Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Asztrológiai jegyek és karmák

mamóka67
Létrehozva: 2008. március 30. 08:11

Többen kértétek, hogy írjak az asztrológiai jegyekről, hogyan áll össze egy horoszkóp képlete, hol látható benne a karma?

Kérdéseitekre szívesen válaszolok, amennyiben tudok és az időm is engedi.

  1. 2017. augusztus 24. 18:3216201.

    Sziasztok! Olvasok, sajnos a kicsi úgy alszik, hogy a laptop billentyuk zörrenésére is képes felébredni, én meg lb az elalvása után tudok többet netezni, a közös szobánkban... De megpróbálok mielőbb reagálni. Röviden most csak annyit, hogy Panna kb igen, Penelopé, az én szemszögemből nagyon-nagyon nem. Írok majd. Köszönöm, M

    előzmény:
    Penelopé (16200)
    2017-08-24  15:14
  2. 2017. augusztus 24. 15:1416200.

    Kedves Manda !


    Bekapcsolódom  a fejtésbe és várom a visszajelzésed.




    Párkapcsolatunkban nagyon meghatározó az apával viszonyunk és a családból hozott minták.


    Képletedben az Apa jelölő egy olyan apát mutat akiben megvolt az igény feladatai ellátásában. Igyekezett mindent megtenni ami tőle elvárható. Arra azonban vigyázott hogy ne teljesitsen alul semmiben, de ne is hajtsa túl magát ha lehet. Anyukádra is a rend és fegyelem jellemző így biztosan megvoltak az ezirányú elvárások papáddal szemben.  Papádat azonban egy bölcs és megfontolt embernek látom aki tudta kezelni a család kivánalmait.  Benned mégis maradhatott a lelked mélyén egy lenyomat, hogy mindent megkaptál, de….de valami mintha hiányozna. Talán a mély érzelmek amik a sok feladat mellett nem nagyon tudtak megmutatkozni.  A Napod és még több bolygó is a  12 házadban van. Egy olyan házban ami nem annyira van előttünk.  Mintha elrejtve lennének. Itt az apa is.  Akivel nem tudom mennyire egyezett, vagy egyezik az értékrendetek, világnézetetek.  Szerencsére a Jupiter is itt áll. Azaz megvéd az ellenségektől.  Azonban azt is jelzi, hogy hajlamos vagy túlhajtani magad. És a túlzásokkal megbetegíteni is. De ne kanyarodjunk nagyon el a párkapcsolattól, azonban még maradjunk a szülőknél. Papáddal sok előzőéletes történeted van. Sokszor mentette meg az életedet, ezért egy nagyon erős kötés jött létre. Ezt érdemes különböző lehetséges módokon tisztitani.  Meghatározó ugyanis a párkapcsolatban az apaminta. Kezdődő párkapcsolatban hajlamos vagy visszavonulva megfigyelni és  megfontoltan gyakran racionális alapokon választani társat. Később nyitsz, de marad az óvatosság. Érzelmileg , fizikailag kevésbé adod bele magad.  Egyszerre képes vagy minden feladatot ellátni ezáltal a másiknak nem vagy csak kevés tér marad, hogy beolvadjon és részt vegyen az életedben illetve a család életében.  Könnyen választasz olyan férfit aki rengeteget dolgozik, keveset van otthon.  Ajánlatos megélned női mivoltodat. Kicsit engedni magad, és hagyni hogy a másik is szerepet kapjon melletted.  Amikor kialakul a tartósabb kapcsolat akkor már megnyilsz az egységélményre. Házasságot elképzelhető, hogy úgy kötsz, hogy már babát vársz, vagy úgy éled meg az esküvőt mint egy álmot. Mintha fel is szabadítana a kötelességekkel teli életből. Gyakran tűnhetsz a társad számára melankólikusnak,  szomorúnak, miközben te magad ezt nem igy éled meg.  A társad érezheti úgy, hogy passzív vagy és zárkózott.  Hiányolja a jelenlétedet. Most egy kis tükörként az elkövetkezendő időszakban jelennek meg olyan férfiak az életedben akik ezt a zárkózott kicsit elérhetetlen stilust képviselik majd.


    folyt köv.


     


     

    előzmény:
    *Manda (16192)
    2017-08-21  17:20
  3. 2017. augusztus 23. 21:4216199.

