Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Keloid

rituka79
Létrehozva: 2003. november 10. 10:39
Aki nem tudja- a keloid kóros hegesedés röviden szólva. És nekem van, a vállamon (elég nagy, még nőhet is mert azt sosem hagyta abba), emellett nemrég szedték le egy anyajegyemet, aminek a helyét árgus szemekkel figyelem-szerintem az is az lesz...Amiért a fórumot indítom:úgy néz ki, hogy miután lett bátorságom újabb orvoshoz elmenni vele a sok elbátorító vélemény után, műtétem lesz. Steroid befecskendezés után valami Z formában akarják felvágni meg eltávolítani, utána lesz rá azt hiszem szilikonos kötés. (ezeket a beutalóm alapján írtam ide, nem vagyok ennyire okos hozzá). Van valaki aki ilyesmin átesett már??24 éves vén ló létemre nagyon parázok. Pécsen fogják csinálni, Dr.Farkas Beatrix prof meg egy plasztikai sebész... Minden info érdekel!!
  1. Torolt_felhasznalo_186168
    Torolt_felhasznalo_186168
    2003. november 13. 15:4551.
    Jajj, de rendesek vagytok! A nyáron én is hősnek éreztem magam. Komolyan! :))
    Rita! Ha a frissen műtött anyajegyedre veszel ilyen tapaszt, akkor tuti, hogy nem lesz keloidos!!!
    Mikor is mész a műtétre? Már nagyon izgulok!!
    Én szliban úgy járok, hogy a keloidot bekenem 45 faktoros naptejjel. De csak azt. A nyáron is így napoztam. Volt a 8 faktoros mindenhova, és a 45 faktoros a vállamra. Vicces volt, de szerencsére nem is lett nagyobb, se csúnyább!
    Milotta! Nem próbáltad a tapaszt? Tényleg nagyon jó!
    előzmény:
    rituka79 (48)
     
  2. 2003. november 13. 12:1950.
    Sziasztok!
    Rituka! Én 20 éves koromig úsztam (most 27 vagyok) nyitott uszodában, állandóan sütötte a nap, ez semmit nem rontott a helyzeten, bár lehet jobb ha az ember a műtét után pár hónapig erős napfénytől letakarással vagy fényvédővel védi. De azért nehogy ne élvezzük az életet, ne sütessük a hasunk, és ne csobbanjunk nagyokat!!!!!

    Azóta szoliba is sokat voltam, nem védtem semmivel, és nem is volt semmi probléma.
    előzmény:
    rituka79 (48)
     
  3. 2003. november 13. 11:4949.
    Szó volt előzőekben, hogy örökölhető-e a keloid. Sajnos igen, a 20 hónapos kislányomnak születéskor lett egy ksi seb a fülén. Nem akartam pár napos babát rögtön ilyen kencékkel kenni, vártam pár hónapot és elmentük bőrdokihoz. Keloidja van, kaptunk krémet, szépen visszament.
    A hugom most 25 éves, pubertás előtt már kinn volt a vállán a keloidos szuri helye, de érdekes neki nem nő , azt is lehet mondani visszafelé megy.
    Rajtam meg burjánzik ez a nyavalya, állandóan viszket. Utálom.
    előzmény:
    rituka79 (48)
     
  4. 2003. november 13. 11:3748.
    Kimi, tényleg nagyon ari babád van, tök tündéri:)) És te vagy a mi hősünk, hogy ujjatlant is felveszel:))

    Milotta!Te is nagyon bátor vagy - engem pont ez zavarna, az hogy nézik meg találgatják, hogy mi lehet az. . . ne nézegessenek!! Sajnos ez nekem amolyan beidegződés már. . .

    Kedves zezse, nekem speciel nem áll szándékomban tetkót csináltatni, ha mégis megtenném max a bokámra - ott meg nincs keloid:)) Mindenesetre üdvözöllek körünkben!

    Sliema! Nekem is vannak kicsi koromból hegek a térdemen (sokat estem-keltem), de azok simák, laposak, halványak, bár kb fél centi szélesek a legnagyobb résznél , de nem feltűnőek. Babakoromból a combomon van valami himlő helye (rózsa v bárány) de az is csak pötty és halvány. Tinikoromban egyszer a csuklómon véletlenül leégett a bőr, annak annyira nem látszik már meg a helye, hogy én is csak akkor látom, ha nagyon meresztgetem a szemeim. Szóval csak a vállamon a BCG. . Súgva jegyzem meg, hogy lehet h mégsem lesz keloidos a levett anyajegyem helye. . . kicsit kemény a varrat helye mentén és rózsaszín de szerintem nem dudorodik ki. . Majd meglátjuk, mit mond a doki.

