Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyósterror

Torolt_felhasznalo_189226
Torolt_felhasznalo_189226
Létrehozva: 2008. május 16. 14:04

Két gyermekem van, egy 4 éves, akivel lassan egy éve pszichológushoz járunk, problémás, úgy néz ki figyelemzavaros, és túlzottan aktív, óvodába nem sikerült beiratni, az óvónők félnek tőle. És van egy másfél éves. Kettőjükkel vagyok itthon, már az idegkimerülés határán sajnos. Elsősorban köszönhetően az anyám és az anyósom terrorjának.

 

Az anyósom két percre lakik tőlünk. Az anyám egy másik városban.

Én, amikor házat kerestünk, kértem a férjemet, hogy az az egy szempont a legfontosabb, hogy ne az anyósomék közelébe kerüljünk, mert már akkor tudtam, hogy nagyon durván beleszól mindenbe.

 

Ha egy kis segítséget kapok, rögtön visszahallom anyósomtól, ha jön hozzánk valaki, mindig azzal kezd, hogy ő főzött nekünk ezt-azt, holott folyamatosan kérem, ne főzzön nekünk, minden nap készítek főtt ételt, hétköznap is. És én is rendszeresen küldök nekik hetente süteményt és palacsintát, ha sütök, de soha, senkinek nem emlegetem.

 

Beleszólnak abba, hogy a házunk előtt hogyan nyírjuk a füvet, hogyan műveljük a kertet, milyen bútort vegyünk, hova vigyem a gyereket játszóházba, hétvégén milyen programot csináljak. Szóval mindenbe. Kulcsuk van a kapuhoz, többször kérte a férjem, hogy ne jöjjön át anyósom, anélkül, hogy telefonálna, de mintha a falnak beszélnénk.

 

Tegnap a lányom névnapját ünnepeltük, anyósom 3 órán keresztül egyedül beszélt szinte végig, senki sem jutott szóhoz. Szó sem volt a gyerekek ünnepéről, hanem azt emlegette, hogy ő miket csinál, milyen baja van, hogyan intézett el dolgokat stb.

 

Amikor 4 hónapos terhes voltam, nem akarta megengedni, hogy elmenjünk két napra Prágába a férjemmel, 1 hónapig azt hallgattam, hogy milyen felelőtlen vagyok, és ha tudta volna, hogy terhes vagyok, nem engedte volna ezt az utat. És azért is kiakadt, hogy 8 hónapos terhesen el mertem menni egy esküvőre, amit nem abban a városban van, ahol élünk.

 

Amikor házat néztünk (1 éve) kétfelé cibáltak minket, érzelmileg zsaroltak anyám és anyósom, hogy mi lesz, ha nem ide költözünk, ha nem olyat veszünk stb. Amikor a férjem kitette a lábát, anyósom 5x elmondott "nem" válaszom ellenére, elrángatott házat nézni olyan helyre, ahol kifejezetten nem akartam házat venni, a ház nekem egyáltalán nem tetszett, de ő áradozott róla, hogy neki mennyire megfelelne.

 

Azóta megvettük a két szobás házunkat, erre azt mondogatja, hogy ha nem élne náluk a dédi (az ő édesanyja), akkor ő már rég átjött volna a mi kétszobás házunkba lakni, neki bőven elég annyi, mi meg odaköltöznénk az övékbe (amelyik házról többször elmondtam már, hogy én nem laknék ilyenben, mert túl nagy, kétszintes, nagy a rezsije stb.).

 

Anno 5 éve az esküvőnkre azért nem jöhetettek el a férjem barátai, mert az anyja nem engedte meg, mert mit szólnak a rokonok, ha mi meghívjuk a férjem legjobb barátait, de a rokonságból meg csak a szülők-testvérek jöhetnek el.

 

Többször el lettünk rángatva templomba is a gyerekekkel, mert a férjem anyja úgy gondolta, hogy illik elmenni. Én nem vagyok vallásos, de kénytelen voltam ott lenni, mert egyszerűen nem volt képes megérteni a "nem"-et.

 

Ezek csak apróságok, de folyamatosan megkeserítik az életünket, és ennél sokkal durvább dolgokba is beleszólnak.

 

Az anyám eljön, és egész nap kritizálja a háztartásomat, átrendezi a szekrényeket, ha kiteszem a lábam otthonról, kicserél függönyöket, a gyerekekkel szemben totálisan következetlen, nincsenek szabályok, a gyerek uralkodik rajta.

 

Egyelőre ennyi, most a nagy sérelmeket nem írom le. Csak annyira kellett, hogy kiadjam már magamból. Köszönöm, aki meghallgatott.

 

Elnézést, hogy csapongó voltam, de már annyira ideges vagyok emiatt, és a férjemmel egy dolog miatt veszekszünk, a szüleink miatt. És ez már a gyerekekre is rá fog menni, ha nem találunk megoldást.

  1. 2008. május 16. 20:13301.

    Ha vegig olvastad a topikot, akkor lathatod, hogy mirol is szol valojaban.

    Arrol, hogy az ember felnottkent onallo eletre vagyik, a ferjevel es a gyerekeivel, es nem hajlando marionett babkent leelni az elete't.

     

    előzmény:
    Szoljanka (297)
    2008-05-16  20:07
  2. 2008. május 16. 20:11300.

    Nem ertelek...

     

    Miert te nem gondolod, hogy ezt a csatat en is megvivtam, igaz nem az anyosommal, de az anyukammal.

     

    Na az sem konnyebb egyetlen fokkal sem.

