Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A remete barlang...

Torolt_felhasznalo_916738
Torolt_felhasznalo_916738
Létrehozva: 2008. Április 17. 20:11

Van egy csendes kis zug, ahol nyugalom, béke, és szeretet honol. Ez az én remetebarlangom. A remete pedig jómagam vagyok.

Visszahúzodtam mert a kiülvilág aljas, hazug, törtető zajából elegem volt. Kedves vándor, ha ide betérsz, megnyugvást, jó szót,

és háborgó lelkedre gyógyirt találhatsz. Itt sosincs ajtó ami zárva legyen, és ha nagyon szeretnél elérni valamit, hát lelkileg abban is meghallgatásra, és támogatásra lelsz. Ha igaz érzésekkel jössz,

azzal is távozol.

                                                                            lobo

  1. 2008. május 1. 16:30126.

    Szia!

    Köszönöm a meghívást..élek vele!

     

     

    Vidámság, bánat, tudás, szeretet

    Volt egyszer nagyon régen egy sziget, ahol emberi érzések éltek: a Vidámság, a Bánat, a Tudás és még sok más, így a Szeretet is.

    Egy napon az érzések tudomására jutott, hogy a sziget süllyed.

    Ezért valamennyien előkészítették hajóikat és elhagyták a szigetet.

    Egyedül a Szeretet akart az utolsó pillanatig maradni.

    Mielőtt a sziget elsüllyedt, a Szeretet segítségért imádkozott.

    A Gazdagság egy luxushajón úszott el a szeretet mellett.

    Ő megkérdezte: - Gazdagság, el tudnál vinni magaddal?

    - Nem, nem tudlak! A hajómon sok aranyat, ezüstöt viszek, itt nincs
    már hely számodra!

    Így hát megkérdezte a Szeretet a Büszkeséget, aki egy csodaszép
    hajóval közeledett:

    - Büszkeség, kérlek! El tudnál engem is vinni?

    - Nem Szeretet, nem tudlak elvinni! Válaszolt a Büszkeség,-itt minden
    tökéletes, és Te esetleg árthatnál a hajómnak!

    Hát, a Szeretet megkérdezte a Bánatot is, aki éppen előtte hajózott
    el:

    - Bánat, kérlek, vigyél el magaddal!

    - Oh Szeretet !- mondta a Bánat- Én olyan szomorú vagyok, de egyedül
    kell maradnom a hajómon!

    A Vidámság is elhúzott a Szeretet mellett, de olyan elégedett és
    boldog volt, hogy meg se hallotta szeretet kérését.

    Hirtelen megszólalt egy hang:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650589 (125)
    2008-05-01  16:23
  2. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. május 1. 16:23125.

    Szia Zitus!

     

    Szeretettel látunk minden jóindulatú, pihenni vágyót.

    Gyere máskor is, Neked is köszönöm a szép gondolatokat. Most már végre kicsit jobban érzem magamat.

    Később még benézek.

     

    További szép napot. Jutka

     

    előzmény:
    zitus96 (123)
    2008-05-01  16:15
  3. 2008. május 1. 16:18124.

    Talán nem épp ide való...de szép történet!

     

     

    Jobb adni, mint kapni

    Két, súlyosan beteg ember feküdt ugyanazon kórteremben.
    Egyikük, aki az ablak melletti ágyban feküdt minden nap felült egy órácskára.
    A másik beteg egész nap csak feküdt az ágyában, a plafont bámulva. Beszélgettek a családról, feleségről, gyerekekről, a katonakorukról, a nyaralásaikról, ahogy az szokásos ilyen helyzetben.

    Az az ember, aki az ablaknál feküdt, minden délután, amikor felült, azzal töltötte az időt, hogy elkezdte közvetíteni a másiknak, mit lát az ablakon át a kinti világból. A másik ágyon fekvő embert egy idő után szinte csak ezek a színes beszámolók tartották életben, már alig várta őket, ez volt minden változatosság az életében.


