Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. 2008. Április 12. 11:20151.

    Először megpróbálom az "Anya kapcsolatodat" megfejteni.

    Az írod, hogy az édesanyád Rák-Rák.

    Gondolom, amit a Bakról írtam a 17. hsz-ban, azt elolvastad.

    A Rákról pedig a 39.hsz-ban olvashatsz.

     

    Az édesanyádnak szüksége van biztos társra, a családi fészekre, ahol elbújhat a világ elől. Ha nem lenne erős becsvágya, el sem hagyná ezt a védett területet. Mindenkiről szivesen gondoskodik, akkor boldog, ha szeretteinek mindent megadhat. A Rák már csak ilyen. Ám a dupla Rák már komplikáltabb. Míg szeretetével "elhalmoz", elvárja, hogy állandóan dícsérjék. Hibája, hogy elég gyakran szeszélyes, szélsőségesen érzékeny. Sokszor a legapróbb ellenvetésre is hevesen reagál, olyankor duzzog, és nagyon neheztel.

    Birtokló típus,ebből következően féltékeny. Mindenre és mindenkire. Legszívesebben kisajátítana férjet, gyereket, barátot. Ő a tipikus "kotlóstyúk".

    Látszólag alkalmazkodó, s csak a közvetlen környezetében élők tudják, mennyit kritizál, mennyire követelőző, és sok esetben érzelmi kitörésekkel próbálja zsarolni a környezetét, hogy elérje a célját.  Önzetlenül cselekszik, de ez is látszólagos, mivel félelmében teszi, nehogy elhagyják. Álmodozó, az érzelmei irányítják, és szeretetre éhes. Ettől a szeretetéhségtől kell állandóan azt éreznie, hogy nélkülözhetetlen. Nem tudja elengedni a gyermekét, mindenféle indokot kitalál arra, hogy miért nem helyesek a gyermek döntései, csak azért, hogy maga mellett tudja.

    A világról megvan a saját véleménye, és ezt kendőzetlenül ki is mondja, és többnyire nem tűr ellentmondást. Szűk látókörét rá akarja kényszeríteni a világra. Gyakorlatilag meggyőzhetetlen.

    Abszurd elképzelésekhez is ragaszkodik, csak azért, mert azokat kellemesebbnek érzi, mint a rideg valóságot.

    Birtokló.Rátapad a szeretett személyre, (gyermekére) megfojtja gondoskodásával és visszaél vele, mint támaszával. Hangulata rányomja bélyegét a környezetére. Bűntudatot kelt másokban. A sírást eszköznek használja céljai eléréséhez. Érzelmileg önző.

    Ugyanakkor ne feledkezzünk meg arról, hogy nagyon jó képessége van arra, hogy megérezze mások kívánságait, gondolatait és reagáljon is rájuk. Csak az a baj, hogy a sok kényszer után a környezetét már ez is idegesítheti. Pedig ösztönösen cselekszik, együttérzésből vagy becsvágyból.

    Viszont soha nem közvetlenül, egyenesen cselekszik, hanem mindíg közvetve, indirekt módon éri el a célját, mivel erős kisebbségi érzése van, és érzelmi zsarnok.  Melankolikus, és tele van önsajnálattal.

    Azt azért tudnunk kell még róla, hogy szociális, anyai, gyöngéd és mindíg kész másoknak segíteni, vagy megvédeni.

    Az édesanyád nehezen fogadja el, hogy Bak lévén nem tudsz hízelegni, és hogy nem tudsz mit kezdeni azzal a folytogató szeretettel, amit a nyakadba zúdít.

    Azt hiszem, hogy ez is tipikus esete annak, amikor a békét csak a mindkét részről táplált tolerancia hozza el.

    Megnézem még a karmikus kötődéseteket is, és a nevelőapádra is visszatérünk, csak a türelmedet kérem!

    előzmény:
    TündérPanna (145)
    2008-04-10  12:52
  2. 2008. Április 12. 10:30150.

    Kedves Nitókrisz!

    Egyenlőre egy általánost tudok küldeni neked a Bak Napjegyről Mérleg Aszcendenssel. Bővebb elemzést is fogok készíteni, csak kérem a türelmedet.

     

    Alaptermészetedre a pesszimizmus jellemző. Bár nem ismerlek, de ennél az állásnál nagyon sok depressziós is található. Sokszor gyötör lelki válság, és ettől állandó bizonytalanságban élsz, mert nem vagy tisztában saját erényeiddel és hibáiddal. Majd elkészítem a karmaképletedet is, mert nagyon fontos számodra egy önismeretet adó horoszkóp, hogy ki tudjál kecmeregi ebből a bizonytalan állapotból.  Ugyanis csak ennek ismeretében tudod megoldani a problémáidat, melyeket sajnos rajtad kívül senki más nem fog tudni megoldani.

    Nagyra törő terveid vannak, de nehezen szánod rá magad egy-egy komolyabb lépésre.

    Szigorú elveid vannak, és semmiben nem tűröd a lazaságot, még saját magaddal szemben sem. Ugyanakkor a felelősségvállalás alól diplomatikusan kitérsz. Zárkózottabb, szófukarabb vagy, mint azt a Mérleg Aszcendensed indokolná. Egyedül érzed magad a legjobban, ugyanakkor vágyódsz az emberi kapcsolatokra, mivel másoknál nagyobb szükséged van rájuk, hogy tükröződhess bennük, és megtalálhasd a saját álláspontodat.Ez olyan se vele- se nélküle érzés. Társaságban is inkább a háttérbe vonulsz, és hallgatod a többieket. Szeretnél az elvárásoknak megfelelni, de nem tudod, hogy mit kell tenned. Miközben mások problémáit igyekszel megoldani, a magad gondjaival nem nagyon boldogulsz. Kevés benned a kitartás és a megvalósító erő.Csak feketében és fehérben tudsz gondolkodni, az átmenetet nem fogadod el.

    A szerelemben romantikus ábrándokat kergetsz, de az érzéseidet nem szívesen mutatod ki, mert attól félsz, hogy attól nevetségessé, vagy kiszolgáltatottá válsz.

    A levegős Mérleg Aszcendens kicsit oldja a Bak merevségét, de igazán akkor tudok pontosabb képletet készíteni, ha látom a képletedben a bolygóidat és a jegyek házelhelyezkedéseit is.

    előzmény:
    Nitókrisz (77)
    2008-04-02  20:07
  3. 2008. Április 11. 19:45149.

    Kedves Mamóka!

     

    Nem sürgettelek, csak láttam hogy a később íróknak válaszoltál már - azt hittem, el lettem felejtve. Semmi gond megértem.

    előzmény:
    mamóka67 (148)
    2008-04-10  21:31
  4. 2008. Április 10. 21:31148.

    Kedves Nitókrisz! Ha figyelmesen végigolvasod a topicot, többször is találsz utalást arra, hogy rengetegen kérnek tőlem elemzést, és megpróbálok mindenkinek eleget tenni, de nem megy az olyan gyorsan. Mindenkinek meg fogom csinálni, csak ismételten a türelmeteket kérem, mert van egy csomó más dolgom is, a képleteket pedig nem lehet futószalagon készíteni.

    Ha úgy érzitek, hogy nem sorban megy, arról nem tehetek, de az csak akkor fordul elő, ha könnyebb feladatot kapok!

    Közben ott a privi is, a több mint 100 kéréssel, ami nem csökken, hiába csinálom, inkább csak napról-napra nő.

    Azzal, ha sürgettek nem fog előbb elkészülni. Ezt a mennyiséget még nyáron is fogom csinálni.....

    előzmény:
    Nitókrisz (146)
    2008-04-10  18:31
  5. 2008. Április 10. 19:17147.

    Szia Mamóka!

    Egy angyal vagy, nagyon szépen köszönöm, hogy rám szántad a szabadidődet és ennyire "kielemeztél". Sok igazság van abban, amit leírtál rólam.

