Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

PoCakOS - PCOS Klub

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2008. Április 17. 20:40
Azért, hogy mi babások ne offoljuk hülyére a babakelengye és kismamaruhavásárlás és tsaival, az eredeti PCOS topicot...
  1. 2013. május 23. 12:3813276.
    Sotty, a sógornőmnek a Mirena mellett rendszeres vérzése volt és teherbe esett... Meg kellett műteni, nagyon megviselte az egész családot. :-(
    előzmény:
    sotty (13275)
    2013-05-23  12:23
  2. 2013. május 23. 12:2313275.

    Szia!

     

    Ja igen, emlékszem arra a fura ciklusodra nyáron... a Clostyt illetően felhívtam az egyik rokonunkat aki a Hszoboszlói postán dolgozik, és ő azt mondta, hogy az ilyen nem ajánlva feladott küldemények kézbesítési ideje Bp-ről Ukrajnába 8-21 munkanap. Mivel 2-án adták fel, elvileg még az is lehet, h csa lassúak... bár a rokonunk azt mondta h soszor meggyűlik a najuk az ukrán postával mert még a vállalt határidőket sem tartják be sokszor, illetve ha nincs cirill betűkkel is ráírva a cím akkor lassabb lehet a kézbesítés (upsz, erre nem is gondoltam, de ha gondoltam volna akkor sem tudom mit csináltam volna ugyanis nem ismerem a cirill betűket sajnos), meg sjana az is gyakran előfordul h csak úgy eltűnnek a csomagok, ha úgy gondolják, hogy valami érdekes lehet benne...  azért még reménykedem, hátha...

     

    Lehet h itt körmöltem szépen a szülésről, közben meg Laruku sunyiban megszült  

     

    Lányok, nagy OFF, de van valakinek tapasztalata Mirena-val kapcsolatban?Mintha régebben lett volna róla szó... bocsi h itt pont a fogamzásgátlásról kérdezek, de tanácstalan vagyok... ez a Mirea egy hormonokat kibocsátó spirál, ami csak helyileg hat, a vérbe kerülő hormonok mennyisége töredéke a tablettákhoz képest (a reklám szerint), és további előnye, h csökkenti a mensis vérzés mennyiségét (ettől mindig szenvedtem, számomra ez a Mirena legnagyobb előnye), de akár meg is szüntetheti a vérzést (a hormonszintek azonban továbbra is a ciklusnak megfelelőek, csak épp a mnyh-t annyira elvékonyítja a Mirena h nem vérzik a ciklus végén) - ez viszont elég fura, mondhatnám kellemetlen lenne, ha nem tudnám hol tartok a ciklusban... Több babát már nem tervezünk (sajnos), szóval ezt nem kell figyelembe venni. Hátránya viszont, hogy akár az első 6 hónapban is előfordulhat össze-vissza pecsételő vérzés, meg az is h elég drága (40 ezer az eszköz, 8 ezer a felhelyezés, 8 ezer a levéte, 5 évig jó, de ha azelső 6 hónapban gond van vele, és ezt a dokim megfelelően dokumentálja és leveszi a spirált akkor 20 ezret visszafizetnek), tampont nem ajánlatos használni a használata mellett, és számomra az is hátrány, hogy nem kell óvszert használni (utálom h gumi nélkül mindig mehetek ki a fürdőbe letörölgetni magam, az olyan kiábrándító - bocsi). Szóval hezitálok, végülis ha összeadom akkor a 40 ezer 5 évre elosztva olcsóbbra jön ki mint a tabi (amit amúgy soha nem használnék, elég volt belőle tinikoromban az az 5 év)

    előzmény:
    melbak (13273)
    2013-05-22  20:21
  3. 2013. május 22. 20:2313274.
    Még nem fordult elő ilyen, de eddig csak ajánlva kaptam Magyról a gyógyszereket, simán csak levelet kaptam, de az ideért.
    előzmény:
    sotty (13272)
    2013-05-22  11:16
  4. 2013. május 22. 20:2113273.

