Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Átvertek a Shell b.kúton

Torolt_felhasznalo_682373
Torolt_felhasznalo_682373
Létrehozva: 2003. november 13. 08:31
Sziasztok :)
Ez egy tanulságos történet, amiből mindenki tanulhat egy kicsit. Én sajnos a saját bőrömön tapasztaltam, hogy a törökbálinti Shell benzinkúton hogyan jutnak a kasszások másodpercek alatt több ezer forinthoz. Autópálya matricát szerettem volna venni. Elmondtam a rendszámot, letettem a pultra a pént, hogy fizetek. A kasszás lány kb. 3x kérdezte meg, hogy jó rendszámot mondtam-e. Harmadszorra csak megnéztem a rendszámot, de mire vissza fordultam már nem volt ott az 5.000 Ft-om. Persze hirtelen nem is kapcsoltam és kifizettem még egyszer. Az autómba ülve már tudtam, hogy valami nem stimmel, de sajnos csak ketten voltunk a kasszás lánnyal az üzletben és még csak be sem tudtam volna bizonyítani. Remélem, ti nem jártok így. Ez 2003. 11.12-én történt.
Ha valakivel történt hasonló, akkor írjátok meg, hátha tanulunk egymás kárából.
  1. Torolt_felhasznalo_186259
    Torolt_felhasznalo_186259
    2003. november 13. 14:00101.
    Az olajas velem történt, bocs. 4500 Ft-os olajból tankoltak. . Nekem akinek ez az egész új volt, fogalmam sem volt, hogy mennyi egy doboz olaj. . De hidd el, van annyiért is. . Persz eminőségileg a legjobb. . ja, ha beletöltik a kocsidba.
    előzmény:
    CELL (39)
     
  2. 2003. november 13. 13:59100.
    Érd, Törökbálint kipipálva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_624804 (99)
     
  3. 2003. november 13. 13:5499.
    Az M7 érdi lehajtójánál lakom. Eleinte tankoltam az ottani Shell-nél (én, mivel az első lecke az autó mellé az volt, hogy jobb, ha magam tankolok. . . ). Feltünt, hogy amikor ott tankolok, akkor mindig többet eszik az autó. Azután egyszer, mikor ólompótló adalék gyanánt a "kedves" kutas egy egész flakon valamit betöltött az kispolszki tankjába, azzal a felkiáltással, hogy az egy tank (mekkora tank?) benzinhez való. Én tényleg kértem ilyen adalékot, de amit ő BELETÖLTÖTT az nem az volt (és nem kértem, hogy bontsa fel és töltse!!). A végén ezt a flakon valamit 2800 Ft-ért akarta a pénztáros leszámlázni - kispolszkiba egy tank benzin kb. 3000. Reklamáltam, akkor már csak 1500 Ft volt az ára. Kérdeztem, hogy hülyének néznek-e, de csak a vállát vonogatta a pénztáros. Az egész esetet részletesen (bizonylatszám, kút, pénztáros) leírtam a SHELL honlapján. Kb. 2 óra múlva felhívtak a Shell központból. Egy kedves úr közölte, hogy engem bizony becsaptak - ezt nélküle is tudtam. Néhány hét múlva kaptam egy bocsánat-kérő levelet és egy 2000 Ft-os Shell utalványt. Ezt később a férjem letankolta náluk. Én többet - hiába ott lenne a legkényelmesebb - nem megyek oda. Ennél többet nem tehetek. . . . (Esetleg, ha más sem menne oda)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. november 13. 13:4598.
    Végigolvastam a rémtörténeteket és felmerült bennem a kérdés: ha sk. tankolok, semmi mást nem veszek, aztán kártyával fizetek, akkor is át tudnak verni?
    Egyébként a Kátay-nál a 20 % kedvezmény is egy százassal kevesebb volt, persze elnézést nem kértek.
    A múltkor vettem könyvet, hazafelé a katalógusukban láttam, hogy kevesebb az ára. Másnap visszamentem, mondtam az eladónak, hogy veszek másik könyvet, de az előző napi különbözetet vonja le ennek az árából. Még ő volt felháborodva, hogy olyan sokat számít nekem 70 Ft? Visszakérdeztem: mindegyik vevőjét becsapja 70 ft-tal?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. november 13. 13:3597.
    Én már jártam úgy, hogy 41 literes a tank és 45 liter benzint fizettem ki. Volt egy kicsi még a tankban.
    Csak később esett le, hogy nem lehetséges. . . de akkor már későn volt. Ezt hogy csinálták?
    előzmény:
    mi.mi (96)
     