     

    előzmény:
    Szoljanka (297)
    2008-05-16  20:07
  3. 2008. május 16. 20:10299.
    Ezt miert mondtad?
    előzmény:
    Szoljanka (297)
    2008-05-16  20:07
  4. 2008. május 16. 20:09298.

    Igazad van. Nem valtozik meg soha. Jo anyam sem valtozott, sot...

     

    De ma mar nem erdekel mit mond, csak legyintek vagy mosolygok rajta, es ott folytatom, ahol nekem jo.

     

    Persze konnyu helyzetben vagyok kozel 7000km-es tavolsagban.

    Itt nem kell aggodnom, hogy egyszer csak varatlanul beallit lellenorizni, hogy reggel ugyan beagyaztam-e?

     

    Amikor otthon voltam, akkor is belemallt, de gondoltam egyet es masrol kezdtem beszelgetni...

    Neha egeszen jol osszekavartam.

     

    Amikor pedig igyekezett verig serteni, akkor meg odamentem, es megpusziltam. Anya gyere igyunk egy kavet, es ott hagytam a szoba kozepen, o meg csak allt es elfelejtette mit akart.

     

    Szoval valahogy minidg meg lehet talalni a helyes utat, de ez nem volt ilyen egyszeru az elejen.

     

    En 33 evig turtem, akkor jott el a veg ... hoszu ideig csataztunk, nem ertette, hogy merek en visszaszolni, neki az anyamnak.

    Megmagyaraztam neki legalabb ezerszer, hogy felnottem. Ezt kell megerteni. En nem elem az o eletet, o se akarja elni es iranyitani az enyemet.

     

    Azota meg siman en iranyitom a kapcsolatunkat.

    előzmény:
    Bagoly (295)
    2008-05-16  20:01
  5. 2008. május 16. 20:07297.
    teli hassal könnyű éhezőknek prédikálni
    előzmény:
    ANDREA* (296)
    2008-05-16  20:02
  6. 2008. május 16. 20:02296.

    Nagyon szepen osszefoglaltad az egeszet.

    Mar nincs is mit irnom ezek utan.

     

    Tudom, hogy eros vagy, es meg fogod oldani ezt a problemat is.

     

    Nem konnyu nem-et mondani, de egyszer el kell kezdeni.

     

    Nekem remek anyosom van, de az anyukam felert a te anyosoddal is, amig en is vegre egyszer ugy ereztem, hogy eljott az ido.

     

    A mostani ferjemnek sokat koszonhetek, mert o tamogatott es mellettem allt, akkor is, ha nem nekem volt igazam.

     

    Mindenkeppen egyutt a ferjeddel kezdjetek el az uj taktikat, es egymast erosotsetek a dontesetekben.

     

    Jegyezd meg, minden csoda 3 napig tart, bar jo anyamnal idonkent tovabb tartott, de egyszer aztan csak megertette, hogy felnottem, es onallo gondolataim is vannak es a szerint akarok elni.

     

    Szurkolok, hogy sikeruljon.

     

    Ha kedved van akkor gyere es panaszold el, mi tortent.

    Talan ugy konnyebben atveszeled a kezdeti nehez idoszakot, mert nem lesz konnyu ez senkinek sem.

     

    Utolag meg majd jot nevetsz rajta. Ma mar en is csak mosolygok.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (279)
    2008-05-16  18:55
  7. 2008. május 16. 20:01295.

    Visszaolvastam egy darabig, aztan  a felhaborodas es elkeseredes miatt abba kellett hagynom.

    A te szerencsetlen anyosod megmergezi az eletedet, majdnem idegbaj kerulget es kisgyermekedet befolyasolja. A csaladi bekesseg es egeszsegetek fugg attol, hogy valtoztass a helyzeten. Azt ne gondold, hogy anyos valtozik! Nem tudom, vajon milyen erofeszitesbe kerulne elkoltozni, jo messzire?  Ha ez lehetetlen, drasztikus lepeseket kell tenned. Elsosorban, visszakerni a kapukulcsot. (kicserelni a zarat).  Sarkadra allni, akarmilyen kellemetlen, remelhetoleg, a ferjed tamogatasaval. ! Az ilyen emberek nem ertik a szep szot, meg vannak gyozodve a maguk igazaval, s hozzaszoktak, hogy mindenki szotfogad es ugy ugral, ahogy ok akarjak. Fogadni mernek, ha erelyesen kikerned magadnak a beavatkozasat, elhulne, levego utan kapkodna, nem tudna szohoz jutni, vegul is halalosan megsertodne es elofordulhat, hogy 2 egesz napig feled sem nezne. Legkozelebbi alkalommal a 2 nap elhuzodna egy hetig is... Azzal ne torodj, hogy funek-fanak elmond mindenfele hálatlan szemelynek, kulonben is, ha veled nem tud alkalmatlankodni, talal valaki mast.

    Ejnye, milyen  hosszura sikerult, de nagyon felhaboritott a sorsod, kulonosen a kisgyerek miatt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (1)
    2008-05-16  14:04
  8. 2008. május 16. 19:56294.

    én anyósom 2000 km-re lakik tőlem és már ex.

    Ez a titok nyitja,kérem szépen!!!!

