Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barátok közt

Torolt_felhasznalo_394600
Torolt_felhasznalo_394600
Létrehozva: 2003. november 14. 12:43
Hali!

Vajon egyedül vagyok-e azzal, hogy csípem a fent említett sorozatot, vagy esetleg van más is akivel jól kidumálhatnánk a történéseket stb...
  1. 2017. szeptember 22. 22:35129051.

    Hűűűű. 


    Nézzük: Szerintem - talán - nem volt része a tervnek, hogy a végén Miki leesik. Ez a kis pöch azt hitte, jól megleckézteti Mikit és kvittek lesznek. (?)Csak hiba csúszott a számításába, miszerint k erősre edzi magát, mert  egy csöppet kevésbé volt erős.  Vajon Miki hová esett?  A másik része a tévedésnek, hogy nincsenek egyedül az épületben, elég sok tanú lesz... Azt hiszem, most már semmiképpen nem ússza meg a sittet. És ez így is lenne igazságos. Remélem, Miki alatt véletlenül volt valami puha, és arra esett!


    (Kíváncsi lennék, hogy a csótányos megmozdulást is már eleve ezért találta-e ki? Hiszen tervezni azt tud...)


    A másik témakör Ábel barátunk... Eddig sem volt szimpatikus, de eztán még kevésbé lesz! Azt hittem, csak a nők körül vannak gikszerek nála, de látom, hogy a jellemhibák kézen fogva járnak az esetében . A b felesége se kutya - ezzel a zsarolással végképp elvágta magát nálam a tisztelt bírónő 

  2. 2017. szeptember 22. 20:10129050.

    Úgy, ahogy mondod, amikor Irma dühöngött, két valahai "fogadott" gyerekemmel irkáltunk gyors váltásokban, akik Floridába (Tampa)mentek férjhez (testvér lányok) és mindketten családostul Irma útjába estek...  Szerencsére óvóhelyen átvészelték 

    előzmény:
    gerdamama (129048)
    2017-09-22  16:49
  3. 2017. szeptember 22. 18:17129049.

    Jó pár éve egy Kaliforniában, a LA fölötti erdőkben élő magyar hölgy hazalátogatott egy nagy erdőtűz után, amit épp hogy megúsztak (anyukája itthon leste a tévében, hogy mikor éri el a tűz a házukat), és a férjét idézte, aki szerint "ez az ára, ha valaki már itt a földön a paradicsomban lakik".

    előzmény:
    gerdamama (129048)
    2017-09-22  16:49
  4. 2017. szeptember 22. 16:49129048.

    Ó, de szép hely (volt)!
    Rémes, hogy mennyire összement a világ! Eddig is sajnáltuk azokat, akiknek a közelében valami természeti katasztrófa történt, de az utóbbi években szinte mindenki személyesen érintett. Rokonok, ismerősök szerte a világban. Külföldön élnek, vagy hivatalos kiküldetésben vannak hosszabb-rövidebb ideig. Nemzetközi kutatásokban dolgoznak együtt, vagy konferenciákról ismerik egymást. Nincs olyan földrengés, árvíz, erdőtűz, terrorcselekmény, hogy be ne ugrana egy konkrét személy arca, aki talán épp ott van, ott lehet, ahol a baj történt.
    Jó dolog, hogy lassan mindnyájan világpolgárok leszünk, de ez a nagy hátránya megvan: bárhol történik valami, mindig van kiért aggódni.

    előzmény:
    Liventa (129047)
    2017-09-22  10:23
  5. 2017. szeptember 22. 10:23129047.

    Sajnos a mexikói földrengés hírére most nekem vannak olyan szomorú érzéseim, mint nem rég gerdamamának Solfarata kapcsán. Közel 20 éve, hogy egy rövid ideig Mexikóban dolgoztam, többek között a gyönyörű Taxco-ban, aminek egy része most romokban hever.

  6. 2017. szeptember 22. 09:20129046.