  6. 2003. november 13. 13:3196.
    ahany liter folyik at a csovon, annyit rogzit a szamitogep es ezt nyomtatja ki a bizonylatra is. A bizonylatot pedig le lehet ellenorizni es reklamalni, ha az nem egyezik.

    erre szeretnék reagálni. Én úgy tudom (persze lehet hogy rosszul:), hogy nem biztos, hogy annyi liter benzin át is folyik a csövön. Vagyis csúsztatják a pisztoly karmanytúját. Tehát többet mutat a gép, mint amennyi benzin tényleg átmegy a csövön:((( Hogy mit és hogyan manipulálnak a maradék benzinnel, vagy a pénztárgéppel ezt sajnos nem tudom, de biztos, hogy ennek is meg van a trükkje:(((
    Ezért van az, hogy pl. sokszor lehet hallani (én is így csinálom:)))), hogy ha a kutas tankol nekem, akkor azt mondom: "az első kattanásig kérem". Vagyis megnézem, hogy beletegye a pisztolyt a tankba, majd inkább tegye csípőre a kezét:))), de nyulkáljon a pisztolyhoz, és kattanás után egyből vegye ki a pisztolyt, ne akarjon még nekem csepegtetni:))) Lehet, hogy nincs igazam, de így nekem még nem volt gondom:)
    előzmény:
    Heseret (77)
     
  7. 2003. november 13. 13:1995.
    igen megértelek, de sajnos ezek csak a mi "álmaink":-)))
    előzmény:
    Zsuska8 (94)
     
  8. 2003. november 13. 13:0594.
    Persze igazad van. Én mindig reménykedem, hogy mégsem olyan gonoszok az emberek, ahogy mutják időnként a tetteik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_648640 (93)
     
  9. 2003. november 13. 12:5893.
    de ha ennyire becsületes lett volna, akkor alapjáraton nem tette volna el az 5 ezrest, nem?
    előzmény:
    Zsuska8 (92)
     
  10. 2003. november 13. 12:4192.
    Hiszek abban, hogy nem mindenki gonosz, nem minden boltos trükközik.
    Talán a hölgyhöz is eljut a hír, mostmár mindenki tudja mit csinált, talán belátja. . . . talán. . . talán.
    Ha ez naivság, akkor igen. Az vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_648640 (91)
     
  11. 2003. november 13. 12:2391.
    nem lehetsz ilyen naiv:-))))
    előzmény:
    Zsuska8 (88)
     
  12. Torolt_felhasznalo_682373
    Torolt_felhasznalo_682373
    2003. november 13. 12:1390.
    Sajnos mennem kell.
    Köszönöm mindenkinek a tippeket.
    Sziasztok :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_682373
    Torolt_felhasznalo_682373
    2003. november 13. 12:0189.
    Köszi :)

    Holnap írok, hogy mi történt :)
    előzmény:
    Zsuska8 (88)
     
  14. 2003. november 13. 11:5688.
    Ha ma sikerül valamit intézni a törökbálinti Shell kúton légyszi írd meg. Lehet, hogy közben rájöttek a tévedésre és visszaadják az 5. 000, - Ft-ot.
    Sok sikert.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. november 13. 11:4387.
    igen, ez LENNE a tisztességes.
    De sajnos egyre kevesebb a tisztességes:-((((
    előzmény:
    tzsebi (85)
     
  16. 2003. november 13. 11:2086.
    Nem csak a benzinkutaknál csapnak be, de gyakorlatilag bárhol. Nekem a MÁV pénztáránál adtak kevesebbet 100 Ft-al. Hozzá sem nyúltam, már mondtam, hogy kevesebb, de nem érdekelte, azt mondta, hogy biztosan elgurult, hiába győzködtem, nem ért semmit. Mögöttem állt még 100 siető ember. Az én vonatom is indult, és tudta, hogy 100Ft-ért nem maradok le.
    Ha ezt naponta 10-15 ször megcsinálja, megvan a borravalója.
    előzmény:
    kikamakka (83)
     