    De minimum 100 km távolság legyen:)))

    előzmény:
    csurimuri (293)
    2008-05-16  19:48
  9. 2008. május 16. 19:48293.
    De minek?
    előzmény:
    bigacsiga2 (290)
    2008-05-16  19:27
  10. 2008. május 16. 19:45292.
    A húgom anyósa (egészségügyis) amikor először nézte meg otthon az unokáit mind a kettőnél azzal kezdte, hogy meztelenre vetköztette, és megszámolta meg van-e az összes keze lába, 5 ujja van-e, a fiú valóban fiú-e, lány meg lány-e. Megdöbbentő volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_206937 (37)
    2008-05-16  14:28
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. május 16. 19:37291.
    Elsősorban a topicindítónak... mert a játszmából kiszállni a legnehezebb... Ha az anyósa ilyen, hát ilyen, de ha ő partner benne, akkor még olyanabb lesz...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (227)
    2008-05-16  17:29
  12. 2008. május 16. 19:27290.
    Na, hallod amilyen vén szatyor még, jó, hogy írni tud egyáltalán...
    előzmény:
    csurimuri (19)
    2008-05-16  14:20
  13. 2008. május 16. 19:21289.
    Szia! Emelkedj felül a félelmeiden, és olvass el egy pár könyvet az energiavámpírokról!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (101)
    2008-05-16  15:20
  14. 2008. május 16. 19:15288.
    Azok az emberek akik így nyilatkoznak, sokkal buggyantabbak, mint a Te sérült gyereked, akinél valószinüleg rátesz egy-két lapáttal az is, hogy nem tudtok nyugodtabb körülményeket biztosítani számára a kedves nagyszülők jóvoltából! Nehogy azt gondold, hogy a gyereked nem érzi az állandó feszültséget, félelmet benned! Dugjátok össze a fejeteket a férjeddel, és nagyon sürgősen találjatok megoldást a helyzetetek javítására! És mint már elöttem is tanácsolták, első a zárcsere legyen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (282)
    2008-05-16  18:57
  15. Torolt_felhasznalo_189226
    Torolt_felhasznalo_189226
    2008. május 16. 19:14287.

    Te jó ég!

    Az a hétköznap, amikor nekem unokám fog születni, száz Pünkösdnél szebb ünnep lesz, az lesz a legnagyobb, legpirosbetűsebb ünnep a naptárban! Szürke hétköznap??? Nekem a gyerekeim szülinapjai már január elsején a legnagyobb betűkkel, szívekkel vannak jelölve a naptárban!

    Bár gondolom, nem akart ezzel senkit megbántani a nagyi, csak előre kitatálta, hogy mi lenne, ha Pünkösdkor születne.

    Egyébként meg a Pünkösd mindig máskor van, úgyhogy a többi szülinapja már szürke hétköznap lett volna a gyerkőcnek. :) 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_311376 (286)
    2008-05-16  19:09
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. május 16. 19:09286.

    Igen, nekem is "tök gáz" volt, hogy a fiamnak kivették a manduláját, mert azt "hiszik" a szomszédok, milyen beteges. Az én kamaszkori vesegörcseimet is szégyellni kellett, csak hát amikor az ügyeletes orvos autója megállt a házunk előtt, hajjajj, micsoda szégyen..., nem lehetett "titkolni"...

     

    Most május elején szült a sógornőm. Anyós reakciója: "Jaj, de kár, hogy nem később! Olyan szép lenne mondani, hogy pünkösdkor született az unokám, nem pedig egy szürke hétköznapon."

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (282)
    2008-05-16  18:57
  17. 2008. május 16. 19:08285.
    Örülök, hogy ilyen szeretettel emlékezel meg a nagypapádról! Én is imádtam az anyai nagyszüleimet! Sokszor voltam úgy, hogy ha bajban voltam, végigondoltam hogy erre mit mondana vagy tenne a nagymamám? És sokszor bevált. Megpróbáltam az szerint tenni, ahogy ő tanácsolta volna (vagy tanácsolta is?) és bejött! Biztosan Te is sokat beszélgettél a nagypapáddal, próbáld ki, hátha nálad is müködik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (279)
    2008-05-16  18:55
  18. Torolt_felhasznalo_814677
    Torolt_felhasznalo_814677
    2008. május 16. 19:04284.
    Na látod, már az is nagy segitség az embernek, ha látja mások baját, mert ugy érzi, az övé nem annyira komoly, még örül, hogy az övé csak ilyen  Testreszabott keresztet kapunk, amit meg tudunk, meg kell oldanunk, mert életfeladatunk  Meg kell erősödnöd, összefogsz a pároddal és megoldjátok ezt is. Gondolj bele, sokkal komolyabb problémád is lehetne, de neked ezt kell megoldani. Nem szabad a szőnyeg alá söpörni, mert előbb utóbb megbotlasz benne. Ki kell takaritani és ezt tudomásul kell venni az érintetteknek is, ha harmónikus családi életet szeretnének    Meglátod sikerülni fog. Olvastam az egyik hsz-t, akit éppen együttlét közben zavart meg a kedves Mama   Ha végre vasárnap ebéd után lefekteted a gyerkőcöket, végre el is alszanak, akkor szeretnétek a pároddal együtt lenni, de képtelenség, mert bármikor bejöhet a kulcsával, ez őrület, ez előbb-utóbb konfliktushoz vezethet még a kapcsolatotokban is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (279)
    2008-05-16  18:55
  19. Torolt_felhasznalo_189226
    Torolt_felhasznalo_189226
    2008. május 16. 19:02283.

