Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Akik szeretik a könyveket

Anheszenamon
Létrehozva: 2008. Április 14. 13:32

Sziasztok! Azért nyitottam ezt a topikot, mert láttam van külön Danielle Steel, Martha Tailor, klasszikusok. Én viszont nem csak romantikus könyveket szeretek! Szeretem a "ponyvát", de szeretem a krimiket, thrillereket és a szépirodalmat is. Ha olvastál egy jó könyvet, gyere és számolj be róla! De mindenki megírhatja a fekete listás könyveket is!

Várok mindenkit szeretettel!

 

  1. 2013. február 7. 20:4438401.

    Kedves Éva!

     

    Lenolajjal még nem próbálkoztam. Gondolom hasonló íze lehet, mint a lenmagnak. Arról pedig gyerekkoromból szép emlékeim vannak. Mi még a határban kukorica, búzaföldek és erdők mélyén nőttünk fel. Volt nálunk leáztató is, és a száradó lenkupacokról gyűjtöttük a lenmagot, amikor már nagyon megéheztünk a csatangolástól. Akkor nagyon finom volt. Néha ma is eszek magkeverékekben. Az olaja nagyon gáz?

     

    Feri, Ferenc, Fecó bármelyik lehet. Szeretem mindet. 

     

     

    előzmény:
    vorii (38400)
    2013-02-06  14:45
  2. 2013. február 6. 14:4538400.

    Ferenc (vagy Feri) !

      

     

    Azt vallom, hogy mindent meg kell próbálni, és AKARNI kell gyógyulni - bármiből is.  Igazság szerint én olyan mélyen TUDTAM, hogy egészséges leszek, hogy ez sokat lendített rajtam és a gyógyuláson. Most is azért csinálom - pedig igazán "fujjos" dolgok  is vannak - lenolajat csak nem kanalaznék enélkül

     

    Az Oroszlánkölykökről hallottam, hogy jóde még nem olvastam.

    előzmény:
    Kertember (38398)
    2013-02-06  14:17
  3. 2013. február 6. 14:2238399.

    Era!  Ugye-ugye, hogy van így az ember, hogy már nem tud eléggé lassan olvasni - így is úgy is vége lesz...

    A többi is nagyon jó, én már az újat várom nagyon!!!!!!

     

    (Off: az Onkológiai Intézetben csinálnak mindent egy helyen... így egyszerűbb. )

     

    Szép napot mindenkinek!

    előzmény:
    Tisza05 (38397)
    2013-02-05  21:23
  4. 2013. február 6. 14:1738398.

    Kedves Vorii!

     

    Nem rejtőzködöm keresztnevem Ferenc. Ki így, ki úgy szólít. A Kertember a szakmámból jött, amikor elkezdtem netezni.

     

    Látom hiszel a nem hagyományos orvoslásban. Én is megfordultam már többféle, nem hagyományos orvoslásnál, de eddig csak mint érdeklődő. Nagyon hiszek bennük, szerintem ők az igazi gyógyítók, a másik csoport csak a tüneti kezelők. Ma is voltam egy nem hagyományos orvosláson. Csoportos előadáson.

    A csokit és a kakaót nem biztos, hogy nélkülözni tudnám. Vannak időszakok, amikor kevesebbet fogyasztom belőlük, de mindig is a kedvenceim. Igaz én sok nyers zöldséget, gyümölcsöt is eszem, sőt újabb szokásom, hogy a természet kincsei felé fordulok. Eszem, ami vadon nő, most pl. kedvencem a tyúkhúr sonkával, kenyérrel. A kertebn ahol épp dolgozom nagyon sok van, így szinte legelem.

     

    Könyről most nem sokat tudok írni. Jön a tavasz és ilyenkor lecsökken a szabad időm, alig olvasok néhány oldalt naponta. Most épp Irwin Shaw: Oroszlánkölykök című könyvét olvasom. De nagyon sok más könyv áll sorban.

    előzmény:
    vorii (38396)
    2013-02-05  16:33
  5. 2013. február 5. 21:2338397.

