Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2017. október 9. 16:30129176.

    Előzetes:


    http://sorozatwiki.hu/articles.php?article_id=37647


    Nem kellett sokat várnunk, hogy Nóra rámásszon Miklósra. Persze a rövidke bejátszásból nem derül ki, hogy Miklós hogyan reagál. A múltkor nagyon kurtán-furcsán faképnél hagyta Nórát, mikor az a közös múltjukról kezdett áradozni. Vajon most hagyja magát megcsókolni? Visszacsókolja? Az is lehet, hogy ellöki magától a sokszoros exét. Szegény Nórika elesik, beüti a buksi fejét. Át lehet ragasztani rá a ragtapaszt. Ez lesz a BK "Csön, csön gyűrű" játéka. Tessék, itt egy kis házi feladat: tovább lehet írni  a ragtapasz  útját, kire kerül, és miért.

  2. 2017. október 8. 22:15129175.

    Dórim is kifejezetten az artmozikra van kihegyezve, Zsófi leginkább a jó documentary-kra. Barnabást és egy kis barátját pont ma du. vitte el az apja valami nagyfiús filmre, egyébként pedig a hozzám/tőlem utazásra szoktak bespájzolni neki a tabletre "utimozit".


     

    előzmény:
    gerdamama (129174)
    2017-10-08  21:15
  3. 2017. október 8. 21:15129174.


    Nekem az ArtMozik vannak a Könyvjelzők közé berakva, mert nagyon szeretem az európai filmeket. Világvégés, világmegmentős, földönkívülis filmeket ott nem játszanak, de az a műfaj nem is érdekel. Csak akkor megyek plázamoziba, ha nagy ritkán olyat akarok megnézni, amit csak ott játszanak. Vagy ha oda nyerek jegyet.

    Az origo.hu/filmklubon és a port.hu-n szoktam "felkészülni" az új filmekből, ott általában előzetesek is vannak. Ha valamelyik érdekel, mindjárt meg is nézem, hogy hol és mikor játsszák, felírom a szóba jövőket, aztán a férjemmel válogatunk. Legtöbbször délután megyünk, mert a férjemet este nehéz elvonszolni bárhová. Színházba, hangversenyre kénytelen vagyok kisírni a díszkíséretet, mert este nem mászkálok egyedül, így a mozinál nem erőszakoskodom. Délután elmegyek egyedül is ohne zsenír, ha a páromnak nincs kedve. Ő nem olyan mozibuzi, mint én.

    Holnap viszont egy indiai filmet nézünk meg (a BK helyett). Indiai Filmhét van a Puskinban, minden nap más filmet vetítenek. Egy trillert választottunk, ugyan egyik kedvencem se játszik benne, és nem is ez érdekelne legjobban a kínálatból, viszont ez "mindössze" 163 perc. Ilyen szempontok szerint se választottam még filmet!
    Na, van még valami, amit nem tudunk egymásról?


     


    Liventa:
    "A saját háztáji állományommal pedig megnézetem
    ..."   Ezen nagyon jót nevettem.

  4. 2017. október 8. 20:27129173.

    Gerdamama, én is köszönöm az infót, lányomnak és lányunokámnak továbbítottam -- ez a tuti, mert ők biztosan a plázamozikban keresnék. Magamnak pedig találtam a neten egy teljes verziót, de ékes török nyelven beszél és egyébként is elég gyenge példány.


    Viszont van fönt több témába vágó video, ami szöveg nélkül is sokat elmond a törökök hozzáállásáról -- pl. nagyon tetszik ez a "lakótelep".


    A saját háztáji állományommal pedig megnézetem, lássák, hogy kevésbé szerencsés fajtársaiknak hogy kell összekunyizniuk falatonként a napi betevőt -- ezek meg itt finnyáznak nekem...

    előzmény:
    gerdamama (129171)
    2017-10-08  18:11
  5. 2017. október 8. 19:30129172.

    Nekem a Cirkogejzírt adja ki elsőnek...  A Puskinra rá kell keresnem, és a Művészre is. Látod, jó az infót kérni  KÖSZI!

    előzmény:
    gerdamama (129171)
    2017-10-08  18:11
  6. 2017. október 8. 18:11129171.

