Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sztárfórum- Geréb Ágnes

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2008. Április 11. 15:06

Kedves Fórumozók!

Sztárfórumunk következő vendége

dr. Geréb Ágnes szülészorvos, az otthon szülés legfőbb hazai támogatója lesz.

Várunk Benneteket április 16-án, szerdán 11 órától ide a topikba, de kérdéseiteket akár már előre is feltehetitek!



Üdvözlettel:

 

a Nők Lapja Cafe csapata

  1. 2008. Április 16. 11:25201.

    Kedves niki707!

     

    Igazad van valóban jó ez a mai napi fórum. Talán sok kérdésre választ kaphatsz(unk). Mindezek ellenére ez a téma teljesen szubjektív. Mindenki másképpen éli meg a terhességet és a szülést. Nem lehet általánosítani. A magam részéről 2000-ben ellátogattam a "Napvilág" születésházba és meghallgattam egy előadást. Természtesen a dr.nő volt az előadó ill. volt ott sok kismama aki ott ill. a dr.nő közreműködésével szülte meg a babáját. Minden esetre engem nem győzött meg és kórházban szültem. Nagyon szinpatikus volt maga a hozzá állás, de pont az esetleges komplikációk témakörben nem találtam biztos és garantált pozitív választ.

    Azt gondolom, hogy a legfontosabb dolog a szakmai tudás és az empatikus hozzáállás lenne, ezen felül nem árt, ha van megfelelő műszerezettség is. (akár kórház-akár otthon szülés)

    Nehéz egy olyan emberrel vitatkozni aki még nem szült, hiszen egy problémáktól mentes terhesség is átfordulhat nehéz szüléssé. Ilyenkor csak a baba egészsége és biztonsága motoszkál a mama fejében.

     

    Bocs, hogy belekotyogtam,de muszáj volt....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_640699 (407)
    2008-04-16  10:28
  2. N?k Lapja Café
    N?k Lapja Café
    2008. Április 16. 11:25200.

    Tisztelt Doktornő!

     

    Nem kérdezni szeretnék,mivel nem értek egyet  az Ön munkásságával,csupán véleményt írni.

     

    Az én vélemén yem az,hogy Ön ezzel,hogy ennyire pártolja az otthonszülést, egy nagyon veszélyes hullámot indított el.

    Felelőtlenség.

     

    Egyetértek az előttem szólókkal,Ön csak akkor vállal szül ést,ha a várandósság

    rendben zajlott,de kérdem én:ez így et ikus?Az én terhességem rendben zajlott,megfeleltem volna az  Ön "feltételeinek",a szülésnél mégis komplikáció lépett fel  és azonnal meg kellett császározni.

    Egy problémamentes vára ndósság egyáltalán nem garancia arra,hogy szüléskor minden r endben zajlik.

    Ha Ön vezet le egy szülést,de probléma adódi k,akkor a kórházban oldják meg a helyzetet.

    Ön otthon,csak  egy problémamentes szülést tud levezetni, amit magam is meg tudnék oldani,tehát nem értem mire jó ez. ...

    Hazárdjáték,amit csinál.Lutri. 

    Nem a középkorban vagy unk,azért vannak a kórházak,hogy biztonságot adjanak,mert tu dom,ha vmi gond adódik,akkor a megfelelő helyen vagyok.

    Míg  ha otthon szüléskor probléma merül fel,akkor az életembe és  a magzatom életébe is kerülhet az az idő,amíg megérkezik a  segítség.

     

    Mégiscsak lenne egy kérdésem:

    Hogy lehetséges ,hogy még mindig vállal szüléseket,amikor bevonták az engedé lyét??Várom válaszát.

    Köszönöm!A fennt leírtakkal nem megsé rteni szerettem volna,távol áll tőlem,de a véleményem ez.

     

    Köszönettel:

    Egy anyuka,aki bár nem érezte jól magát a kó rházban,mégis újra ezt választaná. 

    idézet:
    fekete30 (71)
    2008-04-11 16:13:55

    Kedves Fekete30!