    Szia Mamó! A régi profilom eltűnt, ugyanazzal a névvel csináltam egy újabbat. Szeretnék időnként benézni, régen szerettem ide járni.

  4. 2017. augusztus 23. 20:3116198.

    Azt nem tudom, hogy ez milyen módszer... nem a szolár horoszkópra gondolsz? Amit születésnapon kell készíteni, az adott évre, és ott nem a születési helyet adjuk meg, hanem ahol éppen tartózkodsz? (ez csak egy tipp)


    Alapesetben, ha a Merkúr a 12-es házból átmegy az I-es házba az mindenképp egy kiszabadulást, felszabadulást jelent. A korlátok leomlását, a tudatosság felé való törekvést, önmegismerést, egységélményt, amikor a tudatunkkal tudjuk uralni magunkat, és nem a tudatunkat uralja valami más. Hozhat új, kreatív ötleteket, behozhat új érdeklődési területeket, amik erős befolyással lehetnek a személyiségünkre. 


     

    előzmény:
    Iza (16197)
    2017-08-23  19:10
  5. Iza
    Iza
    2017. augusztus 23. 19:1016197.

    Kedves TündérPanna!


    Eddig nem volt honvágyam. Nekem otthonos itt. Az igazi családomat mindig is kerestem, leginkább a barátaim között éreztem az otthonérzést. Európához kötődöm, nem annyira kifejezetten Mo.-hoz.


    Valahol olvastam, hogy a születési időpontomra és a helyre ahol jelenleg élek felállítjuk a horoszkópom, akkor abból lehet látni, hogy érzem magam az adott helyen. Nekem a Holdam marad a 4. házban, és minden bolygóm marad abban a házban ahol volt eredetileg, viszont a 12. házas Merkúrom 1. házas lesz, mert az ASC. így szűz. Nekem kicsit úgy tűnik, mintha kiszabadulna a Merkúrom a fogságból. Mit gondolsz erről?


    Köszönöm a válaszod és igen, segítettél az előzővel is.

    előzmény:
    TündérPanna (16196)
    2017-08-23  17:25
  6. 2017. augusztus 23. 17:2516196.

    Szia Iza,


    Természetesen minden Rajtad múlik :) A képlet nem determinál. Ami egyértelmű a képletedből, hogy sikeres lehetsz külföldön (Jupiter a 9-es házban) és jelöli azt is, hogy anyagi megfontolásból vagy külföldön illetve, hogy a kint léteddel jobb anyagi körülményeket tudsz magadnak termeteni, mint itthon. (Vénusz a 9-es ház uralkodója, a 2-es házban)


    Ősszel a tranzit Jupiter be fog lépni a 2-es házad területére, tehát anyagiakban, pénzben, vagyonban, ingatlanban/ingóságban lehetséges valamiféle gyarapodás. Viszont Október 11-én a Tranzit Jupiter jegyet vált Mérlegből Skorpióba, ami utalhat változásra, valamilyen megtekeredésre, de marad ugye a 2-es házad területén egészen 2018 Október közepéig, tehát ebben az időszakban várható változás, kizökkenés, viszont anyagi téren ez számodra pozitív fordulatra utal.


    Idén December 22-én a tranzit Szaturnusz belép a IV-es házadba, ami a család, otthon, gyökerek területe... itt esetleg felmerülhet benned egy hazaköltözés utáni vágy, honvágy. Mivel itt már nyakunkon lesz a Karácsony, talán ez természetes is. Viszont, amíg a Szaturnusz a IV-es házadon fog átahaladni valószínű gyakrabban fog az a kérdés piszkálni, hogy "hol vagyok otthon?" "mi az én otthonom?" "ki az én igazi családom?" stb...


    A Tranzit Szaturnusz 2021 októberéig lesz a IV-es házadban.


    Remélem tudtam segíteni :)

    előzmény:
    Iza (16194)
    2017-08-22  23:01
  7. 2017. augusztus 23. 17:0716195.

    Szia Manda,


    Tovább vizsgálva Napot és a Holdat a szülőkről is kapunk információt.