    Köszönöm!!!

    előzmény:
    mamóka67 (143)
    2008-04-10  12:25
  6. 2008. Április 10. 18:31146.

    Kedves Mamóka!

     

    A 77-es hozzászólásban küldtem el az adataim - várjak még, fogsz nekem is válaszolni?

     

    Köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. Április 10. 12:52145.

    Szia Mamóka!

     

    Már "találkoztunk" egy másik topikban, csak akkor még más névvel voltam, azóta jobbnak láttam ha nevet változtatok

     

     

    Lenne egy kérdésem Hozzád, azzal kapcsolatban, hogy elég rosszak a családi kapcsolataim, 21 éves vagyok, szerencsére már nem élek otthon, de ez így is elég elviselhetetlen állapot. 1987 jan 15.én születtem, 09:30kor, bak, halak aszcendens. (Indigó vagyok) Leginkább az anyukámmal ill. nevelőapámmal kezd nagyon eldurvulni a kapcsolatom. Anyukám 1966. 07. 08. Rák, állítólag szintén rák aszcendenssel, nevelőapám 1965.06.04 Ikrek, Skorpió aszcendenssel.

     

    Ha van rá időd, nagyon megköszönném ha tudnál nekem segíteni, vagy megfejteni, mi lehet az oka ennek az áldatlan állapotnak (ami természetesen nem újkeletű, kb 21 éve tart) 

     

    Köszönöm szépen!  

    előzmény:
    mamóka67 (144)
    2008-04-10  12:28
  8. 2008. Április 10. 12:28144.
    Figyelmeztetnem kell benneteket, hogy ezek, amiket nektek csinálok, csak kivonatok, nem teljes horoszkóp fejtések. Arra ez a topic természetesen nem alkalmas, sem terjedelme, sem intim volta miatt. Megpróbálom kiemelni a horoszkópjaitokból a lényegesebb, ill. karmikus részeket. De még így is csonka marad. Talán annyi eredménye lesz, hogy felkeltem az érdeklődéseteket az asztrológia iránt!
    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  9. 2008. Április 10. 12:25143.

    Napjegyed az Ikrek, arról már nagyon sokat beszéltem a topicban, a te kérdésednél, és másutt is. Most a személyes képleteddel foglalkozzunk, itt a Napod a 6.házban van, együttállásban a Vénusszal. A 6. ház témája az alkalmazkodás a meglévő életfeltételekhez, a munkához való viszonyunkat mutatja. Ennek a területnek a hibás megélése hosszú távon krónikus betegségekhez vezethet. Arra ösztönöz, hogy tehetségedet és készségeidet egy konkrét feladat szolgálatába állítsd, és lehetőleg optimálisan használd. Önbecsülésed abból táplálkozik, amire képes vagy, amit elvégzel. A haszontalan fontoskodókat ki nem állhatod, az önmegvalósítás számodra az, hogy teszed a dolgodat, és eleget teszel a kötelességednek, de ehhez olyan feladatokra van szükséged, amikkel azonosulni tudsz.Ezért el is várod, hogy teljesitményedet elismerjék és megbecsüljék. Vigyázz, hogy ne váljon a munkád mániává! Meg kell találnod a személyes szabadságvágy és a kényszerű kötelességek között a helyes mértéket.

    A Vénusz itt érzékinek mutat téged, aki határtalanul hódolni tudsz az élvezeteknek, de vigyázz, mert ez súlyfelesleghez és más problémákhoz vezethet.Jószívű vagy és adakozó, és nagyon vonzó. A Szaturnusz, ami nálad a Szűz jegyében van, visszafogja a képességedet a tökéletes boldogságra. Valami mindíg van, hogy ne lehess maradéktalanul elégedett az életeddel.

    Anyagi, fizikai és elsősorban lelki biztonságot keresel. A családod értékrendje, hagyományai és szokásai fontos szerepet játszanak az életedben. Ezektől módjával el kellene szakadnod, és kialakítanod a saját értékrendedet, személyes erkölcsi rendszeredet és meg kell fogalmaznod az egyéni céljaidat. Legyél következetes, kitartó és céltudatos. Válj példaképpé mások számára - vigyél mélységet az életedbe.

    A munkád során szeretnéd jólérezni magadat, és elégedettséggel tölt el, ha ha eleget tettél a napi kötelezettségeidnek.A semmittevés kibillent a lelki egyensúlyodból. Mindíg szükséged van egy feladatra, hogy jól érezd magad.

    Karmikus az anyakapcsolatod. Nehéz volt számára a munka mellett a veled való foglalkozás, ezért korán önállóságra szoktatott. Nem tudom, hogy vannak-e gyermekeid, de ennél a Hold állásnál te vagy, vagy lehetnél a "hivatásos anya".

    Az érzelmek és az ösztönös megérzések mindennél jobban jellemeznek téged, ezért meg kell tanulnod bízni bennük, sosem fognak cserbenhagyni. Életszemléleted nem feltétlenül pesszimista, de a folytonos aggódás a szeretteidért kiszámíthatatlanná teheti a reakcióidat.

    Sokszor az ellentétes hatások miatt nem tudod, hogy melyik utat válaszd. Emiatt elbizonytalanodhatsz, ilyenkor nem célszerű erőltetni a változásokat.

    Karmikus múltad valamelyik Bika korszakhoz köthető, rejtett karma, ami a képletedből nem látható. De annyi látható, hogy volt sámáni múltad is, és karmikus sebeid ebből az időszakból erednek. Jelezheti, hogy nagyon gazdag voltál.Az viszont látszik, hogy rengeteg női előző életed volt.Mutatja, hogy szép,gazdag hölgy voltál, és a mostani nőiességedet a karmikus multadból hozod.

    előzmény:
    hái80 (131)
    2008-04-09  16:34
  10. 2008. Április 10. 10:58142.

    Sziasztok!

    Régóta olvasgatlak benneteket, nagyon tetszenek a hozzászólások, elgondolkodtatóak a válaszok.

    Én is kérdeznék: 74.10.31-én kb.15.30-kor születtem, (császárral ezért nem biztos az óra, perc), a férjem 74.01.24 a délutáni órákban.

    Megírnád nekem is, hogy mi a helyzet?

    Gyermekeink 94.10.12 du 16.05, ill. 96.08.27 éjszaka 11.30.

    Sajnos a gyerekek kapcsolata nem az igezi az apjukkal, és én is egyre nehezebben bírom már a kialakult helyzetet. Talán a válaszod segít majd.

    Köszönöm: zenit

     

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  11. 2008. Április 10. 10:00141.

    Ikrek Napjegy, Bak Aszcendenssel.

     

    Komoly gondolkodás jellemez, de lelked mélyén megőrizted gyermeki játékosságodat. A problémákat az élet kihívásainak tekinted. Az Ikrekről általában azt tartják, hogy szétszórt és felületes. A Bak Aszcendens ezen nagyon sokat változtat. Sokkal kitartóbb vagy vagy tőle, és szinte biztos, hogy szívósan végigcsinálod mindazt, amibe belekezdtél. Kevés az önbizalmad, a lelkedben gyakran ébred féltékenység. A lelked mélyén persze lázongsz, és ez néha komoly feszültséget is okoz, viszont ha az erőfeszítéseid nyomán mindíg megkapod az áhított elismerést, akkor lázadásod köddé válik, és élvezed a dícséretet. Egyébként a környezetedben élőknek folyton az az érzése, minha örökké azt keresnéd, hogy min lehet megbántódni, könnyen felfortyansz, duzzogsz, haragszol. S ha valaki megbánt, az megnézheti magát: a sérelmeidet megtorlod.

    Szerelmed lassan izzó parázs. A szellemi-lelki összetartozást többre becsülöd, mint az erotikát.