    Kérdésem mindenkihez: nektek milyen hatással volt a keloidra a napfény v a szoli?Mert a prof néni szerint majd a sebemet nem érheti nagyon fény. . .
    előzmény:
    Kimi (43)
     
  5. Torolt_felhasznalo_447009
    Torolt_felhasznalo_447009
    2003. november 13. 10:1747.
    Kimi, megnéztelek! Semmi nem látszik a keloidokból, viszont a babátok nagyon édes!

    Ezt a tapaszt ki fogom próbálni. Aztán egyszer talán a műtétet is.

    Nekem csak a bal vállamon van ilyen keloid, a térdemen vlt egy csúnya seb, ott is megmaradtak a hegek, sztán elsimultak, kifehéredtek, ma már alig látszik. És van egy forrázásom is, elég nagy, de nem lett keloidos, csak pigmentek dolgában nem jött még helyre igazán. Nekem azt mondtáék, a mell feletti műtétek jelenthetnek gondot, más nem, hát majd beszélek még dokival erről. . .
    előzmény:
    Kimi (43)
     
  6. Torolt_felhasznalo_482242
    Torolt_felhasznalo_482242
    2003. november 13. 09:3946.
    sziasztok, nekem is van keloidom sok helyen, minden horzsolás helye megmarad stb. . szóval nem szép. a császárom helye egész kulturált, meg nekem a contratubex valamit segített. de pl szemmütétet nem javasoltak e keloid miatt. :-(
    az nem jó megoldás hogy tetoválást csináltok rá? én azt tettem egy helyen és egész jó lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. november 13. 09:0445.
    Sziasztok!

    A keloidom én is dugdostam, de az utóbbi nyarak nagyon melegek voltak. Úgy döntöttem lesz ami lesz megmutatom magam a világnak!
    A hátamon van sok, a vállamon a 6 éves és a 18 éves BCG helyei, ami az évek során kb 5cm-es kukaccá duzzadt. Nem szép látvány. Nem érdekelt, mert nem huzhattam volna mást nyáron, csak magas nyaku pólót. Vettem ujjatlan ruhát, felhúztam. A tekinteteket mindig odavonzza, de nagyon nehezen, de túltettem magam rajta. Sok idegen megkérdezte: jajj megcsipett a szunyog? senkinek nem magyarázkodtam, azt mondtam igen.
    Az embereknek fogalmuk sincs róla mi ez! de igazán némelyik doki sem tudja mit kezdjen vele.
    előzmény:
    rituka79 (42)
     
  8. Torolt_felhasznalo_186168
    Torolt_felhasznalo_186168
    2003. november 13. 08:4844.
    Egyébként is dög meleg van nyáron!!!!
    előzmény:
    Kimi (43)
     
  9. Torolt_felhasznalo_186168
    Torolt_felhasznalo_186168
    2003. november 13. 08:4743.
    Az én anyukám is teljesen hülyének néz emiatt, nyáron tényleg csak az ujjatlan cuccok néznek ki jól. (De nagyon büszke vagyok magamra, hogy nyáron már én is hordtam ilyet!!! Nézzétek meg a bemutatkozó oldalamon, milyen hős vagyok! :-))
    előzmény:
    rituka79 (42)
     
  10. 2003. november 12. 22:3042.
    Én is nagyon örülök, hogy elindítottam a topicot - rajtam kívül eddig nem is ismertem keloidost. Persze, tudtam h nem vagyok egyedül, de így mégis más. Bár tudtam volna róla beszélni vkikkel tizenévesen is, mikor a keloidomtól még inkább elszigetelten, egyedül éreztem magam - a szokásos tini depi mellett. Ti megértitek, amit anyu nem - nyáron elindultam, h a hétvégi bulihoz felsőt vegyek. Mire hazaértem, majdnem sírtam. Nem vettem semmit, ez egy dolog, de 90%ban szinte csak ujjatlan dolgokat láttam, amik valahogy ki is néztek. Anyu elképedt, hogy ezen ennyire ki tudok borulni. . .
    előzmény:
    Kimi (41)
     
  11. Torolt_felhasznalo_186168
    Torolt_felhasznalo_186168
    2003. november 12. 21:3341.
    Atya világ, itt olvasom a saját sztoriaimat! Tényleg azt hittem, hogy csak velem tőrténtek ilyen dolgok!
    előzmény:
    rituka79 (34)
     
  12. 2003. november 12. 20:4140.
    Ja lányok, ezt a strandra nem kimenni érzést én is ismerem. Páromtól is megriadtam, mikor először fogta meg a karom. Nekem ráadásul válltól könyökig tele van kisebb nagyobb keloiddal, ahogy az ablaküveg szétvagdosta. Ezt le sem tudnám ragasztani. Hát aki látja a karom, az mgérti miért nem hordok előszeretettel ujjatlan ruhákat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. november 12. 20:0739.
    Na ezért nem is beszélek a keloidról már kívülállókkal. Nagyon nem értik meg.
    előzmény:
    Kimi (37)
     
