Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sztárfórum- Geréb Ágnes

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2008. Április 11. 15:06

Kedves Fórumozók!

Sztárfórumunk következő vendége

dr. Geréb Ágnes szülészorvos, az otthon szülés legfőbb hazai támogatója lesz.

Várunk Benneteket április 16-án, szerdán 11 órától ide a topikba, de kérdéseiteket akár már előre is feltehetitek!



Üdvözlettel:

 

a Nők Lapja Cafe csapata

  1. 2008. Április 12. 13:17243.
    Tudod veled ellentétben én elolvastam, megértettem Geréb Ágnes válaszát, amit más oly sokszor elmondott, és leírtak... Tudniilik azt, hogy a kismama (anyuka, szülő nő) érdekében "hagyta cserben" a te megfogalmazásod szerint, ugyanis a rengeteg egoval megáldott kórházi orvos, a kórház védőszárnyai alól épp eléggé útálja őt, azért a más szemléletért... ha mégis kórház lesz egy otthoni szülés vége, nem kell, hogy az útálatukat a kismamán vezessék le! Aki a kórházbamenéstől is épp elég stresszes, nagyon nem jó, ha még több zúdul a nyakába, főleg jogtalanul!!! És lehet mondani, hogy szerinted jogos... sajnos nem az! Ugyanis törvényileg jogod van a szülés helyét, és körülményeit megválasztani... De ezt feleslegesen írom tovább...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_197000 (240)
    2008-04-12  13:06
  2. 2008. Április 12. 13:03239.

    Geréb Ágnestől azt kérdezném, hogy gondolkodott-e már azon, hogy hólisztikus szemléletű magánkórházat hozzon létre terhes gondozásra és szülésre specializálódva? Így meg tudná teremteni a megfelelő intézményi hátteret is. Tulajdonképpen csak az elnevezés változna: születésház helyett magánkórháznak hívnák és kiegészülne még a kötelező felszerelésekkel, személyzettel ami a kórház üzemeltetéséhez hatóságilag előírt.

     

    Egyébként az otthon szülés feltételei igenis megvannak magyarországon, nem értem az egész cirkuszt. Többnyire összkomfortos lakások vannak, mindenhol vezetékes ivóvíz, elérhető közelségben van kórház szakképzett személyzettel. Mentőszolgálat működik, az adófizetők és járulékfizetők pénzéből tartják fenn, tehát aki otthon szül az igenis megfizette a szolgáltatást és jogosan veszi igénybe ha szüksége van rá. Ha meg nincs akkor meg nem. Mi ebben a probléma?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2008-04-11  15:06
  3. Torolt_felhasznalo_285213
    Torolt_felhasznalo_285213
    2008. Április 12. 08:37224.

    Dr. Geréb Ágnes azt orvosi szakmai gyakorlásától tiltották el 3 évre, a többi segítői szakmája - szülésznő, pszichológus, homeopata, terapeuta stb. - nem, ezeket továbbra is gyakorolhatja. Ez külön ki van emelve az ítéletében.

    Élettani szüléshez nem kell orvos, hogy a kísérése szülésznői feladat. Tehár nem csinál olyat, amitúl eltiltották. De nyilván ha ezt még hússzor  le is írnám, akkor se jut el mindenkinek az agyába. Ha valaki venné a fádatságot, és elolvasná a bírósági ítélet indoklását, mielőtt cikket ír róla egy országosan terített, újságnak csúfolt kiadványban (Helyi Théma), akkor nem hőzöngene olyasmin, amin nincs oka, és nem tápolná a fröcsögni vágyó népet botrányszagú félinformációkkal.