     

    Köszönöm a véleményét. Nem is gondolom, hogy mindenkinek egyet kellene érteni velem, de még az otthonszüléssel sem (az nem én vagyok). A véleményünk különböző. Szerintem nem felelőtlenség annak otthon szülni, aki kellőképpen tájékozódik és a kisbaba, valamint saját maga számára ezt tartja a legbiztonságosabbnak. Nemzetközi kutatások egyértelműen igazolják (mindenki meggyőződhet róla, ha veszi a fáradságot), hogy az otthonszülés komplikációmentesnek induló vajúdáskor - így írják - legalábbis nem kevésbé biztonságos, mint az intézeti szülés. A gondoskodás bábai modellje, amit én is követek, arra készült föl, hogy végigkísérje a várandósságot, aztán a szülést a várandósnak megfelelő, általa választott helyen, majd a gyermekágyi szakban is kövesse őt. Ehhez minden tárgyi, személyi föltétel megvan, szaktudás is. Arra készülünk elsősorban, hogy a komplikációmentesnek ígérkező szüléseket otthon vagy születésházban kísérjük, és amennyiben mégis komplikáció lép föl, akkor helyben megkezdjük a szükséges beavatkozásokat és közben a szállítást intézzük. Etikus? Nem látom, hol csúszna bele valami, ami nem etikus. Az otthonra tervezett, otthon megindult szülések 10%-a világszerte kórházban fejeződik be, ez nálunk is kb. ilyen arányban történik így. Ön írta: Az én terhességem rendben zajlott,megfeleltem volna az Ön  "feltételeinek",a szülésnél mégis komplikáció lépett fel és  azonnal meg kellett császározni.

    Egy problémamentes várandó sság egyáltalán nem garancia arra,hogy szüléskor minden rend ben zajlik. Bizony, ez így van, kórházon belül is, sajnos. Ameddig szülés - élet - volt, lesz, ez így volt és lesz. 17 évet dolgoztam a szegedi Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán - azért ha akármilyen ügyetlen, buta lennék is, ez alatt az idő alatt megtanulhattam szülést befejezni akár császármetszéssel, akár bármi mással - tudok is, úgy, mint más szülész-nőgyógyász. Csak nem ezt választottam.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451126 (71)
    2008-04-11  16:13
  3. Torolt_felhasznalo_640699
    Torolt_felhasznalo_640699
    2008. Április 16. 11:20199.

    Szia, ugye szabad tegeződni, először is szeretnék gratulálni a munkádhoz, és sok erőt kívánok a továbbiakban!

    Én, mint azt az előbbiekben már írtam, sokat gondolkoztam a szülés mikéntjén, és engem mindig is elrettentettek a kórházak. Az orvosok  még nem is annyira, mert embere válogatja, az ember hall sokmindent. Barátnőm nővérként dolgozik, és a minap beszéltünk az otthonszülésről, és ő állította, hogy az otthon született babákról nincs sok adat, nem tudni  hány grammal születtek, hány centivel, stb. És ha majd elvesztem a hőn áhított gyermekemet (akire jelenleg öt éve várunk) akkor majd rájövök hogy rosszúl döntöttem. Van viszont egy másik barátnőm, aki veled már a harmadik babáját szülte és úgy anyát én még nem hallottam szülésről mesélni, mint ahogy ő beszélt! Még hallgatni is szép volt!

    Jelenleg van egy csomó kétely bennem, hogy ha majd eljutunk odáig, mit is válasszunk, és a fő kérdés, ami persze akkor dől el, alkalmas vagyok-e az otthon szülésre.  

    Kérdésem az lenne, hogy mire kell odafigyelni és mit kell mérlegelni a döntésnél, mire kell számítani.

    Válaszod előre is köszönöm!

    Niki 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (187)
    2008-04-16  11:03
  4. Torolt_felhasznalo_285213
    Torolt_felhasznalo_285213
    2008. Április 16. 11:19198.

    Tjuca,

    hosszú választ akartam írni erre neked, de vég nélküli lett.

     

    Röviden: ott jobb szülni, ahol biztonságban érzi magát az anya. Ha a kórház, minden felszereltsége, szakemberei ellenére nem tudja elhitetni az agy ősi, "állati" részeivel, hogy ez egy biztonságos, alkalmas hely a szülésre, nem fog úgy menni a szülés, ahogy az a babának a legjobb.

