Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sztárfórum- Geréb Ágnes

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2008. Április 11. 15:06

Kedves Fórumozók!

Sztárfórumunk következő vendége

dr. Geréb Ágnes szülészorvos, az otthon szülés legfőbb hazai támogatója lesz.

Várunk Benneteket április 16-án, szerdán 11 órától ide a topikba, de kérdéseiteket akár már előre is feltehetitek!



Üdvözlettel:

 

a Nők Lapja Cafe csapata

  1. 2008. Április 12. 18:13333.

    Gátmetszés: csak az első szülésemnél volt 13éve azóta mindig gátvédelemmel szültem.. de én ugy tudtam hogy az első gyereknél az kell...

    Oxi infúzió: a harmadik gyerekemmel vajjudtam mikor volt egy olyan érzésem hogy a fájásaim nem jók.. ugyértem olyan furcsa volt volt egy jó fájásom és volt egy olyan mintha... akkor mikor meglátta a szülésznő az NST-n hogy minden második fájásom "gyenge" rám is kötötte az infuziót és hamar meg is lett a kicsim. Ahogy a 4gyerkőcöm született voltak rendes fájásaim.. dehát hajnali 1óra volt... a doki sietett szerinetem  (burkot repeszteni is megpróbált de nem tudott viszont iszonyatos fájdalmat okozott:((( ez után mindjárt infúzióra kötöttek és egy órán belül meg is lett a kislányom de azt az órát nem kívánom senkinek. Most tuti nem fogom hagyni hogy rámkössék mert nagyon szar sokkal durvábbak a fájások mint enélkül:?(

    előzmény:
    Rencuska (329)
    2008-04-12  18:02
  2. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2008. Április 12. 18:03330.
    Így van, sokkal több szövődmény lehet.  2 császár után szerinted lehet otthon szülni? Mi van egy méhrepedés esetén?
    előzmény:
    mocli (328)
    2008-04-12  17:49
  3. 2008. Április 12. 18:02329.
    SziasztokSokkal többen vagyunk azok, akik az otthonszülés mellett döntöttünk, csak már annyiszor és annyi topikban mondtuk már el a véleményünket, hogy tényleg sokban.Igen, Semmelweis vezette be a kézmosást, azt merte állítani, hogy vannak baktériumok és vírusok, amik fertőzést okoznak. Na ez olyan nagy felháborodást váltott ki az orvosi kamarából, hogy azonnal ki is zárták. Igaza volt Semmelweisnek? Ez csak később derült ki.Kicsit Ági is ilyen. Ő azt állítja, hogy a nőknek lelkük is van, nem csak testük, ami "gépiesen szül". Ezért harcol azért, hogy minden nő ott szülhessen, ahol biztonságban érzi magát, mert ez már önmagában is sokat számít. Van, akinek a kórház adja a biztonságot, és van, akinek az otthona azért, mert fél attól hogy "futószalagra" kerül és nem ússza meg a rutinbeavatkozásokat és a kórházi protokollt. Egy kérdés azért mégiscsak fölmerült bennem (már többször) a magyarországi helyzettel kapcsolatban. A magyarországi szülész-nőgyógyász orvosok vajon miért nem fogadják meg, fontolják meg az Egészségügyi Világszervezet ajánlásait? http://www.norak.hu/hatteranyag.htmlÉs még egy. Miért van az, hogy nagyon sok nő teljesen "rábízza magát" az orvosokra? Miért nem kérdeztek? (Nincs idő rá a "terhesgondozás" során?) Miért gondoljátok azt, hogy amit tesznek veletek, azok mind-mind a Ti érdekeiteket szolgálják? (Miért nem kérdezitek meg, mit miért tesznek?) Azért nem kérdeztek, mert azt gondoljátok, hogy ők jobban tudják? Ezt tanulták, csak tudják alapon... Miért nem kérdezitek meg, hogy miért repesztenek burkot? Ez vajon a Ti érdeketek vagy az övék? ... (Azért, hogy ne ömöljön a doktorúr ölébe a magzatvíz, inkább előre burkot repesztenek.) Miért van az, hogy a WHO azt mondja, hogy a gátmetszések aránya legyen 10%-nál kevesebb, de magyarországon mégis 79% körül mozog, sőt, van olyan kórház, ahol 100%-ban elvégzik a gátmetszést akár utólag is. (Volt már erre példa) Miért nem kérdezitek meg, hogy miért vágják szét a gátatokat? Megkérdezitek egyáltalán, hogy lehet-e gátvédelemmel szülni? Érdekel ez egyáltalán titeket? (Hogy miért kérdezem? Hogy van-e a gátmetszésnek köze az inkontinenciához? Olvassatok utána...Hogy jobb a babának? Mi, akik otthon szültünk meg tudtuk szülni a babáinkat gátmetszáés nélkül, és csak nagyon ritán volt repedés, vagy vágás. ) Miért nem kérdezitek meg, hogy miért adnak oxytocin injekciót? (Amikor ezt már a teheneknek sem adják, mert kiderült róla, hogy komplikációk sorát idézi elő?)Miért törődtök bele a durva bánásmódba, a goromba beszédbe, a kézzel tágításba, hasba könyöklésbe és még sorolhatnám? Miért? Ez mind a Ti érdeketek lenne? Minél gyorsabban szülni? Nem jobba lenne ha a szülés a maga tempójában zajlana le, és csak akkor avatkoznának be ha muszáj? Tényleg csak akkor!Kérdezzetek! Kérdezzétek meg az orvosaitokat, mit miért kell elvégezni, adni, szedni. Ha nem elég megnyugtató a válasz, olvassatok utána a dolgoknak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. Április 12. 17:49328.
    Császár után a beavatkozásoknak több szövődménye lehet. A heg szétválásától tartanak az orvosok ami egy viszonylag ritka dolog. Nem lehet oxitocint adni, nem lehet siettetni a szülést, tilos nyomással terhelni a méhet. Tehát oly mértékben meg van kötve az orvos keze hogy mit tehet, hogy inkább nem is megy bele, vagy hamar a műtét mellett dönt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (326)
    2008-04-12  17:39
  5. 2008. Április 12. 17:40327.
    szegénykém! Vannak akik ilyen körülmények miatt egyáltalán nem tudnak szülni és végül megcsászározzák őket...pedig ha békén hagynák őket és kapnának inni, lenne erejük. Talán.
    előzmény:
    tapirtánc (320)
    2008-04-12  17:22
  6. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2008. Április 12. 17:39326.

