Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Átvertek a Shell b.kúton

Torolt_felhasznalo_682373
Torolt_felhasznalo_682373
Létrehozva: 2003. november 13. 08:31
Sziasztok :)
Ez egy tanulságos történet, amiből mindenki tanulhat egy kicsit. Én sajnos a saját bőrömön tapasztaltam, hogy a törökbálinti Shell benzinkúton hogyan jutnak a kasszások másodpercek alatt több ezer forinthoz. Autópálya matricát szerettem volna venni. Elmondtam a rendszámot, letettem a pultra a pént, hogy fizetek. A kasszás lány kb. 3x kérdezte meg, hogy jó rendszámot mondtam-e. Harmadszorra csak megnéztem a rendszámot, de mire vissza fordultam már nem volt ott az 5.000 Ft-om. Persze hirtelen nem is kapcsoltam és kifizettem még egyszer. Az autómba ülve már tudtam, hogy valami nem stimmel, de sajnos csak ketten voltunk a kasszás lánnyal az üzletben és még csak be sem tudtam volna bizonyítani. Remélem, ti nem jártok így. Ez 2003. 11.12-én történt.
Ha valakivel történt hasonló, akkor írjátok meg, hátha tanulunk egymás kárából.
  1. 2003. november 13. 10:3876.
    A hétvégén lerobbantunk az autóval, elfolyt a hidraulikaolaj. Pont egy Shell-kút volt ott, a máshol 800 Ft-os olajat meg is vehettük 3400-ért. Alig őrjöngtem. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_682373
    Torolt_felhasznalo_682373
    2003. november 13. 10:3875.
    Igyekszem :)))
    Jó lecke volt.
    előzmény:
    belépés (74)
     
  3. 2003. november 13. 10:3274.
    Szerencséd volt, hogy a kasszás nem vette ki a visszajáró pénzt és nem tette el máshova. Akkor a kasszazárás nem mutatta volna ki a többletet. Egyébként nekem az a véleményem, hogy azok az emberek, akik rettentően rohannak és a saját pénzüket lezseren kezelik, mindig be is fogják csapni. Egy a tanulság, hogy bármennyire is sietünk és bármennyire is fáradtak vagyunk, akkor, amikor fizetünk, a saját pénzünkkel bánunk, -oda kell figyelni!!!!-. Természetesen ez nem menti fel azokat, akik azt lesik, hogy kit lehet becsapni. Ez nagyon undorító, de sajnos a mai élet velejárója. Valószínű, hogy a topic indító ezután jobban figyel majd.
    előzmény:
    tzsebi (72)
     
  4. 2003. november 13. 10:3173.
    Jesszusom, ezek nagyon durva dolgok. . . :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. november 13. 10:2472.
    Sziasztok! Lehet, hogy a téma nem igazán idevaló, de én tanulságként azért leírom.
    Kb. egy félévvel ezelőtt az anyukámmal a Mc'Donaldsban kajáltunk. 10000 Ft-tal fizettünk, és még várni kellett valamire, úgyhogy mi leültünk, mert majd úgyis kihozzák az ételt. Én hülye meg azzal a lendülettel elmentem a pulttól és meg se vártam, hogy visszaadják a maradék pénzt (kb. 7500 Ft-ot).
    Megkajáltunk, felszálltunk a villamosra, és anyukám belenézett a pénztárcába, kereste a buszjegyét. Látta, hogy egyetlen papírpénz se volt a tárcájában. Már jó pár megállót utaztunk a villamoson, mire eszünkbe jutott, hogy valószínűleg vissza se kaptam semmit, ezért nincs meg a pénz.
    Visszamentünk, és szóltam a kasszásnak, hogy valószínűleg többlete van 7500 ft-tal. (Anyukám kereskedő, úgyhogy ő tudja mi a teendő) Kihivattuk az étteremvezetőt, és elmondtuk mi történt.
    Rögtön lezáratta a kasszát, és leszámolták ez alapján a pénzt.
    Fillérre pontosan meglett minden, visszakaptuk a hiányzó összeget, és még elnézést is kértek.
    Megmondom őszintén én szégyelltem magam, mert az én hibámból történt részben a dolog. De őszintén örültem neki, hogy meglett minden. Szerintem ez a tisztességes megoldás. Mindkét félnek korrektül kellene hozzáálnia a másikhoz. Bárki hibázhat, senki se tökéletes. Persze mielőtt bárki leszólna, hozzá teszem, hogy ez nem vonatkozik az előttem szólókra, hiszen itt valóban más esetről van szó. Hangsúlyozom és csak a korrekt megoldásra szerettem volna példát hozni!
    Üdv,
    előzmény:
    CELL (49)
     