     

    Az orvosok hitették el a kényeztetésre éhes kismamákkal, hogy a várandósság betegség, a szülés pedig olyan veszélyes, hogy csoda, hogy fennmaradt egyáltalán az emberiség. Légyszíves árulja el valaki, ha az az egészséges várandósság és szülés kulcsa, hogy orvos nyalja végig a fenekét a kismamáknak a kilenc hónap során, mint ahogy az iotthon történik, miért olyan botrányos a hazai koraszülési arány és ebből következően a csecsemőhalandóság?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. Április 12. 01:18220.

    Ugyes voltal!

     

    Mondjuk nekem azzal sincs semmi bajom, aki kimondottan keri az epiduralt, de akkor legalabb ne mondja, hogy az otthonszulo anyak onzoek es felelotlenek, mert epiduralt beadatni sem eppen a baba kenyelmet szolgalja.

     

    Es szerintem is mindenki szuljon ott, ahol akar, de vilagos fejjel, huvos esszel, tudva a kockazatokrol...sok otthonszules-ellenes a homokba dugja a fejet, pedig aztan en korhazrol sem tudok egyrol sem, ahol kockazatmentes szulest igernenek barkinek is...

     

    A legtobben sajnos nem informalodnak, pedig vannak tanulmanyok. Nem Gereb Agi, hanem orvosok, kutatok, epidemologusok is azt alltijak, hogy beavatkozasok nelkul sokkal konnyebben regeneralodik anya es a bebi, kisebb mertekben fordul elo szules utani depresszio.

    De aki nem szeret orvosi cikkeket olvasni, az legalabb kerdezne meg egy otthonszulot, miert nem korhazban akart szulni...a legtobbnek nem a gyertya meg a fustolo az ok, sot, meg a top10-es listan sincs vagy kabe ugyanannyira fontos, mint a korhazban a csempe szine.

    Sok sztori van itt az nlc-n is, van jo szammal anyuka, aki korhazi rossz szuleselmenye miatt ment Gereb Agihoz...

    előzmény:
    Hanna10 (217)
    2008-04-11  23:46
  5. 2008. Április 12. 00:09219.
    Ugyan kórházban, de az én nagy szám, és egy fantasztikus szülésznő segítségével nyugodt, békés, beavatkozás és sürgetésmentes volt :)Ezer bocsúnat! APA kimaradt :) Pedig fantasztikus segítség volt, mindhárom alkalommal!!!
    előzmény:
    bereske (216)
    2008-04-11  23:31
  6. 2008. Április 11. 23:53218.
    Igen, nagyon veszélyes dolog, hogy nincsenek tisztában a beavatkozások következményeivel, veszélyeivel... Mert sajnos erről nem nagyon beszélnek az orvosok! Csak szőrmentén, mintha teljesen lényegtelen lenne. Érdemes lenne kötelező olvasmányként a tinik kezébe adni pár könyvet, amik a szülésről, születésről szólnak. Szerintem nagyon sokat segítene az anyává válásban is, mert sokan nem tudják, hogy mi is ez az egész :) Felelősebben élni, ez volna jó... És nem ítélkezni mások felett! (főleg olyan dolgokban, amiről talán fogalmunk sincs...)
    előzmény:
    -Tiffin- (214)
    2008-04-11  22:50
  7. 2008. Április 11. 23:46217.
    Egyetértek. Bár én fiatalon és erősen szültem. "Epidura"  nélkül. A "madam" is levette, hogy nincs semmi bajom, (meg a szívhangmérő). Úgyhogy a baba érkezése előt 15 perccel bukkant föl a dokim! És nem akartam, hogy hozzám érjen, ezért nem engedtem, hogy segítsen kipréselni. Az olyan rémisztőnek tűnt. Anyu meg a lelkemre kötötte, hogy kabálni és sírni tilos, nem illik közben. Ezért csöndben és egyedül megszültem.  Másnap hálát adtam az Égnek, hogy nem zsibbad a derekam az epidurától.  
    előzmény:
    -Tiffin- (214)
    2008-04-11  22:50
  8. 2008. Április 11. 23:31216.

