Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kiköltözés vidékre

peszeki
Létrehozva: 2003. november 11. 21:11
Kedves Fórumtagok !

Vidékre szeretnék költözni (Bp-től 29 km-re ). Milyen tapasztalataitok vannak - bejárás, infrastruktúra, iskola, orvosi ellátás ?
  1. 2003. november 12. 09:3626.
    Sziasztok! Én mindig kisebb-nagyobb, de VIDÉKI városban laktam, erre fel kellett költöznöm Budapestre. Ez volt az egyetlen hely, ahová sosem vágytam. Szerencsére a férjem (miatta kerültem ide, összeházasodtunk) sem bírta már a fővárost, de egyedül nem moccant. Velem belevágott. Eladtuk a panellt, nagyon csodálkoztunk, hogy van, aki még megveszi, de kiderült, hogy csak befektetésnek, és ki fogja adni. Pár hét múlva költözünk, egy Budapesthez közeli, de VIDÉKI városba. Nagyon várjuk már! Szerintem is megoldható az összes infrastruktúrális dolog, amit említettetek: mozi, meki, boltok stb. A munka miatt sokunknak amúgy is be kell járni, de nagyot javul az életminőség!
    Emberi-szomszédi hozzáállás, mások a vidéki emberek, gyerekek-nemrég indítottam egy topicot, hogy kicsit feltérképezzem a helyet, ahová költözünk, és egy családdal máris összejöttem, mert nagyon segítőkészek a vidéki emberek, jobban értékelik a helyet, ahol élnek, és jobban értékelik, ha valaki érdeklődik iránta. Szerintem jobb lesz nekünk, de majd a tapasztalat megerősíti.
    előzmény:
    weiser (20)
     
  2. Torolt_felhasznalo_219981
    Torolt_felhasznalo_219981
    2003. november 12. 09:3425.
    Sziasztok!Én született nagymarosi vagyok. Az elmúlt években sok helyen éltem (külfödön fővárosban is), jelenleg Pesten lakom, de a szívem vissza húz vidékre. Egyetlen gondom van Marossal, mégpedig az, hogy még 30-40 km-rel közelebb lehetne Pesthez. Szerintem nincs szebb hely a tavaszi-nyári-öszi Dunakanyarnál. Télen tényleg egy kicsit kihalt, de akkor is gyönyörű. Bár én elfogult vagyok, mégis azt mondom VIDÉKEN valahogy szebb az élet.
    előzmény:
    Hiperaktív (18)
     
  3. 2003. november 12. 09:3324.
    Ó, de jó nektek! Csak irigykedem. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. november 12. 09:2923.
    Én vidéken lakom, Budára járok dolgozni, de egy pillanatig nem bánom, hogy nem itt kell élnem. Otthon nem hallom, hogy mit csinál a felettem lévő, nem érzem éppen aznap ki mit főzött. A napi közlekedés sem egyszerű. Villamoson, metrón ölik az emberek egymást. 2 percenként jár a metró, de képesek mindenkin átgázolva futkosni.
    A falu, esetleg kisváros nem azt jelenti, hogy ott nincs villany, gáz, orvos. Ott is működnek dolgok, csak másképp.
    Nekem volt egy pesti kollégainőm, aki tanult ember volt, egy alkalommal megkérdezte nálunk van-e cserekereskedelem?! Szóval nem ezzel a szemlélettel kellene a vidéket nézni. Más. . . aki szereti a nyüsgést annak nem való ez tény.
    A jó helyválasztás sokat segít, hogy kellemesen teljen a nap otthon is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. november 12. 09:2722.
    Peszeki, drága,

    Inárcs nagyon jó hely. (Szögezzük le: elsősorban akkor, ha nem vonatos bejárásban gondolkodsz, bár tulajdonképpen ahhoz is hozzá lehet szokni).

    Ez a falu, boldogult gyermekkoromban (kb. 25 éve) még egy igazi, poros, belterjes kis falu volt, mindenki ismert mindenkit, s ha a vendéglátó egységben megjelentünk vasárnap délben egy jégkrém erejéig, estére mindenki tudta, hogy itt járt Maris a kis M_E_S_üge unokájával a szomszéd faluból.