    Kiváncsi lennék, Tohonya, mit mondasz azokra a tanítványaimra, hogyan oldják meg a problémáikat, akik 15 évesen mentek abortuszra, meg a saját apjuk élt velük nemi életet, meg bent a munkahelyemen késelte meg az apja az anyját, mindenki szeme láttára, meg akinek a szülei bejönnek, és megtámadnak minket, tanárokat, letépik a nyakláncát a tanárnak, stb. Szerinted mit mondja, hogyan kezeljék a feszültséget? Mert ezekre a dolgokra nem igazán írtál választ, csak az észt osztod! Konkrét megoldást javasoljál, ne általánosságokat!

     

    Meg mit mondjak annak a szegény kislánynak az osztályomból, aki folyton kékzöld foltokkal jött be, mert állandóan megverte a nevelőapja? Meg annak a lányak, aki már hatodik osztályban nemi életet élt, és szülni ment az osztályomból? Meg annak a másik hatodikos fiúnak, aki az apa volt?

     

    Meg annak a kisfiúnak, aki ha nem kapta meg a gyógyszerét, verte a padot egész órán, és szinte folyt a nyála?

     

    Meg annak a gyereknek, aki mikor elszökött az iskolából, a buzitelepen találták meg, mert az anyja eladta, hogy használják?

     

    Várom a megoldást, és előre is köszi! 

    előzmény:
    nemérdekel (281)
    2008-05-16  18:57
  20. Torolt_felhasznalo_189226
    Torolt_felhasznalo_189226
    2008. május 16. 18:57282.
    Egyébként anyósom rokonainak nem mondhatom el, hogy a gyerekem figyelemzavaros, mert hogy mit szólnának a szülőfalujában az emberek, hogy "buggyant". Hát, aki annak örül, ha egy gyereknek baja van, és ezen csámcsog, az tegye, megérdemli.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. május 16. 18:57281.
    könnyű dumálni,ha valaki olyan szerencsés----- mert ez nagyban szerencse kérdése is,hogy minden rokona full ok.pl az én apám alkesz volt:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (267)
    2008-05-16  18:35
  22. 2008. május 16. 18:56280.
    Miért nem kíséred el ilyenkor az ajtóig, és mondod meg neki, hogy nem szeretnéd többi itt látni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (275)
    2008-05-16  18:49
  23. Torolt_felhasznalo_189226
    Torolt_felhasznalo_189226
    2008. május 16. 18:55279.

    Köszönöm a biztató szavakat. Én úgy látom, hogy nekem kell megerősödnöm, és megtanulni nemet mondanom, és mindenki ezt írta itt, a fórumon is. Egyébként nagyon örülök, hogy már majdnem 300 hozzászólás ellenére egyetlen egy ember sem mocskolódott, trágárkodot (készröhej kivételével).

    Ezt mindenkinek nagyon köszönöm!

     

    Látom, hogy sokan küzdenek hasonló problémákkal, és talán aki már megoldotta, tud tanácsot adni. Mert az élet kérdéseire nem a könyvekben van a válasz.

     

    Nekem a nagyapám 6 osztályt végzett, fogalma sem volt szociológiáról, pszichológiáról, de nála bölcsebb, szeretettelibb embert nehéz találni. Sajnos már nincs köztünk, és ezt a mai napig nehéz elfogadnom.

    Az életbölcsesség nem a könyvekben van, hanem az olyan emberek szívében, mint ő volt. Bárcsak hasonlítanék rá sok mindenben! A diplomáim nem érnek annyit, mint az ő egyszerű, józan paraszti esze. :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_814677 (272)
    2008-05-16  18:42
  24. 2008. május 16. 18:53278.
    Mindenkivel csak azt lehet megtenni, amit megenged.Ha így akarod leéln az életed, tedd azt, ha nem akkor tégy ellen, de nagyon határozottan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (1)
    2008-05-16  14:04
  25. 2008. május 16. 18:51277.
    Az enyém észreveszi, ha oda megyek! Megy ám a felhívás a keringőre, de süket fülekre találÉs meg is oldottam a dolgot, nem megyek hozzá! Ha a párom látni ohajtja anyukáját, menjen, de elöbb engem vigyen ki az öcsémékhez, mert ott is van csinálnivaló az építkezés közepén és ők hálásak azért amit teszek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743881 (274)
    2008-05-16  18:45
  26. Torolt_felhasznalo_189226
    Torolt_felhasznalo_189226
    2008. május 16. 18:51276.

    Általánosságban beszélni nagyon egyszerű.

    Az életben viszont konkrét esetek vannak, amire nem közhelyekkel kell megfelelni. Mert amiket te mondasz, azok jól bevált szófordulatok, közhelyek, klisék. És nem visznek előre senkit, semmiféle használható tartalom nincs mögöttük. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (275)
    2008-05-16  18:49
  27. Torolt_felhasznalo_189226
    Torolt_felhasznalo_189226
    2008. május 16. 18:49275.

    Felelek is. Nem tettem olyan dolgot, amiért ne vállalhatnám a felelősséget. :)

    Viszont ha te élnél úgy, hogy folyamatosan kritizálnak, bármit teszel, bármit főzöl, bármit mondasz, mindig közölnék, hogy "Ez egy szar. Ez hülyeség. Te egy ökör vagy. Te mindenhez hülye vagy.", arra mit reagálnál. Megköszönnéd az "építő" kritikát? Azért kiváncsi lennék. Könnyű ám magas lóról beszélni, aki még nem volt ilyen helyzetben.

     

    Én is mondhatnám ám, hogy meg lehet élni 50.000 forintból, csak akarni kell.

    Meg el lehet végezni a műszaki informatika szakot bárkinek, csak akarni kell.

