Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A remete barlang...

Torolt_felhasznalo_916738
Torolt_felhasznalo_916738
Létrehozva: 2008. Április 17. 20:11

Van egy csendes kis zug, ahol nyugalom, béke, és szeretet honol. Ez az én remetebarlangom. A remete pedig jómagam vagyok.

Visszahúzodtam mert a kiülvilág aljas, hazug, törtető zajából elegem volt. Kedves vándor, ha ide betérsz, megnyugvást, jó szót,

és háborgó lelkedre gyógyirt találhatsz. Itt sosincs ajtó ami zárva legyen, és ha nagyon szeretnél elérni valamit, hát lelkileg abban is meghallgatásra, és támogatásra lelsz. Ha igaz érzésekkel jössz,

azzal is távozol.

                                                                            lobo

  1. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. szeptember 21. 09:55676.

    Szép napot minden Barlanglakónak és errejárónak.

    Hát tényleg igazi remetebarlang lett a mi kis topicunk, hiszen alig-alig jár erre valaki-

    Zsóka örültem, hogy benéztél, és hallottunk Rólad. Már gondolkoztam, hogy írok privit, de nem akartalak zavarni.

     

    Vakmakk én is gondolkoztam, mi lehet a régi topic társakkal, de nem igen jártam mostanában másfelé, így módom sem volt őket látni sehol sem. Barátkozom az új gépemmel, van valami gond, mert több oldalnál kiírja, hogy töltsek bővítményeket, nem adja ki az oldalt, de hiába kattintgatok rá, nem telepíti. Hiába no én nem értek hozzá, aki meg értene, az nincs itt.

    Loboval nem tudom mi van, mert nem akarom zavarni, majd jelentkezik, ha tud. Utoljára annyit tudtam, hogy aug. 20. után kap egy kis pénzt, és akkor majd lesz nete, de úgy látszik valami nem jött össze.

    További szép napot Jutka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. szeptember 16. 22:32675.
    A régi topiklakókkal kapcsolatosan: mindössze egyszer láttam az egyik nicket az egyik topikban. A többiek nevet váltottak, vagy nem fórumoznak már.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. szeptember 16. 22:29674.

    Kedves Jutka, örülök, hogy válaszoltál nekem. Te profi számítógépkezelő lehetsz hozzám képest, mert én magamtól soha, semmire sem jövök rá, hiába nézegetem a gépemet. Szegény férjemnek kell haptákban állnia, ha elakadok valamivel. Nekem legtöbbször még sejtésem sincs, mi lehet a baj. A gépelés viszont sokkal gyorsabban megy, mióta napirenden fórumozom, ennek nagyon örülök.

    Zsóka, a Te írásodnak is örültem, a prividet is elolvastam, majd fogok válaszolni. Köszi a felköszöntést! Én meg a húgodnak gratulálok az új babájához. Az nagyon jó, hogy van sok munkád. Én egyelőre még csak a házimunkában tudom kiélni magam, de lesz még ez másképp is.

     

    Bocs, hogy így egyben írtam Nektek, puszillak Mindkettőtöket: Vakmakk

                                                               

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. szeptember 16. 20:33673.

    Szép estét, Kedves Barlanglakók!

     

     

    Nagyon-nagyon rég jártam erre. Tele vagyok munkával. Augusztus közepétől folyamatosan elláttak sürgős munkákkal. Azért ennek örültem, mert mindössze 3 hónapja dolgozom ennek a cégnek, és ez valamilyen szinten egy elismerés.

     

    Utólag is sok boldog névnapot kívánok az ünneplőknek!

     

    Jutka!

     

    Sajnálom a villámcsapást. De, ahogy azt mondani szokták, minden rosszban van valami jó. Legalább lett új géped. Nagyon izgalmas, amikor az ember elkezdi felfedezni a legújabb kis kütyüjét. Nekem 2 hónapja van meg a laptop, de majdnem minden nap találok rajta valami újat.

     

    Vakmakk!

     

    Köszönöm kedves prividet.

     

    Most megyek, megnézem a filmet, aztán tentike.

     

    Jó éjt, legyen nyugodt éjszakátok!!!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. szeptember 16. 16:16672.

     

    Valóban igazi remetebarlang, dehát jöhetnének a többiek is, vajon mi lehet velük? Én most ismerkedem a gépemmel, rendezgetnem kell, mert ugye minden más, mint a régin, azon már minden testre volt szabva a wordon is excelen is, az most nagyon hiányzik, meg az öcsém telepítette a Total commandert, amit nem kértem, mert nem tudom használni, hát van mit tanulnom. Ráadásul a klaviaturám is nagyon szokatlan, a régit közel tíz évig használtam, nem beszélve arról, hogy a hosszú ű az á után van, én megközel negyven évig a hosszú ó mellettit használtam, szóval elvagyok, mint a befőttezzel az új géppel, remélem nem lesz vele probléma, három év garancia van rá (lehet, hogy írtam már) addig senki sem nyúlhat bele csak a szervíz. Van benne CD, DVD író, olvasó, meg nem tudom én milyen kártyákat lehet beletenni, XP Home op.rendszer van telepítve, félek, hogy nem fogom tudni kihasználni, de majd csajszikám segít

    Na jól elbeszélgettem én is.

