Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. 2008. Április 24. 13:42301.
    Kedves zizz! Azt nem vállalok. Ne haragudj. Így is rengeteg a kérés, és a kevéske időmben szeretnék mindenkinek segíteni.Mamóka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325447 (298)
    2008-04-24  13:19
  2. 2008. Április 24. 13:37300.
    Akkor jóvan.
    (amúgy kedves fórumműködtető guruk! Igenis szerkesztőablakra fókuszálok, amikor éppen smiley-t szúrnék be, vazze!!!)
    (kávé szmájli) :D
    előzmény:
    Galina (296)
    2008-04-24  12:47
  3. 2008. Április 24. 13:32299.
    folyt.

    A 3.házban lévő Jupiter biztosítja számára a tanulásvágyat és a nyitottságot minden új felé. Nagyon lelkes tud lenni, ha beszélgetnek vele vagy történeteket mesélnek, ha valamit elmagyaráznak vagy csak egyszerűen meghallgatják. Mindent megjegyez, ami a tudásszintjének megfelel.Itt a Szaturnusz is, ezért mindent szeretne tudni. Az olyan kijelentésekre, hogy "Ehhez te még túl kicsi vagy!" nagyon érzékenyen reagál. Fontos, hogy kíváncsiságát - kérdéseire válaszolva- lehetőség szerint kielégítsék. Már korán nagyon értelmesen fejezi ki magát. Intellektuális viselkedésével komoly beszélgetőpartnerként hat.Ezeket az adottságait könnyed, meleg családi és iskolai légkörben a gyermek tökéletesítheti, és ez egész életében tartást és biztonságot nyújt neki.
    Felnőve objektív, független, barátságos és nyitott lesz, de mindíg távolságtartó. Ötletes lesz és találékony, azonkívül nagyon jó emberismerő. De a normális fejlődési utak szóba sem jöhetnek nála. Már gyermekkorban vigyázni kell, hogy ne érezhesse azt, hogy ő fölötte áll minden általános játékszabálynak.
    Számára a legjobb foglalkozási területek az orvoslás, elsősorban a sebészet, és a sport lehet.De minden olyan pálya, mely kockázatos, pld. autóversenyzés, pilóta, és főleg azok a feladatok, melyek úttörő szellemet követelnek meg.
    előzmény:
    mamóka67 (297)
    2008-04-24  13:08
  4. Torolt_felhasznalo_325447
    Torolt_felhasznalo_325447
    2008. Április 24. 13:19298.
    Szia!

    Nekem születési idő pontosításra lenne először szükségem, abban tudsz segíteni, ha elküldöm a főbb események adatait?
    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  5. 2008. Április 24. 13:08297.
    Kos Napjegy, Vízöntő Aszcendenssel.
    Élénk gyermek, akinek sok mozgásra van szüksége.Spottevékenység mozgáskényszerét kielégítené. Könnyen dühbe gurul, ilyenkor hagyni kell, hogy kidühöngje magát.Kűzdőszelleméhez olyan szülőkre van szüksége, akik nem engednek könnyen, de nem is állítanak fel túl sok szabályt és tilalmat, amellyel a gyermek tüzét kioltanák. Az elfolytás agrsszivitást okoz.Tudja, hogy mit akar, de mások akaratát már kevésbé tudja elfogadni.Saját útját akarja járni, ilyenkor a szülőnek figyelmeztetnie kell az emberi kapcsolatok fontosságára.
    A Vízöntő miatt, mint kisherceg, megmutatja a mindannapokban a különleges, eredeti oldalát, hisz tudja, hogy akaratos viselkedéssel bármit elérhet.
    Édesanyjától hamar elszakad, inkább azokhoz a gyerekekhez tartozik, akik felfedezik a világot, nem akar az anyja szoknyája mögé bújni. hamar a saját útját fogja járni, ehhez olyan szülőkre van szüksége, akik nem aggódnak túl sokat. Különleges kisgyermek, de ha ezt hangoztatják is, könnyen beképzeltté válhat.Az Uránusz együttáll az Aszcendensével, ami jelzi, hogy mozgékony, mint a higany, és meglehetősen fárasztó lehet időnként. Nem lehet keretek közé szorítani, mindig önmagát adja, eredeti ötleteivel mindig meglepi környezetét. Találékony, aki mindenhonnan talál kiutat.
    Csak ismételni tudom önmagam: nagy játéktérre és személyes szabadságra van szüksége ahhoz, hogy ki tudja bontakoztatni a képességeit.
    Rendkívül akaratos. Számára akaratának a keresztülvitele a legfontosabb. Már egész kicsi korában vezető szerepre vágyik, szeret parancsolni, és csak nehezen engedelmeskedik. Ebbe a szülőnek bele kell törődnie, mert büntetés helyett többet ér nála a szép szó és a gyengédség.
    Vakmerő és meggondolatlan, így gyakran érheti baleset.
    Legjobb valamilyen kűzdő sporttal lekötni az energiáit.
    Bak Holdjával védettséget megbizható környezetben talál.Minden változás, ha felkészületlenül éri, elbizonytalanítja.
    Ha egy Kos gyermek elveszti akaraterejét, illetve veleszületett önbizalmát, elveszti legfőbb energiaforrását is, amelyből életösztönét nyeri. A magába forduló, önbizalomhiányban szenvedő Kos szülöttjének valószínűleg erőszakosan megtörték az akaratát - történhetett ez előző életében is - így elvették a magabiztosságát. A Bak Holdjával nagy valószínűség szerint ez történhetett. Ezért kell vigyázni most, hogy vissza tudja adni a szülő azáltal, hogy nagy feladatokat bíz rá, elősegítve harci szelleme újjáéledését. Természetesen ez lehet a Bak Holdnak egy hatása, de nem mindenkinél. Ahhoz teljes fejtés kellene, hogy a fényszögekből meg tudjuk ítélni, hogy így történt-e.De ezt a szülő jobban látja, mint én.
    folyt.