    Az ablak fekvő beteg elmesélte, hogy az ablakból egy kellemes, tavacskával díszített parkra látni. Vadkacsák és hattyúk úszkálnak a tavon, és gyerekek játszanak távirányítós játékhajóikkal rajta. Szerelmespárok üldögélnek a színes virágágyások mellett órákig, egymásba felejtkezve.

    Miközben az ablak melletti beteg kimerítő részletességgel írta le a kinti világot, a másik, folyton fekvő behunyta a szemét és maga elé képzelte a látványt.

    Egy meleg délutánon az ablak melletti ember egy, a parkon átvonuló karneváli menetről beszélt. Bár a folyton fekvő ember nem hallotta zenészeket, maga elé képzelte őket a másik érzékletes leírása alapján. A napok és hetek teltek. Egy reggel a betegeket fürdetni készülő nővér az ablak melletti embert élettelenül találta az ágyában, mert az éjjel csendben örökre elaludt . Elszomorodva hívta a személyzetet, hogy kivigyék az elhunytat. Amint alkalom kínálkozott rá, a korábban a belső ágyon fekvő beteg kérte, hogy a másik ágyban fekhessen. A nővér szívesen segített, kényelembe helyezve őt azon az ágyon, majd magára hagyta. Lassan, fájdalmaktól gyötörve az ablak felé fordult az ember, és megdöbbenve látta: az ablak egy tűzfalra néz. Megkérdezte a nővért, mi történhetett az eltávozott szobatárssal, hogy olyan szépnek festette le az ablakon túli világot.

    A nővér elárulta, hogy az ember vak volt, nem láthatta a falat sem...
    - Valószínűleg csak bátorítani akarta Önt! - mondta a férfinak.


    Tanulság: igazi boldogság boldogabbá tenni másokat, nem törődve saját helyzetünkkel. Bajainkat megosztva csökkenthetjük őket, de ha derűnket és boldogságunkat osztjuk meg másokkal, megsokszorozzuk azt. Ha gazdagnak szeretnéd érezni magad, számold össze azokat a dolgokat az életedben, melyeket nem vehetsz meg semmi pénzért.

    Minden nap ajándék az élettől, így becsüld meg a napjaidat, melyek száma - bármilyen sok is jusson - véges.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. május 1. 16:15123.

    Szia Zsóka!

    Tudod teljesen mindegy, hogy ki tett utoljára a tűzre, mert úgyis csak hárman tehetjük, ugyanis ez a barlangocska csak hármónké,

    más úgysem jár erre! Pusz nektek, lobo

    idézet:
    lobo7 (105)
    2008-04-30 11:32:04
    ..most látom  mit írtál.....azért nem gondolnám hogy haragszol amiért negyedikként tettem a tűzre...már csak pislákolt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916738 (105)
    2008-04-30  11:32
  5. 2008. május 1. 16:12122.

    "A Csend az örökkévalóság alkotórésze. A világ elmúlik, de a Csend megmarad, azért érezzük azt, hogy mérhetetlen erő és el nem érhető bölcsesség rejlik a Csendben."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. május 1. 16:11121.
     

    "Vannak közöttetek, akik azért keresik a beszédeseket, mert félnek az egyedülléttől.

     

    Az egyedüllét csöndje feltárja előttük meztelen önmagukat, és szeretnének elmenekülni előle.

     

    És vannak, akik beszélnek, és anélkül, hogy sejtenék vagy remélnék, olyan igazságot fednek fel, amelyet maguk sem értenek.

     

    És vannak olyanok, akik belül ismerik az igazságot, de szavakkal nem mondják el.

     

    Az ilyenek keblében lakik a csend, amelynek ritmusa van.

     

    Amikor az útfélen vagy a piactéren barátoddal találkozol, ajkadat a lélek mozgassa, nyelved ő irányítsa.

     

    A hangod hangja szóljon az ő fülének füléhez;

     

    Mert az ő lelke megőrzi szíved igazságát, miként a bor ízére emlékezünk.