     

    A szülés bonyolultan szabályzott hormonális folyamat, az agy mélyen fekvő, tudattalan részei irányítják, hogy az anya szervezete a  legpontosabban reagáljon a baba jelzéseire (hormonális és miegyéb), és a szülés menete folyamatosan alkalmazkodjon ahhoz, ami a babának a legoptimálisabb. Ha bármi miatt a kismama adrenalinszintje felmegy, a szülés leáll, jön a produkció-kényszer, komplikációk, beavatkozások. Ha a kórház a kismamának megnyugtató, biztonságot sugalló közeg, nincsenek "veszély" jelzések, az andrenalisszint alacsony marad,  akkor normálisan lezajlanak a szülést vezérlő hormonális változások.

    Ez nem hiszti, hanem fiziológia. 

    előzmény:
    Tjuca (654)
    2008-04-15  16:38
  5. 2008. Április 16. 11:15197.

    Tisztelt Geréb Ágnes!

     

     

     

    Milyen eszközei vannak egy-egy szülés kapcsán és a köldökellátáshoz??? Előfordult, hogy kifőzött cipőfűzővel kötötte el a köldökzsinórt????

     

    Ha kórházba került egy önnél született gyerek meglátogatta???? 

     

    A problémás szülés után mennyire nyújtott támaszt a szülőknek???? Hogy számolt el a lelkiismeretével pl.: Az ikres szülés után????? 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2008-04-11  15:06
  6. 2008. Április 16. 11:15196.

    Tisztelt Doktornő!

    Az otthonszülő nők esetén a GBS teszt pozitív eredménye esetén milyen formában valósul meg a szülés közbeni antibiotikumos kezelés, iletve a szülés után a csecsemő ellátása? vagy a Streptococcus fertőzött anyák esetében ellenjavallja az otthonszülést?

    köszönettel:Banyárné

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2008-04-11  15:06
  7. Torolt_felhasznalo_839481
    Torolt_felhasznalo_839481
    2008. Április 16. 11:13195.
    Az előre nem látható komplikációk fellépésekor mit tudsz tenni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (192)
    2008-04-16  11:09
  8. 2008. Április 16. 11:13194.
    Koszonom igen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (192)
    2008-04-16  11:09
  9. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2008. Április 16. 11:12193.

    "Én sokat gondolkoztam a szülés mikéntjén, (sajnos még egy babánk sincs) de azt hiszem örülnünk kéne, hogy van egy ember az országban, aki igen, meg akarja adni a maximumot a szülő anyukáknak, aki segít, akire számíthatunk"

     

    ebben az országban nem egy ilyen ember van, hanem elég sok. Úgy hívják őket, hogy szülésznő, nőgyógyász.... kár, hogy Te nem lyenekkel találkoztál. Én szerencsére ilyennel. Olyan szülésznővel, akinek gyerekori vágya volt, hogy ez lehessen, s imádja a munkáját. 

     

     

    "Arról miért nem beszél senki, hogy a kórházakban hány oxigénhiányos gyereket tartanak lélegeztető gépen? Akik csak azért élnek" mert a "szülők" és "orvosok" nem képesek elengedni őket?"

     

    Ma magyarországon az idős betegeket sem engedik el. Nincs passzív eutanázia. Ez törvény. Hogy jó vagy sem, az más téma.

     

     

    "Miért kell bántani már az első pillanatban? Anyukával meg üvölteni órákat?"

     

    2-ből egyszer sem kiabáltak velem. Sőt nagyon kedvesen beszéltek. Nyugtattak. Segítettek amiben lehetett.... Ha én megadom a tiszteletet az orvosomnak, akkor ő is megfogja nekem adni. Ez kölcsönös és 8-9 hónap alatt alakul ki egy bizalmi kapcsolat. Hú pedig az lsőt az ügyeletesnél szültem, de még vicceket is mesélt, meg beszélgetett velem, hogy könnyebben menjen az idő..és nem számított pénzre. 

     

    "Hány olyan esetről hallottatok, amikor apuci a szülés után otthagyta anyucit babástúl mert nem bírt rájuk nézni?"

     

    Én nem sokról, de nem hinném, hogy ez attól függ hol szül a mama, otthon vagy a kórházban. Hanem attól, hogy a papa hogyan tudja feldolgozni a látványt. ha nem tudja feldolgozni, akkor lehet ilyet vált ki belőle. De ez nem hely függő. Normál esetben egy helyen bújuk ki a baba, vérrel, szutyokkal.. nem helyszínfüggő.  

     

     "A barátnőm is otthon szülte három babáját, és ha láttátok volna a pici arcát.. hálával mosolygott az anyukájára!"