    Puszi: Jutka  Meghívlak egy jó forró teára

    előzmény:
    vakmakk (671)
    2008-09-15  23:35
  6. 2008. szeptember 15. 23:35671.

    Szia, Jutka!

    Biztos jó lehet az új számítógéped, és sokáig veledmarad! Nálunk tegnap volt rántott csirkeszárny hasábburgonyával és kapros-joghurtos öntetű uborkával. Na, jól elvagyunk kettecskén ezen a helyen, tényleg egy igazi remetebarlang.

    Puszi: Vakmakk 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650589 (670)
    2008-09-14  14:50
  7. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. szeptember 14. 14:50670.

    Hát a buli nem jött össze, mert a péntekit a barátnő fújta le, a vasárnapi meg azért nem jött össze, mert az unokanővér kisfia lebetegedett Az itthoni bulira végülis csak az öcsémék jöttek el hárman a többiek nem. Viszont ebéd után az öcsém elkezdte a számítógépemet bütykölni, mire az végérvényesen kiadá a lelkét. A három hónapos huza-vona után, hagytam magamat rábeszélni egy újra, úgyhogy az esti órák, majd éjfélig ennek jegyében telt. Mivel ma ők vártak vendéget, ezért öcsém reggel jött vissza, és telepítette a szükséges programokat, meg mit tudom én mit csinált. Annyira élvezte, hogy mondtam, biztosan azért vetetett velem új gépet, hogy legyen mivel szórakoznia

    Igazság szerint a régi már közel volt a 10 évhez, és állítólag ez nagyon szép idő. Mivel hétfőn fizettem a javításra egy összeget, hát megúntam a kinlódást, most ez jó nagy teljesítményű három éves garanciával, XP op.rendszerrel. XP-m volt az előző is, ezt már megszoktam.

    Nahát az ebéd nagyon egyszerű volt, mivel nem szereti öcsém a különlegesebb ételeket, csontleves volt, rántott csirkeszárny (ő kérte) meg rántott karaj krumplipürével, csemege ubival. Meg persze a szokásos torta most gyertya nélkül, mert a gyertya péntekre járt

    Puszi Neked is és az esetleges errejáróknak is Jutka

    előzmény:
    vakmakk (668)
    2008-09-13  23:39
  8. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. szeptember 14. 14:37669.

    Szia! Igazis, Te később kerültél ide, egy alkalommal elpanaszoltam a férjem "hobbiját" ő minden idehord, és az udvarunk egy förtelmes szeméttelepre hasonlít, de a szó szoros értelmében.

     

    Többi topictársak Ti is gyertekkkkkkkk

    előzmény:
    vakmakk (667)
    2008-09-13  23:36
  9. 2008. szeptember 13. 23:39668.

    Hogy sikerült a buli? Végül milyen kaját főztél?

    Most én is nyűgi vagyok, mert kicsit megfáztam. Remélem, Ti jól vagytok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650589 (664)
    2008-09-11  15:49
  10. 2008. szeptember 13. 23:36667.

    Szia, mi miatt nem mehetnek hozzátok idegenek? Ez nekem új.

    Puszi Neked és a többi topiktársnak: Vakmakk 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650589 (666)
    2008-09-12  21:02
  11. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. szeptember 12. 21:02666.

    Szia Vakmakk!

     

    Az az igazság, hogy én már a múlt héten csináltam tepsiben sült pecsenyét, majd kitalálok valamit, lehet, hogy egyszerűen rántott husi lesz és kész. Még azt sem tudom hányan jönnek. Nem vega senkisem, ide csak a családot hívta meg a csajszi, idegenek a tudod mi miatt nem jönnek, nem jöhetnek

    Na most csak ennyi, megyek előkészülök a holnapi napra.

    Puszi Jutka

    előzmény:
    vakmakk (665)
    2008-09-11  23:08
  12. 2008. szeptember 11. 23:08665.

    Szia, Jutka! 

    Nálunk főételeknél joker-kaja a pecsenye-hús. Tudod, tepsiben kisütve. Azt általában mindenki szereti, és laktatós is. Mi a majonézes salátákat is szeretjük. Adhatsz a hús mellé is, de ha véletlenül vega "csajszid" valamelyik barátnője, biztos örül majd neki. 