    Álmos jelleg szerintem a mai napig megmaradt, de szembetűnően felfutott a beköltözések száma, egyre csilivilibb új és felújított házakat látni (ja: elterjedtek a vályogházak - ami önmagában nem gond. Ami gondot okozhat: ha beton"cserép" tető van rajta, vagy ha nagyon forgalmas út mellett fekszik a ház - megrogyhat illetve repedezhet).

    Városba közlekedés:

    ugyebár ott vagyon az autópálya (amit a környékbeliek a surranópálya ismerete miatt ingyenesen tudnak használni, de a matricarendszer miatt ennek hamarosan vége lesz), autóversenyző lelkületű vezető a Soroksár-Inárcs távolsgot 17 perc alatt megteszi. . .

    Sárgabusz is oké.

    Vonat? Hmm. . A lajosmizsei szerintem Pest megye legelhanyagoltabb viszonylata, egypályás, dízel. Mikor gyerkőc voltam, a vonat 45 pec alatt ért Dabasról Pestre, most ez több mint egy óra. . . Aztán a menetrend sem egy álom, mikor a fiam nyáron hetekig nagymamámnál nyaralt s én bejártam naponta, olykor cifrákat mondtam egy-egy lekésés után. . .

    Falubéli viszonyok:

    Kisfalu jelleg megmaradt (boltok, intézmények, nyitvatartások, ilyesmi). Őslakos-gyüttment problémák, mint bármely kisfaluban, de nem igazán élesen. Főutcán (noha a 30-as tábla a pálya 50%-ára érvényes) olykor életveszélyes állapotok: egyrészt a surranó miatti átmenő forgalomnak, másrészt a khmm. . pénzes izomagyú hmcs-knek köszönhetően. (Jellemző: 30-as tábla ellenére - mert a forgalom visz - megyek én is 50 felett, erre ledudál az útról a barmocskája, akárhányszor. . . ) Szóval: mellékút a nyerő (bár ilyen meg keveés) vagy a gyerekbe belesulykolni a közlekedési szabályokat, meg az elsőbbség azé, akinek megadják-elvet. . .

    Iskola:

    átlag falusi iskola, falura jellemző mentalitással (ovi van, bölcsi asszem nincs, csak Dabason). Én félidőig ilyenbe jártam, szerettem. Talán kevésbé pörgős, mint a nagyvárosi elitistállók, de szerintem ez inkább előny. Középiskola Dabason, Ócsán, nomeg persze Pesten, jól elérhető (a vonat szinte az iskolához igazódik, a gyerkőcök az igazi vasutas ingázók). Szeretenek bejárni.

    Környék:

    Szerintem gyönyörű (mit nekem zordon Kárpátoknak. . . ). Melletted az Ócsai TK, tessék felfedezni, rengeteg az erdő, tessék kirándulni, sétálgatni, dűlőben telente szánkózni (2-3 héttel tovább tart a hó, mint bent a városban).

    Ennyit így elsőre.

    Kérdés?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_632368 (5)
     
  6. 2003. november 12. 09:0721.
    Igazad van, ha az ember kiköltözik és úgy áll a szomszédokhoz, ahogy azt a városban megszokta, akkor lehet, hogy tényleg csalódni fog. Nyitottnak kell lenni, itt nem lehet elszigetelődni. És akkor a szomszédok is segítenek, amiben csak tudnak.
    előzmény:
    weiser (20)
     
  7. 2003. november 12. 08:5720.
    Mi idén februárba költöztünk ide Pestről/panelből/ez a hely 45km-re van de néha a külvárosból később értem be a városba mint innen. A Fiam ide jött a Pesti jó nevű iskolából, semmit nem változott a tanulmányi eredménye inkább talán lazább a gyerek itt nem rivalizálnak a gyerekek egymással nem az a téma, hogy kinek milyen mobilja van stb. . . nincsenek elmaradva ne úgy vegyétek de mások ezek a gyerekek az én meglátásom szerint. A felnőttek is!Én nem mennék vissza a Fővárosba lakni ha meg hiányzik felülök a gyerekkel a buszra és 1 óra alatt ott vagyunk egy Macdinaldsba, vagy moziba stb. . . Ez a csend, a nyugalom a tágság a levegő ez szuper. Pedig kicsi házat vettünk mert anyagilag ezt engedhettük meg magunknak. Röviden tömören ennyi. Ja és a szomszédok tündériek persze ehez mi is kellünk értitek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. november 12. 08:5019.
    egyet értek haralddal, nekem is az a benyomásom, hogy sunyi rosszindulatu szomszédaim vannak de ez persze egyedi dolog, nem a vidék-főváros kérdéskörbe tartozik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390247 (16)
     
