Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A remete barlang...

Torolt_felhasznalo_916738
Torolt_felhasznalo_916738
Létrehozva: 2008. Április 17. 20:11

Van egy csendes kis zug, ahol nyugalom, béke, és szeretet honol. Ez az én remetebarlangom. A remete pedig jómagam vagyok.

Visszahúzodtam mert a kiülvilág aljas, hazug, törtető zajából elegem volt. Kedves vándor, ha ide betérsz, megnyugvást, jó szót,

és háborgó lelkedre gyógyirt találhatsz. Itt sosincs ajtó ami zárva legyen, és ha nagyon szeretnél elérni valamit, hát lelkileg abban is meghallgatásra, és támogatásra lelsz. Ha igaz érzésekkel jössz,

azzal is távozol.

                                                                            lobo

  1. 2008. június 20. 14:17526.

    Szia vakmakk!

    Szép lehet gyertyafénynél....csendben..barátokkal,szeretteinkkel leülni ....beszélgetni,kávézni....jó kis sztorikat elővenni.......

    Nemde?

    előzmény:
    vakmakk (525)
    2008-06-20  01:01
  2. 2008. június 20. 01:01525.

    Sziasztok, topiklakók! Kávézó vagy barlang, azért az áramot nem vezetjük be. Az túl illúzióromboló lenne. Úgyhogy kávégépünk valszeg sohasem lesz. Örülök, hogy jó a hangulat, üdvözlök mindenkit:

                                                    Vakmakk

                                                

    ( Gyertek ám holnap is!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. június 19. 20:37524.

    Sziasztok Barlang-kávézó lakók!

     

    Ma beszéltem Lobóval, sajnos semmi változás nincs, mindenkit szeretettel üdvözöl.

     

    További kellemes estét

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. június 19. 14:03523.

    A csend hangjai

    Soha ily nagy ínsége nem volt még a csendnek az ember életében, mint a XXI. század hajnalán élő kortársaknak. Mindig kellett a csend, de most nagyon. Csöndhiányos kor ez!!!

    I. Csend:

    Az az állapot, amelyben hang, zaj nem hallatszik. Vihar előtti csend: Viharos eseményt sejtető (látszólagos) nyugalom. Némaság, hallgatás. Háborítatlan, nyugodt állapot. Békés, nyugalmas helyzet.

    II. Nyugalom:

    Békés, zavartalan, csendes állapot. Kiegyensúlyozott lelkiállapot (nem mozdulatlan). Halál utáni állapot.

    III. Béke:

    Háború nélküliség. Viszálykodás nélküli nyugalmas együttélés, egyetértés. Belső nyugalom, csendesség. Türelem.

    A csend mindezeknél több, összetettebb valami. A csend szintézis, a benső én szintézise, ahol a béke, a rend, a harmónia kialakul. A benső én csendjében teremtődik meg, (ahogy Michelangelo bensőségessége, halksága miatt óriás). A csönd nem üresség, nem sivatag. Nem nyílik meg mindjárt. Az ember birodalma bent van, önmagában. A sivatag se homokból és berberekből és fegyveres mórokból áll.....!
    Ami lényeges, láthatatlan. Nem látni semmit, nem hallani semmit, mégis valami sugárzik. "Nem lát semmit. Nem hall semmit. Valami mégis csöndesen sugárzik..."