    Abszolut egyetertek. Csak azert nem akarok rohogni mert az utcan megyek. 

    előzmény:
    Liventa (129045)
    2017-09-22  07:35
  7. 2017. szeptember 22. 07:35129045.

    Látogasd csak továbbra is szorgosan a színházakat és "színházakat" a kedvünkért; a kritikáid szórakoztatóbbak, mint a BK és a pszicho-izé együttvéve. 

    előzmény:
    gerdamama (129043)
    2017-09-22  01:04
  8. 2017. szeptember 22. 07:25129044.

    ... vagy legalább jó kiadósan bekasznizták volna.

    előzmény:
    gerdamama (129041)
    2017-09-21  23:47
  9. 2017. szeptember 22. 01:04129043.

    Egy jó kis félrelépést terveztem mára, azt hittem, színházba megyek a BK  helyett.  De a darab olyan rövid volt (másfél órás), a BK meg olyan későn kezdődik, hogy pont hazaértem.
    Egy új darabot láttam egy új játszóhelyen, A pincér című pszichotrillert (?). És ez most nem teljesen OFF, ugyanis a kétszereplős darabot Gubík Ágnes és Hajnal János játsszák. (Azaz Berényi Ági és Asztalos Kristóf.)

    Nyáron már játszották Zsámbékon, szabad téren, szóval igazából csak Pesten mondhatjuk premiernek. A játszóhely pedig a B32, e nagy fantáziára valló név a Bartók Béla út 32-t jelenti. Nem tudom, mi volt azelőtt. Az a "mindenki ül, ahová tud" fajta színház, amit én nem nagyon szeretek, de időnként egy-egy darab kedvéért ráfanyalodom.

    A darabról a műfaja miatt nem akarok sokat mesélni, mondjuk nem volt annyira izgalmas, amilyennek vártam. A feszültséget szerintem azt tartotta fenn mindvégig, hogy a plakáton az egyik szereplő csurom véres ingben látható, és mindenki azon izgult, hogy melyik szereplő nyírja ki a másikat, mert egy kicsit mindketten flúgosok voltak. Lehet, hogy a rendező agyában egy véres végkifejlet játszódott le, de végül nem építette be a darabba... Elég szomorú, ha ilyen bulváros trükkökkel kell felhívni egy színdarabra a figyelmet.

    A rendezés elég öncélúan művészkedő volt szerintem. Az egyik fal mellett volt egy színpad céljára összetákolt "emelvény", ott játszódott a darab első része. Kb. félidőben szünet, amin kicsit csodálkoztunk, mert sem a műfaj, sem a darab hosszúsága nem indokolta, hogy szünetet tartsanak. Nem is akartunk kimenni, mert minek. Büfé nincs, az előtér olyan... semmilyen, az utcán meg szakadt az eső. De mindenkit kiküldtek, mert hogy át kell rendezni a színt. Jó vicc. Kimentünk, pár perc múlva visszaengedtek, hát csak néztünk, mert a székek 90 fokkal el voltak fordítva, és akkor derült ki, hogy a másik fal előtt van egy valódi színpad, ami addig el volt takarva, és a második részt már azon játszották. Hogy az elsőt miért nem, azt ne kérdezzétek. Nem hinném, hogy van rá logikus magyarázat, de ez így biztosan nagyon modern és művészi.

    Talán ez lehetett az oka, hogy mikor véget ért a darab, a színészek háromszor is kijöttek meghajolni, a közönség meg csak ült bambán, és várta a folytatást. Először röhögtünk azokon, akik elmentek, hogy majd milyen pipásak lesznek, mikor megtudják, hogy még nem is volt vége. Majd mindjárt szólnak, hogy legyünk szívesek kifáradni az előcsarnokba, a klotyóra, vagy a ház elé, mert ott lesz a befejezés. De aztán kiderült, hogy tényleg az volt a vége.

