol hely van éppen.
    A sima szobában is van hűtő és mosdó is.
    A közös zuhanyzóban 2 tusoló van, 2 mosdó, plussz ott van helyben mellettük egy wc is.
    A külön wc-ben 3 wc van.
    És mindegyik olyan volt, mintha itthon lennék!!! Simán be álltam volna a zuhanyba papucs nélkül.... meg a wc-re is simán ráültem, olyan tiszta volt!!!

     

    Akkor van olyan 2 ágyas szoba, ahol benn van egy zuhanyzós, wc-s fürdőszoba, ez plusszban 7000,-/nap.

     

    És van egyágyas, fürdőszobás, az 15.000,-/nap.

     

    "És a látogatás milyen volt? Bemehetnek a látogatók a szobába, vagy kint a társalgóban oldják meg?"

    Látogatni egész nap lehet, reggel 8-tól este 8-ig, bemehetnek a látogatók a szobába, de ki is ülhettek a társalgóba, a babát is kitolhatod oda magaddal. Annyit kértek, hogy ha egyszerre többen jönnek, akkor ne mindenki a szobában legyen, akkor inkább menjünk ki, vagy a másik anyukák szoptatni akarnak, stb.... De semmi szigorúság nem volt, a szobatársam párja simán benn maradt 9-is, nem szóltak rá.... engem meg nem zavart. Meg kell beszélni a többiekkel, meg illik tapintatosnak lenni... szerintem....

     

    "A babák végig az anyukával lehetnek, vagy vannak kötelező elvitelek (fürdetés, vizit)? Ugye nem nyomnak automatikusan tápszert és cukros vizet? "
    Végig ott lehet veled a baba, de én is úgy voltam vele (az elsőnél is így csináltam), meg javasolták is, hogy legalább az első éjjel pihenjek, és adjam be a babát, akkor még tej úgy sincs...
    De ha magadnál akarod tartani, azt is lehet, vagy ha be akartad adni őt bármiért, akkor sem néztek csúnyán....
    Tápszer/cukros víz: a vizet cumisüvegben odaadják melléd, akkor adod neki, amikor akarod, ha nem adsz neki, nem adsz... bár mindig mondták, hogy adjuk nekik kicsit, én nem adtam. Vittem a saját cumisüvegemet, mert azon volt mérce, kifertőtlenítették nekem , és használhattam. Ha hoztak frisset, áttöltöttem az enyémbe, akkor az üreset elvitték. A mellszívót is kifertőtlenítették, és lehetett használni.
    A tápszert megkérdeztem, hogy hogyan csinálják, mert én sem akartam, hogy teletömjék őt vele.... azt mondták, hogy az első 24 órában csak víz (ha amúgy meg veled van, akkor szopizik úgyis), és utána elvileg, ha nincs még tej (miért lenne még olyan korán, nem szokott, 2-3 nap, míg belövell), akkor 3 óránként ahány napos a baba, annyiszor 10g az adag. Tehát ha 1 naposan mondjuk beadod éjjel, akkor 3 óránként adnak neki 10g-ot, ami nem katasztrófa, amúgy meg hagyták őket aludni. Most, ha este beadtam 10-11 körül, akkor max. talán 2x kapott 10 g-ot, és reggel 6-kor már hozták őket vissza. Szóval nem kell megijedni, nem tömik őket tele. De ez csak az én tapasztalatom!!!

     

    Kötelező elvitel: hááát.... ilyen nem volt. Én szerdától vasárnapig voltam benn (szerda délelőtt szültem), akkor 2 éjjelre beadtam a manót, nappal velem volt, akkor este fürdették, hétvégén reggel vitték el fürdetni.
    Vizit: reggel 8-9 körül volt, annyi volt, hogy egy doki, meg egy szülésznő, vagy nem tudom, ki, jött, megkérdezte, hogy vagyunk... ennyi.
    A gyerekorvos napi 2x jött, délután ő járta végig a szobákat, de ha nem volt semmi, csak ránézett a babára, és lehetett tőle kérdezni. Volt, hogy reggel is körbejött, ha benn volt a baba, akkor ott megnézték... vagy az első nap bevitték, hogy ott nézték meg? Na erre már nem is emlékszem...

     

    Én simán szültem, gátvádelemmel (EDA-val is akartam, mint az elsőnél, de lebeszéltek róla) és szerencsére gyorsan, délelőtt, vasárnap délelőtt már jöhettem haza.
    Nekem a dokim és a szülésznőm most ugyanaz volt, mint az elsőnél, ők a Schöfiből jöttek át mindketten (meg még több doki meg szülésznő is ide jött át), ők valahogy lazábbak egy csomó dologgal, nekem úgy tűnt....
    Ha valaki keres szülésznőt, nagyon szívesen ajánlom az enyémet, egy tündér, jófej, rengeteget segített nekem. Priviben megírom a nevét szívesen.....
    Harmadik nap vesznek vért a babától, akkor nézik azt hiszem a billirubin szintet....