    s két császár után az otthonszülés?

    az nem kockázatos? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (321)
    2008-04-12  17:25
  7. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2008. Április 12. 15:56293.

    Nahh végére értem.

    Hát látni mi a vélemény amit GÁ képvisel és csinál. Kemény két topikozó van itt aki egyetért vele és védelmezi a maga módján.

     

    Én is a mellett vagyok mint tiffin hogy a felszerelt szülő otthon a legmegfelelőbb erre és ha úgy vesszük a születése ház is az csak egy kcisit sincs meg a rendes felszereltsége.

    És engem tudjátok mi akasztott ki a GÁ honlapján meg videóin?

    Az hogy csupasz kézzel vezeti le a szüléseket fogja meg a méhlepényt stb. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ÉS AMIT SEMELWEIS Bevezetett higiénia? Asszem ő volt. Ha nem akkor bocsi érte de utána kevesebb lett a gyermekágyi láz 90%-al.

    előzmény:
    -Tiffin- (289)
    2008-04-12  15:42
  8. 2008. Április 12. 15:52292.

    Igazad van. Nem lehet mindenkit arra kötelezni, hogy csak akkor tegye be a lábát a kórházba ha baj van. De nem lehet egészséges embereket kórházba utalni megfelelő indok nélkül. És hát a szülés élettani folyamat. Nem tudom akik annyira ellenzik az otthonszülést, hogy gondolták a tiltást? Mindenkit hatóságilag berendelnek vagy beszállítanak és fogva tartják amíg meg nem szül? Vagy hogy? Vagy üldözni fogják őket mint a kommunizmusban a rendszer elleneseket?

     

    előzmény:
    -Tiffin- (289)
    2008-04-12  15:42
  9. 2008. Április 12. 15:52291.

    Volt itt elobb egy kerdesed, hogy GA 1 elkadt es meghalt csecsemoje mekkora publicitast kapot, mig a tovabbi 4 korhazi elkadasrol semmit sem lehet olvasni......reaglatm ra, de most neztem vissza, hogy nem jelnt meg a topiban.