    Meg egyebeket. :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215600 (267)
    2008-05-16  18:35
  28. Torolt_felhasznalo_743881
    Torolt_felhasznalo_743881
    2008. május 16. 18:45274.
    Persze anyós a saját disznóólját nem veszi észre, ott rend van és tisztaság, csak olyan por van a lakásban, hogy már porszag van. Én a párom szobáját rendbe szoktam rakni, amíg mentem hozzájuk, de karácsony óta nem léptem át a kapujukat.
    előzmény:
    bodnaraniko (270)
    2008-05-16  18:36
  29. Torolt_felhasznalo_743881
    Torolt_felhasznalo_743881
    2008. május 16. 18:43273.
    Nincs elveszve még az öcséd... A párom harminc volt, amikor összejöttünk. És előttem majd tíz évig nem volt normális kapcsolata.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (175)
    2008-05-16  16:25
  30. Torolt_felhasznalo_814677
    Torolt_felhasznalo_814677
    2008. május 16. 18:42272.
    Ja még annyit, hogy ahhoz joga van, hogy magával elégedetlen legyen, de ahhoz nincs, hogy a gyerekeivel szemben ezt tegye, hiszen tönkrevágja a lelkivilágotokat, mint az már bizonyitást is nyert. Nem kell megvédd tőlem az anyukádat, mert én nem bántom, csak téged szeretnélek megerősiteni, hogy tökéletes ember vagy, ha megfelelsz az anyósodnak meg anyukádnak, ha nem. Légy nagyon elégedett és boldog a pároddal, szeresd anyukádat, talán még anyósodat is, de kezeld őket olyan szinten ahol éppen vannak. Tehát ha belebeszélnek valamibe, és a te véleméyned a dologról egészen eltérő, akkor hagyd figyelmen kivül a mondókájukat és ne sokkold magad e-miatt. Fel sem fogják, hogy belegázolnak a lelkedbe  Ne hagyd, nem vagy már kislány, felnőtt nő, sőt édesanya és feleség vagy   Külön család, senki ne szóljon bele az életetekbe és főleg ne legyen kulcsa a házatokhoz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (172)
    2008-05-16  16:21
  31. Torolt_felhasznalo_542308
    Torolt_felhasznalo_542308
    2008. május 16. 18:41271.

    Én tegnap épp pánikrohamot készültem kapni... Előzmények: anyámék egy hónapja jártak nálunk, akkor volt egy kis tusa, kinek mi a fontos, megértetni vele, hogy nem intézkedjen, most újra jönnek, és szinte SEMMI előrelépés. lelki szemeimmel már látom is előre a holnapot: MÉG MINDIG NINCS X? Az x tetszőleges, ami szerinte hiányzik a lakásunkból.

     

    Aztán párom mondott valamit, azóta azt ismételgetem: "Nem tud intézkedni, mert NINCS MÓDJA intézkedni."

     

    Azóta ezt szuggerálom magamba. Jön, majd elmegy, és hál istennek Szeged és Bp elég messze van egymástól.

     