    Most én is hasonlóval foglalatoskodom, mint Ti, megválok a régi, hasznavehetetlen holmiktól. Csak olyan nehéz, mert mindegyiknek eszmei értéke is van, emlékek fűződnek hozzá. Na, de majdcsak túlesem ezen is. Örülök, hogy Te legalább be-benézel a Remetebarlangba. Milyen jó volt a régi nyüzsgés! (Tudod, a Remete kávézó  .)

    Üdv: Vakmakk 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650589 (664)
    2008-09-11  15:49
  13. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. szeptember 11. 15:49664.

    Köszi a jó kívánságot

    Már egészen megszoktam ezt az új monitort, csak azt nem vettem figyelembe vásárláskor, hogy fekete a széle, amikor ki van kapcsolva csak egy nagy feketeséget látok, mert a számítógép szekrény is fekete. Sajnálom, hogy erre nem figyeltem, de azért természetesen szeretem. Holnap nehéz napom lesz, szombaton buli és még nem tudom mit főzzek. A sütit tudom, nem sokat vacakolok vele, mert a tortát készen veszem, és csak sajtos pogit sütök, meg talán almás pitét, mert az a csajszi kedvence. De hogy mi legyen a fő étel, majd talán megálmodom előbb, vagy utóbb.

    Most meg nagyon nyűgi vagyok, este vagyis késő este elkövettem azt a hibát, hogy almalevest főztem, mert a lányzó kérte, aztán reggelig nem hűlt ki, így azt sem tudom mikor feküdtem le, nem aludtam ki magamat. Szerencsére mára nincs sok dolgom, majdcsak észhez térek valamikor. Tegnap amúgyis sokat nyüzsögtem, mert lomtalanítottunk, és a ruhák nagy része fönt volt a tetőtérben, azt le kellett hoznom, hát mit ne mondjak..... amúgy is utálok lépcsőzni Az Anyaotthonba vittem az egész kocsi tele volt pakolva, nagyon örültek neki. Lányzó megvált a 25 év alatt összegyűjtött játékaitól meg plüss állataitó, kinder figuráktól, lesz mit adni a gyerekeknek.

    Na nem szaporítom tovább a szót, lencsét akarok főzni vacsira, úgyhogy összeszedem magamat és odarakom, az éjjel már megpucoltam, csak meg kell főzni.

    További szép napot. Jutka

     

    előzmény:
    vakmakk (663)
    2008-09-09  23:17
  14. 2008. szeptember 9. 23:17663.

    Köszönöm a fimom kínálást, lányodnak még háromszor ennyi boldog évet kívánok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650589 (662)
    2008-09-09  22:46
  15. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. szeptember 9. 22:46662.

    Remélem most már tudok lenni, mert nem biztos, hogy egyszerre két gép romlana el, ez az új monitor egyre jobban tetszik. Tényleg nagyon haldoklik a topic. Nem tudom Lobóval mi van, mert ebben a két hétben nem volt türelmem meg idegem sem, hogy megkérdezzem, pedig reménykedtem, hogy már van Internete, de ezek szerint nincs.

    Ezen a héten még sok dolgom van, mert lánykám 12-én lesz 25 éves, és ezt megünnepeljük. Egyébként nem szoktuk, de ez negyedszázad, ez már valami

     

    Jó éjt, Jutka azért szokásomhoz híven mindennap benézek.

    előzmény:
    vakmakk (661)
    2008-09-09  22:31
  16. 2008. szeptember 9. 22:31661.

    Hát, ez nem semmi!  Fogadd együttérzésemet! Örülök, hogy azért valamennyire sikerült korrigálni a dolgokat. Persze, biztos lett volna a pénznek más helye is. Jó volt a nagy forróság után az enyhülés. Nálunk csak jó nagy vihar volt, dürörögtek is rendesen a becsapódó ablakok, erkélyajtók a tízemeletes bérházunkban. Gondolom, sokak "örömére", hisz hajnali 1 és 2 óra között történt mindez. Jó, hogy leszel majd megint. Elkeserítő volt nap mint nap látni, hogy már megint nem írt senki.

    Üdv: Vakmakk  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650589 (660)
    2008-09-08  17:05
  17. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. szeptember 8. 17:05660.

    Szia Vakmakk!

    Eltüntem, mert két hete múlt szombaton, hogy becsapott a villám hozzánk és leégett a routerem, meg a modem is, továbbá TV, Videómagnó is. Rossz volt a monitorom, ma volt itt egy szerelő végre, aztán megcsinálta nagyjából, most már van internetem csak nagyon sokba került, mert TV-t is kellett vennem, meg monitort is, meg a szerelési díj, de majdcsak túljutok ezen is. Igérem, hogy most már fogok jelentkezni.