    Sziasztok!

     

    Ismét jelentkezem, mert befejeztem Emmai Fiait!

    ÓÓÓ meg ÁÁÁÁ, nekem ez még az elsőnél is jobban tetszett! 

    Persze voltak szomorú részek is benne, de tele volt fordulattal, történelemmel, tehát minden olyannal, amit szeretek egy könyvben.

     

    Éva - Köszönöm szépen, hogy  megosztottad velem is történetedet. Őszintén, teljes szívemből gratulálok, hogy legyőzted! Remélem az étrenddel és egyéb kiegészítőkkel egyre ritkábban találnak valamit az ellenőrzéseken. Jó hallani úgymond sikertörténetet, mint a Tiéd is, és tudni, hogy ez legyőzhető. 

    Sajnálom, hogy CT-re ilyen sokat kell várni, de az egészségügy, az ugye tudjuk, milyen "állapotban" van. Nem tudom hova kell menned CT-re, de az Üllői úton (majdnem a Ferenc körútnál) van egy hely, ahol csak ezt csinálják és TB-re is. Én oda mentem el néhány évvel ezelőtt, mivel ahova tartoztam,  kb 2 hónapot kellett volna várnom. Így felkutattam ezt a helyet, ahova bejelentkeztem (úgymond "beugrósnak") és szerencsémre 1 héten belül visszaszóltak, hogy valaki lemondta.

     

    Elnézést mindenkitől a hosszú OFF-ért!!

     

    Olvasgatván ezt a topikot, a listám már alakul, hogy miket szeretnék még elolvasni. 

     

    Most azonban kezdem Emma lányát!!

    Már most sajnálom, hogy vége lesz ennek trilógiának!! 

     

    Szép estét és jó olvasást!

    És remélem a nátha, influenza kerül benneteket!

     

    Era 

    előzmény:
    vorii (38396)
    2013-02-05  16:33
  6. 2013. február 5. 16:3338396.

    Szió!

     

    Remélem, mind jól vagytok!!!??? - ebben a náthás világban...

     

    Era - a kérdés tulajdonképpen  kicsit hosszan válaszolható meg, a többiek tudják, de próbálom röviden...

    Ezelőtt 6 évvel melrákkal műtöttek és hála Istennek meggyógyultam, de az ellenőrzéseken olykor-olykor találnak valamit, és ilyenkor próbálok ellene "dolgozni".

    Az ősszel éppen egy májcisztát találtak, amire a természetgyógyász egy személyre szabott kúra szerű étrendet írt elő. Hetenként nehezedik, a mostani már a neheze - és még 2 hét, aztán visszaszoktatom magam egy "tűrhető" étkezésre - kis kávéval, csokival, sütivel és hússal, de meg fogok tartani (magán szorgalomból) a mostaniból is - a sok zöldséget és a barna rizst meg a kölest boztosan, mert ezeket megszerettem.

    Még a kulcscsontomnál a bibi kiderítendő - ez volt a másik, amit találtak - de majd márc. 6-án lesz csak a CT.

    Tényleg! - hamarosan itt az évforduló - febr 14-én, "Valentin" reggelén operáltak...

    Mindenkitől bocs a hosszú OFF-ért!!!

     

    ON:

     

    Most a Virágszálat olvasom újra. Élvezem, hogy előbukkanna apró részletek és a fejemben is jobban "jönnek a képek"

     

    Era! Örülök, hogy  tetszik az Emma... a FB-on a rajongói-, és a "kibeszélős" oldalon is a trilógiának van a lgnagyobb sikere.

     

    Beám, pontosan így vagyok én is - ha ti nem lettetek volna, egy csomó mindent kézbe sem veszek - amiknek, akiknek aztán végül nagy rajongója lettem. Pl. Debbie Macomber, vagy Maeve Binchy, vagy könyvből Az időutazó felesége...