     

    Amikor a színét már elfelejtettük, és a korsó sincs többé."

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. május 1. 16:10120.

    Az életnek egyetlen,legnagyobb értelme a szeretet.Aki lélekben oly magasra tud emelkedni,hogy embertársai hibáit a szeretet szemüvegén át nézi,az boldogabb mindenkinél,mert virágot talál ott is,ahol mások csak gyomot látnak...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916738 (1)
    2008-04-17  20:11
  8. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. május 1. 15:55119.

    Szia!

     

    Gyere máskor is, én is itt szoktam megpihenni és megnyugodni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (112)
    2008-04-30  21:12
  9. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. május 1. 15:53118.

    Szia Andi!

     

    Nagyon jól tudom, mi az APEH-ban sorbaállni. Förtelmes! Volt egy esetem, amikor nem tudtam hogy milyen sorszámot húzzak, a biztonsági őr segített, aztán 4 órás várakozás után közölték velem, hogy nem jó számot húztam!

    Képzelheted mit érezte. Szerencsére aztán soronkívül fogadtak egy másik ablaknál, ahol meg más miatt küldtek volna el, de én fellázadtam, aztán mégiscsak sikerült elintézni. Jutka

     

    előzmény:
    Anvil (114)
    2008-04-30  23:58
  10. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. május 1. 15:44117.

    Szia Lobo! Szép napot mindenkinek! 

     

    Köszönöm kedves szavaidat. Ma ez nagyon rám fér. Borzasztó lelekiállapotban keltem fel ma. Semmihez sincs kedvem, de most mégis megyek és kezdek valamit a nap hátralévő részével.  Jutka

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916738 (116)
    2008-05-01  05:20
  11. Torolt_felhasznalo_916738
    Torolt_felhasznalo_916738
    2008. május 1. 05:20116.

    Jóreggelt Kedves Vándor!

    Ha ma reggel felnézel az égre, kissé borusnak találod, de nem kell a kedvednek vagy hangulatodnak is ilyennek lennie. A felhők mögül mindég előbujik a nap, hogy sugarával eloszlassa lelked sötétségét.

    Ha elfáradtál ülj le, ha fázol dobj egy két szem fát a tüzre, és az asztalon mindég találsz kenyeret és sajtot ha megéheztél. A kannában illatos teát találsz, ami ellazitja fáradt testedet, és friss gondolatokkal tölti meg elmédet. Ha kipihented magad, és tovább indulsz utadon, én már tudom, hogy nem hiába jártál nálam. Adjon neked az Úr erőt egészséget, elmédnek bölcsességet, lobo.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_916738
    Torolt_felhasznalo_916738
    2008. május 1. 05:08115.

    Jóreggelt Anvil!

    Régen láttalak. Aranyos manóka lehet a kisunokád. Bocs, nem rosszindulatból kérdem, van olyan kisgyerek szerinted akit nem lehet szeretni? Szerintem nincs! Én minden kisgyereket szeretek. Ez már nagyon megrögződött bennem, de mióta egyedül nevelem a gyerekeimet azóta mégjobban. Szép napot Nektek, és jó időtöltést a virágkiállitáson. lobo

    előzmény:
    Anvil (114)
    2008-04-30  23:58
  13. 2008. Április 30. 23:58114.

    Sziasztok!

     

     

     

    Ma voltam az APEH-ban, csak csekkett akartam kérni, de ez 3órámba került, a 29 ablakból, 4 üzemelt

     

     

    De haza jöttem és itthon várt a tündéri unokám, Marci

    imádom a kisfickót, 9 hónapos, de már feláll mindenhol, segítségel járkál is.

     

    Vasárnap a virágkiállitásra nézek ki, nagyon szeretem a nővényeket, ugyan pénzem nincs, hogy vegyek is, de nézni is gyönyörüség:)

     

    Mindenkienk, nagyon jó pihenést!