  9. 2003. november 12. 08:4918.
    Pár hete költöztem ki Nagymarosra, 48 km= 35-40 perc. A XI kerből is ennyi idő volt átérni reggel a Thököli útra. Ilyenkor későősszel mégis szomoru ott kint lenni ezért félig-meddig még maradok Pesten.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. november 12. 08:4117.
    Erre megoldás egy akármilyen olcsó autó beszerzése és rögtön kinyílik a világ.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390247 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_390247
    Torolt_felhasznalo_390247
    2003. november 12. 08:2516.
    Hát erre gondoltam. Aki továbbra is bejár dolgozni, annak lehet, hogy jó hazamenni a csendbe nyugalomba, de aki állandóan ott él, mit tud csinálni? És vidéken még rosszabb egy rossz szomszéd! Persze legyünk pozitivak!

    előzmény:
    kariby1 (15)
     
  12. Torolt_felhasznalo_612689
    Torolt_felhasznalo_612689
    2003. november 12. 08:2015.
    Mi másfél éve költöztünk városról falura. Főleg azért mert itt tudtunk árban megfizethető házat venni, persze még így is hiteleket fizetünk. Azt gondoltam de jó lesz, nagy kert, saját ház (eddig panelben laktunk). Elegem volt a városi nyüzsgésből, zajból, nem voltak jó szomszédaim. Itt csend van, jó szomszédok és halálra unom magam (már ha a két pici baba hagyja!) Nem azért, van munkám elég, meg a gyerekek is aranyosak, de mégis 33 évig éltem városon és néha hiányzik, busszal a két kicsivel nem tudok bemenni (3hón, 2 éves) Az autóval a férjem jár dolg. Ha bemegyek gond az etetés, tisztába tevés, közlekedés stb. Azt hiszem mégis hiányzik a város. Jó itt, de. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_869826
    Torolt_felhasznalo_869826
    2003. november 12. 07:2114.
    aszia. Nem kell gondolkodni, azonnal költözz. MI 7 éve költöztünk az Örs vezér tér környékéről. Végre nem áll meg 4 jármü a ház előtt, nem hallom a ház lakóinak minden mozdulatát. Akkor fütök, annyit amennyit én akarok. Akkor ordittatom a zenét a zárt ablakok mellett, senkit nem zavarva amikor én akarom. Nem kell valami parkot keresni, ha le akarok ülni este a zöldbe. És nem utolsó sorban annyit lapátolhatom a havat amennyit akarom. /természetesen ez viccíí6de a többi oigaz, és ez nem minden. Fussatok el vidékre!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. november 12. 07:0613.
    Én meg most költözten be Pestre. . . 4 évig jártam be gimibe és a főiskola 4. événél meguntam. 20 km-ről jártam be, ami elvileg 30 perc, hát másfél-2 órával korábban el kellett indulni. Nekem felőrölte az idegeimet, otthagytam a nagy kertet, mindent. De nekem nem is hiányzik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_390247
    Torolt_felhasznalo_390247
    2003. november 12. 06:5812.
    Sziasztok!