    Szia!

     

    Hú, de nagyon szép választ adtál a szülés kérdésre! Nagyon tudsz:)!

     

    Sajnos, azt kell mondjam, h a Closty nem érkezett meg és lehet, h nem is fog... tesóm mondta, h ő Beremendről Budapestre nem kapott meg valami kupont, amit egyik ismerőse küldte postán simán, de mikor ajánlva küldte utána egy másik alkalommal, odaért. Hát én azért még reménykedem, ha nem más, h visszaküldjék neked.

     

    A hormon szuri csak 1x van egy ciklusban, majd peteérés előtt kapom, a clostyt meg ugye az alején, nem az készi ki, hanem a stressz, h most akkor nő tüsző vagy mi van, elég vastag-e a méhnyálka, jókor voltunk-e együtt a férjemmel meg ilyenek. Ezektől jobban ki tudok akadni...

     

    Holnap megyek UHra és meglátjuk, van-e valami, ma már a 23.ciklusnapot taposom. Ja, utánanézte, tavaly nyáron volt egy olyan Clostys ciklusom (1x1 per nap closty után) amikor a Pé a 73! napon volt, hihetetlen...akkor nem volt cikluskövetés, de pont Pé előtt voltam UHon és látszott egy nagy 24mm tüsző, amit a doki inkább cisztának nézett, mert előtte pár napot a Duphi miatt barnáztam és kezdtük volna a Merionalos ciklust, de ott volt a tüsző, ami 2 napra rá meg is repedt.

     

    szép estét! 

    előzmény:
    sotty (13272)
    2013-05-22  11:16
  5. 2013. május 22. 11:1613272.
    melbak, de fura ez a ciklusod.... hű, ehhez a sok taktikához én már nem értek, elhiszem, hogy pihennél már Te is egy kicsit... rossz lehet ez a folytonos petefészek szurkálás-figyelés, hőmérőzés, UH követés, repesztő szuri beadás, stb... a Closty azért megérkezett már? Szerintem több, mint 2 hete feladtuk, és semmi? Előfordult már ilyen? Sajnos nem vagyok tapasztalt postai ügyekben...
    előzmény:
    melbak (13270)
    2013-05-21  21:45
  6. 2013. május 22. 11:1213271.

    Szia Laruku, hát jó sokat kérdeztél egyetlen mondattal :)) a császárnak többféle oka lehet:

     

    egyik leggyakoribb a fájásgyengeség (nincsenek fájások, vagy ha vannak, hatástalanok, azaz nem tágítják a méhszájat mert rosszul van beilleszkedve a baba feje vagy egyáltalán nincs beilleszkedve a "kijáratba") - anyukádnál ez lehetett, ez először megpróbálják oxitocin (a fájásokat előidéző hormon) infúziós adagolásával orvosolni, de előfordul hogy az is hatástalan (nálam az volt, plusz téraránytalanság, ld. köv.)

     

    aztán itt van a téraránytalanság, amikor a baba túl nagy az anya medencéjéhez képest, és egyszerűen nem fér át rajta (ez lehetett a nagyidnál, akkoriban szinte csakis a téraránytalanság miatt császároztak, mert a technika még nem volt túl jól kidolgozva, és sokkal több kockázata volt mint ma, illetve nem tudták olyan jól monitorozni a magzat életjeleit vajúdás közben, így arról sem tudtak, ha ő rosszul van odabenn)

     

    van még az anya, vagy a baba életét veszélyeztető helyzet (pl. anya vérnyomása hiretlene megnő, ezáltal fennáll a veszélye hogy az ő vagy a baba keringése összeomlik, vagy pl. a baba rosszul tűri az elhúzódó vajúdást és lassul a szívverése, vagy a baba elakad a szülőcsatornában)

     

    az anya olyan betegsége, amely lehetetlenné teszi a hüvelyi szülést, pl. krónikus magas vérnyomás, magas dioptriás szem vagy gyenge retinájú szem, egyes hüvelyi fertőzések, szívbetegség, stb., illetve

     

    a baba olyan betegsége amely lehetetlenné teszi a hüvelyi szülést, pl. túl korai szülésmegindulás (a koraszülöttek nem bírnák ki a hüvelyi szüléssel járó megterhelést) magzati szívproblémák, stb.