  6. Torolt_felhasznalo_585527
    Torolt_felhasznalo_585527
    2003. november 13. 10:1571.
    Erről nem is beszélve!! De amig egy kis magánközértben egy fél literes ásványvizet 100 forint körüli áron megveszel, ezekben a shopokban adhatsz érte 200-at, legalábbis én nyáron egy alkalommal sajnos kénytelen voltam ott venni, többet nem is teszem, az biztos!
    előzmény:
    ancsani (70)
     
  7. 2003. november 13. 10:1270.
    Persze az olcsóbb árkategóriást is a legdrágább áron fizeted (videokazetta, film, plüssállatok. . . )!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585527 (68)
     
  8. 2003. november 13. 10:1069.
    Sajnos nem. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879913 (62)
     
  9. Torolt_felhasznalo_585527
    Torolt_felhasznalo_585527
    2003. november 13. 10:0868.
    Sziasztok. Az egyik barátnőm korábban Shell kúton dolgozott, hát tapasztalatból mondta nekem, hogy az összes benzinkút közül ez az, ahol a leggátlástalanabbul lopják ki az emberek szemét!
    Mondjuk saját bőrünkön is tapasztaltuk. Mi mindig magunk tankolunk, de régebben egy-két alkalommal hagytuk a rögtön odapattanó kutast tankolni. Persze mi is tudjuk azért, hogy egy tankolással hány km-t mehetünk, hát ebben az emlitett két esetben jól megjártuk, mert mintha nem is tankoltunk volna. Aztán egy shell-es kutas fiú "felvilágositott": ha rájuk bizod magad, mondod, hogy pl. 5ezerért akarsz, akkor amig mész befelé, addig ő bemutatja a kasszásnak az egyezményes jelet, te kicsengeted az ötezret, közben a tankodba jó ha négyért ment benzin:)), ja és még jattot is adsz, mert hálás vagy a kedvességért. . .
    A shell-kártyáról nem is beszélve, mert ugye ha valakinek van, de elfelejti odaadni, hogy a pontokat ráirják, akkor ők szépen a sajátjukra teszik rá, szóval nem véletlenül járnak a shell-es alkalmazottak mekibe:)))
    És még egy jó tanács: szerintem az ilyen shopokban (függetlenül a cégnévtől) ha nem muszáj, ne vegyetek semmi olyat, ami máshol is kapható (DVD, csoki, telefonkártya, stb. ), mert majdnem dupla annyiért adják, és ahogy itt olvastam, még nem is biztos hogy eredetit.
    Persze, ha siet az ember és nincs más megoldás, akkor ok. , de ha nem muszáj, akkor inkább ne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. november 13. 10:0867.
    Minden kúton be van kamerázva a pénztár, úgyhogy videófelvétel van róla!!! Szerintem ne hagyd annyiban!! Szemetek ezek a Shopos k. -k!!
    Ha többször megkérdez vmit tuti át fog verni! Ha hagyod!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_682373 (1)
     
  11. 2003. november 13. 10:0866.
    Engem is így utáltak ki egy Aralon:(.
    előzmény:
    sly28 (63)
     
  12. Torolt_felhasznalo_682373
    Torolt_felhasznalo_682373
    2003. november 13. 10:0665.
    És csak azért arról, mert itt szereztem tapsztalatot.
    előzmény:
    uncut (59)
     
  13. 2003. november 13. 10:0664.
    Ne nagyon izgasd magad azon, hogy be tudod-e bizonyítani! A shopvezetők és a bérlők is tudják, hogy a kasszás hogy keresi a pénzét (ahogy valaki írta a fizetés minimálbér, de még a leltárhiányt is vonják). De ha valaki lebukik, kirúgják.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_682373 (53)
     
  14. 2003. november 13. 10:0563.
    Szia Mindenkinek!Szerintem ha ezt a történetet elmesélem megértetek mindent!Egy évvel ezelőtt jelentkeztem shoposnak az érdi shellhez. Rengetegen voltunk. Két hét múlva telefonáltak, hogy menjek be mert az összes lány (4)aki jelentkezett kiesett. (Már ez is érdekes, nem?)Négy napig voltam ott és nem vettem észre, hogy hülyére vesznek. Négy napig csak lopni tanultunk szó szerint!Már csak azért maradtam hogy kivárjam a végét. A lényeg a következő volt. Beálltam egy lány mellé aki bemutatta hogy lehet kp-s vevőnek hihetetlen gyorsan felütni 500 ft-ot a semmire a végén pedig ollóval elvágni a blokkot hogy ne látszódjon rajta. Ha vissza jön , nem baj sűrűn elnézést kérünk és vissza adjuk a pénzt. Olajat és adalékot hátul főznek a arktárban. Olcsóbbat töltenek a kocsidba utánna kézjelekkel elintézik hogy a shop mit üssön be. 50000 ft a fizetésük emellett amit össze lopnak ezekből. Az 50000-et azért nem kapják meg mert van egy napi limit ami el kell adni. Akkor ez 10 energiaital, 30 liter v-power stb. egy műszakban. Ha nem sikerül felütik mint a kp-t. Trmészetesen a v-power-al ezt nem lehet megcsinálni ezért annyi levonás van hó végén hogy a fizetés elfogyott. Én ennek ellenére azt gondoltam nekem elég a borravaló. Viszont kiutáltak mert nem akartam és nem tudtam lopni meg kell hogy mondjam béna vagyok hozzá. . . Volt egy lány aki nem csinálta ezt nap végén nem is sokat dobtak szét és nagyon utáltal vele dolgozni. Azóta ahol csak tudom elmesélem ezt, hogy még véletlenül se menjen senki sem a Shell-hez tankolni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_682373 (1)
     
