Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Májfolt,Pigmentfolt az arcon!

knehanita
Létrehozva: 2008. Április 7. 21:11

Gondolom több topic is indult már ezzel a címmel,gonddal,problémával!Szeretnék "sorstársaimtól" kozmetikusoktól ,bárkitől aki tud valamit ajálani a problémára!

Nekem kb.2-3 éve jött elő egy barna folt a homlokomon ami nagyon zavar,már egy csomó mindent kipróbáltam rengeteg pénzt belefektettem,hogy javuljon a helyzet,de sajnos eddig nem látok sok javulást!Amiket kipróbáltam azok ülönböző krémek több ezerért ,lézerkezelés több 10 ezerért(ami ugyan hatásos volt ill. javult a helyzet pár árnyalatot ,de most ,hogy jön be a jóidő,napsütés,úgy látom ismét sötétedik)Ha valaki tud valamit segítsen!Próbáltam a citromos megoldást is,jelenleg kövirózsakrémmel kenem meg nagy faktorszámú napkrémmel!Most alapozót használok amit nem szeretek,mert sokszor csak a boltba ugrok el és akkor is kenjem magam???

Várom a véleményeket ,észrevételeket,tanácsokat stb.....

  1. 2009. május 19. 06:43101.

    Ó, szegény, de nagyon elkeseredtél! Ismerem ezeket az érzéseket, én is majdnem mentem lézeres kezelésre a májfoltjaim miatt, de azt súgta az ösztönöm, hogy inkább kamu ,mint biztosíték. Egy barátnőmnek a combját kezelték lézerrel a visszerek miatt és sokkal csúnyább lett! Számla nuku, a szája járhatott, nem ért el vele semmit! Elvégre nem véletlen, hogy nem igérnek sehol sem 100%-os megoldást! Naná...

    Én már lemondtam a májfolt elleni harcról, egyszerűen belefáradtam. Használtam én is az Ephelistől a kövirózsákig, a francia 100 faktoros krémtől kezdve mindent, halottnak a csók. 40 fele mintha már halványabb lenne, lehet hogy tényleg hormonális a dolog, de nekem igazán az egyik Avon krém használhatott valamennyire, ami 25-ös fényvédő faktorú, mert lehet, hogy azokban a krémekben tényleg van szűrő. A 100-asok sz@rt nem érnek!

    Nagyon sokan szenvednek ebben a bajban, egy régi férfiismerősöm is szóvá tettek, hogy milyen sok a májfoltos nő. De nekem olyan érzésem is van, hogy sok a szar a kozmetikai iparban és ezek egyszerűen kárt okoznak a bőrnek. Nekem egy tengerparti nyaralás alkalmával kezdődött el, iszonyú érzés volt. Egyik évben a szám felett, másik évben 2 oldalt az arcomon, majd a homlokom éktelenkedtek a foltok. De már nem napozok, nem szeretek

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773348 (91)
    2008-07-18  01:01
  2. 2009. május 18. 22:04100.

    valóban kiváló a bőrtónuskiegyenlítő esszencia, viszont elengedhetetlen a teljes hatáshoz a napi arctisztisztítás

    sőt plusz infó: Artistry termékekre is vonatkozik a 90 napos pénzvisszafizetési garancia, ezt a lehetőséget egy prestige kozmetikumgyártó sem biztosítja a vásárlóinak!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_732708 (99)
    2009-05-17  20:56
  3. Torolt_felhasznalo_732708
    Torolt_felhasznalo_732708
    2009. május 17. 20:5699.

    Sziasztok!

     

    Próbáltátok már az Artistry Bőrtónus kiegyenlitő esszenciáját? Pont erre találták ki...Egy barátnőm nagyon erősen májfoltos volt, hát mitmondjak, most nem mondaná meg senki...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_329854
    Torolt_felhasznalo_329854
    2009. május 16. 21:1998.