    Mivel mindkét bolygó Szűz jegyben áll, alaptípusukban elég hasonló lehet a 2 szülőd. Mindkettőjüknek fontos illetve fontos volt gyerekkorodban, hogy egy biztos, élhető otthont teremtsenek önmaguk és a gyerek(ek) számára. A Szűz miatt a gyerekkorod lehetett kicsit szürke, eseménytelen, néha talán unalmasnak is mondható, viszont valószínűsítem, hogy volt benne rend és rendszeresség. Az ilyen szülő páros esetén én arra asszociálok, hogy a 2 szülő nevelli a gyermeket, reggel mindenki elmegy dolgozni, elviszik a gyereket az iskolába, délután mindenki hazamegy, együtt megvacsoráznak, és reggel ismétlődik mindig minden előlröl. Hétvégén program a nagyi, de mindig minden olyan egyforma, egyhangú. Lehet, hogy korán lettél kulcsos gyerek? Aki egyedül jár haza délután, amikor a szülők még nincsenek otthon.


    Mivel a Napoddal együttáll a Vénusz, ami a Bika uralkodója, utalhat arra, hogy apukád olyan 4-5 éves korodig tudott vinni/támogatni, de a későbbiekben a lelki és személyiségfejlődésedhez nem tudott relevánsan hozzátenni. Mivel 12. házas a Nap, ez utal a távolságra is kettőtök között. 


    A Hold I-es házas, így anyukád volt inkább a meghatározó az életedben, Ő jobban hatott Rád, valószínű jobban ismer Téged, és neki fontos szerepe volt/van a Te életedben. 


    Erre már szeretnék kérni egy véleményt Tőled :)


    Előre is köszönöm!


     

  8. Iza
    Iza
    2017. augusztus 22. 23:0116194.

    Kedves TündérPanna és Penelopé!


    Lehetne még egy kérdésem? A külföldön élés kérdésköréről mit láttok képletemben? Időszakos, végleges vagy csak rajtam múlik?


    Előre is köszönöm.

  9. 2017. augusztus 22. 08:0316193.

    Szia Manda,


    Szerintem még várj egy picit a válaszokkal, írunk még egy pár gondolatot...


    Úgy gondolom eleget tudsz már a Szűz érintettségedről, de azért röviden összefoglalom Neked:


    Akinek a Napja a Szűzben áll nagyon emberséges. Alapvetően nagyon maximalista vagy önmagaddal és másokkal szemben is, ezért mindig ügyelsz az apró pici részletekre is. Segítőkész vagy, de tevékenységedet általában a háttérben teszed, nem szeretsz a középpontba villogni. Kiváncsi természeted és a józan ítélőképességed révén azokat a problémákat is meglátod, amik mellett mások elmennek, amik másokon kifognak. Sokoldalú a tehetséged, csapatban jobban szeretsz tevékenykedni, mint egyedül. 


    Az Aszcendensed is Szűz, de rajta áll a Szaturnusz, ami úgy hat, mintha Bak is lenne az Aszcendensed: Fürge észjárás, gyakorlatias gondolkodás jellemez. Kitartásod határtalan, modorod szerény. Mindenhez módszeresen állsz hozzá, mindent kielemzel, és a Szaturnusz által szívósan haladsz a céljaid felé, felelősségteljes vagy, erkölcsös és kötelességtudó. A Szűz ASC miatt valószínű nagyon önkritikus vagy, illetve a környezeteddel szemben is kritikus vagy. A kiváncsiságod és a sokoldalú érdeklődésed mindig hajt előre, de ha egyszer elkötelezed magad valami mellett, amellett bármi áron kitartasz. 


    A Holdad a Szűzben fokozza a segítőkészségedet. Akkor érzed magad a legjobban, ha tevékenykedhetsz,, ez segít abban is, hogy elfeledkezel belső bizonytalanságodról, ha néha van olyan. A becsületesség és megbízhatóság jellemez Téged. Kevésébé jó tulajdonságod lehet, hogy a végtelenségig tudsz apróságokon rágódni :)


     

    előzmény:
    *Manda (16192)
    2017-08-21  17:20
  10. 2017. augusztus 21. 17:2016192.

    Köszönöm, figyelek, szedjetek szét nyugodtan :)


    Kezdjek el most reflektálni, vagy csak később? Nem tudom, mennyire befolyásol titeket az (ön)véleményem...