    Na, hogy a BK-s vonatkozásra is rátérjek: Gubík Ági eszméletlenül jó volt. Az első részben kb. olyan Berényiágis, kiállhatatlan hisztérika, de a második részben van egy jelenete, ahol félrészegen táncol (percekig és egyedül), hát emiatt volt érdemes megvenni a jegyet.
    Kristófunknak az első részben kevesebb játékra van lehetősége, mert ő egy igen fegyelmezett, rezzenéstelen arcú figurát alakít. Jól csinálja. Aztán a második részben ledobál magáról minden ruhát, hogy miért, azt a rendező talán meg tudná mondani, de ebben sem vagyok biztos. Háááát, nincs oka szégyenkezésre. Én egyfolytában azért izgultam, bele ne lépjen mezítláb egy üvegcserépbe (időközben földhöz csaptak egy-két poharat), a férjem meg azért morgott, mert szerinte Gubík Áginak kellett volna pucéran rohangálnia. És hogy persze, most már tudja, miért akartam az első sorba ülni. Pedig nem is igaz.

    Élményekben gazdag színházi szezont kívánok mindenkinek, most meg jó éjszakát!



     

  10. 2017. szeptember 22. 00:02129042.

    "Nóra később találkozik Anettel, akinek elmondja, hogy elvállalta Ábel védelmét a válóperes tárgyaláson.
    Anettet ez teljesen meglepetésszerűen érintette."


    Na, Ábelünk mégis csak rászánta magát a válásra. Én nem tartom jó ötletnek, hogy Nórát kérte fel a jogi képviseletére. Szakmailag se hiszem, hogy jó húzás, és valahogy nem is tartom ízlésesnek. Mégis csak Nóra "a harmadik", aki miatt a házasság felbontását kéri a férj. Nem lesz egy sima, közös megegyezéses per, ahogy Anettet elnézem. És elég fura, hogy pl. a vagyonmegosztásnál majd a szerető próbál minél nagyobb részt megszerezni a közös vagyonból a pasija ... vagyis az ügyfele számára. Nem hiszem, hogy ez szimpátiát kelt a bíróságban.

    Ami a meglepetést illeti, azt lehetett volna fokozni. Sokadszor szisszenek fel amiatt, hogy a szereplők, mint az óvodások, rögtön "az ellenfél" képébe vágják, hogy milyen jó ötletük támadt. Szinte sosem élnek a meglepetés erejével, pedig azt kár kihagyni. Anett is ráért volna megtudni a tárgyaláson, hogy ki a férje jogi képviselője. Ott döbbent volna meg és blokkolt volna le az agya. Most meg magához tér az első sokkból, és szépen felépíti a kiselőadását Nóra lejáratására.

    előzmény:
    Jujoka (129039)
    2017-09-21  22:56
  11. 2017. szeptember 21. 23:47129041.

    Én a bájgúnár-triót nem utálom, csak egyszerűen nem értem, hogy ezt a giccses, múlt századi, naiv hölgyeknek  szóló leányregény-részletet miért építették bele a BK-ba. Egy önálló egzisztenciával, szép karrierrel rendelkező bírónő tíz körömmel ragaszkodik a férjéhez, aki már semmit se jelent neki, mert  ő ugyan nem lesz elvált asszony! A XXI. században. És a szegény pasas, aki nem tud elválni. Ugyan miért nem? Nagyanyáink korában a feleség halálos betegségére volt divat hivatkozni (vagy azt hazudni a szeretőnek), mert egy nagybeteg asszonyt ugye nem hagy el egy tisztességes ember. Aztán a feleség - a saját kórságáról mit sem sejtve - rendszerint túlélte a férje összes futó viszonyát.

    Banditól egyszerűen hányingerem van. Nem tudom, még mi mindent fog elkövetni és ki ellen (úgy tűnik, az egész világgal haragban van), de remélem, nem tart sokáig az ámokfutása. Kár, hogy nem verték agyon a sitten.

    előzmény:
    Liventa (129037)
    2017-09-21  22:16
  12. 2017. szeptember 21. 22:57129040.