  17. 2003. november 13. 11:0085.
    Tapasztalatom szerint a jobb helyeken nem egyben a kezedbe nyomják a visszajárót, hanem előtted leszámolják a pénzt. Így a kasszás is visszaellenőrzi magát, és te is vele együtt számolod fejben. Szerintem ez a legtisztességesebb.
    előzmény:
    kikamakka (83)
     
  18. Torolt_felhasznalo_116226
    Torolt_felhasznalo_116226
    2003. november 13. 11:0084.
    Sziasztok!
    A kamerával kapcsolatban sajnos nekünk rossz tapasztalataink vannak. Sajnos a felvételt földi halandó nem nézheti meg.
    Az anyósom táskáját lopták el a Vörösvári úti Mekiből, mellőle a padról, volt felvétel róla, de nem nézhették meg. . . . Arra nem emlékszem már, hogy a rendőrségnek kiadták-e a kazettát, de nem mernék rá megesküdni, hogy igen. A boltvezető mondta, hogy egy ismert banda volt, aki folyton ide járnak lopni. (ja és a bankkártyájával pénzt vettek fel automatából, mielőtt letiltották volna, pedig 15 perc alatt megtörtént! )
    De azért lehet próbálkozni, lehet, hogy a Shellnél megmutatják.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. november 13. 10:5283.
    Nem olvastam végig a topic teljes tartalmát, de nemcsak a Shell kúton vernek át, engem már a Shell és Jet kutaknál is próbáltak. Lehet, ha máshová megyek, ott is. Ebből élnek, meg abból, h. figyelmetlen vagy. Vagy esetleg ők azok, mert biztos nem mindig direkt csinálják.
    Az én hibám, h. sokszor úgy veszem el a visszajárót, h. meg sem nézem. Kétszer fordult elő velem, h. tankoltam, megkaptam a visszajárót, elvettem, és aztán mikor beültem a kocsiba, elhajtottam, ugrott be kép, h. kevesebbet kaptam. Vagy a visszaadott pénz színe, v. mennyisége miatt. Megálltam, kivettem, megszámoltam, visszamentem.
    Jó, ha tudjátok, a kasszáknál kamerák vannak. Ha nagyon kötözködnek, és nem akarják visszaadni, meg kell mondani, h. jó, akkor hívjuk az üzletvezetőt, és nézzük vissza a kamerán mennyi pénzt adott vissza. Ezt azért tudom, mert egy barátom ezt eljátszotta egy Aral kútnál és neki volt igaza. Nekem mindkét alkalmommal mikor megemlítettem, kicsit vonakodtak, h. ők jól adtak vissza, stb. , mondtam a kamerát, és azonnyomban megkaptam a hiányzó pénzt. Azért ez röhej!!!!
    De lehet ez akár étterem, kávézó, újságos, közért. Ha nincs kidobnivaló pénzed, ha megkapod a visszajárót, ott rögtön nézd meg. A tankolásnál meg tényleg ott kell állni, ha egyedül vagy, mert ahogy fizetsz, nullázódik a mérő, és 5000 ért kérsz, 4-et belerak, majd a kezén mutatja a bentinek, h. 5. Tudnak ők trükközni, nem kell félteni a társaságot. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. november 13. 10:4982.
    Ügyes. De te azonnal tudtad neked még az jár.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_631199 (79)
     
  21. Torolt_felhasznalo_182169
    Torolt_felhasznalo_182169
    2003. november 13. 10:4781.
    http://www2. shell. com/home/Framework?siteId=hu-hu&FC2=/hu-hu/html/iwgen/shell _for_motorists/zzz_lhn. html&FC3=/hu-hu/html/iwgen/shell_for_motorists/form_halozat _0602_1600. html

    Ezen a honlapon pontosan leírhatod a Shellnél történteket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_682373 (1)
     