    A Bak Aszcendenstől erősséged a megbízhatóság, a kitartás, a felelősségvállalás, terveidben a realitás, a kivitelezésben pedig a gyakorlatiasság. Gyengéd lehet az, hogy a nézeteidhez akkor is ragaszkodsz, ha tudod, hogy azok tévesek.

    Büszke vagy, kitartó, tudod mi a kötelesség, és mi a felelősség. Önuralmad határtalan, céljaidat lépésenként valósítod meg. Olyan érzékeny, megértő partnerben találod meg életed párját, aki melegséggel veszi körül, otthont teremt és feltölti az időről időre lemerülő energiaraktáraidat.

    Mindenben a legjobbat szeretnéd kihozni magadból és arra törekszel, hogy a társadalom elismert tagja legyél. Nagyon ügyes, alapos és racionális vagy, aki minden helyzetben képes vagy előteremteni a szükséges anyagiakat. A Bak aszcendensű embernél senki sem teremt ügyesebben rendet a káoszban. Akinek Bak az aszcendense, az kitartása, konoksága révén mindíg megvalósítja a céljait.

    Szereted és élvezed is az életet, és hacsak teheted, kedvenc időtöltéseddel foglalkozol.,

    Mivel a Bak bolygója a Szaturnusz, hatására szervezett az életed.

    A legnagyobb problémát a hullámzó önbizalmad okozza, egyik pillanatban úgy érzed, a világot tudnád kimozdítani a sarkaiból, másikban abban is kételkedsz, hogy a nevedet le tudod e írni. Ez azt is jelentheti, hogy bizonyos területeken nagyon biztosan mozogsz, pld a munkádban, ugyanakkor kifejezetten félénk lehetsz a kapcsolatteremtésben.

    Ha egyszer elkötelezed magadat, nagyon figyelmes társ vagy, és érzelmeidet sem rejted véka alá.

    Még az apróbb kudarcok is könnyen elkedvetleníthetnek, és ez pesszimizmusba csaphat át. A zene nyugalmat és örömet nyújthat, de mindenekelőtt használd a veledszületett józan eszedet. Nagyon fontos az is, hogy életedben maradjon hely mind a szellemi, mind az anyagi örömöknek.

    Mint partner, te vagy a férfiak eszményképe.

     

    Folyt.köv.

     

    Egyenes vagy és őszinte. Az embereket remekül tudod befolyásolni, a háttérből irányítod az eseményeket.

    előzmény:
    hái80 (131)
    2008-04-09  16:34
  12. 2008. Április 10. 09:56140.

    Mamóka!

    Csak még annyit, hogy a gyerkőceim, mind a lányom,  mind a fiam, nagyon kreatívok, mindent megoldanak, nincs el őttük olyan probléma, amiből ne pozitívan jönnének ki.

    Erre  nagyon büszke vagyok. 

    Meg arra is (de nem nagyképűségből  mondom), hogy ha kell, a jég hátán is megélek!!!

    Az egész n agy családot én tartom össze, mindenki hozzám fordul segítsé gért, tanácsért, ha vmit el kell intézni. Ez néha kicsit ter hes, de nem szoktam visszautasítani senkit.

    Csak az én prob lémáimon is saját magamnak kell segíteni, mert rám kevesen g ondolnak. 

    Talán csak az anyám.

    Ez van...

    Bendolino 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216664 (139)
    2008-04-10  09:50
  13. 2008. Április 10. 09:50139.

    Szia Mamóka!

    Köszi, ma már írtam két hsz-t hajnalban, de mindeg yik elszállt.

    Teljes mértékben igaz, amit írsz. 

    Az anyám  Vízöntő. Pont úgy, mint a férjem. Tök egyformák, úgyhogy any ám helyett most a férjem próbál dirigálni.

    Mindenért számon kér, és gondolom, ezt vetítem tovább a lányomra.

    Köszönöm s zépen az eddigieket.

    Ha még vmi eszembe jutna, kérdezhetek?

    A fiammal milyen leszek? 

    A 132. hsz-omban leírtam az idő pontokat, ha vmi kell, szóljál légyszíves!

    Köszönöm mégegys zer!!!

    Bendolino 

    előzmény:
    mamóka67 (136)
    2008-04-10  08:49
  14. Torolt_felhasznalo_318680
    Torolt_felhasznalo_318680
    2008. Április 10. 09:18138.

    Annyira tetszett amit írtál, hogy szeretnék megint kérdezni.

    A születési idő  64.11.02 11 óra . Légyszi segíteni , mert nagyon Kusza az egész  az elejétől.

     

    puszi : 688

     

     

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  15. 2008. Április 10. 09:17137.

    Az Ikrek Napjegy párkapcsolata Skorpioval.

     

    A Skorpió férjed szilárd, és elszánt. Te csapongó és szertelen vagy, ezért úgy érzed magad mellette, mintha ketrecbe zártak volna. Míg te a bonyolult kérdések fölött is könnyedén átsiklasz, partnered a legnyilvánvalóbb tényeket is kétkedéssel fogadja. Te vonzódsz ehhez a párosításhoz, mert szeretnéd megfejteni a férjed egyéniségének a mozgatóit. Félő, ha kiváncsiságod egyszer majd alábbhagy, esetleg odébbállsz. Ebben a kapcsolatban a logika és a romantika áll egymással szemben. Gondot az okozhat, hogy mindketten nehezen szánjátok rá magatokat a döntésekre.

    Te tagadhatatlanul mély, intellektuális kapcsolatra törekszel. Fontos számodra a közös érdeklődés, és előnyös, ha a partnered határozott véleménnyel rendelkezik, amit élvezetesen meg lehet vitatni. A csupa energia Skorpió férjednek szüksége van irányításra. Problémát okozhat, ha az erői céltalanul fecsérelődnének el, vagy kihasználatlanul maradnak. Ezért fontos a fogékony és nyílt partner, akit te személyesítesz meg. Nem hagyatkozol csupán az érzelmeidre, amikor az érzések eluralkodnak rajtad, működésbe lép a logikus elméd. Ilyenkor megpróbálod megmagyarázni önmagadnak az érzelmeidet, hogy kellő megvilágításban láthassad. A Skoörpió társad pedig minden körülmény közben kitart melletted addig, amíg érzi ezt a szerelmet, mely felé irányul.

    Abban az esetben, ha a féltékeny Skorpió rádöbben, hogy imádatának tárgya megcsalja, a bonyodalmak bekövetkeznek, felszínre kerül a zárkózottsága mely átcsaphat gyűlöletbe, ami akár kegyetlenségig is fajulhat.

    Azt írtad, hogy úgy tudod, hogy kizárt ez a kapcsolat, én nem így látom.  A kapcsolatok az érzelmekre alapulnak, de az igaz, hogy vannak jegyek, melyek nem a legjobbak a párosításnál. Viszont, ha kellő önismerettel rendelkezünk, és belátjuk, hogy toleránsaknak kell lennünk, és kompromisszumokat kell kötnünk az együttélésnél, akkor biztos a szerelem győz, és a kapcsolatotok gyümölcsöző lesz.

    Ez mindnyájunk feladata, még az összeillő pároknak is, ha boldog párkapcsolatban szeretnénk élni.

    előzmény:
    hái80 (131)
    2008-04-09  16:34
  16. 2008. Április 10. 08:49136.
    Bocs, elírtam, nem a születési dátumát nem írtad, másra gondoltam! Szia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216664 (132)
    2008-04-09  20:54
  17. 2008. Április 10. 08:47135.

    A Szűz és a Skorpio kapcsolata

     

    Mindketten kritikusak és elemző hajlamúak. Gyakran pesszimisták, emiatt nehezen oldják meg a problémáikat. Nagy kihívás a Szűz számára,hogy megértse a Skorpió szeszélyes érzelmeit és szentimentalizmusát. A Skorpiót viszont őrületbe kergeti, hogy a Szűz mindenben gyakorlati eredményt keres, mielőtt még figyelembe venné mások érzelmi reakcióit.