    Sziasztok,

     

    én is a Clinique even bettert használtam, szinte el is tűntek a foltok, de az első napsütéskor mind visszatért. :-( most 50 faktoros napvédőt kenek, de hiába. Mellesleg, akkor kezdett el foltosodni az arcom, amikor a Clinique 3 lépést (2-est) kezdtem használni, előtte sosem volt hasonló problémám. Nagyon jól tisztít, talán a folyamatos hámlasztás miatt lettem fényérzékeny. Tudok valami hatásos tonikot, ami nem ilyen drasztikus? Hasonló "élmények" estleg?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. május 16. 15:5797.

    Sziasztok!

     

    Örülök, hogy rátaláltam erre a topicra. Sajnos  tavaly nyáron előjött a szemem alatt 1-1 halvány folt, ami smink nélkül elég feltűnő (barátaim észrevették).

     

    Először arra gyanakodtam, hogy a viszonylag olcsó (4000) napszemüvegemtől lett, mert az alja  már szinte fehér üveg.

     

    Természetesen 30 faktoros naptejjel ki sem lépek otthonról, + az alapozóm is faktoros.

     

    Ősszel kipróbáltam a Clinique új Even betterjét, halványította a foltokat, de a jó idővel a foltaim visszatértek.

     

    Van egy kedves ismerősöm, akinek az egész arcát elborította a pigmebtfolt, és ő azt állítja, hogy bizonyos hormonális változásoktól lehet, és sajnos én is erre gyanakszom!

    Neki a bőrcsiszolás (rendszeres) halványította.

     

    Kipróbáltam én is 1x a bőrcsiszolást, még nem nagy eredménnyel, mert azt is rendszeresen kellene csinálni.

     

    Nektek hogy alakultak a krémes kúrák?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2009. május 5. 21:4996.
    Mit használtál, hogy eltűnt és milyen fényvédőt használsz nappalra?
    előzmény:
    dory28 (84)
    2008-05-25  21:47
  7. Torolt_felhasznalo_243494
    Torolt_felhasznalo_243494
    2008. augusztus 1. 11:2395.

    Szia!

    Bocs, de csak most vettem észre a válaszod!

    Én is olvastam, hogy teljesen eltüntette, és elő sem jött többet. Hát én nem voltam ilyen szerencsés!:(

    De mostmár tök jól tudom kezelni.

    Télen Pigmanorm, tavasszal 50+-os Bioderma (ez is színezett!).

    A Pigmanormban  szteroid van, amivel azért kell vigyázni, mert számos mellékhatása van. (eü. főiskolai végzettségem van)

    Szia

    Anita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773348 (94)
    2008-07-19  00:54
  8. Torolt_felhasznalo_773348
    Torolt_felhasznalo_773348
    2008. július 19. 00:5494.

    Szia!

     

     Nagyon-nagyon köszönöm!

     

     Nem tűnteti el teljesen???!!!Valaki azt írta hogy teljesen eltűnt neki ettől, és hogy napozik is, mégse jött elő!Milyen jó neki!Te kented 50+-os naotejjel és mégis előjött?Vagy ahogy olvasom néha nem kented, de az is előhozta?Abban tudsz segíteni hogy nálunk hol tudom kiváltani?Valaki írta hogy hazánkban egy patikában helyben ki tudta váltani.Jó lenne, mert akkor magam venném meg.Nem féltél/félsz hogy erős rákkeltő a Pigma?Én aggódok, de utálom is így magam! 

     Szia      Anita

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243494 (93)
    2008-07-18  14:28
  9. Torolt_felhasznalo_243494
    Torolt_felhasznalo_243494
    2008. július 18. 14:2893.

    Ne izgulj! Nagyon jó a Pigmanorm!!!! Nekem is vannak, voltak foltjaim. De télen a Pigmanormot használtam, és majdnem teljesen eltüntek. Igaz, tavasszal nem figyeltem rájuk rendesen és kicsit előjöttek, de a Vichy színezett hidratálójával tudom tompíttani a kontrasztot (és nem hófehér az arcom).

    A Pigmanormmal nagyon vigyázz, mert szteroid és iszonyatosan hámlaszt! Nagyon-nagyon kevés kell belőle. 