     

    túlhordott baba, ha a túlhordás eléri a 42. hetet és ún. mekóniumos a magzatvíz (már belekakilt a baba), mert fennáll a fertőzés lehetősége

     

    Ha a 40. héten vagy, számíthatsz rá, hogy a dokid "jól" megvizsgál, azaz vizsgálatkor az ujjával tágít egy kicsit a méhszájadon (nekem ezt külön előzetes tájékoztatás nélkül megtette a dokim az első szülésem előtt, a kiírás napján - aztán még 2 napig nem történt semmi), ez elindíthatja a folyamatot, de nem biztos. Én úgy tudom, hogy befektetni csak a 42. héten fognak, ha kell, akkor majd naponta ellenőrzik az állapototdat és döntenek az indításról. Ha indítanak, azt többféleképpen tehetik, van oxitocin infúzió, vagy mostanáában valamiféle gél amit felkennek a méhszájra, vagy tágítgatnak még egy kicsit kézzel, stb. Ne aggódj, ha befektetnek akkor sem kell sokat bent lenned, drága a kórházi ágyhely és meivel közeleg a kiírás időpontja, nem fognak sokat várakozni.

     

    Önmagában az, hogy a kiírt időpont közeleg vagy el is múlik, nem ok arra, hogy császározzanak, ha amúgy a babával minden rendben, és nem mekóniumos a magzatvíz, akkor először megpróbálják megindítani a természetes szülést - ettől nem kell félni, lehet, hogy az indított szülés gyorsabban végbemegy mint a "rendes"!

     

    A császártól sem kell félni, igaz, hogy a felépülés eléggé nehéz, de ha ez a jobb az anyának és a babának, nem kell elkeseredni. Az első szülésem természetes módon indult a 40 hét 4. napján, de 10 órás vajúdás sem hozott eredményt (fájásgyengeség miatt, voltak rendesen fájásaim de nem tágultam), aztán mikor kivették a babát akkor derült ki hogy bizony téraránytalanság is volt (4650 g-al és 60 cm-vedl született, ez okozta a fájásgyengeséget is, mert olyan hosszú volt, hogy enm volt helye ráfordulni a kijáratra és beleilleszteni a koponyáját). A második babámnál már nagyon figyeltük, hogy mekkora lesz, és mikor a kiírás időpontjáig sem indult meg a szülés, és valószínűsítették az UH-k alapján hogy ő is nagy lesz, másnapra (tehát 40. hét 1. nap) kiírták a császárt, vele tehát nem is vajúdtam. Végül 3990 g lett és 59 cm, sok hely neki sem lett volna forgolódni :))) Igaz, könnyebb mint a kisfiam, dehát a lányok karcsúbbak :)) azért nem dobtuk vissza :))

     

    A lényeg, hogy próbálj pihenni amíg tudsz, és lazíts, nézz ki egy jó filmet amit megnéznél a pároddal (úgysem fogod már látni  én totál így jártam 2010-ben az Avatarral, vasárnapi vetítést akartunk megnézni, szombat éjjel beindult :)))

     

    Sok sikert  és akárhogy is lesz, a lényeg hogy lesz egy gyönyörű kisbabád! 

     

    előzmény:
    Laruku (13267)
    2013-05-21  18:24
  7. 2013. május 21. 21:4513270.
    Lányok, akik esetleg erre járnak és szükségük lenne Choragon 5ooo injekcióra, nekem van 1 teljes doboz eladó, szavatossága augusztusban lejár. Irjatok privit, ha valakit érdekel! 
  8. 2013. május 21. 21:4413269.

    Szia!

     

    Gratulálok a babához!

