Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakcímkártya újszülöttnek

bezsu
Létrehozva: 2008. Április 30. 10:52

Sziasztok!

 

2 hete született a kisfiam, azt szeretném megkérdezni, hátha tudja itt valaki, hogy a lakcímkártyáját  a pici automatikusan kapja meg, vagy nekünk kell elintézni?
Bp.-en szültem a XIII. kerületben, amúgy vidéken lakunk (agglomeráció).

 

Köszi szépen!

 

  1. 2008. Április 30. 14:0129.

    Sikerült beszélnem a párommal, talán el tud ma menni az anyakönyvi kivonatért, akkor talán meglesz a lakcímkártya is, de még mindig próbálom hívni az itteni okmányirodát, hátha kiderítek valamit....

     

    Köszi mindenkinek a segítséget! :))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. Április 30. 12:3028.

    Nem megkeverték hanem ez mindig úgy volt mindig az anyuka állandó bejelentett lakcímére jelentik be automatikusan a gyereket is!!!

    Kisfiamnál volt ez visszanéztem hiába nem laktam már 2éve anyukámnál mivel oa voltam bejelentve úgy csinálták meg a kisfiam lakcímkariját és amikor enyém lett a mostani lakás amiben lakunk akkor mehettem be 2002október 28án a Bakáts térre a tulajdonilapommal, hogy itt lakunk kérem a lakás az enyém lett jelentsenek már be a sajátomba. 

    így történhetett meg az is hogy hiába korababa a lányom mivel 2006ban csak 4éve voltam bejelentve (  akkor már 6éve laktunk benne már de ez nem elég sajnos) nem kaptam rá önkormányzattól gyorssegélyt mivel 5év bejelentettség kell ( 40ezer ft járt volna Évikémnek

    előzmény:
    keiraky (18)
    2008-04-30  11:21
  3. 2008. Április 30. 11:4027.
    Azt nekem szerencsére intézi a munkahelyem, mindent, már szülés előtt kitöltöttük és aláírkáltam mindent, hogy majd tudják intézni. Tényleg, őket is fel kell hívni az igazolások miatt....
    előzmény:
    r-v-timi (26)
    2008-04-30  11:35

Címlap

top