    Éva, csak most ültem a géphez. Azóta már biztosan megnézted a moziműsort, de azért válaszolok.
    Mi a Művészben láttuk, de játsszák a Puskinban is (általában ezekbe járunk). Mivel csütörtökön van műsorváltozás, szerdáig még biztosan vetítik. Kétszer is naponta, mind a két helyen.

    előzmény:
    vorii (129170)
    2017-10-08  16:49
  7. 2017. október 8. 16:49129170.

    Gerda mamiiii! Hol láttad a KEDI-t??? Azt hittem, már nem vetítik! Le is voltunk törve, hogy az utolsó vetítésre (amit elvileg szept 27-re tettek) nem jutottunk el, erre kiderül, hogy még megy...???   Jajjjj - nézem is addig, hátha megtalálom, de azért írd meg, hátha elbénázom Köszi!

    előzmény:
    gerdamama (129168)
    2017-10-07  22:14
  8. 2017. október 8. 05:45129169.

    Imádom az ilyeneket.

    előzmény:
    gerdamama (129168)
    2017-10-07  22:14
  9. 2017. október 7. 22:14129168.


    Sajna a Mátyás király téren egy árva macska sincs, "akire" hivatkozhatnék, így aztán OFF:


    Egy bűbájos filmet láttam tegnap, Kedi - Isztambul macskái a címe, és aki nem jut el a moziba, legalább az előzetesét nézze meg a neten. Tessék, itt van:


    https://port.hu/galeria/kedi-isztambul-macskai/movie-1912 68?openwith=967580 


    Szerintem azt is elvarázsolja, aki nem olyan macskaimádó, mint itt a topikban sokan.
    Isztambul utcáin több száz macska kóborol, akiknek "hivatalosan" nincs gazdájuk, de mégis mindegyikről gondoskodik valaki.
    A dolog közegészségügyi oldalát nem taglalja a film, és a koszról meg a tömény macskapisiszagról se esik szó, csak a macskák természetével és egyéniségével foglalkozik. De ne keressünk a kákán is csomót, végre valaminek csak a szép oldalát látjuk.


  10. 2017. október 7. 10:48129167.

    Igen, de én most nem erre gondolok. Az még nem lenne baj, ha a nagy korkülönbség ellenére kölcsönösen szerelembe esnek. És az is mindegy, melyikük idősebb, ide sorolhatjuk Orsit és férjét (Márk?) is, akik szépen megvannak évek óta. 


    Luca és Tilda esetében viszont a kiskorú lánykáknak viszketett ..., és ők másztak rá a felnőttre, azok tiltakozása ellenére, szerencsére mindkét esetben kevés sikerrel. Persze ha kiderül, ők lettek volna az áldozat, és a pasik a szemét pedofilok. Illetve Ádámnál még nem is jogos a múlt idő, ő még nem lehet megnyugodva. Ráadásul volt már egy hasonló ügye, mikor az egyik fotómodelltől nem kérte el az igazolványát, bemondásra elhitte, hogy elmúlt 18 éves. Elég nehezen hinnék el a rendőrségen, hogy mindig ártatlanul kerül bajba, pedig ez az igazság.


    András lányát Emmának hívták.

    előzmény:
    demonhill (129165)
    2017-10-07  10:06
  11. 2017. október 7. 10:37129166.

    Nagyon be vannak rozsdásodva az agytekervényeim..nekem nem esett le, hogy Hanna azt hihette...mondtam, hogy elvesztettem a fonalat. Nekem Ádámmal nem az a bajom, hogy idősebb, de én mást szántam Lucának. Olyan tinédzser lamurtde szép szerelem itt nem nagyon van...Juli és Attila most álom pár, Attila egészen aláveti magát Julinak. 

    előzmény:
    gerdamama (129163)
    2017-10-07  09:38
  12. 2017. október 7. 10:06129165.

    Fiatal csaj öregebb pasi felállás  volt Alex és András előkerült lánya (nem tudom a nevét) is. Meg anno a tini Kata is összebútorozott a sittet megjárt felnőtt Gézával. 

    előzmény:
    gerdamama (129163)
    2017-10-07  09:38
  13. 2017. október 7. 09:44129164.

