Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2017. október 2. 22:13129126.

    A Miklós-rajongók számára kitaláltam egy megnyugtató folytatást. Nehogy a fél topik a kardjába dőljön.

    Szóóóóval: Miklós nagyon is jól emlékszik mindenre, csak Bandita éberségének elaltatására játssza az amnéziást. Azt akarja, hogy a srác biztonságban érezze magát. Hamarosan hazaengedik, hiszen még csontja se tört, az emlékezetkiesése pedig nem igényel kórházi ellátást. Miklós otthon is tovább játssza a szerepét, közben ott tesz keresztbe Bandinak, ahol csak tud. Egy darabig szórakozik vele, aztán leleplezi a család előtt. Nem jelenti fel, mert András miatt életre szóló lelkiismeret-furdalása van, de azt ajánlja neki, hogy a jövőben nagy ívben kerülje el, mert ha legközelebb a szeme elé kerül, elmegy a rendőrségre azzal, hogy most tért vissza a memóriája.


    Vili bácsi: Miklós nem sok szabad időt hagy az őrangyalának. Ez tetszett.


    Na meg a tűsarkaknak kivágott lyuk is az intenzív osztály műanyag cipellőjén. Igazán csini volt. Az ember adjon magára minden körülmények között!

  2. 2017. október 2. 22:03129125.

    Csak a szokásos... a második félidőben szunya 


    Viszont amit láttam: remélem, hogy Miki annyira okos, hogy mindenkit átráz - legfőképp Bandikát!  - ezzel az amnéziával, így legalább biztonságban van addig míg jól nem lesz... (hacsak a második részben nem alakult máshogy a dolog) 

  3. 2017. október 2. 22:03129124.

    Csak a szokásos... a második félidőben szunya 


    Viszont amit láttam: remélem, hogy Miki annyira okos, hogy mindenkit átráz - legfőképp Bandikát!  - ezzel az amnéziával, így legalább biztonságban van addig míg jól nem lesz... (hacsak a második részben nem alakult máshogy a dolog) 

  4. 2017. október 1. 22:47129123.

    Hiába, no - "könnyebb a tevének a tű fokán átmenni..." 

    előzmény:
    gerdamama (129122)
    2017-10-01  19:54
  5. 2017. október 1. 19:54129122.

    Hétvégi kulturális ajánló... Kicsit megkésve, mert mindjárt vége ennek a hétvégének, de lesz még máskor is. A kiállítás az év végéig nyitva tart. Szentendrén, a főtéren.


    Most legalább nem kell mérgelődni amiatt, hogy nem lehet fényképet feltenni. Fényképezni se lehetett, mert egy mikroszkópba kukucskálva lehetett az alkotásokat megnézni. Találtam viszont egy jó kis gyűjteményt a neten, ezek közül sok szerepel a kiállításon is. Nekem legjobban a tű fokában sétáló tevék tetszettek (a piramissal és a pálmafával), de a többi se rossz.


    https://www.google.hu/search?biw=1280&bih=590&tbm=isch&sa=1&q=mikola+szjadrisztij&oq=mikola+szjadrisztij&gs_l=psy-ab.3...0.0.0.1873709.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0.dummy_maps_web_fallback...0...1..64.psy-ab..0.0.0....0.9saNtWuMjNY


    Elég furán néz ki ez a link, de kipróbáltam, működik.

  6. 2017. október 1. 15:01129121.

    Na ez az! Nem zsarolhatja ezzel Lucat ha az alibije szerint ott sem volt.

    előzmény:
    Liventa (129119)
    2017-10-01  10:33
  7. 2017. október 1. 10:34129120.

    felmerül 

    előzmény:
    Liventa (129119)
    2017-10-01  10:33
  8. 2017. október 1. 10:33129119.