     

    Én minden kicsin ezt látom:-) Hálás, és elégedett. Főképp a szoptatás során...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_640699 (407)
    2008-04-16  10:28
  10. N?k Lapja Café
    N?k Lapja Café
    2008. Április 16. 11:09192.

    Doktorno,

    kinek ajalja az otthonszulest? Mik azok a "jelek elozmenyek" amikor azt mondana, hogy "Kedves Anyuka az On es a babaja erkeben inakbb korhazi szulest javaslok!".....

    Koszonom

    PAlma

    idézet:
    PirosAlma (18)
    2008-04-11 15:23:46
    Kedves PAlma! Senkinek nem ajánlom az otthonszülést - illetve, amikor én szültem, akkor magamnak ajánlottam. Azt ajánlom inkább mindenkinek, hogy tájékozódjon alaposan és válasszon. Természetesen ehhez igyekszem minden információt és informáciforrást megadni. Vannak olyan helyzetek bőven, amikor egészségügyi okból valaki nem a várhatóan kockázatmentes csoportba esik. Erről sokat beszélünk az információs hetünk első napján (szakmai nap, havi egy alkalom, reggeltől estig). Mindenki sok információt kap, ennek alapján saját maga be tudja saját magát sorolni ebből a szempontból. Ha nem sikerül neki, akkor tovább kérdez, tájékozódik. Közben az én véleményemet is megismerheti, ami időnként az, hogy jobb lenne kórházba menni. Elégséges a válasz? Üdv., Á.
    előzmény:
    PirosAlma (18)
    2008-04-11  15:23
  11. Torolt_felhasznalo_839481
    Torolt_felhasznalo_839481
    2008. Április 16. 11:09191.

    Szia Ági!

     

    Miért döntöttél úgy, hogy otthon szüléssel kezdesz foglalkozni?

     

    Bogi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2008-04-11  15:06
  12. Torolt_felhasznalo_234407
    Torolt_felhasznalo_234407
    2008. Április 16. 11:08190.

    "T".Geréb Ágnes!

    Kérdésem lenne, hogy 1-1 ilyen-olyan okból sikertelen otthonszülés után ön,hogy néz otthon a tükörbe?

    Tudja, hogy jóval több lehetőség lett volna a baba megmentésésre, ha kórházban születik, s ön miatt, meg a felelőtlen várandós anyuka miatt már nem éli meg a pici az első szülinapját sem.

    Embernek gondolja ilyenkor magát?

    Kicsit sem szégyelli magát?

    Amúgy, aki a kórházfóbiára hivatkozik,meg hogy ilyen-olyan okok miatt nem képes kórházban, biztonságos körülmények között világra hozni babáját, annak inkább még szülés előtt pszichológus kellene,  aki segítene neki, s kibírná a 4-5 napot a kórházban a bab érdekében.

     

    Mindezt több gyerek problémátlan kórházi szülése után, végzett dúlaként, s igen sok adat figyelembevételével kérdezem öntöl.

    Köszönettel várom a válaszát. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (187)
    2008-04-16  11:03
  13. Torolt_felhasznalo_234407
    Torolt_felhasznalo_234407
    2008. Április 16. 11:06189.

    Ágnes!

    Akkor végigmész a kérdéeseken és válaszolsz rájuk, vagy ismét felrakhatjuk a kérdéseinket?

    Vikikeeee 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (188)
    2008-04-16  11:05
  14. N?k Lapja Café
    N?k Lapja Café
    2008. Április 16. 11:05188.

    T.Doktornő

     

     

    Egyetlen kérdésem volna: miért hagyja cserben a betegeit amikor komplikációval kerül szemben a szülés kapcsán-miért mossa kezeit, akkor amikor az anyukák magába biztak?

    idézet:
    jesse711 (5)
    2008-04-11 15:13:36
    Kedves Kérdező! Kérdése valótlant föltételez, ezért nem tudok rá válaszolni. Üdv., Á.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_452521 (5)
    2008-04-11  15:13
  15. N?k Lapja Café
    N?k Lapja Café
    2008. Április 16. 11:03187.

    Kedves Fórumozók!

    Sztárfórumunk következő vendége

    dr. Geréb Ágnes szülészorvos, az otthon szülés legfőbb hazai támogatója lesz.