    Van min  nevetni az írásodbanfején találod a szögeket.


    Azon már én is elgondolkodtam, hogy ha eladták Zsolt lakását, hol fog lakni? Ez a lakás eladás nekem homályos...arra emlékszem, hogy Zsoltnak pénz kellett azért mondta, hogy adják el. Aztán talán mint ha vissza vonta volna, de nem vagyok benne biztos. Sok részt nem láttam, csak tőletek tudom, hogy  Kristóf és Aliz vette meg. Nincs annyi időm, hogy vissza nézzem...csak mondjátok meg. Aliz és Kristóf költöznek be ketten? Ki fog lakni Zsófi lakásában? Nekem ez olyan bonyolult...de nem tudtam nyomon követni az eseményeket. Ma reggel megnéztem a tegnapi adást...szóval Hanna, jó szokás szerint kihallgatta Petit. csak nem jönnek össze? Azt nagyon unnám. 

    előzmény:
    gerdamama (129162)
    2017-10-07  09:25
  14. 2017. október 7. 09:38129163.

    Az egyetlen valamire való ötlet a zárójelenetben volt: Luca a fittlabor recepcióján vigasztalja Petit, aki a két szék közül a pad alá esett, Hanna és Natasa is lapátra tette. (Ezt is megjósoltuk.) Hanna persze akkor suhan be, mikor ezek háttal ülnek, összesimulva, Luca barátilag simogatja Peti haját, vagy a hátát, már nem emlékszem. Azt persze nem hallja Hanna, hogy Luca azt duruzsolja, hogy nyugi, majd rendbe jönnek a dolgok, ne adja fel, harcoljon a szerelméért. Hogy ez alatt melyik lányt érti, azt nem tudom.


    Lényeg, hogy Hannának leesik a tantusz: Peti az az idősebb pasas, akiről Luca beszélt! Aúúúúú, ezt nem vártam. Azon is meglepődtem, hogy Peti már idősebb pasasként jöhet szóba, nálam még a hülyegyerek kategóriába tartozik. Persze Lucához "öreg". Arra is rá kellett döbbennem, hogy a "mindenki mindenkivel" szőke csajok is kiöregedtek vagy eltűntek. Zsófi, Kinga, Tilda, Kata és a többiek... Alíz az egyetlen ebből a szériából, aki ugyan úgy viselkedik, mint egy agyatlan bakfis, de már a lánya is felzárkózott. 

    Most, írás közben jutott eszembe, hogy ez a sztori is megvolt már a BK-ban: Tilda mászott be Laci ágyába, szegény Maci alig tudott elmenekülni.

    Szóval most jön majd Luca, akinek könnyebb dolga van, mint a régi lányoknak, mert a korosztályából sehol egy vetélytárs. Készülődik Stella, de vele igazán várhatnának még. Fiatal srác sincs, csak Milán. Máté előkerült a születésnapjára, megnőtt és meghízott, beszélni még annyira se tud, mint kiskorában, de ő még Stellához is kicsi, és jobb, ha egyelőre az ólomkatonáival játszik. 

    Nemrég volt egy felhívás a sajtóban, hogy szereplőket keresnek, hát tényleg muszáj lesz frissíteni, mert a jelenlegi szereplőgárdával nem lehet életszerű történeteket kitalálni.

  15. 2017. október 7. 09:25129162.

    Hát persze, hogy "tudtuk-tudtuk-tudtuk!!!" A forgiknak igencsak fel kell kötniük a gatyájukat, ha meg akarnak lepni bennünket.


    A tegnapi részben is csupa olyasmi történt, amit előre megjósoltunk, vagy kaján megjegyzés formájában már megjelent a hozzászólások között. Pl. hogy Rudiban fel se merült, hogy költöznie kellene. A világ legtermészetesebb dolgának tartja, hogy más lakásában táborozik. Az meg, hogy kockadobással döntsék el, ki maradhat a kecóban, még tőle is meredek ötlet. Talán a tulajra kellene (illene) bízni a döntést.
    Ezért nem örülök, hogy Alízék vették meg a lakást. Jobb lett volna, ha Zsolt csinál rendet, mikor hazajön. Apropó, hol fog lakni ezek után Zsolt? Talán Nikolnál?