    Hurráááá - átjött. 


    Vajon fotót mikor lehet majd felrakni végre???

    előzmény:
    Jujoka (129038)
    2017-09-21  22:39
  13. 2017. szeptember 21. 22:56129039.

    Na átment, tehát megpróbálom, de csak röviden, nehogy fölöslegesen gépeljek.


    Bözsi ájultan találja Vilmost, ijedten fog hozzá az újraélesztéséhez. Mindent megtesz, Gizi is megjelenik, és biztatja Bözsit. Később kihívják a mentőket, a mentőorvos elmondja Vili bácsinak, hogy Bözsinek köszönheti az életét. Minden rendben van, de be kell vinni kórházba, további kivizsgálásra. Bözsi nem megy velük, hogy össze tudja szedni a dolgokat, amire szüksége lehet, Laci megígéri, hogy majd ő beviszi. Később Bözsi néni hálálkodik Pirosnak, hogy milyen nagyon örül, hogy megtanította erre a dologra.


    Krisztián megtudja Zsolttól, hogy Nikolt  kiengedték, ezt Aliznak is elmondja, aki nagyon beijed. Fűzi Ádámot, hogy hagy költözzön oda Luca is, Ádámnak ez nem annyira tetszik, de pár napra beleegyezik.


    Bandi..... hát, szóval.... én is utálom, de nagyon. Először Natasa étele mellé csempészett egy undorító bogarat, majd amikor Peti félrehívja Natasát, akkor egy kulcscsomót lop ki a táskájából. 


    Ábel meglátogatja Nórát, és meglepődve veszi észre, hogy ott van Nóránál a "felesége". Nem akar maradni, hogy majd visszajön, ha kettesben tudnak lenni, mire Anett közli, hogy akkor ő önt tiszta vizet a pohárba. Nóra meglepetten látja, hogy van köztük valami, Ábel el is mondja az igazságot. Nóra ezek után egyedül akar maradni. Sírdogál, mikor csöngetnek. Ajtót nyit, és meglepetten látja, hogy Ábel visszajött. Kis kerülővel beengedi. Ábel elmondja, hogy döntött, el akar válni, és Nórát kéri fel ügyvédjének. Nóra később találkozik Anettel, akinek elmondja, hogy elvállalta Ábel védelmét a válóperes tárgyaláson.


    Anettet ez teljesen meglepetésszerűen érintette.

    előzmény:
    Jujoka (129038)
    2017-09-21  22:39
  14. 2017. szeptember 21. 22:39129038.

    Mai videó.


    Lányok ez most csak egy próba hsz. lesz, ha átmegy, mert már itt kínlódok vele egy ideje, mindig eltűnik, amit írtam.

  15. 2017. szeptember 21. 22:16129037.

    Most egész éjjel forgolódhatók az ágyikómban, mert nem tudom eldönteni, hogy a bájgúnárt és b. nejét vagy undorító bandikát utáljam-e jobban. 

  16. 2017. szeptember 21. 12:45129036.

    Jót nevettem az egérvadászaton.  Ha már így adódott, igazán improvizálhattál volna valami söprűs "népi táncot" a vendégeknek, ki se derült volna, hogy mi okból van a műsor.

    előzmény:
    Picivirág1 (129030)
    2017-09-21  07:40
  17. 2017. szeptember 21. 08:51129035.

    Amúgy percekig keresgéltem, NEM volt hozzá videó... most viszont igen - valóban elég döbbenetesnek néz ki. 

    előzmény:
    vorii (129034)
    2017-09-21  08:45
  18. 2017. szeptember 21. 08:45129034.

    Mááááá megin'?????    


    "Bandi úgy érzi, hogy bosszút kell állnia Miklóson András halála miatt."

    előzmény:
    gerdamama (129028)
    2017-09-21  00:14
  19. 2017. szeptember 21. 08:00129033.