    Várunk Benneteket április 16-án, szerdán 11 órától ide a topikba, de kérdéseiteket akár már előre is feltehetitek!



    Üdvözlettel:

     

    a Nők Lapja Cafe csapata

    idézet:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2008-04-11 15:06:06

    Sziasztok, illetve, akinek jobban esik, jó napot kívánok, itt vagyok. Ági

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2008-04-11  15:06
  16. Torolt_felhasznalo_640699
    Torolt_felhasznalo_640699
    2008. Április 16. 10:28407.

    kedves mindenki! Azt gondolom talán ez a mai fórum nem azért van, hogy támadjuk a másikat, hanem, hogy fontos kérdéseket megvitassunk. Én sokat gondolkoztam a szülés mikéntjén, (sajnos még egy babánk sincs) de azt hiszem örülnünk kéne, hogy van egy ember az országban, aki igen, meg akarja adni a maximumot a szülő anyukáknak, aki segít, akire számíthatunk! Arról miért nem beszél senki, hogy a kórházakban hány oxigénhiányos gyereket tartanak lélegeztető gépen? Akik csak azért "élnek" mert a "szülők" és "orvosok" nem képesek elengedni őket? Nekik szerintetek milyen életük van? Persze, nem kell most rám is kígyót békát kiabálni, értem én, hogy itt most nem ez a konkrét téma, de azt hiszem, ha valakire valamiért haragszunk, utána csinálhat ő már bármit!

    Én ahhoz a táborhoz tartozom, aki támogatja az otthon szülést, mert igen is, meg kell adni a tisztességet annak a babának! Miért kell bántani már az első pillanatban? Anyukával meg üvölteni órákat? Hány olyan esetről hallottatok, amikor apuci a szülés után otthagyta anyucit babástúl mert nem bírt rájuk nézni? Én sok esetről hallottam! És beszéltetek már olyan párokkal akik otthon szültek? Egyszer érdemes lenne!

    A barátnőm is otthon szülte három babáját, és ha láttátok volna a pici arcát.. hálával mosolygott az anyukájára! 

    Persze tudom, vannak esetek amikor nem így sül el a dolog,  de igazából azt hiszem Istenben kell bízni, hiszen te sem tudhatod, hog fölébredsz-e reggel, csak remélheted!

     

    előzmény:
    ozsuzsika (692)
    2008-04-16  10:01
  17. 2008. Április 16. 10:22440.

    Kedves Geréb Ágnes!

     

    1. Az első kérdésem az lenne hogy melyek azok a szüléslevezetések amit biztosan nem vállana el?

     

    2 Csak Pest megyében vagy máshol is vezet le otthon szüléseket?

     

    3 Csak otthon szüléseket vezet le vagy kórházba is bemegy a szülő nővel mint dúla? 

     

    4 Miért döntött úgy,hogy az otthonszüléseket kezd el vállalni? 

     

    5 Mik azok a szükséges eszközök,feltételek hogy otthon szüljön egy kismama?

     

    6 Hány otthon szülés volt az előző éveben és az elött? 

     

    7 Legtöbbször miért kérik a kismamák az otthon szülést?

     

    8 Mit gondol a szülésházakról?Nem lenne célszerűbb ott szülnie a kismamáknak a dúlákkal a kórház helyett,de közelben lenne orvos,műtő?

     

    9 Mit üzenne az orvosoknak aki az otthon szülés ellen kardoskodnak?

     

    10 Volt olyan helyzet hogy az orvosok kitiltottak egy dúlát vagy egyszerűen be sem engedték?

     

    11. Nem ismerünk egy dúlát sem,ez direkt van igy a védelmükben?

     

    12 Hogyan viseli a sok támadást?Főleg a médiáét,aki szeret mindent elferditeni?Igy is megéri a sok otthon született baba?

     

    13. Meddig fogja birni még a folyamatos támadásokat?

     

    14 Mit gondol az új otthon szülés tervezethez?Ön szerint kell ennyi személyzet és felszerelés az otthon szüléshez?Vagy ez csak újabb pénz kisajtolása a kismamáktól?Vagy elriasztásuk az otthon szüléstől?Önöket megkérték hogy segitsenek a tervezet kialakitásában?

     

    15 Nem lenne jobb egy nyilatkozat,amelyben leirja a két birosági esetét hogy eloszlassa a sok kérdést és esetleges elirást,elferditést?