    Közben meg folyton lelkiismeretfurdalásom van (ezt egyébként anyám építette ki 30 év szívós munkájával), hog yígy beszélek az anyámról, de úgy érzem, az utolsó cseppeket csepegteti abba a bizonyos pohárba, és hamarosan menthetetlenül kiborul...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (265)
    2008-05-16  18:30
  32. 2008. május 16. 18:36270.
    Na ez jó! Nálunk fordítva van! Én osztom ki az anyóst a disznóól miatt! De ki már nem takarítok nála! Egyszer megtettem, egy hétig hajnaltól késő estig meloztam rajta, mire valami látszatja lett. Mikor a következő hónapban lementünk hozzá, ugyanolyan kupi volt! Hát ha ő úgy szereti, ott van éljen benne!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743881 (262)
    2008-05-16  18:21
  33. Torolt_felhasznalo_814677
    Torolt_felhasznalo_814677
    2008. május 16. 18:35269.
    Édesem én nem mondtam, hogy rossz ember lenne, én azt mondtam, hogy már ne akarjál neki megfelelni, mert tönkremész lelkileg és akkor sem fog sikerülni. Hát persze, hogy jót akar, miért melyik szülő nem akar jót a gyerekeinek ? Viszont itt van a példa előtted, Te soha ne tégy ilyent, ne légy teljesitménycentrikus, ne azért szeresd a gyerekeidet, mert 5-öst hoznak, vagy mert valamit meg tudnak csinálni,hanem azért, amik ŐK !  Nem kell sajnálni őt, már megtanulhatta volna, hogy mi az igazi szeretet. Az nem macera és elvárás. Az én gyerekeim apja volt ilyen, alig tudtam megvédeni őket tőle, de állandóan megtettem, igy sikerült kiegyensulyozott lelkü embereket nevelni belőlük. Hidd el tudom mit beszélek. Pl. kijelentette, hogy neki joga van ahhoz, hogy a 3 gyerekéből legalább 1 diplomás legyen és minimum doktori cimmel. Már a saját erejükből mindhárom diplomás és nem az apjuk jóvoltából. Pont azért menekültek messze tőle, mert nem birták a nyomását, az elvárásait.  Te tudod, hogy a legjobb tudásod szerint éled az életed, eredményes kislány vagy, sőt már kétszeres édesanya, ne akarj neki megfelelni, ne törődj a megjegyzéseivel, se az anyósodéval se az édesanyádéval. A pároddal törődj, az ő véleménye fontos, mármint, hogy egymásnak megfeleljetek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (172)
    2008-05-16  16:21
  34. Torolt_felhasznalo_542308
    Torolt_felhasznalo_542308
    2008. május 16. 18:35268.
    Nála a legsértőbb megjegyzés a "Milyen nő vagy te, hogy nem érdekel az otthonod?" megvetéssel párosuló elszörnyedés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (264)
    2008-05-16  18:26
  35. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. május 16. 18:35267.
    Az ember élete végéig elhibázott dolkért nem okolhatja az anyját apját környezetét. Egyszer felenie kell, hogy Ő mit tett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (265)
    2008-05-16  18:30
  36. Torolt_felhasznalo_743881
    Torolt_felhasznalo_743881
    2008. május 16. 18:32266.
    Bocs, de még mindig csak itt tartok. Ugyanezért félek a gyerekvállalástól. Bár nekem csak anyósékkal van gondom. A párom gyerekkorát, ebből kifolyólag az életét tönkretették, öt és fél év alatt nem tudtam helyrehozni a dolgokat a lelkében, a gyerekem életéért én vagyok a felelős. Nem hagyhatom, hogy az ő életét is tönkretegyék, mert nekik ahhoz van kedvük. És attól is tartok, hogy köztünk nem lesz meg az az egység, amivel ki tudjuk zárni majd akkor is anyósékat az életünkből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (162)
    2008-05-16  16:10
  37. Torolt_felhasznalo_189226
    Torolt_felhasznalo_189226
    2008. május 16. 18:30265.
    Esküszöm, mintha magamat hallanám. Én is pont így fakadtam ki, és üvöltöttem, hogy ezt tette velem az anyád, meg az anyám, hogy egy senkinek érzem magam! Stb. +
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_743881 (259)
    2008-05-16  18:16
  38. Torolt_felhasznalo_189226
    Torolt_felhasznalo_189226
    2008. május 16. 18:26264.
    Az én anyám pont ezt csinálja. Kritizálja a házat, és a saját ízlése szerint akarja berendezni. Folyamatosan nézi a használat bútorokat az internetes oldalakon, és hívogat, hogy ez is megéri, az is megéri. Aztán ha nemet mondok, mert már nincs helyünk, akkor "Te tiszta hülye vagy, hogy ezt nem veszed meg!" Még egy egy évvel ezelőtti ágyvételt hozott fel tegnap is, hogy hogy bánhatom, hogy akkor nem vettem meg azt a jó kis ágyat, és milyen hülye voltam, hogy nem hallgattam rá. Tényleg bánom azt az ágyat, de épp olyan időszakban mondta, amikor naponta 5x felhívott, hogy ezt vedd meg, azt vedd meg, és már nem tudtam komolyan venni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_542308 (257)
    2008-05-16  18:15
  39. Torolt_felhasznalo_189226
    Torolt_felhasznalo_189226
    2008. május 16. 18:22263.
    És mindezt a fejünk fölött beszélték meg, mintha ott sem lennénk. Miközben ott volt a torta, a gyerekek... Megfagyott a levegő, a férjem bement a házba, becsapta az ajtót, de anyámék észre sem vették. Mindenki másnak az élettől is elment a kedve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (261)
    2008-05-16  18:21
  40. Torolt_felhasznalo_743881
    Torolt_felhasznalo_743881
    2008. május 16. 18:21262.
    Én egyszer be is szóltam anyósnak, aki a két szigorlatom közötti két nap egyikében jelent meg nálunk, és közölte, hogy itt micsoda disznóól van... én meg a jegyzetek mögül válaszoltam, hogy a kisfia megmutatja, hogy hol van a takarítófelszerelés, neki lehet állni. Holnap meg jön a nagyim, és befejezi... Anyós, mint úgy elpárolgott, mintha ott sem lett volna.
    előzmény:
    semmese (142)
    2008-05-16  15:52
  41. Torolt_felhasznalo_189226
    Torolt_felhasznalo_189226
    2008. május 16. 18:21261.

    Anyósom meg apósom megvannak, de jó sokat veszekednek, anyósom nagyon fel tud pörögni, és az a mániája, hogy ha jön valaki vendégségbe, akkor ki kell mosni a függönyt, domestossal végig kell menni a házon, 5-féle sütit kell sütni, és eközben ordítozni kell.

     

    Nekem meg az a véleményem, hogy a vendégeimet megtisztelem azzal, hogy nagyjából összepakolok, elnézést kérek, hogy nem ragyog minden, de a két gyerek folyton összekeni sárral a csapot, lepisili a wc-t, homokot hoz be a szoba közepére.

    Sütök nekik sütiket, és tök jól elbeszélgetek velük. És nem ordibálok, hogy nem tökéletes minden.