     

    Zsú- gondolom, azért a picur rendesen lefoglal és úgy kevesebb idő jut az olvasásra... de ne izgulj, később sokkal könnyebb lesz - vele is és az időbeosztás is Nem gondoltál rá, hogy novellákat olvass? - ilyenkor vaahogy azt jobban ettem

     

    Kertember - te mondtad (vagy mondanád)  a keresztnevedet?  - ha nem titok - mert azért úgy csak kellemesebben lehet szólítani

     

    Hm - egyelőre ennyit - bocs, így is hosszú voltam

     

  7. 2013. február 4. 21:1338395.

    Szia Pinduji!

     

    Falom az Emma könyveket!!  A másodiknak már a felénél tartok és nehéz letenni!!!

    Philippa Gregory-tól eddig csak A másik Boleyn lányt és a Boleyn örökséget olvastam. Imádtam őket, a kort! Egyébként is szeretem a történelmet, különösen VIII.Henrik, I.Erzsébet korát. Izgalmas, jó könyvek voltak. Megvan még az írónőtől A szűz királynő szeretője is, de azt még nem kezdtem el.

    Az általad ajánlott könyveket felírtam a listámra, köszi szépen!

    Néha olyan nehéz kiválasztani egy könyvet, amiről az ember tudja is, hogy jó. Itt a topikon ajánlásokból már jó kis listát készítettem magamnak!!  Már csak a könyvtárba kell beiratkoznom! 

    A Tövismadarak örök kedvencem! Annyira, hogy a lányomnak ugynazt a nevet adtam, mint a könyvben szereplő lányé! 

     

    Kávé és csoki nélkül én biztosan nem tudnék élni! 

     

    Szép estét és jó olvasást!!

     

    Era 

    előzmény:
    Pinduji (38394)
    2013-02-04  19:22
  8. 2013. február 4. 19:2238394.

    Sziasztok! Én is bekukkantok.

     

    Az Emma trilógia nekem is az egyik kedvencem volt, emlékszem két ünnep között olvastam ki mindhármat. Letehetetlen volt. Philippa Gregory szintén nagy kedvenc. Az összes eddigi könyvét olvastad? Ha nem, akkor azokat is érdemes elolvasni. Szerintem tetszene még Neked Jennifer Donelly-től A tearózsa és a Téli rózsa. Ez két részes könyv, történelmi romantikus regény. 

     

    Ami még nagyon tetszett az Colleen McCallough: Gránitember és a Tövismadarak. 

     

    Tényleg nagyon jó ez a topik, mert a lányoknak hála sok olyan könyvet és írót is megismertem, akiket lehet, hogy amúgy sosem.  Néhány évvel ezelőttig csak horror könyveket olvastam. Most már mindenevő vagyok.

     

    Évi gratulálok a kitartásodhoz. Kávé és csoki nélkül én azt hiszem nem boldogulnék. 

     

    Szép estét Nektek!

    előzmény:
    Tisza05 (38393)
    2013-02-03  20:22
  9. 2013. február 3. 20:2238393.

    Sziasztok!

     

    Befejeztem Emma Szerelmét! Nem tudtam letenni, muszáj volt olvasnom. Kicsit szerettem volna húzni, hogy tovább tartson. Már el is kezdtem a másodikat, kiváncsi vagyok a folytatásra.

    Nagyon tetszett az első, nekem az ilyen típusú könyvek a "szívmelengető" kategóriába tartoznak.

     

    Aida84 Amikor olyan könyvet olvasok (vagy próbálok) ami nem köt le, sajnos egy idő után feladom...  Éppen ma említette a lányom a Hobbitot, tetszett neki a film. Eszembe jutott, hogy hányszor rugaszkodtam neki könyvben, de sajnos minden alkalommal feladtam. Valamiért sem a Hobbitot, sem a Gyűrűk Ura trilógiát nem sikerült kiolvasnom.