    A csönd gazdagság, a lélek fényűzése. Az igazán igaz ember nem lehet nélküle. A csönd és a közösség egymás nélkül elképzelhetetlen.
    A világot, melynek rendjében élünk, nem lehet megérteni, csak akkor, ha magunk maradunk vele.
    A csend küzdelmekből született harmónia, küzdelmekről született béke. A csend mérkőzés. A csend a küzdelem eredménye. Az ember akkor fedezi föl amikor megmérkőzik az akadállyal.
    A csend titok: Minden embernek megvan a maga titka, egy hangsúly, egy mozdulat, egy csönd. A csendben születik meg a védtelen remény.
    Amit keresünk életünk folyamán, a dolgok mögött rejlenek a csendben.
    A csend ad otthont a szellemnek. A tiszta logika szétrombolja a szellem életét. A megismerés útja nem a szétbontás, nem a magyarázat. Hanem a látás. A csend látható. A csend hallható.Benső erőforrás ez, mely erőforrás nélkül lehetetlen lenne, főleg a mai világban élni.
    A csendnek méltósága van. A csend emlékezés: rang és rangsor nélkül ezért időtálló. A sok hamis hang között a csend az a valami, ahol az igazság megnyilvánul. A csend a küzdelmes harmónia, a lélek küzdelme, a testetlen valóság örökös. Nem múlik el az emberekkel, nem múlik el az évszázadokkal, nem múló mint az idő, hanem olyan mint a szépség, jóság, igazság, szeretet. Örök. (A Szép Igaz, s az Igaz Szép, Keats.)
    Az igazság meg a szeretet nem ember alkotása. Az ember részesedik az igazságban és a szeretetben. Igazság és szeretet: ajándék.
    "...........az idő múlhat, a szépség és jóság, a szeretet és az igazság nem múlik el az évszázadokkal, nem múlik el az emberekkel, hanem örökös, mint a testetlen valóság, s ezekből annyit kap mindenki, amennyit megérdemel..."

    A virág is csöndesen növekszik, nem csinál lármát. A szépség is csendes alapokon mendegél, akár a bölcsesség, ez őrzi meg a szerencsét és az igaz hősiességet. A lármával telt világ tele hamis hősiességgel, hamis szerencsével, hamis bölcselkedéssel és igaztalan szépséggel.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. június 19. 13:54522.
    A mosoly értéke

    “Semmibe se kerül, de sokat ad.
    Gazdagabbá teszi azokat, akik kapják, és mégsem juttatja koldusbotra azokat, akik adják.
    Egy pillanatig él csak, de az emléke örökké megmarad.
    Senki sem olyan gazdag, hogy meglehetne nélküle, és senki sem olyan szegény, hogy ne lenne gazdagabb tőle.
    Boldoggá teszi az otthont, táplálja a jóakaratot az üzleti életben, és a barátság biztos jele.
    Nyugalom a megfáradtnak, napfény a csüggedőnek, világosság a szomorkodónak, és a természet legjobb orvossága a bajok ellen.
    Mégsem lehet megvenni, elkérni, kölcsönadni vagy ellopni, mert nem áru, csak önként lehet adni.
    ….
    Mert senkinek sincs annyira szüksége a mosolyra, mint annak, aki maga már nem tud mosolyogni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. június 19. 13:19521.

    Szép napot minden barlang, akarom mondani kávézó lakónak! Kicsit nem figyelek oda, és már át is alakítjátok a barlangot?

    Nem tüntem el, csak nem volt időm, még be sem kapcsoltam a gépet, ami nálam nagy szó Most sincs több időm, csak bekukkantottam, de gondolok Rátok mindig, jó itt ebben a kávézó barlangban kicsit megpihenni. Tettem a tűzre, hoztam friss vizet a forrásból.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. június 19. 09:38520.

    Üdv a Remete Kávézó valamennyi vendégének!

    Négyen vannak a gyerkőcök....újabban 6-an....szaporodunk-szaporodunk......

     

    Szép napot!

    De dolgozzatok is,ne csak a kávézóban üljetek!

    Ha megjön a "főnök"...nekünk annyi!!!!

    Remélem nem sokáig viháncolunk!

    Még most sincs hír Loboról??????

    előzmény:
    vakmakk (517)
    2008-06-18  22:49
  8. 2008. június 18. 23:21519.

    Zitus szép, belinkelt klipjét meghallgatva, A gazdag szegényekbe beleolvasva, Lobóra és Jutkára is gondolva, az utolsó túróspalacsinta darabjával a számban indulok haza. Kellemes alvást mindenkinek:

     

                                               Vakmakk

                            

     

    (Hagytam itt Nektek egy zacskó Negrót, és persze friss vizet.) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. június 18. 23:03518.