    én is mennék. . . ErQsen gondolkozom rajta. Én Gyermelyre mennék, van ott egy telkünk.
    Az tart vissza (többek között), hogy nem nagy törés-e hirtelen távol lenni mindentQl. (Mozi, piac, kórház, szóval ugy minden, ami itt ebben a nyavalyás városban elérhetQ. Viszont mikor gyalogolok az utcán és a fejem szétreped a forgalom zajátol, meg a tömegtQl, akkor meg azt gondolom, ez az amiért még mindig itt lakom?
    És ki az aki feladta a korábban jónak látott kiköltözést és visszamenekült? Ilyen info is jó lenne!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_585527
    Torolt_felhasznalo_585527
    2003. november 12. 06:5211.
    Mi tavaly költöztünk ki 35 km-re, Gödöllő mellé. Vissza nem jönnék a világ összes pénzéért sem Pestre, az biztos :))) Távolsági busszal járok, egy órán belül itt vagyok az Őrsön, onnan meg 10 perc a munkahelyem. Azelőtt a 11 km-re lévő lakásunkból másfél órát utaztam, háromszori átszállással. Semmi olyan dolog nem volt itt Pesten, amit ne találtunk volna meg vidéken (infrastruktúra, iskola, ovoda, üzletek, szolgáltatások, stb. ), plusz még hozzájött a hatalmas lakótér, és az isteni levegő :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. november 12. 03:2710.
    Sziasztok, engem, Dunakeszi érdekelne? Van valaki onnan?
    peszeki, ha belegondolsz, tőbben élnek vidéken, joval mint Pesten.
    Csak jobb lehet, még a hátrányaival is . Én is mennék már, 43 év után:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_415794
    Torolt_felhasznalo_415794
    2003. november 11. 22:279.
    Szia, nem messze lakom tőled (leendő lakhelyedtől), hát, mit ne mondjak. Ugyanaz az előnye, mint a hátránya. Jó a közlekedés, és ezt mindenki tudja, éppen ezért mindenki arra jár. De tény, hamarabb bent vagy Pesten, mintha a külvárosából érkeznél. Egyébként nem elrettentésképpen mondtam ezt, csak, hogy tudd. Van sok tüntetés a forgalom, a zaj és a szennyezés miatt az utakon, de azért ez elviselhető. A legrosszabb a péntek, amikor a hétvégi kamionstop miatt pénteken még belehúznak a kamionosok. De összességében véve szeretek itt lakni, mert ahhoz távol van, hogy közel legyen, ahhoz meg közel, hogy távol. Na, érthető voltam? :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_632368 (1)
     
  19. 2003. november 11. 21:508.
    És arra nincs esély, hogy állandóan autóval járj be? Mert akkor egyáltalán nem gáz, az M5-ön tényleg szuperül lehet haladni (addig pont ingyenes is), nem sokkal kerülsz hátrányosabb helyzetbe közlekedés terén, mint aki Lőrincen vagy Erzsébeten lakik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_632368 (5)
     
  20. 2003. november 11. 21:447.
    Sajna arrafelé nem vagyok ismerős, nekem inkább Pilisvörösvár, Pilisszentiván, Pilisszántó, és Solymár ami ismerős. Esetleg még Piliscsaba.
    Bocsika, és sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_632368 (5)
     
  21. 2003. november 11. 21:416.
    Helyi busz megy az állomásra. Inárcs-Kakucs vonatállomás, Dabas előtt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_632368 (5)
     
  22. 2003. november 11. 21:305.
    Bocsi, a település, amit megcéloztunk Inárcs. Az M5-ös mellett található. Azért választottuk ezt a községet, mert aránylag elérhetőek az árak és jónak tűnik a közlekedés az M5-ösön. Igaz, hogy csak busz jár, vonat nincs.
    előzmény:
    foka (3)
     
  23. 2003. november 11. 21:284.
    szia!
    merre van az arra?
    hol fogsz lakni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_632368 (1)
     
  24. 2003. november 11. 21:223.
    Szia!
    Ha nem mondasz konkrétumokat, ki tudhatja, milyenek arrafelé az infrastrukturális és egyéb viszonyok. Jómagam szintén Bp-től 29 km-re lakom, 13 éve. A bejárás szörnyű volt, de mióta helyben dolgozom, mindennel meg vagyok elégedve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_632368 (1)
     
  25. 2003. november 11. 21:222.
    Teljesen vidéki vagyok, nem tudok segíteni, csak azt mondom, h meg se álljatok! Azért egyszerűbb lenne, ha a települést is +írnád.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_632368 (1)
     

Címlap

top