    A Téli Berek annyira jó, imádom a hangulatát, meg mindent benne (habár elég régen olvastam már).

     

    Megyek, olvasom Emma Fiait!  Muszáj folytatnom! 

     

    Szép estét az erre járóknak!

     

    Era 

  10. 2013. február 3. 19:3838392.
    sziasztok, csak beköszönök. könyvekről nem igazán tudok írni- két könyvtári van nálam, mindkettőt elkezdtem, egyikkel sem haladok:) Scarrowtól a Gladiátor szerintem olvasatlanul megy is vissza, egyszerűen annyira igénytelen a stílusa, hogy tényleg olvashatatlan. a másik, Elizabeth Chadwicktől A legnagyobb lovag tulajdonképpen tetszik, de annyira nem köt le. azért szeretném kiolvasni, nem adom fel, talán csak jobban rá kell hangolódnom. mindemellett pedig elővettem Feketétől a Téli berek-et, hogy valami jót is olvassak már :D
  11. 2013. február 3. 18:4038391.

    Kedves Tisza!

     

    Én is így voltam a folytatásokkal. Nehezn indultam el velük, de aztán nem bírtam letenni őket. Nem fogod megbánni, ha erőlteted a kezdeteket. 

    előzmény:
    Tisza05 (38388)
    2013-01-28  22:22
  12. 2013. február 3. 11:2438390.

    Sziasztok!

     

    Látom, csendesség van erre mostanság...

    Remélem azért mindenkinek van ideje mostanság egy kis olvasásra. Ez az idő pont arra jó. A tegnapi sötétség, szakadó eső, szél.... Ilyenkor a legjobb begubózni és olvasni! 

     

     

    vorii -  a "gyógy" étrendeddel kapcsolatban, gratulálok a kitartásodhoz! Én sajnos nem tudnék lemondani egy-két dologról. A reggeli kávém nélkül nem tudok "beindulni". Tejet nem iszom, de zabkását sűrűn, egyszerűen imádom. Na és az édesség....  Ha néhány napig nincs semmi csoki, süti, keksz (csak egy pici), szabályosan elvonási tüneteim is vannak.  

    Ha nem vagyok túl udvariatlan, miért kell ilyen étrendet betartanod?

     

    Legyen egy kis ON is:

    A Hetedik tekercset már majdnem befejeztem (immáron nem először), de rájöttem, valami újat is szeretnék már.  Kiváncsiságom győzött és elkezdtem első Fábián Janka könyvem, az Emma trilógia első kötetét!

    Tegnap délután fogtam bele, de már a felén túl vagyok! És csak olvasni, olvasni szeretném egyfolytában!  Szerintem ma végzek is vele. Annyira tetszik az egész történet, a kor, a szereplők, szóval az egész! Kiváncsi vagyok, hogy  a többi könyve is ennyire jó vajon.

     

    Remélem más is fog erre kószálni majd...

     

    Addig is mindenkinek szép vasárnapot és jó olvasást!!

     

    Era 

    előzmény:
    vorii (38389)
    2013-01-30  22:28
  13. 2013. január 30. 22:2838389.

    Szió Mindenki!

     

    Néha csak sikerül idejutnom  

    Örömmel láttam, hogy azért csak-csak jöttök ti is - és jó volt olvasni rólatok ezt a pár sort

     

    Szóval én is - úgy "nagyjából" - válaszolok: 

     

    off...

    Köszi jól vagyok. A  "gyógy"étrendemet már csinálom, nem kibírhatatlan, csak furcsa.

    Százalékos arányban vannak megadva a dolgok egy ebédhez pl.  ezen a héten 65% zöldség, 25% gabona, 5% hús, 5% mandula, 2 csésze víz.

    /gabona -> barna rizs, rozs, hajdina, zab, köles/

    Ugyanígy előírva reggeli, vacsora...

