Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. Torolt_felhasznalo_803411
    Torolt_felhasznalo_803411
    2008. Április 4. 11:48101.

    Szia Mamóka!

     

    Végigolvastam a topicot - nagyon érdekes dolgokat írsz.

    Egy valami azonban gondot okoz: valahol azt olvastam, az aszcendes  karaktertulajdonságai életünk második felében válnak (válhatnak) meghatározóvá a személyiségünkben. Te a gyerekkort említed. 

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  2. 2008. Április 4. 11:47100.

    Kérdezted, hogy az Ikrek hogyan jön ki a többi jeggyel?

    Leginkább a Vízöntővel szerencsés a párosítás. Mindketten azt szeretik, ha folyton történik valami. Legyen szó bármilyen kikapcsolódásról, biztosan számíthatnak egymás társaságára. Imádják az egész estés eszmecseréket és vitákat, amelyek többnyire nevetésbe fulladnak. Hasonló temperamentumosak az ágyban is.

    A Mérleggel is kellemes és könnyed a kapcsolata, hiszen hasonló érzelmeken és gondolkodásmódon alapul. Nagyra becsülik a változatosságot és a társasági életet. Anyagi helyzetük azonban nem éppen rózsás, mert a pénzt leginkább csak költeni szeretik.

     

    Nagyon szerencsés lehet az Ikrek-Rák találkozása. Az Ikrek kedvessége, könnyedsége lenyűgözi a Rákot, akinek bele kell törődnie abba, hogy bár ő a nyugalmat szereti, társ szárnyalni akar. Ha a Rák érzelemgazdagsága és az Ikrek intelligenciája szerencsés módon ötvöződik, a párt csak ásó-kapa választhatja el egymástól.

    előzmény:
    Kicsikegyed (25)
    2008-03-30  11:01
  3. Torolt_felhasznalo_127929
    Torolt_felhasznalo_127929
    2008. Április 4. 11:2299.
    Amúgy köszönöm szépen mamóka.
    előzmény:
    mamóka67 (84)
    2008-04-03  20:39
  4. Torolt_felhasznalo_127929
    Torolt_felhasznalo_127929
    2008. Április 4. 11:2098.
    Anyukám mondta esetleg 2-3 perc eltérés ha lehet de szerintem csak pontos?Te ki tudnád számolni valahogy?
    előzmény:
    mamóka67 (84)
    2008-04-03  20:39
  5. Torolt_felhasznalo_256143
    Torolt_felhasznalo_256143
    2008. Április 4. 10:5997.
    Kedves Mamóka! Köszönöm a jellemzést nagyon jól sikerült.Kérdésedre válaszolva, talán az égiek is velem voltak a tárgyaláson, mivel számomra sikeresen zárult. Ezért most nagyon boldog vagyok.10 hónapi munkám van ebben a sikerben, ezért most már szeretném élvezni is a munkám gyümölcsét.További kellemes fórumozást kívánok, olvasgatlag majd benneteket.Szép napot.Üdv:Kata.
    előzmény:
    mamóka67 (82)
    2008-04-03  20:19
  6. 2008. Április 4. 09:5896.

    A Halak-Vízöntő párosításnál a mély érzelmek és a tárgyilagos gondolkodás találkozik ebben a kapcsolatban. A fő nehézséget az anyagiak okozzák. Mivel a Halak nem tud bánni a pénzzel, inkább a Vízöntő kezeli a kasszát - ez azonban túl nagy feladat számára.

    A különc Vízöntő gyorsan felébreszti a Halak érdeklődését, de lelke mélyén fél is ettől a találkozástól. S talán nem véletlenül. Mert érzi, sejti, hogy a bohóc álarc alatt egy egészen más lélek lakozik.  Aki sokkal zárkózottabb, nehezebben kiismerhető, s aki talán még önmagához sem teljesen őszinte. Ha mégis úgy dönt, hogy meghódítja, akkor számítson rá, hogy sosem fogja igazán megszerezni. A Vízöntő lelkének egy kis zuga örökké zárva marad a Halak előtt, ahogy A kékszakállú herceg várában sem volt szabad bekukkantania Juditnak a hetedik ajtó mögé. A külvilág azonban ebből a belső feszültségből semmit sem vesz észre. S talán még írigykedik is, hogy milyen jól megvannak egymással, mennyire gondtalanul és jól élnek.

    A Vízöntő mélyérzésű, odaadó társat kap a Halak személyében, aki igyekszik kitalálni kedvese gondolatát is (ez azonban csak ritkán sikerül, mert teljesen más "rugóra jár" az esze, nehezen tudja követni a Vízöntő reakcióit). Néha túlzásba is viszi a gondoskodást,olyasmit akar rákényszeríteni a Vízöntőre, ami nagyon idegen tőle. Ezen gyakran vitatkoznak. Szakításra azonban egy Halak akkor sem gondol, ha már kerek perec kiadják az útját. Mindíg bízik valami csodában.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_902528 (46)
    2008-03-30  17:14
  7. Torolt_felhasznalo_783726
    Torolt_felhasznalo_783726
    2008. Április 4. 09:5095.

    Kedves Mamóka!

     

    Nagyon örülnék, ha az én horoszkópomat is elemeznéd :))

    1987.08.08.-án, kb. 5:30-kor születtem Budapesten.

    Előre is köszönöm a válaszod!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. Április 4. 09:2494.

    Kedves Mamóka67,

    én is beállnék a sorba,

    1981.08.01-én, déli 12.30-kor születtem Budapesten.

     

    Előre is köszönöm!

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  9. 2008. Április 4. 09:2393.

    Szia!

    Nagyon érdekel amit említesz. 