    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256143 (289)
    2008-04-23  19:07
  6. 2008. Április 24. 12:47296.
    Nem aggódom, csak a kíváncsiság vezérel. Pont ezt írtam amit te, hogy nincs jó meg rossz jegy :)
    előzmény:
    baby_blue (295)
    2008-04-24  07:59
  7. 2008. Április 24. 07:59295.
    Nem én vagyok ugyan Mamóka, de azért belekotty egy picit.
    Nincs ugyanis olyan, hogy jó vagy rossz jegy.
    Valóban nem egyszerű a Skorpió, de azért önmagában az, hogy Skorpió valaki, még nagyon is jó lehet. Az ugyanis csak a Napjegye.
    Remélem, Mamóka részletes elemzése majd megnyugtat. (nyíló virágos szmájli)
    előzmény:
    Galina (285)
    2008-04-23  16:29
  8. 2008. Április 24. 07:43294.
    Mamóka, te drága!
    Nagyon jó olvasni a 'fejtéseidet'.
    Érdekes, hogy milyen más tud lenni egy-egy Rák vagy egy-egy Bak. Mennyire igaz az, hogy a Napjegy csak egy dolog.

    További sok erőt a fejtegetéshez!

    BB
    előzmény:
    mamóka67 (291)
    2008-04-23  19:59
  9. 2008. Április 23. 23:31293.
    Nem is tudom, hogy köszönjem meg előre is...Küldöm priviben! Rozsina
    előzmény:
    mamóka67 (292)
    2008-04-23  20:11
  10. 2008. Április 23. 20:11292.
    Rozsina kedves! Írd meg priviben a dátumokat (nagyonis működik), de a fejtést itt csinálom a dátumok nélkül. Jó? Mamóka
    előzmény:
    rozsina (286)
    2008-04-23  17:00
  11. 2008. Április 23. 19:59291.
    Jégvilág folytatás.
    A párod Rák jegyű, és Szűz az Aszcendense.

    Lelkiismeretes és aggályoskodó. Tartózkodó és áldozatkész. Nem könnyen lesz szerelmes, az ideális partnert keresi, és lehet, hogy számára ez egy elérhetetlen partner személyében testesül meg. Ám, ha sikerül egy hús-vér embert megszeretnie, akkor az a Rák ragaszkodásával öleli magához.Ezt a fajta kisajátítást általában csak kevesen tudják jól viselni. És még kevesebben a szigorú kritikáit, maximalizmusát. Nagyon ritkán lehet a kedvére tenni, és akkor kitör a vihar. Gyanakvó, fél a csalódástól.A jelentéktelen részletek őt is könnyen tévútra vihetik, és felébredhet szívében a féltékenység.Jellemző rá a túlzott érzékenység, nagyon hamar megbántódik.Párkapcsolatában eléggé önző.
    Mivel az Uránusza rajta van az Aszcendensén, állíthatom, hogy mágnesesen vonzó, független és nagyon eredeti egyéniség.Lehet ingerlékeny és kiszámíthatatlan, aki érzelmi feszültségektől szenved.
    Önfejű, önálló karakter.Szokatlan a kisugárzása, és a viselkedése mindíg esetleges. Emiatt kevésbé együttműködő, reménytelenül önfejű és nem képes alkalmazkodni.
    Rossz hírem van a számára, az ilyen ember másik társ mellett is csak ideig-óráig képes megmaradni, hacsak a társ nem végletekig alkalmazkodó. Akkor viszont unalmasnak tartja, és azért áll odébb. Nehéz megfelelni az igényeinek, de ha nagyon szereted, meg kell próbálnod. Nincs más út, csak a teljes odaadás. Így viszont te fogsz meghasonulni, és nem leszel önmagad. Lehet, hogy fájó szívvel, de el kellene engedned.
    A Szaturnusza ott pöffeszkedik a 7. házában, ami bizony rá fogja nyomni a bélyegét a párkapcsolataira. A karma ura nehéz tanulási feladatot ró ki számára: az elfogadást, a hűséget és a társának a megbecsülését.
    Ez a bolygó félelmet idéz elő nála a közelségtől és a kapcsolatoktól,de az egyedülléttől is, ezért elővigyázatos.Nem tudja elhinni, hogy valaki önszántából szeretheti őt.Irányítja és uralja a társát, belül általában hideg marad, és csak rövid találkozásokra enged fel. A szilárd kapcsolatban - ami az eszményképe - csak akkor tud megmaradni, ha állhatatosságot fejleszt ki magában és felelősségteljes, gondoskodó, hűséges, megbízható türelmes és komoly lesz a kapcsolatokban.
    És főleg akkor, ha sikerül rádöbbentened, hogy benned találta meg az igazit. Ugyanis most még nem tudja, hogy mit veszít.
    előzmény:
    mamóka67 (290)
    2008-04-23  19:21
  12. 2008. Április 23. 19:21290.
    Kedves Jégvilág! A te esetedben egy Bak-Rák találkozását elemezhetem. Te Bak Napjeggyel és Mérleg Aszcendenssel születtél. Először megpróbálom a Te szempontodból elemezni.