    Remélem, hogy majd a szép, szabályos bizonyítási eljárás során -- ami a BK-ra egyáltalán nem jellemző, de talán egyszer megtáltosodnak -- elmerül a kérdés, hogy Bandika hogyan láthatott bármilyen csókot, ha épp Keszthelyen tartózkodott abban a pillanatban, amikor egy röpke annak örömére történt, hogy Luca megtalálta a Peti filmeseményére szóló meghívót. Amúgy meg ha Luca és Ádám annyira smárolnak volna, meg se látták volna a pont akkor mellettük elsuhanó rémet-- megint egy bizonyíték, hogy csak egy baráti puszi volt.

    előzmény:
    Jujoka (129118)
    2017-09-30  23:22
  9. 2017. szeptember 30. 23:22129118.

    Teljesen igazad van, de gondolom ez a forgatókönyvíróknak nem jut az eszükbe.

    előzmény:
    lidika49 (129116)
    2017-09-30  21:53
  10. 2017. szeptember 30. 23:20129117.

    "Talán Emília anyaggyűjtése volt, amikor Rudit is meghallgatta??? Gondolom, akkor tegeződhettek össze."


    Igen, bár én sem emlékszem konkrétan, de Emília szokta mondani a páciensének, hogy tegeződjenek, mert úgy könnyebb lesz elmondania a panaszát, vagyis az eseményeket, amiket átélt. 

    előzmény:
    vorii (129115)
    2017-09-30  21:29
  11. 2017. szeptember 30. 21:53129116.

    Igen, én is így emlékszem.


    Luca mondhatja azt is, hogy "csak" egy jobbra-balra puszi volt. Bandi meg így elszólta magát, csak erre egyenlőre a két botcsinálta nyomozó nem figyelt fel.

    előzmény:
    vorii (129115)
    2017-09-30  21:29
  12. 2017. szeptember 30. 21:29129115.

    Talán Emília anyaggyűjtése volt, amikor Rudit is meghallgatta??? Gondolom, akkor tegeződhettek össze. Persze lehet, hogy rosszul emlékszem.

    előzmény:
    gerdamama (129113)
    2017-09-30  17:42
  13. 2017. szeptember 30. 19:00129114.

    A vege

    előzmény:
    gerdamama (129111)
    2017-09-30  08:33
  14. 2017. szeptember 30. 17:42129113.

    Tényleg nagyon sokáig magázódtak, de már elég régen tegeződnek. (Valld be, nem is számítottál ilyen precíz válaszra!) Az alkalomra már nem emlékszem, mikor pertut ittak, de "adásban" történt, nem fk-írói baki következtében tegezték le egymást először.

    Bözsi pedig egy konzervatív asszonyság. A nők többségével is magázódik. Nekem egyébként nem szimpatikus ez az össznépi tegeződés, jobban tetszett, mikor jelentett valamit, hogy kivel tegeződik az ember. Barátságot, az átlagosnál nagyobb szimpátiát. Nemrég arra kaptam föl a fejem, hogy Rudi és Emília tegeződnek, ennek az oka valahogy kimaradt az életemből. Talán nem voltam itthon, mikor pertut ittak. Ugyan miért? Jóban vagyok a szomszédaimmal, de eszembe se jutna letegezni valakit, csak mert egy házban lakunk.

    előzmény:
    vorii (129112)
    2017-09-30  13:29
  15. 2017. szeptember 30. 13:29129112.

    Elgondolkodtam.


    Lassan mindenki mindenkit tegez a BK-ban... DE  - ööö  nem emlékszem, Nóra és Vili bácsi mikor tegeződtek össze?  A témában másik, hogy jó emlékszem, csak Laci nem tegeződik Bözsivel?  Ha így van, vajon miért - hiszen olyan jó barátok... 

  16. 2017. szeptember 30. 08:33129111.

    "Mit talál ki Milán, hogy tökéletes szeretővé képezze ki magát?"