     

    Egyébként azért vagyok most ennyire ideges a két anyósra, mert tegnap a lányom névnapját ünnepeltük, meghívtuk őket, meg a sógornőméket, tesómat. Erre az egész arról szólt, hogy az anyósom mondta a magáét. Anyám kijelentette, hogy oda kell költöznünk, ahol ő lakik, ő meg elköltözik egy kisebb házba, mert ahol ő lakik, ott az utcában van az óvoda, és oda el tudom vinni a gyereket. Mire anyósom: Igen, a gyerek érdekeit kell nézni!!! Az normális dolog, hogy elköltözünk 50 km-re innen, ahol élünk, anyámék házába, mert ott van az utcában az óvoda. És ha nem válik be az óvoda? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_311376 (254)
    2008-05-16  18:06
  42. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. május 16. 18:18260.
    Nálunk is volt az elején ilyen kajahordás. Csak a balhé volt mindig belőle. Aztán a férjem mondta, hogy akkor ezt most itt befejeztük. Azóta évente 1x, amikor Mo-on vagyunk (külföldön élünk) mer az anyósom süteményt sütni.
    előzmény:
    bodnaraniko (255)
    2008-05-16  18:07
  43. Torolt_felhasznalo_743881
    Torolt_felhasznalo_743881
    2008. május 16. 18:16259.
    Miután még csak visszaolvasok, nem tudom, hogy válaszolt-e valaki arra, hogy hogyan lehetnél egy kicsit határozottabb... Szerintem először tanulj meg nemet mondani. De ne velük kezdd, hanem olyanokkal, akikkel szemben nincs ekkora görcsöd. Mittudomén, a hentespultnál, hogy nem abból kérsz darált húst, hanem a másikból. Bocs, hentesek, jobb ötletem nincs. És sok kicsi apró lépés után megtanulsz nemet mondani az anyádnak is, meg az anyósodnak. Megjegyzem, hogy ha a párom megtanult, akkor te is meg fogod tanulni, csak elhatározás, és elszántság kérdése a dolog. Az én anyósom dettó ugyanezt szajkózta, hogy nem fogunk tudni megélni, ki fog mosni, főzni, takarítani, mert ez a liba (azaz én) biztos, hogy nem... Másfél évig duruzsolta, hogy én semmire sem vagyok képes, mire már az ezerszer főzött lecsót is odaégettem, és a földhöz vágtam, és a kisfia csak lesett, miközben én ordítottam, hogy "ezt tette velem az anyád, tönkrevágott, egy nagy rakás szerencsétlenséget csinált belőlem, hogy az ezerszer főzött lecsót is elbénázom, igaza van, elmegyek, mert tényleg semmit nem érek, és keress magadnak egy olyan nőt, aki tud főzni, mosni, meg takarítani..." Akkor könyörgött, hogy ne menjek el, és nyugodjak meg, de még két ilyen anyós-húzás után elköltöztem. Igaz, azóta is együtt vagyunk, de leesett neki egy csomó dolog, amióta újra élvezi anyuka hatalmas szívének összes szeretetét... És megtanult nemet mondani, és megtanult kiállni mellettem. És az anyja már jobban jár, ha ki sem ejti a száján a nevemet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (135)
    2008-05-16  15:45
  44. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. május 16. 18:15258.

    Ahogy látom sokan leírták már nagy részét annak, amit én is írni akartam...

     

    Szerintem tohonyát ne közösítsd ki. Nem hülyeség amiket mond, csak éppen szerintem tényleg nem a te esetedre alkalmazható. Meg ahhoz, hogy konfliktust tudjunk kezelni mindig ketten kellenek. Az ilyen mérgező személyiségekkel, akik nulla önkritikára se képesek ezt nem lehet megtenni.

     

    A baj az, hogy gyerekként kezelnek téged és és a férjed is. Volt valaki aki írta, hogy ő is hibás. Én is így gondolom. Lehet, hogy nem annyira nyilvánvaló mint nálad volt, de azért azt látnod kell ő sem teljesen vált le még az anyjától. Mertha levált volna akkor nem nézné ezt tétlenül és nem maradna csak a szavaknál. Konkrétan arra gondolok, hogy ő maga cseréltette volna le a zárat, és keményen szankcionálta volna anyósod tolakodását. Az én férjem 5 perc alatt beszól az az anyósomnak, ha ő túl sokat beszél és nem hagyja, hogy mondjuk a gyerek születésnapi zsúrja egy szószátyár nagymama miatt hiúsuljon meg.

     

    Ugyanakkor azt is gondolom, hogy ha te és a férjed, de legalább te nem kezdetek felnőtt emberként viselkedni és megkövetelni, hogy veletek is felnőttként viselkedjenek akkor ennek soha nem lesz vége!

     

    A másik probléma meg az, hogy szerintem túl sokat tudnak rólatok. Nekem és a férjemnek vannak az életünknek területei amelyekről soha nem beszélünk a családban. Én semmilyen aggodalmamat nem fogalmazom meg az anyósomnak. Az anyámnak 17 éves korom után nem volt beleszólása abba mit teszek és azt miért. Én döntök és vállalom a következményeket! Felnőtt vagyok!

     

    Velem is volt olyan, hogy az apám elkezdett a telefonba lehülyézni, meg "kislányomozni", én meg közöltem, hogy apukám harmincvalahányéves vagyok, van két diplomám, egy doktorátusom, beszélek 3 nyelven, most szerzem a harmadikat és ha mégegyszer azt meri mondani, hogy hülye vagyok akkor nem lát az életben többet! Apám javára legyen írva vette a lapot!

     

    Tudom marha nehéz határozottnak mutatkozni, ha egyébként nem az az ember, de muszály, ha nem akarod, hogy végérvényesen tönkretegyék az életedet ezek a pitiáner bosszúságok...

     

    A többit privátban!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (245)
    2008-05-16  17:54
  45. Torolt_felhasznalo_542308
    Torolt_felhasznalo_542308
    2008. május 16. 18:15257.