    Kíváncsiságom óriási!Engem is elemeznél?Előre is köszönöm!

    1976.02.05 reggel 8óra-45 perc Bp.

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  10. 2008. Április 4. 09:1192.

    Mamóka!

     

    Légyszi', nekem is írj valamit!

     

    Köszönöm!! 

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  11. 2008. Április 4. 08:5891.

    Nagyon érdekes a horoszkópod!

    A Napod a születésedkor a Nyilas jegyében, Nyilas Aszcendenssel  és Neptunusszal együtt állt az 1. házban.

    A karma szerint nagyon erős ösztönt hordozol, hogy guru lehess. A tűz elem kreatívitását kell megteremtened, mint egyik karmikus feladatodat. Ha törekszel ennek megvalósítására, elérheted, hogy a földi minőség fölé kerülj. Az ilyen pozicióban születettek nagyon szerencsések az életükben, vannak "rabszolgáik" és megélhetik, hogy nekik mindent szabad. Vigyáznod kell, hogy ne ess a nagyképűség hálójába!

    Mivel az Aszcendensed is Nyilas, láthatjuk, hogy már voltak Nyilas életeid, ezért már nincs szükséged maszkra, nyílt sisakkal vállalhatod a már egyszer megélt jegyedet: a Nyilast. Bár előzőleg nem sikerült felépítened, belebuktál, most itt az ideje, hogy megerősítsd az akkor tanultakat. Muszáj, hogy az életutadon most ragyogj, mert tudatos, fiatal lélek vagy, és az életutadon kell maradnod.  Ragyogásod megvalósítható!!

    előzmény:
    _sita (58)
    2008-03-31  07:57
  12. Torolt_felhasznalo_187391
    Torolt_felhasznalo_187391
    2008. Április 4. 08:4890.

    Kedves Mamóka!

     

    Már egyszer írtál nekem a születési jegyemről (rák),amit nagyon köszönök. Tudnál valamit írni az aszcendensemről is , ami úgy tudom, szűz. És a holdam a skorpióban volt a születésemkor (ha jól tudom).

    1972.06.22. 11.00 óra  Kecskemét.

     

    Előre is köszönöm!

     

    Szép napot!

    előzmény:
    mamóka67 (85)
    2008-04-03  21:29
  13. 2008. Április 4. 08:4389.

    Kedves Mamóka!

    Köszönöm a válaszod, hát sok igazság van benneBár úgy tapasztaltam ő elég engedékeny, vagyis az van amit én diktálokA háborút is már megtapasztaltuk, de másnap azon voltunk, hogy mindent helyre tegyünk és ne duzzogjunk, hanem szeressük egymást, mert persze a duzzogásra hajlamossak vagyunk mindketten

    Tudnál még mondani valamit kettőnkről? Én 1970. aug. 9. 5.50 kor születtem Székesfehérváron, a Szerelmem1962. aug.11. Szikszón, sajna az órát nem tudjuk. Ez a karma része is érdekelne, ha így tudnál valamit mondani.

    előzmény:
    mamóka67 (81)
    2008-04-03  19:53
  14. 2008. Április 4. 08:3888.

    A 8.házban nemcsak a Napod van, de itt a Hold és a Vénusz is, mégpedig egymás mellett (együttállásban)

    A Hold helyzete miatt a az együttérzésed, az érzelmeid kapnak nagyobb nyomatékot. Ez a tudatalatti háza.

    A karma az előző életekre épül, ami nálad most azt mutatja, hogy meghatározó haláleseteket éltél meg akkor. Nagyon erős az anyai mintád. Rendelkezel egyfajta hatodik érzékkel, mivel a Plutó fényszöggel kapcsolódik a Holdhoz és Vénuszhoz. Ez azt is jelenti, hogy érzelmi erőforrásaid nagyok. Így aztán fontos számodra a szerelemben, hogy teljesen megbizhass  a szeretett lényben, vagy a partneredben. Vigyázz, mert a féltékenység és a gyanakvás képtelenné tehet a tartós szerelemre. Szétmarhatja a társkapcsolatodat, és akadályozhatja a szexuális beteljesedést. Ismét csak a Plútóra tudok hivatkozni, melynek hatására lelki problémáid lehetnek, de ezeket te csak nehezen tudod megoldani magad, segítség nélkül.

    Amire még vigyáznod kell: a túlzott édességfogyasztás nálad különösen nagy lehetőséget ad a súlygyarapodásra.

    Nagyon kedvező fényszöge van a Holdnak és a Vénusznak, mely mutatja, hogy gyengéd, nyugodt és derűs vagy, akinek jó érzéke van a luxus és a jólét iránt. Érzékeny és fogékony vagy a partnered igényeire.

    Hordozol egyfajta vallási karmát, amit előző életedben átéltél, pld. olyan üldöztetést, mely a fajodnak szólt. Osztályrészed volt egy olyan sors, amit kollektív karmának nevezünk. Ennek tudását a zsigereidben érzed.

    A Vénusz miatt hozhattál magaddal egy párkapcsolati adósságot (pld.ígéretet egy szeretőnek) most karmikus feladatként ezt visszaadhatod.

