Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Átvertek a Shell b.kúton

Torolt_felhasznalo_682373
Torolt_felhasznalo_682373
Létrehozva: 2003. november 13. 08:31
Sziasztok :)
Ez egy tanulságos történet, amiből mindenki tanulhat egy kicsit. Én sajnos a saját bőrömön tapasztaltam, hogy a törökbálinti Shell benzinkúton hogyan jutnak a kasszások másodpercek alatt több ezer forinthoz. Autópálya matricát szerettem volna venni. Elmondtam a rendszámot, letettem a pultra a pént, hogy fizetek. A kasszás lány kb. 3x kérdezte meg, hogy jó rendszámot mondtam-e. Harmadszorra csak megnéztem a rendszámot, de mire vissza fordultam már nem volt ott az 5.000 Ft-om. Persze hirtelen nem is kapcsoltam és kifizettem még egyszer. Az autómba ülve már tudtam, hogy valami nem stimmel, de sajnos csak ketten voltunk a kasszás lánnyal az üzletben és még csak be sem tudtam volna bizonyítani. Remélem, ti nem jártok így. Ez 2003. 11.12-én történt.
Ha valakivel történt hasonló, akkor írjátok meg, hátha tanulunk egymás kárából.
  1. 2003. november 13. 09:4551.
    Szerintem mindenképpen írd meg, hadd tudják csak meg ők is. Írjál bele nevet is, hátha előveszik az illetőt! (Nagyon nem kell sajnálod a csajt, gondolom. )
    És ezt az egséz topicot is a figyelmükbe ajánlanám a helyedben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_682373 (44)
     
  2. 2003. november 13. 09:4550.
    Akkor egymásnak adják a bevált trükköket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_682373 (48)
     
  3. 2003. november 13. 09:4549.
    Ja ennyi erovel ne menjel sehova mert barhol atvaghatnak!Benzinkuton max parezerrel huznak le van olyan hely ahol ez akar par tizezer is lehet. Nem mondom mert nem topictema meg ugyis csak idegesiti az embert az ilyen. Remelem hogy az ilyen kutak es barmilyen uzletek hamar befuccsolnak es lehuzzak a rolot. En hiszem hogy eljon meg az az ido mikor mar annyi szolgaltatas lesz es kereskedelem hogy a versenyhelyzet nem engedi meg az ilyen dolgokat. Minel tobb bolt nyilik nekunk vasarolknak annal jobb. :-)))Nyissanak sos-sok benzinkutat! Minden sarokra akarok egyet!:-DDD
    Na en elkoszonok mert megyek aludni. Nektek meg szep napot!
    CELL
    előzmény:
    Zsuska8 (45)
     
  4. Torolt_felhasznalo_682373
    Torolt_felhasznalo_682373
    2003. november 13. 09:4348.
    Valószínüleg ezért van az, hogy havonta mások dolgoznak ezeken a kutakon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. november 13. 09:4147.
    Sziasztok! Én is egyet értek azzal, hogy a Shell kutakkal van valami gond. Ugyanakkor az a tapasztalatom, hogy nem mindegyikkel. Persze az is igaz, hogy különösen figyelek. Azt még anyukám "tanitotta", hogy nem szabad elmenni az autótól amig be nem fejeződik a tankolás és sokat mondó pillantást kell vetni az összegre, megjegyezni. Akár többször is oda szoktam nézni.
    Ami velünk történt, az sem vidám. Új aksit akartunk venni a kocsiba, és a kutas (Shell) felajánlotta, hogy ő be is rakja. Forditva kötötte be, mire kiment egy biztositék. Utána szabadkozott, hogy akkor hivnak valami szerelőt. Végülis volt ott egy srác, aki épp tankolt és értett annyit az autóhoz, hogy egy ideiglenes megoldással menetképessé tette. Visszatettük a régi aksit és hazamentünk. Persze utána meg várhattam, amig a szerviz megcsinálja a kocsit. Azért nem balhéztunk, mert Karácsony este volt és apukámmal voltam, akinek nem volt ehhez kedve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. november 13. 09:4046.
    Igen igaz de lehet ez csak azert van mert en ugy gondolom hogy kihuzni egy nivopalcat meg vizszintet/fekfolyadekszintet stb alap dolgok nem nehez. Ezeknek nem szabadna a kuton kiderulni. En pl megnezem meg azt is indulas elott vagy ha mar elalltam hogy nem hagytam-e olajtocsat. Hihi tudom ezt nem csinaljak a nok alltalaban de meg a ferfiak sem, en sem ertek ezeken kivul az autokhoz csak a ferjem szerelo es ez ugy ragad csaladon belul. :-)))De en azt javaslom azt a 3-4 alap dolgot jobb ha megtanulja az ember az amugy sem art. Ja es van aki nem tud egyszeruen tankolni na szerintem az azert durva. Nem?
    előzmény:
    kisklau (40)
     