    Tilalmi lista: alkohol, kávé, (dohányzás), édesség, tej, disznóhús, készétel - ebből sok nem is izgat, se dohány, se tej

    Mondjuk eddig egészen jól ment a dolog, a kávé és a csoki kicsit hiányzik, de az se nagyon

     

    ON:

    Valaki Fábián Janka könyveit kérdezte - nos szerintem a legjobb az Emma trilógiával kezdeni talán. Nagyon élvezetes, és gyakorlatilag 3 évszázadot érint - a XIX-ben kezdődik és a XXI-ben végződik- na jó, pici túlzással - mert 2000. január 1-én van vége.

     

    Igazából mindegyik könyvét merem ajánlani, "női" könyvek, (de nem csak nők olvashatják!!!) mégis olykor egészen komolyak, erősségük a hiteles történelmi háttér.

     

    R. Pilcher könyveit említed Era - azok közül is szinte mindet (vagy tényleg mind) olvastam, ami magyarul hozzáférhető. Sőt megvallom - A Kék hálószoba és a Virág az esőben c. 2 novellás kötete  szoktatott vissza az olvasásra.

     

     

  14. 2013. január 28. 22:2238388.

    Kedves Kertember!

     

    A Hetedik Tekercset olvastam csak, a többi részét nem. A következő, a Mágus megvan, valamikor próbáltam nekirugaszkodni, de valamiért nem ment. Lehet, ismételten belekezdek.

    Ken Follett Titánok Bukását még nem olvastam, viszont az író több könyvét is és igazán kedvelem. Egy férfi Szentpétervárról, Kulcs a Manderley-házhoz, Vadmacskák stb, egyszerűen imádom őket. 

    Iny Lorentz-et megpróbálom majd, köszönöm az ajánlást.

    Szép estét és jó olvasást!

    Era 

    előzmény:
    Kertember (38387)
    2013-01-25  21:47
  15. 2013. január 25. 21:4738387.

    Szia Mindenki! 

    Kedves Tisza!

     

    A hetedik tekercs valóban nagyon jó. Olvastad a többi részét is? Azokban sem lehet csalódni.

    Lányod megértem. Körülbelül én is abban a korban kattantam rá az orosz klasszikusokra. Néhányat közülük el is olvastam, de azért maradt még bőven. Tolsztoj kimaradt, de a Háború és béke, valamint az Anna Karenina már a polcon van.

    Josephine tirlógiában épp benne vagyok. A második kötetét olvasom.

    Ken Follett össze könyvét ajánlani tudom. A titánok bukása is letehetetlen.

    Iny Lorentz-el is próbálkozz meg. 

    előzmény:
    Tisza05 (38386)
    2013-01-25  20:04
  16. 2013. január 25. 20:0438386.

    Sziasztok!

    Budapesti vagyok, a IX.kerületben lakom. Tervbe van véve, hogy ellátogatok a legközelebbi könyvtárba. Kellene valami jó, light-os, letehetetlen könyv. A Hetedik Tekercs szuper jó, nem panaszkodom, de jó lenne valami új is már 

    Ken Follett legújabb könyvét még nem olvastam (leragadtam a régieknél). Érdemes könyvtárból kivenni? Tudjátok ajánlani? Vagy esetleg más jó könyvet, ami úgymond letehetetlen, de nem túl komoly.

     

    Imádom még a történelmi jellegű könyveket is, Philippa Gregory-tól A Másik Boleyn Lány a kedvenceim közé tartozik, valamint Sandra Gulland trilógiája Josephine-ről.

    Gondolkoztam már Fábián Janka könyvein, sok helyen hallottam róla jókat. Melyikkel érdemes kezdeni?