    Az Aszcendenseden ülő Szaturnusz kitartásra tanít, és ad egyfajta szorongást: hogyan fogsz megfelelni az életutadon. Jelzi azokat a kényszerűen felvállalt feladatokat is, melyekkel életed során találkozni fogsz.

    előzmény:
    Kicsicica81 (87)
    2008-04-04  07:00
  15. 2008. Április 4. 07:0087.
    Köszönöm a jellemzést nagyon ledöbbentem töle,mert teljesen igazak és rám jellemzőek!Miért kérdezted hogy jo-e a születési dátumom látsz esetleg valami furcsaságot?Amugy komolyan 1981 05 04-én születtem,a szüleim 11 éves koromba váltak el először,és 22 voltam amikor másodszor is,de ez már a végleges volt.Van olyan is,hogy halálfélelmem van de ha jol deritettem ki akkor azért mert az anyukám nem akart engem.Egyébként anyukámmal nem jövök ki és nem is beszélünk.Apukámmal volt egy kis mosolyszünet/kicsi/ de azota rendbe jött minden.Föleg most vagyok mellette igazán mert baleset érte karácsony előtt.Kérlek ha látsz is valami rosszat azt is ird le!Örök hálám ezért majd várom a válaszodat!És köszönöm szépen az eddigi két jellemzést is!Puszi Kicsicica             
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. Április 3. 21:4786.

    Az első két kérdésedet először, atöbbit májd később.

    Aszcendensed Mérleg, a Napod pedig a 8-as házban volt a Bikában a születésed pillanatában.

    Kétszeresen is a Vénusz uralma alatt állsz, mivel a Mérleg nek és a Bikának is a Vénusz a bolygója. Így érthető, hogy a szépséged, kellemes modorod révén könnyen belopod magadat az emberek szívébe. Szépérzéked, művészi hajlamod korán megmutatkozik.,

    Szereted a kényelmes életet, inyenc vagy az ételben, italban, a művészetek élvezetében. Mivel nehezen hozol döntést, a kivülállók túl lassúnak és bizonytalannak tartanak, és ámulva figyelik, hogyan engeded el magad mellett a jobbnál jobb lehetőségeket.

    A belső békéd megteremtése mindíg fontosabb számodra, mint a karrierharc. Ám, ha kűzdesz, azt mindíg korrektül teszed.

    Benned is bujkál ugyan a Bikákra jellemző biztonság utáni vágy, de ez a békés, nyugodt környezetet, batrátságos otthon biztonságát biztonságát jelenti, ahol nyugodtan tudsz alkotni, élni, szeretni. Ahol fogadhatod a barátaidat és éjszakába nyúló beszélgetésekkel ütheted el az idődet.

    A szerelem, az érzékiség a te esetedben olyan varázsszer, ami minden földi baj ellen védelmet nyújt. Könnyen elcsábulsz, és nem kerül erőfeszítésedbe, hogy bárkit te is elcsábíts. Még idősebb korban is nagy hatással leszel a másik nemre.

    (folyt)

    előzmény:
    Kicsicica81 (45)
    2008-03-30  17:05
  17. 2008. Április 3. 21:2985.

    Gyermekkorodban az Aszcendensed jegyét sugározod.

    A gyermek addig gyakorolja az Aszcendensének megfelelő kifejezésmódot, míg az tökéletes szereppé nem alakul, de lehet, hogy e mögött egészen más személyiség lappang.

    Az Aszcendens a külső viselkedési formát határozza meg. Ennek a szerepvállalásnak a gyermek nincs tudatában, egyszerűen Aszcendense tulajdonságainak megfelelően veszi fel környezetével a kapcsolatot és környezetét is hasonló színezettel éli meg.

    Az Aszcendensünk a személyiségünk része, vagy legalábbis életünk során azzá válik. Ennek megfelelően viselkedünk, és környezetünket is ennek megfelelőnek érezzük. De mivel fiatalon nem teljesen azonosulunk vele, nem szívünkből szól.

    Életünk során tapasztalatokat gyűjtünk, melyek lehetővé teszik számunkra Aszcendensünk jobb megismerését, végül felnőttkorunkra ez teljesen kifinomul. Mint említettem személyiségünk része, de már nem építjük életünk során úgy, mint a Nap-jegyünket.

    A Rák Aszcendensre a legjellemzőbb tulajdonság: szeret otthon lenni, és erős vágyat érez a biztonságra. Erősen igényli az Anya közelségét. Jellemző még a nagyfokú együttérző és beleérző tulajdonság.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472253 (55)
    2008-03-30  21:13
  18. 2008. Április 3. 20:3984.

    Biztonságos, békés otthonra vágyódsz. A Mérleg bizonytalanságát a Rák Aszcendens önbizalomhiánya csak tovább fokozza. Nem csoda hát, hogy olyan társ mellett érzed magad boldognak, aki vezet, akihez alkalmazkodhatsz.

    Álmodozó, túl érzékeny, és könnyen sebezhető lélek vagy. Sugárzik belőled a szeretet utáni vágy. Érzelemváltozásaidat a környezeted csak nehezen tudja követni, hiszen egyik pillanatban még önfeledten kacagsz, a következőben már ráz a zokogás. A hétköznapok kemény megpróbáltatásai elől az otthon biztonságos falai közé menekülsz.

    Nagyszerűen tudsz vigasztalni. A harsány, hangos helyeket kerülöd, a durvaság megrémít. Biztonságra vágyódsz.

    A szerelemben alárendeled magadat a társadnak. Ragaszkodásodat, szeretetedet a környezeted eleinte örömmel fogadja, később azonban már terhes az a mértéktelen gondoskodás, amivel elhalmozod a szeretteidet.

    (Biztos, hogy pontos a születési dátumod?)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_127929 (64)
    2008-03-31  08:57
  19. 2008. Április 3. 20:2483.

    Jesse!

    előzmény:
    bees001 (80)
    2008-04-03  14:32
  20. 2008. Április 3. 20:1982.

    A konfliktusokat kerülöd, de azért az igazadért mindíg kiállsz. Az őszinte, egyenes beszéd híve vagy. Nyílt sisakkal csatázol, bízol az észérvek erejében. Célratörő vagy, mert vezető pozícióba vágysz. Az Ikrekre jellemző szétszórtságát az Oroszlán Aszcendensed kellően egyensúlyozza, energikus önkifejezést, bátor, erős fellépést ad.