     

    Még kérdés???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336401 (8)
    2008-05-18  22:57
  17. 2008. május 19. 14:1510.

    és ki volt a dokid?

     

    kisfiad vagy kislányod született? és hogy vagytok?

    előzmény:
    bezsu (2)
    2008-05-18  22:20
  18. 2008. május 19. 07:169.

    sziasztok!

    jó kis infókra ébredek itt... köszi bezsu! és a kétágyasban ketten is voltatok?

     

    látom mások is ott fognak szülni! ki mikor? és kinél?

     

    én június 21-re vagyok kiírva, Fülöp doki az orvosom, voltam a szülésfelkészítőn is múlt héten a kórházban, de maradt azért sötét folt (pl a popsitörlő... de már ezt is tudom)

     

    most megyek a kozmetikushoz, később jövök!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_336401
    Torolt_felhasznalo_336401
    2008. május 18. 22:578.

    Van olyan kétágyas, amiért fizetni kell (fürdős) és van, amelyikért nem? Vagy hogy van ez? És a látogatás milyen volt? Bemehetnek a látogatók a szobába, vagy kint a társalgóban oldják meg? A babák végig az anyukával lehetnek, vagy vannak kötelező elvitelek (fürdetés, vizit)? Ugye nem nyomnak automatikusan tápszert és cukros vizet? Simán szültél vagy császárral?

    Előre is köszi, és tényleg jó éjszakát.

    előzmény:
    bezsu (6)
    2008-05-18  22:42
  20. 2008. május 18. 22:467.

    Tényleg megyek.... holnap jövök!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. május 18. 22:426.

    Na, mégis....

     

    A csecsemősöknél az volt a furi, hogy minden nap más volt, így mindig újra el kellett mondani a dolgokat, ha kértük valamit, másnap megint, stb... nekem nem volt szükség segítségre nagyon, mert már a második baba volt, és sokszor benn volt a szülésznőm is, nővérként is, így inkább hozzá mentem.

    Amúgy mindenki kedves volt és aranyos, azzal nem volt gond.

     

    Adnak ruhát a babának (kising + ilyen elől kötős hálózsák), de lehet sajátban is, ha akarod.

    Pelust adnak, amennyi kell, de popsitörlőt vigyetek, meg popsikrémet is, mert amit adnának, azt abból a csomagból kell kivenni, ami minden kismamának jár, és abban van minta, ami egyrészt nem sok, meg az a márka, amire mindig mondják, hogy azt inkább ne.... nekem nem is volt a csomagomban popsikrém.

     

    Én sima kétágyasban voltam, amiért nem kellett pluszban fizetni, kicsit szűkös volt a hely, de szép és kényelmes volt. A WC pont a szoba mellett volt, a zuhanyzó egy ajtóval arrébb, és minden csillog villog, ide nem kell papír wc ülőke, wc papír sem, mert mindenhol van, és nagyon jó minőségű!! Ha elfogyott, szóltam, és adtak.

     

    Iszonyat meleg van mindenhol a babák miatt, nem győztünk szellőztetni, köntös nem kell, vagy ha igen, akkor valami nagyon vékony!!! Amúgy is sok helyet foglal a csomagban...

     

     Nekem semmi gondom nem volt....

     

    A gyerekorvos naponta 2x jön vizitelni, mindig ugyanaz, így ismeri a babákat..
    Reggel mindig kérdezték, hogy kérünk-e teát, tejeskávét...

     

    Mi van még... nem tudom..... kérdezzetek inkább! :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336401 (3)
    2008-05-18  22:24
  22. Torolt_felhasznalo_336401
    Torolt_felhasznalo_336401
    2008. május 18. 22:395.
    Köszi, jó éjt!
    előzmény:
    bezsu (4)
    2008-05-18  22:30
  23. 2008. május 18. 22:304.

    Szia!

     

    Most ez így sok lenne, de holnap leszek, és válaszolok, OK?

    Éjjel kelni kell, megyek most aludni...

     

    Jó éjt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_336401
    Torolt_felhasznalo_336401
    2008. május 18. 22:243.
    Szia! Én mindenre!  Milyenek voltak a csecsemősök, segítőkészek? Milyen szobában voltál? Tényleg nem kell vinni semmit? Adnak a babának ruhát, pelenkát, stb?
    előzmény:
    bezsu (2)
    2008-05-18  22:20
  25. 2008. május 18. 22:202.

    Szia!

     

    Én egy hónapja szültem ott, mire vagy kíváncsi?

    előzmény:
    kitroka (1)
    2008-05-18  21:20

Címlap

top