Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2017. október 31. 06:44129401.

    Jaj ne Halloween. Nagyon utalom. Amerikai "hulyeseg" ami totalisan beette magat ide, este jonnek a kolykok, remelem ide nem jonnek, de sotetet csinalunk es nem nyitunk ajtot. 


    Sajnos a szomszedek kidekoraltak a bejarati ajtojukat, de remelem minket beken hagynak.


    Szerintem nem akkora gaz hogy Adam elmondta, mert ezek utan Luca biztos bekenhagyja. En ugy gondolom ez meg nem volt lefutott ugy.


    Tok jok a kepek gerdamama. Csak kar hogy torv. vedted Annoushka anyukajat, ugy orultem hogy vegre meglatom. 


    Tomi tegnap 9-ig hazit irt. 


    Remelem rtlklub kegyes lesz hozzam este. De jo lenne.

  2. 2017. október 31. 01:14129400.

    Légyszíves dobjatok egy Like-ot párom fényképére. Nagyon szeretné megnyerni a csatos hordozót


    Köszönöm

  3. 2017. október 31. 00:20129399.

    Köszönöm Gerdamama. És a képeket is, csodálatosak. 


    Remélem lassan én is tudok feltenni a picikénkről képeket, bár még nem tudom, hogy mentsem el, majd meglátom. Pillanatnyilag sajnos nem vagyok olyan lelkiállapotban, hogy próbálkozzak vele, de remélem ez változni fog. Ja! És különben sem mindig találom meg az elmentett képeket valami okból kifolyólag. Tulajdonképpen nem az oldalt találtam meg nehezen, mert ezt elmentettem, hanem a hozzászólásomat, de visszaállítottam 100-ra, mikor újra bekapcsoltam, akkor már ismét 25 volt, hát az agyamra megy. A BK-ból is elegem van, teljesen egyetértek a hozzászólásodban leírtakkal, hogy Ádám nem normális, kíváncsi vagyok mi lesz a holnapi kezdet.


    Igaz, az RTL Klub sem normális, hiszen, mikor ma odakapcsoltam, már javában ment az adás. Akkor mi a fenének hirdetik, hogy minden este 22.05-kor kezdődik, ha előbb kezdődött.


    Ez az esti rész videója.


    Nem értem, hogy Nóra és Juli miért olyan engedékeny Bandival szemben. Remélem a kis nyomorult végül megkapja a büntetését a tetteiért, bár nem hiszem, hogy ez sikerülni fog. 


    Holnapi előzetes.


    "Megbocsájtja-e Aliz Ádámnak, hogy összejött a lányával? Miklós kénytelen drákói szigort alkalmazni Bandi viselkedésével szemben. Vajon hogyan viselik Gizelláék, hogy kilógnak az elitiskola szülői munkaközösségéből? Emília belekeveredik Nikol illegális ékszerbizniszébe."


    Hát ez nagyon érdekes, hiszen Ádám nem jött össze Lucával, csak Luca nyomult Ádámra....


     

    előzmény:
    gerdamama (129397)
    2017-10-30  23:07
  4. 2017. október 30. 23:27129398.

    Megjöttek az "elmesélt" képek, Dávid elküldte őket e-mailben. Sőt, kaptam egy ráadást is, amin Cider ül Gregory foteljében. Bizonyítékként, hogy Gregi nem erőszakkal foglalta el a macska kedvenc helyét a vasalni valók tetején, hanem nyilván megbeszélték, hogy helyet cserélnek. (Dilis egy család!)

    előzmény:
    gerdamama (129372)
    2017-10-29  10:13
  5. 2017. október 30. 23:07129397.