  15. Torolt_felhasznalo_879913
    Torolt_felhasznalo_879913
    2003. november 13. 10:0362.
    Látom a helyzet semmit sem változott! :-(
    előzmény:
    kisklau (56)
     
  16. Torolt_felhasznalo_682373
    Torolt_felhasznalo_682373
    2003. november 13. 10:0361.
    És én konkrétan csak a törökbálinti benzinkútról írtam :)
    előzmény:
    uncut (59)
     
  17. Torolt_felhasznalo_682373
    Torolt_felhasznalo_682373
    2003. november 13. 10:0260.
    Én tudom a rendszámomat, de amikor már 3x kérdeznek vissza hogy biztos-e, akkor már valószínüleg te is megnéznéd. Lehet fáradt is az ember munka után. Én nem azt állítottam, hogy nem vagyok hibás. Olvasd végig az összes hozzászólást és rájössz, hogy a benzinkúton dolgozók járatják le az egész céget.
    előzmény:
    uncut (59)
     
  18. 2003. november 13. 09:5859.
    Ne haragudj, de erosen hibas vagy Te is. Meg egy kicsit bamba:)Te nem tudod fejbol, mi a rendszamod?Es mi az, hogy letetted az otezrest, aztan meg elfelejtetted?Es ha ESETLEG a benzinkut alkalmazottja vetett is, szerintem csunya dolog egy egesz ceget egy topicban lejaratni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_682373 (1)
     
  19. 2003. november 13. 09:5358.
    Az nem baj, ha nem tudja, de akkor ne vállalja el. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. november 13. 09:5157.
    Én csak azt mondom, hogy fárasztó állandóan figyelni, milyen trükkel vernek át.
    előzmény:
    CELL (49)
     
  21. 2003. november 13. 09:5156.
    én soproni vagyok. . . . .
    olvassál majd vissza, azok a történetek mind itt estek meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879913 (55)
     
  22. Torolt_felhasznalo_879913
    Torolt_felhasznalo_879913
    2003. november 13. 09:5055.
    A Shellnél mi is megjártuk pár éve. Sopronban voltunk üdülni novemberben és hirtelen egyik napról a másikra nagyon hideg lett és még a hó is esett. Ez minket nem is zavart volna, ha nem tankolunk vesztünkre a Shellnél. A probléma az volt, hogy a benzin belefagyott a benzin vezetékbe, ami ugyebár elég valószínűtlen. Hosszas macera után egy szervízben kiolvaszották az autónkat és megjegyezték, hogy többször volt már ilyen esetük, mert a Shell kúton vizezik a benzint! Azóta nagyívben elkerüljük a többi Shellt is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. november 13. 09:4954.
    Hát durvának durva, de elképzelehtő, hogy most kapja meg a jogsiját és azt sem tudja mi melyik oldalon van :-)
    És azért ilyen mindig van :-)
    Amúgy most már én is ki vagyok képezve, de akkor sem tartom helyes dolgonak, hogy az ember lányának mindenhol gyanakvónak kell lennie meg bizalmatlannak.
    Na, de azért továbbra is vigyázunk.

    Jó éjt.
    előzmény:
    CELL (46)
     
  24. Torolt_felhasznalo_682373
    Torolt_felhasznalo_682373
    2003. november 13. 09:4953.
    Először azt szeretném kideríteni, hogy be tudom-e bizonyítani valahogy. Utána aztán lehet levelezni a felső vezetéssel :)
    előzmény:
    maranta (51)
     
  25. 2003. november 13. 09:4652.
    Had írjak egy ellenpéldát is.
    Van egy 55 körüli pasi, most épp a MOL kútnál. Már akkor benzinkutas volt, amikor én még totyogni tudtam csak. . .
    Nagyon kedves, udvariasna szolgál ki, és nem vág át senkit. . . .
    Olyan aranyos, és picit furcsa látvány a sok fiatalk kutas között :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top