    Csodálom, hogy Bandi, amilyen rafinált, még nem jött rá, hogy Miklós kamuzik. Szerintem nem csinálja túl jól. Konkrét dolgok iránt érdeklődhetne a múltból, a családdal, az ismerősökkel kapcsolatban tehetne fel kérdéseket. Nem azt, hogy hol tartja a nyakkendőit. Nézzen körül a szekrényben! Meg hogy mit szokott inni! Ott az orra előtt a viszkisüveg. Kóstolja meg, aztán vagy ízlik neki most, vagy nem. Függetlenül attól, hogy régebben vedelte, vagy antialkoholista volt. Nagyon gyengék ezek a jelenetek szerintem.

    Én azt vártam, és még mindig erre számítok, hogy összefut Ábellel, és abban a pillanatban lebukik. Nem tud uralkodni az indulatain, az arcára lesz írva, hogy gyűlöli a pasast. Senki nem fogja elhinni, hogy nem emlékszik rá.


    Ja, és tetszik a ragtapasz, ami Norbi szeméről átvándorolt Miklós nyakszirtjére. Mert emlékeztetni kell a süsü nézőt, hogy sérültről van szó.

    előzmény:
    vorii (129160)
    2017-10-06  22:22
  16. 2017. október 6. 22:22129160.

    Hurráááá - tudtuk-tudtuk-tudtuk!!! 


    Remélem, Miklósnak van már terve Bandi megleckéztetésére!

  17. 2017. október 6. 22:22129159.

    Hurráááá - tudtuk-tudtuk-tudtuk!!! 


    Remélem, Miklósnak van már terve Bandi megleckéztetésére!

  18. 2017. október 6. 11:36129158.

    Hatalmas lemaradásaim vannak...kép foszlányok jutnak csak az eszembe. Ami olyan kellemetlen érzés, hogy Luca beleszeretett Ádámba? Nekem ez a vonal nem tettszik. Nem láttam azt a csókot, de ez kimaradhatott volnaJobban örültem volna egy szép szerelmi történetnek a fiatalok között. Örülök, hogy Petit végre elhagyta Natasa....nem szeretem Peti karakterét. Banditól meg egyenesen kiráz a hideg. Nagyon jól hozza a srác ezt az undok, ellenszenves figurát. Kíváncsi vagyok Miklós mikor fedi fel, emlékszik ám???majd jó soká...ha bírja cérnával. mert szentül meg vagyok győződve, hogy Miklós mindenre emlékszik, de nem hagyhat ki egy ilyen lehetőséget..most vissza csábíthatja Nórát, rálát az irodai viszonyokra, bandit is jól kiismeri...

  19. 2017. október 6. 06:52129157.

    Halas koszonet

    előzmény:
    gerdamama (129156)
    2017-10-05  23:33
  20. 2017. október 5. 23:33129156.

    Miklóst kiengedték a kórházból. Nóra maga alatt van, nehezen viseli, hogy imádott exe nem emlékszik a közös múltjukra, se rá, se Timire, se senkire és semmire. Ábelt is lekoptatja, de nem végérvényesen, csak a sok munkára hivatkozva. Attila magánnyomozását is leállítja, mert momentán nem érdekli Ábel múltja, csak Miklósra tud gondolni.


    Juli átrendezi az irodát, új bútort rendel, borhűtőt (!!!) és növényeket akar még venni. Növényeket kérhetne Tóbiáséktól, van nekik bőven. Könnyebb lesz osztozkodni, mert Tóbiás szakítani akar. Kristóf még nem tudja.


    Natasa szakít Petivel, mert tele van a hócipője azzal, hogy Peti állandóan Hannáról beszél, mindenről az jut eszébe, hogy mit szólna ehhez vagy ahhoz Hanna.


    Bandi közli Julival, hogy tartana egy kis szünetet, most nincs kedve új projektet vállalni a kft-ben. Juli felvilágosítja, hogy az ő memóriája tökéletes, tudja, hogy Bandinak dolgoznia kell a cégnél, mert tartozik Miklósnak 3 millával. Vagyis mindegy, hogy van kedve dolgozni vagy nincs. Bandi azt feleli nagy flegmán, hogy Miklós úgyse emlékszik semmire. Juli "megnyugtatja", hogy Miklós már kezd emlékezni bizonyos dolgokra. Bandi arcán nem látszik a nagy öröm...