    Az alapvető különbség ott van, hogy egyszerűen nem érti - túl azon, hogy tényleg napi 14-16 órát dolgozunk-, hogy MÁS ÉLETRITMUS szerint élünk, más a fontos. Nem mondom, hogy nem szeretnék csilivili otthont meg szép bútorokat, csakhogy se időm, se pénzem, és a végén már kedvem sincs ezzel foglalkozni. 2 állásom van, rengeteg tanítványom, meg még egyéb munka, és ez KELL, mert totál le vagyunk nullázódva. Ma nem tudtam fizetni a Sparban, mert nem volt már pénz a kártyámon... Majd lesült a bőr a pofámról...

     

    És nem érti anyám, hogy a "láttam nektek eg yszép ülőgarnitúrát, nem drága, 150 ezer" lelkesedésére mért nem lelkesedéssel reagálok.

     

    Az csak plusz adalék, hogy 2 szobás a lakás, az egyik a hálószoba+az én dolgozósarkom, a másik a párom dolgozószobája. (Otthon dolgozoik, programozó.) "Hagyományos" értelemben vett nappaliszobára:

     

    - nincs helyünk

    - nincs pénzünk

    - nincs szükségünk.

     

    előzmény:
    márika (249)
    2008-05-16  17:59
  46. Torolt_felhasznalo_189226
    Torolt_felhasznalo_189226
    2008. május 16. 18:09256.

    Igen, a lányom pszcihológusa is már néhányszor látta, hogy mennyire kivagyok borulva, és már 3-szor én mentem hozzá, 1 órás beszélgetésre.

    Az első alkalommal, fél éve, azt mondta, hogy sürgősen mondjam meg anyámnak, hogy ha ezt teszi, ne jöjjön, vagy maximum havonta egyszer, és akkor sem reggeltől estig, hanem amíg én azt mondom. És igenis felnőtt vagyok, és az én véleményem számít.

    Anyám még mondott olyasmit is, hogy "Nem fogadsz szót!" - mármint én nem fogadok szót neki, mire a pszichológus azt mondta, ez öt éves szint, és senkinek nem kell szót fogadnom.

    Azóta az anyámmal sokkal határozottabb vagyok, és rájöttem, hogy nem mindenben neki van igaza, és én vagyok a hülye, hanem sok mindent én csinálok jól.  Így sokkal könnyebb.

     

    Viszont az anyósommal még mindig nem tudok  határozott lenni.

     

    Hú, megjött az öcsém, majd jövök. Látogatóba... :) 

    előzmény:
    memori (252)
    2008-05-16  18:02
  47. 2008. május 16. 18:07255.

    Nem olvastam el csak az utolsó pár hozzászólást, de nekem is az a véleményem, hogy a kedves mamákat le kell állítani, méghozzá közös erővel! Te is mond el édesanyádnak, hogy köszönöd a segítségét, de nem kérsz belőle, és vegye tudomásul, hogy felnött a pici lánya! A férjednek meg az a feledata, hogy a saját anyukáját pakolja helyre! Például mikor a kedves mama megjelenik a főztjével, mikor indul haza a férjed, vagy akár Te is megteheted, hogy a kezébe nyomod a kaját és mondjátok meg neki, Nektek van mit enni, ez meg csak tönkre menne, vigye haza és egye meg, ha már megfőzte! Ha nem teszitek meg, rámegy a házasságotok, amiért nagy kár lenne két erőszakos asszony miatt!

    Egy fius anyuka, aki nagyon jó viszonyban van az unokája édesannyjával

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (1)
    2008-05-16  14:04
  48. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. május 16. 18:06254.

    Eszembe jutott még egy dolog az anyósokkal kapcsolatban. "Anyós"-korba akkor lép egy nő nagyjából, amikor a változókorba is lép. Nem elég, hogy elveszik a fiát, nőként is hatalmas hormonális változásokon kell keresztülmennie. Plusz ha a férje esetleg lecseréli vagy szeretőt tart.... Szóval nem is folytatom. Mi milyen anyósok leszünk? Jajj, nem tudom. Apai nagymamám 36 évesen már a változókort élte meg. Én most leszek 36

     

    Vannak nők, akik fel tudják dolgozni ezt az egészet, vannak, akik nem.

    De ez nem jogosítja fel ez utóbbiakat arra, hogy mások érzelmeibe gázoljanak

     

    Az anyósodnak milyen a viszonya a férjével? Az apósoddal is le lehetne ülni még beszélgetni. Úgy veszem ki a szavaidból, hogy normális ember.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189226 (248)
    2008-05-16  17:56
  49. 2008. május 16. 18:03253.

    Én egyáltalán nem irigylem a mai fiatalokat, szerintem Nektek nehezebb a helyzetetek, mint nekem volt annak idején. Volt létbiztonság, még ha sokan lefikázzák is. Ha betegek  volt a gyerekek, nyugodtan otthon maradhattam velük.

     

    Igen, lehet, hogy ez a hülye világ teszi, hogy ilyenek lettünk. Elköveti az ember ugyanazokat a hibákat, amiktől annak idején a falra mászott, és észre sem veszem, hogy tolakodó voltam. Hangsúlyozom, nem gonoszságból, hanem szeretetből, és hajlandó vagyok alkalmazkodni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. május 16. 18:02252.

    Bocsáss meg, de a te nicked is találó. Te meg egy kész röhely vagy... Tudod itt nem arról van szó, hogy nem akarják megadni a tiszteletet, hanem arról, hogy a kedves mama kicsit-nagyon átlépi a hatáskörét.

     

    Egyébként azt gondolom az alapvető probléma az, hogy a kedves anyós és anyuka még mindig ott tart mintha a gyermeke már nem felnőtt ember lenne, hanem gyerek...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_863827 (110)
    2008-05-16  15:27

Címlap

top