Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2017. november 13. 09:48129526.

    Jujoka, gyönyörű a kisunokád!Ne búsulj annyit, örülj neki a "távolból", és koncentrálj a saját egészségedre! A lányod pedig majd felnő a feladathoz. Persze akkor se lenne jogom belekotyogni a családi ügyeitekbe, ha ismerném, de hát Angliában is feltalálta magát az a "gyenge lányka". Majd megoldják a gyereknevelést és a többit is, a kedves párjával együtt. Kénytelenek lesznek.
    Te pedig gyógyulj meg, és akkor még Angliába is el tudsz menni évente akár többször is. Vagy felváltva jöttök-mentek. Pont mint belföldön a vidéki nagymamák, akik szintén nem tudnak napi szinten segíteni, legfeljebb nyaranta unokáznak.
    Az én anyám pesti volt, anyósom budakeszi (még oda is jár a BKV), szóval gyakorlatilag helyben voltak, de valahogy... kívül estünk az érdeklődési körükön. Azért is vártam annyira, hogy anya, majd nagymama legyek, hogy "majd én megmutatom!" A gyerekeknél sikerült is, nagyszülőként meg ... hát így jártam.  Apukám volt az egyetlen nagyszülő, akire számíthattam egy rövid ideig, mert ő meg elég idős volt már. Nem szeretek erről mesélni, nem is szoktam, csak most meg akartalak egy kicsit vigasztalni.

    előzmény:
    Jujoka (129523)
    2017-11-13  00:10
  2. 2017. november 13. 09:20129525.

    Jujoka!


    Gyönyörű kicsi baba. Van akinek ennyi jut az unokából, de örülni kell, hogy van, a szülők és a ti örömötökre. Jó, hogy olyan párja van, aki  segít, részt vesz a gondozásban. 


    Most mondjátok meg: olyan nagy durranás egy női dekoltázs? Egy kivillanó bugyi? Mindenhol erről lehet olvasni, bugyit villantott x y, senki nem  figyelte az x faktort , hanem Zsófi, illetve Ramóna dekoltázsában gyönyörködött......annyira unom. Nem savanyú a szőlő , nem irigylem ezeket a nőket, csak mi a fenének kell erre fókuszálni, a fiúknak a figyelmét erre terelni...nézik ők úgy is ...és riogatnak minket, jönnek a migránsok és majd jajj lesz a lányoknak. ha mindenhol ezeket a képeket látják lesz is.Bocsi

    előzmény:
    Jujoka (129523)
    2017-11-13  00:10
  3. 2017. november 13. 08:30129524.

    Jutka gratulálok ehhez a gyönyörű babához! Elhiszem, hogy hiányzik a közelsége, de ez is jó, hogy láthatod itt a képen.

    előzmény:
    Jujoka (129523)
    2017-11-13  00:10
  4. 2017. november 13. 00:10129523.

    Sziasztok!


    Először is elnézéseteket kérem, de most nem vagyok nagyon aktív. Ez az állandó időjárás változás teljesen kikészíti a térdeimet, és az ízületeimet, hiába veszek be gyógyszert, nem használ semmit sem. Alig tudok menni/enni, ezért gyenge is vagyok, és másképp sem vagyok a toppon. 


    Kisbabánk szépen fejlődik, de én is csak fényképen látom, mikor küld a lánykám. Tegnap küldött és ma is, ebből csatolok, ha sikerül. Küldött fürdés közbeni és utáni képet is, és olyant, ahol szépen néz. Férjem ma volt megnézni, éppen aludt. Lányommal tegnap beszéltünk telefonon, azt mondta, hogy a tegnapi éjjel volt az első, hogy szinte végigaludta az éjszakát, és így ő is ki tudta pihenni magát. Ma nem beszéltünk, vagyis beszéltünk igazából, de csak nagyon keveset, erre elfelejtettem rákérdezni, de érezhetően nyugodt volt a hangja. Gyenge lányka volt ő sajnos világéletében, szerencsére ott van a párja, aki mindent megcsinál, amit ő nem tud. Persze, ha én tudnék segíteni..... tuti, hogy sokat lennék náluk. Ez csak ebben az évben lesz így, mert januártól visszamegy a párja, vagy mind a hárman Angliába. Még nem döntöttek.