    Hmmmm, nyami! Összefutott a számban a nyál, attól, amiket írtál!Finom lehet a spagettiszósz, ki fogom próbálni. A sonkát és a gombát egyébként is szeretjük. Te hol sütöd a kenyérkét? (De nehogy azt írd, hogy a konyhában!Remete kávézó? Érdekes egy név! Ilyen még úgysem volt. Azt én is megfigyeltem, ha nincs itt a topikgazda, megkezdődik a viháncolás. No de, majd helyrerak bennünket Lobo, remélem, hamarosan!

     

     

    előzmény:
    bnezsoka (512)
    2008-06-17  14:00
  10. 2008. június 18. 22:49517.

    Szia, Zitus!

    Hát, a könyvolvasás nálam már ugyancsak múlt idő. Mostanában inkább csak újságot, meg topikot szoktam.

    A gyerkőcök hányan vannak?

    Üdv: Vakmakk 

     

    előzmény:
    zitus96 (515)
    2008-06-18  16:55
  11. 2008. június 18. 22:44516.
    Én meg azt hittem, véletlenül írtad el a bem.-eden, de férjem felvilágosított, hogy írt a "nagy mesemondó" ilyet is. Ez miről szól? (Jöhet priviben is.)
    előzmény:
    damamija (514)
    2008-06-18  15:54
  12. 2008. június 18. 16:55515.

    Szia mindenkinek!

    Imádok olvasni...pontosabban imádnék....időm nincs....

    Valamikor,réges rég faltam a könyveket...még amikor nem voltak a gyerekek....és megboldogult kislánykoromban

    Szép volt Munkácsy életéről szóló könyv is...Az aranyecset és A nap szerelmese.

    Kár hogy nem érem el amit kitettél Jókai könyvet de a könyvtárban megpróbálom.

    Loborol tudtok-e valamit?

    Szép estét kívánok mindnyájatoknak!

    előzmény:
    damamija (514)
    2008-06-18  15:54
  13. 2008. június 18. 15:54514.

    SZIA VAKMAKK S A TÖBBIEK PICIT BEKUKK ÚJRA.BOCS,HOGY EGYBE KÖXIZEK MINDENKINEK.DE A KÖNYVTÁROS NÉNI FERDE XEMMEL FOG RÁM NÉZNI. :( VAKMAKK KÖX AZ EPREST LÁNYKÁM ELCSALTA TŐLEM. :( VASÁRNAP TÖBB IDŐT TÖLTÖK MAJD ITT. TETTEM A TÜZRE,ITT HAGYTAM 1 KÖNYVET JÓKAI:GAZDAG SZEGÉNYEK     NEM ELIRÁS EZ NEM A FATIA NEGRÁS SZEGÉNY GAZDAGOK!GYÖNYÖRÜ KÖNYV REMÉLEM TETSZENI FOG.

    előzmény:
    vakmakk (511)
    2008-06-17  00:21
  14. 2008. június 17. 14:19513.

    Sziasztok!

    Én nagyon örültem a receptnek!Nekem is kiadósabb megcsinálnom mint készen venni valami hasonlót.

    Szép és kellemes délutánt......csendes,nyugodt estét kívánok mindenkinek aki betér hozzánk!

     

    Szokatlan módon..én is ideteszek valamit...egy szép verset!

    http://video.xfree.hu/?n=kallo74|1c89d511204049d e8bed33dc6dff022d

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. június 17. 14:00512.

    Szép napot, kedves barlanglakók!

     

    Olyan jó volt bejönni kicsit. Nyugalom várt, de közben egy kellemes baráti társaság is. Jókat derültem. Kezd kicsit oldottabb lenni a légkör. Remélem, a topicgazda nem bánja, ha kis kávézó barlangot csinálunk a nyugodt barlangjából.  

     

    Megpróbálok egyszerre válaszolni.

     

    Az új lakót szeretettel üdvözlöm.

     

    Igen, nagycsaládos vagyok, én vagyok a Nagycsaládosok ide! c. topik topikanyója - tyúkanyója. Remek kis társaság jött össze, igazi nagy-család. Nagyon szeretem őket, egyik-másik tagot személyesen is ismerem.

     

    A spagettiszósz: eredetileg sugó (szúgó) névre hallgat. Nem is tudom, nem szentségtörés-e, ha ide beírom a receptet?... Legfeljebb a barlang gazdája kiutasít, ha visszajön. 