    Nagyon nagy TISZTELETEM Geréb Ágnesnek!!! Köszönetem Neki, bár nem Nála szültünk, de a három gyerkőcünk érkezése az Ő hatására tökéletes volt. Ugyan kórházban, de az én nagy szám, és egy fantasztikus szülésznő segítségével nyugodt, békés, beavatkozás és sürgetésmentes volt :) Mindez azért volt lehetséges, mert Ő és még néhány szülész (pl. Marton Prof. Máv Kórház) bátorsága kellett ahoz, hogy elinduljon a bababarát szemlélet, az apás szülés és a rooming-in!!!

    Nélkülük nem tartanánk még itt, és most nem lehetne elítélni, megkövezni Őt egy olyan komplikáció miatt, ami a kórházban is ilyen sajnálatos véget ért volna, csak nem volna ekkora médiaviszzhangja... Mint ahogy a rengeteg egyéb borzalomnak sem, mert a kórházak betyárbecsülete kimosdatja a hibázó orvosokat... :(

    Ébresztő!!! Nem hiszem, hogy nem ő lenne a legboldogabb ember a világon, ha a kórházakban azt tudnák nyújtani, amit az otthonszülők remélnek. Békét, nyugalmat, türelmet, alázatot a szülés folyamata, a baba és a szülők felé! Tájékoztatást, mindenről! A lehetséges kockázatokról, de a "normális" élettanilag lefolyó szülésről is! Arról, hogy mekkora erő van egy nőben, és mekkora abban az icipici babában, aki egy számára teljesen ismeretlen VILÁGBA bújik kifelé. MIndenféle erők préselik ki abból a meleg, kényelmes kis zugból, ami eddig a létezést jelentette számára! Neki milyen érzés lehet ez? Sosem fogja megtudni mit érezhetne, ha békénhagynák a saját kis tempójában, a neki megfelelő ütemben, a gravitáció segítségével kibújni... egy türelmetlen, randira siető doki kezei között (tisztelet a kivételnek!) Geréb Ágiék, az otthonszülő anyukák csak tisztelik az életet! :) És még valami, egy normális szülést nem kell "levezetni"!!! Azt maximum kísérni lehet, meghúzódva a sarokban, vagy akár négykézláb. És lehet pár olyan szóval, mondattal segíteni az anyukát nem megzavarva, amivel el tud mélyülni ennek a csodának az erejében :) Nem olyanokkal, hogy "ezt a gyereket maga úgysem tudja megszülni", sorolhatnám az ismeretségi körömből  a "kedves" orvosok, szülésznők jellemző mondatait...

    Nagyon szomorúnak tartom, hogy a ma olyan TUDATOS NŐK, akik elválnak az első alkalommal, mert majd ők megmutatják!!!, és harcolnak az óvónőkkel, hogy ferdén néztek a gyerekükre, és lehülyézik a pedagógust, mert szegény gyereknek nem adják meg az ötöst, ezzel a lelkébe taposnak... Ezek a NŐK hol vannak a gyerekük életének legfontosabb perceiben? Amikor az orvos kényére kedvére azt csinál, amit akar, a szülésznő kiabál, vagy parancsolgat, a csecsemős az első fürdésnél lukat vág a gyerek hátába a vízzel, nem törődnek velük...  Ezt a pár napot ki lehet bírni mondjátok többen is! Biztos, hogy így kell ennek lennie? Mikor fogtok kiállni az érdekeitekért emiatt a félelmetesen fontos esemény miatt?! És miért ítélitek el azt az embert, aki ezt megteszi? Akár helyettetek is? Mert azt is írta valaki, hogy mindenki szeretné, ha a gyerekének már jobb lenne. Geréb Ágnesék ezért mennek szembe a szüléstársadalommal... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2008-04-11  15:06
  9. 2008. Április 11. 22:50214.

    Igen, noi generaciokkal hitettek el, hogy az orvos nelkul ki sem bujik a baba.