    Sári milyen csini az új frizurájával (és ha éppen nem ármánykodik).

    előzmény:
    gerdamama (129027)
    2017-09-21  00:05
  20. 2017. szeptember 21. 07:56129032.

    Ja? Látod, az lehet -- de akkor a (már tudjuk, milyen zseniális) ügyvédnő még nem szúrta ki, hogy papíron nős a (szerintem inkább bájgúnár) férfiú?

    előzmény:
    barackmano (129018)
    2017-09-20  19:50
  21. 2017. szeptember 21. 07:41129031.

    Jajjjjjj...ezt nem ide szántam...de végül nem baj, hogy ti is tudjátok, mi is történt velem. 

    előzmény:
    Picivirág1 (129030)
    2017-09-21  07:40
  22. 2017. szeptember 21. 07:40129030.

    Szervusztok!


    Este már 9 kor megint aludtam...olyan jóleső érzépssel, hogy minden nagyon rendben volt. A vendég fiatalok nagyon aranyosak, Sárika végig beszélt, az olasz férje békésen hallgatottörömmel hallottuk, hogy Sárika magyarnak érzi magát, a sógórnőm jó "munkát végzett".


    ma fél 6 kor már megint a boltban voltam, elkészültek a hideg tálak. van tojás krém, padlizsán krém, körözött, kolbászos tál, pick szalámival, csabai kolbászal, füstölt liba mell felvágottal...piros sárga kaliforniai parika felváltva és a marha szív paradicsom szép szeletben...pirítós kenyér lesz aki úgy szereti..


    ma gazdag sétálós program lenne haz idő engedi, ha nem a múzemunba megyünk majd a hargita étteremben ebédelünk, délután Timi megmasszíroza vendégeket, vacsora..beszélgetés, fénykép nézegetés...


    Ja ..tegnap este "agyon ütöttem" a cicák játék egerét. Azt hittem igazi...behoztam a seprűt..nem volt gyanus, hogy ugyan ott vár rneg, jó nagyot rá csaptam, majd vártam, szép óvatosan felengedtem a seprűt...és a mű egér ott laupult alatt Timi majd kiesett a száján, úgy nevetett. Kérdezte tőlem, hová viszed a seprt? Én csitt, mondom...és beosontem...aztán lebőgtem

  23. 2017. szeptember 21. 00:24129029.

    "Juli pedig van olyan ostoba, hogy a rengeteg fenyegető jel ellenére -- hiszen Vili fölpofozásának is tanúja volt -- ennyire bagatellizálja Bandika ocsmány hajlamait..."



    És erre ma még rátettek egy lapáttal. Ez a kis görény Bandi be akarja mesélni Petinek, hogy Milán csak azért talál ki róla mindenféle hazugságot, mert észrevette, hogy "gyakorlott mozdulattal, vagyis biztosan nem először" lopott a kasszából. Persze visszatette, mikor látta, hogy Bandi meglátta, ezért nem volt hiány.
    És Peti, aki tudja, hogy Bandi milyen simlis, sőt, nemrég a saját bőrén tapasztalhatta Bandi indulatkezelési problémáit, simán elhiszi, amit az a tetű mond. Megbízza Milánt a kassza kezelésével, persze előtte-utána gondosan megszámolja a pénzt... Kár, hogy Bandi a múltkor nem csapta alaposabban pofán.

    előzmény:
    Liventa (129015)
    2017-09-20  09:08
  24. 2017. szeptember 21. 00:14129028.

    http://rtl.hu/rtlklub/baratok/baratok-kozt-ez-tortenik-201 7-09-20-2017-09-22


    A holnapi elég izgi lesz. Vagy a holnaputáni? Inkább péntekre szokták tartogatni az ilyen zárójeleneteket, mint ami az előzetes végén van, hogy aztán egész hét végén rágjuk a körmünket.

  25. 2017. szeptember 21. 00:05129027.

    Sári-Rudi?

    előzmény:
    vorii (129025)
    2017-09-20  23:21

Címlap

top