     

    Lenne egy kerdesem. A sikersztorikdol van adat? Vagyis GA hany elakadt babat segitett vilagra? Vagy korhazi korulmenyek kozott hany elakdt babat segitettek ki szorult helyzetebol sikerrel??? Ha %-osan nezuk azt bevallhatjuk, hogy sokkal kisebb hiba%-kal dolgoznak a korhazi orvosok mint GA ebben a tekintetben. A publicitasrol pedig az a velmenyem, hogy egy korhazban adott, mind a technikai mind a szakmai (hiszen nem csak 1 nogyogyasz ugyel 1x-re) lehetoseg, hogy a babat megmentsek.....ha nem sikerul valoszinusiteni lehet, hogy nem szakmi hiba tortent (ez tenyeleg az en laikus velemenyem)..........

    előzmény:
    -Tiffin- (284)
    2008-04-12  15:17
  10. 2008. Április 12. 15:51290.

    Kandiababa, engem nem is az zavar, ha valakinek nem kenyere az otthonszules.

     

    Az mar inkabb, hogy a nagy tobbseg utana sem nez, nem olvas, egyetlen otthonszulot sem ismer szemelyesen, csak elkonyveli magaban, hogy "ezeknek" az onzes, a sajat kenyelmuk, a fustolok a legfontosabbak.

    Mondjuk Gereb Agi valoban elvont, ezoterikus, de az otthonszules nemcsak rola szol...o a fo kepviselo Magyarorszagon es az a baj, hogy sokan azonositjak az o ertekrendjet, vilagnezetet az otthonszulokevel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_197000 (282)
    2008-04-12  15:11
  11. 2008. Április 12. 15:42289.

    Ezzel a mondattal azert vigyazz, mert tojashejon lepkedsz!

     

    Azert azt a lehetoseget nem vennem el senkitol, hogy komplikaciomentes terhesseggel is akar orvosnal szuljon, mert elfogadom, hogy sokan nem erzik magukat doki nelkul biztonsagban.

    Nagyon sok kismama ugy hiszi, hogy a korhaz minden esetben a legbiztonsagosabb,ezert ezt az opciot meghagynam nekik.

     

    Viszont abban egyetertek, hogy boviteni kell a korhazakat es csokkenteni a felesleges beavatkozasokat...bar nem tudom, ez mikor valosul meg, amikor pl. fajascsokkento masszast csak babak, szulesznok vegeznek, az orvosi tananyagban nincs benne...180 fokos fordulas ezugyben nem lesz egyhamar.

    előzmény:
    mocli (288)
    2008-04-12  15:27
  12. 2008. Április 12. 15:27288.

    Én azt gondolom, akik bemennek a kórházba holott semmi bajuk nincs, azok elveszik a helyet és az orvosok figyelmét azoktól akik viszont nagyon is rászorulnának! Nem tud ott lenni az orvos a kismama mellett végig, mert más dolga van... ez nem tartható. Ez cserben hagyás. Kimegy akkor amikor a kismama mellett lenne a helye.

     

    Ezeket a beavatkozásokat megelőzésképpen végzik, olyan mintha minden újszülöttnek a születése után aznap kivennék a vakbelét vagy a garatmanduláját nehogy később begyulladjon. Aztán ha a műtétbe belehal, akkor sorri, ez volt a protokoll. Nem hibáztunk.

     

    Újra kéne gondolni a kórházi protokollt, modernizálni, a tudományos kutatásokat bevinni a gyakorlatba és nem minden áron ragaszkodni az elavult dogmákhoz.

     

    Ha az otthonszülés körüli cirkusz megszünne és lecsillapodnának a kedélyek akkor sem választaná ezt a lehetőséget csak a szülő nők néhány százaléka. 

    előzmény:
    -Tiffin- (280)
    2008-04-12  14:59
  13. 2008. Április 12. 15:26287.

    1) Szerintem Gereb Agi nem tartja magat "sztarnak", a NL fogalmazott ilyen bulvarosan.

     

    2) Senki nem mondta, hogy mezokon kene szulni, de nem is ugy kene lezajlania egy kompliakciomentes szulesnek, mint egy nagymutetnek.