    Nehezen megközelíthető vagy kevés embert engedsz közel magadhoz, és csak ritkán mutatod ki az érzelmeidet. Ebben még a Skorpióban lévő Holdad is segít.Ugyanekkor képes vagy másokat saját befolyásod alatt tartani. Birtokló természeted csak nagy kompromisszumok árán tud a Rák társaddal egy nevezőre kerülni. A Rák és a Bak jegye a horoszkóp egymással szembenálló jegyei. Ilyen esetben olyan ellentét szokott a két fél között feszülni, ami már majdnem összhangnak számít.Elvileg ennek a kapcsolatnak tökéletesnek kellene lennie, mivel minden megvan benned, ami a párodból hiányzik, így aztán tökéletesen kiegészíthetnétek egymást. Te megbízható és hűséges társa vagy a Rák párodnak, aki értékelni tudod őt, és csöndes, de állandó szeretetet vársz tőle. Akkor, ha a Holdad dominál, a Skorpió negatív tulajdonságai jönnek elő: lehetsz szélsőségesen féltékeny, haragtartó, bosszúálló, aki feltétel nélküli odaadást követel a partnerétől.Előfordulhat, hogy depresszióssá válsz, vagy csak melankolikus, ezt az érzékeny Rák nehezen viseli. Ha problémák adódnak, olyankor azt hiszi, hogy ő a felelős, és idővel fellázad a lelki kényszer, v. nyomás ellen.Ha hajt valamiféle ellenőrzési vágy, akkor még azt is szét tudod zúzni, amit szeretsz.
    A Hold erőteljes befolyása felszítja a féltékenységedet, és ezek mozgatják cselekedeteidet, és reakcióidat. Nagyon fontos, ha így van, akkor ez meg kell magadban fékezned.Ha tudja a párod, hogy te ez ellen az érzés ellen kűzdesz, akkor ő esetleg partnered lehet abban, hogy ezt közösen legyőzzétek.
    Mivel az érzelmeid a Holdad hatására kiapadhatatlanok, ezek az erők azonnal felszínre törnek, ha téged bármilyen kihívás ér a párod részéről, és jelentősen befolyásolják a különböző helyzetekben tanusított reakciókat.Pld. indulatos kitörések.
    Előfordulhat az is, hogy a Rák erejét meghaladja a te teljesitményre ösztönzésed, és esetleg az általad megszabott mércét nem tudja tartani.
    A birtoklásról már fent tettem említést, de a kisajátító birtoklási vágy is felőrölheti a legszerelmesebb ember érzelmeit is.
    Arra búzdítanálak, hogy ne gubózz be, és szabadabban fejezd ki az érzelmeidet. Sajnos a Szaturnusz a képletedben olyan helyen áll, hogy felerősíti a hajlamodat a pesszimizmusra és gyanakvásra.Ilyen esetben mindíg jön az önsajnálat.Ha ez még gátlásossággal is párosul, akkor arra kell gyanakodnom, hogy esetleg gyermekkorban átélhettél egy érzelmi zsarolást. Ezt pedig fel kell oldanod magadban.
    Mivel a Plútó rajta ül az Aszcendenseden, és azt feltételezem, hogy hatalmas lelkierőket tudsz mozgósítani, és ezzel másokat befolyásolni. Akaratod erős, a céljaidat meg tudod valósítani, és arra is alkalmasnak tartalak, hogy szembenézve a hibáiddal, alkalmas és kész vagy a párodat átvezetni az életetek válságain.
    Tudom, ehhez két ember kell, de ha megpróbálod, legalább a magad részéről a lelkiismereted tiszta lesz.
    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  13. Torolt_felhasznalo_256143
    Torolt_felhasznalo_256143
    2008. Április 23. 19:07289.
    Szia mamóka! Volt itt egy kis gondom ezért nem tudom hogy megkaptad-e.Tehát leírom mégegyszer.A K. nevű fiam születési ideje 04.14 éjjel 2 óra 40 perc.Remélem még nem kezdtél bele.
    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  14. 2008. Április 23. 18:16288.
    Kedves Beus01!

    Részletes elemzést adtam az aszcendensedrő és a férjadről a 127, és a 128 hsz-ban. Mamóka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210099 (287)
    2008-04-23  17:54
  15. Torolt_felhasznalo_210099
    Torolt_felhasznalo_210099
    2008. Április 23. 17:54287.
    Kedves Mamóka!

    Kb. 2 hete már írtam privit és kértem egy részletesebb elemzést, gondolom még nem jutottál el hozzám:) Vagy esetleg meg sem kaptad, amilyen jól működik mostanában a rendszer.

    Most módosítanám a születési időpontomat, anyukám pontosított: 1970.05.21. 14.15 Budapest.
    Nagyon hálás lennék ha tudnál kicsit foglalkozni velem, mert mostanában ( évek óta ) nem mennek túl jól a dolgaim, hátha egy-két kérdésemre választ jelent az elemzésed. Nem ragaszkodom a privihez:))

    Nagyon szépen köszönöm.
    További jó munkát és sok energiát kívánok neked.
    Üdv, Bea
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. Április 23. 17:00286.
    Köszi, hogy segítesz. Ezt sejtettem én is, de szerettem volna ezeket priviben elküldeni neki (nem mintha bármi titkos lenne benne) csak azt írja ki a rendszer, hogy nem lehet neki privit küldeni...Érted ezt?! Lehet ilyen?
    előzmény:
    Nitókrisz (276)
    2008-04-22  19:57
  17. 2008. Április 23. 16:29285.
    Kedves Mamóka!