    Nos akkor csatolom a képeket. 


    Mindenkinek további jó éjszakát kívánok! 

  5. 2017. november 12. 18:00129522.

    En is Vilmosparti vagyok. A penzen is jobban mutatna.

    előzmény:
    Picivirág1 (129521)
    2017-11-12  16:59
  6. 2017. november 12. 16:59129521.

    Biztosan látja Böske mama, hogy Karcsikája nem igazán való királynak....és a felesége sem királynőnek.  Vilmos inkább, én neki drukkolokOlyan jó látni fess királyt, csinos királynét. Ha ők lesznek éljel sokáig a királyság. György is jóképű, lesz utánpótlás szépfiú királyokból. 

    előzmény:
    gerdamama (129517)
    2017-11-12  14:57
  7. 2017. november 12. 16:55129520.

    Én ezt a vetélkedőt megpróbáltam nézni de számomra érdektelen. Egyfolytában ordítoznak, futnak, rohannak...sokkal érdekesebbre számítottam. A szereplők is, mert valaki azt mondta nem volt idejük még körül sem nézni....teljesíteni kellett a feladatokat...sok pénzért...már mint gázsiért, mert napi egy dollárból kell mindenhová eljutni, megszerezni... Azt hittem valami "műveltségi" vetélkedő lesz..gyönyörű tájakat mutatnak, és ki tud többet arról a vidékről. ..nem akarok és sokat, de ez így egyenlőre nézhetetlen nekem...ne kövezzek meg ezért 

    előzmény:
    gerdamama (129518)
    2017-11-12  15:29
  8. 2017. november 12. 16:02129519.

    Boske😁 Az angolok elvileg nem akarjak Karolyt kiralynak, azaz inkabb a kedves nejet kiralynenak. Igy Boske szerintem huzza ameddig tudja. Hatha Karcsi elobb kidol. A fia mar johet. 


    Tomi nem ment tollasversenyre, viszont a Church Parade-ra elkergettem. Annyira azert nincs rosszul. Nagyon szep mise volt. Volt 2 perc "csend" (amennyire egy csalŕdi misčn lehetsčges), trombitaszó meg minden. 


    Megkerdeztem egy magyar ismerosomet aki korhazban orvos o azt mondta ha nincs nagy gaz nem kell bevinni. A tollasversenyt azert sajnalom. Hogy utalhatjak most Tomit. Osszeraktak a parokat, most lehetett ujra varialni.


    Szegenykem megkapta a heten az elso rossz jegyet. Nagyon kivolt, ez az elso neki palyafutasa alatt. Nyugtatgattam hogy egy olyannal mint o ezt betudjak annak hogy rossz napja volt. Most fel az erettsegitol. En ezen csak rohogni tudok, de neki halal komoly persze, vilagkatasztrofa. 


     

    előzmény:
    gerdamama (129517)
    2017-11-12  14:57
  9. 2017. november 12. 14:57129517.

    Jobbulást kívánok Tominak. Remélem, nem az orvosnál kellett töltenetek a napot.

    Épp ebédeltünk, mikor beszéltek a rádióban az Emlékezés Napjáról. Még a Big Ben harangjátékát is visszakapcsolták az ünnep tiszteletére. Mondták, hogy az idén először nem a királynő őfelsége koszorúz, mert "fokozatosan" átengedi az uralkodói teendők egy részét Károly hercegnek. Ezen mindig mosolyognom kell. Szegény Károly! 70 felé jár, és még mindig csak a "királyfi" beosztásig vitte. Böske igazán átadhatta volna neki a trónt, mondjuk a 70., de legkésőbb a 80. születésnapján. Vagy legalább akkor, mikor megdöntötte Viktória királynő uralkodási rekordját. Hát anya az ilyen?

    előzmény:
    barackmano (129514)
    2017-11-12  06:09
  10. 2017. november 12. 09:05129516.

    Szervusztok!