    Igazi társasági lény vagy, aki akkor érzi jó magát, ha a középpontban lehet, ha beszélhet, ha figyelnek rá.

    Elismerésre vágyódsz, ám nehezen tudod megkülönböztetni az üres bókot az őszinte dícsérettől. Általában nagyvonalú vagy, de lelked mélyén mindíg ott bújkál a féltékenység, nehezen viseled, ha valaki megelőz vagy fölébed kerül. Ez ugyanis mélyen sérti a hiúságodat.

    Barátságos, szellemes, szórakoztató, kellemes megjelenésű vagy.

    Nagyon szeretsz utazni szívesen felfedezed a világot, de arról mindíg gondoskodsz, hogy a kényelmedet megteremtsd és büszkeséged ne szenvedjen csorbát. A szerelemben is uralkodó, vezető szerepet töltesz be. Türelmetlen vagy, aki azonnal célt akar érni.

    Remélem sikerrel jártál a tárgyalásodon, sajnos abban nem tudtam segíteni. Nagyon megszórtatok elemzéssel.

    A többi kérésedre majd még visszatérek.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256143 (65)
    2008-03-31  09:22
  21. 2008. Április 3. 19:5381.

    Szia Nita!

    Két dudás egy csárdában: főleg azzal töltitek az időtöket, hogy megkűzdjetek a vezető szerepért. A láncokat egyikőtök sem tűri.

    Ha valamelyiktek előbb vagy utóbb új vadászterületet keres magának, akkor a másiktok nagyvonalúan útjára engedi.

    Csordultig vagytok energiával és a jég hátán is megélnétek. Számotokra a szerelem kihívás, de ha nem tanuljátok meg az alkalmazkodást, egyéniségetek és természetetek örökké ütközni fog.

    Mindketten szeretnétek főnökök lenni és akkor is irányítani, ha szerelemről van szó. Borzongató örömöt okoz mindkettőtöknek a vadászat és a hódítás. Kapcsolatotok gyorsan kezdődött, de sziporkázó szenvedélyetek ugyanolyan hamar ki is elégítik egymást.

    Tudomásul kellene vennetek, hogy ez szerelem, nem pedig háború.

    előzmény:
    Nita70 (78)
    2008-04-02  22:51
  22. 2008. Április 3. 14:3280.

    "Nagyon hálás lennék, he engem is "kielemeznél". Nem jön össze SEMMI! Nemsokára munkanélküli leszek."

     

    Ízisz,  ez nagyon jó. Mindjárt azt is megadtad az asztrológusnak, hogy mit olvasson ki a horoszkópodból.

    előzmény:
    izisz47 (7)
    2008-03-30  08:57
  23. 2008. Április 3. 14:2179.

    Kedves Mamóka!

     

    Tudom, türelmetlen vagyok, de nagyon, nagyon szükségem lenne egy közeljövőbeli elemzésre, magánélet területén, amint ráérsz....

     

    1966. május 10. Budapest, 13 óra 45 perckor születtem.

     

    Nagyon nagyon köszönöm, előre is!!!!!!! 

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  24. 2008. Április 2. 22:5178.

    Kedves mamóka!

     

    Megkérdezhetem, mi a helyzet ha két dudás van egy csárdásban? Kisülhet ebből valami jó? Két oroszlán, jó ez nekünk?

    előzmény:
    mamóka67 (75)
    2008-04-01  09:00
  25. 2008. Április 2. 20:0777.

    Szia Mamóka!

     

    Engem is érdekelne a leírás - az általános részeket már olvastam :-)

    1973.12.24  00.20 Budapest  Az alapjegyem bak, az aszcendensem pedig mérleg - és érdekelne a karmám, nincs túl könnyű életem :)

     

    Köszönöm szépen!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. 2008. Április 1. 11:4676.

    Nagyon szépen köszönöm!

    Ha még van valami érdekes, akkor szívesen fogadnám, nagyon érdekel minden! Már csak azért is, hogy hátha valami jó változást tartogat még ez az év, mert a kezdet az bruhahaha volt!

    Köszi:

    Maya

    előzmény:
    mamóka67 (75)
    2008-04-01  09:00
  27. 2008. Április 1. 09:0075.

    Egyenlőre az alapelemzést adom meg(az általánost).

     

    Az OROszlán a tüzes jegyek közé tartozik.

    Jellegzetessége a túláradó önbizalma, a "megmutatom, hogy mit tudok" szemlélete. Alapelve a kreatívitás,a vakmerőség, és hogy legyen a társa különleges. Erőssége a szeretet, mely a szívét uralja és az, hogy a végtelenségig tud kűzdeni.Soha meg nem alkuszik.

    Gyengéje a büszkeség,és a hiúság, és az, hogy minden helyzetben uralkodni akar.

    Bolygója a nap, ő az uralkodó, hadvezére pedig a Mars.

    Az Oroszlán férfi mindíg uralkodik, jelképe a sörény.

    Nagy a belső tartása a Nap energiája miatt, sokirányú a képessége, és jók az intuíciói a tűz energia miatt. Különleges képességei lehetnek, de ezeket csak akkor csillogtatja meg igazán, ha mint Aszcendens működik.

    Kitartó, makacsul ragaszkodik az elveihez. Széles látókörű, de a részletek általában nem érdeklik. Munkájában szüksége van olyan helyzetekre, amikor "leborulnak" előtte. Soha nem képes a háttérben maradni. Nagyon kreatív, van kézügyessége. Nem mindíg jó a kapcsolata az apjával.