  7. 2003. november 13. 09:3945.
    A szomorú az, hogy árgus szemmel kell figyelni minden mozdulatot. Egy bizonyos kor felett meg nem is ajánlott benzinkútra menni tankolni, mert a tükkökkel nem tudja felvenni az ember a versenyt.
    Nemhiszem, hogy a Shell egy ilyen nagy cég ne adna a jóhírére és nem tudná kiszűrni az ilyen kutakat.
    előzmény:
    CELL (41)
     
  8. Torolt_felhasznalo_682373
    Torolt_felhasznalo_682373
    2003. november 13. 09:3944.
    Első menetben megpróbálom személyesen elintézni ha van rá lehetőség. Ha nem megy, akkor megpróbálom ezt a lehetőséget :)
    előzmény:
    maranta (42)
     
  9. 2003. november 13. 09:3943.
    Cell!

    igen! pont így magyarázta a férjem is.
    Szóval tényleg ez a mentete. . . . .
    előzmény:
    CELL (41)
     
  10. 2003. november 13. 09:3742.
    Talán az is hasznos, ha felmész a www. shell. hu-ra. Ott külön arra is van lehetőség, hogy az esetet részletesen jelentsd nekik. Induljunk ki abból, hogy a bunkó kutas nem azonos a cégvezetéssel(legalábbis reméljük:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_682373 (1)
     
  11. 2003. november 13. 09:3541.
    Ja es akkor ennyi erovel kartyaval tankolni is veszelyes lehet! Kovetkezo a menet!Leparkolsz, te magadnak megtankolsz meg akkor is ha teljes szervizes kut van , nem kersz ablakmosast, autot lezarod es fizetsz keszpenzzel ha lehet akkor 3000-es tankolasnal max 5000-rel es nem 10-el. Ja es jo ha kerek az osszeg nehogy kevesebbet kapjal vissza. Penzt meg kell szamolni legalabb nagyjabol. Vissza a kocsihoz, ablak lemos ha kell, es indulas. Valahogy igy. Nevetseges az egesz nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. november 13. 09:3440.
    Nem igazán értek Veled egyet.
    Tudod, ha valakivel előszőr fordul elő, h közlik, hogy kevés az olaj, akkor lehet, hogy megörül, hogy ilyen figyelmesek. . .
    Körbeugrálják, utánatöltik.
    Persze megkérdezik, hogy lehet-e, mire a naív ember, hát persze, hisz muszáj.
    Szóval ha valaki nem minden nap jár kútra tankolni, azzal simán meg lehet csinálni.
    Abban igazad van, hogy a férjem pl ki nem engedné a kezéből az autót. Végig ott áll, myg tankolnak és őrá nem tukmálnak semmit se. . . de nem is őrá utaznak a kutasok.
    előzmény:
    CELL (39)
     
  13. 2003. november 13. 09:3039.
    Na ha erre a masodik sztorira vki kifizeti az olajat annak ugy kell. :-DDDAz olajszint ellenorzes nem egyenlo az automatikus utantoltessel!Hadd dontsem mar el hogy veszek-e olajat. Azt meg plane hogy milyet!1 liter olaj pedig nem kerul 5 ezerbe vagy nagyon folmentek az arak. :-)Bocsi de a meselo kutas ismeros kicsit nagyzol. Ilyen nincsen. Szerintem. De az teny es valo hogy oda kell figyelni es az is hogy jobb ha az ember maga tankol. Majd ha nem lesz ebbol lehuzas akkor atengedem masnak a pumpat de addig jobb ha en nyomom. Talan egyszer a magyar kutasok is rajonnek hogy ugy is tudnak keresni ha kiszolgalnak. Addig meg nincs yatt:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186259 (32)
     
  14. 2003. november 13. 09:2938.
    Benzinkutas berkekben mindenki informálva van arról, hogy a Shell kutakon dolgozóknak szinte kötelező átverni kuncsaftot, a pénzük nagyjából ebből jön össze a minimálbéren felül. Mindez a főnök kifejezett előirására. (Én kutasokkal dolgozom 1 helyen, számos dolgot meséltek, a Shell kuton mi mindent kellett csinálniuk. ) Én is azt mondom, nagy ivben kell kerülni minden Shell kutat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. november 13. 09:2837.
    és még durvább ha a kutasok szemszögéből hallgatod meg. . . . na persze nem nyilvánosan. minimálbérre vannak bejelentve a többit egyéb módszerekkel keresik meg.
    Nehogy azt gondold, h a főnők nem tud róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. november 13. 09:2736.
    Motoroolajos témát nőknél szeretik bevetni.
    Nekem megpróbálták megmagyarázni, h a bmw-ben nincs elég olaj. . . .
    Na most azt csak véletlenül tudom, hogy ha így lenne, akkor ezt egy lámpa jelezné a műszerfalon.
    Sík hülyének néztek. Komolyan!
    Nagyon rosszul esett. Hiszen az ember lánya néha örül annak, ha valaki segítőkésznek mutatkozik, erre meg csak azért van mert át akarja b-ni. . .
    Én már a kismotoromat sem tankolom ott. . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_186259 (32)
     