     

    Örülök, hogy rátaláltam erre a társaságra, jó tudni, hogy vannak még sokan, akik szeretnek olvasni. Nekem két gyerkőcöm van (21 és 19 évesek) és szerencsére sikerült átadnom az olvasás-mániát nekik is. 19 éves lányom szereti a klasszikus orosz irodalmat (amit én annyira nem) és a komolyabb könyveket. Régebben fiam olvasott sokfélét, de az utóbbi időben ő is rákapott a mai divatos fantázia könyvekre.

     

    Én ahogy már mondtam, mindenevő vagyok! 

    Szép estét és jó olvasást mindenkinek!

     

    Era 

  17. 2013. január 25. 19:3538385.

    Sziasztok Lányok és Csaba Tényleg leült kicsit a topik, de valamiért úgy érzem, hogy így is fenn tudunk maradni. Rita viszont már nagyon régen írt, vajon mi lehet vele?

     

    Zsu ráér a könyv, tényleg. Ha arra járok jelentkezem, azt hiszem a telefonszámod is megvan, úgyhogy majd felhívlak előtte. Akkor nagy szerencséd van Fruzsi babával. Fogacskái jönnek már?

     

    Évi elkezdted már a kúrát, amiről írtál? Hogy bírod? Remélem már a mi könyvtárunk is megvette A német lányt és az Angyalos házat, jó lenne őket elolvasni.

     

    Era üdv köztünk. Én a 15. kerületben lakom, itt kb 3000 Ft az éves tagsági díj, de még így is megéri. Egyszerre 8 könyvet lehet kihozni. Ken Follett nekem is nagy kedvencem. A legújabb könyvét olvastad már? Nekem az első része megvan, A titánok harca, de a második kötetet még nem vettem meg, azt hiszem megvárom a harmadikat. 

     

    Befejeztem a Dan Brown könyvet, jó volt, bár teljesen más, mint az eddigiek. Azért izgi volt.

     

    Most még nem tudom mit olvassak.

     

    Szép hétvégét Nektek.

    előzmény:
    Aida84 (38384)
    2013-01-25  16:12
  18. 2013. január 25. 16:1238384.

    Üdv közöttünk Era:) 

    A Hetedik tekercset én is olvastam, tényleg jó könyv. Könyveket én sem szoktam venni, könyvtárba járok. Az éves tagsági díj ezer valahány ft, nem emlékszem pontosan. Az biztos, hogy 2000 ft-nál kevesebb. Ezen felül csak akkor kell fizetni, ha késel, úgyhogy arra figyelni kell:) Egyszerre nyolc könyvet lehet kihozni, egy hónapra, és kétszer lehet hosszabbítani.  Legalábbis a Szabó Ervinnél így van.

     

    Évi, kitartást a kúrához! Azért remélem, nem valami durva diéta. 

     

    Én most nem igazán haladok az olvasással. Kihoztam Simon Scarrow-tól a Gladiátort, olyan borzasztó a stílusa, hogy gyakorlatilag olvashatatlan. Közben jutott eszembe, hogy én ettől az írótól már olvastam valamit és az is szörnyű volt. Így jártam

    Karácsonyra kaptam egy Boldog kismama című nagyon hasznos tanácsokat tartalmazó könyvecskét. Hááááát.....én vagy nagyon szerencsés vagyok, vagy a könyv nem életszerű, de néhány helyen a hajam égnek állt. De azért aranyos:)

     

    Ritus: a Hunyadiakba úgy kezdj bele, hogy ne legyen magas elvárásod, akkor egészen élvezhető:) Tehetségesnek tartom az írót, és tetszik a sorozat, de helyenként olyan, mintha írás közben töményet kevert volna ki tudja mivel, mert józan ember ekkora baromságot egyszerűen nem ír:) (majd ha kiolvastad, elmondom melyik részekre gondolok, így előre nem akarom elmesélni a történetet) Köszönöm, Fruzsi jól van, nagyon nyugodt baba szerencsére. 