    Nagyon kíváncsi lennék a kislányom elemzésére. Ő a skorpió jegyében született. Én nem ismerek ilyen jegyű embereket a környezetemben, mégis a terhesség alatt minden ismerős a fejét fogta, mikor megmondtam, hogy skorpió lesz, mert állítólag az a "legrosszabb jegy".

    Véleményem szerint nincs olyan, hogy legrosszabb, remélem Te is alátámasztod ezt a véleményemet az elemzéseddel.

    Szül. hely, idő: Budapest, 2007. november 4. 16.55

    Előre is köszönöm a fáradozásodat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. Április 23. 16:00284.
    Isten áldja Mamókát, hogy így próbál segíteni sok-sok ismeretlenen emberen!
    előzmény:
    mamóka67 (283)
    2008-04-23  15:17
  19. 2008. Április 23. 15:17283.

    Kedveseim! Már nem fér a privimbe a sok kérés! Tudjátok jól, ugye, hogy igyekszem mindenkinek a kérését teljesíteni, de ez nagyon lassan megy.

     

    Én először a topic kéréseket teljesítem, mert abból nagyon sokan tanulhatnak, és ezért inditottam a topicot.

     

    Ezért kérem, hogy, hogy ide írjátok a kérést, nem dől össze a világ, hisz a nick úgyis titkos.

     

    Köszönöm a megértéseteket és a türelmeteket! Mamóka

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  20. 2008. Április 23. 15:02282.

    Szia BB!

    Velem is ezt csinálja, én is próbáltam írni Mamókának,  míg végül, kb. hatodszorra elfogadta, hogy szerepel az adat bázisban....

    Kicsit már újíthatnának, olyan zavaros lett ez  az egész nlc....nem?

    B. 

    előzmény:
    baby_blue (280)
    2008-04-23  14:52
  21. 2008. Április 23. 14:53281.

    Nade, sebaj, végül sikerült.

    Annyira hiányoznak a szmájlik, nem értem, miért nem csinálnak már valamit itten a fenntartók!!! (iszonyúan mérges szmájli) 

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  22. 2008. Április 23. 14:52280.
    Miért írta azt ki, hogy 'címzett nem szerepel az adatbázisban' a privire, mikor még online is vagy?
    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  23. Torolt_felhasznalo_256143
    Torolt_felhasznalo_256143
    2008. Április 23. 09:51279.
    Szia mamóka! Köszönöm az elemzést, nagyon találó amit írtál, ügyes vagy.Még elolvasom párszor csak az értelmezés céljából.Szavakkal nem tudom kifejezni, de nagyon-nagyon jó.Üdv:Kata.
    előzmény:
    mamóka67 (254)
    2008-04-20  15:40
  24. 2008. Április 23. 08:42278.

    Azt én is nyugodtan mondhatom, hogy bizony amiket írtál,

    pár apróságtól eltekintve, minden ült. De még az is lehet,

    hogy csak ezután fogom megérteni, felismerni azokat.

     

    Én nem teszek különbséget jó és rossz tulajdonságok között,

    hiszen az mind én vagyok. Tehát nem vagyok csak jó,

    és természtesen nem vagyok csak roszz.

     

    Ezt azoknak szántam, akik azt hiszik, hogy csak a "jó"

    tulajdonságaikkal kell felvállalni az azonosságot. (mosoly)

    előzmény:
    mamóka67 (277)
    2008-04-22  20:04
  25. 2008. Április 22. 20:04277.
    Drága Dharma! Szavaid zene füleimnek. Ritka aki ilyen egyértelműen elfogadja a képletét. Pedig ez még csak egy kis ízelitő volt a teljesből. Nagyon boldog vagyok, hogy örömöt tudttam neked okozni. Rengetegen várnak rám, remélem, ha lassan is, de mindenki kérését fogom tudni teljesíteni. Puszi Mamóka.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_187391 (273)
    2008-04-22  18:40
  26. 2008. Április 22. 19:57276.

    Szia!

     

    Csak besegítek kicsit mamókának: ez kevés, ez alapján nem lehet horoszkópot készíteni. Add meg a pontos születési adatokat - hely, évszám, óra, perc...

    előzmény:
    rozsina (274)
    2008-04-22  19:24
  27. 2008. Április 22. 19:27275.
    Úristen, sejtettem azt, hogy pasi és hogy ugyanazok....
    előzmény:
    mamóka67 (266)
    2008-04-21  16:52
  28. 2008. Április 22. 19:24274.

    Szia!

    Megcsinálnád a horoszkópomat, ha ráérsz? Próbáltam privit írni, de nem ment...szeptember 22-én születtem, nő vagyok. Előre is köszönöm! Üdv: rozsina

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  29. Torolt_felhasznalo_187391
    Torolt_felhasznalo_187391
    2008. Április 22. 18:40273.

    Szia Mamóka!

     

    Nagyon, nagyon köszönöm! Minden igaz az utólsó betűig!

    Amit a függőségi viszonyaim felszámolásáról írtál, az éppen most van folyamatban és nagyon nehezen élem meg, de igyekszem tanulni.

     

    Egyébként a Skorpió-Holdat tényleg anyai ágon örökítjük a családban, a nagymamámnak, az anyukámnak, nekem, és a kislányomnak is ugyancsak a Skorpióban van a Holdja.

     

    Mégegyszer nagyon köszönöm, hogy rám szántad az idődet!

    A jövőre nézve pedig sok sikert, örömöt és boldogságot kívánok!

    előzmény:
    mamóka67 (247)
    2008-04-20  11:06
  30. 2008. Április 21. 23:30272.