    A Szűz már azért is iszonyú patáliát csap, ha a Skorpió a fogkeféjét nem a helyére teszi.

    A képletedet megnézve látható, hogy nagyon aggodó és szorongó anyuka vagy, akinek a kreatívitás-gyermek szülés nagyon fontos az életében. A Hold állása ezt mutatja. Ebben a helyzetben a Hold a termékenység szinbóluma. Ösztönösen szorongsz a gyermekedért, mert számodra itt kell mindennek rendben lennie. Ha a gyermek érzi ezt a túlzott "gondoskodást", akkor fellázad, ha nem is tudatosan, mert szeretne szabadulni a korlátok alól.  Te az a típus vagy, akinek még az egészsége is rámenne, ha a gyermeke körül nem lenne minden a legnagyobb rendben. Ennél a Hold-állásnál szokott előfordulni, hogy az anyuka egy sérelem miatt bemegy az iskolába, és reklamál.

    Erős a karmikus kötődésed az édesanyádhoz, ezért az a módszer, melyet ő alkalmazott a te nevelésedben, most nálad visszaköszön. Nem biztos, hogy a te mentalitásoddal, a te temperamentumoddal a Skorpió gyerekednél ez nyerő lehet. Hajlamos vagy arra, hogy mereven lefektetett, beidegződött szabályokat kövess a nevelésnél. Nem muszáj mindennek úgy történnie, amint az a "nagykönyvben" meg van írva, hisz már nincs mögötted nevelő szándékkal az anyuka, aki ezt számonkéri tőled. Mostmár te vagy az anyuka, aki kialakíthatja a lazább pórázon, viszont nagyobb szeretettel történő nevelést.

    Ha mindíg, mindenért szólsz, mindent észreveszel és rögtön meg is kritizálod, úgy érzi a gyermek, hogy szabadsága korlátozott, az állandó kritikától pedig sérül az egyénisége. Az, hogy ilyen esetben lázadozik csak hagyján, de önbizalomhiányos lesz, mondván: én ezt úgyis rosszúl csinálom! Ha valakit állandóan a hibáira figyelmeztetnek, először csak ellenkezni fog, később elbizonytalanodik, és csorbul az önállósága.

    Inkább azt tedd, hogy figyeld meg az egyénisége hogyan alakul, engedd egy kicsit szabadon működni, hogy a kudarcot is megélje anélkül, hogy erős kritika érné, meglátod, hogy azután te leszel az akihez minden problémájával fordulni fog. 

    Az ő születési dátumát nem írtad, így nem tudom megnézni, hogy milyen az ő karmikus kötése hozzád, de úgy érzem, hogy azokat követve, amit leírtam, sikeresebb lesz az együttműködésetek.

    Tudom, nehéz az embernek a veleszületett egyéniségen változtatni, de pontosan ezért kell az asztrológia, hogy megismerjük önmagunkat, és tudjunk változtatni olyan dolgokon, amik az életünket nehezítik, és elősegítsük a magunk boldogulását és kellemesebb, szebb életútját. Mert a horoszkóp nem determinál, hanem irányt mutat, jellemzést ad, hogy figyelj magadra, és próbálj szebadulni azoktól a jellemvonásaidtól, melyek nemcsak a te, de a körülötted élők életét is megnehezíthetik. Mert a képletedet nézve, te egy csodálatos egyéniség vagy, szeretetre méltó és alkalmas arra, hogy egy családot szeretettel összetarts. Csak engedd meg nekik, hogy az ő egyéniségük is tudjon érvényesülni. Ez nemcsak neked, de általában minden Szűznek is a feladata.

    Én most ehhez kívánok sok sikert.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216664 (132)
    2008-04-09  20:54
  18. 2008. Április 9. 21:55134.
    hái80! Csak reggel tudom folytatni. Nagyon fáradt vagyok, mert 5 karmaképletet is elkészítettem priviben. Üdv:Mamóka
    előzmény:
    hái80 (131)
    2008-04-09  16:34
  19. 2008. Április 9. 21:51133.

    A Szűz párkapcsolata a Vízöntővel.

     

    Eleinte könnyen szótértetek, hisz mindkettőtök életeleme a beszéd. A gyors felfogású Vízöntő azonban nehézkesnek találja párjának szigorú logikáját, és hamarosan érzelmekben is, gondolatokban is lekörözi. Néha mindketten úgy érzitek, hogy teljesen más bolygón születtetek, mint partneretek, hisz a Szűz kétlábbal áll a földön, a Vízöntő viszont a fellegek között jár. De érdekes módon összeköt benneteket, hogy a Vízöntő arra vágyik, végre legyen valaki, aki segíti eligazodni a világ dolgaiban. A Szűznek viszont el kell fogadnia, hogy társának szüksége van a szabadság érzésére, különben örökre elveszítheti.

    A Vízöntő újító kedve mindíg magával ragadja a Szüzet, csak azért is, mert végre talált valakit, aki meg meri csinálni, ki meri mondani mindazt, amire a Szűznek nincs elég bátorsága. S mert mindketten észlények vagytok, inkább barátság lesz hosszabb távon, mint szerelem. Könnyen megtartjátok hűségeskütöket, hiszen egyikteket sem fűti kalandvágy. Vagy, ha a Vízöntőben olykaor fel is ébred, beéri azzal, hogy néhány titkos randevúra elmegy, hiszen számára már ez is elegendő bizonyság arra, hogy hódító és félre is léphetne, ha igazán akarna...

    A munkában már kebésbé tudtok együttműködni, mert a Szűznek túl elméleti minden, amit a Vízöntő kitalál, a Vízöntő pedig nagyon földhözragadtnak tartja a Szűz aggodalmaskodó pontosságát.

    Leginkábbaz zavarja a Szüzet, hogy társa képtelen betartani az írott és iratlan szabályokat, örökké felrúgja a korlátokat és az utolsó pillanatig halogatja a munka elvégzését. Így aztán mindent ő végez el helyette, hogy ne kerüljön kínos helyzetbe. Amint lehet, elválnak útjaik.

    Ezek ugyan elég általános dolgok, de nagyon jellemzőek.

    Nem vagy nagyon kritikus? aggodalmaskodó, esetleg túl pedáns?

    Előfordulhat, hogy nem tudsz örülni semminek? Nem vagy valamiben mániás? Pld. tisztaság? Előfordulhat, csak magad nem veszed éstzre, hogy elviselhetetlenül kritikussá váltál, és a szőrszálhasogatásoddal esetleg megkeseríted a partnered életét?

    Nem lehet, hogy szívesen megteszel mindent a társadért, de természetes szerénységed útját állhatja érzéseid és vágyaid kinyilvánításának? Meg kell tanulnod lazítani, és azt is, hogy a szexet az odaadásod boldog kifejezésének tekintsd, és ezt ne titkold el a társad előtt. A másik akadálya lehet a kapcsolatotoknak, hogy hajlamos vagy a gyakori zsörtölődére, és ezt a férfiak, nehezen viselik, és egy idő után fellázadnak.

    Tudod, nekem elvem, hogy a kapcsolat megromlásánál először magamban kezdem keresni a hibát....

    Alapjában a Vízöntő hamar ráébred, hogy többet jelent számára egy futó kalandnál a Szűz társa.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216664 (132)
    2008-04-09  20:54
  20. 2008. Április 9. 20:54132.

    Mamóka!

    Egy nagy kérdésem lenne, ide is leírhatod, ha van  egy kis időd.

    Én 1975.08.27-én, 12:30-kor születtem. Szűz v agyok.

    A gondom az, hogy elég nehezen jövök ki mostanság a  lányommal és a férjemmel. Az okát nem igazán tudom. A lányom  2003. 11.14-én, 8:34-kor, a férjem 1975.02.06-án, 12:30-kor  született.