    M

    előzmény:
    TündérPanna (16191)
    2017-08-21  08:35
  11. 2017. augusztus 21. 08:3516191.

    Kedves Manda,


    El kezdem a fejtésedet:


    Ami szembeszökik először, ahogy ránézek a képletedre, hogy a bolygük nagy része az IC-MC tengelytől balra található, valamint, ahogy Te is utaltál rá nagyon erős a Szűz érintettséged és a 12-es házad is figyelemre méltó.


    Az, hogy a bolygóid nagy része az "én" oldalra van tömörülve, azt jelenti, hogy nagyon önálló, határozott, magabiztos egyéniség vagy, aki tudja mit akar, kitűz célokat, halad ezek felé. Nagy a kitartásod, hiszel abban, ha valamit el akarsz érni és ebbe kellő energiát fektetsz akkor az sikerülni is fog. Két lábbal állsz a földön, valószínű elég korán megtanultad, hogy csak magadra számíthatsz. Önálló vagy, nem várod másoktól, hogy megoldják helyetted a feladatokat. 


    Amire oda kellene figyelned, hogy hajlamos lehetsz mindent magadra vállalni, és akkor sem kérsz segítséget, amikor szükséged lenne rá, illetve lehetséges, hogy hajlamod van elzárkózni a saját kis világodba, ahova nem igazán enegdsz be senkit, lehetséges, hogy sokat csalódtál és ennek következtében úgy döntöttél, hogy nem érdekel mások véleménye? 


     


     

  12. 2017. augusztus 20. 21:5516190.

    Jaj de ostoba vagyok (telefonon bénázom), Penelopé a 16163 hsz-ben már írta a szolárévét.


    Ne haragudjatok!


    Mindent köszönök mindhármotoknak!

    előzmény:
    Scavolas (16189)
    2017-08-20  21:48
  13. 2017. augusztus 20. 21:4816189.

    Nagyon köszönöm az eddigieket!


    Esetleg erre a szolárévére rá tudnátok nézni? Én már próbáltam összefoglalni saját kútfőből (hirtelen nem tudom melyik hsz-em volt), kíváncsi vagyok, mennyire találtam el.

    előzmény:
    Penelopé (16188)
    2017-08-19  20:14
  14. 2017. augusztus 19. 20:1416188.

    Kedves Scavolas !


    Bocsánat nem akartalak  zavarba hozni.


    Van még kérdésed amit esetleg kihagytunk az elemzés során?

    előzmény:
    Scavolas (16187)
    2017-08-18  19:20
  15. 2017. augusztus 18. 19:2016187.

    Értem, így világos, ne haragudjatok, nem tudtam erről.

    előzmény:
    TündérPanna (16186)
    2017-08-18  16:03
  16. 2017. augusztus 18. 16:0316186.

    A kezdődő párkapcsolatokban képviselt szerepeket, energiákat úgy nézzük, hogy az 5-ös házatok milyen jeggyel indul, a Tied Kossal, az Övé Bikával.

    előzmény:
    Scavolas (16185)
    2017-08-18  12:08
  17. 2017. augusztus 18. 12:0816185.

    Kedves Penelopé!

    Nagyon köszönöm a bekapcsolódásodat.
    Zavarba hoztál -- ezt a saját kezdeti Kos energiát nem igazán értem: nekem a Merkúrom van a Kosban (annak is nagyon a végén 27 fok 37 percnél), a Marsom viszont Szűzben, Napom természetesen Bikában, Vénuszom Ikrekben, Holdam Skorpióban. És fordítva is furcsa, mivel Hölgyemnek nincsen bolygója a Bikában -- véletlenül nem cserélted fel kettőnk képletét, mikor ezt a Kos/Bika helyzetet leírtad?

    Mindazonáltal magával a leírtakkal egyetértek. Ő biztosan nem az a típus, akit még Panna jellemzett úgy, hogy a Skorpiós jegyeim mágnesként vonzanak és azonnal ellenállhatatlan vágyat érez irántam...

    Lett légyen bármi is, alapvető motivációm megérteni, mi a feladatom ezzel az abszolút nem véletlen és elhanyagolható jelentőségű találkozással kapcsolatban. Ebben máris úgy érzem, nagyon sok segítséget kaptam Tőletek, és ezért kimondhatatlanul hálás vagyok!

    előzmény:
    Penelopé (16184)
    2017-08-17  20:08
  18. 2017. augusztus 17. 20:0816184.