    Ági is beszólogat Julinak. Hogy milyen ügyesen rátette a kezét a cégre, jókor volt jó helyen, jókor és jót lépett, ő se csinálhatta volna jobban. Miklós, sőt, még Claudia is büszke lenne rá. "Nem tudom eldönteni, hogy dicsérsz vagy vádolsz." - mondja Juli tőle szokatlan éleslátással.


    Asztalosék megkapják a hitelt. Nagy az öröm. Krisztián maradhat a lakásban, ameddig akar. Rudiról nem esett szó. Gondolom, ő is marad, úgy gondolja, hogy Krisztián árnyékában mindig meghúzódhat. Mire jó egy afganisztáni kiküldetés! Ha megúszod élve, hivatkozhatsz rá, míg világ a világ, tesókám! Bár arra nem emlékszem, hogy Rudi valaha is tett volna bármilyen szívességet Krisztiánnak a bajtársiasság nevében.


    "Most mi a bánatot írjak még?"


    Másra nem emlékszem. Majd kiegészíti valaki. Vagy nem.

  21. 2017. október 5. 23:00129155.

    Jujoka, szeretettel gratulálok neked és a lánykádnak is. Legyen sok örömöd az unokázásban!
    Jó egészséget kívánok babának, mamának és persze a nagyira is ráfér!

    Egy nagy bánat, utána egy hatalmas öröm - az élet már csak ilyen.


    Jól teszed, hogy nem utazol el a temetésre, túl sok megpróbáltatás ért az utóbbi időben. Az unokahúgod megértené, ha annyira szerettétek egymást... Otthon is el lehet siratni a halottainkat.

    előzmény:
    Jujoka (129150)
    2017-10-05  18:35
  22. 2017. október 5. 22:53129154.

    "az érdeklődés hiánya a tetőfokra hágott"  - jaj dehogy! DE... ha nem alszom el a BK-n, akkor Rókuskám miatt nem látom,  az utsó percben pótoltam ma is az adásra beestem - de lehet, megint "kimaradtak" részek... Így inkább nem szólok semmit, mert hiányosak az infóim.

    előzmény:
    gerdamama (129148)
    2017-10-05  14:17
  23. 2017. október 5. 22:46129153.

    GRATULÁLOK!!! 

    előzmény:
    Jujoka (129150)
    2017-10-05  18:35
  24. 2017. október 5. 22:27129152.

    Koszonom, koszonom, koszonom, koszonom, koszonom, koszonom, koszonom, koszomom, koszonom, koszonom, koszonom, koszonom, koszonom. 


    Tegnap koran lefekudtem mert hulla voltam, de mara megint telenyomtak hulye reklamokkal, nincs kedvem ezzel vacakolni, inkabb lefekszem aranylag kora ma is. Olyam mintha kavet ittam volna, abszolut nem voltam faradt ma.


    Kepzeljetek kaptam brit utlevelet, igy most ketto van, de mar elolvastam, lehet utazni kettovel, odafele a magyart ildomos hasznalni, visszafele az angolt. Olyan furi, idaig en voltam kakukktojas itthon akinek nincs brit utlevele. 


    Tomi kozben 14 lett, a macska meg 4, de nem tudom kepekkel illisztralni. Majd ha engedi bepotolom. Nem volt buli, csak atjott Tomi egy baratja. Francia-Sri Lankai fiu, nagyon szimpi volt. 


    Most mi a banatot irjak meg? 


    Gratulalok Jujoka, legyen sok oromod a bababak. Igaza volt a dokiknak, nem vagyok en sem egy nagydarab, de vastag sem, Tomi viszont abszolut atlagos csecsemo volt, nagyon megszenvedtem vele. 25 ora volt  a buli. 


    Most igy utolag megerte de akkor remes volt. Ennyi eleg lesz gerdamama? Megszansz ma is? Nem kell ilyen reszletes beszamolo, csak a lanyeg


    par mondatban. 


     

    előzmény:
    gerdamama (129149)
    2017-10-05  16:37

Címlap

top