     

    Előre is köszönöm válaszait! 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2008-04-11  15:06
  18. 2008. Április 16. 10:01692.
    Érdekes ez, hogy a második kérdésem eltűnt...... Nem tudom, mi alapján szelektálják ki a kérdéseket, de van egy tippem....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2008-04-11  15:06
  19. Torolt_felhasznalo_988804
    Torolt_felhasznalo_988804
    2008. Április 16. 09:57703.

    Kedves Ági!

     

    Én nem kérdezek, csak sok erőt és kitartást kívánok a harcodhoz. Remélem, egyszer majd szülünk együtt.

     

    Üdvözlettel

     

    Judit 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2008-04-11  15:06
  20. Torolt_felhasznalo_972860
    Torolt_felhasznalo_972860
    2008. Április 16. 09:39702.

    IGORKA!!!

     

    Ez a könyv, amit a bibliádnak tartasz az "útmutató a szüléshez"???Ami segített, hogy a második baba könnyen szülessen???

     

    Mi még csak tervezzük, talán egy két éven belül én megtapasztalom, milyen Édesanyának lenni, de szeretnék nagyon felkészülni.

    Nem akarom, hogy sokkk legyen a szülés.

    előzmény:
    igorka (698)
    2008-04-16  09:01
  21. Torolt_felhasznalo_695093
    Torolt_felhasznalo_695093
    2008. Április 16. 09:17700.

    Kedves Ági,

     

    1. 2007 januárjában szültem veletek, idén októberben tervezem újra. Hallottam valamilyen készülő törvényről, lehet-e erről valamit tudni, hogyan fogja megváltoztatni az otthonszülések menetét, mire számítsak?

     

    2. Nem csak te kísérsz otthonszüléseket, hanem az alapítványotokon belül és kívül mások is. Róluk mégse hallunk soha a sajtóban. Ez szándékos, hogy könnyebb legyen a munkájuk, esetleg véletlen, könnyebb lenne-e ha róluk is hallana a közvélemény? Az alapítványon kívüliekkel milyen a viszonyotok?

     

    A válaszokat előre is köszönöm,

     

    Veronika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2008-04-11  15:06
  22. 2008. Április 16. 09:09699.

    kedves ági,

     

    csak az érzéseimet írom (és lehet, hogy nagyon naiv a gondolkodásom), de nem lehet, hogy az a baj, hogy az emberek vajmi kevéssé látnak bele abba, hogy mit csinál? miért nem csinálják a közvélemény számára természetesebb jelleggel? attól van ilyen rossz megítélése a dolognak, hogy külső szemmel az egész valami titokzatos humbuknak tűnik....

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2008-04-11  15:06
  23. 2008. Április 16. 08:50697.

    Tisztelt Gerég Ágnes!

     

     

    Mit vár az otthonszülés törvényi szabályozásától, ha Ön a saját maga által felállított szabályokat (nagy súlyú babát, 35 év fölötti anyát, ikerszülést nem vállal otthon) sem tartotta be? A törvényi előírásokat be fogja tartani?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2008-04-11  15:06
  24. 2008. Április 16. 08:44696.

    Tisztelt Geréb Ágnes!

     

     

     

    Milyen eszközei vannak egy-egy szülés kapcsán és a köldökellátáshoz??? Előfordult, hogy kifőzött cipőfűzővel kötötte el a köldökzsinórt????

     

    Ha kórházba került egy önnél született gyerek meglátogatta???? 

     

    A problémás szülés után mennyire nyújtott támaszt a szülőknek???? Hogy számolt el a lelkiismeretével pl.: Az ikres szülés után????? 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. Április 15. 16:38654.

    akkor sorrycsak nekem az a gyanúm, hogy hiába kapnak itt választ ezekre a kérdésekre, a kárálók száma nem fog csökkenni, mert nekik jobban tetszik a sztereotip gondolkodás, meg a felelősség áthárításos verzióés jönnek a süket "neagyerekenkísérletezz" dumával

    idézet:
    igorka (620)
    2008-04-15 13:19:38

    Én sem kaptam választ!

     

    Mi az a plusz, amiért érdemes otthon szülni? És ezt most nagyon komolyan kérdem.  

    előzmény:
    igorka (620)
    2008-04-15  13:19

Címlap

top