     

    Bea: Lottit visszaadnám valamikor:) (igazán regisztrálhatnál fb-ra, úgy egyszerűbb a kommunikáció:))

    előzmény:
    Tisza05 (38381)
    2013-01-23  22:45
  19. 2013. január 25. 07:2438383.

    Jó reggelt, sziasztok!

     

    Era, üdvözöllek köztünk.

    Pesten laksz? A könyvtári tagdíj miatt kérdezem.

    Én is inkább könyvtárba járós vagyok. Most Fejős Évától olvasom az Eper reggelirét.

     

    Martina, te sem unatkozol. nem lehet egyszerű dolgozni meg suliba járni is. Minden elismerésem a tiéd!

    Örülök, hogy ebben a suliban megtaláltad a számításod!

     

    Évi, jobban vagy?

    Sikerült kihoznom könyvtárból Jankának A német lány című könyvét. Azt hiszem ha befejezem az Eper reggelirét akkor az lesz a következő amit olvasni fogok.

     

    Zsú, hogy vagytok? Fruzsi baba?

     

    Csaba, mi újság?  Itt sincs valami jó idő.

     

    Többen írtatok a Hunyadiakról, így egészen kedvet kaptam hozzá.

    Sajnos rengeteget dolgozom viszont, így nagyon lassan haladok az olvasással, de ami késik nem múlik.

     

     

  20. 2013. január 24. 23:3338382.

    Üdv köztünk Era!

     

    Sajnos kicsit leült a topic, mert sokan a FB-on is fenn vagyunk és ott is kommunikálunk, de azért ide is visszatérünk olykor-olykor.

     

    A könyvtár jó ötlet, olcsóbb megoldás, mint megvásárolni. Ráadásul mindent nem lehet megvenni, sem tárolni...

     

    Szívesen "hallunk" olvasmány élményeidről. Általában röviden mi is megírjuk a véleményünket a könyvekről, és ajánlani is szoktunk egymásnak.

     

     

    Csaba jó, hogy néha benézel te is! Remélem, jól vagy és a család is! 

     

    Itt bolond az időjárás, hol napsütéses plusszok vannak, hol pedig jön a hideg és hullámokban a hó (leesik, takarítjuk, aztán hamarosan elolvad - aztán kezdődik elölről)

    előzmény:
    Tisza05 (38381)
    2013-01-23  22:45
  21. 2013. január 23. 22:4538381.

    Sziasztok!

     

    Ma találtam rá erre a topikra, de látom, mostanában kicsit csendes...  Csatlakoznék én is, mivel imádom az olvasást, a könyveket. Az utóbbi években sajnos már nem igen tudok könyveket vásárolni, így a régieket veszem elő újra meg újra. E-könyveim is vannak, de azok olvasása nem megy olyan könnyen. Az igazság az, hogy imádom a kezemben fogni a könyvet és úgy olvasni.

    Rengeteg kedvenc könyvem van, olyanok is, amiket évente vagy félévente elő kell, hogy vegyek és újraolvassam. Szeretnék rátalálni valami jó újra is, ami leköt, amit nem lehet letenni. Műfaj területén "mindenevő" vagyok! 

    Jelenleg Wilbur Smith A Hetedik Pecsét c. könyvét olvasom (immáron sokadszorra), Izgalmas, egyiptomi témájú, ami mindig magával ragad.

    Kedvenceim közé tartozik Rosamunde Pilcher, különösen a Téli Napforduló és az Otthon. Ezen kívül Ken Follett, Christian Jacq és még sorolhatnám. Gondolkoztam már, hogy könyvtárba kellene beiratkoznom, így újabb könyveket is el tudnék olvasni. Tudja valaki, hogy mostanság mennyi a könyvtári tagsági díj?

    Igyekszem minél többet benézni ide, hátha kicsit felpezsdül az élet 

    Szép estét és jó olvasást mindenkinek!

    Era 

    előzmény:
    Anheszenamon (1)
    2008-04-14  13:32
  22. 2013. január 23. 22:3938380.