     

    Vöröshagymát apróra vágva olajon megdinsztelem, ráöntök fél liter paradicsom levet, megfűszerezem: 2-3 gerezd fokhagyma, 1-2 babérlevél, oregano, ételízesítő, só, cukor. Beleteszek 1 közepes sárgarépát, amit apróra reszeltem, majd az egészet sűrű szósszá főzöm.  Lehet dúsítani pirított darált hússal, vagy soknával, gombával. Tésztára merjük, tetejét megszórjuk reszelt sajttal.

     

    Mára ennyi időt engedélyeztem magamnak. Megyek, dolgozgatom még kicsit. 

     

    További szép napot mindenkinek!!!

     

    Ja, hoztam nektek egy kis túrós palacsintát tejföllel leöntve, sütűben átsütve. A fogyókúrát felejtsétek el - én is ezt teszem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. június 17. 00:21511.

    Tegnap is ilyentájt jártam erre, de túl fáradt voltam ahhoz, hogy írjak,így csak elolvastalak benneteket. Örülök, hogy Damamija ilyen szépen beilleszkedett, és hogy kellemes a hangulat a barlangban. Zsóka, a friss kenyered nagyon jól esett. Ma sütöttünk mi is --csak úgy, a gázsütőben--, és hoztam nektek belőle, ahogy a ma vásárolt epres csokiból is. Már le sem ülök a hamvadó tűz mellé, olyan fáradt vagyok, indulok haza aludni. Hagytam friss vizet a holnapi teához, kávéhoz. Mindenkit üdvözlök:

                             Vakmakk  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. június 16. 19:41510.
    Hüle vagyok nem olvastam el amit idéztél
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650589 (509)
    2008-06-16  19:40
  18. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. június 16. 19:40509.
    Nem bántani akarlak, de még dinnye is van itthon, bocsiiiiiii
    előzmény:
    zitus96 (508)
    2008-06-16  17:57
  19. 2008. június 16. 17:57508.

    De én igazából sütök ám kenyeret Most is még meleg, úgyhogy megint hoztam, meg jó kis dinnyét.

    Lehet, hogy a meggymagot én ejtettem el? Bocsiiii

    idézet:
    levaijulia (503)
    2008-06-15 19:50:12

    Na neeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!

    Imádom a zsíros kenyeret dinnyével!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Direkt csináljátok????????

    NEM AKAROK HÍZNI!!!!!!!!!!!!

    Már a gondolatától is hízom!!!!!!

    Meggymag:megbocsájtva!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_650589 (503)
    2008-06-15  19:50
  20. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. június 16. 14:27507.

    Szép napot minden errejárónak

    Ismét benéztem, látom minden úgy van, ahogy tegnap hagytam, azért teszek a tűzre, ha betér valaki tudjon kicsit melegedni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. június 15. 19:58506.

    Kedves barlanglakók mindenkinek további szép estét, és jó éjszakát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. június 15. 19:55505.
    Jártam, jártam, csak azt hittem még visszakapcsolom a gépet, és akkor írok, de nem így történt.
    előzmény:
    vakmakk (498)
    2008-06-14  23:01
  23. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. június 15. 19:54504.
    Gyere máskor is, itt mindig nyugalomra találsz Köszönöm a cseresznyét, nagyon finom. Tudod itt van egy kis tűz a barlang közepén, azt mindig felélesztjük, most én is tettem pár hasáb fát a tűzre, hoztam friss forrásvizet, hogy a betérő csillapíthassa a szomját.
    előzmény:
    damamija (497)
    2008-06-14  20:04
  24. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. június 15. 19:50503.

    De én igazából sütök ám kenyeret Most is még meleg, úgyhogy megint hoztam, meg jó kis dinnyét.

    Lehet, hogy a meggymagot én ejtettem el? Bocsiiii

    előzmény:
    zitus96 (496)
    2008-06-14  16:35
  25. Torolt_felhasznalo_650589
    Torolt_felhasznalo_650589
    2008. június 15. 19:47502.
    előzmény:
    zitus96 (495)
    2008-06-14  16:31

Címlap

top