    Üdv.

    Ne keseredj el!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773348 (91)
    2008-07-18  01:01
  10. 2008. július 18. 01:4392.

    Én is nagyon pöttyös vagyok arc, kéz, láb has, mell . Aza vicces hogy mivel nagyon fehér a böröm ki se megyek anapra söt votl h beteg vltam és ben tvoltam szobában hosszabb ideig  és az alatt azidő alatt jöttek ki apötyik. Tömegesen bujnak ki apro pici baran foltok.

    Ez normális amugy mert én nagyon utálom őket!És mindig csak egyre több lesz :/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_773348
    Torolt_felhasznalo_773348
    2008. július 18. 01:0191.

    Sziasztok Kedves Foltos Sorstársak!

     

     Leírom a történetem a foltjaimmal, hogy tanuljatok belőle,ill. segítsen sokmindenkinek!

    Én 30 éves vagyok, és 4 éve jött ki irtó csúnyán mondhatni az egész arcomon, szimmetrikusan a pigmentfolt.Nagyon megijedtem, azt hittem bőrrák, mivel igen imádok napozni!Egy óra múlva már a bőrdokinál ültem idegesen.Akkor még nem tudtam milyen procedúra és ideg előtt állok!Babe depigmentációs krém, Vichy depigmentációs krém, Ephelis, Ilcsi kövirózsa zselé, villanófény, tetoválást eltűntető lézer, ilyen lézer olyan lézer, gyógynövényes hámlasztás kétszer(minden kezelés ugye csak télen történhet, lézer is és hámlasztás is), szuper naptejek(Vichy, Lancaster)...azt hiszem ennyi, és még nem említettem a nevetséges házi próbálkozásaimat nagy kínomban!SEMMI SE HASZNÁLT EZEK KÖZÜL!!!Vigyázzatok, csak az ígéret van, más nincs.Reklám!!

    Még ajánlották a B..sony lézerklinikán a lézeres bőreltávolítást 300.000Ft-ért(ez csak a kezelés+utó th, krémek...), altatásban, fájdalmak közt, kötéssel, de nem tudták garantálni hogy elmúlik attól.Mentem vissza a klinikára hogy mi az az orvosi garancia, mivel nem kis összeget otthagytam, ők meg csak bájologtak, hogy pénz nem jár vissza!Na igen, ebből a szép rendelő!Pénzhajhászak!Senkinek se ajánljátok!Nem becsületesek, és nem érdekli őket a nyomorod, csakhogy otthagyj sok pénzt!!

     Így maradt a folt, kentem a naptejekkel(50+),és ott sírtam Görögbe az étterembe, mert mindenki engem nézett(de zavaróan), és itthon is a BKV-n!Ilyenek az emberek!Tapintat nuku!Meg IQ se!Ma már csontira fogytam az idegtől és depressziós idegbeteg lettem, és csak az érdekel, hogy hogy tudok megszabadulni a foltoktól, és félek hogy így kell leélnem az életem.Egyedül vagyok aki ennyire depi tőle?Most kenem Skinorennel, és most szerzem be Bécsből a Pigmanormot.Elég jókat olvastam róla!Már csak abban bízom, aztán bevonulok apácának!Semmivel nem fedhető le, és az orvosok(voltam már vagy 20-nál+krémek +kezelések=anyagi csőd) mindíg nagy okosan azzal jönnek hogy alapozzam.Aha!Aki kitalálta!Nyáron!Meg az milyen érzés már hogy smink nékül csak a szüleim láthatnak!?Sehova nem megyek anélkül, de az se fedi el, így most már csak púderezem, amíg ősszel el nem kezdem a Pigmát.Jó lenne ha 3hét alatt akár csak jelentősen is halványodna, és azt fenn tudnám tartani.Az már csak álom, hogy eltűnnek!Istenem!!Mindenem odaadnám ha így lenne!Komolyan!!Nem tudom már hogy nézek ki nélküle, ez uralja  a tükröt ha belenézek, csúffá tett!Heti többször sírom magam álomba emiatt!Az is megoldás lenne, hogy a Pharamfutárral behozatunk egyszerre többet, és elosszuk az anyagiakat?Hm?Én most találtam jópár ismerőst aki kijár, talán el tudom így is intézni!Sok sikert mindenkinek!Ha bevállt a Pigma írok feltétlen, és ha nem akkor is!  Sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. május 26. 18:5090.
    Szia!Köszi utánanézek én is !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_801263 (85)
    2008-05-25  22:22
  13. 2008. május 26. 17:1389.