    Leragadtam a libás -birka kajánál. Én egy libás tanyára mentem ki,,Márton napi vígságra. Tarhosra....régen Békés-Tarhos, most csak Tarhos.  A világ végén van a tanya, iszonyatos mennyiségű libával. Egy évben 3x van libás buli, május elsején, aug 20. án és Márton napon.  Jófajta mézes pálinkával kínálnak és libazsíros kenyérrel a bejáratnál. "Gúnárra" kell váltani a forintot, azzal lehet vásárolni. Az idén nem liba combot adtak, két nagy szárnyat, isteni pirított tepsis krumplival , lila káposztával, 1200 gúnár volt. És volt birka pörkölt is...valami isteni, az 1200 Ft, azt haza hoztuk, úgy vittünk edényt. A tepertőre "ráfázott" a Marika rokon, Már nem volt, mondták mindjárt kisütik, mennyi kell? Fél kiló, mondta... és tátva maradt a szája, üres a pénztárcája, de már nem akarta ott hagyni, neki sütötték ki, kérésre,  a 3000 Ft volt. Vettünk tombolát, gondoltuk a nyeremény majd behozza az árát, de nem nyerünk semmit..pedig egy birka és egy 120 kilós disznó volt a főnyeremény. Volt egy csomó liba, házi csirkék párban, és a kiállító kistermelők mindenféle portékája. Bármelyiket elfogadtuk volna

    előzmény:
    gerdamama (129512)
    2017-11-11  21:44
  11. 2017. november 12. 08:25129515.

    Remélhetőleg a tollasversenyre megy a fiad!

    előzmény:
    barackmano (129514)
    2017-11-12  06:09
  12. 2017. november 12. 06:09129514.

    En el se mertem olvasni mert csak a nyalam csurogna. Kattanek en is a hungarikumra ha nem kerulne egy vagyonba. 


    Tegnap ugy ahogy megneztem plusz kipotoltam azzal amit itt olvastam.


    A ma izgi lesz. Tominak tollasverseny, de tegnap fajt neki a hasa alatt. Ugyhogy ma vagy megy, en meg Remembrance day misere, vagy a korhazi ugyeleten ucsorgunk fel napot. Szep vasarnapi program lenne. 

  13. 2017. november 11. 22:02129513.

    Jó nagyokat nyeltem, mikor elolvastam a birkapörkölt lakmározást.A libatepertő sajnos nehéz a gyomromnak, tegnap daráltam meg, pogácsát sütöttem belőle. Csak tudnám, hogy miért adják olyan drágán azt a tepertőt, mikor 900 Ft 1 kg libaháj. Már egy jó ideje libazsírral főzök.

    előzmény:
    gerdamama (129512)
    2017-11-11  21:44
  14. 2017. november 11. 21:44129512.

    Ez legyen életed legnagyobb tévedése!


    ---


    Mivel szép, BK-mentes hétvége van, nyugodtan offolhatunk.


    Időben szólók, még van néhány óra a napból: aki Márton napján libát nem eszik, egész éven át éhezik. Nem venném a lelkemre, ha elfelejtenétek, oszt' a tagok éhen halása miatt megszűnne a topik.

    Elmentünk a zurammal Újbudára, egy bevásárlóközpont oldalában rendezett "libafesztiválra", hogy majd jót mászkálunk, nézelődünk, és merő hagyománytiszteletből elrágcsálunk egy kis libacombot, -mellet, netán még egy kis májat is nassolunk.


    A "fesztivált" inkább nem minősítem, piacnak is gyenge volt, és  természetesen  a beharangozott kedvezmények is csak a sajtóban léteztek, de maradjunk a libánál. Szóval egyszer csak megcsapta az orrunkat egy isteni illat, karcagi birkapörkölt főtt három bográcsban. Hát kit érdekelnek azok a gágogó, buta szárnyasok? A történethez tartozik, hogy nemrég birkahús akció volt az egyik közértben, de minek. Egy "rendes" birkapörkölt egy egész állatból készül, benne van minden a fülétől a farkáig, az összes belsőség, de még a feje is, hát azt nem lehet otthon egy kiló húsból produkálni. Elkezdtem étlapokat böngészni, és azóta azon pörgök, hogy miért nem lehet sehol egy rendes birkapörköltet enni Pesten, még egy "magyarosnak" nevezett vendéglőben sem. Egyébként nem vagyok egy nagy pörköltes, a konyhám inkább mediterrán, mint magyaros, de most valahogy rákattantam erre a  Hungarikumra.  Ez a címke meg külön bosszant, ha nincs mögötte a szándék, hogy büszkén mutogassuk.