     

    Tudod, ekkor mindig elgondolkozom, hogy a gyerek fogantatasanal is ott allt a dokiba a petricseszevel? Normalis esetben a fogantatas is termeszetes, elettel jaro jelenseg. Akinek rasegitesre, pl. Clostyra, lombikra, inszeminaciora van szukseg, azoknak persze jol jon az orvostudomany!

     

    Mint ahogy a vakbelemet sem vetetnem ki otthon...mert ahhoz korhazi mutet kell.

     

    De meg a legelvadultabb, indexes doki, Dr.Laufer Gabor is azt nyilatkozta, hogy a nok 80%-a megszul gond nelkul a kukoricafoldon is.

    Akkor azt nem ertem, minek a rengeteg beavatkozas, ami a 20%-nal joval nagyobb.

     

    Es nem is az a baj, hogy valaki keri ezeket a beavatkozasokat, hanem hogy sokszor nincsenek tisztaban a kockazatokkal! Pl.azzal,hogy epiduralist is felre lehet szurni. Egy baratnem igy jart, utana 2 hetig nem erezte az egyik labat, halalosan felt, hogy bena marad. Aztan hala a jo egnek vissztert a lababa az erzes....

    előzmény:
    bereske (212)
    2008-04-11  22:39
  10. 2008. Április 11. 22:43213.

    Ne haragudj, de ezek a sarkitasok, hogy a mecses meg a kad szelen virito illoolajok miatt szul valaki otthon, az epp olyan sarkitas, mintha en azt irnam, hogy az osszes korhazban szulo no az epiduralis es az ezerwattos fennyel vilagito muto miatt vonul be oda.

     

    Azert ne nezd le a masik oldalt es probald felfogni, hogy ok is azt akarjak, amit te- egeszseges kisbabat vilagra hozni, minel konnyebben.

     

    Te azt irod, a korhaz fejlodes- hat, ami a problemas eseteket illeti, igazad is van, pl. regebben egy 7. honapra szuletett baba vagy harmasikrek lehet, hogy nem eltek tul.

     

    Viszont az tagadhatatlan, hogy a normalis szulesekbe is belepiszkalnak a dokik, ott, ahol nem kellene. Huzzak-vonjak, beinditjak, vakuumozzak, injekciozzak, csaszarozzak...akkor is, ha nem kene!

     

    A korhazak nagy atlagban ugyanolyan hibaszazalekkal dolgoznak, mint Gereb Agi, ezerbol egy baba az, aki nem eli tul.

     

    Sajnos, sok "korhazparti" anyuka elfelejti, hogy az intezmenyben sem kap garanciat arra, hogy nem tortenik valami baj, ami peldaul a felesleges beavatkozasok miatt kovetkezett be. Azoknak persze nincs akkora publicitasa, es a szuloknek pert inditani -es nyerni- egyenlo a nullaval. A kamara nagyon osszetart. Meg aztan Gipsz Jakabne 26 eves konyvelo hogyan bizonyitja be, hogy muhiba tortent?

     

    Ennek ellenere nem vagyok korhazellenes, en egy alternativ, anyakozpontu korhazban fogok majd szulni, ahol van sajat szoba, zuhanyfulke, kihuzhato kanape az apanak, es kiralynonek kijaro figyelemmel szolgaljak ki a kismamakat.

     

    De nem nezem hulyenek meg odivatunak, felelotlennek az otthonszuloket,csak azert, mert nem kernek az intezmenybol es annak hatranyaibol.

     

     

    előzmény:
    Tjuca (202)
    2008-04-11  19:24
  11. 2008. Április 11. 22:39212.