    Szia Pinduji,

     

    Sokakat vagyt elbocsatottak vagy kileptek a cegemnel, hat igy ertettem, hogy "kihaltak" korulottem sokan...

    Remelem jol vagytok! Nalunk jo hideg van, -7 fok alatt folyamatosan. 

    Csaba 

    előzmény:
    Pinduji (38377)
    2013-01-15  21:01
  23. 2013. január 22. 23:3638379.

    Jajj - bocs Bea -  köszönöm az érdeklődést...

    Elég hamar kigyógyultam.

    Most majd egy természetgyógyász által személyre szabott 6 hetes gyógy-ét-kúrát  kezdek el, amt lesz olyan nehéz elviselni, mint egy betegséget De a jó cél érdekében ... No, majd meglátjuk!

    előzmény:
    Pinduji (38377)
    2013-01-15  21:01
  24. 2013. január 22. 22:1138378.

    Szió Mindenki!!!

     

    Sajna mostanában jó sűrű a tennivaló nálunk, így csak most jutottam ide. Bocs, hogy csak most kerültem elő!

     

    Hogy rögtön ON legyek:

     

    Karácsonyi ajándékul - az olvasói közül néhányunk - megkaptuk Fábián Jankától  az ünnepre írt e-bookját:

     

    http://bookandwalk.hu/Karacsony-a-ligetben-7609-ebook .aspx

     

    Ez az elbeszélés Az angyalos ház  előzményeiről szól. Kifejezetten tetszett - századelős, téli hangulat és a szereplők közül néhányuk előélete.

     

    Az előzmények tudatában után újraolvastam Az angyalos házat is. Már az elején találtam olyan részt, ahol gyakorlatilag az egész karácsonyi novella bele van sűrítve 1-2 mondatba. Érdekes, hogy Janka 1-2 mondata is egész történetekre bővíthető ...

    Most egészen más mozzanatok fogtak meg a könyvből. Jó volt más szemszögből is látni embereket, pontosabban megvilágítva jellemeket.

    Azt hiszem, sort kerítek Janka más könyveinek ismétlésére is.

     

    Vasárnap még utó-névnapi/karácsonyi ajándékként megkaptam ezt:

     

    http://bookline.hu/product/home.action?id=105325&type=22&_v=Paul_Tessa_Szentek_kepes_enciklopediaja

     

    Azt hittem hogy olyan "belenézős" könyv, de kellemesen csalódtam, mert elölről kezdve folyamatosan olvasható, és nagyon érdekesen - történeti alapokon - végig vezet időrendben a keresztény szenteken - kezdve az örömhír vivő arkangyaloktól, a Szent Családon és Jézus nagyszülein át,  a középkori szentek életét leírva,  egészen a modern kor szentjeiig.

    Aki érdeklődik a téma iránt annak szívből ajánlom.

     

     

     

  25. 2013. január 15. 21:0138377.

    Sziasztok! Boldog Új Évet Mindenkinek. Végre én is ideértem. Remélem jól indult az év mindenkinek.

     

    Martina jó, hogy Te is benéztél és hallottunk felőled. Látom a pörgést nem hagytad abba.

     

    Évi sikerült kigyógyulni a betegségből?

     

    Zsu tavaly még csak nézte a fát Fruzsi, de idén már pakolja róla majd a díszeket. Én is hétvégén tervezek könyvtárba menni, meg kell újítani a tagságomat is. Miket hoztál ki?

     

    Én befejeztem a Trónok harcát, sajnos úgy tűnik a folytatásra még  sokat kell várni, pedig már nagyon kíváncsi vagyok a végére. Most éppen Dan Brown-tól olvasom a Megtévesztés fokát (köszönöm Évi )

     

    Csaba, hogy érted, hogy kidőltek a Kollégák?

    előzmény:
    Aida84 (38375)
    2013-01-08  20:09

Címlap

top