    Jujoka, én is próbálkoztam a hsz-számok megjegyzésével, sikertelenül. Aztán rájöttem, hogy egyszerűbb a körülbeli időpont szerint visszakeresni. Tudom, hogy 5 óra körül jártam itt (vagy tegnap délben), és úgy elég hamar megtalálom, hol is tartottam. 
    Majd csak megcsinálják ezt is, a csuda vigye el ezt a béna társaságot!

    előzmény:
    Jujoka (129395)
    2017-10-30  22:02
  6. 2017. október 30. 23:01129396.

    Hogy ez az Ádám mekkora ökör! Hanna legértelmesebb mondata az volt az utóbbi hónapokban, hogy kár felkavarni az állóvizet és elmesélni Alíznak, hogy Luca zaklatta Ádámot. Főleg, hogy úgy néz ki, a kislány jobb belátásra tért, és visszasomfordál Milánhoz. Erre mit csinál Ádám? Magába száll és mindent elmond Alíznak. Pont mikor az egy nagykéssel vagdossa a salátába valót. Na, majd holnap kiderül, szegény Ádika ivartalanítva lesz-e vagy sem.


    Nem értem, hogy Nóra és Juli mit sajnálnak annyira azon a nyavalyás Bandin. Meg akarják várni, míg tényleg kinyír valakit? Még az eredeti ötletet is túl enyhe büntetésnek találom, sőt egyenesen röhejesnek. Hogy ijesszenek rá a kölökre, hogy elviszik valami átnevelő táborba, aztán a parkolóban engedjék el. Csak hogy lássa, hogy hol a helye, és ki a főnök. Hát, nem tudom. Én azt a következtetést vonnám le a dologból, hogy ezek a hülyék csak ijesztgetnek, de úgyse tudnak, úgyse mernek semmit tenni ellenem. Ergo azt csinálok, amit akarok, tehetnek egy szívességet.


    Gizi visszaadta az ékszert, ahogy előre sejtettük, illetve reméltük. Persze nem Natasának, az túl egyszerű lett volna BK-s mérce szerint. Összefut az udvaron Emíliával, és mikor megtudja, hogy Natasa már nincs otthon, Emíliának adja oda a "családi ékszert". Emília hiába állítja, hogy az nem Natasáé, ő még sosem látta, és a lányának különben sincs pénze gyémánt fülbevalóra.


    Később anya és lánya majdnem összefutnak a ház előtt. Emília megy hazafelé, és látja, hogy Natasa épp kijön a házból. Az utcán a fejébe nyomja a fekete parókát, amiben Glóriát fogja alakítani. Felvesz egy nagy fekete napszemüveget (egy sötétfeketét, ahogy Dávid mondta óvodásként), és eltipeg a tűsarkain. Emília döbbent arccal néz utána. Szerintem rögtön leesett neki a tantusz, hogy a kislánya szabad óráiban strichelni jár, hát ezért telik neki gyémántos csecsebecsére.


     


     

  7. 2017. október 30. 22:02129395.

    Sziasztok! Lányok nem tűntem el, nem vesztem el, csak alig találtam rá a lapra. Borzalmas, hogy nincs könyvjelző, nem tudom, hol tartok. Hogy jegyezzem meg a hsz. számát????? Írjam fel magamnak valahova. Tegnap kerestem, ámbár inkább késő este, mert áramkimaradás volt nálunk is, nem is kevés, alig mertem visszakapcsolni a gépet. Szörnyű ez a vihar, de nálunk még a tetőt is feszegeti, elképzelni nem tudom, hogy mit, de hiába kérem a férjemet, hogy csináltassuk meg rendesen. Kb. '88 óta lakunk itt, új ház, tehát nem vagyunk átverve senki által sem. Valami el lett tolva. Nem kicsit. Nincs kitől reklamálni. Családi kaláka volt az egész építkezés.

  8. 2017. október 30. 21:13129394.

    A korkülönbség nem lenne baj, ha úgy tíz év múlva találkoztak volna. De Luca még gyerek, ráadásul egy ideig Luca pótapukája is volt. Így azért elég meredek.

    előzmény:
    Picivirág1 (129391)
    2017-10-30  15:54
  9. 2017. október 30. 19:09129393.