    Az utolsó mondatodatban szereplő kérdést sajnos felesleges feltenni... mint az a 191-es hsz-ből kiderül, nem is értik a mai nők... Csak az orvos a szent, majd ő megszüli a gyereket, ha már a burokrepsztés nem jön be neki, tágíthat kézzel, majd bekötheti még az oxitocin infúziót is, és amikor a mesterségesen gerjesztett fájásokat az anyuka és a gyerek sem bírja elviselni, és mondjuk esik a kicsi szívhangja, akkor azonnal megmentheti az anyukát és gyermekét a halál torkából...  jöhet a császár!!!  Miután a teljes palettáját felvonultatta az egyetemen tanultaknak, bátran tarthatja a borítékért a markát-zsebét. Mindent megtett!!!

    Pedig sokszor csak annyit kellene, hogy nem 3-4, hanem esetleg 18-20 órát vár a szülés természetes folyamataira. De sokszor ennyit sem kellene, ha szerncsétlen anyukának a körülményektől azonnal el nem múlnának a fájások, ahogy beér a kórházba... Ugyanis, ha türelmesek lennének az orvosok, akkor nem is lenne rájuk szükség, kb. az estek 90%-ában!!! De akkor nem élnének olyan jól! Ja... Én viszont azt nem értem, hogy a nők itt olyan okosan mondják, hogy felelőtlenség az otthonszülés, pedig nem is tudják, miért választják ezt azok, akik megteszik... Nem a gyertyáról, meg az egyéb "körítésről" szól! A MÉLTÓ megérkezésről és az EMBER-ről szól :) De aki nem akarja, nem is fogja megérteni...

    előzmény:
    -1- (188)
    2008-04-11  18:45
  12. 2008. Április 11. 22:27211.
    Bizonytalan, ideges a szüléseknél... gondolom azért lehetett, mert kb. abban az időben már boszorkánynak tartották. Mert nem hódolt be fejlehajtva az orvosi gyakorlatnak!!! Nem a hangulat miatt kapcsoltatta le a lámpákat, mint az valaki írta, hanem azért, mert az újszülött egy viszonylag sötét helyről jön, mondjuk az anyukája pocakjából, és a vakító felesleges fény késként szúr a kis szemébe... ( ha esetleg jártál verőfényes nyári napon mondjuk az osztrák autópályán, vagy az olaszoknál valamelyik hosszabb alagútban, a kiérkezéskor megtudhattad, milyen ez az érzés. Mikor pár percig azt sem tudod, hogy merre van az előre...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_621521 (177)
    2008-04-11  18:27
  13. 2008. Április 11. 22:22210.

    "A legnagyobb mai találmány az apás szülés, és áldom azt, aki ezt bevezette, és leterjedt. (jaj és persze, azt is, hogy pluralizmus van, és aki szerint ez hülyeség, ahhoz mehet az anyukája, tesója vagy ellensége). "

     

     

    Tudod te, hogy kit rúgtak ki azért a szegedi Klinikáról, mert a 80'as évek végén be mert vinni  (csempészni) apukákat a szülésekre?!!! Hát Geréb Ágnest...   A sok hálapénzétől nem látó, buta professzor... mert féltették a tekintélyüket, nehogy egy fiatal kollegina!!! megkérdőjelezze már a nagy okosságukat... Kezd el áldani!!!

     

     

     

     

    előzmény:
    Tjuca (206)
    2008-04-11  19:35
  14. Torolt_felhasznalo_824708
    Torolt_felhasznalo_824708
    2008. Április 11. 21:30209.

    a férjem anyja járt így a legkisebb gyerekkel.. Bár, az a lány járni tud, de teljesen kakukk szegény.

     

    Én pl szintén az I. Nőin szültem és tökéletesen elédegett vagyok. Az orvossal is. Addig nem volt bent, míg vajódtam, aztán hirtelen kellett szétkapni az ágyat és 0 mp alatt előkerült, csak átöltözni ment. Plusz maximális figyelem mind az én, mind a gyerek irányában, no társzer, bármikor jött segítség, éjjel is, rooming-in, szóval, nekem full.

    előzmény:
    PirosAlma (69)
    2008-04-11  16:12
  15. 2008. Április 11. 19:59208.