    Az Oroszlán imádja a rituálékat, pld a vallást, a szereplést és a diplomáciát is.  Büszke arra, amit megteremt, a siker mindenütt fontos számára. Ha a nő Oroszlán nem tud szülni, valami másban meg kell keresnie a kreatívitását.

    Nagyon büszke, és a kudarcokat nehezen viseli.  Olyankor nem harcol mint a másik tűzjegy a Kos, hanem elvonul és nyalogatja a sebeit. Nagyon aktív, gyorsan túlpörgeti magát, ilyenkor szüksége van a pihenésre.  Nehezen viseli a téli hónapokat, ilyenkor sok esetben eluralkodik rajta a depresszió. Nem tűri a megaláztatást és a bántást.

     

    Nagyon kitartó és mindíg, mindenben a maximumot adja. Nem lesz gyorsan szerelmes. Ismeri saját értékét, és belső büszkesége szigorú mértéket szab.  Érzelmi téren vigyáz a nívóra és a stílusra, ezért nem bocsátkozik könnyű kalandokba.  Nagyon sok sznvedély van benne. A férfiak vetélkednek érte.  Sokszor áll a szívek összetörője hírében. Legtöbbször ő az aki ad, és ért hozzá, hogyan kell a férfit pozitív módon vezetni.  Hűséges, és a legmélyebb szeretetet ő tudja adni.  A női Oroszlán nem megy bele méltóságán aluli helyzetekbe, lezárja a kapcsolatát, mielőtt másikat kezdene.  Ha megcsalják, elmegy. Gyorsan sérül, mély érzelmeket vár a társától.  Amit a másik mond elfogadja, tiszteli, de ezt a társától is elvárja. Nem tud osztozkodni senkin, alapvetően nem féltékeny, de ha csalódik, azt nem bocsátja meg.

    Remek házigazda, szeret főzni és szereti az új ízeket.  Szeret lustálkodni, sokat aludni. Jószívű és elvárja, hogy ezt értékeljék.  Nagy állatbarát és természetrajongó.

    Királyi jegy, mindíg van benne parancsolni tudó tekintély, fejedelmi önérzet.  Nagyon igazságos, és külsejére igényes.

    Negatí tulajdonságai lehetnek: az elbizakodottság, a gőg, az ingerlékenység, a hiúság és a hatalomvágyás.

    előzmény:
    maya28 (72)
    2008-03-31  19:35
  28. 2008. Április 1. 08:2374.
    Természetesen nem baj. Kösz, hogy besegítsz. De ez nem ilyen egyszerű. Nagyon sokan kérik a segítségemet, mindenkit csak türelemre tudok inteni. Igyekszem!!!!
    előzmény:
    tengercsepp (73)
    2008-03-31  22:17
  29. 2008. március 31. 22:1773.
    Rák aszcendens. (Gondolom, nem baj, hogy én (is) válaszoltam.)
    előzmény:
    maya28 (72)
    2008-03-31  19:35
  30. 2008. március 31. 19:3572.

    Szia!

    Budapesten születtem, 1978.07.30., 02.00-kor. Oroszlán vagyok. Nagyon szeretném megtudni, hogy mi az aszcendensem és mi jellemző az ekkor születettekre (vagy esetleg rám). Tudnál írni nekem, ha időd megengedi? Nagyon szépen köszönöm!

    Üdv: Maya

    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  31. 2008. március 31. 13:2371.
    Igen, köszi, olvastam. A karma érdekes inkább, hiszen elsősorban azzal foglalkozol, ugye?
    előzmény:
    mamóka67 (67)
    2008-03-31  11:54
  32. 2008. március 31. 12:5470.

    Selly!Kérlek, olvasd el ezt az általános jellemzést

     a Mérlegekről, a te karmádat pedig majd valamikor megnézem, csak legyél türelemmel.

     

    A MÉRLEG  a levegős jegyek csoportjába tartozik. A levegős jegyekre a racionalitás, a teóriateremtő képesség és a jó kommunikatív készség jellemző. Jó kapcsolatteremtők, és magasfokú az intelligenciájuk jó esetbn. Kissé szangvinikusak.

     

    A Mérleg jegy jellegzetessége, hogy mint tükröt tartja a környezetét, mert csak akkor tud igazán létezni, ha viszonyul másokhoz. Az egyedüllétbe és magányba belehal.

    Alapelve az egyensúlyteremtés és az igazságosság. Fontosak számára a kapcsolatai. Erőssége a diplomáciai érzék,a finomság és az árnyaltság.

    Gyengéje a minden Mérlegre jelemző határozatlanság és döntésképtelenség. Én egyszerűen totolyázásnak hívom.Jellemzően mindenkinek meg akar felelni, ezért nem dönt, inkább meghajol. Kedvenc kifejezése ilyenkor: "nekem mindegy!"

    Bolygója a Vénusz. Egyetlen jegy, ami tárgy a Mérleg.

    Az állatöv legsötétebb jegyéből nőtt ki, mivel valamikor dupla jegy volt a Skorpióval.

    A Mérleg az emberi igazságosság és kiegyensúlyozottság jegye.

    Ez a legobjektívebb jegy, pártatlan energiát hordoz. Nagyon emberi jegy.

    Mint csillagkép csak 1800 éves, de mint megmérettetés sokkal régebbi szimbólum, tekintsük csak Parisz legendáját, amikor a szépséges istennők között kellett döntőbíráskodnia.