    Na, lényeg a lényeg: Márton napján két pofára ettük a birkapörköltet, nagy karéj friss kenyérrel, kovászos uborkával, pont olyan volt, ahogy emlékeimben élt. Sűrű, selymes szaft, omlósan puha hús.
    Aztán az egyik bódénál vettem egy kis libatepertőt (600 Ft-ot kértek 10 dekáért), azt ettük vacsorára, csak a rend kedvéért. (Meg hogy ne éhezzünk jövőre.)

    előzmény:
    Kusza (129510)
    2017-11-11  19:26
  15. 2017. november 11. 20:31129511.

    Most láttam az előzetest és azonnal beugrott nekem is, hogy milyen jól kitervelték hárman: anya-lánya-fia, hogy hogy járassák le Nórát - illetve hogy tegyék egészen tönkre


    Sőt - az is eszembe jutott, hogy a BK milyen jól előregondolkodott  ők már hetekkel ezelőtt tudták, hogy ország-világon keresztül fog söpörni egy zaklatási hullám... 

    előzmény:
    gerdamama (129503)
    2017-11-11  16:37
  16. 2017. november 11. 19:26129510.

    Tényleg Péter, nem tudom miért gondoltam, hogy Levente.

    előzmény:
    gerdamama (129507)
    2017-11-11  16:59
  17. 2017. november 11. 17:43129509.

    Pirosra: 


    Igazad van, nála lehet Stella, azért nem mutatják őket! 

    előzmény:
    gerdamama (129508)
    2017-11-11  17:31
  18. 2017. november 11. 17:31129508.

    Nekem már rég az a véleményem, hogy ez a két afganisztáni veterán két adag pacal. Kb. mint mikor a leszerelt sorkatonák életük végéig mesélik a hőstetteiket. Minél több idő telik el, annál nagyobb kalandokról számolnak be. Elhiszem, hogy embert próbáló volt az az idő, amit akkor és ott töltöttek, de Rudi azóta is az emlékeiből él. Büdös neki a munka, egy ilyen kemény csávó nem űzhet civil foglalkozást, az olyan snassz. Krisztiánból tisztes vendéglátós lett, neki legalább van mentsége az elpuhulásra. Amúgy meg zsoldosok voltak, akárhogy is nézzük. Hős katona az, aki a hazáját védi. Nem aki jó pénzért beáll egy hadseregbe.


    Amúgy Pirossal mi van? Elvesztettem a fonalat...


    Én annyira elvesztettem, hogy hirtelen azt se tudtam, ki az. Aztán eszembe jutott, hogy Kristóf húga. Már elkezdtem írni, hogy hazamentek Kristóffal, vezetik a csokigyárat, mikor beugrott, hogy az a Sári. Be kellett írnom a google-ba, hogy "barátok közt piros".


    Gondolom, most nála van Stella, akit felváltva nevelnek Novákékkal, és aki szintén eltűnt egy ideje. Csak a Wittenbergerrel és az SZMK-val foglalkoznak egyfolytában, de a kislányt még véletlenül se mutatták. Otthon nincs, az biztos, mert elég sok jelenet helyszíne volt a lakásuk, de ő sosem volt jelent. Vajon tudja, hogy a pótszülei befészkelték magukat az iskolába? Vagy majd akkor esik hanyatt, mikor szendvicsért megy a büfébe és ott találja Gizit?

    előzmény:
    töltőtoll (129506)
    2017-11-11  16:58
  19. 2017. november 11. 16:59129507.

    Nem nézem azt a műsort, de olvastam róla. Nem sok jót... Párok versenyeznek (ki tud jobban utazni a tévé pénzén? ), és Andrásunk a lányával, Rebekával van egy párban. R. Kárpáti Péternek hívják egyébként, de Kárpáti Levente nevű színész is van, ő játszotta anno Valtert, Hanna apját.


    1. Péter
    2. Levente


     

    előzmény:
    Kusza (129502)
    2017-11-11  15:32
  20. 2017. november 11. 16:58129506.

    Amikor Krisztiánt hazaengedték, Rudit is úgy "félreállították" az ajtóból. Megint eszembe jutott, olyan volt a két barát, mintha nem is Afganisztánból jöttek volna haza. Semmi "keménység" nincs már bennük.