     

    3) Ha minden muhiba utan betiltanak a tobbi orvos engedelyet is, leshetned, ki marad egyaltalan. Csak mig Gereb Agi kiall, es elmondja, mi tortent, a doki nem fuggeszti ki ugyanezt a maganrendeloje ajtajara.

     

    4) Emlekeztetonek: a korhaz Semmelweiss Ignac bacsi felfedezese elott valoban KOR-haz volt, elfekvo...erdekes, minden anya a szulottohonba, babakhoz akart kerulni, mert ott nem volt patologia, ahonnan kezmosas nelkul mentek fel a dokik a kismamakhoz.

    Szoval a korhaz megjelenese sem csak szepet, jot, biztonsagot jelentett am.

     

    5) Azt sugallod, hogy Gereb Agi manipulativ, kivalo pszichologiai erzekkel. Akkor mi azokrol a dokikrol a velemenyed, akik elhitetik a kismamakkal, hogy ok a nagy megmentok, holott a problemat, amitol menteni kellett, az o beavatkozasaik okoztak? Es utana jotekony somolygassal teszik el a boritekot...

     

    Mas eszrevetelem egyelore nincs.

    előzmény:
    szitt (281)
    2008-04-12  15:08
  14. 2008. Április 12. 15:22286.

    Preeclapsias voltam. Ha nem inditjak be a szulest belehalunk......a vege mar tenyleg nem volt vicc.....2 hetet vart a doki amikor mar kialakult a teljes korkep. Az utolso pillnatban inditotta a szulest, vegig remenykedtunk, hogy a "termeszet" megoldaj magatol es beindul a szules. Nem igy tortent.

    Korhazban voltam, folyamatos orvosi megfigyeles alatt mertek napjaban a vernyomasom, neztek a vizeletem, az odema egyre kiertjetebb volt, es kozben monitoroztak a babat. Persze kaptam a vernyomascsokkentoket reggel delben este 3-3 szemet. Hetfoni UH utan azt mondta az orvos, hogy nem lehet tovabb varni centralizalodott a baba keringese. Az orvosommal megegyeztunk a masnap reggeli inditasban (napra pontosan 2 hettel a kiirt idopont elott). A vacsora utan megkaptam a gyogyszereim, es kb fel orara ra orulesen rosszul ereztem magam.....ugy ereztem, hogy a babam elundult felfel......bementem a szuloszobara 200/130-as vernyomast mertek, rogvest nitromint kaptam a nyelvem ala, es levettek minden labort, ha esetleg megis csaszarba futunk az ejjel soran. De mar nem mehtem ki a szobaba, hanem folyamatosan monitoroztak a babat es a vernyomasom....szerencsere nem ugrott ki (igy nem lett mutet) masnap reggel beinditottak a szulest kaptam EDA-t, hogy a vernyomasomat lacsonyan tartsa, es ha megis vagni kell akkor ne legyen akadaja. Delre megszuletett a lanyom......

    előzmény:
    mocli (279)
    2008-04-12  14:55
  15. Torolt_felhasznalo_554970
    Torolt_felhasznalo_554970
    2008. Április 12. 15:19285.

    Eggyellőre még csak az 57-ik hozzászólásnál tartok a visszaolvasásba de pár dologra reagálnék.

     

    1: Ha valaki vállalja hogy baj történik és otthon akar szüllni annak ellenére hogy vannak már  olyan kh-k ahol megadják az otthon tipúsú szobákat tegye. Az ő élete az ő dolga plusz még hogy ha van hozzá segítők is.

     

    A délpestibe vezethet le szülést szülésznő. Ez az egyedüli kh most ahol ezt bevezették. De csak komplikáció menteset. Kivi lecek menniy felfüggesztés lesz majd a szülésznők körében ott.

     

    Sztárvendégnek jöhetne ide Akkor Győzike is ő úgy is sokan utálják de naggyon szeret szerepelni főleg most hogy örögbe akar fogadni. Szegény gyerek!!!!!!!!!!!!! 

     

    Minná jön a folytatás. 

    előzmény:
    ozsuzsika (57)
    2008-04-11  16:05
  16. 2008. Április 12. 14:59280.

    Hat, ez a 85% nem realis.

    Nem veletlenul hivjak ezeket RUTINbeavatkozasoknak, tehat adjak mindenkepp, ha kell, ha nem-bar nem minden korhazban, de sok helyen.