  14. Torolt_felhasznalo_186168
    Torolt_felhasznalo_186168
    2003. november 12. 19:5638.
    A tapasznak az a lényege, hogy állandóan fent legyen. Én csak a fürdésnél vettem le. Hát ugye ez a keloid nagyságától is függ. Az enyém olyan 2*3cm, ebből a tapaszból így 3 db-ot lehet vágni. Egy tapasz addig jó, amíg el nem sötétedik, kb. 1 hónap. Ha elosztod, már nem olyan drága!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447009 (32)
     
  15. Torolt_felhasznalo_186168
    Torolt_felhasznalo_186168
    2003. november 12. 19:5337.
    Hát igen, az én barátnőim is állandóan hajtogatják, hogy ÓÓÓ, ne is foglalkozz vele. Persze, könnyen dumálnak! Vajon ugyanezt mondanák, ha nekik is lenne?????
    előzmény:
    rituka79 (31)
     
  16. 2003. november 12. 17:3236.
    Nekem is időbe telt a párom előtt az ilyen irányú gátlásokról elfeledkezni. Szegény először nem is értette ezt az átöltözős módszert, ő mindig mosolygott, hogy mutogatom magam neki. Egyszer elmagyaráztam, hogy az nem úgy van. .
    A vállam nekem is még mindig tabutéma, de ugye lévén régóta foglalt, nem sokan akarnak tapizni. Szerencsére. Nyáron a vékonyabb anyagú rövidujjuakat is kissé idegesen viselem, mert attól félek, hogy látszik majd az anyagon át, hogy valami elüt a karomtól. . Tudom, hogy az ilyenek nagyon röhejesnek hangozhatnak, nem is szoktam róluk nyilatkozni, csak most így, magunk között.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447009 (35)
     
  17. Torolt_felhasznalo_447009
    Torolt_felhasznalo_447009
    2003. november 12. 15:5035.
    Rituka, istenem, mintha magamat látnám az átöltözős trükkel. . . :-) Vagyis igazándiból :-(.
    Én még most is összerezzenek, ha valaki megfogja a vállam. Szerencsére a párom előtt ma már teljesen "gátlástalan" vagyok, de beletelt egy időbe.

    Azt hizsem, engem támogatna a TB. . .

    Kedvenc fürdőruhám egy széles vállpántú volt, úgy 9-10 éve voltak divatosak, kosaras, és egy széthúzható széles pántja volt, amit én mindig a vállamra applikáltam. Na abban jól éreztem magam.
    előzmény:
    rituka79 (34)
     
  18. 2003. november 12. 13:0234.
    Sliema, hidd el, hogy nem vagy rögeszmés - max annyira mint én vagy bárki más ilyen problémával. Anno itt volt nálam egy angol barátnőm és el kellett vele mennem strandra ( ne ám már hogy ne fürödjön szegény a Balcsiban miattam) és egy óriási tapasszal leragasztottam a keloidot. Mikor megkérdezte mi az, kapásból lódítottam, hogy sebes a karom, mert a diszkóban a múlt héten nekilöktek a falnak. . .
    És nekem is rengeteg a gátlásom ebből adódoan. Pl nyilvános átöltözésnél (tesiórák stb ) igyekszem a karommal a fal felé lenni, ettől meg lehet , hogy úgy néz ki, mintha a cicimet mutogatnám. . . Van itt minden. Ja és a "kedvencem" - régen, míg nem volt a párom és keresgélőben voltam, rettegtem attól h egy srác majd átfogja a vállam és megérzi h ott van valami. . . Szóval Sliema, ez ezzel jár. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447009 (32)
     
  19. 2003. november 12. 12:5433.
    2 evig hasznaltuk. A Contractubex hagymakivonatot tartalmaz, gyakorlatilag gyogynovenykrem. Regen hagymapakolast tettek a hegekre. . .
    Nekunk a szenteltviznel talan jobb volt, de. . . :(
    A szilikon lap, tapasz, krem tenyleg jo, de csak a heg aktiv szakaszaban, kb. egy evig. A nyugalomba kerult heget mar lehet muteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176203 (30)
     
  20. Torolt_felhasznalo_447009
    Torolt_felhasznalo_447009
    2003. november 12. 11:5532.
    Kimi, és a tapasz, mármint egy darab (mert egy db 2000 Ft), mennyi ideig használható? És mennyi kell egy "kúrához"?