    Nem érdeklik a konvenciók és a külsőségek, mindenből az egyszerűt szereti. Fontos, hogy legyen hely a könyveinek, az állatainak. Lakását funkcionálisan rendezi be, fontos a telefon, az email stb. Sokat szellőztet, ablakai nyitva vannak. Ruhái kényelmesek. Nem a főzés a hobbija.  Gyerekeit nagy szabadságban neveli, és arra neveli őket, hogy önállók és eredetiek legyenek. Mindenféle tehetségüket kibontakoztatja, de nem szereti a hagyományos iskolát.

    A Vízöntő igen jóérzésű, melegszívű. Ő a bajtárs. Igazi emberbarát. Erős etikai és morális alapjai vannak. Szeretne elhatárolódni olyan erőktől, mint a düh, gyűlölet, írigység és az ösztönök. Emlékezőtehetsége nagyon jó, felfogóképessége átlagon felüli. Mindíg az értelem irányítja a tetteit, és általában határozott és következetes. Kitartóan halad a célja felé. Kevéssé befolyásolható, elsősorban önmagára hallgat. Kellemes társasági ember, jó és szívélyes házigazda. Optimista alkat, de hajlamos a melankóliára is. Mások gondjait megérti, beleérzőképessége rendkívüli.

    Szívesen és ellenszolgáltatás nélkül segít a bajbajutottakon, rá mindíg lehet számítani.

    Az önmegtagadáson keresztül képes eljutni a lemondásig, a világtól való elfordulásig. Ideálja mindíg egy kicsit emberfeletti, mely sokszor prometheuszi kalandhoz hasonló vállalkozások felé taszítja.

    Negatív tulajdonságai lehetnek: hűvös, hóbortos, kiszámíthatatlan, konok, különc, önfejű. Lehet rugalmatlan, merev, igazság-fanatikus, világmegváltó és gáncsoskodó.

    Az egész világ a fejében van, de nincs késztetése, hogy az ötleteket átültesse a gyakorlatba, vagy ellenőrizze gyakorlati kivitelezhetőségüket.

     

    előzmény:
    mamóka67 (271)
    2008-04-21  23:01
  31. 2008. Április 21. 23:01271.

    A Vízöntő, mint Napjegy.

     

    Alapelve a változás és változtatás, erőssége pedig az eredetiség.

    Bolygója az Uránusz, gyengéje a lázadás, mely lehet céltalan is minden ellen, l' art pour l' art. Ilyenkor rombol, de kivezető utat nem mutat.

    Jan.21-febr.18-ig terjed. Az 1700-as években léptünk be a Vízöntő korszakba, amikor a korra jellemző Uránuszt felfedezték. A korszakalkotó változások akkor történnek, amikor 220-360 év között jár a jegy. Az új korszakhoz a "new age" filozófia köthető, a hippi korszak (testvériség, szeretkezz, ne hábozúzz!) Messze nemcsak ebből áll a világ, ma már látható.

    Jellemző a Vízöntő emberre a racionális,és logikus gondolkodás,, és mivel a koncentrált gondolat erejét adja, mások tudatába képes behatolni.

    Mielőtt az Uránuszt megtalálták a Szaturnusz volt a Vízöntő bolygója. Ő az utolsó szabad szemmel látható bolygó.  Azt hitték ő áll az idő és a tér peremén, uralkodik a téren és renden. A bolygó azokat a félelmeket és korlátokat jelöli, amelyekkel minden nap meg kell kűzdenünk itt a valóságos világban, és ez nehezen megy. A szaturnuszi életciklus fényszögek minden ember életében jelentősek. 40-44 éves korban a meglévő ellen lázadunk a hatására.

    Az Uránuszra és a Szaturnuszra is jellemző a 7-es rezgésű energia, mert 7 évenként van kemény szaturnuszi energia az életünkben. Korlátokat és félelmeket jelez, melyeket magunknak kell legyőznünk.

    Az Uránusz a káosz, a kötöttségek nélküli anarchia jelképe. A Vízöntőnek a szabadságvágya kötődik az Uránuszhoz. Taszítja őket minden, ami csúnya, ami civilizálatlan, az emberiséget akarják megreformálni, hogy a haladást biztosítsák.

    A Vízöntő az elavult és földhözragadt eszméktől akarja megszabadítani a világot. Ezt bármilyen eszközzel hajlandó elérni, akkor is, ha fel kell rugnia a meglévő rendet, és kő kövön nem marad. Sokszor elvonatkozik a valóságtól.

    A Nap a szellemi fejlódésünk, az egonk, ez van a Vízöntőben az önbecsülés és a saját szellemi nagyságába vetet hit.

    Csoportenergiának szenteli az életét, csoportban szeret dolgozni, nem szereti magát előtérbe helyezni. Társaságban érzi jól magát. Toleráns, stabil, hűséges és megbízható partner. Nehezen mutatja ki az érzelmeit. Nagyon sok barátja van. Bár nehezen köt batátságot, de akkor örökre.

    folyt.

     

     

     

     

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  32. Torolt_felhasznalo_452521
    Torolt_felhasznalo_452521
    2008. Április 21. 17:25270.

    meg a kéki is aki szintén személyesen találkozott velem-hogy csak az ismertebb neveket említsem. Ez még lemaradt.

     

     

    Kérj bocsánatot-mert úgy illik-ha szorult beléd némi becsület

    előzmény:
    mamóka67 (266)
    2008-04-21  16:52
  33. Torolt_felhasznalo_452521
    Torolt_felhasznalo_452521
    2008. Április 21. 17:22269.

    meg a kéki is aki szintén személyesen találkozott velem-hogy csak az ismertebb neveket említsem. Ez még lemaradt.