     

    En az utobbi idoben egy korhazi szulesrol sem hallottam, ahol nem volt mehszajtagitas, oxitocin, hasranyomkodas, beontes, gatmetszes, egyeb beavatkozas.

    Illetve abban az esetben, amikor fogadott szuleszno is kiserte a kismamat, aki masszirozott, batoritott, nem remegett a kezeben az orvosi muszer vagy a szike, hogy hasznalja...

     

    Arra is kivancsi vagyok, hogy honnan tudod, hogy nem elnel a babaddal egyutt, ha korhazon kivul szulod. Ezt az orvosod mondta, vagy mar terhesseged alatt felleptek komplikaciok?

    előzmény:
    PirosAlma (277)
    2008-04-12  14:45
  17. 2008. Április 12. 14:55279.

    "Aztan itt vagyok en, akinek ha nem jon a segitseg, akkor se baba se en nem elnenk mar........   "

     

    Nagyon sokan vélekednek így, akik kórházban hozták világra a gyermeküket. Szinte nem fordul elő beavatkozástól mentes szülés. Valamilyen beavatkozást, gyorsítást, gátmetszést mindenképpen végeznek. Nagyon ritka hogy nem. Tehát gyakorlatilag mindenkinek meg kell menteni az életét...

    előzmény:
    PirosAlma (277)
    2008-04-12  14:45
  18. 2008. Április 12. 14:52278.

    Ebben az esetben viszont sajat mentoallomany kellene, az biztos, es tobb hatterember, mint Gereb Agi.

    A kamara ugyanis ugy nez ra, mint a veres rongyra, es tenyleg az a kismama issza meg a levet, aki barmi okbol megis korhazban kot ki.

     

    A nyugati orszagokban sokkal rugalmasabbak az emberek, bar ellenzok mindenhol vannak, de van szabalyozott lehetoseg otthnszulesre.

     

    Sot, azt meg a legvermesebb huhogok is elismerhetik, hogy a legzestechnika, a baba mellre fektetese, az apas szules mind olyan aprosagok, amik a termeszetes szules ismervei es nem valami professzor urtol erednek, aki levizsgazott anatomiabol egy konyv alapjan, hanem tobb evszazados megfigyelesekbol.

    De lam, ezeket atvettek a korhazban.

     

    A legtobb orvos viszont meg mindig teljhatalmu ur, es ha a kismamanak nem is tetszik a beavatkozas, ugyan mit tehet, felmeztelenul, szettart labakkal? Beleegyezik mindenbe, mert megsem orvos...

     

    Viszont annyit mondok, hogy aki az en mehszajamat akarja tagitani indokolatlanul, figyelmeztetes nelkul, azt ugy tokonrugom, hogy mar csak keresztapa lehet.

    előzmény:
    mocli (275)
    2008-04-12  14:39
  19. 2008. Április 12. 14:45277.

    A szulesek kb 85%-a kulonosebb orvosi beavatkozas nelkul csendben rendben lezajlik, a kerdes csak az, hogy ki meri megtippelni elore, hogy O es gyermeke a 85%-ba vagy a kevesbe "szerencses" 15%-ba tartozik?

    Mi a 15%-ba tartozutnk az elso ket szulesemnel.....es meg mindig el bennem a remeny, hogy most a 3. szulesnel "atkerulok" a masik -nagyobb tomeget ado- csoportba. De mivel az elso ket szulesem olyan volt amilyen meg nem kockaztatnam, az otthonszulest.

     

     

    Tenyleg mindenki szuljon ott es azzal ahol es akivel biztonsagbe erzi magat.

     

    A ferjem nagynenje teljesen egyedul szult meg, latta el magat es gyermeket. Aztan itt vagyok en, akinek ha nem jon a segitseg, akkor se baba se en nem elnenk mar.........

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2008. Április 12. 14:41276.
    Pont ugyanezt kérdeztem az előbb néhány órával ezelőtt!
    előzmény:
    -Tiffin- (274)
    2008-04-12  14:36
  21. 2008. Április 12. 14:39275.
    De hát ez megvan! A legtöbb otthon szülő nő 10 percre van a kórháztól! Lehet értesíteni telefonon a fogadó kórházat, hogy érkezik egy kismama előrehaladott állapotban és minden esetre készüljenek fel addig amíg beérnek? Fel vannak szerelve a kórházak, minden kórház kiemeli a pozitívumait hogy náluk milyen szuper gárda van! Azt nem értem miért nem működik ez a gyakorlatban? Miért kell várnia egy oxigénhiányos állapotban lévő magzatnak a beérkzéstől számítva nyolc! és fél órát a műtőre?
    előzmény:
    -Tiffin- (273)
    2008-04-12  14:29
  22. 2008. Április 12. 14:36274.