    Nagyon szépek a Gyerekek .A képek átmásolása nem mindíg egyszerű de megoldható.Nekem sem sikerül mindíg de van egy programozónak tanuló csemetém.Ő segít ha kell.Nagyon régen nem tudom nézni a sorit mert elalszom közben délutánonként nem vagyok itthon a munkában pedig nem lehet netezni.Két beteg közt egy kis BK.

    előzmény:
    gerdamama (129372)
    2017-10-29  10:13
  10. 2017. október 30. 16:48129392.

    Az internetet én is nagyon szeretem, sokszor áldom is aki kitalálta. Akinek távol vannak a gyerekei csak az tudja igazán megérteni. A barátnőm csodálkozik rajtam, hogy miért szeretem annyira. Persze, mert egy gyereke és egy unokája van, együtt laknak mindnyájan. A külföldön élő lányommal napi kapcsolatban vagyok, sokszor elég annyi is, ha integetünk egymásnak. A nagy fiam is 160 km-re van tőlem a családjával, velük is ritkán találkozom személyesen.

  11. 2017. október 30. 15:54129391.

    Nagyon kedves vagy, hogy hiányoltál. Ha figyelmesen olvasol láthattad, mindenhol "takarékon" működtem. Okom volt rá...de már  lassan helyre zökkenek. ( most látom, hogy nem lehet privit írni..eddig fel sem tűnt)


    Olvasom, hogy Ádám magát játssza a BK. ban. Az ő kedvese is 16 évvel fiatalabb nála. 


    Tényleg, hová tűnt Irma? lassan elfogják tüntetni az idősebbeket..fiatalítanak. Pedig jó az öreg a háznál...ha nincs baj, csinálezt a szólás mondás mondja, nem én

    előzmény:
    gerdamama (129390)
    2017-10-30  14:28
  12. 2017. október 30. 14:28129390.

    Hűtlen asszony! Ha olyan jó itt megpihenni, akkor miért nem jössz gyakrabban? Ha nem olvasgatnám szép csöndben, feltűnés nélkül a kedvenc topikodat, már agyon aggódtam volna magam, hogy mi van veled.

    előzmény:
    Picivirág1 (129384)
    2017-10-30  10:40
  13. 2017. október 30. 11:54129389.


    Lányok - komolyan köszönöm at utóbbihozzászólásokat! Nem volt valami fényes kedvem, de ti megnevettettetek.


    Pussz nektek

  14. 2017. október 30. 11:54129388.


    Lányok - komolyan köszönöm at utóbbihozzászólásokat! Nem volt valami fényes kedvem, de ti megnevettettetek.


    Pussz nektek

  15. 2017. október 30. 11:16129387.

    ... bor- és szőlőnevekkel... -- a sárgamuskotály pedig egy szó... (esküszöm nem gerdamamához való szolidaritásból csináltam, hanem saját slendriánságból).

    előzmény:
    Liventa (129386)
    2017-10-30  11:13
  16. 2017. október 30. 11:13129386.

    Nagyon off, de hátha feledteti ezt az ocsmány időjárást veletek:


    Borászati anyagot fordítok éppen és mindig bajban vagyok (nem csak én) a fantáziadús magyar bornevekkel. Gondoltam segítséget kérek és föladtam a Google fordítóprogramnak, hogy "sárga muskotály". Meg is jött azonnal a megoldás "yellow-tailed goat" azaz "sárga farkú kecske". Mondtam is, hogy ha valaha pártot alapítok, annak ez lesz a neve.

  17. 2017. október 30. 11:00129385.

    Semmi értelemzavaró baki, csak egy négybetűs szó kimaradt --- ennél sokkalta nagyobbakat vétenek a fizetett közírók, amitől néha tényleg a falra lehet mászni (de ahhoz már öreg vagyok).

    előzmény:
    gerdamama (129383)
    2017-10-30  10:33
  18. 2017. október 30. 10:40129384.