     

     

    Kérj bocsánatot-mert úgy illik-ha szorult beléd némi becsület.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_452521 (268)
    2008-04-21  17:19
  34. Torolt_felhasznalo_452521
    Torolt_felhasznalo_452521
    2008. Április 21. 17:19268.

    És a leggnagyobb bánatodra nő vagyok-amit az Ugor is tud tanusítani.

     

    Mond miért játszol ilyen primitiv és becstelen játékot?

    előzmény:
    mamóka67 (266)
    2008-04-21  16:52
  35. Torolt_felhasznalo_452521
    Torolt_felhasznalo_452521
    2008. Április 21. 17:17267.

    Nem.

    Én csak ezen a reg-en vagy, de felhatalmazlak, hogy fordulj szíves szeretettel a modikhoz-felvagy hatalmazva, hogy megnézesd az IP-t.

     

    Valaki nagyon erölködik ismét.Mondjuk az ócska játék őt minősítí.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216664 (265)
    2008-04-21  12:43
  36. 2008. Április 21. 16:52266.

    Nem tudom, hogy mi van a privimmel, megcsináltam egy hatalmas képletfejtés, de már elküldeni nem tudtam, és elszállt az űrbe. Ennyit a munkámról.

    Amit írtál, azt hiszem igen, bár van még más neve is, és pasi (Halak azt hiszem) Puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216664 (265)
    2008-04-21  12:43
  37. 2008. Április 21. 12:43265.

    Mamóka!

    priviben akartam, de azt írja ki, nem szerepelsz a z adatbázisban...

    Mindegy!

    Egyetlen kérdéssel zavarnálak:  Valmont, Rahan, Jesse711, lilaorchidea, zivatarral ezek a ne vek mögött egyetlen ember van, ugye?

    B.

    Válaszod várom!

    K öszönöm! 

    előzmény:
    mamóka67 (264)
    2008-04-21  12:18
  38. 2008. Április 21. 12:18264.

    Az én elemzéseim nem férnek el a topicban, mert kb. 20 A/4-es oldal szokott lenni. Ott én is szoktam pontosítani, ha nem hivatalos a dátum. Ezek, amiket itt csinálok, főleg általános jellemzők, fűszerezve a személyes bolygók fényszögeivel, stb. Itt nem sorskérdések dőlnek el, hanem olyanok, hogy a két jegy összeillik-e, stb. Ide ez is elég, mert mindenki tudja, ha teljes képlet elemzést akar, akkor személyesen kell elmennie egy asztrológushoz, aki pontosítja, kivesézi stb. a horoszkópját. Ez, amit én csinálok, az újságokban lévő horoszkóp és a teljes fejtés között áll, csupán azért, hogy megszerettessem és megismertessem azokkal, akik erre fogékonyak az asztrológiát, és hogy kb. hogyan működik. A humorérzékemet pedig ne akkor kérd számon rajtam, amikor több százan várnak a munkámra, és köszönet helyett kritikát kapok.

    Nincs is másom, CSAK humorérzékem, különben nem csinálnám ezt.....

    előzmény:
    D@lma (261)
    2008-04-21  08:26
  39. Torolt_felhasznalo_926949
    Torolt_felhasznalo_926949
    2008. Április 21. 11:17263.

    Kedves Mamóka! Nagyon köszönöm az elemzésed, hozzásegített a tisztánlátáshoz.

    További jó munkát, sok örömet kívánok.

    Laura

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  40. 2008. Április 21. 09:21262.

    Szia Mamóka!

    Nagyon köszönöm az elemzést, tényleg stimmel.Amolyan tükör ez nekem, lehet, hogy jobban jártam volna, ha egy perccel előbb születek és még a vítöntő aszcendensben vagyok?:D:D 

    Tényleg szó szerinti igazságokat írtál.A szerencsém, hogy a rossz kapcsolatokon túl vagyok, mintegy ajándékot kaptam a sorstól a férjem:) ..az álmodozásomon nem tudok javítani, abban lehet menthetetlen vagyok!

    Köszi mégegyszer! 

    előzmény:
    mamóka67 (248)
    2008-04-20  11:57
  41. 2008. Április 21. 08:26261.

    Mamóka!

    Nem sértésnek szántam,vagy kötözködésnek: az úgylátom megvan  a sorsfeladatod mondatot mondattal.Láttam a rengeteg hozzászólást és humorból írtam be.Ha esetleg nincs humorérzéked akkor ne haragudj. Nem tudom meddig fogod bírni az ostromot mert rengetegen fognak kérni elemzést(volt már ilyen topik,ezt is írtam)és egy idő után már egyszerüen nem tudott válaszolni a topikindító a kérésekre.Kapott érte utána,hogy miért ajánlja fel ha nem tud válaszolni.

     

    Egyébként egy elemzéhez nem kell pontosítani a horoszkópot?Tehát életesemények(testvér születése,házasságkötés,szülő halála?),hogy pontos képet kapj?Nem okoskodás,kiváncsiság..

    előzmény:
    mamóka67 (223)
    2008-04-17  19:10
  42. 2008. Április 21. 08:23260.

    Sziasztok, jó reggelt!

    mamóka köszönöm a válaszod, várom a személyes elemzést ha időd engedi és azt is előre köszönöm!

    bogyó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2008. Április 21. 07:09259.