    Így van pl. a vélemény szabadsága is nagy vívmány szerintem meg volt köze. Na mindegy.

     

    Mára eltettem magam, nem azért nem válaszolok, mert "felfújódtam". 

    előzmény:
    -1- (207)
    2008-04-11  19:48
  16. -1-
    -1-
    2008. Április 11. 19:48207.
    Az otthonszüléshez ennek a monológnak vajmi köze van, de nem kívánhatom, hogy más is hasonló véleményen legyen velem.
    előzmény:
    Tjuca (206)
    2008-04-11  19:35
  17. 2008. Április 11. 19:35206.

    Amúgy meg erre reagálva, én szeretném, ha az én lányomnak még könnyebb lenne.

     

    Kicsit furcsállottam mindig azt a gondolatmenetet, miszerint a nagyanyád is megszült három nap alatt, akkor nem volt mosógép, jaj mi egész nap kapáltunk stb. Bizony az én anyukám mindig azt mondja, hogy legyen is csak jobb, könnyebb, milyen nagy találmány a mosógép, meg mikrohullámú sütő. Gond és nehézség úgyis lesz, de nem kell mindig ott tartani, hogy bezzeg a mi időnkben...

     

    De ez csak az én véleményem persze. Kívánom, hogy a gyerekeinknek meg még újabb és szebb dolgokat találjanak ki. A legnagyobb mai találmány az apás szülés, és áldom azt, aki ezt bevezette, és leterjedt. (jaj és persze, azt is, hogy pluralizmus van, és aki szerint ez hülyeség, ahhoz mehet az anyukája, tesója vagy ellensége).

    előzmény:
    Tjuca (202)
    2008-04-11  19:24
  18. 2008. Április 11. 19:25203.
    Ebben egyetértünk. Kíváncsi leszek, hogy amikor már itt lesz az Ági, akkor miket fog válaszolni és miket fognak tőle kérdezni.
    előzmény:
    komondorka (199)
    2008-04-11  19:21
  19. 2008. Április 11. 19:24202.

    De igen, mert a nagyanyáink szülése nem ugyanaz, mint a mostani otthon szülések. Ha mítosz, akkor ott aztán van.

     

    Ugyan nem jó a hasonlat, de nagyanyáink pelusnak tépett gyolcsot használtak. Aztán jött anyuéknál a gumibugyi, meg a textilpelus, aztán jött a papír pelenkabetét, majd eljutottunk a mostani pelusokig.

     

    Ha ma valaki "flancolni akar" akkor nem gyolcsot tép, hanem textilpelust használ, de nem olyat ám, amilyet a szüleink, hanem mosható cyber pelust, amit a Brendonban jó pénzért árulnak.

     http://www.jardinediapers.com/images/D/d_216.jpg csecse mintákkal külön fiúnak, meg külön lánynak...

     

    Na csupán ennyi a különbség a szükség miatt otthon szülő nők, és a ma itthon szülő nők esetében. Akkor a fronton az életbenmaradáson volt a hangsúly, ma a kádon, masszázsolajon, gyertyán stb. És míg ott ez volt az alap (most bemész az ügyeletre, és az éppen szolgálatban levő gárda ellát), addig most tanfolyam van, és fizetni kell a PLUSZ SZOLGÁLTATÁSÉRT.

     

    Remélem sikerült szemléletesen megfogalmaznom, amire gondolok.   