  22. 2003. november 13. 10:4580.
    Tudod, azaz igazság, hogy mi nem is rohantunk, és mint írtam, nagy mértékben az én figyelmetlenségemet látom, amiért megtörtént ez az eset.
    Pedig én felvagyok készítve mindenre, mert az anyukám megtanított mindenre már kiskoromtól kezdve, hogy mire figyeljek. (anyámban egy nyomozó veszett el. Simán elkap lopósokat az üzletben. Neki feltűnik, de a fizetett biztonsági őröknek nem. . . . . És nagyon tud fejben számolni, így ő már előre tudja a teli kosárnál is, hogy mennyi lesz a végeredmény, és mennyit kell visszakapnia. ) Bízom benne, hogy soha nem történik velem ilyesmi.
    előzmény:
    belépés (74)
     
  23. Torolt_felhasznalo_631199
    Torolt_felhasznalo_631199
    2003. november 13. 10:4479.
    Nekem csak 200 Ft. nem akart vissza adni egy kutas. Mondom neki, még kétszáz visszajár. mire ő, Nem. Csak felmutattam a kamerára, megnézzük? Hát oda b. . . a a kétszázast a pultra. Bosszúból azóta is rendszeresen odajárok, fillére fizetek , és persze ÁFA-s számlát is kérek. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_833601
    Torolt_felhasznalo_833601
    2003. november 13. 10:4278.
    Sziasztok,
    Szerintem azok a trükkök, amiket leírtatok már eléggé ismertek. Minden médiában rendszeresen foglalkoznak is a témával.
    Persze ettől függetlenül még borzasztóak.
    Ezért ezen a téren is nagyon óvatosanak kell lenni.
    A Shell-nél egyetlen-egyszer tankoltam, de olyan kellemetlenül éreztem magam (megvártam míg tankol a srác), hogy többet nem mentem oda. Mi általában mindig u. arra a kútra járunk. Csak tankolunk (+matrica), mást nem veszünk. De még így is, hogy már ismerünk ott mindenkit, megvárom, amíg tankolnak. Ja és mindig fix összegért tankolunk. (olyan pl. eszünkbe se jut: "tele kérjük".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. november 13. 10:4077.
    Tudom, hogy a benzinkutasok nem angyalok es lehet, hogy tul naiv vagyok de egy valamit nem ertek. (kozel ket evig vezettem napi 80-90 km-t otthon egy evvel ezelottig, ugyhogy tankoltam nehanyszor).

    Hogy lehet az, hogy csak 4 ezerert tesz a tankba amikor 5ot fizettet ki?? Ez elmeletileg egy szigoru szamadasi rendszer, ahany liter folyik at a csovon, annyit rogzit a szamitogep es ezt nyomtatja ki a bizonylatra is. A bizonylatot pedig le lehet ellenorizni es reklamalni, ha az nem egyezik.

    A szamitogepes program egy ceg fuggo sztenderd, amit az egesz vilagon egysegesen hasznalnak. Ahhoz, hogy ezt valaki kijatsza, ugy hogy azt nem veszi a kozpont eszre komoly informatikai zseni kell. Ilyen ember elmegy programozonak valami multihoz, es halalra keresi magat anelkul, hogy csalna.

    Azt el tudom kepzelni, hogy "beszukitik" a piszoly csovet es igy kevesebb kerul a tankba, de akkor teljesen mindegy ki tankol es, hogy kozben otthagyod ot vagy sem. . .

    En ket kuthoz jartam rendszeresen az egyik az uromi Aral volt (szomoruan lattam, hogy mara mar valamelyik masik cege). Ott mindig nagyon szolgalatkeszek voltak. A masik a Becsi uton levo Shell, csak jot mondhatok. Atto kezdve, hogy mindig kedvesek voltak odaig, hogy ha szukseg volt kicsereltek akar az egomet is.

    Persze voltak negativ elmenyeim is, ahol "beprobalkoztak", nekem peldaul a MOL-okkal voltak problemaim a legrosszabb a pesthidegkuti volt, ket alkalom utan inkab a kozeli Aralhoz mentem.

    Es, hogy megprobalnak a penzzel palira venni. . Nem feltetlenul csak benzinkutas "szokas". Velem Londonban a High Streeten fordult elo egy kavezoban, hogy meg pluszban ratettek egy croassant a szamlara.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585527 (68)
     

Címlap

top