    A karmaasztrológia elfogadja a reinkarnációt, és hisz abban, hogy nincs kötelező karma. Életünk folyamán ha válaszút előtt állunk, többféleképpen dönthetünk.

    A karma az ok és okozat erkölcsi törvénye, amely alapján tetteink összességét az egyik életből továbbvisszük a másikba, ami sorsunk javulásához, vagy romlásához vezet, a döntés joga mindíg a lélek kezében van, mivel segítségünkre lehet abban, hogy szembenézzünk a saját vétkeinkkel, és átérezzük a felelősséget mindazért, ami velünk történik, vagy amit másokkal teszünk.

    A horoszkóp elkészítésénél a 7 ősbolygón kívül rengeteg kisbolygót is figyelembe vesz a karmaasztrológus.

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  44. 2008. Április 20. 21:15258.
    lemaradt a zavarban kévő arcocska :DD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2008. Április 20. 21:14257.
    Bocsi az értetlenkedés miatt, csak nem tudtam most végigolvasni a topicot, de miről szól ez a karma dolog? Bocsi a tudatlanságért...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2008. Április 20. 16:07256.

    Ennek nagyon örülök mse, úgy tűnik már nagyon jól esik a dícséret.

    Boldog vagyok, hogy tudtam segíteni abban, hogy mégjobban megismerjétek magatokat és egymást. Minden jót kívánok Nektek!Mamóka.

    előzmény:
    mse82 (253)
    2008-04-20  15:01
  47. 2008. Április 20. 16:03255.

    Bár nagyon kevés az időm, és minden ilyen és hasonló beszélgetés még csak elvesz belőle, (szerencsére nincs belőle sok).

    Végignéztem a topicot és a 8, 14, 23, 28, és 44.-es hsz-ban sincs időpont. Ez most már túlmegy a jóindulat kérdésén, ha inkább vitatkozol, minthogy leírd a dátumot.

    Rengetegen várnak rám, bocsáss meg, ha nem tudok tovább foglalkozni a problémáiddal. Szia.

    előzmény:
    Monya616 (252)
    2008-04-20  14:21
  48. 2008. Április 20. 15:40254.

    A 116 hsz-ban kért kisfiad B. képletét(részletét) most elküldöm

    Ismét egy olyan képlet, ahol perceken múlik az Aszcendens állása, mivel Rák 29 fokra esik. Itt is csak remélhetem, hogy jó az időpont.

     

    Bak napjegy-Rák Aszcendenssel. és Rák Holddal.

     

    Alaptermészetéhez azért olvasd el a 17. hsz-t.

    Komolyabb és erősebb akaratú más gyerekeknél, elvárja, hogy ennek megfelelően kezeljék.  Ezért nagyon fontos, hogy a szülők ne egyszerűen tiltásokat és szabályokat állítsanak fel, hanem magyarázzák is meg, hogy miért kell ezt, vagy azt tennie.  Rendkívül értelmes, és fogékony a racionális érvekre, egyáltalán nem szereti, ha átlátszó válaszokkal lerázzák, és nem veszik komolyan. Mindent nagyon alaposan csinál. Bizonyos dolgokhoz hosszabb időre van szüksége másoknál, de erős kötelességtudata kifiogástalan teljesítményre ösztönzi.  Tökéletesség utáni vágya problémákhoz vezethet, ha az iskola vagy a szülői ház is magas követelményeket támaszt vele szemben. Meleg, családi környezetre van szüksége, amely megerősíti abban, hogy magáért szeretik, és nem a teljesítményéért.  Mindent megfigyel, a dolgokat olyannak fogadja el amilyenek, az irreális vágyak és álmok távol állnak tőle.

    Ez persze nem azt jelenti, hogy kemény lelkű, nagyonis nem az, főleg a Rák Holdja miatt.

    Fölöttébb ragaszkodó, érzékeny gyermek. A szeretet, a gyengédség, az odaadás legalább olyan fontos számára, mint az étel, vagy az ital. Mivel minden hangulatváltozást megérez, nagyon fontos, hogy szülei, ha bármi problémájuk van, beszéljenek róla, mert ha nem teszik, úgyis megérzi, és szenved tőle. (ilyenkor szokott ideges, esetleg agresszív is lenni).  Ha ők boldogok, akkor ő is.

    Mivel nyugalomra és biztonságra van szüksége, gyakran visszavonul órákra a szobájába és magában játszik, vagy olvas.  ha valaminek örül, nehezen tudja szavakba önteni. Nem beszél túl sokat, és általában igen zárkózott, befeléforduló. Ezt a többi bolygójának elhelyezkedése is mutatja a képletében.  Gazdag belső lelkivilága van, amelybe visszavonul, ha a külvilág túl dúrvává válik.

    Sok szeretetre van szüksége, hogy bátorságát összeszedve csigaházából előbújjon és a számára félelmetes világban helytálljon.

    A Rák Aszcendense is azt mutatja, hogy milyen érzékeny gyermek.  A védettség, a gyengédség legalább olyan fontos számára, mint a napi étkezés.  Kimondottan hízelkedő, szereti, ha becézgetik. Bár ez kamaszkorban egy időre biztosan megváltozik, de aztán visszatér, mint alaptermészet. A hangulati dolgokat nagyon jól érzékeli. Ha a családban vihar készül, ő teljes biztonsággal megérzi.  Nagyon beleérző és együttérző, de csak nehezen tudja magát kifejezni.

    Azokhoz a gyerekekhez tartozik, akik sokáig kicsik maradnak, hogy védelmet és támogatást kapjanak.