    Egyik Skorpió, másik Vízöntő. 

    De bennem van a  hiba, ugye?

    Ide is írhatod, ezt nem muszáj priviben.

    Kösz i.

    Bendolino 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216664 (118)
    2008-04-08  21:23
  21. 2008. Április 9. 16:34131.

    Kedves Mamóka!

     

    Endem is nagyon érdekelne ez a téma, mit tudsz meg rólam , illetv e mi jellemző rám.

    Adataim: 1980.06.13(péntek) 21.30 körül Esztergomban születtem.

    Nem tudom mi az asszcendensem.

    Férjem skorpió. (1978.11.09 Sárospatak) Kiváncsi vagyok szerinted milyen a mi kapcsolatunk.

    Szinte mindenhol azt olvasom, hogy az ikrek-skorpió párosítás szinte kizárt.

    Válaszodat elöre is köszönöm.

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  22. 2008. Április 9. 16:19130.

    Vízöntő Napjegy-Skorpio Aszcendenssel.

     

    Mindennek a mélyebb értelmét kutatod. A Vízöntő erős akaratát a Skorpió Aszcendens csak fokozza. Ezért túl erőszakosan közelítesz mindenhez, az emberek pedig félve közelednek hozzád.

    Öntörvényű vagy, lázadó, aki mindent kritizál, mindent szóvá tesz.

    Leginkább az dühít, hogy a világ nem változik olyan gyorsan, mint ahogy azt te elvárnád.

    Bármilyen különcségre kapható vagy, hogy frelhívd magadra a figyelmet.

    Szívós vagy és kitartó, aki rendkívül keményen tud kűzdeni a céljaiért. Saját személyiségeden keresztül ítéled meg a világot, és csak azt tartrod jónak, amit te valósítasz meg. Ebből fakad, hogy mindíg az első helyre teszed magadat és mindenki csak utánad következhet.

    A környezeted mágikus erejűnek tart, s valóban van benned egyfajta parancsoló, hipnotikus erő, amivel hatni tudsz az emberekre.

    Meggyőzően beszélsz, ezért a hallgatóságod úgy érzi: te csalhatatlan vagy és tökéletes! Általában jóindulatú vagy, de ha valakire megharagszol, akkor annak félelmetes és engesztelhetetlen ellenségévé válsz.

    Amit elhatározol, véghez is viszed

    A szerelemben a partneredre féltékeny vagy, és árgus szemmel figyeled.

    Ki nem állhatod a középszerűséget, hiszen magad is különleges vagy és nagyszerű. Olyan hatással vagy a környezetedre, hogy függővé tudod tenni magadtól embertársaidat.

    Valószínű erőteljes szexuális aura vesz körül, és minden helyzetben képes vagy azonnali csábításra átváltani.

    Intenzív vagy minden tekintetben, titokzatos, és ébren vigyázol, hogy ne merülj bele teljesen a környezetedbe.

     

    Nem tudom, hány éves a gyermek, de itt meg kell jegyeznem, hogy az önismereti horoszkóp mindíg a születéstől a halálig szól.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210099 (127)
    2008-04-09  14:49
  23. 2008. Április 9. 15:57129.

    Mérleg Napjegy- Bika Aszcendenssel.

     

    Elbűvölő, kedves teremtés vagy, de nehezen találod meg a célodat és önmagadat.Mindkét jegy a Vénusz bolygóé, ezért kétszeresen is a Vénusz uralma alatt állsz, így könnyen belopod magadat az emberek szívébe. Szereted az egyszerű, könnyen érthető formákat, viszont ösztönösen elkerülsz mindent, ami hivalkodó. Nem szereted sem a mesterkélt viselkedést, se a "művi" dolgokat. Nem tudsz, de nem is akarsz kitűnni a környezetedből, mégis általában azonnal felfigyelnek rád, amint megjelensz valahol.

    Konokul ragaszkodsz az elképzeléseidhez, de még a következetlen céljaidhoz is.

    Mivel hajlamos vagy a kényelmességre, néha beleragadhatsz bizonyos helyzetekbe, és csak nagyon nehezen tudsz váltani, változtatni.

    A munkában is, a barátságban is megbízható vagy. Viszont hibád, hogy rendkívül csökönyös vagy. Még önmagadnak sem vagy hajlandó bevallani, ha tévedtél.  Szereted a kényelmes életet, inyenc vagy az ételben -italban, a művészetek élvezetében.

    Nehezen hozol döntéseket, és nehezen kezdesz hozzá a feladataidhoz. Állhatatosságod révén viszont még abban is sikereket érhetsz el, amit mások már rég feladtak volna.

    Számodra a belső béke megteremtése mindíg fontosabb, mint a karrierharc vagy az anyagi javak és a pénz mértéktelen felhalmozása,.

    Konzervatív vagy, bízol a régi értékekben és csak ritkán kockáztatsz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210099 (127)
    2008-04-09  14:49
  24. 2008. Április 9. 15:40128.

    Szia Bea! Szerencséd van, mert már nagyon fáradt vagyok a sok elemzéstől. Amiket kértél, aránylag kisebb feladatok, de főleg attól fáradok el, hogy ezeknél a kéréseknél nagyon kell koncentrálnom. Természetesen, amit kértél annál is, csak egy Napjegy-Aszcendens elemzésénél nem kell akkora átfogó képletet néznem az egész horoszkópban!

     

    Ikrek Napjegy-Mérleg Aszcendenssel.

    Önkifejezésre való törekvésed általában a beszédben, az írásban és a kommunikációban ölt testet. Közvetlen modorod, kellemes stílusod és rendkívül széles érdeklődési köröd miatt szívesen keresik a társaságodat. Nagyszerűen tudsz közvetíteni az emberek között, született diplomata vagy, aki ékesszólásával a legkínosabb helyzeteket is fel tudod oldani, mert "a szív és az ész, együtt mindenre kész..."

    Intellektuális alkat vagy, könnyen kötsz ismeretséget, és szereted a könnyed társalgást. Ha teheted és van partner, akkor meg is teszed. De leginkább, ha intelligens az a partner...

    Harmóniára törekszel, nemcsak az emberi kapcsolatokban, hanem az élet minden területén. Szereted a szép tárgyakat, elegáns ruhákat, az ízléses környezetet. A zavaró körülményeket igyekszel elkerülni, vagy ha ez nem lehetséges, akkor úgy teszel, minha észre sem vennéd.

    Bár személyes szabadságodra kényesen ügyelsz, mégis csak akkor érzed jól magad, ha van melletted valaki, akihez szólhatsz, s aki a dolgokat mindíg elrendezi. Könnyen el tudnál csábulni, ha akarnád (de ugye nem akarod?), ugyanis minden hódítás a hiúságodat legyezgeti. Ha mégsem tudod esetleg távoltartani magadtól, előfordulhat életedben egy őrült szenvedélyes viszony, de csak titokban! A kellemetlen dolgokat inkább elkerülöd, minthogy szembenézz velük.

    A Mérleg Aszcendens miatt családcentrikus vagy, és számodra a jövőt az otthon biztonsága adja. Veled született tehetséged van, hogy széppé tedd a közvetlen környezetedet. Kifinomult az ízlésed és harmóniára törekszel, de gyakran a legkisebb döntéseket is nehezedre esik meghozni. Viszont nagyon fontos számodra, hogy másokat is bevonj abba, amit éppen csinálsz. Rendelkezel azzal a képességgel, hogy egy helyzetet egyszerre több szemszögből is mérlegelni tudj.

    A párválasztásban nincs könnyű dolgod, mivel a kapcsolataidban is mindíg a tökéletes harmóniát keresed. De mint mindenben, végül ebben is jó döntést hozol (hoztál).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210099 (127)
    2008-04-09  14:49
  25. Torolt_felhasznalo_210099
    Torolt_felhasznalo_210099
    2008. Április 9. 14:49127.