     

    Ráérsz ezen agyalni, mikro majd eljön a szülés ideje, nem kell tőle félni, annál rosszabb lesz szerintem, ha már előre stresszelteted magad.

     

    Én anyum is 2 gyereket szült császárral, de az én lányom (igaz nehéz szüléssel) természetes úton született.

     

    Kitartást és sok erőt neked!

     

    előzmény:
    Laruku (13268)
    2013-05-21  18:33
  9. 2013. május 21. 18:3313268.
    vagyis úgy értem,hogy a hétre vagyok kiírva...
    előzmény:
    Laruku (13267)
    2013-05-21  18:24
  10. 2013. május 21. 18:2413267.

    Sziasztok! :)

     

    40. hétben járó kismama vagyok.

    Kicsit aggódom a szülés miatt, mivel édesanyámnak mind a négy szülését indították, mamámat is császározni kellett, mert nem tudta megszülni anyut(hogy ez mit jelent?!).

    Szerintetek örökölhető ez a hajlam? Ráérek még idegeskedni, ha a hétre van időpontom?--nem szeretném,hogy befektessenek.

     

    Üdvözlettel: egy kezdő kismama

  11. 2013. május 21. 09:5913266.

    Szia!

     

    Az utoló részhez nem tettem hozzá a "normálisan működő neket". Azaz én is úgy gondolom, ahogy te, nálunk igen csak halovány esély van, mivel nincs Pém, na de ezt nem részletezem fűnek-fának, higgyen mindenki azt, amit akar!  Talán szülés után 8-1o hóval, mikro viszonylag havonta menziztem lett volna rá esély, de az a múlté. 

    előzmény:
    menyus81 (13265)
    2013-05-21  07:31
  12. 2013. május 21. 07:3113265.

    Helyes. Lesz baba, csak kicsit várat magára.

     

    Az utolsó résszel azért nem értek egyet, mert ha nincs PÉ, akkor lehet várni a csodára, hogy hátha összejön, csak elég kicsi rá az esély. (egy normál nőnek összejöhet kb. évi 12x, akinek meg egyáltalán nincs ciklusa, jó, ha van félévente-évente PÉ-se.... tehát nagy máknak kell lenni, hogy pont akkor összejöjjön, meg győzni is kell kivárni. Tehát én ebben az "úgyis jön, ha akar" dologban jelen esetben nem hiszek.)

    előzmény:
    melbak (13264)
    2013-05-20  22:35
  13. 2013. május 20. 22:3513264.

    Szia, menyus, köszi az ötletet!

     

    A decemberi ciklusban volt Closty+Merional kombi. Előtte emlitettem a dokimnak, ő azt mondta, h még igy nem használta, de megpróbálhatjuk, mivel csak 3 db Merionalom maradt igy 2-6ig 1 és fél szem Clostyt szedtem 7-9 nap pedig Merional per nap. A 11. cnon volt két tüszőm egyik bal oldalon, másik jobb oldalon, de a 14.napra csak a jobb oldalon lévő nőtt meg és azt repesztettük, 17.cnon volt a PÉ.

     

    HSG az okés, amit megcsináltunk februárban, de a katonavizsi az csak Flóra előtt volt, az nagyon kéne, már emlitettem a dokinak meg a férjecskémnek is.

     

    A 3 hó szerintem is kellesz most, csak az a gondom, h van 2 bontatlan doboz, azaz 6db Choragon 5ooo, ami augusztusban lejár, azt el kell passzoljam és abból tudok majd Merionalt meg esetleg 1-2 db Choragont venni.  

     

    Gondoltam megint elkezdem a déli 5oomg met helyett a Pioz 15mgot, lehet adna egy kis lökést a szervezetemnek.

     

    Meg olvastam a Gyuri bácsi füves ember oldalán a Babaváró teacsomagról, az elején 6 hétig reggel felváltva kell csalánteát és diólevélteát inni, na az nem kerül semmibe, mert mind a két növény terem a kertben:) , csalánt amúgy is szoktam inni, tényleg jó tisztitó, részben annak köszönhetem a furunkulusaim elmúlásást, amik 1 évig kinoztak szinte folyamatosna és a legjobb helyen, az arcomon jöttek ki.  