    Bak Vénusza miatt szociális kapcsolataiban inkább visszafogott. Nem ugrik minden ismerős nyakába, csak mert az barátságosan rámosolyog.  Félénken köti első barátságait, néha kicsit ridegnek hat, pedig érzései erősek.  Szívét pedig nagy fájdalom tölti el, ha valamelyik barátja hátat fordít neki.

    Marsa a Bakban van, ezért nem érez késztetést a határok átlépésére.  ha becsvágyát felkeltik, például egy sportverseny alkalmával, akkor hatalmas erőket képes megmozgatni, nem ismer kíméletet, sem magával, sem másokkal szemben, és minden erejével és kitartásával megpróbálja az ellenfelet legyőzni.Nagyon szereti az otthonát, a lakhelyét, szereti, ha vendégek jönnek, ha szülei sok új dolgot mutatnak neki.  Családját szükségesnek és támogatónak érzi, ösztönzőleg hatnak rá látóköre tágításában.

    Nagyon nyitott más érzéseivel és szenvedéseivel szemben, különösen az édesanyjáéval.  Ahhoz, hogy független emberré váljon, bátorításra van szüksége, hogy saját érzéseit kimutassa. Dús fantáziával rendelkezik, amit legjobban a művészetekben tud kifejezni, a festészetben, a zenében, vagy különböző szerepjátékokban. Gyűlöli a tétlenséget, ezért kell biztosítani számára mindíg értelmes elfoglatságot.

    A Bak Nappal rendelkező gyermek világos célokat tűz ki maga elé, figyelembe veszi a fennálló normákat, és lassan elindul felfelé a hierarchia lépcsőjén. Az én-identitás kialakulásával, kb, mostanában, a gyermek felnőtté szeretne válni.  Minél inkább kialakul éntudata, annál inkább azon fog fáradozni, hogy olyan okos és megbízható legyen, mint felnőtt példaképe és ugyanolyan komolyan is vegyék.  Amikor eléri a pubertáskort, és feladatának tartja sorsának saját kezébe vételét, akkor jelentkezik a Bak Nap minőség teljes erejével.  Céltudatosság, elvhűség, egészen a makacsság határáig, az eddig inkább a Hold és az Aszcendens által meghatározott karakternek a Nap új színezetet kölcsönöz. Nehéz vele vitatkozni, nem erejével, fürgeségével, ügyességével győzedelmeskedik, kitartása vezet eredményre.

     

    Nem tudhatom, hogy Te az Ikrek Holdaddal és az ő Rák Holdjával milyen anya-gyermek kapcsolatot tudsz fenntartani vele. Ám mivel itt levegő és víz kombinációjáról van szó, biztosan egyre nehezebb. A kettőtök közötti kapcsolatot a gyerek vágyai befolyásolhatják, sok kézzelfogható szeretetet és odafigyelést vár el, mint esetleg te adni tudnál, de ez csak a látszat, ami a levegős Holdadból fakad. (nem a szereteted hiánya!) 

    Neked, mint levegős gyorsmozgású Ikreknek furcsa lehet az ő lassúbbsága, mint a többi gyereké.  Ne sürgesd, inkább tanítsd meg neki, hogyan kell lazítani, és hagyj időt neki, hogy a maga tempójában haladjon a kitűzött cél felé. Te, aki minden újdonságért rajongsz, próbáld megteremteni számára a hőn vágyott állandóságot.

    Az ő számára a józan észt, higgadtságot komolyságot és sok kitartást követelő foglalkozások valók: pld. a nyilvánosság előtt felelős pozíciók, mint a politikus, állami alkalmazott, vezető minden területen. Ahol mindíg szükséges a maradandó értékekhez való jó érzék: a banki és igatlan területeken, a biztosításban vagy a vagyonkezelésben. Ahol tiszta struktúrákat kell teremteni.  

     

    Gyermekhoroszkópot nem szoktam csinálni.Ilyenkor szokták ráfogni az asztrológusra, hogy determinál. Ez nem így van. Bízom benne, hogy Te az okos szülők közé tartozol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256143 (116)
    2008-04-08  09:34
  49. 2008. Április 20. 15:01253.

    Szia Mamóka!

     

    Nagyon köszönjük az elemzést, és a rá fordított idődet! Telitalálat!!!

    Nem is találtunk a jellemzésben olyan részt, ami eltérne a valóságtól.

     

    mse

     

     

    előzmény:
    mamóka67 (246)
    2008-04-20  10:15
  50. 2008. Április 20. 14:21252.
    Úgy látszik, hogy a közös hangot továbbra sem sikerül megtalálnunk... Azt hittem, hogy a kezdeti félreértéseket már tisztáztuk, de a reakcióidból mást érzek. Ha jót írok, hátsó szándékot sejtve nekem támadsz, ha kérdezek, az is baj, pedig csak a véleményedre lettem volna kíváncsi. Sajnálom! És valamit félreérthettél, mert nem vagyok jártas az asztrológiában, de hiszek benne, a megtapasztalásaim révén. A születési időmet pedig már a kezdet kezdetén elküldtem privátban, a kedvesemével együtt, az egymással való feladataink feltérképezése érdekében. Tudom, hogy miért hoztad létre a topic-ot, és látva a munkásságodat, maximális elismerésre vagy méltó. A kezdeti ellenérzéseim sem közvetlenül ellened irányultak, egyszerűen nem hittem abban, hogy ilyen körülmények között kielégíthető az emberi kíváncsiság. De szerencsére rám cáfoltál, úgyhogy gratulálok!
    előzmény:
    mamóka67 (251)
    2008-04-20  13:31

Címlap

top