    Kedves Mamóka 67!

    Ikrek vagyok, az aszcendensem mérleg, a férjem mérleg, bika aszcendenssel, a lányom vízöntő, skorpió aszcendenssel.

     Írnál rólam egy kis jellemzést, ill. hogy hogyan viszonyulnak ezek a jegyek egymáshoz?

     

    Előre is köszönöm a fáradozásod.

    Üdv. Bea

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  26. Torolt_felhasznalo_318680
    Torolt_felhasznalo_318680
    2008. Április 9. 14:29126.

    Szia mamóka67 !

    Köszönöm szépen még olvasgatom

    előzmény:
    mamóka67 (120)
    2008-04-09  09:17
  27. Torolt_felhasznalo_190629
    Torolt_felhasznalo_190629
    2008. Április 9. 14:03125.
    Koszonom, kedves Mamoka! Sok igazsagot irtal le, ezt foleg azokra a dolgokra ertem, amikre vigyazznom kell...Hiszen az egyensulyra az eletunk minden teruleten ugyelni kell, nem? :) A sok elemzes mellett elvezd egy kicsit Te is a tavaszt! Es megegyszer koszonom.
    előzmény:
    mamóka67 (122)
    2008-04-09  10:03
  28. 2008. Április 9. 13:50124.

    Szia agela71!

    Bika Napjegy, Oroszlán Aszcendenssel.

     

    Nagylelkű és optimista vagy, aki szereti a kényelmet és a fényűzést, a földi örömöket. Igazi társasági ember, aki még néhány órát sem szívesen tölt egyedül. Örülsz, ha körülrajonganak. Minden vágyad, hogy felnézzenek rád, csodáljanak. Tekintélyre és elismerésre vágódsz.

    A környezeted általában lustának (lassúnak) tart, mert mindenre nehezen szánod el magadat. Való igaz, hogy a döntést a végsőkig halogatod, illetve az első lépést, de ennek igazi oka az, hogy félsz a kudarctól.

    A magabiztos álarc mögött általában rendkívül bizonytalan lélek lakozik. Örökké másokhoz méred önmagad. Figyeled mások sikerét, és egy dolog, ami nagy tettekre sarkall, hogy nem akarsz lemaradni. Az esetleges bukás sértené az önérzetedet, mások negatív kritikája pedig kiváltja az agresszívitásodat. Könnyen haragra lobbansz, de gyorsan le is csillapodsz, ajándékokkal, kedveskedéssel próbálod kiengesztelni azt, akit dühödben megbántottál. Te is hajlamos vagy néha azokon kitölteni a haragodat, akik a szívedhez legközelebb állnak.

    Megjelenésed nagyon vonzó és méltóságteljes. Vidáman viselkedsz , tiszteletre méltó, őszinte és megbízható vagy. Bár keményen dolgozol, de számodra a szórakozás nagyon fontos. Mindíg pozitív képet és jó benyomást keltesz másokban. Arra viszont oda kell figyelned, hogy nem a Te véleményed az egyetlen.

    A Napod a 10 házban volt születésed pillanatgában. Ez a karrier, a társadalmi helyzet, a cél, az abíció,a dicsőségek és a végzet háza.Ez nem karmikus, ez a jövő háza az a delelő pont, amit a társadalom felé mutatni akarsz.

    A Chiron kisbolygó azt mutatja, hogy előző életedben lovag voltál, egy harcos archetípus, aki harcokkal és akaraterejének érvényesítésével szerezte a karmikus sebeit. Ehhez járul még a dogma, vallás, a filozófia, melyet nyilván műveltél, mert a kommunikáció fejlesztése most az egyik karmikus feladatod. Állandóan új és új célokat kell magad elé tűznöd, mert megadatott, hogy törlessz: jó érzéked van bármilyen tömegkommunikációs területen végzett munkához.

    A többit priviben.....

    előzmény:
    angela71 (19)
    2008-03-30  10:34
  29. 2008. Április 9. 10:08123.

    Fogok készíteni Neked egy részletesebb karmaelemzést is, de arra elég sokant kell várni, mert nagyon sokan kérték tőlem ugyanezt.

    A priviket is csinálom, de első a topic.

    A nick már eleve titkos, amit viszont leírok, másoknak is tanulságos. Végülis ezért született ez a topic.

    Egy topic-egy privi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190629 (121)
    2008-04-09  09:24
  30. 2008. Április 9. 10:03122.

    Szia lovemhecske!

    Rák Napjegy, Skorpió Aszcendenssel.

    Nyugtalan vagy és álmodozó. Örökké a lélek mélységeit kutatod. Intuíciód révén "uralhatnád az egész világot" Ideális társ vagy, mert családszerető, gondoskodó, odaadó, de meg is van hozzá a kellő határozottságod. Belelátsz másokba, gesztusokból olvasol, dudod, hogy ki mit gondol.

    Biztonságra vágysz, mély érzésekre, stabil társra. Alighanem sokkal határozottabb vagy, mint a Rákok általában, szívesen jársz a magad utján, nincs lelkedben olyan erős alázatosság, ami a Rákokra jellemző, viszont nem is vagy olyan hajíthatatlanul konok, mint a Skorpiók. A két jegy tulajdonságai jótékonyan ötvöződnek a természetedben, és az idő folyamán egyre inkább rátalálsz az arany középútra.

    Nagy a fájdalomtűrő képességed, és a környezetedtől is elvárod, hogy ne "nyafogjanak" minden apróságért. Jóindulatú vagy, békés, kicsit kényelemszerető (de ki nem az?) s a természetedből hiányzik (vagy nagyon halványan van jelen) a Skorpiókra jellemző konok bosszúvágy. Óriási adag intuíciódat egyfajta lelki iránytűként tudod használni az életben.A Skorpió erőteljes jellemvonásai beszínezik az egész horoszkópodat, és időnként befolyása alá hajtja a többi tulajdonságaidat. Felerősíti a céltudatosságodat és a mindent megkérdőjelezés igényedet,  és a zárkózottságra való hajlamodat.

    Vigyázz, mert akkora az energiakészleted, hogy ellentmondást nem tűrővé, esetleg még zsarnokivá is tehet.

    Van egy önvizsgáló hajlamod, vigyázz ez ne hatalmasodjon el, mert különben oda vezethet, hogy állandóan elégedetlen leszel magaddal.

    Ha az Aszcendensedet nézem, erős vágy hajt arra, hogy megismerd önmagadat. Vannak emberek, akiknek hiába súgnak a csillagok, vagy hiába tereli a sors őket az életfeladataik teljesítésének útjára, nem figyelnek rá. Ők azok, akiknek meg kell élniük a rosszat, elszenvedni a karma hatalmát, mert csak ezután válnak éretté, hogy teljesíteni tudják mindazt, amiért születtek.

    További szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190629 (119)
    2008-04-09  09:15
  31. Torolt_felhasznalo_190629
    Torolt_felhasznalo_190629
    2008. Április 9. 09:24121.
    A lényeg persze lemaradt:) 1983.06.24-én születtem 15 óra 35 perckor Budapesten.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190629 (119)
    2008-04-09  09:15
  32. 2008. Április 9. 09:17120.

    Bak Napjegy, Rák Aszcendenssel.

    Óvatos vagy, majdnem félénk, akit nagyon könnyű megbántani. Ilyenkor gyorsan visszahúzódsz a páncélodba. Biztonságban csak a családod körében érzed magad, itt tudod elengedni magadat.Erős, határozott partnerre van szükséged, aki mindíg melletted áll. Az ő támogatása növeli az önbizalmadat, te pedig követnéd őt bárhová.Jó a híred, amit annak köszönhetsz, hogy remekül ki tudsz jönni másokkal, és kívánatossá tudod magadat tenni.