    Szia!Megírnád nekm ,hogy mit csináltál,hogy eltűnt?Jöhet privibe is!Nagyon megköszönném a segítségedet!De komolyan hálás lennék!Előre is köszönöm!

    Anita

    előzmény:
    dory28 (84)
    2008-05-25  21:47
  14. 2008. május 26. 07:4788.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. május 26. 07:4687.
    Honlapot nem találtam, de ezen az oldalon az akupresszúra címszó alatt ott van az elérhetősége.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. május 26. 07:4186.

    Kedves Virág és  olvasók!

     

    Én Ajándokot nem kínai doktornak tudom, hanem magyar ember, aki néhány évtizede foglalkozik a kínai gyógyászattal, Eőry Ajándok a teljes neve. Már ha valóban ugyanazon emberről beszélünk.

    Megnézem van-e honlapja, s ha igen, belinkelem nemsokára.

    Minden jót Nektek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_801263
    Torolt_felhasznalo_801263
    2008. május 25. 22:2285.
    Sziasztok! Én ismerek olyan lányt,akinek teljesen elmúltak a foltjai. Műkörmösként dolgozom 14éve igen nagy vendégkörrel. Ezt azért írom le,hogy tudjátok tapasztalatból beszélek főleg azért,mert én is viselek egy szép foltocskát a homlokomon. Láttam a lányok mennyit kínlódtak mindenféle kenőccsel,csiszolással,villanófénnyel valamint lézeres kezelésekkel és semmi javulás.Én igazán azért nem foglalkoztam vele,mert eddig nem zavart. Nem olyan rég az egyik vendégemen,akinek már a bajusz vonalában is barna foltja volt azt vettem észre,hogy tisztul az arca.Speciális akupunktúrával kezelték,szúrták az arcát. Úgy tudom a májkiválasztás felelős a foltjainkért.Én megkérdeztem egy pár akupunktőrt,aki számomra elérhető közelségben van,de senki nem foglalkozik ennyire mélyen a problémával. Ő az Ajándok nevű kínai dokihoz járt, valahova a Dagály környékére Pesten. Próbáljatok rákeresni neten, mert ez biztosan beválik. Szívesen mennék én is ha engedné az időm, de nem adom fel, ősszel mindenképp beiktatom!
    előzmény:
    knehanita (1)
    2008-04-07  21:11
  18. 2008. május 25. 21:4784.

    Igen én ismerek az enyém teljesen eltűnt. Irhatnám azt is hogy végleg, mert -miután évekig kinlódtam az eltüntetésével-  vigyázok nehogy újra előjöjjön.

    Soha többet szoli és igyekszem nem kifelejteni a napi rutinból a magas faktorszámú fényvédőt!

    előzmény:
    knehanita (78)
    2008-04-14  15:00
  19. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2008. május 25. 20:0883.

    Szia!

     

    Én is hallottam már róla, de még nem próbáltam ki. Én tavaly az Ephilis zselét használtam, a patikus ajánlotta és az is jó volt pigmenfoltra.

    Egyébként nekem is zsíros, miteszeres a bőröm. Most a Zynerit oldatot használom, de nagyon gondolkozom ezen a Skinoren krémen.

    Miért kell nappalra az Unitone spf 20-as krémet használnod, ez mire való? Gyógyszertári termék? A fényvédő krémet is bőrgyógyász ajánlotta? Ezt minden nap használod, vagy csak ha napozol? Még egy utolsó kérdés, mennyibe kerül a fényvédő krém? 