    Bocs, hogy oskat kérdezek, de mindig így vagyok az engem érdeklő dolgokkal. . . :-)

    Rituka, ez tényleg jó, hogy valaki átérzi. Persze ehhez azért egyéniség is kell. Szóval valaki írta, hogy őt ugyan nem zavarja, irigylem érte!

    Én tuti biztos vagyok benne, hogy egy csomó gátlásom összefüggésbe hozható ezzel a sebhellyel. Tini koromban kitaláltam mindenféle vadregényes dolgot, hogyan szereztem, így próbáltam elfelejteni, hogy zavar. Tök hülyeség.

    Nem vagyok ám olyan rögeszmés, mint tűnik! És azért az utóbbi pár évben javult a helyzet.
    előzmény:
    Kimi (29)
     
  21. 2003. november 12. 09:5831.
    Vajon tudják az egészségügyisek h a BCG ilyet okoz, ráadásul ilyen sok embernek? Vagy ez csak egy bizonyos korosztályt érintett? Érdekes lenne tudni. . .

    Mit mondjak, nekem is az a MEGGYŐZŐDÉSEM h mindenki a keloidomat nézi, tehát ez ilyen paranoia féle. Nekem is mondta a legjobb barátnőm, hogy nem érdekelné őt az egész a helyemben, simán felvenne ujjatlant - de szerintem ezt ő nem tudhatja. Mármint hogy milyen érzés.

    Kimi, örülök, hogy a gátmetszésed nem lett keloidos, az lenne szerintem a legszörnyűbb. Lehet azért nem, mert az nem annyira "mozgós" rész? Tudja a fene. Majd ha ott leszek a kórházban a dokinéninél, megkérdezem, hogy a szüléssel kapcsolatban mit javasol. Lehet hogy egy egész listával megyek oda:) Gyűjtsük össze a kérdéseket:))

    dokilady! A contratubex krém információim szerint megpuhítja a keloidot, nem lesz tőle ilyen kemény, de ez sem tünteti el.

    Tudjátok, engem az sem zavarna, ha a vállamon lenne egy hosszú csík, a műtét helye mármint, azzal vígan ellennék, csak ne ez a keloidos rémség legyen!! 24 évesen tök szar, hogy elkönyveltek olyan "szolidan öltözködőnek", mert ugye az igazán vagány darabok ujjatlanok. Pedig én is tudnék vagányabb lenni öltözködésben HA. . . Az a jó, hogy eddig ezt senki nem értette meg, ezt az érzést mármint - de most tudom, hogy nem vagyok egyedül !!!! Szép napot mindenkinek!!
    előzmény:
    Kimi (24)
     
  22. Torolt_felhasznalo_176203
    Torolt_felhasznalo_176203
    2003. november 12. 08:5330.
    Sziasztok!

    Contractubex krémet próbálta már valaki a keloidra? Eltűnteti a hegeket.
    előzmény:
    *Aniko (22)
     
  23. Torolt_felhasznalo_186168
    Torolt_felhasznalo_186168
    2003. november 11. 19:2329.
    Bioptron lámpára gondolsz. Igen, azt én is hallottam, hogy jó rá, csak nagyon-nagyon lassan hat.

    Azt a keloid tapaszt a MEDIST Kft. -nél lehet kapni, Belgrád rkp. 23. AZ első emeleten vannak. A tapasz 2000Ft, és ez kb. 2x5 cm. Van ilyen krém formában is, de azt nem szeretem, mert nem szívódik fel, és nyomot hagy a ruhán. Ez kb. 5000Ft, és nagyon sokáig elég.
    előzmény:
    rupcsi (28)
     
  24. 2003. november 11. 17:4128.
    Sziasztok!
    Ez alkati dolog. a császárom helye domborodott rendesen. 22 év után már lapos. Ellemben tavasszal, egy 2mm-s szeplőszerüséget eltávolitottak a vállamról. lett a helyén 5cm-s keloid. Bizony fáj, és húzódik. Úgy tudom, hogy a . . . lámpa (nem infra, piros az üvege és 100 eFt ami kézben tartható méretű), jó rá. Az Istennek sem jut eszembe a neve. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_447009
    Torolt_felhasznalo_447009
    2003. november 11. 17:1627.
    Rituka, én is kérek értesítést, sőt, szerintem ha ez a topic felszívódik, indíts újat, túl vagyok a keloidon címmel, erre tutira mindenki visszajön!

    Az az átok BCG, ugye?

    Hát nekem is az a kényszerképzetem, hogy mindenki bámulja, szerintem mindenki tényleg megnézi, és többen megkérdezik: mi ez? Tök gáz, hogy ilyenektől parázok, de ez van. Engem már az is vigasztalna, ha tök lapos lenne, hol lehet ilyen szilikonos tapaszt szerezni?
    előzmény:
    Kimi (24)
     

Címlap

top