    Na most lattam meg ezt...milyen problemamentessegrol beszelsz?

    Tavaly osszel egy olyan kisbaba halt meg Gereb Aginal, aki megrekedt a szemeremcsont mogotti szulocsatornaban.

     

    Evente 4 masik csecsemo hal meg ugyanebben a komplikacioban, KORHAZBAN.

     

    Kerdesem: szerinted a korhazi 4 eset miert nem kapott akkora publicitast, miert nem tudjuk a mai napig sem, hogy melyik orvosnal szulettek, miert nem nyilt rola tobbezer hozzaszolasos topik?

     

    Meg intimebb kerdes: szulesed elott honnan tudtad, hogy a te dokidnak milyen a statisztikaja, ami a beavatkozasokat, problemakat, csaszarokat, rossz kimenetelu szuleseket illeti? Hogyan tudtal nyugodtan befekudni hozza ugy, hogy nem tudtad, hanyszor es miben hibazott?

    előzmény:
    ozsuzsika (221)
    2008-04-12  06:35
  23. 2008. Április 12. 14:29273.

    Latod, ez a nagy baj.

    Az orvos az utalatat, ellenerzeset tegye felre, amikor a beteget ellatja, muti. Ettol ismerszik meg a verprofi doki.

     

    A megoldas amugy egy legalis, felszerelt, korhazkozeli szulootthon lenne, ahol meglenne az elmenyre a lehetoseg, de ha barmi baj tortenne, ott lenne az orvosi segitseg is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_197000 (253)
    2008-04-12  13:34
  24. 2008. Április 12. 14:23272.

    Kedves Ozsuzsika!

     

    Felreertettel.

    Sajnos, a vetelesem ota en is probalok teherbe esni. Dieta, Aviva-torna, cseppek, termesztes modszerek nem hoztak eredmenyt, jovo honapban kezdem en is a Clomidot (ez ugyanaz, mint a Closty).

     

    Szoval nem viccelodtem, hanem komolyan gondoltam, hogy akinek segitseg kell, az igenis vegye igenybe a modern orvoslast!

    De azt ugye te is belatod, hogy sokkal tobb beavatkozas van a szulesnel, mint kellene?

    előzmény:
    ozsuzsika (222)
    2008-04-12  06:39
  25. Torolt_felhasznalo_197000
    Torolt_felhasznalo_197000
    2008. Április 12. 13:17244.

    No még egyszer, de tényleg utoljára, hiszen nemsokára mindannyiunk örömére ő maga válaszolhat.

    1. Ha orvos nélkül nem lehet levezetni szülést, akkor megint ott tartunk, ahol elkezdtük: hiszen eltiltották tőle. Vagy most azt mondja, még egy orvosi végzettségű szülész áll minden alkalommal a szülő anyuka mellett?

    2. Geréb Ágnes saját szájával nyilatkozta, amit az előző hsz-ben leírtam. Talán akkor azt is a média adta a szájába?

     

    Kérlek azt értsd meg: semmi bajom nem lenne az otthonszüléssel, ha tényleg megfelelő körülmények és megfelelő felelősségtudatú emberek közreműködésével zajlana. Ha valaki azt mondja a mamának: kérem, én levezetem a szülést, de nem garantálhatok semmit, akkor sem lehet őt felmenteni teljes mértékben, de azt legalább tisztességes hozzáállásnak lehetne hívni.

    Viszont sajnos nem ez a helyzet.

    A legsimább terhesség sem garancia arra, hogy nem történik valami a szülés folyamán. És ha már eljutottunk arra a szintre, hogy sok gubancra (természetesen sajnos nem mindre) volna segítség, ha az időben érkezik, akkor úgy kellene az otthonszülést megoldani, hogy ezek a segítségek is elérhetőek legyenek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_285213 (231)
    2008-04-12  11:10

Címlap

top