    Bocs a sok kérdésért, de nekem is nagyon problémás a bőröm, és mindenfélét kipróbáltam már, ezért érdeklődöm.

    előzmény:
    balazsanita27 (82)
    2008-04-24  13:18
  20. 2008. Április 24. 13:1882.
    Sziasztok!

    Nekem pár éve jött elő a májfolt az arcomon.
    Először csak egy pici kis folt a homlokomon, majd minél többet érte a nap, úgy nőtt a foltocska is!
    Idén elhatároztam, hogy elmegyek bőrgyógyászhoz, és nem várom meg, míg az egész arcomat beterítik a foltok, mert ugyebár tudni kell róluk, hogy terjednek.
    A bőrgyógyász felírt egy Skinoren nevezetű krémet, amit esténként kell az egész arcomra kenni. Azért az egész arcra, mert aknéra hajlamos a bőröm, és ez a krém kettő az egyben a problémámra, tehát a pattanásokra is kíváló.
    Nappalra Unitone spf 20-as krémet használok, de nekem egy kicsit zsíros, így 3 óránként itatom a bőröm papírzsepivel.
    Az eddigi tapasztalatom (3 hónapja használom a kencéket rendszeres jelleggel) az, hogy halványodott a folt, és úgy veszem észre, hogy az aknés hegek is halványodnak.
    Mindenesetre beszereztem egy La roche posay Anthelios Fluide extreme kombinált, zsíros bőrre fényvédő krémet, ami 50-es fényvédőt tartalmaz.
    Én mindenképpen ezt a fényvédő krémet fogom használni a nyár folyamán, mert ugyebár védeni kell a foltocskákat a lehető legnagyobb faktorszámú krémekkel, különben kezdődik minden elölről.
    Hát ennyi lenne a személyes tapasztalatom. Szerintem az ember örüljön annak, ha legalább halványodik a foltja, és ki tudja..., lehet hogy egyszer csak eltűnik. Nagy türelem kell hozzá az már tuti!
    Hát ne adjuk fel!!! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. Április 18. 20:1281.
    Tényleg?Hogy kell használni?Bekenni vele vagy megenni stb...????????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430243 (80)
    2008-04-18  14:37
  22. Torolt_felhasznalo_430243
    Torolt_felhasznalo_430243
    2008. Április 18. 14:3780.
    Az élesztőtől halványodnak a foltok! Enni!:)
    előzmény:
    knehanita (78)
    2008-04-14  15:00
  23. 2008. Április 14. 15:0279.
    Én ismerek egy kozmetikus akinél be lehet szerezni az ILCSI termékeket!Most rendeltem tőle!Remélem mostmár ez beválik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. Április 14. 15:0078.
    Sziasztok!Van olyan ill. ismertek olyant akinek véglegesen eltűnt a májfoltja?Nem csak halványodásra gondolok!Vagy ezzel kell leélnünk az életünket?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_395507
    Torolt_felhasznalo_395507
    2008. Április 14. 10:0777.

    Szió! Például a Garnier Nutritionist hidratáló+regenráló krém (normál és vegyes bőrre) cinkkel van dúsítva, aztán van a "Garnier Pure A", ez egy vékony kék tubusú hidratáló amire rá van írva, hogy cinket tartalmaz (ez utóbbi nekem jobban bejött) Itt van a termékről info:

    http://www.antipatti.hu/

    Ez elvileg ugye a faggyútermelést szabályozza, én azért használom, mert nagyon csillog az arcom, és ez valamelyest tompítja, mattítja.

    Legközelebb pedig kipróbálom az Ilcsit! A Vichy-ken egyébként én is "túlvagyok", ahhoz képest, hogy milyen drága... háááát... nekem nem jobb mint a Garnier vagy Loreal, pedig valóban sokféle krémet is kipróbáltam tőlük,  nekem nem érte meg hosszútávon. Kellemes állagú, finom illatú krémek, jól felszívódnak, de végsősoron én nem voltam oda a Vichy hatásától.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714307 (72)
    2008-04-13  16:32

Címlap

top