     

     

    előzmény:
    -1- (198)
    2008-04-11  19:08
  20. 2008. Április 11. 19:24201.
    Dehogy, ő is kh-ban szült (persze otthon is szülhetett volna, ő akart bemenni). Csupáncsak a kh-ban nemigen jár a szülések felé orvos, csak (az itthoniaknál azért komolyabb képzésű, de nem orvos) szülésznők. Inkább a terhesgondozás durván hiányos arrafelé, viszont ahogy nézem, ez az elterjedt otthonszülésekkel igencsak összefügg. Hiszen a szülés azért lehet otthon, mert aki szül, nem beteg, ugyanígy, aki terhes, nem beteg, minek járjon hát dokihoz.
    előzmény:
    énke6 (200)
    2008-04-11  19:21
  21. 2008. Április 11. 18:46189.
    Én taxival mentem. Kérdi a taxis, vizsgálat lesz? Mondom nem, szülünk. Erre elsápadt. Mondtam még nem folyt el a víz. Erre méginkább összeesett. Mondom nyugi, nem fogok vizezni, indítják a szülést. Na legalább annyira beijedt, hogy minden bukkanót akkurátusan kikerült, nehogy mégis bejöjjön az a kis valószínűség.
    előzmény:
    r-v-timi (187)
    2008-04-11  18:43
  22. -1-
    -1-
    2008. Április 11. 18:45188.

    Mindenkinek, csak egy kicsit ide passzol a hozzászólásom. 

     

    A bátyám a front kellős közepén született. Otthon.

     

    Jómagam szintén otthon, mivel velem nem beszélték meg, hogy várjam meg, míg beér az anyukám a kórházba. Ja! és farfekvéses voltam. Ha ez mond valamit a hozzászólóknak.

     

    Túl nagy hangsúlyt kap az a  fajta biztonság, amit másoktól elvárnak az anyukák, és valahogy senki nem kérdőjelezi meg, hogy mindaz az állítólagos "szörnyűség", amik történnek a szüléskor,miért történik meg?

     

     

    előzmény:
    flor1 (176)
    2008-04-11  18:26
  23. 2008. Április 11. 18:08170.

     

    36. heti láb. 

     

    Én nem szedtem gyógyszert, mert nem ment 150/80 fölé a vérnyomásom, csak a szüléskor.

     

    Egyébiránt, amit én nem bírnáék sehol (!!!) az a kézzel tágítás. Márpedig, ha nem halad a szülés, akkor gyanítom otthon bepróbálkozik ilyesmivel a bába. Erről infóm nincs, úgyhogy tényleg csak gondolom. Sajnos a kórházban is van szülésznő, aki ezzel könnyít/siettet -> szadiz.  

    előzmény:
    PirosAlma (169)
    2008-04-11  18:04
  24. 2008. Április 11. 17:35149.

    Az a baj egyrészt, hogy topik elment a kórházi kontra otthonszülés felé, pedig gondolom inkább azok kedvéért indult, akiket érdekel az otthonszülés lehetősége.

    Másrészt meg a vitáról annyit, hogy a legnagyobb baj, hogy sajnos ma még a hábortítlan szülés kiváltója sokaknál az otthonszülés. Én nagyon ellene vagyok, szerintem nem biztonságos, (ráadásul császár párti vagyok, de nem offolom a topikot), viszont az a három kórház, ami a közelünkben van, olyan színvonalú, hogy ha muszáj lenne itt szülnöm majd annak idején, akkor talán én is az otthonszülést választanám, nehogy a tisztelt intézményekben nyírjanak ki... Sajnos ma Magyarországon nagyon meghatározza a -pénz mellett- valaki egészségügyi ellátását a földrajzi helyzete. Nálunk katasztrófa...

    De megyek, mert tényleg nem akarok offolni.

    bocs 

    előzmény:
    Damona (143)
    2008-04-11  17:29
  25. 2008. Április 11. 17:29143.
    Bocs, lehet, hogy teljesen nem követted a topicot, ahogy ez a hozzászólásodból látszik is! Én nem az anya felelősségéről, hanem a doktornőéről beszéltem, és ez nem ugyanaz!
    előzmény:
    énke6 (140)
    2008-04-11  17:21

Címlap

top