    A Mérleg objektívan akar élni, mindenkinek meg akarja adni ugyanazt a szeretetet, tiszteletet. Gondolkodó jegy, át akarja hidalni a társadalomban lévő különbségeket, és ehhez van is tehetsége.  Ő a békéltető erő, aki útálja a veszekedést, viszont csakis a saját feje után megy. Szándékosan soha nem bánt meg senkit. Ha előfordul, azt a levegős, szeles jegyének köszönheti. Csendben, nyugodtan szeret dolgozni, jó diplomata. Ritkán ellenkezik, csak ha igazságtalanságot lát. Úgy tud nemet mondani, hogy nem fáj. Gyakran foglakozik emberekkel, környezete mindíg harmonikus, mert nyugalmat teremt maga körül.Ritkán művész, de nagyon szívesen foglalkozik művészetekkel. Inkább műkereskedő, belsőépítész esetleg hídépítő.

    A sport csak ritkán kenyerük, mivel fizikailag nem túl aktívak. Hacsak a Mars nem foglal el olyan előkelő helyet a képletében, hogy még azt is műveli. Viszont áncolni nagyon szeret.

    Otthona ízléses, harmonikus. Általában nagy ruhatára van, harmonikus színekkel. Imádja a háztartási gépeket, mert időt és energiát takarít meg. Sokan lustának tartják, pedig nem az, csak szereti a kényelmet. Tudja, hogy az élet túl rövid ahhoz, hogy kényelmetlanül élje le.

    Képtelen egyedül élni, ezért társát akkor is elfogadja és alkalmazkodik hozzá, ha nem az igazi.Szerelmes típus, képes rá, hogy egyszerre többe is beleszeressen. Ő a nőiesség megtestesítője, nemének legbájosabbjai közé tartozik.  Még, ha nem is csinos, olyan lénye van, ami vonzó.Nagyon alkalmazkodó és érzelmeit a szenvedélyességig tudja fokozni. Erős fantáziája van.

    Az erőszakosság és rámenősség számára mit sem mond. A szerelemben az igent és a nemet ügyesen leplezi, és ért hozzá, hogy a komplikációkat  és összeütközéseket ügyesen elkerülje. Nagyon sokszor azonban, belekeveredik saját hálójába.

    Inteligenciával párosult nőiessége mindíg ki tudja használni a kellő pillanatot. Csábító ereje nagy, és különösen ért ahhoz, hogyan kell aktív férfiakat leszerelni, és a szolgálatába állítani. Álma: a művelt társ.

     

    Mindent a logikus oldaláról közelít. Kapcsolatai tartósak. Ahogy öregszik, tisztulnak az érzései.  Gyakran köt esztétikai vagy érdek házasságot.  Igyekszik a békét megőrízni, ő az aki legritkábban válik. Mindent megad a társának, amire csak szüksége van, abszolút kiszolgálja.

    Erotikája lehet hűvös és számító, taszítja minden, ami nem ideális, nem tökéletes. Jó vele együtt lenni, az állatöv legszebb mosolya az övé.

    Sok barátja van,  a gyerekeit is barátként kezeli, és mindíg igazságos hozzájuk.

    Negatív tulajdonságai közé tartozhat, ha önző, hazudozó,mézesmázos, esetleg utánzó.

    Hajlamos lehet a depresszióra.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_127929 (64)
    2008-03-31  08:57
  33. 2008. március 31. 12:2169.
    Köszönjük szépen.
    előzmény:
    mamóka67 (66)
    2008-03-31  11:46
  34. Torolt_felhasznalo_993904
    Torolt_felhasznalo_993904
    2008. március 31. 11:5768.

    Nagyon köszönjük!!!!!

    előzmény:
    mamóka67 (66)
    2008-03-31  11:46
  35. 2008. március 31. 11:5467.
    Sita! Olvasd el kérlek addig is azt, amit a Nyilasról írtam a 30-as hsz-ban.
    előzmény:
    _sita (58)
    2008-03-31  07:57
  36. 2008. március 31. 11:4666.

    A SKORPIO vizes jegyüek közé tartozik. Ezért aztán nála is nagy szerepe van az érzelmeknek és az empátiának.Jellegzetessége az átalakítás és a transzforméáció, és miközben ezen munkálkodik, kicsit bele is hal. Alapelve az önmagából való kiábrándultság, a halál és az újjászületés mélységeiben való dilemmája. Mindezeket atomjaiban kutatja. Erőssége a regeneráció, és főleg az, hogy saját magát is képes regenerálni. Gyengéje lehet a hatalmával való visszaélés.

    Bolygója a Plútó, jelszava: Átalakítok!

    A Skorpió, amennyiben tiszta jegy, és nem domináns esetleg más irányban a személyes bolygóinak állása, nagyon erős, domináns személyiség.Ritkán köt kompromisszumot, az igazáért a végletekig kiáll, még akkor is, ha közben a saját farkát is lemarja, és félig meddig bele is pusztul.

    A Skorpió makacs, kitartó ,befogadó töprengő és igen mélyérzésű. A Plútó hatására mélyre tud hatolni a tudatalattiba. Benne van a megszilárdító energia.

    Mint említettem, képes saját magát is megölni, benne van a férfienergia, és a halálos csípés, ez teszi azt, hogy nagy magasságokból a mélybe zuhanjon.