  17. Torolt_felhasznalo_126106
    Torolt_felhasznalo_126106
    2003. november 13. 09:2635.
    Shell kutakkal vigyázzatok !!!, mi már nem tankolunk ezekél a kutaknál, rendszeresen 500 Ft-sal akartak átvágni, egy köteg 500-as mindig külön csomagban volt a pult alatt, nem a kasszában. Remélem, szó lesz erről a témáról is egyszer a Juszt műsorában. Hogy ennyire hülyének nézik az embert, kérjenek az ott dolgozók fizetés emelést, vagy váltson munkahelyet az alakalmazott, de ne mások becsapása árán akarjon meggazdagodni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. november 13. 09:2434.
    Úgy gondolom, aki ilyen tettre képes (esetleg megkárosít valakit) akkor pontosan tudja hol a kamera, és abból mi fog látszani.
    A pénztárellenőrzés nem segít, mert valószínű nem abba került a pénz.

    Én nagyon szerettem a Shell kutakat, de mostmár meggondolom hová menjek és a "tükkök" is érdekesek. Tanulságos.
    előzmény:
    csundi (29)
     
  19. 2003. november 13. 09:2433.
    sziasztok!
    Azon kívűl, h részletesen leírnám, h milyen módszerekkel dolgoznak egyes kútaknál, (ugye volt már erről tv msor is néhány) csak azt szeretném, hogy vidéken, ahol majdnem mindenki ismer mindenkit, ugyanígy átb-ák a fejedet. . . .
    Engem a férjem pl már nem enged tankolni, mert hogy olyan naiv vagok és azt gondolom, hogy miért csapnának be, pedig megteszik. . . .
    Szomorú!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_186259
    Torolt_felhasznalo_186259
    2003. november 13. 09:2232.
    Sziasztok!!
    Csak egy a sok közül: egybarátom tankolt a kúton, teli kérte a kocsit. Tudta azt hogy a kocsijának 36? literes a tankja. Miután fizetett, megnézte a számlát, (még jó, hogy kért róla), és utána látta, hogy 46 litert tankoltak bele. . . (egy kutas ismerősöm mesélte, hogy télen a nagykabát alatt van nekik egy kb 5 literes ballon, abba töltenek. . gratuláltam neki. . ) na és az átvert barátom szólt a kútvezetőnek, hogy bibi van, hívja a rendőrséget, ha nem csinál valamit. . leszívták a benzint, valóban 36 liter körül volt benne. Szabadkoztak, hogy nem tudják hogy fordulhatott elő. . . A pénzt visszaadták, a benzint visszatöltötték. .
    A másik, ezt is a kutas ismerős mondta, az a motorolaj. . Megkérdezik megnézhetik-e, közben bemész fizetni, jön odam hogy alig volt benne, tölt bele, fúúú majdnem egy liter belement, persze az 5ezer forintosból. . . Önteni meg nem öntött bele, vagy csak alig. . A majdnem üres flaknt meg lobogtatja a szemed előtt, te pedig szinte hálás vagy neki, ohgy idejében észrevette, hogy nincs olaj a kocsiban. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. november 13. 09:1931.
    Én is jártam már így, de nem benzinkúton. Akkor én elmentem a Fogyasztóvédelmi Felügyelőségre és ott azt az információt kaptam, hogy azonnali pénztárzárást kell kérni, ha megtagadja az üzlet/benzinkút/tök mindegy akkor rendőrt kell hívni.
    Hurvára elegem van belőle, hogy itt Magyarországon nem a vevő az Úr!!!!!!!! Az ilyen setek méltóképpen példázzák, hogy a helyzte nálunk siralmas és elkeserítő!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_682373
    Torolt_felhasznalo_682373
    2003. november 13. 09:1730.
    Persze azon kívül, hogy a pénzemet megpróbálom visszaszerezni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. november 13. 09:1729.
    A kamerával kapcsolatban csak annyit tenék hozzá, hogy a belső felvételüket nem kötelesek megmutatni. Elvégre azon más ember is szerepelhet, meg egy idegen ne nézze már, hogy mit és hogy vesz a kamera. Úgyhogy arra ne számítson senki, hogy személyesen megnézheti. Felvesznek jegyzőkönyvet, és majd a belső ellenőrzésük (kútvezető, ilyesmi) fogja megnézni. Mondjuk én bankban dolgozom, és ott az ügyfelek nem nézhetik meg a felvételeinket, úgyhogy nem 100%, hogy a kutakon is így műkszik, de azért lehet. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_682373
    Torolt_felhasznalo_682373
    2003. november 13. 09:1328.
    Egyébként így sem megyek többet oda.
    előzmény:
    CELL (25)
     
  25. 2003. november 13. 09:1227.
    Jaj istenem de disznok!:-DDDMi is uzleteltunk de nem a vevo karara sosem. Mondjuk az is igaz hogy nagy balhe volt a kuton mielott en odekerultem es figyelte a rendorseg tavcsovel a kutat. . . . Nem shell kutrol beszelunk;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top