    Szerbusztok !


    Én is bekapcsolódok.


    Jól írta Panna a hölgynek a radixában a déli félteken van több bolygó nem az északin.


    Szerintem a hölgy visszafogottsága az alábbiak miatt lehet. Először onnan indulnék ki, hogy kezdődő párkapcsolatban Te egy kos jegy energiáival indulsz. Telel energiával, lendülettel, tűzzel. Mig a hölgyed egy Bika jegy energiáit képviseli. Ő lassan és megfontoltan lép kapcsolatba. Őt nem lehet sürgetni. Ráadásul a Vénusz és a Hold is Szűz jegyben van. Mindenképpen  azt érzem, hogy visszafogottan indul és megfontoltan.  Ha megvan az elhatározása akkor tud a Kos Marsával tüzesen cselekedni, de a kezdeti energiák minden képen visszafogottak. A Merkúr is Rák jegy. Gondolkodásában is érzelmes, nem csapongó kell neki idő amig átgondolja a dolgokat és átérzi. Majd érzelem vezérelten dönt.  Elhiszem, hogy ezt egy Kos energetika sürgetné, hiszen neki azaz neked ott a tűz a tett vágy. Történjen valami.   Mondod Te.


    Nálad is átvált a Kos energetika a Bikába egy idő után. Azaz le fogsz csitulni és lesz türelmed kivárni Őt.  Amit még fontosnak tartok, hogy Ő igényli a személyes teret a szabadságot. A VII házában áll a Szaturnusz. Gátlásokat ébreszt benne. Az Ikrek és Rák határán félhet az elköteleződéstől és az érzelmi visszautasítástól. Ezt csak kitartással és türelemmel tudod nála feloldani. Én azt is el tudom képzelni, hogy ha kicsit visszavonulsz, mutatod a szimpátiát, de visszaveszel a tempóból akkor tud aktiválódik a Kos Marsa a hölgyednek.

    előzmény:
    Scavolas (16183)
    2017-08-17  11:49
  19. 2017. augusztus 17. 11:4916183.

    Jaj, nem, a déli féltekén vannak többségükben - bocsánat, minden fordítottan helyezkedik el...

    > A bolygói nagy része a DÉLI féltekén helyezkednek el? Nem északit akartál írni?

    előzmény:
    Scavolas (16182)
    2017-08-17  11:39
  20. 2017. augusztus 17. 11:3916182.

    Nem tudhatom a konkrét esetre vonatkozóan, de nekem nem tűnt puszta kifogáskereső ürügynek. Amúgy rá is kérdeztem, és akkor is az jött át, hogy "akarom is, meg nem is, nyitnom kéne, de iszonyú zárkózott vagyok". Még utalt is rá, hogy inkább az lehetett, hogy megijedt a lehetőségtől, és befékezett.
    Az biztos, hogy a második házassága és az utána lévő kapcsolatai rosszul végződtek, több csalódást is emlegetett.
    Egykori munkatárs-barátom, aki volt főnöke is sok évvel ezelőtt, ugyancsak megfogalmazta, hogy a pasik nem voltak rendesek vele.
    De mindegy is, nem hiszem, hogy ez valaha is kiderül, csupán kíváncsi voltam, látszik-e a képletében erre utaló dolog.

    Érdekes, hogy én is utaltam rá a kezdeti jól indult kommunikációnkban, hogy Vénusz és Hold együttállása a Szűzben az Oroszlán Nap és Nyilas Asc mellett lényegi tulajdonságokat kölcsönözhet neki, és ő elég vehemensen reagált, hogy ő aztán biztosan nem Szűz ("van önkritikám és nem kritizálom a másikat folyamat"), amiből egyrészt a bulvár-asztrológia, másrészt mint utóbb kiderítettem, a második házastárs (aki Szűz Napú volt) hatása érvényesülhetett.
    Talán hasonló bulvár-asztrológiai hatás, hogy kimondva is az Oroszlán vagy Kos jegyűeket keresi, utóbbi a képletét nézve talán nem is butaság (legalábbis Mars a Kosban mint férfi ideál jelző, de akkor a Desc Ikrek a Szűz éppúgy játszik).