    Nem szélsőséges. Mindíg meg tud újulni, a mitológiájában is benne van a Főnix madár aspektus. A cinikus tagadás attitüdje is jellemző a Skorpióra, meg a mélységes kíváncsiság, mellyel mindent felszínre hoz. Meggyőződése, hogy nem lesz semmi tökéletes, hajlandó a dolgok negatív oldalával azonosulni. A legszélesebb látókörrel rendelkezik, és képes az ellentétek áthidalására, ha hajlandó legyőzni a saját sötét énjét, és megtanulja, hogy azt ne fegyverként használja. Minden érzelmet mélységeiben él meg, nem tudja könnyen venni az életet. Hatalmas az akaratereje. Ő tud leginkább összpontosítani. Mindent megszerez, amit akar emiatt. Akkor boldog, ha saját maga hozza létre és felszínre, amire szüksége van. Pontos a memóriája, semmit nem felejt el, semmi nem kerüli el a figyelmét. Minden titkot kifürkész, minden helyzeten, szituáción és emberen átlát.Mivel az érzelmei ngyon mélyek, ezért alapvetően hűséges.

    Társához lojális, de amilyen szenvedélyesen tud szeretni, olyan szenvedélyesen képes gyűlölni is. Mélyen szexuális érdeklődésű. Kapcsolataiba mindent belead, vagy azonnal befejezi. Számára semmi sem szent, ha néha csal, azt letagadja, mert a félrelépést nem tartja megcsalásnak. Ugyanakkor ő féltékeny de ezt palástolja, mivel ez gyengeségének elismerése lenne. Bár a jelleme férfias, a szívével és érzelmeivel nem az.  Nagyon féltékeny, de időnként szeret a tűzzel játszani.  Igazi ideálját nem találja meg könnyen, mivel erős személyisége, és ellenállhatatlan bája inkább a gyenge férfiakat vonzza. Kapcsolataiban a legjobb társ, de vigyázni kell, hogy meg ne sértsék, vagy fel ne bosszantsák, mert semmit nem bocsát meg, és semmit nem felejt el. 

    A Skorpió csillagképben született nőben egyszer a túlzottan zárkózott, büszke nőt látjuk, másszor pedig a kalandornőt, aki gátlások nélkül lép át szokásokon és megy a céljai után.

    Időnként szüksége van a magányra, töprengésre, saját sötét gondolatainak megemésztésére.

    Fontos a magánterülete, melyet féltékenyen őriz. Gyerekeivel ő is birtokló, mint a másik vízes jegy, a Rák.

    Erős önkontrollja van, de mindent újraértékel.

    Tud kegyetlen is lenni, haragtartó és bosszuálló.

    Mivel számára a halál természetes, szívesen kockáztatja az életét is, ha kell.  Akaratereje legyőzhetetlen. Ebből fakad, hogy olyan munkát is elvégez, ami látszólag meghaladja az erejét. Imádja a kihívásokat. Nehéz természete miatt a páros élet nemigazán neki való.

    A Skorpió magas hőfokon izzó természettel, mérget fecskendezve, alkotó hevességének, termékeny rombolásának fullánkját forgatva robban be a zodiákusjegyek sorába. Titokzatos, homályos cselekedetei, agresszív rezgései tulajdonképpen mélységes elégedettséggel, szorongással, kissé romantikusnak mondható  világfájdalom-érzéssel magyarázhatók.

    Belebonyolódva a világ és önmaga dolgainak végeérhetetlen megokolásába, a Skorpió a belső ellentmondás, és az érzékiség hajszolásának megtestesítője. A kínzó zsenialitás határán mozgó én jegye.

    Zaklatottság, a semmi kábulata jellemzik, és mint motiválo erő: a szex és a halál.

     

     

    előzmény:
    yasinkaterina (57)
    2008-03-30  22:44
  37. Torolt_felhasznalo_256143
    Torolt_felhasznalo_256143
    2008. március 31. 09:2265.
    Szia!1970.06-03, Eger, reggel 8 óra.Ikrek vagyok, oroszlán aszcendessel.Megnéznél engem is?Előre is köszönöm.Üdv:Kata.UI: 2-án 11 órakkor fontos tárgyalásom lesz Egerben.Esetleg ha tudnál mondani valami bíztatót jó lenne.
    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  38. Torolt_felhasznalo_127929
    Torolt_felhasznalo_127929
    2008. március 31. 08:5764.

    Szia mamóka!

    Nagyon hálás lennék, he engem is "kielemeznél".

     

    1989.09.29  21:10 Debrecen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2008. március 31. 08:5363.
    Ez a kőkemény munka az ikreknek egy csettintés.Esetleg kicsit több csettintés,és már el is varázsoltuk a skorpiót
    előzmény:
    szelidgesztenye (61)
    2008-03-31  08:41
  40. 2008. március 31. 08:5162.
    Na jóóóó,kell még hozzá egy kis rafinéria,intuíció,csűrés-csavarásDe megéri,mert a legjobb haverok.Lehet rájuk számítani.
    előzmény:
    szelidgesztenye (61)
    2008-03-31  08:41
  41. 2008. március 31. 08:4161.

    "kőkemény munkával"

     

    Ez nem túlzás egy kicsit az ikrektől?

    előzmény:
    yasinkaterina (60)
    2008-03-31  08:34
  42. 2008. március 31. 08:3460.
    Yes,tudtalak követni.De a skorpióknak én vagyok a furi Csak tetszik nekik.2-3 havi kőkemény munkával elérem hogy azt csinálják amit én akarokAddig viszont hízelegni kell Képtelenek jellemezni,mert nem mindegyik intellektuell,amelyik viszont az,azzal félszavakból megértjük egymást.Vigyázni kell velük,a fullánkjuk mindig a fejem felett érzem,de valahogy nem bántanak.És muszály nekik igazat mondani,mert belelátnak az emberbeFélelmetes jegy
    előzmény:
    szelidgesztenye (59)
    2008-03-31  08:10
  43. 2008. március 31. 08:1059.

    Olyan remek a jellemzés a skorpióról, bár nekem

    jobban hasonlít az ikrekre.