     

    Vannak azért nálam is tervek, de a szünet az nagyon kell, érzem, nem szabad erőltetnem, mert nincs eredmény és kikészit minden téren.

     

    Kaptam már olyan tanácsot is, h ne próbálkozzunk, azaz csak szeressük egymást, ne foglalkozzak a baba-témával, és bizzuk az Úrra a döntést, ha akar, akkor ad nekünk tesót. Hát igen, könnyű igy ezt elmondani meg tanácsolni, de megtartani nehezebb...

     

    Holnap nem megyek UHra, majd csütörtökön.

     

     

    Jó éjt! 

    előzmény:
    menyus81 (13263)
    2013-05-20  13:11
  14. 2013. május 20. 13:1113263.

    Melbak, Closti+MErional kombót nem akarod megpróbálni?

     

    Most úgyis kell egy kis szünet, én min. 3 hónapot kihagynék a stimuval, közben szednék D vitamint (5000NE/nap), aztán megpróbálnám úgy, hogy Closti 1x1, vagy 2x1 3-7. napig, majd 8. naptól Merional 1 db/nap. Dokidnak esetleg vesd fel az ötletet, bár nem tudom, mennyire díjazza, ha a beteg beleszól a saját kezelésébe :) de egy próbát megérne lapar előtt...

     

    A diétát szigorúan tartsd, és katonaszemle is legyen Merional előtt, ha mostanában nem volt....

     

    Raffancs: én végig szedtem. Szabad szedni, illetve javallt is, megelőzendő a terhességi cukorbetegséget. Ha viszont az abbahagyás mellett döntesz, azzal sincs "gond", nem lesz baja a babának, ha mostantól nem szeded.

    előzmény:
    melbak (13260)
    2013-05-18  23:46
  15. 2013. május 19. 12:0213262.

    Szia!

     

    Én a kislányommal szülés napjáig szedtem a Siofor(metformin 5oomgot napi 2x), 6hós volt mikor elkezdtem ismét felépiteni, miközben ő még szopizott. Gratulálok a babához!

     

     

    előzmény:
    raffancs (13261)
    2013-05-19  09:20
  16. 2013. május 19. 09:2013261.
    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Régóta pcos vagyok, van egy 6 éves gyermekem,aki inszemmel fogant, nála a 12. hétig szedtem az orvos ajánlására a metet. Most természetes úton fogant meg a kistesó, miközben szedtem az adimetet. Most a 14.héten tartok, és még mindig nem hagytam abba a met szedését. ( Adimet 500 mg, napi 2 tabletta). A vérképem szuper, a cukrom is, nem is híztam még semmit. Viszont orvos nem tudja,hogy szedem. És mivel, ez a baba nem meddőségiben fogant, hanem spontán, nem beszéltem a régi dokimmal sem. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek, ha most elkezdem fokozatosan abbahagyni, nem lesz gond? vagy mit tanácsoltok? Biztos sokat írtatok már erről, de nem tudtam visszaolvasni. Köszönöm a válaszokat előre is.
    előzmény:
    melbak (13260)
    2013-05-18  23:46
  17. 2013. május 18. 23:4613260.

    Szia!

     

    Vetélés óta ez a 6.Clostys ciklusom és volt októberben egy Merionalos ciklusom is, de arra még ennyire sem reagáltam,mint a Clostyra.

     

    Mindenképp szünetelünk, látom, nincs értelme erőltetni, azalatt elgondolkodom a laparon is.

     

    jó éjt! 

    előzmény:
    menyus81 (13259)
    2013-05-18  13:07
  18. 2013. május 18. 13:0713259.

    Melbak, a vetélésed óta összesen hány Closti ciklusod volt? Elég sok, nem? Szerintem most már nem úy reagálsz rá, mint korábban, mert sokáig kaptad folyamatosan egymás után...