    De elég is, már túlmentem az általánosság szintjén...



    A bolygói nagy része a DÉLI féltekén helyezkednek el? Nem északit akartál írni?

    előzmény:
    TündérPanna (16181)
    2017-08-17  08:15
  21. 2017. augusztus 17. 08:1516181.

    Ez tényleg nem ugrik ki. 


    Ha ezt mondja magáról, és tényleg így van, akkor ennek oka lehet a Vénusz és Hold együttállás a Szűzben. Ez adhat némi visszafogttságot, zárkozottságot érzelmi téren. Illetve amiről már beszéltünk, hogy előző életes tapasztalásai alapján, mostani életében nehézségei lehetnek a mély érzelmi kapcsolatok kialakításban. DE! Az alaptermészetére akkor sem ez a véglet a jellemző....


    Ezt a 2 bolygót kvadrátolja a Neptunusz a 12-es házból, ami adhat neki megérzéseket, sugallatokat emberi kapcsolódásait illetően, de mivel kvadrát, ezért nem feltétlen segítenek ezek a megérzések, és nem feltétlenül helyes megérzések ezek, és mivel a 12-es házból jön (tudatalatti, rejtett területek) nem feltétlen tudja megmagyarázni, hogy miért nem megy bele egy kapcsolatba, miért nem nyit. Valószínű úgy érzi és kész.


    Kicsit furcsálom ezt a tulajdonságát, mert az alapképlete nem erre utal. Visszatérve egy előző kérdésedre, hogy mikor mi nyilvánul meg és mi az erősebb: Az Ő képletét tekintve ennél a Hold-Vénusz Szűzbeli helyzeténél jóval erősebbenk tűnik az, hogy a bolygói nagy része a déli féltekén helyezkednek el, tehát egy alapvetően nyílt, extrovertált emberről beszélünk, erősebb hatásnak gondolom, hogy a személyes bolygók mind a jobb oldalon helyezkednek el (IC-MC tengelytől) ami arra utal, hogy rettentően fontos neki a külvilág a környezet, illetve szintén erősíti ezt az Oroszlán Nap, Nyilas ASC-sel, ami ugye az optimizmus, kalandvágy, nyitottság, lelkesedés...


    Bocs, de nem lehet, hogy csak ürügyként mondta, hogy Ő nagyon zárkózott, nehezen termet kapcsolatot? 

    előzmény:
    Scavolas (16180)
    2017-08-16  22:03
  22. 2017. augusztus 16. 22:0316180.

    Értem, sokat kezd tisztulni a kép a folyamatot illetően.


    Arra látható-e utalás a képletben, hogy saját önjellemzése szerint is, túlzott zárkózottság és megközelíthetetlenség jellemző rá? Erős kapcsolati gátlást tapasztaltam jómagam is, ami a képlet elemzés eddigi leírásából nem ugrik ki.

    előzmény:
    TündérPanna (16179)
    2017-08-16  20:08
  23. 2017. augusztus 16. 20:0816179.

    - Mivel jegy határon áll a Szaturnuszt, mindkettőt kell nézni. Az Ikrek miatt írtam, hogy olyan életek, ahol nem született gyermeke, vagy Ő maga árva volt. A Rák miatt a házastárs és egyébként is család hiánya. Ezzel analóg a VII-es ház, az felerősíti a társkapcsolat hiányát előző életben.


    - Nálad azért volt meghatározó az apa hiánya/elbvesztése, mert az IC-ddel együttáll a Szaturnusz. Oké, hogy IV-es ház mindkettőtök esetében a Chiron helye, de a tied Halakban van, az övé Kosban, és az Ő Chirnjával együttálla Mars is, ami ugye a Kos uralkodója tehát uralomban is van. Ebből következtetünk harcos, háborús, szenvedős, fájdalmas előző életes tapasztalatokra.


    - Az, hogy az I-es ház uralkodója 2-es házban van, nem befolyásolja a Felszálló HCS-ot. 