     

    Erről viszont eszembe jut, hogy kérj meg egy skorpiót,

    hogy jellemezzen egy ikret, akkor megtudod, hogy

    milyen egy skorpió.

     

    Tudtál követni?

    előzmény:
    yasinkaterina (57)
    2008-03-30  22:44
  44. 2008. március 31. 07:5758.

    Ja, igen, értem. Én most a tanulás, és a jobb elsajátítás végett rajzolgatok, bár vásárolni sincs szándékomban programot, hiszen ez még csak egy kis utánaolvasás, amit én csinálok.

    De nem baj, már csináltam magamnak kört képszerkesztővel. Köszi.

    Az adataim 1980.12.13. reggel 7 óra, Debrecen.

    előzmény:
    mamóka67 (48)
    2008-03-30  19:01
  45. 2008. március 30. 22:4457.
    Szia,biztos emlékszel rám,a másik topicon kértelek hogy írjál sokat a jegyekről. Sokat tudsz,és sikered is van,látod?Én is szeretnék kérni tőled,visszaolvastam a topicot,de nem láttam a skorpiókról semmit.Írnál róluk ha szépen megkérlek?Általánosságokat én is tudok,de annyira szélsőséges jegy,hogy nehéz kiigazodni rajta,felszínesnek tűnik,de mégsem az.Sőt.Megbízhatatlannak írják igen sok helyen,de a tapasztalataim mások.A legjobb barátnőm is skorpió volt,édesanyám is,de vele sajnos nehezen tudtam már kijönni,és nem tudom miért.Az én jegyem amúgy ikrek.
    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  46. Torolt_felhasznalo_902528
    Torolt_felhasznalo_902528
    2008. március 30. 21:3456.
    köszönöm mamóka
    előzmény:
    mamóka67 (54)
    2008-03-30  20:59
  47. Torolt_felhasznalo_472253
    Torolt_felhasznalo_472253
    2008. március 30. 21:1355.
    szia! isszaolvasva a topicot láttam írtál a bakról. Bak vagyok és rák az aszcendensem.lehet nem jól értelmeztem de valahol azt olvastam hogy bizonyos kor után az aszcendens jellemzői kerülnek előtérbe.szerinted ez igaz?
    előzmény:
    mamóka67 (1)
    2008-03-30  08:11
  48. 2008. március 30. 20:5954.

    A Halak jegy jellegzetessége az "elképzelek",ez a legmegfoghatatlanabb jegy, mert a képzeletében működik. Alapelve az egység,egyesülés, pld. ha valaki beteg, azonnal érzékeli és képes megbetegedni. Erőssége az együttérzés, empátia, beleérző képesség, természete befogadó, formálható, nyitott.

    Gyengéje lehet a mártíromság, áldozatvállalás. Nagyon komplikált jellem, a tudati szférájában határozatlan. Bolygója a Neptunusz. A legnőiesebb, legkevésbbé szilárd, legkevésbbé osztályozható jegy. Mindíg felveszi a környezete alakját, színeit. Az önfeláldozásnak a vágya, az Istennel való személyes kapcsolat, a lemondás, a nehézségek vállalása a túlvilági boldogságért, ezek köthetők a Halakhoz. A Halak gyakran az áldozattal azonosítja magát, és gyakran áldozattá is válik. Csak azért inkarnálódik, hogy megtapasztaja az önfeláldozást és a szenvedést. A legalacsonyabb rezgéseiben örökké vesztesnek érzi magát, magasabb rezgéseiben pedig a legmélyebb empátia fejeződik ki benne, aki képes világmegváltó célokra is. Képes megélni a legmélyebb szuenvedést és kikerülni belőle.

    A Halak jegyű nő ügyes Éva lánya, nem nehéz neki az elbájoló szépségével a férfiak figyelmét magára vonni.Tud rajongani, mivel az érzelmei uralják. Nőies lény, tele érzékenységgel, hűséggel és türelemmel, de a szerelmet általában fájdalommal éli meg.

    Sok esetben határozatlan, döntésképtelenBefolyásolható és mindíg szolgál. Akkor érzi jól magát, ha minden változik körülötte. Sokszor valamilyen vallásban találja meg az önkifejezést. Minden külvilági zaj zavarja. Sokszor médiumi képességgel rendelkezik. Nincsenek előítéletei, könnyen barátkozik.Általában kedves, alázatos, szeretetreméltó. Társát rózsaszín ködben látja, ezért gyakran csalódik.Igyekszik megfelelni a partnrének, vagy nagyon szexuális, vagy aszexuális.Otthona kicsi, védett burok.A pasztell színeket kedveli. Szívesen befogad embereket. Gyermekeit mély szeretetben neveli, nem aggodalmaskodik, nem korlátozza, nem befolyásolja őket.Teljes szabadságot, és feltételnélküli szeretetet ad nekik.Rá tud hangolódni a a művészetekre, a zenére, és ideális életfeltételeket teremt önmaga körül. A pénzzel nem tud bánni, kifolyik a keze közül, de a véletlen mindíg kisegíti.Mindent képes megtenni azért, akit szeret. Ritkán fordul elő, hogy valaki teljesen kiismeri.Nagyszerű ritmus és egyensúlyérzéke van. Ő a tisztánlátó és a szamaritánus archetípusa.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_902528 (46)
    2008-03-30  17:14
  49. 2008. március 30. 19:1253.
    Oké én nyugodt vagyok!Majd sorrakerülök én is.Pusza Timicica
    előzmény:
    mamóka67 (52)
    2008-03-30  19:09
  50. 2008. március 30. 19:0952.

    gyors választ ne várjál, a türelmedet kérem neked is!

     

    előzmény:
    Kicsicica81 (45)
    2008-03-30  17:05

Címlap

top