    Majd tanácsot kér Ruditól. Vagy Rudi ad neki kéretlenül is, ha látja, hogy felhős a srác homloka. Újabban ő az Ész, a Megoldóember, a mindenki lelkébe belelátó Bölcs. Civilben meg egy dupla nulla, akit csak sodor az élet.

    Az előzetesben Miklós már pislog és tátog is. Reménykedhetünk. Én főleg abban, hogy ismét csoda történik, és pikk-pakk felépül, olyan lesz, mint régen. Nincs kedvem hosszasan gyönyörködni a kórházi jelenetekben. Szerencsére a fk-írók nem tudnak mit kezdeni a betegekkel, így aki nem hal meg rögtön, az egy levél Kalmopyrintől kigyógyul a rákból, visszanyeri a látását, kiugrik a kerekes székből és táncra perdül. A meghal-feltámad poént Ludwignál már ellőtték, így Miklós kénytelen lesz egyből meggyógyulni. Na, majd ha megtudja, hogy Juli ül a főnöki székben, pizsamában rohan be az irodába, maga után húzva az infúziós állványt.

    előzmény:
    Jujoka (129110)
    2017-09-30  01:12
  17. 2017. szeptember 30. 01:12129110.

    Ez az esti adás videója.


    "Ágnes egy megdöbbentő információhoz jut Félixszel kapcsolatban. Vilmos hazajön a kórházból, de az örömét egy rossz hír árnyékolja be. Képes-e Júlia megbirkózni az új munkakörével az irodában? Sikerül-e Milánnak tőrbe csalnia Bandit?"


    Bocsi, de most nem tudom kiértékelni a műsort, talán a hétvégén lesz rá időm, és lelkivilágom. Nem, nem történt semmi különös sem, csak valahogy nem tudok írni róla semmit sem.


    Ez pedig a hétfő esti előzetes.


    "Mit talál ki Milán, hogy tökéletes szeretővé képezze ki magát? Vilmos bölcs tanáccsal látja el a Lászlóra neheztelő Gizellát. Emília a maga kezébe veszi a könyve kiadását? Kivel osztja meg Luca a Bandival közös titkukat?"


    No ezt nem értem! Lucának milyen közös titka van Bandival? Az, hogy megcsókolta Ádámot? Atya ég! 


    Jó éjt mindenkinek, és szép hétvégét! 

  18. 2017. szeptember 29. 22:34129109.

    Az legalább kiderült, hogy Miklós Banditól függetlenül rángatózott, a kis görény akkor nem volt a kórteremben, csak ilyen trükkösen volt összevágva az előzetes.


    Nem tudom, Ágnes miért hisztizik. Ha ha eddig álmatlan éjszakái voltak, mert elképzelni se tudta, hogyan volt képes Ludwig "megszökni", most egy idegesítő rejtéllyel kevesebb van az életében. Egyébként már teljesen mindegy, semmit se tud kezdeni ezzel az infóval.

    előzmény:
    vorii (129108)
    2017-09-29  22:13
  19. 2017. szeptember 29. 22:13129108.

    A fél BK-t sikeresen átaludtam...  


    Viszont láttam Milán és Bandi jelenetét. Ha Milán túljut a sokkon, amit Bandi kijelentése okozott Lucáról, rájöhet, hogy nagyon nem stimmel valami. HA Bandi Keszthelyen volt, akkor  hogy láthatta Lucáékat csókolózni?  Remélhetőleg a telefonja még működött, és akkor ott van a kezében a bizonyíték 

  20. 2017. szeptember 29. 20:52129107.

    Oké, én megszavazom ezt a folytatást. Azzal a feltétellel, hogy Bandita nem vesz részt a bácsikája gondozásában, hanem hazahúz Keszthelyre, és inkább a kedves anyukája mellett tölti az időt. Ha már beteget akar ápolni, Zsuzsa legalább megérdemelné, hogy mellette legyen. Bármennyire is utáltuk azt a némbert, a fiához mindig jó volt, tíz körömmel védte az érdekeit.


