Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ajándék a pedagógusnak

anizs007
Létrehozva: 2008. Április 11. 16:15

Sziasztok!

Nagylányom most fog ballagni április 30-án, és az osztályban nagy összetűzések vannak az osztályfőnök illetve a tanároknak szánt ajándékozás körül. Szerintem túlzás az osztályfőnöknek szánt 40.000 Ft-os ajándék, a tanároknak pedig 5-5.000 Ft-os ajándékot akarnak venni. Vannak olyan szülők, akinek éppen elég volt a ballagási ruhát kifizetni, most pedig a ballagás van a nyakunkon, arról már nem is beszélek, hogy a legtöbbünk nem kap ajándékot, mert dolgozik egy munkahelyen - minimálbérért.

Kérek jelzéseket, hogy milyen ajándékok vannak most topon.

  1. 2008. Április 11. 20:4033.

    Olvastam, olvastam és közben törtem a fejem, hogyan is volt nálunk. Az én középiskolás ballagásomon nem emlékszem az ajándékra. Valamit biztos kaptak, de nálunk nem volt külön ruha - matrózblúzban ballagtunk.

     A nagylányom ballagásán azt hiszem, az volt a megállapodás, hogy fejenként beadunk egy ezrest és azért már lehet kapni egy normális arányláncot (32-en ballagtak és 5 éve). Hozzáteszem, hogy 6 osztályos gimibe járt a lányom. A tanárok egy-egy virágcsokrot kaptak és a bankettre 5 tanárt hívtak meg, nem mindet. Nem volt külön ruha és egyéb rongyrázás. Nem emlékeszem arra, hogy nagyon kiverte volna a biztosítékot a befizetendő pénz, pedig nem vet fel bennünket sem. A gimi meg elég jónevű, sok pénzes gyerek jár oda.

    A kicsinél meg főleg nem emlékszem. Valamit kapott az osztályfőnök, de nem vittük túlzásba mert nem érdemelte meg.

    Igaza van azoknak, akik azt mondják, hog ynem KELL adni búcsúajándékot, de már SZOKÁS és emiatt nehéz teljesen kimaradni belőle.

    Szerintem itt is érvényes a mondás, hogy csak mértékkel!!!

     

    előzmény:
    anizs007 (1)
    2008-04-11  16:15
  2. 2008. Április 11. 20:3532.

    Az én osztályom is most fog ballagni, de nagyon csodálkoznék, ha 40 ezer forintos ajándékot kapnék... Egy aranylánctól, vagy valami ilyesmitől én tuti zavarba jönnék és biztos kellemetlenül érintene, de megmondom őszintén, ha nem kapnék semmit, hát az nagyon bántana! Az előbb említett emlékkönyv viszont biztosan nagyon meghatna (nekem ők az első osztályom), ráadásul jó emlék lehet egy későbbi osztálytalálkozón, ahol mindenki megnézheti mit is írt, jót lehetne nosztalgiázni fölötte....Tulajdonképpen mindegy mi az ajándék, csak a tanár érezze, hogy szeretetből kapja és nem azért, mert muszáj (saját készítésű torta, album közös képekkel, gravírozott toll, cd képekkel és zenével stb.).

     

    előzmény:
    anizs007 (1)
    2008-04-11  16:15
  3. 2008. Április 11. 20:1331.

    Sziasztok!

     

    Mikor a lányom ballagot, az osztályfönök kerek-perec megmondta, hogy aranyat kér, gyűrű, vagy lánc formályában.

     

     

    Kicsit keserű szájízem volt az esett után, főleg úgy, hogy  az osztályfönök 4. évvégén közölte az osztállyal, hogy ő bizony nem viszi öket kirándulni, mert nincs kedve hozzá. Az egész iskola kirándult, a lányomék nem mentek egyedül

     

     

    előzmény:
    anizs007 (1)
    2008-04-11  16:15
  4. 2008. Április 11. 19:3730.
    Férjhez mentem és emiatt elköltöztem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_515429 (29)
    2008-04-11  19:20
  5. Torolt_felhasznalo_515429
    Torolt_felhasznalo_515429
    2008. Április 11. 19:2029.

    Értettem én, jár neked a glória simáncsak érdekes volt az egybeesés az ajándékod kereskedelmi értéke és a topikindító 5000 ft-os "tanár ajándék tarifája" között... 

    Mi történt?Miért mentél el a suliból?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (28)
    2008-04-11  19:15
  6. 2008. Április 11. 19:1528.

    A tortát (nem írtam?) az egyik kislány nővére sütötte, mert cukrász volt. Nem tudom, mennyibe volt nekik - valószínű olcsóbb volt, mintha cukrászatban rendelik - , nem az árát néztem, hanem azt, hogy ha egy ilyet megrendelnek, azt nem azért teszik, mert "kötelező a tanárnak ajándékot adni".

     

    Amúgy írtam, hogy nem ballagás volt, mégcsak nem is évvége, hanem eljöttem suliból.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_515429 (26)
    2008-04-11  19:06
  7. Torolt_felhasznalo_515429
    Torolt_felhasznalo_515429
    2008. Április 11. 19:0927.
    megnézném azt a figyelmeztetős érettségi találkozót.... én az elsőnél csak csendesen adtam hangot az értetlenkedésemnek ami szerint az ital számla rám eső részét nem értettem...nem is hívtak azótasírok is ötévente rendesen 
    előzmény:
    anizs007 (25)
    2008-04-11  19:06

Címlap

top