     

    Andi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_916738
    Torolt_felhasznalo_916738
    2008. Április 30. 22:20113.

    Szia Kedves Sáfrány!

    Örülök látogatásodnak, és bizom benne, hogy sikerül egy kicsit megnyugodnod nálunk a napi hajsza után. Ha a szived megnyugszik, akkor a leked is könnyebben békére talál. Azért nyitottam ezt a topicot, hogy ha a másik topicomon besokalok a sok

    rosszindulatú hozzászólótól, akkor visszavonulok ide a csendbe, és próbálom lelki egyensúlyomat és békémet megtalálni. Néha nagyon szükségem van rá, hogy másnap eleget tehessek nyugodt szivvel kötelezettségeimnek. Nyugodalmas jóéjszakát kivánok Neked is, Jutkának is, és Zsókának is. Tudjátok, én már is tudom, hogy holnap sokkal jobb napunk lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141175 (112)
    2008-04-30  21:12
  15. Torolt_felhasznalo_141175
    Torolt_felhasznalo_141175
    2008. Április 30. 21:12112.

       Szép Jó estét!

    Ha van időm , időnként benézek ebbe a topikba és , olyan jó beleolvasni!Nyugalom árad belőle és béke.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916738 (1)
    2008-04-17  20:11
  16. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. Április 30. 20:22111.

    Szia Lobo!

     

    Kicsit azért esett, tudod annyira, hogy a por mégjobban látszódjon a kocsin, ezért mérges vagyok, mert a 150 centimmel nehezen tudom lemosni. Szóval ma találkoztak második alkalommal a fiúval, dehát már 24 és 26 évesek, majd megoldják. 

     

    Kicsi fiadnak boldog névnapot kívánok.

     

    Jól emlékszem? Peti?

     

    Az én nagypapám Péter Pál volt, sajnos már régen elveszítettem. Mindig mondtam, hogy életemben két férfit szerettem igazán: a nagypapámat és az öcsémet. Bennük sohasem csalódtam. 

    Most rohanok a kenyeremhez, ha nem jönnék vissza, akkor további szép estét, és nyugodalmas jó éjszakát kívánok Nektek is és Zsókának is. Jutka

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916738 (110)
    2008-04-30  19:27
  17. Torolt_felhasznalo_916738
    Torolt_felhasznalo_916738
    2008. Április 30. 19:27110.

    Szia Kedves Jutka!

    Szerintem eső nem nagyon lesz, de sosem lehet tudni. Ma én is a konyhában ugrabugráltam, sütöttem főztem a fiam névnapi kivánságára.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650589 (109)
    2008-04-30  18:07
  18. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. Április 30. 18:07109.
    Most még nem kapcsolom ki a gépet, időnként meglátogatlak Benneteket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916738 (107)
    2008-04-30  17:10
  19. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. Április 30. 18:06108.

    Szia Zsóka!

     

    Jó Neked, hogy van kerted. Igazából nekem is van, csak a férjem minden lomot, kacatot hazahord, és nem lehet rendet tartani, nincs is kedvem se, meg erőm se hozzá. Pár évvel ezelőtt még szép füves volt az előkert, tuják, virágok. Szép volt, elmúlt. Pedig itthon vagyok, nyugdíjas vagyok ráérnék szépen rendben tartani, locsolni, nyírni, stb. No, de ez van, most nekem is jó volt kicsit megpihenni, megyek a konyhába, készülök a vacsihoz, egy kis lecsót csinálok, még nem tudom, hogy rizst vagy inkább tojást tegyek bele, de nálunk ez mindegy. Közben sütöm a kenyeret, november óta magam sütöm, mert a tescos nem jó, a maszek meg nagyon drága, kézzel dagasztom, nem nehéz, fél kilósakat sütök egy-egy alkalommal.

     

    Itt meg most alaposan beborult, nem bánnám, ha egy kicsit esne is, bár a lányom sétálni megy, na mindegy.