    A Rák uralkodó bolygója a Hold, ami az érzelmi energia szinbóluma. Ugyan szégyenlős vagy és egy kicsit szeszélyes, de jó az emlékezőképességed, nagy fantáziával. Figyelmes vagy a környezeteddel. A kedves, segítőkész gondoskodásod az emberekkel való munkában nagy hasznodra lehet. Sikereket érhetnél el az egészségügyben, üzletben, szociális munkában vagy az oktatásban.

    Magatartásod védelmező és nem kisajátító.

    A Bak Napjegy segít, hogy törekvő és néha akaratos legyél. A kitartásod a célok eléréséhez onnan ered.  Hatalmas energiát és vitalitást árasztasz a hozzád közelállókra.

    Vigyáznod kell, mert az útja során a Hold ráül az Aszcendensedre, és te hajlamos vagy ilyenkor a hízásra.

    A napod a horoszkópod 7. házaban van, mely az önállóságos szempontjából nem a legjobb állás, hisz ez a társ háza, és azt mutatja, hogy mindent csak a társaddal tudsz megélni, az ő tükrével látod magadat. Ebből ered, hogy a valahová tartozás igénye és az alkalmazkodás szükséglete Nálad különösen erős.Mivel hűséges elkötelezettje vagy a partnerednek, ügyelned kell arra, hogy ne rendeld teljesen alá személyiségedet a társadnak, ezért fejlesztened kell az önértékelésedet, mert esetleges elvesztése nagyon nagy tragédiát okozhatna nálad. A karmikus feladatodat, a Nappá válásodat az életutadon csak a társas viszonyoddal tudod megélni. Ezt pedig nehéz megvalósítani.  Áldozattípus vagy, számodra többnyire az a fontos, hogy a másik boldog legyen.A Vénusz azért néha eltéríthet az állhatatosságodtól és a hűségedtől, de ez nem törvényszerű. Ha a Bak jegyed komolyabb tulajdonságaival rendelkezel, az felmelegíti a hűvös érzelmeidet, és elősegíti az élet élvezetét számodra.

    Fontosnak tartod a tudást és az inteligenciát, ebben a Bak ambíciói és törekvései ösztökélnek.

    Karmikus nálad az anyagi javak megteremtésére folytatott harcod is. A karmád miatt szoronghatsz folyamatosan az anyagi helyzeted miatt . A régi karmikus múltadban gyógyító voltál. Tehetségeddel és a pénzkereseteddel szereztél karmikus sebeket. Lehettél gazdag, akitől elvették a javait, és nagyon szegénnyé vált, vagy a képességeidet nem tudtad a felszínre hozni és kamatoztatni. Most ez is feladatod, hogy megvalósítsd, (vagy meg is valósítottad).Elvárod - néha nem is tudatosan - hogy körülötted minden tökéletes legyen. Mivel a karmád tiszta, pontos, gondos életutat mutat, ha ezt nem tudod

     megvalósítani, akkor szorongsz. Ezzel a szorongással pedig - vigyázz! - mert különböző betegségeket teremthetsz magadnak. Lehet ez krónikus betegség is, amit a régi karmikus múltadból hozol, és most az a feladatod, hogy ezzel megbírkózz!

    A 11.házban lévő Holdad a Bak jegyében van, ez a baráti körödet erősíti, és azt a szeretetet, amit másoktól kapsz. Ám itt a Szaturnusz is, ami esetleg korlátozza a baráti kapcsolataidat, de hatással lehet a fiatalkori gyermekvállalásodra is.

     

    Mivel 2008-ban a Jupiter a Bak jegyén vonul át, segítségedre lesz abban, hogy az életed kedvező irányt vegyen. Idén nyárra így-vagy úgy, de sok problémád megoldódik.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_318680 (21)
    2008-03-30  10:41
  33. Torolt_felhasznalo_190629
    Torolt_felhasznalo_190629
    2008. Április 9. 09:15119.

    Kedves Mamóka!

     

    Rák jegyben születtem skorpió aszcendenssel (ha jók a számításaim). Végigolvastam nyitó üzenetedtől az egész topicot, és az indított el gondolkodásra, amit a karma és a gyermekkor összefüggéséről írtál. A rákról írt jellemzésed (általános jellemvonások és meghatározó motívumok) és a  máshol olvasottak nagy részben jellemzőek rám. Érdekelne,Te mit gondolsz a rák-skorpió aszcendens párosításról. Fáradozásodat előre is köszönöm, további szép hetet kívánok! Zs.

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  34. 2008. Április 8. 21:23118.

    Ha lehet, akkor priviben küldd el nekem légyszi, aztán majd lereagálom.

    Köszke.

    B. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216664 (117)
    2008-04-08  21:20
  35. 2008. Április 8. 21:20117.

    Szia Mamóka!

    Szeretnélek megkérni, hogy készítsd el az én aszce ndesem is, és írd meg nekem, hogy mi jellemző rám. 

    Nagyon  kíváncsivá tettetek.

    1975. 08. 27-én születtem, 12:30-kor.

    Köszi.

    B. 

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  36. Torolt_felhasznalo_256143
    Torolt_felhasznalo_256143
    2008. Április 8. 09:34116.
    Kedves mamóka! Mivel nagyon találó volt amit nekem írtál, ezért szeretnélek megkérni hogy a két fiamét is készítsd el. B. 1993.12.29, Debrecen 17- 30. K. 2001.04.14, Debrecen éjszaka fél három.Előre is köszönöm, és küldök hozzá egy csésze kávét, hogy friss és üde legyél.Üdv:Kata.
    előzmény:
    mamóka67 (111)
    2008-04-04  15:24
  37. Torolt_felhasznalo_902528
    Torolt_felhasznalo_902528
    2008. Április 6. 10:37115.
    köszönöm mamóka az elemzés,további szép napot
    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  38. Torolt_felhasznalo_472253
    Torolt_felhasznalo_472253
    2008. Április 5. 20:42114.

    Köszönöm

     

    előzmény:
    mamóka67 (85)
    2008-04-03  21:29
  39. 2008. Április 4. 17:43113.

    Szia!

     

    Köszivannak benne igazságok rám nézve.

    Jó utazást!

     

    előzmény:
    mamóka67 (110)
    2008-04-04  15:21
  40. 2008. Április 4. 15:39112.

    Az aszcendens révén. 

    Ez érdekes, mert a lóval kapcsolatban a tisztaság,

    amit kiemelt módon kezelek.

    De ezt természetesen valamiféle szellemi tisztaságként élem meg.

    előzmény:
    mamóka67 (110)
    2008-04-04  15:21
  41. 2008. Április 4. 15:24111.

    Türelmeteket kérem, mert most elutazom. Legközelebb jövő szerdán leszek, 9-én. Akkor szívesen folytatom.

    Még 97 kérést kell teljesítenem! Sziasztok!

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  42. 2008. Április 4. 15:21110.

    Skorpio Nyilas Aszcendenssel.

     

    Nagyon szeretnél kitűnni az átlagból. Mindíg, mindenben maximalista vagy. Sok esetben túlvállalod magad, mert nem tudod felmérni saját teljesítőképességedet reálisan, és a korlátaidat.

    Nyitott vagy minden újra, magasztos eszmék vezérelnek, és az emberi boldogulás mellett a világegyetem titkai, sőt a misztikus dolgok is foglalkoztatnak. Lelkedben a határozott és céltudatos Skorpió-adottságok keverednek a Nyilas bizonytalanságával, simulékonyságával.

    Imádod a kalandokat és a kockázatvállalásokat. Ha ez a keveredés a pozitív adottságokat emeli ki, akkor a világjobbító szándék vezet, erődet és tudáodat egy közösség érdekében maximálisan hajlandó vagy kiaknázni. Ha viszont a negatív tulajdonságok ötvöződnek, akkor nagyon nehéz kijönni veled. Lázadó, vitatkozó leszel,  akit általában még mindíg valami magasztos cél vezérel, de hajlamos az általánosításra, s az előítéletek rabjává válik.