    Miklóst majd ápolja Nóra, aki újfent rájön, hogy Miklóst és őt egymásnak teremtette az Úr.
    Ezek után már az sem érdekli, hogy Anett mivel zsarolja Ábelt. Legyenek boldogok! Vagy boldogtalanok, neki mindegy. Visszavonja Attilától a megbízást. Attila morcos: Nóra volt az első és alighanem utolsó családtag, aki "rendes", pénzes megbízást adott neki, és ez is ugrott.

    előzmény:
    vorii (129106)
    2017-09-29  20:37
  21. 2017. szeptember 29. 20:37129106.

    KisRókánk ittalvós volt, ezért csak most szabadultam rá a BK-ra... 


    Enyhén szólva megdöbbentem, hogy Bandi valóban  fenyegetően lép oda Miklós ágyához - remélem, inkább egy monológgal fog folytatódni a dolog, miszerint: Miki, nagyon sajnálom, ami történt! Nem így akartam, azt hittem, megmutatom, milyen borzasztó érzés lehetett apunak, és utána felhúzlak. Tudod, még edzettem is, hogy elég erős legyek. Bocsáss meg, és ébredj fel!


    Ööö - nem lehetne megoldani monnnnnyuk így? 

  22. 2017. szeptember 29. 19:13129105.

    Azert ha nem is olyan hevvel mint regen, most is keveri a sz@rt. Nora pl.  azonnal rosszul lett a hirre es szaladt be a korhazba. Banditat is o karolta fel es most o szenved erte. Omiatta lett hires Juli is. 


     

    előzmény:
    gerdamama (129104)
    2017-09-29  11:51
  23. 2017. szeptember 29. 11:51129104.

    Nekem is úgy rémlett, de most teljesen elbizonytalanodtam. Előfordult mostanában párszor, hogy kiderült, rosszul emlékeztem, vagy nem figyeltem valamire eléggé. (Mecsoda szégyen! ) Szóval nem tudom, ki mesélte, kinek, de hogy már volt róla szó, az biztos. Most még az is felmerült bennem, hogy talán maga Ludwig mondta el Ágnesnek az utolsó beszélgetésük alkalmával, de akkor Ágnes most nem lepődött volna meg.



    Miklós kezének megrándulását én nem értékeltem egyértelműen pozitív fordulatnak. Mivel Bandita épp ott ólálkodott... Az is lehet, hogy magához tért, és az is, hogy egyet rándult, mielőtt kilehelte a lelkét. Miután Bandi kihúzott egy zsinórt a falból.
    De biztosan nem írják ki, bár már rég nem igaz, hogy nélküle összedőlne a Mátyás király tér és az egész sorozat. Tötyög-lötyög, vedeli a viszkit. Teljesen érdektelen lett a karaktere, nem oszt, nem szoroz.

    előzmény:
    Liventa (129103)
    2017-09-29  10:17
  24. 2017. szeptember 29. 10:17129103.

    Nekem úgy rémlik, mintha pont Ludwig mondta volna Ágnesnek, hogy Félix kötötte el -- másrészt akkor Ágnes ezt már régen megbosszulta volna Félixen... De hogy volt már róla szó, az biztos.


    Az előzetes végén megrándul Miki infúzióba kötött keze, amiből nekem az jön le, hogy magához tér, mielőtt (vagy mialatt) Bandikája intézkedhetne.  Na, péntek lévén a helyzet ma is csak fokozódik és nem fogunk sokat megtudni...

  25. 2017. szeptember 29. 09:25129102.

    Mostanában az olvasók táborát erősítem. Bokros teendőim miatt olyan fáradt vagyok, hogy mindig elalszom. megnézni meg már felesleges, mert olyan részletesen leírjátok, megbeszélitek. Remélem megint eljön az én időm is, és fenn tudok maradni. Addig is maradok hű olvasótokköszönöm!!!!

Címlap

top