    Jajjj...de jó volt egy kicsit megpihenni barátok között. Olyan érdekeseket írtatok, mutattatok, öröm volt itt lenniA gyerek képek szívet melengetőek!!!!!Ezt a jó érzést nem is rontom el BK-s vélemény nyilvánítással. 

  19. 2017. október 30. 10:33129383.

    "A mai fiatalok el se tudják képzelni, milyen még nem is olyan régen."


    Azt se tudom, sírjak-e vagy nevessek, mikor a zagyva szövegeimet visszaolvasom.
    Nem is olyan régen még el se tudtam képzelni, hogy képes valaki ilyen pongyolán fogalmazni. Persze mondhatnám azt is, hogy direkt csinálom, külön feladatnak szánom, hogy fejtsétek meg, mire gondolok. Hogy milyen nehézkes volt a kommunikáció még a közelmúltban is, elég, ha csak két évtizedet visszamegyünk.


    A fejemben értelmes gondolatok száguldanak, kerek mondatokban. Szerintem a gép hibája, hogy mire megjelenik, az lesz belőle, ami. Van benne valami katyvaszteremtő rendszer.

    előzmény:
    gerdamama (129382)
    2017-10-30  08:43
  20. 2017. október 30. 08:43129382.

    Bizony, szerintem is szentté kellene avatni, aki az internetet, aztán a skype-ot kitalálta. A mai fiatalok el se tudják képzelni, milyen még nem is olyan régen. Hogy az emberek évekig vártak, sokszor hiába, telefonra. Mennyi aggódást, idegeskedést meg lehet spórolni azzal, hogy gyakorlatilag bárkit, bármikor elérhetünk. Gyereket, öreg, egyedül élő rokont. Az internet meg egy kész csoda.

    előzmény:
    Liventa (129381)
    2017-10-29  23:18
  21. 2017. október 29. 23:18129381.

    Azért micsoda áldás a technika, hogy legalább bármikor láthatod a tündéreidet, nem egy drága telefonhívás vagy néhány papírfotó egy hetekig utazó levélben, ami a kapcsolattartást jelentette még 2 évtizede is. Emlékszem, '93-ban valahol egy Illinois-állambeli autópályán utazva fölhívtam a lányomat és újságoltam neki, hogy amiről éppen telefonálok, az egy púderkompakt-méretű és kinézetű kis telefonocska -- az én akkori vállon hordható súlyos Westel mobilomhoz képest... (és annak is hogy örültem, mert egy ideje vonalasom sem volt).


    A ramenes fotón a jó öblös kanalat szúrtam ki először, még mielőtt olvastalak volna -- én azóta eszem jóízűen a levesemet, mióta a szomszédasszonyomnak panaszkodtam, hogy a kicsi és sekély mai kanalakat mennyire utálom, mire ő adott nekem olyan régimódi kanalakat és villákat, amilyenekkel valaha üzemi konyhán ettünk.

    előzmény:
    gerdamama (129377)
    2017-10-29  19:11
  22. 2017. október 29. 20:36129380.

    Irmanal azert erdekesebbek az unokáid. 


    Ez a "ferjem szerint a szamhoz meretezve" tetszett. 😁

  23. 2017. október 29. 19:48129379.

    Nem a családomról akartam ám mesélni, hanem BK-ügyben léptem be, de már megint eltérítettetek.


    Tegnap délben eszembe jutott Irma. Hol lehet? Elindult végre a régóta tervezett világ körüli útjára? Nem foglalt állást Natasa pasiváltásakor, és sem véleményezte sem Ágnes könyvkiadói ügyködését, sem azt, hogy a hibbant unokája bűnözői pályára óhajt lépni.