    Ahhoz, hogy Ő önmagában ki tudjon teljesedni, önmagát megélni, saját tehetségét kamatoztatni, fontos lenne számára a biztonság (érzelmi-anyagi), egy háttér, a támogatás, de ehhez meg az kellene, hogy mélyebb kapcsolatokat tudjon kialakítani, illetve mozgékonyságából a stabilitás felé haladni... Szóval kicsit olyan ez, hogy saját maga elé görget akadályokat :)


     

    előzmény:
    Scavolas (16177)
    2017-08-16  11:03
  24. 2017. augusztus 16. 19:3216178.

    Válaszok:


    - Az, hogy a Nap és a Hold is a 8-as házban áll arra lehet következtetni, hogy hasonló volt a 2 szülőjének a szülői magatartása. (Nap-apa, Hold-anya) Mindkét szülőnek vannak/lehettek Skorpiós vonási, végletekben gondolkodó, viselkedő szülők, akiket gyakran az éppen aktuális hangulat irányított. Bizonyos fokú kiszámíthatatlnaság lehetett rájuk jellemző, ami egy gyermek számára nem annyira ideális. Hangulatemberek, akik hatalmas magasságokat és mélységeket hajlamosak megélni, egyik pillanatban lehettek nagyon csendesek és visszahúzódoak, majd a következő pillanatban kitörtek mint egy vulkán. Az ilyen szülők gyermekei általában nem annyira pozitívan nyilatkoznak a gyermekkorukról.


    A 8-as házas Hold utalhat némi spirituális érdeklődésre, de a 12-es házas Neptunusz kvadrát ezt nem segíti, sőt. Úgy tudom elképzelni, hogy lehetnek pillanatai, amikor felloban benne valamiféle ezoterikus érdeklődés, de valamiféle megérzésből úgy dönt, hogy nem ássa bele magát ilyen dolgokba mélyen. 


    Ez a kvadrát utalhat olyan előző életre, ahol foglalkozott nem evilági dolgokkal és esetleg megégette magát ennek kapcsán, így lehet most egy belső hang, ami ebben az életben távolabb tartja őt ilyen dolgoktól.


    - A Jupiter, mint születési uralkodó a Vízöntőben a 2-es házban részben fokozza a szabadság iránti vágyát, ami alapból sok van, hajlamot ad még kutatói tevékenységhez, újító forradalmi ötletek gazdája lehet a Hölgy. A 2-es ház miatt, élete során többször megjelenhet a biztonság utáni vágy, a gyökér eresztés, egy biztos bázis kialakításának lehetősége, de az esetek nagy részében úgy gondolom ezeket felül fogja írni a kalandvágya, a kiváncsisága, a mozgékonysága stb...  


    - Az ember életében időszakosan változik, hogy éppen az ASC, a Nap jegy vagy a Hold jegy a mérvadó. Amikor aktív lelki-érzelmi életet élünk, akkor a Hold jegyünk az aktív. Kiskorban azt mondják az ASC a mérvadó, a Nap jegyünket csak később kezdjük megélni. 


    Amikor ellentmondás van a fejtés során, sokszor az ember személyiségében és életében is megjelnik az az ellentmondás. De ha nagyon el kell valamit dönteni, akkor nézni kell hozzá fényszögeket, amik segítenek eldönteni melyik tulajdonság felé billen a mérleg.

    előzmény:
    Scavolas (16176)
    2017-08-16  10:50
  25. 2017. augusztus 16. 11:0316177.

    A Szaturnusz mint karma-jelölő házbeli pozíciója (a VII. ház) ebből a szempontból a lényeges, vagy a két jegy határán való elhelyezkedése?
    (egyébként jól illik, amit írtál, anya és első házastárs tekintében is)

    A Chiron házbéli pozícióját illetően egyezés van közöttünk, mégsem teljesen ugyanazokat a következtetéseket írtad (esetemben kiemelted az apa vagy férfi családtag elvesztését vagy távollétét). Ebben az eltérő nemünk, vagy az eltérő Chiron jegyben állás (Bak vs. Halak), vagy a hölgy esetében a Marssal való együttállás játszik szerepet?

    A leszálló HCs-ra vonatkozókat nyilván a VII. házbeli helyzete miatt írtad. A felszálló HCs házában nincsen bolygó, viszont az I. ház uralkodója a Jupiter a 2. házban és a Vízöntőben van -- ennek nincsen módpsító hatása az I. ház/Bak értelmezésre nézve?

    előzmény:
    TündérPanna (16174)
    2017-08-16  09:00

Címlap

top