    Amúgy Pirossal mi van? Elvesztettem a fonalat...

    előzmény:
    gerdamama (129504)
    2017-11-11  16:48
  21. 2017. november 11. 16:53129505.

    Mirkó vagy mi a neve.Nagyon unszimpatikus nekem ez a kölyök. Már az elején, ahogy nyomult Nóránál. 

    előzmény:
    gerdamama (129503)
    2017-11-11  16:37
  22. 2017. november 11. 16:48129504.

    Mi is történt tegnap? Ha valaki nem látta azóta sem. A legfontosabb, hogy meglett a fülbevaló, gengszterék megkapták a stexet, Krisztiánt épségben hazaszállították. Ja, hogy el ne felejtsem, Miklós vette meg az ékszert, hát ki más? Emília leszólította az udvaron, megkérdezte tőle, nem akar-e egy kis gyémántos csecsebecsét venni hatszázezerért. Akart... Hogy Nórát lepi meg vele, Timikének szánja, vagy befektetésnek, az nem derült ki, nem is fontos. Egyrészt örültem, hogy nem húzzák a végtelenségig ezt a rétestésztát, másrészt kicsit bosszantott, hogy ebbe is belekeverték Miklóst. Már nem elég a család meg a kft., a környék összes problémáját ő fogja megoldani?

    A tehetségkutató, illetve a Rózsa és a Kisszék vetélkedése elég érdekesen alakult. Végül nem az történt, hogy Luca az egyik helyen énekelt, Milán a másikon, és így egymás versenytársai lettek, hanem Luca megfutamodott, Milán pedig megsajnálta, és dalra fakadt helyette. A Rózsában! Szerintem Petiék gutaütést kapnak, ha megtudják. De nem bánom, az az egész Kisszék projekt annyira erőltetett. Nincs gazdája, illetve több is van, de igazából egyik se ér rá vele foglalkozni. Peti "forgat", Hanna ír, Natasa tanul, és elvárnák a "beugróktól", Ottótól és Milántól, régebben Lizától is, hogy szívük-lelkük ezért a kócerájért dobogjon, vigyék a boltot éjjel-nappal.


    Persze az is lehet, hogy az egész szót sem érdemel, hiszen nem csak ez a két hely versenyzett, hanem a kerület kismillió vendéglátóhelye. Talán valahol tényleg szerveztek egy rendes műsort, mert az is egy vicc volt, amit a Rózsában tartottak. Luca lett volna az egyetlen fellépő, se közönség, se a többi tehetség nem volt sehol.


     


     

  23. 2017. november 11. 16:37129503.

    Jövő heti előzetes:


    http://sorozatwiki.hu/articles.php?article_id=37656


    Ha jól értem, Anett nagy ötlete, hogy azzal vádolják meg Nórát, zaklatta a kiskorú fiacskáját. A neve nem jut eszembe.
    Elég undorító az egész, Nórát csak azért nem sajnálom (annyira..., egy kicsit azért igen), mert elejétől kezdve bosszantott, hogy így benyal Ábel családjának. Nem kisgyerekek már, akiket majd apuka elhoz a láthatáskor, és mindenkinek érdeke, hogy a pótmama jól kijöjjön a gyerekekkel. Lehetnének szimpla köszönő viszonyban is. A volt nejjel meg pláne nem tudom, miért kell barátnősdit játszani.
    Egyébként úgy emlékszem, Nóra már a kölkökkel való megismerkedéskor említette Ábelnek, hogy a fiú igencsak szemtelenül rányomult. Mire az apa röhögve közölte, hogy ő is nagy csajozógép volt anno. Szóval ha most Ábel játssza a meglepettet és nem áll Nóra mellé, az elég nagy disznóság a részéről.


     

    előzmény:
    Kusza (129502)
    2017-11-11  15:32
  24. 2017. november 11. 15:32129502.

    A héten az egyik este ide oda kapcsolgattam, valami jó műsort kerestem. Megálltam egy kicsit a TV 2-nél, valami Ázsia express ment, éppen akkor mutatták Andrást, az az Kárpáti Leventét, ő is benevezett. Eléggé komolytalan egy műsor.

Címlap

top