     

    További szép estét, ha tudok még jövök. Jutka

    előzmény:
    bnezsoka (103)
    2008-04-29  18:12
  20. Torolt_felhasznalo_916738
    Torolt_felhasznalo_916738
    2008. Április 30. 17:10107.

    Szia Kedves Jutka!

    Én azért mindég hiányollak napközben is, és általában mikor már nagyon emlegetlek, meg is szoktál jelenni. További szép napot neked is, lobo.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650589 (106)
    2008-04-30  16:53
  21. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. Április 30. 16:53106.

    Szép napot Nektek!

     

    Hát igen! Ma is korán abbahagyom a netezést, és holnap is későn jövök. Sajnos időhiányban szenvedek, lehet, hogy ez a nyáron így is marad. Én legalábbi ebben reménykedem.

     

    További szép napot Jutka

    előzmény:
    bnezsoka (104)
    2008-04-30  11:01
  22. Torolt_felhasznalo_916738
    Torolt_felhasznalo_916738
    2008. Április 30. 11:32105.

    Szia Zsóka!

    Tudod teljesen mindegy, hogy ki tett utoljára a tűzre, mert úgyis csak hárman tehetjük, ugyanis ez a barlangocska csak hármónké,

    más úgysem jár erre! Pusz nektek, lobo

    előzmény:
    bnezsoka (104)
    2008-04-30  11:01
  23. 2008. Április 30. 11:01104.

    Szép napot!

     

    Én tettem utoljára a tűzre, és én gyújtok be??

     

    Jutka, Lobo!

     

    Legyen kellemes napotok. Ne mérgelődjetek mások butasága miatt, mert azzal csak magatoknak ártotok. Bölcsességeket nem tudok, főleg nem Lobo-féle bölcs dolgokat, de mindenkinek gyönyörű napot kívánok ezekkel a sorokkal:

     

    Szeressük egymást, gyerekek,

    a szív a legszebb kincs.

    Annál szebb szó, hogy szeretet,

    a nagy világon nincs.

    Az élet úgyis tovaszáll,

    a sír magába zár.

    Szeressük egymást, gyerekek,

    hisz minden percért kár.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. Április 29. 18:12103.

    Szia Jutka!

     

    Tényleg jó, hogy itt csend van. Most jólesik ide beülni egy kicsit. 3 órán keresztül ültettem különféle virágokat, amiket kedves szomszédasszonyom adott. Rengeteget!!! A Jóisten tartsa meg a szokását.

     

    Nagyon kivagyok. Egész nap fájt a fejem. Mostanában amúgy sokat fáj a nyakam, igazából nem tudom meghatározni konkrétan, hogy hol, de estére olyan mintha mázsás súlyok lennének a nyakamban. Ma az időjárás miatt még rosszabb, ahogy hajolgattam az ültetésnél, úgy éreztem, mintha a kupámban összetolulna minden, majd szétrobbant. Jó végre leülni.

     

    Remélem, holnapra jobb idő lesz.

     

    Kicsit később még benézek.

     

    Kellemes estét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650589 (101)
    2008-04-29  11:41
  25. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. Április 29. 11:48102.

    Szia Lobo!

     

    Neked is szép napot! Igen újabb feladatok várnak ránk. Rám pl. este jön haza a lányka és valami meglepivel készülök. Hogy ez a két nap milyen hosszú volt!!! Pedig egész nap dolgozik fél kilenctől este hatig, alig látom, mégis rossz volt, hogy este nem volt itthon. Én esküszöm, még a hangját is hallottam. Mindíg így voltam vele, mikor nyaralni volt, vagy a barátjánál, hogy figyeltem, majdnem szóltam is hozzá, aztán rájöttem, hogy nincs is itthon. Egyébként nem ment el az eszem, csak tetőteres a házunk, az ő szobája fent van, és mindíg ott van a sz.gép előtt. (Már ha itthon van)

     

    További szép napot. Jutka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916738 (99)
    2008-04-29  06:50

Címlap

top