    Puszi mindenkinek.

    előzmény:
    vakmakk (659)
    2008-08-30  22:49
  18. 2008. augusztus 30. 22:49659.

    Szia, Mindenkinek!

    Ne otthon lebzseljetek, hanem gyertek el a Remetebarlangba!

    Jó éjszakát!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. augusztus 27. 22:08658.

    Szia, Jutka, örülök, hogy jelentkeztél! Már azt hittem, ottfogtak a hippik a szigeten.  Vagy azok csak a hatvanas években léteztek? Örülök, hogy jól van Lobo, és hogy visszajön a topikba, de magadról nem írtál semmit. Hogy telnek napjaid? Nézdted-e az olimpiát? Várlak vissza, de hozzál valami jó üdítőt is, mert állandóan szomjas vagyok ebben a hőségben. Hagyok itt egy pár db palacsintát. Finom, lekváros és káposztás, most lett kész.

    Üdv Mindenkinek: Vakmakk  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650589 (657)
    2008-08-18  15:07
  20. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. augusztus 18. 15:07657.

    Sziasztok Barlanglakók!

     

    Most beszéltem Loboval, jól vannak, remélhetőleg hónap végére lesz nete, mindenkit szeretettel üdvözöl.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. augusztus 17. 23:27656.

    Sziasztok, Barlanglakók!

    A barlangban üldögélve elmélkedtem a természet szépségeiről és a mai napomról. Közben Rátok gondoltam szeretettel: Vakmakk 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. augusztus 12. 22:10655.

    Sziasztok, Barlanglakók!

    Jó itt, a sötét barlangban üldögélni, és a falatozás után elmélkedni. Biztos klasz lehet a sziget, én még sosem voltam, csak az aug.20.-ai tűzijátékra utaztam fel kétszer. Jutka, csak nem elkapott a hév, és elmentél bulizni a fiatalokkal? Én néha bemegyek olyan szórakozóhelyekre, ahol csak fiatalok vannak. Leülök egy asztal mellé, és nosztalgiázom. Rockfórumra jártam itt a városunkban, úgy 30 éves koromig. Ez is volt, amikor több napig tartott, és jöttek rá nézők az ország különböző pontjaiból. De itt a szállás nem volt megoldva, úgy rendezte mindenki, ahogy tudta. Én szerencsére haza tudtam menni a közeli falumba. De most már a barlangból is indulok haza, nyugodalmas jóéjszakát kívánok Mindenkinek: Vakmakk 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. augusztus 12. 08:31654.

    Szép napot!

     

    Készítettem teát abból, amit tegnap Vakmakk hozott. Ha valakinek nem elég édes, vagy savanyú, nyugodtan javítsa fel.

     

    Jutka!

     

    Bocsánat, hogy eltűntem, de közben nekiálltam dolgozni. Sziget. Na igen, ez az, ahova én sose mentem, nem kívánkoztam, pedig már volt akkor is, "amikor én még kislány voltam". Bevallom, nekem mindig hordoz magában egyfajta negativitást. Szoktam nézni a tv-ben, ha épp valami kis szösszenetet adnak róla, de valahogy tőlem annyira idegen. Csak remélni tudom, hogy a gyerekeim nem szeretnének majd részt venni.  

     

    No, inkább nem megyek bele jobban. Megtartom magamnak a véleményem, nehogy valakit megbántsak.

     

    Hoztam friss forrásvizet, egy kis fonott kalácsot, vajat, mézet, lekvárt. Falatozzatok.

     

    Mindenkinek kellemes napot kívánok!!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. augusztus 11. 20:18653.
    Sziasztok! Erre jártam, megkávéztam, elmélkedtem, gondoltam Rátok. Hoztam friss forrásvizet, sajtot, narancsüdítőt, citropótlót a teába. Teljen jól a holnapi napotok, és látogassatok el a Remete barlangba!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. augusztus 11. 17:29652.

    Szia Zsóka!

     

    Itt is vagyok, meg nem is, mert a konyha és a gép között ingadozok. Most már borzasztó a gépem, és nem tudok kapcsolatba lépni a fiúkkal, csak igérgetnek, de semmi változás. A hét végén semmi extra, tudod nálunk mindig minden ugyanúgy történik függetlenül, hogy milyen nap van, a különbség csak annyi, hogy a lányom 5 napot dolgozik, de ma meg holnap is itthon van, vagyis ma kiment a szigetre. Na ennek nem örülök, dehát fiatal, csak nagyon féltem, mert éjjel későn fog hazajönni, bár azt mondja nem lesz egyedül, dehát két lány...

    előzmény:
    bnezsoka (651)
    2008-08-11  17:13

Címlap

top