    Miről jutott eszembe? Hát arról, hogy egy remek Rament ettem, tele vajpuha, papírvékony marhahús szeletekkel, tésztával, sokféle zöldséggel, tojással. Fűszerként járt hozzá savanykás, csípős pácolt retek és bambuszcsíra, amitől még zamatosabb lett az egész.  Szóval arra gondoltam, ilyet dob össze Irma öt perc alatt a bánatos szomszédoknak. Mert bevallom férfiasan, nem látok semmi különbséget a Ramen meg a Pho leves között, a japánok így hívják, a vietnamiak meg úgy. Talán csak annyi, hogy a Rament nem terítik be friss korianderlevéllel, amit én utálok, és mindig elfelejtek szólni, hogy ne tegyék.
    Külön élmény volt a kisebb merőkanál méretű és fazonú evőeszköz. Férjem szerint a számhoz méretezve. Egy pillanatra meglepődtem, de sokkal könnyebb volt vele a levet kanalazni a mély tálból, mint a szokásos apró porcelán kanállal.


    Aztán jót nevettem, hogy hazaérve ide ültem a géphez, és csupa konyhás téma fogadott. Csak annyira elkanyarodtunk az unokák irányába, hogy Irmáról meg is feledkeztem.


     

  24. 2017. október 29. 19:35129378.

    Milyen szep!!! Lehet hogy o nincs annyi magyarnak kiteve. Nalunk az volt a felallas hogy Tomi itthon volt amig ovodaba nem ment, de az is csak napi 3 ora volt, azon kivul csak magyart hallott amig a ferjem nem jott haza este. 


    Mivel evvesztes, majdnem 5 volt mar mire iskolaba ment. 


    Nalunk azon ment a musor hogy mi lesz az angoljaval az iskolaban. Mert nem nagyon beszelt.

    előzmény:
    gerdamama (129377)
    2017-10-29  19:11
  25. 2017. október 29. 19:11129377.

    "En ugy szoktam hogy elkuldom magamnak emailben..."


    Én is úgy szoktam az ipad-ról, de a telefonról nem tudom. Dávid csinált egy közös címet, amire a családi fotókat egy kattintással elküldi a telefonra nekem, Gergőnek meg saját maguknak :), mert hogy így egyszerűbb. Én meg nem boldogulok vele, csak meg tudom nézni.
    Az is lehet, hogy ez a cél, mert D. nagyon nem szereti, ha mutogatom a képeiket.Bizonyos mértékig megértem és be is tartom, de ezek nem olyanok, amikkel vissza lehet élni. Amiatt persze ő is morog, hogy valami túlbuzgó jogvédő szülő tiltakozása miatt nem tehetnek fel képeket az óvodáról. Csak a gondozónők vigyorognak minden képen, pedig érdekesebb lenne látni, hogy mivel foglalkoznak a gyerkőcök nap közben.


    Kárpótlásul itt van néhány friss, meleg kép. Délután majd' egy órát társasoztunk Anoushkával a szkájpon. Helyettem is ő pörgetett, és időnként próbálta megváltoztatni a szabályokat, mikor ő állt vesztésre. Rafinált kis macska. Dumál, magyaráz megállás nélkül, de sajnos csak angolul pereg a nyelve. Az apja is, én is magyarul beszélünk hozzá, ért is mindent, mert felelget, vitázik, de csak egy-egy szót szúr be magyarul. Persze nem lehet rajta csodálkozni, hiszen még az apjával is csak akkor beszél magyarul, ha kettesben vannak, mert ha együtt a család, akkor otthon is az angol a közös nyelv. Aztán ha velünk van, átvált gond nélkül, és most is, ha az apja rászól, hogy magyarul mondd! De hát annyi fontos mondanivalója van, amit rögtön ránk akar zúdítani, nincs kedve keresgélni a szavakat.


    Gregi aludt, nem láttam a kis bogárkámat.

    előzmény:
    barackmano (129374)
    2017-10-29  17:13

Címlap

top