     

    Én a helyedben rászánnám magam a laparra, ha ez a ciklus sem jön össze. És akkor lehet kezdeni próbálkozni spontán, és még esély is lesz rá, hogy összejön (ellentétben a PÉ nélküli éves ciklusokkal...)

    előzmény:
    melbak (13258)
    2013-05-17  22:47
  19. 2013. május 17. 22:4713258.

    Sziasztok!

     

    Gyorsan jövök, mert ma nagyon el voltam havazva.

     

    UH 18.cn:. Egyik oldalon sincs domináns tüsző. Mhny 1omm. Se folyadék a hasüregben, se sárgatest. Köv az utolsó UH ebben a ciklusban vagy kedden( a doki mondta, h menjek akkor) vagy csütörtökön.(nekem jobb lenne)

    A múlt ciklusban a 16.cnon látszott először a 11mm tüsző, most a 11 cnon már egy 12mm volt, de eltünt ez hihetetlen. Nem tudom mi lesz még ebből a ciklusból...

     

    Ezután tényleg drasztikus változásra lesz szükség, már látom, érzem. 

     

  20. 2013. május 16. 21:0613257.

    Jól, köszi, csak sűrűk a napjaink, és tanulnom is kéne a vizsgáimra, sz'al fáradt vagyok. Csajok most aludtak el, én meg a kis pihenőidőmet szőrtelenítéssel fogom tölteni . Lépek is,

    pá 

  21. 2013. május 16. 13:3613256.

    Köszi, h leirtad a tapasztalataidat, Danis!

     

    A vérvétel kicsit borsos lenne többször is, mivel magánba járok, nem meddőségibe és fizetett laborba küldene, ott kb 2ooo Ft 1 db hormon vizsi,  az szépen össze tud gyülni, ha hormoncsoportot(mondjuk női nemi hormonokat nézetek csak, avnnak akciók, pl 3 db 15ooével, na de akkor sem olcsó, főleg egy ciklusban többször is). 

    Nekem eddig (2x) mindig este volt a tüszőrepi. Pé napján mind a 2 alkalommal akcióztunk reggel, de nem volt eredményes.

     

    Jól vagytok? Lányok?

     

    Köszi a drukkokat! 

    előzmény:
    danis (13255)
    2013-05-16  12:29
  22. 2013. május 16. 12:2913255.

    Nekünk úgy kellett akciózni, hogy a délelőtti tüszőrepi előtti este és a tüszőrepit követő nap de.

    A vérvétellel nem hcg-t néztek (azt nem is kellett, elég volt a terhesteszt és ha nem jött meg, akkor uh, a hcg vérvételt feleslegesnek tartotta a dokim), hanem a nemi hormonokat, a ciklus mindkét felében többször, az uh-okkal együtt, így az ovulációt jól meg lehetett tervezni. Ez nálad is kiküszöbölné a sok bizonytalanságot, persze tudom, hogy nem meddőségi kp-ba jársz. Hajrá!

  23. 2013. május 16. 10:3313254.

    Lehet, h csak vakkkkk volt! De nagyon fura, h a 12mm tüsző sehol sem volt, de nem? 

    Akcióval nem lesz gond, oszt majd csak lesz valahogy... 

    előzmény:
    menyus81 (13253)
    2013-05-16  10:05
  24. 2013. május 16. 10:0513253.

    Hát erre én is kíváncsi vagyok!

     

    Remélem, csak vak volt a doki és most készül a PÉ! Este akciózzatok mindenesetre!

    előzmény:
    melbak (13252)
    2013-05-16  09:16
  25. 2013. május 16. 09:1613252.

    Úgy néz ki, h akkro mégsem volt Őé. mivel ma igencsak leesett a hőm, még lejebb, meg jó tojcsival találkoztam a reggel. Na most már megint kiváncsi vagyok, h mi van?!

    Holnap már csak okosabb leszek... 

Címlap

top