    Nehéz meggyőzni arról, hogy nincs igazad, vagy valamit tévesen ítélsz meg, mert sugárzik rólad a felsőbbrendűség érzése. Mivel rugalmas vagy, ezen képes vagy változtatni.  Lelkesedésed magávalragadó. A szerelemben az ilyen jegypárosításnál az údonság varázsa fontosabb, mint a hűség, de csak a kalandok színtjéig.

    A Nyilas szimbóluma a kentaur, a görög mitológia félig ember, félig ló alakú szereplője. Ez a lebegő helyzet az isteni és emberi között tökéletesen rávilágít, hogyan áll hozzá a Nyilas Aszcendensű ember a világhoz. Énjének egyik része örökké a nemes, tiszta dolgok után kutat, miközben a másikat az ösztönök hajtják. Gyakran saját maga is nehezen viseli ezt a kettősséget, ezért többségük valamilyen kreatív hivatáson keresztül próbálja meg áthidalmi az ellentmondást.

    A boldogságot a szabadság jelenti számodra.

    előzmény:
    ágicu1 (109)
    2008-04-04  14:27
  43. 2008. Április 4. 14:27109.

    Szia!

     

    Örülök, hogy megtaláltam ezt a topikot!

    Én Skorpió vagyok, és úgy tudom, hogy Nyilas aszcendenssel.1974.11.18.reggel fél 8-vagy háromnegyed nyolc a születés ideje.

    Mik jellemzők rám, ez alapján?

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  44. Torolt_felhasznalo_803411
    Torolt_felhasznalo_803411
    2008. Április 4. 13:57108.
    Köszönöm a válaszodat! Megvan, heuréka! Külső tulajdonságok, a test. Szóval értem.
    előzmény:
    mamóka67 (106)
    2008-04-04  13:24
  45. 2008. Április 4. 13:49107.

    Vízöntő Kos Aszcendenssel.

     

    Eredeti gondolkodású vagy. Általában kilógsz a sorból, mert nem vagy hajlandó elfogadni a kötelező normákat. Igazi forradalmár alkat az ilyen ember, s akár az élete feláldozására is képes egy eszméért, mások boldogulásáért.

    Az érzéseidet neheten tudod kimutatni. Oda kell figyelni Rád, akkor is, ha a többség nem igazán érti, mit szeretnél.

    Automatikusan meg tudod ragadni a környezeted képzeletét, mert érzik, hogy a közösségért harcolsz, és amit akarsz, az mindenkinek a javára szolgál.

    Idealista, jószívű és álmodozó vagy, az amíciód fontos, de a becsületed még fontosabb, tehát elvtelenül soha semmit sem teszel. A közéletben is sikeres lehetnél. Életelved: élni és élni hagyni. Nem tűröd a korlátokat, saját belső törvényeid szerint élsz. Általában nagy felelősséget érzel a szertteidért, barátaidért, de ez a felelősség béklyó is, ami akadályoz saját terveid valóra váltásában.

    Csak olyan társ mellett tudsz megmaradni, kibontakozni, aki elfogad Téged ilyennek, és nem akar kispolgári keretek közé szorítani. Ha ilyent találsz, sírig hű maradsz hozzá.

    Azoknak az embereknek a társaságát kedveled, akik olyanok, mint Te. Jó szerető hírében állsz, és rendkívüli módon értesz ahhoz, hogyan befolyásold az embereket.

    Gyorsan hozol döntéseket, sokszor nem törődve a következményekkel. Tekinteted mindíg azt sugallja, hogy véghezviszed, amit akarsz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_755860 (104)
    2008-04-04  12:49
  46. 2008. Április 4. 13:24106.

    A gyermek sugározza leginkább az Aszcendens jegyét, de az kifinomulva élete végéig elkíséri, mert a fizikai testet jelöli, a maszkot, amit ebben az inkarnációban viselünk. Az általa kódolt tulajdonságok egytől egyig részei énünknek. Ezeket mutatjuk a külvilág felé. Nem feltétlenül azonosulunk vele, sokszor nem is látjuk ilyennek magunkat, mert a Nap jegye képviseli azokat a tulajdonságokat, amelyekkel saját énünket azonosítjuk, hisz ezek felé törekszünk az utunkon. Nem is fejlesztjük tovább életünk során úgy, mint a Nap-jegyünket.

    Én így tanultam, én ezt vallom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_803411 (101)
    2008-04-04  11:48
  47. 2008. Április 4. 13:06105.

    "Nagyon hálás lennék, he engem is "kielemeznél". Nem jön össze SEMMI! Nemsokára munkanélküli leszek."

     

    Ízisz,  ez nagyon jó. Mindjárt azt is megadtad az asztrológusnak, hogy mit olvasson ki a horoszkópodból.

    idézet:
    bees001 (80)
    2008-04-03 14:32:10

    Olyan szívesen megnézném, hogy nálad

    mit mutat az asztrológiai képlet?

    Vagyis hogy mi olvasható ki belőle rólad?

    előzmény:
    bees001 (80)
    2008-04-03  14:32
  48. Torolt_felhasznalo_755860
    Torolt_felhasznalo_755860
    2008. Április 4. 12:49104.

    Szia Mamóka67!

     

    Írnál valamit a Vízöntő - Kos aszcendensről? (az vagyok) Köszönöm!

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  49. 2008. Április 4. 12:38103.

    Mint írtam, jóslásra nem vállalkozom. Az életutadról szívesen írok, kis karmával fűszerezve. Majd meglátjuk mennyit bír el a topic, és mennyit írok priviben.

    Bika Szűz Aszcendenssel.

    Ez a párosítás maga a megtestesült stabilitás. A Bika gyakorlatiasságát a Szűz aprólékossága, elemzőkészsége teszi teljessé. Könnyen elveszel a részletekben, és a nagy egészről

     sokszor nincs pontos képed.  Mindíg félsz a jövőtől, ezért örökké takarékoskodsz. A környezeted szerint unalmas, egyhangú életet élsz, számodra viszont a rendszeresség és a pontosság az élet mozgatórugója. Nem vágyódsz vezető pozicíóba, szívesen dolgozol mások keze alá, és egyáltalán nem zavar, ha a tudásodat felhasználva más jut kedvezőbb beosztásba.

    A munkában nem vagy válogatós: bármit hajlandó vagy elvégezni számodra nincs rangon aluli munka, ha cserében jól megfizetik.  Puritán életet élsz, nem költesz fényűzésre akkor sem, ha módodban állna. Kerülöd a hangos társaságot, befelé forduló, magadnak való vagy, akinek nehéz a bizalmába férkőzni. De akinek sikerül, az megbizható barátot, hűséges partnert talál a személyedben.

    Bár kíméletlenül őszintén megmondod a véleményedet mindenkiről, ugyanilyen kritikusan figyeled és ítéled meg saját magadat is.

    Megbízható, szorgalmas, világos szabályok szerint élő ember vagy. Nálad mindennek megvan a helye.

    Csak azt hiszed el, amit bizonyítani lehet. Óvatos vagy, tartózkodó, szemérmes és csak lassan melegszel fel. Aztán, ha felolvadsz dermedtségedből, akkor elmerülsz a szerelem gyönyörűségében, és kiderül, hogy fantáziád egyáltalán nem szegényes...

    előzmény:
    lángszívű (20)
    2008-03-30  10:40
  50. 2008. Április 4. 12:02102.
    Elnézést, hogy belekotyogok, de én is úgy tudom, hogy az aszcendens van gyerekkorban, utána forr kiaz alapjegy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_803411 (101)
    2008-04-04  11:48

Címlap

top